VERBOUWINGEN IN GASTHUIS TE GOES ZIJN NOODZAKELIJK WALCHEREN MARKTBERICHTEN SUBSIDIE VOOR INRICHTING EN EXPLOITATIE SPEELTUIN Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 1 DECEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWBE COURANT 1 BESTUUR ANTWOORDDE OP VRAGEN Uitbreiding kinderzaal De vraag van de financiële com missie uit de Goesse gemeenteraad, over het voorkomen van een bedrag van 75.000 op de Gasthuis-begro ting voor verbouwingen, is door een uitvoerige uiteenzetting van het Gast- huisbestuur beantwoord. Het Gast huis is nu eenmaal te klein, doch zo lang er geen nieuw ziekenhuis in Goes is gebouwd, heeft het Gasthuisbe- stuur de plicht te zorgen, dat er zo veel mogelijk in de bestaande behoef te zal worden voorzien, zo wordt op gemerkt. Dat een en ander grote ka- Sitalen vergt, is een feit, dat het asthuisbestuur slechts kan betreu ren, doch niet verhelpen. Voor de nieuw benoemde econ. di recteur blijkt in hét gehele gebouw geen ruimte aanwezig te z\jn, dat als werkkamer kan dienen. Daar ook de administratie in een zeer bekrompen ruimte is ondergebracht, besloot het bestuur de grote wachtkamer te doen inrichten voor de administratie en voor de econ. directeur. Deze ver- plaatsing veroorzaakt echter onver mijdelijk een reeks verdere wijzigin gen. Deze wijzigingen gecombineerd met enkele zeer dringende medische en organisatorische noodzakelijkhe den, stellen het bestuur o.m. voor de volgende feiten: Er is dringend behoefte aan uit breiding van de kinderzaal bene den, met een bad- en toiletgele genheid. Sedert kort is ook een tweede keel-, neus- en oogarts aan het Gasthuis werkzaam. In ver band met een verdere specialise ring van deze artsen, vooral op het gebied der accoustische apparaten, is een ruimere en betere geoutil leerde spreekkamer dringend no dig. Door het vervallen van de grote wachtkamer, moet er nieuwe wacht- gelegenheid komen, welke is gepro jecteerd in de bestaande gang, uit gebreid met de ruimte van de tegen woordige spreekkamer van de keel-, neus- en oorarts. Tegelijkertijd wil men dan enkele toiletten bijbouwen voor patiënten en wachtende bezoe kers. Door grote toename van het aantal massage-patiënten' is de leskamer vrijwel onafgebroken bezet, Zodat noodzakelijk omgezien moet worden naar een andere lesgelegenheid. Dit euvel wil men verhelpen door de te genwoordige eetzaal, die ook al te klein is, over te plaatsen naar de schuur achter de drie vroegere woon huizen. Deze grotere eetzaal kan dan tegelijkertijd dienen als vergaderzaal en voor het geven van filmavonden op chirurgisch en ander gebied. Bo vendien kan zonder veel kosten op de bovenverdieping een af te sluiten voorraadmagazijn worden ingericht. De nieuwe directeur zal nl. een over- Grijpskerke Groene Kruis vergaderde De afdeling Grijpskerke van het Groene Kruis vergaderde onder voor zitterschap van as. I. J. Wisse. De heer W. de Wolf bracht verslag uit van de in Cadzand gehouden provin ciale vergadering, voorts werd de magazijnbediende voor een jaar her benoemd. Tijdens de bestuursverkie zing werd de heer J. J. Wijkhuys her kozen, terwijl in de plaats van de heer J. de Wolf de heer A. Janse be noemd werd. Na de pauze hield dok ter P. J. Bom een lezing over natuur geneeswijze. Jaarfeest C.J.M.V. en C.J.V.F. In het „Dorpshuis" te Grijpskerke hielden de plaatselijke afdelingen van de CJMV én de CJVF onder grote belangstelling haar jaarfeest. Na de gebruikelijke opening werden enige liederen gezongen, waarna leden van de CJVF een lekespel opvoerden, dat het vluchtelingenprobleem behandel de. Tot slot werd het toneelstuk in drie bedrijven „De hebei" opgevoerd. De medespelenden mochten na afloop een_ dankbaar applaus en een aardige herinnering in ontvangst nemen. zichtelyke en nauwkeurige voorraad administratie gaan voeren. De oude eetzaal kan dan worden gebruikt als leskamer voor de verpleegsters. Hoewel ook een uitbreiding an de kinder-isolatie-afdeling dringend ge wenst is, heeft het bestuur gemeend, dat zulks dit jaar nog niet kan wor den uitgevoerd. Er moet echter ern stig rekening worden gehouden met het feit, dat dit volgend jaar zeer ze ker zal moeten worden overwogen. De uitgaven voor het uitwonen van verpleegsters zjjn gestegen, doordat de vergoeding aan particulieren voor het afstaan van slaapgelegenheid, moest worden verhoogd van 15 tot 25 per maand per persoon. Uitwo nende zusters, die bij hun ouders sla pen en in het Gasthuis eten, krijgen daarvoor een vergoeding van 1/3 van het bedrag dat voor hen is vast gesteld als vergoeding voor kost en inwoning. Deze vergoeding is ook in verband met de loonsverhogingen be langrijk gestegen. De directie ziet geen kans, het aantal uitwonenden te verminderen in verband met ge brek aan ruimte. Mr. Van Empel sprak voor vrouwenbond Naar aanleiding van het feit. in werking zijn getreden, hield de Vrouwenbond van het N.V.V. afde ling Vlissingen hierover op 29 No vember in de zaal van de A.N.M.B. een herdenkingsvergadering. Voor een aandachtig gehoor behan delde de Middelburgse kinderrechter mr. P. van Empel deze wetten, waar bij hij de resultaten van deze wetten uiteenzette, wijzende op de tehuizen die voor de kinderen ook in Zeeland zijn gesticht. Men is er in Zeeland nog niet toe kunnen komen om de kinderen, die daarvoor in aanmer king komen, in gezinsverband op te nemen, hetgeen in andere provincies wel het geval is. Hij wekte de vrou wen, die talrijk waren pgekomen, op om, als zy zich geroepen gevoelen, kinderen in gezinsverband op te ne men, zich bij een eerste oproep aan de bevoegde instanties op te geven. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan door enkele aanwezige vrouwen gebruik werd gemaakt. De inleider kon daar door dieper op zijn betoogd ingaan. De voorzitster kón met genoegen constateren, dat voor bovengenoemd onderwerp grote belangstelling was. Zij dankte de heer Van Empel voor zyn duidelijke uiteenzetting. Benoeming B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een vaste zevende leer- kracht te benoemen aan de ulo- Dwargkaai. Een benoeming met in gang van 1 Januari a.s. is mogelijk door de stijging van het aantal leer lingen. Voor de vervulling van deze vacature meldde zich een viertal ge gadigden. B. en W. leggen de vol gende voordracht over: 1. J. C. van Haartsen, Zeist; 2. H. P. J. van Mourik, Amersfoort; 3. F. Hammer, Arnemuiden. Het college stelt voor tot benoeming over te gaan. KERKNIEUWS Ds. J. P. Unger 25 jaar predikant Woensdag 7 December a.s. zal het een kwart eeuw zijn geleden, dat ds. J. P. Unger,: thans predikant te Le- melerveld, werd bevestigd als predi kant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Ds. Unger werd op 6 Juni 1S97 ge boren en in Juli 1930 door de classis Haarlem beroepbaar gesteld In de Gereformeerde Kerken in Nederland. Hij diende eerst 15 jaar de Gerefor meerde Kerk van Bruinisse. Omdat hij zich had losgemaakt van de Syno dale besluiten, werd ds. Unger in Sep tember 3 945 door de classis Zierikzee vervallen verklaard van het ambt. Op 13 October 1946 werd de jubilaris door ds. J. M. Kroes van Dalfsen be vestigd als predikant van de Gerefor meerde Kerk (onderh. art. 31 K.O.) van Lemelervcld. In de classis Zwolle is de jubilaris thans kerkvisitator en verder is hij voor de Particuliere Synode van Overijssel-Gelderland deputaat voor hulpbehoevende kerken. Naar wij tenslotte nog vernemen, zal ds. Unger Woensdag 7 December a.s., 's avonds om zeven uur in Leme- lerveld een herdenkingrede uitspre ken. ClIR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Middelburg C. J. Buijs te Papendrecht. Middelburg Turnvereniging Wilhelmina gaf geslaagde uitvoering De grote zaal van het Middelburg se Schuttershof was Woensdagavond overvol toen daar de Middelburgse Turnvereniging „Wilhelmina" haar jaarlijkse uitvoering gaf. Brj de aan vang sprak de voorzitter, de heer R. van Roo, een kort welkomstwoord. Hij memoreerde o.a. het gemis, dat door het vertrek van mej. P. Klap, de hoofdleidster, ontstaan was. De secretaresse, mej. C. Sturm, nam daarop geruime tijd de leiding in han den. Als waardering voor haar werk mocht zij uit handen van de voorzit ter een bljjk van waardering in ont vangst nemen. Vervolgens richtte de heer Van Roo zich tot de heer H: Acda, die zijn zilveren jubileum bij de verenging viert. Hij sprak dit lid, dat lange tijd als hoofdleider optrad ln waarderende bewoordingen roe. Ook de heer Acda mocht een geschenk in ontvangst ne men als beloning voor zijn verdiens ten jegens de vereniging. Verder stel de de heer Van Roo de nieuwe hoofd leider, de heer C. Willeboordse, aan het publiek voor. Nadat het eerste couplet van het K.N.G.V.-lied gezon gen was begonnen de leden onder diens leiding met het programma. „Jong en oud" van „Wilhelmina" maakte deze avond weer tot een waar turnfestijn. Allé afdelingen droegen hier op hun eigen wyze toe bij. Het programma was gevariëerd en gaf eén goede indruk van hetgeen er door energiek werken onder deskundige leiding kan worden bereikt. Zo gaven de kleuters met een aardig tafereel blijk van hun kunnen met „In de speeltuin". De meisjes lieten verrassend goed turnen zien in diverse oefeningen, terwijl ook de jongens hun nummers met vaart en kundigheid afwerkten. Een bijzonder gewaardeerd nummer was dat van de dames op de brug met ongelijke leggers. Maar ook de dames-senioren toonden duidelijk en met enthousiasme de wijze, waarop er wordt gewerkt. De heren tenslotte spreidden met name in het nummer grondgymnastlek een grote vaardig heid ten toon. Al bij al kon worden geconstateerd, dat het prestatiepeil bij „Wilhelmina" nog steeds sty'gt. Een goede leiding is daaraan niet vreemd. Alle leidsters en leiders mochten van hun „klassen" daarvoor dan ook een attentie ontvangen. Herziening van subsidies B. en W. van Middelburg stellen de raad voor de jaarlijkse subsidie aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te herzien. Met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1955 zijn namelijk nieu we bezoldigingsschalen vastgesteld voor het personeel, dat bij instellingen als deze werkzaam is. Dit heeft tot gevolg, dat de gemeentelijke bijdrage volgens de betrokken regeling met 22 dient te stijgen. Voorgesteld wordt met ingang van 1 Januari j.l. dc subsidie van 8212 op 10.011 te brengen. Vervolgens wordt de raad verzocht de subsidie aan de Zeeuwse Vereni ging tot Bescherming van Dieren „Dieren in Nood" van 50 tot 100 per jaar te verhogen. Het bestuur van deze vereniging heeft een daartoe strekkend verzoek gedaan. Het wees daarbij op de toeneming van het aan tal in het asyl opgenomen zwerfdie ren en de stijging van kosten, verbon den aan voeding en verzorging. Het asyl levert jaarlijks een tekort op, dat niet meer zoals voorheen wordt gedekt na het overlijden van een be gunstigster der vereniging. Ouderling-kerkvoogden benoemd In wgk IV van de Hervormde gemeente van Middelburg (wijk van ds. F. Don Sr.) ztfn tot ouderling kerkvoogd benoemd, de heren L. Koole, E. A. van Selms en C. Zee. Jaarvergadering M.L.T.C. Maandagavond hield de Middelburg se Lawn Tennis Club onder voorzitter schap van ir. G. Kranen in restaurant Wöhler te Middelburg de jaarlijkse algemene vergadering. Het jaarver slag van de secretaris, de heer A. Drost, maakte melding van een gesta dige groei van de vereniging, die thans 197 leden telt. Het eerste competitie team veroverde met vlag en wimpel een plaats in de 2e klasse Zuid. Het financieel verslag van de penning meester liet een batig saldo zien van f 51. De aftredende bestuursleden, drs. J. K. de Jong en P. Bouwense werden bij acclamatie herkozen. In de vaca ture, ontstaan door liet vertrek van de heer Kramer, werd gekozen de heer ir. H. Visser. De technische com missie werd uitgebreid tot 5 leden. In deze commissie werden benoemd de dames Pel en Koops en de heren mr. J. Muller, ir. H, Visser en J. Beije. Het voorstel van het bestuur een commissie jeugdzorg te benoemen werd aangenomen. Deze commissie, waarin werden gekozen de dames Muller, Beereboom, Scherft van An- del en de heren A. J. Haag en P. Bou wense, heeft tot taak toezicht uit te oefenen op en contact te onderhouden met de juniores en eventuele sport- uitwisselingen te organiseren. ..>33- Met betrekking tot dé vrije speéfc tijden op Zaterdagen en Zondagen zal na het beëindigen van de competitie worden geëxperimenteerd. De voor zitter kon in zijn opening een groot aantal leden welkom heten. Er zal worden meegedongen om de districtskampioenschappen in Middel burg te houden. Indien deze aan een andere vereniging mochten worden toegewezen, dan zal er in ieder geva) een tournooi worden gehouden. Examen De heer M. Wisse, adjunct-commies bij 's rijks belastingen, werkzaam ter inspectie der belastingen in Middel burg, slaagde voor het toelatings examen voor de controleurscursus in Den Haag. Vlissingen Sint Nicolaas bezocht huishoudschool In de gemeentelijke huishoud- en industrieschool te Vlissingen zat Woensdagmiddag een aantaikleuters van drie tot acht jaar vol spanning te wachten op Sint Nicolaas en zijn knecht. Dapper werd er gezongen toen de Sint de zaal binnenkwam. Piet, de zwarte knecht, strooide han den vol snoep, zodat de kleintjes al vlug hun verlegenheid vergaten en over de grond kropen om zoveel mo gelijk pepernoten te bemachtigen. Natuurlijk moesten zy één voor één bij de jarige Sint komen. Ieder ont ving, nadat eerst een versje was ge zongen, uit de twee manden vol ver rassingen. die de Sint had meege bracht, prachtige cadeaux. Byna een uur bleef de Goedheiligman in hun midden, waarna hij met zijn knecht vertrok, terwijl de kleuters uit volle borst „Dag Sinterklaasjezon gen. Hierna vertelde de leidster, me juffrouw Le Feber, de kleintjes over Zwarte Piet. Met veel snoep en ca deaux verlieten de kleuters de huis houdschool. De directeur van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken, de heer H. J. Visser, maakte de feestelijke middag mee. RAAD OOSTKAPELLE Lastgeving noodzakelijk om schuur te verwijderen De gemeenteraad van Oostka- pelle kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester F. G. Spren- ger. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. getracht hebben om door minnelijke schikking de schuur van de heer A. Roose op te ruimen, maar de pogingen daartoe zijn mislukt. Thans zal deze kwestie op wette lijke wijze aangepakt wordfen. Aan de heer Roose zal een lastgeving ge zonden worden om de betreffende schuur af te breken. Voorts werd een studietoelage vastgesteld voor het gemeenteperso- neel. De gemeente zal niet toetreden tot het Instituut Ziektekostenverze kering Ambtenaren (IZA). De bouw verordening zal aangevuld worden met een bepaling betreffende bouw van schuilkelders bij meergezinswo ningen. De rekening-courantovereen- komst met de N.V. Bank van Neder landse gemeenten werd voor 1956 verlengd. Ingevolge een verzoek van de vereniging „De school met den Bijbel" werd besloten medewerking te verlenen bij de betegeling van de rijwielbergplaats en bij de aanschaf fing van 35 rijwielrekken. De ge- meentereltening over 1953 werd voorlopig vastgesteld met een batig saldo op de gewone dienst van 9130.33 en een nadelig saldo op de kapitaaldienst van 34.227,60. Met algemene stemmen werd be sloten de door de P.Z.E.M. vastge stelde garantie te verlenen ten be hoeve van de electrificatie van de zomerwoningen aan de Vroonweg. In de rondvraag vroeg de heer A. Don (PvdA) naar het kleedlokaal op het sportveld, waaron de voorzitter y-iedodeelde, dat de plannen nog gereed waren. Verder vroeg de heer Don naar de mogelijkheid om in nieuw te bouwen woningen warmwatergeisers te plaatsen. Dit zal bekeken worden. Ook vroeg de heer Don om vergro ting van de vijver „De halve maan", en een bank in het wachthuisje voor buspassagiers te plaatsen, waarna hij informeerde naar de exploitatie van de kleuterschool. Tenslotte deed een suggestie om in de toren, die thans gerestaureerd wordt, een oor konde te metselen. Aanbesteding Te Souburg zal op 23 December instaande in het openbaar worden aanbesteed de bouw van een tweede openbare lagere school in deze ge meente. VISMIJN VEERE 30 Nov. Exportgarnalen, aanvoer 3252, prijs per kg 62. Handelsgarnalen 1183, 58. Schar 163, 43-50. Wijting 6, 40-48. Middel tong 4. 2-3.38. Rog 53. 47-57. Schardijn 12. 48-54. „Onder Ons" trad op voor personeel „Zonneveld" De toneelclub „Onder Ons" te Oost- kapelle bood het personeel van het zeehospitium „Zonneveld" een geva rieerd programma aan van schetsjes, toneelstukjes en dergelijke. De heer A. J. de Broekert ontpopte zich als een geestig conferencier. „Trek aan de bel", onder leiding van „Charly Chaplinviel zeer in de smaak. De directrice van „Zonneveld", mejuf frouw Traas, dankte namens het per soneel de uitvoerenden hartelyk voor het gebodene. GEMEENTERAAD ARNEMUIDEN Jaarvergadering „Bid en Werk" In het Geref. Jeugdgebouw te Mid delburg kwam de Geref. Vrouwenver eniging „Bid en Werk" in jaarverga dering bijeen. Na de opening door ds. W. J. Meister, sprak mevrouw B. Goedbloed-van Dijke, presidente, een welkomstwoord. De secretaresse kon in haar verslag mededelen, dat dit jaar 120 kledingstukken t.b.v. de diaconie werden gemaakt, terwijl de pennlngmeesteresse een batig saldo van 31,74 vermeldde. Nadat men in de pauze de vervaar digde kledingstukken had bekeken volgde een gevarieerd programma, dat door de leden zelf werd verzorgd. Vooral mevrouw Clerck liet de aan wezigen herhaaldelijk lachen met haar in Zeeuws dialect voorgelezen verhaal „Oude Leendert". Enige da mes voerde hierna een aantal humo ristische sketches op. Een dameskoor tje bood eveneens medewerking. Ds. Meister sloot deze bij de leden zeer in de smaak gevallen jaarvergadering met dankgebed. Bevordering Bevorderd tot 3e stuurman G.H.V de heer W. Deijnen uit Middelburg leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Renteloos voorschot voor muziekvereniging Slechts twee van de twintig agen dapunten gaven de gemeenteraad van Arnemuiden tijdens de Dinsdag gehouden vergadering onder voor zitterschap van burgemeester W. H. van der Heide aanleiding tot enige discussie. In de eerste plaats betrof het een verzoek van het comité voor de op richting van een speeltuin om grond beschikbaar te stellen, alsmede een renteloos voorschot van 9816 voor de inrichting van de speeltuin te verstrekken. De heer J. L, Joosse (SG) vond het bedrag tamelijk hoog. Verder was hij bang, dat de animo van de jeugd in de loop der jaren zou ver minderen, daar dit volgens hem ook in andere plaatsen geconstateerd was. Burgemeester Van der Heide merkte op, dat dit bedrag bestemd was om toestellen, een omheining, een huisje met waterleiding, toilet ten en zandbakken aan te schaffen. Hij stelde dan ook voor liet verzoek toe te staan, waartegen tenslotte geen der raadsleden bezwaar had. Als terrein werd de grond ten Zuiden van de spoorlijn en ten Oos ten van het Schuttershof aangewe zen. Daar de speeltuinvereniging in de eerste jaren met tekorten zal werken, stelden B. en W. voor om voor 1956 oen subsidie te verstrek ken, gelijk aan het nadelig saldo, tot een maximum van 654,40. Ook het verzoek van de muziekvereniging „Arne's Genoegen" om een rente loos voorschot en subsidie van 7500 ging niet zo maar onder dc hamer door. Daar het muziekkorps tevens van plan is om een bazar te or ganiseren, vu:ui de heer G'. van Hemerfc (CH) het bedrag te hoog. Hij kreeg hierbij steun van de heer Joosse, die liever g, dat het bedrag op eigen initiatief of met steun van muziekliefhebbers bijeer 1 -ht werd. De heer J Allaart v. d. A.) merkte op, dat men de muziekvereniging, net zo goed als alle andere vereni gingen, moest steunen, waarme de de voorzitter het volkomen eens was. Het voorstel werd hier na aangenomen met de stemmen van de S.G.-fractie tegen. De andere agendapunten werden in vlot tempo afgehandeld. Voor 1956 werd een kasgeldlening aangegaan van maximum 300.000. voorts werd besloten met de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten een re kening-courantovereenkomst aan te gaan van 50.000. Aan de nieuw aangelegde weg voor de woningwet woningen werd de naam .„Noord- wal" gegeven. De gewone dienst van de begroting 1955 werd op enkele punten gewijzigd. Voor verbeteringen aan het veerhuis werd 1265,92 uit getrokken, voor het verplaatsen en vergroten van de loods van de ge meentewerkman 2500 en voor uit breiding van de straatverlichting 1898,20. Het „Nationaal Rheuma- fonds" ontving een éénmalige subsi die van één cent per inwoner. De stichting „Scholendienst van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling en het N.V.V." zal gratis een leslo kaal van de openbare school ter be schikking krijgen .alsmede een bü- drage van 5 per leerling. De sub sidie per leerling voor de Chr. land- bouwwinterschool te Middelburg werd verhoogd tot. 50. Verder werd het college van B. en W. gemach tigd de vishal voor 1956 te ver nachten aan de hoogste inschrijver. Het door dr. M. W. R. van Vollen- hoven, heer van Kleverskerke, aan geboden portret, dat de schenker voorstelt, werd onder dank aan vaard. Voorts werden twaalf woningen onbewoonbaar verklaard. Tijdens de rondvraag wenste de heer G Siereveld (GB) een lichtpunt geplaatst te zien bij de nieuwe weg in de richting Tuindorp. De heer Al laart vroeg tenslotte nog de aan dacht voor de bouw van een kleed lokaal voor de plaatselijke korfbal vereniging. Benoeming B. en W. van Oostkapelle hebben ingaande 1 December tot leerling ambtenaar ter secretarie benoemd de heer P. J. van Vollenhoven, te Ter- borg Sint Laurens N.C.V.B. bijeen De afdeling Sint Laurens van de Ned. Christen Vrouwenbond kwam btfeen onder leiding van de presi dente. mevrouw D. H. Baas-Kemp. Het hoofdbestuurslid, mevrouw G. Pull-van de Brug uit Leeuwarden, sprak over het onderwerp: „Ouder- doms-problemen". Door mevrouw J. A. Kalkman-den Haan werd verslag uitgebracht van de gewestelijke ver gadering te Goes en mevrouw M. Frauze-Alewijnse bracht verslag uit van de provinciale dag der federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpver lening. Koudekerke Afdeling N.C.V.B. opgericht Na vele voorbereidende werkzaam heden en besprekingen door de propa gandiste van de Ned. Chr. Vrouwen bond, mevr. D. H. Baas—Kemp, en met medewerking van mevrouw Van DoornNieuwenhuijze is te Koude kerke een afdeling van deze bond op gericht. Deze afdeling werd geïnstal leerd door de gewestelijke presidente, mevrouw De JongBikker. Er zijn reeds 24 leden. Tot afdelingspresiden te werd gekozen mevrouw Hoekstra, mevrouw Ligthart—Schenk hield tij dens de installatievergadering een toe spraak. Sint Nicolaas-viering Maandagmiddag om twee uur zal Sint Nicolaas in Koudekerke zijn intocht maken. De schooljeugd is uitgenodigd om in het gemeente lijk verenigingsgebouw aanwezig te zijn, waar zij zal worden verrast. De winkeliersvereniging, die de Sint Nicol aasviering organiseert, heeft voor de ouderen 's avonds een en ander georganiseerd. Contactavond De Hervormde school te Koudeker ke hield een contactavond voor de ou ders der schoolgaande kinderen. De ouders stelden net personeel van de school diverse vragen omtrent het on derwijs, dat in het teken der vernieu wing staat. Het hoofd der school, de heer Chr. Schipper, en het overige personeel hebben de ouders in kennis gesteld van de verrichtingen van de schooljeugd. In het aanstaande voorjaar zal men opnieuw een dergelijke avond houden. Collecte De te Koudekerke gehouden Klaproos collecte heeft 85.17 opgebracht, terwijl de collecte voor de blindenzorg „De Fak kels bijeen" 88.42 opbracht. De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmlna- fonds heeft 520.30 opgebracht. Domburg N.C.V.B. bijeen De afdeling Domburg van de Ned. Christen Vrouwenbond kwam bijeen onder leiding van mevrouw Jellema Van Dijk. Het onderwerp „Ouder- domsproblemen" werd behandeld door mevrouw Pullv. a. Brug uit Leeuwarden. Mevrouw GoedbloedLodewjjk bracht verslag uit van de provinciale dag van de V.V.H., terwijl eveneens verslag werd uitgebracht van de ge- gewestelijke vergadering in Goes. A 09—109: HH 11 80—85: keuken 72—37; Conférence Iill A 45—47; HH c 26-29; HH H 2»-32; keuken 33-45: Gleser wildeman HH I 35-46; HH U 26-32; keuken 25—36; ZwljndrechUe Wijnpeer St A 3436; St B 30-36: St C 26-32; HH A 28-31; HH C 28 —32: HH I 20—24: HH II 17—19; keuken 16—18; Comtesse de Paris St A 43—45; St B 37—41: St C 26-37; HH A 34—11; HH B 36—43: HH I 27—42; HH H 16-22 keuken 20—36. Alicante 84—135; Andijvie 81—38; Groe ne kool 7—15; Gele kool 4—7; Rode kool 4)i—8: Prei 11-15; Waspccn 13-14; Sprui ten 15—61; Boerenkool 11—14; Gr. Peen 5—8, alles per kg Bloemkool A 17-45; B 13—27: Sla 4—7; Knolselderij 4—7, alles per stuk; Selderij 5,70—6 per bos: Aardappe len 7.90—8.00; WlUof 41-60; Kroten 5—9, alles per kg. VEILING BERGEN OP ZOOM 30 Nov. Andijvie 21-41. bloemkool 11-60, sla 4-5. bospcen 25-26. waspeen 10-18. to maten 20-48, kroten 5-0. rode kool 3V2'SM, witte kool 1-3Vi. sav. kool 7-13. rpel 16-28, spruiten 42-70. boerenkool 4-10 Appelen; Glorie v. Holland 42. Golden Delicious 62, Jonathan 30-45. Goudrelnet- ten 31-40, Zoete 44-60. Peren: St. Rémy 30, Comtesse de Paris 36-51, B. Alex Lucas 31-46. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM De A.V.M. elercommissle heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf Vrij dag 2 December a.s. als volgt vastgesteld: prijsklasse I 24&, prijsklasse H 23'/2, prijs klasse IH 22',i, prijsklasse IV 2ï\i ct. Uilvoering D,e gemengde zangvereniging „Vol harding leidt tot het Doel'^ te Dom burg hield haar jaarlijkse uitvoering in ae zaal „Wilhelmina". De avona werd geopend door de voorzitter, de heer C. v. Kreeke Wz. Onder leiding van de directeur, de heer J. Hekhuft Wz., werden twaalf nummers gezon gen. „Nobody knows" werd op ver zoek van het publiek voor de tweede maal gezongen. Vooral de daarna opgevoerde klucht „De lange jacht" viel bijzonder in de smaak. De pianiste, mevrouw J. Visser— Walrave, werden bloemen aangebo den. Oost- en West-Souburg Om hel biljartkampioenschap 4e en 5e klasse Te Souburg werden in café „De Vriendschap" de eindwedstrïjden ge speeld om het biljartkampioenschap 4e en 5e klas van Walcheren en Zuid-Beveland, handicap, libre. Kam pioen werd de heer J. Uijl van V.E.G. -Souburg, die beslag wist te leggen op de wisselbeker, daar hij ook vorig jaar dit kampioenschap behaalde. De einduitslag luidt 1. J. Uyl, VEG, Souburg. 10 pnt 303 in 215, gem. 1.36. 2. Knopjes, Ovezande, 10 pnt 501 in 250. gem, 2.00. 3. Willems, Poede laars, Middelburg. 10 pnt. 273 in 273, gem. 1.00. 4. J. Sorgedrager, ABC vlissingen 10 pnt 438 in 301, gem. 1.45. R. Dirven, Poedelaars, Middel burg, 6 pnt 320 ln 266, gem. 1.20, 66 A. Wolf, id., 4 pnt 278 in 264, gem. 1.06. 7. D. Keijzer, VEG, Souburg, 4 pnt 316 in 268. gem. 1.18. 8. Ruhules- sin, ABC Middelburg 2 pnt 476 in 273, gem. 1.78. Meliskerke Verkiezing ambtsdragers Tot ouderlingen van de Gerefor meerde kerk te Meliskerke werden gekozen, in de vacatures P. Polder man en A. Jobse, de heren A. de Buck Jr. en J. Simonse Lz. Tot diaken werd gekozen, in de va cature C. Clarisse, de heer N. van der Linde. Uyl biljartkampioen 4e en 5e klasse handicap In café „De Vriendschap" te Sou burg werd het biljartkampioenschap 4e en 5e klasse handicap van het dis trict Walcheren en Zuid-Beveland van de K.N.B.B. verspeeld. De titel ging naar J. Uyl van „V.E.G." te Souburg, die bovendien in het definitievebezit kwam van de wisselbeker, omdat hij ook vorig jaar winnaar was. De einduitslag was: 1. J. Uyl, „V.E., G." Souburg, 10 punten, 303 carambo les in 215 beurten en 1,36 gemiddeld; 2. Knopjes, Ovezande, 10 501 250 2,00; 3. Willems, „Poedelaars", Middelburg. 10 273 273 1,00; 4. J. Sorgedrager, „A B.C.", Vlissingen, 10 438 301 1,45; 5. R. Dirven, „Poedelaars", Middelburg, 6 320 266 1,20; 6. A. Wolf. „Poedelaars", Middelburg, 4 278 264 1.06; 7. D. Key- zer, „V.E.G,", Souburg, 4 316 268 1,18: 8. Ruhulessin, „A.BC", Middelburg. 2 476 273 1,78. Aalsum 30 rede te Madras. Aagtedijk 23 150 mijl Z.O. van Sicilië. Aardijk 28 200 mijl N. van de Azoren. Alhena pass. 27 Finisterre. Alamak 28 90 mijl O. van Malta. Almdijk 29 te Lissabon. Annenkerk 27 75 mijl N. v. Kp. Finisterre. Arendskerk 28 te Dar es Salaam. Axeldijk 28 450 mijl O. van Paramaribo. Baud 29 te Charleston. Banka 28 1060 mijl W. van Point de Galle- Bontekoe 28 te Makassar. Blitar 30 te Aden. Boissevaln 28 260 mijl O. v. Diego Garcia. Crania 28 2350 mijl O, van Durban. Delft 28 800 mijl N.W. van Bovenwindse eilanden. os 28 70 mijl w. van Kreta. Esso Amsterdam 30 van Antwerpen naar Sidon. Gaasterland 28 te Ilheus. Gouwe 29 te Rotterdam. Haulerwijk 28 1220 mijl Z. van Lands End. Helena 28 250 mijl Z. van Kaap Hatteras. Helicon 29 te Puerto Cabello. Japara (K.R.L.) 29 van Gibraltar naar Beyrouth. Kertosono 29 te Vancouver. Kalijdon 29 van Punta Cardon naar Rot terdam. Korovina pass. 28 Kielerkanaal. Kota Baroe 30 te Port Said verwacht. Katelysla 28 680 mijl Z.O. van Ras al Haid Kota Gede 29 te Rotterdam. Kota Agoeng 30 te Genua. Kellia 28 180 mijl N.O. v. Amazone-rivier Krebsia 28 230 mijl O. van Kaap Bon. Laurenskerk 28 te Suez. Langkoeas 29 te Genua. Lutterkerk 28 te Londen. Lekhaven p. 29 Finisterre n St. Vincent. Liberty Bell 29 te Cadiz. Lievevrouwekerk 30 te Kuwait. Limburg 29 van Bombay. Loenerkerk 28 te Calicut. Maas 28 van Algiers. Maashaven 28 490 mijl O. van Port Alegro. Marïekerk 28 te Bombay. Mataram 28 60 mUl O. van Aden. Merwede 28 240 mijl van Lissabon. Markab-N. pass. 28 Kaap ViUano. Ondlna 28 te Bunju. Oranje pass. 30 Mlnikol naar Suez. Oranjefontein 30 van Amsterdam naar Hamburg. Perna 28 naar Stanlow. Prins Frederik Willem pass. 29 Kaap Ray. Rotula 29 van Malta naar Curagao. Ridderkerk 29 te Kaapstad. Rijnkerk 29 te Marseille. Schouten 29 naar Seychellen, Statuè of Liberty pass. 29 Gibraltar naar Port Said. Soestdijk 28 550 mijl N.W. van Gibraltar. Teireslas 29 te Port Swettenham. Tjibodas 28 te DJangas. Triton 29 te Point a Pltre. Tjisadane 28 van Rio de Janeiro. Van Cloon 28 650 mijl O. van Mombasa. W. Alton Jones 30 te Rastanura. Westland 28 750 mijl N O. van Fernandez Noronha. Weltevreden 28 390 mijl Z. van Kaap Race. Willemstad 29 te Madeira. Zeeland 28 te Colombo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15