„Veteraan" Van Klaveren verloor met gering verschil op punten AFTREK VERWERVINGSKOSTEN MET TERUGWERKENDE KRACHT VOORSTEL OM 00K MAROKKO VAN AGENDA AF TE VOEREN De onverwachte erfenis DINSDAG 29 NOVEMBER 1955 PROVINCIALE ZE EUW8E OOTJRfi NT 7 VELE DUIZENDEN ZAGEN NEGERBOKSER WINNEN. Dione plaatste in 9e ronde opstoot, die linkerrib van Nederlander brak Riet gering puntenverschll en na een prachtig gevecht over 15 ronden heeft de 48-jarige Bep van Klaveren de Europees weltertltel aan zjjn jeug dige tegenstander, de 26-jarige Franse negerbokser Idrisse Dione moeten laten. Ruim 8000 toeschouwers brachten de boksers na afloop een ovatie ais appreciatie voor de geleverde stryd. Een stryd welke overigens eerst in de laatste drie ronden tot de kleine maar verdiende puntenoverwinning van Dione voerde. Van Klaveren, die voor de aanvang van dit gevecht by het spelen der volksliederen het Wilhelmus meezong, demonstreerde zulk een vitaliteit en beweeglijkheid, dat hy na de eerste helft van het gevecht tegen de kennelyk terdege op zyn strydwyze ingestelde Dione, nog een kleine puntenvoorsprong had. gevolg had (dit werd na afloop van de wedstrijd door de ringarts geconstateerd) Veel merkte men hier niet van, want de tiende ronde werd weer in hoog tempo gebokst. Toch was het vele wegslippen en duiken van Van Klaveren ongetwijfeld het eerste ge volg van de opgelopen blessure. De laatste drie ronden bleef Dione in de aanval en langs de ring scoorde hij zijn winnende punten. Doordat Van Klaveren zoveel mogelijk bleef De Rotterdammer had de eerste aanvallen geleid. Zijn onverwachte linkse hoeken, meest uit de verdedi ging gelanceerd, belandden twee maal op de kaak van Dione, die met korte linkse hoeken naar het lichaam trachtte te counteren. Deze kwamen echter niet vol door. In de eerste ove rigens nog kalme ronde, werd Dione tegen het einde uit zijn balans ge haald, toen Van Klaveren een aanval met een harde linkse counter over nam. Dione, op zijn qui vive, liet zich door de vele schijnbewegingen niet misleiden. De pogingen van Van Kla veren om openingen in de verdedi ging te forceren hadden in de volgen de rónde, waarin het gelijk opging, zodoende weinig succes. Meer uitwer king had de tactiek om Dione te la ten komen en hem op te vangen. Door veel duiken miste Dione vele malen, terwijl hijzelf enkele harde linkse hoeken op het gelaat kreeg te Incasseren. Een opstoot, van de opdringende Dione, trof tenslotte doel, maar schampte half op de weg slippende Nederlander, die opnieuw voordcel behaalde. Dione bleef echter zijn heil zoeken in de aanval, Er volgde langs de touwen kleine slagwisselingen, maar een rechtse hoek van de Frans man kwam eenmaal goed door. Een volgende slagwisseling was voor Van Klaveren, die een mooie links-rechtse stoot naar het gelaat kon plaatsen. In de negende ronde plaatste Di one een rechtse opstoot, die, naar later zou blyken, een gebroken linkerrib van Van Klaveren tot Maansverduistering. jZ ID OOST ENj Vandaag is er ee: maansverduistering. De" zon gaat onder om vier over half vijf; de volle maan komt precies een kwartier eer der in het Oosten boven de horizon. Dit toont al aan, dat er iets bijzonders gaat gebeuren; rond een uur later n.l, staan zon, aarde en maan vrijwel op een rechte lijn de aarde tussen zon en maan in. Gevolg: de schaduw van de aarde anders onzichtbaar toont zijn bestaan door een deel van de maan vrijwelte verduisteren. Om negen minuten voor half zes be gint dan de grote gebeurtenis: de maan zal aan één kant „vuil" worden en een dik half uur later slechts zeven-achtste van zijn blinkende schijf tonen. Het andere achtste is in de aardschaduw verdwenen. Om tien voor zes is de maan precies ,vol" en negen minuten later de (gedeeltelijke) verduistering op haar grootst. Acht-en-dertig minu ten later zeven over half zeven is er al niets meer te zien van de merkwaardige gebeurtenis, die zich zoéven heeft afgespeeld. Dan keert de maan zijn gehele gezicht naar ons toe. Let even op de sterren. Tijdens de verduistering zullen zij beter dan an ders bij volle maan zichtbaar zijn. bewegen kon hij veel stoten ontlopen, doch zelf plaatste hy weinig van bé- tekenis meer. De laatste ronde was overwegend voor Dione, die de ten slotte vermoeide Van Klaveren nog grote moeilijkheden bezorgde, zonder zelfs zijn prima verdediging te ver waarlozen. Na afloop van de wedstrijd sprak Dione zyn grote bewondering uit voor zijn tegenstander, aan wie hy de hem overhandigde krans in het midden van de ring om de schouders hing. Max Pippow, de scheidsrechter had slechts één woord voor de prestatie van Van Klaveren: „YVunderbar". S. A. Hasnic voorzitter van FAO.-raad. Met algemene stemmen is de heer S. A. Hasnie, secretaris bij het minis terie van voedselvoorziening en land bouw van Pakistan, door de conferen tie der voedsel- en landbouworganisa tie der Verenigde Naties (F.A.Ö.) die te Rome wordt gehouden, benoemd tot onafhankelijk voorzitter van de raad der F.A.O. voor de komende twee jaar. LOONBELASTING EN HOGERE LOONGRENS Verhoging maximum van aftrek lijfrentepremies Loontrekkenden kunnen, zoals men weet, de inspecteur der belastingen verzoeken by de heffing van loonbe lasting vermindering van belasting toe te staan wegens kosten van ver werving en persoonlijke verplichtin gen, die in een kalenderjaar meer dan f 100 bedragen, dan wel wegens bui tengewone lasten of wegens giften aan bepaalde instellingen. Deze verzoeken konden in het ver leden echter worden afgewezen, als het jaarinkomen van de belasting plichtige op meer dan f 5000 werd geschat en de belastingplichtige door afwijzing niet in moeilijkheden zou geraken. In deze gevallen toch zou achteraf bij het opleggen van een aanslag in de inkomstenbelasting met de gevraagde vermindering rekening kunnen worden gehouden. Bij de jongste belastingwijzigingen, behorende tot het belastingplan 1955, is echter de loongrens boven welke steeds een aanslag in de inkomsten- Haagse hoofdagent tweemaal gevloerd Door zeeman met Judogrepen Zondagavond bleven zes jongelui op het kruispunt WagenstraatVla mingstraatVeenestraatSpui straat in Den Haag op de rijweg staan, toen een auto naderde. Zij sloegen op de wagen en trachtten de ze op te tillen. Twee politiemannen sommeerden de jongelui, door te lo pen, doch een 17-jarige zeeman on der hen zei dat de straat voor ieder een was en bleef staan. Toen een van de politiemannen, een hoofdagent, de weerbarstige jongeman wilde aanvat ten, wierp deze de politieman tegen de grond. Het bleek dat de jongen de judosport machtig was. Daarna ging het groepje er van door om enige tijd later weer terug te keren. De agen ten waren toen nog ter plaatse en bij een tweede poging van de hoofdagent om de zeeman te grijpen, moest de eerste wederom het onderspit delven. Daarop trokken de politiemannen de sabel en gaven een 17-jarige lijntrek ker, die zijn maat te hulp wilde ko men, een houw over de rechterarm. De judoheid stak daarop de armen omhoog en gaf zich over. De jongen werd meegenomen naar het bureau, waar even later de lijntrekker ver scheen om zich te beklagen over de klap. Hij werd verbonden aan het ziekenhuis Zuidwal en is opgesloten evenals de zeeman. belasting wordt opgelegd, verhoogd van f 5000 tot f 6000 en wel met te rugwerkende kracht tot 1 Januari 1955. Daardoor kunnen zich gevallen voordoen, waarin verzoeken om ver mindering by de heffing van loon belasting aanvankelijk terecht zijn afgewezen, maar nu voor inwilliging in aanmerking komen. Daarnaast zullen er werknemers zijn, die in het verleden op grond van de overweging dat zij er toch niet voor in aanmer king kwamen, een verzoek om toe passing van de vermindering achter wege nebben gelaten, maar voor wie een dergelijk verzoek nu wel zin zou hebben. Onlangs is aan de inspecteurs der belastingen opgedragen, in dien by de aanslagregeling of op andere wijze blijkt dat zich de hiervoor geschetste gevallen voordoen, teruggaaf te verlenen van de loonbelasting die minder zou zijn ingehouden, indien met hogere kosten van verwerving en persoonlijke verplichtingen, bui tengewone lasten of giften voor de heffing van de loonbelasting rekening zou zijn gehouden. By de jongste belastingwijzigin gen Is ook het maximum voor de af trek van liifrentepremies verhoogd en wel tot f 3600 per jaar. Indien blykt, dat aan een werknemer, aan wie tot het vroeger geldend maximum aftrek wegens lyfrentepremies is verleend, over de loontiidvakken tussen 1 Sep tember en 31 December 1955 geen af trek in verband met het nu geldende (hogere) maximum is toegestaan, zal voorts, Indiend geen aanslag ln de inkomstenbelasting over het jaar 1955 wordt opgelegd, teruggaaf worden verleend van de over die periode te veel Ingehouden loonbelasting. Minister hechtte fiat aan honoreringsresefe artsen Op een Zaterdagmiddag te Utrecht gehouden vergadering van de lande lijke huisartsenvereniging is medege deeld, dat nu ook de minister van so ciale zaken en volksgezondheid, zijn goedkeuring heeft gehecht aan de tus sen de organisaties van algemene zie kenfondsen en de landelijke huisart- senverenigïng overeengekomen hono reringsregeling. Donderdag had de ziekenfondsraad reeds goedkeuring verleend aan deze regeling. Bij het bureau van de zieken fondsraad, zo deelde de voorzitter van de landelijkë huisartsenvereniging, dr. C. Landheer, Zaterdag mee, is de mi nisteriële goedkeuring thans binnen gekomen. Nadat de echtgenote van de burge meester van Amsterdam, mevr. mr. A. W. Ch. d' Aïlly-Fritz, Zaterdag in Amsterdam het grootste droogdok van Nederland dok no. op de werf West van de N.D.S.M. officieel in dienst had gesteld, werd dit reuze dok meteen in gebruik genomen door de 31.000 ton metende tanker ,Va- sum", het schip dat destijds door H.K. H. Prinses Beatrix te water werd ge laten. Deze luchtfoto laat zien hoe de „Vasum" statig het dok binnenglijdt links van het schip de eretribune waar vandaan de genodigden het schouwspel gadesloegen. (Luchtfoto A.N.P.) Convent A. R. partij te Utrecht bijeen Het Partij convent van dc A. R. partij is Zaterdag in Utrecht onder voorzitterschap van mr. A. B. Roosjen bijeengekomen ter bespreking van twee rapporten met betrekking tot de wijziging van het program van begin selen. De bijeenkomst werd o.m. bijge woond door de ministers prof. dr. J. Zijlstra en mr. J. Algera. Sprekende over de methodiek van het program, zeide dr. J. Schouten, dat van vele zijden de wens te ken nen is gegeven te komen tot een split sing in een zeer beknopt program van beginselen en een algemeen staatkun dig program. Dit, aldus dr. Schouten, was uitermate moeilijk en ook bezwaarlijk omdat de belangrijke punten, welke in het alge meen staatkundig program behoorden te worden opgenomen zeer nauw sa menhangen met de algemene princi piële overtuigingen ten aanzien van de anti-revolutionnaire staatkunde. Daarom, zo meende dr. Schouten, is een splitsing achterwege gelaten. Daarna begonnen de besprekingen over de rapporten. In 1957: Amerikaanse satelliet de lucht in Dr. Joseph Kaplan, de voorzitter van het Amerikaanse program voor het lanceren van een kunstmaan, heeft in Los Angeles verklaard te verwachten, dat in de tweede helft van 1957 de Verenigde Staten een kunstmaan zullen lanceren. Er zullen tien satellieten, alle voorzien van in strumenten en radio-apparaten, die automatisch de door de instrumenten geregistreerde gegevens naar de aarde seinen, met behulp van raket ten de ruimte Ingeschoten worden. Men hoopt, dat een ervan buiten de dampkring zal komen en een baan ronde de aarde zal gaan beschrijven, zo zei hij. pilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliP H ygiëne-professor §j in quarantaine 1 Ij Dr. Grzegorzewski, professor M in de hygiëne-leer en voorzitter van de voorlichtingsafdeling van de te Genève gevestigde H wereldgezondheidsorganisatie. is, op last van de Egyptische |f medische autoriteiten te Cairo, ee:- aan quarantaine-maatregelen H onderworpen, omdat hij niet had voldaan aan internationale voorschriften voor gezond- i§ heidszorg (de professor had ee zich met name vóór zijn bezoek j= aan Egypte niet tegen cholera laten inenten). H Professor Grzegorzewski is p thans geïsoleerd in speciale ge- bouwen op het vliegveld van Cairo, waar hij vijf dagen zal ee moeten blijven, zonder contact ee met de buitenwereld. De pro- fessor, die thans door sommi- ee gen wordt gezien als een illus- tratie van het gezegde, dat schoenmakers vaak de slechtst m geschoeiden zijn, zal zodoende niet kunnen deelnemen aan de ee te Cairo door de wereldgezond- H heidsorganisatie belegde inter- ee nationale medische voorlich- tingsconferentie, onder voor- §1 zitterschap van de Belgische H professor dr. Heymans. Aan deze conferentie wordt ook deelgenomen door een twaalf- tal hoogleraren uit Egypte en het Midden-Oosten. iiiillllllllllllllll!llllllilllllllllllllllll!!!!l!lll!ll!lllllilll!ll!lilllll!lllllllll!llli VOLDOENING IN PARIJS In Algerije 87 opstandelingen gedood Maandag hebben 31 Arabische, Aziatische en Latyns-Amerikaanse lan den in de politieke commissie van de algemene vergadering van de V.X. voorgesteld, verdere bespreking van de Marokkaanse kwestie uit te stellen. De algemene vergadering besloot Vrijdag het vraagstuk Algerije van de agenda af te voeren. Het plaatsen van deze kwestie op de agenda was voor Frankrijk aanleiding, zich uit de algemene vergadering terug te trek ken. De Franse regering maakte evenwel, onmiddellijk na het besluit om de aangelegenheid van de agenda te schrappen, bekend, dat haar delegatie zou terugkeren. voorstel in de politieke commissie met instemming begroet. Men ver klaarde te Parijs er verheugd over te zijn, dat de Verenigde Naties tot „ge zonde denkbeelden terugkeren. Cabot Lodge zeide namens de V.S. dat de besprekingen, welke tot dus ver tussen de Fransen en Marokka nen zijn gehouden, het vertrouwen rechtvaardigen, dat de vorige alge mene vergadering in haar resolutie betreffende Marokko tot uitdrukking had gebracht. Lodge betuigde ook zyn instemming met de nieuwe conventies tussen Frankrijk en Tunesië en hij sprak de hoop uit, dat ten aanzien van Marok- hetzelfde 1 Het voorstel werd met 49 tegen nul stemmen, by .vijf onthoudingen, aan genomen. Behalve Engeland onthielden ook Australië, België, Luxemburg en Ne derland zich van stemmen. Anthony Nutting zeide ter verklaring van de houding van de Britse delegatie, dat Engeland altijd van oordeel is ge weest, dat de Marokkaanse kwestie geen zaak is waarmee de algemene vergadering zich kan bezig houden. In Franse regeringskringer is het De heer J. Laverman in Drachten overleden In de ouderdom van ruim 80 jaar is Maandag overleden de heer Jacob Laverman, die vooral in de kringen van de drankbestrijding in Nederland bekendheid genoot. De overledene, zelf een vooraanstaand drankbestrij der, was tot 1951 directeur van de drukkerij te Drachten, die zyn naam droeg en waar sinds 1919 „De Blauwe Vaan", het orgaan van de Neder landse vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken werd uit gegeven. In de grafische wereld was de heer Laverman evenmin een onbekende. Hij was een der eersten in Europa, die de regelzetmachine, toen die hier kort voor de eeuwwisseling werd inge voerd, leerde bedienen. In Duitsland trad hij later enige tijd op als in structeur, nadat de eerste zetmachi nes daar in de grote grafische bedrij ven hun intrede hadden gedaan. De begrafenis geschiedt Donderdagmid dag in Drachten. ko hetzelfde wordt bereikt. IN ALGERIJE In het departement Constantine, in Algerije, hebben Franse troepen in de afgelopen week 87 opstandelingen gedood en 246 personen gearresteerd die er van worden verdacht de op standelingen te hebben vocorzien van voedsel en kleding. In de afgelopen drie dagen zijn vijf politieofficieren door opstandelingen met pistolen beschoten. Een van de ze officieren werd gedood, de ander® werden gewond. Westduitse industrie tegen bovennationaal atoomorgaan De Westduitse industrie blijft zich tegen de instelling van een Europese autoriteit op het gebied der kernener gie verzetten voorzover tenminste aan zulk een autoriteit bovennationale di rigistische bevoegdheden zullen wor den toegekend. FEUILLETON Door Margaret Malcolm „Hm", zei Lee, met een kort lach je en blijkbaar met moeite zijn ont- stemmirlg beheersend. „U hebt U volkomen duidelijk uitgedrukt". „Goed", hernam Piers. „Ir dat geval zal ik morgenmiddag op uw kantoor komen en kunnen we be ginnen". „Morgen moet ik de pachten in nen en ik heb een afspraak met de dierenarts in verband met de koe stallen by Stretton", zei hij, terwijl er iets als boosaardige triomf in zijn donkere ogen schitterde. „Juist", zei Piers, die geen blijk gaf, welke indruk het optreden van ae man bij hem achterliet. „Geeft U dan de sleutels van het kantoor maar hier voor U weggaat of hebt U nóg een sleutelbos? Ik zal me waarschijnlijk zelf wel 'n voor lopig beeld van de situatie kunnen vormen en U op die manier tijd be sparen". De beide mannen wisselden een veel zeggende blik uit donkere ogen, die bij Piers 'een staalachtige glans vertoon den, bij Lee daarentegen smeulende, langzaam aangloeiende wrok. Plotse ling sloeg hij echter de ogen neer, frommelde in zijn zak en haalde eer bos sleutels te voorschijn. „Dit zijn duplicaten", merkte hij op, terwijl hij ze op tafel wierp en knorrig voortging„De safe klemt een beetje: U moet de deur wat naar U toe trekken om ze open te krijgen". „Dank U", hernam Piers bedaard. Meteen stak hij de hand uit en nam niet de sleutels op, maar de boeken, die Lee bij zijn komst had neer-gelegd. „O, ik zie het alde loonlijsten voor het huis en de bijbehorende boerderij, Goed, die zal ik vanavond eens doorlo pen. U zult deze dagen wel krap in d° werkkrachten zitten, veronderstel ik" „Nogal", gaf Lee toe. „We hebben een paar boerenmeisjes en dan natuur lijk juffrouw Shandon". „Wat?" riep Piers verschrikt. „Be doelt U juffrouw Rilla, de stiefdochter van mevrouw Shandon, met. wie mijn neef verloofd was?" „Dat klopt", zei Lee, met het hoofd knikkend en blijkbaar genietend van Pier's ontsteltenis. „Ze is weliswaar niet geoefend, maar bezit een natuur lijke gave om met jonge dieren en zo om te gaan. Ik weet niet hoe ik het zonder haar met de lammeren had moeten klaarspelen en bovendien kan 't. haar niet. schelen wat ze aanpakt" „Hm", zei Piers peinzend. Lee's me dedeling verklaarde uiteraard Rilla's kledij en ook haar vuile handen, maar hij vond het allesbehalve prettig, dat ze op die manier in zijn dienst was. Intussen wilde hij deze kwestie met met Lee behandelen. Hij legde de twee boeken weer op tafel en hernam toen langzaam: „Ik had U nog iets te vra gen en wel over het. ongeluk, dat mijn neef het leven heeft gekost. Wie heeft hem 't eerst gevonden nadat het ge beurd was?" Steven Lee keek hem achterdochtig aan. „Ik" antwoordde hij kortaf. „Waar om vraagt U dat?" Piers aarzelde even, maar vroeg toen„Vindt U het, ongeluk niet tame lijk onverklaarbaar?" „O, dat weet ik niet", zei Lee schou derophalend. ,,'t Leed geen twijfel dat hij de hoek te snel had genomen. Ik voor mij geloof, dat daarin de verkla ring ligt". „Als majoor Garron een roekeloze rijder was geweest of de streek niet had gekend, zou ik U gelijk geven, maar nu „Ja, maar volgens mij is het juist héél begrijpelijk", verklaarde Lee, ter wijl hij opstond. „U weet hoe het gaat als men met iets gevaarlijks vertrouwd is geraakt; men slaat er onwillekeurig minder acht op. M.i. had hij de hoek zoveel keren zonder enig bezwaar ge nomen, dat hij langzamerhand het ge vaar niet meer telrlf» en 7iir> ,.-<i-f»r.r,d heid verslapte". Piers kon niet ontkennen, dat er veei waars in die redenering stak; psycho logisch gezien was ze zelfs heel juist.. maar toch voldeed ze hem niet. „U hebt hem tijdens zijn verlof zeker wel ontmoet?" zei hij tenslotte. „Kan hem ook iets gehinderd hebben?" „Niet voor zover ik zien kon en waar om zou hij zich ook zorgen hebben ge maakt?" Naar verluidde zou hij met binnen afzienbare tijd erg rijk zou zijn. een heel mooie vrouw gaan trouwen, terwijl hij, meselijkerwijs gesproken, Neen, ik geloof dat hij vrij wat minder beslommeringen had dan de meeste mensen in deze tijd". Er lag iets nauwelijks verborgen on beschaamds in Lee's manier van spre ken, iets dat Piers geweldig ergerde, maar per slot van rekening had hijzelf het onderwerp aangesneden en viel op geen enkel woord bepaald aanmerking te maken. „Jawel", zei hij kortaf, wat Lee blijk baar deed inzien, dat hij een beetje te ver was gegaan. Hij maakte dus haas tig een soort verontschuldiging en ver trok, terwijl Piers in gedachten verzon ken achterbleef. Ondertussen was hij bitter weinig op geschoten, zodat hij tot de conclusie kwam, dat het misschien beter zou zijn, de mensen niet met rechtstreekse vra gen op het lijf te vallen. Wellicht zou een toevallig gesproken woord of zin hem te zijner tijd op weg kunnen hel pen. Daar hij Normanby en zijn bewo ners kende, besloot hij eens naar het dorp te gaan, opdat de lui hem naar hartelust konden bekijken. Hij besefte volkomen, dat hij dit niet te lang mocht uitstellen, wilde hij niet voorgoed als kluizenaar staan aangeschreven. De gelegenheid aangrijpend, dat hij wat tabak nodig had, maakte hij een praatje met de winkelier, die hem in zijn jonge jaren heel wat snoepgoed had verkocht en later, toen hij was gaan roken, een speciaal merk voor hem in voorraad had moeten houden". U zult de generaal en de majoor wel missen", merkte de heer Jackson met de vertrouwelijkheid van een oude bekende op. „Dat doe ik ook", gaf Piers ronduit toe. „Dit was de eerste keer dat ik te Normanby kwam en de generaal niet aan het station vond om me af te ha len". „Ja, zegt U dat wel", hernam Jack son goedkeurend, ,,'t Was een brave, deftige oude heer en dat hij nu zó moest eindigen! Ze praten van een hartaanval, maar ik zou eer zeggen, een gebroken hart Hij had grote ver wachtingen op majoor Rex gebouwd". „Dat weet ik", zei Piers, terwijl hij 't pak tabak opende en in zijn zak perste. „Ze waren dikke vrienden". .„Vreemd dat het zo gebeurd is", ging Jackson bij wijze van alleen spraak voort. „De majoor had Noord- Afrika doorkruist zonder ook maar een schrammetje op te lopen; dan komt hij thuis en ziedaar! Zoiets brengt iemand aan het denken, zou ik zeggen't Is net alsof het niet had mó gen gebeuren". Piers' houding verstrakte ofschoon nauwelijks merkbaar. Wat bedoelde Jackson eigenlijk? Lag er in zijn woor- den geen speciale betekenisof wil de hij te kennen geven, dat er méér I achter 't Rex overkomen ongeluk stak? Dit viel moeilijk uit te maken en Piers' zo juist aangenomen gedragslijn sloot het stellen van directe vragen uit. „Ja, ik erken, dat bij ongelukken als deze ie onwillekeurig jezelf afvraagt, hoe te feitelijk gebeurd kunnen zijn", hesluoi hij het gesprek en verliet de winkel Verbeeldde hij het zich of hoorde hij inderdaad een zachte uit roep van voldoening uit Jackson's mnndV De dorpsstraat, die hem a! gisteren, toen hij er doorreed, vrij bekend was voorgekomen, maakte nu een bepaald vriendelijke indruk H:ei en daar ont dekte hij plekjes en dingen, die hij totaal had vergeten en tc'kens bewoog er zachtjes een gordijn, waarachter nieuwsgierige ogen hem gadesloegen. Ja, hij had er ongetwijfeld goed aan gedaan, zich eens „den volke" te vertonen, als leek het dan op 't eerste gezicht een beetje verwaand Overal tikten mensen aan hoeden en petten en zelfs maakten enkele dorps- schonen een eigenaardige beweging, die het midden hield tussen een bui ginkje en een knikje. Halverwege de straat ontmoette hij de dominee, een opgewekt, blozend uit ziend man van midden vijftig. „Ah, meneer Garron, welkom riep hij uit, hem de hand toestekend. „Ik was van plan U binnen een paar dagen te komen bezoeken, maar achtte het beter, U eerst wat ..op orde" te laten komen. Ongetwijfeld zal het gebeurde U diep hebben getroffen". (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7