Zeeuwsch-Vlaanderen wil ook in Deltaplan betrokken worden DE HEER EGAS OVER VISSERIJ OME JAN" OPENDE VLISSINGS JAN VAN ZUTPHENHUIS" PADVINDERS PLANTTEN BOMEN IN ZIERIKZEE VAL DA PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 NOVEMBER 1955 DELTACONGRES GOES Sluis in dam te Veere is technisch niet mogelijk, aldus ir. Dibbits (vervolg van pagina 1) „De kwestie van het bouwvolume ln Zeeland is primair. Alle commissies en rapporten hebben geen zin, wanneer niet eerst het probleem van achter stelling wordt opgelost. Men wijst en m.i. terecht op de mogelijkhe den, die de uitvoering van het Deltaplan Zuid-West Nederland biedt. Maar deze mogelijkheden z(jn er niet zonder bouwvolume. Als de bevolkingsaan was, dus de Jonge mensen, verplicht Is naar elders te trekken, kan n.l. het Deltaplan dit gebied geen welvaart hl en-oor brengen" zo vervolgde de bur gemeester. Do Party van de Arbeid zou nog nuttiger en groter werk kunnen doen. Laat men eens een breed samengestelde commissie een uitgebreid onder zoek doen instellen naar het levenspeil, zowel van de bewoners als van de gemeenten, in „Holland" en In de „buitenprovincies". Het behoeft niet zo theoretisch economisch of sociologisch te zyn. Om feiten en cyfers moet het gaan. Gezocht moet worden naar zoveel mogelijk objectieve normen om daaraan de huidige situatie te kunnen toetsen. Het resultaat zal ln ieder geval belangrijk zijn. Zeer waarschijn lijk zal Dlijken, dat de achterstand van de „buiten-gewesten" niet zo groot is, als men daar wel denkt. Als men dit met feiten en cijfers kan bewijzen, zal men velen kun nen overtuigen en daarmee nut tig werk doen door een stuk wrok te doen verdwijnen. De burgemeester wilde de beteke nis van het rapport, zoals dat door de Wiardi Beekman Stichting is uitge bracht, niet verkleinen, maar, zo zei hy: „belangrijker dan sociologische economische en culturele beschou wingen is het vertrouwen"! Tenslotte merkte mr. Bolkesteln nog op, dat men naar zyn mening de betekenis van de buitendammen voor het verkeer overschat. „In de streek zelf legt men terecht de nadruk op de blnnendammen". Zeeuwsch-V laand eren De directeur van het E.T.I. voor Zeeland, drs. M. C. Verburg, ging in Srote lijnen de economische geschie- enis van Zeeland na, waarbij hij wees op de ontsluiting van deze pro vincie door de aanleg van de spoor wegen en vooral later ook door de vrachtauto. In dit verband betoogde hg, dat het bestaande Zeeuwse vrachtautopark behoorlijk grotere prestaties kan leveren dan thans, wanneer de verbindingen maar beter worden. Tevens memoreerde hij de kostprijsverlagende factor, die dan door betere verbindingen optreedt. De heer Verburg betreurde het, dat ln de Deltaplannen Zeeuwsch- Vlaanderen nog niet ls betrokken. Het tekort op de Westerschelde- veerdlenste" ls geschat voor dit (Advertentie) SLECHT 7, GENEES-VLEES"] ZEGGEN SOMMIGE MENSEN.V. als wonden niet gemakkelijk dichtgaan. (En de kans op infectie is dan natuurlijk .veel en veel groter). Maar als U Akker's Kloosterbalsem gebruikt bestaat er geen •langzame en moeilijke genezing meer. 'Een wondbalsem die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert, dat Is Akker's Kloosterbalsem al 3 geslachten lang. Niet zonder reden eegt men dan ook algemeen: „Akker's Kloosterbalsem. geen goud zo goed" jaar op rond drie millioen, terwyi er samen gemiddeld 1800 auto's by Krulnlngen en Vlissingen per dag worden overgezet. Gelet op de verkeersprognoses van Rykswa- terstaat ln 1970 twee en half maal zoveel auto's dienen wy ons te beraden op een vaste ver binding met Zeeuwsch-Vlaande- ren, aldus spreker. Dit deel van Nederland ls een belangryk stuk van ons land en het heeft er recht op, dat er in het kader van het Deltaplan aandacht aan wordt be steed. Drs. Verburg ging vervolgens in op de trek uit Zeeland naar elders en meende, dat er hier voldoende werk gelegenheid voor de mensen moet be staan om te kunnen blijven of, indien men dat wenst, terug te komen. „Er zijn verschillende punten in Zeeland, die gunstig zijn gelegen om er schep pend economisch werk te kunnen doen. Het Deltaplan is over 25 jaar gereed: men moet reeds nu op dit terrein actief werkzaam zyn". De heer Verburg was er dankbaar voor, dat het ministerie van economische zaken voor deze opvatting veel be grip toont. „Is hier nu een verzameling schoor stenen te verwachten?" Spreker be antwoordde deze vraag ontkennend. De Zeeuwse arbeidsmarkt heeft slechts geringe mogelijkheden. Het zal er om gaan voor Zeeland en de Zuidhollandse eilanden voor maxi maal 1000 mensen per jaar extra werk te vinden, namelijk voor de be roepsbevolking uit het vertrekover- schot. Deze mensen zijn weer ver deeld over partiële arbeidsmarkten, die als het ware waterdicht zijn. De Koninklijke Maatschappij „De Schel de" te Vlissingen bijvoorbeeld kan geen mensen van Schouwen-Duive- land aantrekken en zo zijn er meer voorbeelden. Er leven echter in deze streken ve le initiatieven, die geremd of niet tót uitvoer komen door de huidige situatie. Er is b.v. behoefte aan toeleveringsbedrijven, die echter weer niet uitsluitend op één be drijf Ingesteld kunnen zyn. B evolkingsopbouw Drs. Verburg zag echter een moge lijkheid in 'n doelbewuste bevolkings opbouw, waarby de bevolkingsgroei niet ais sluitpost wordt beschouwd van de industriële ontwikkeling. Bij de bevolkingsopbouw moet rekening VAN Imn tot iS.ifye Het is in Oostburg een goede ge woonte geworden om door middel van oliebollen-verkoop een liefdadig doel te steunen. Zaterdag j.l. was het voor de liefhebbers van dit Oude- jaarsgebak weer goed toeven in de ze gemeente, want ook ditmaal wa ren dames van de Oostburgse Vrou wen Vereniging er met oliebollen op uitgetrokken. De geurige bollen wer den zowel huis-aan-huis, als op de Markt ten verkoop aangeboden en het geurige product vond wederom behoorlijk aftrek. Hetgeen de ouden van dagen in Oostburg ten goede komt, want de actie had ten doel gelden bijeen te brengen voor de St. Nicolaasviering vnn de bejaarden. LIEDJES Dank z\j het hedendaagse commu nicatie-medium dat televisie genaamd werd, zagen ook talloze kinderen in den lande hoe de Sint onlangs in Am sterdam op glorieuze wijze zijn in tocht deed. En hóórden zij, hoe de Goedheiligman allen opwekte om nu maar een begin te maken met het zet ten van de schoen. Een merlaoaardige uitdrukking eigenlijk, „het zetten van de schoen", maar niettemin een uit drukking, de ieder Nederlands kind onmiddellijk thuis weet te brengen! Dat knaapje in Axel wist dat ook. Het geloof aan het aloude sprookje was in de loop der jaren wel een wei nig getaandhij zong wel eens spot liedjes, in plaats van sereuze, aan de Sint-mythe gewijde lederen, maar de schoen werd gezet! Tot zijn niet geringe ontsteltenis bleef het daar echter bij. De volgende morgen was de schoen namelijk nog volkomen leeg. Weshalve de jongeling opgewonden naar de ouderlijke slaap kamer rende, de (lege) schoen in de hand. Waarom zit er niets in", zo vroeg hij dictatoriaal aan zijn mama. ..Omdat je spotliedjes hebt gezon gen", antwoordde mam vermanend. ,Nou", sprak de knaap, „wat maakt dat nou uit. Daar hoeft U zich toch niets van aan te trekken. Ddt was te gen Sinterklaas" JUBILEUM. Om even in Oostburg te blijven; 1 December zal het veertig jaar gele den zijn, dat mejuffrouw E. M. Ris- seeuw benoemd werd tot onderwijze res aan de openbare lagere school in Oostburg. Een comité van oud-leer lingen heeft voorbereidingen getrof fen om de jubilaresse een passende hulde te brengen, waartoe men op de avond van de eerste December bij een zal komen in hotel „De Een hoorn". In de morgenuren zullen de leerlingen van de school hun onder wijzeres „in de bloemetjes" zetten, een gebeurtenis, waarbij ook de ouders van de schoolkinderen tegen woordig zullen zijn. VOOR DE MUZIEK. In Westkapelle is een bazar ge houden, ten bate van de muziekver eniging, die in deze gemeente onder de naam „O.K.K." bestaat. Het ba tig saldo was niet gering. Maar liefst een bedrag van 5300.werd bijeengebracht! Bovendien werden er ook nog niet-muzikanten gelukkig gemaakt, dank zij een gehouden ver loting, waarin de heer A. de Pagter de hoofdprijs won. Hij werd verrijkt met een kinderrijwiel. OMWEG. Van Walcheren naar Tholen, dat is in deze rubriek niet meer dan een stap. Degenen, die in werkelijkheid naar Tholen moeten, dienen rekening te houden met een omweg, die ge maakt moet worden wanneer men in de Schakerloopolder of in de buurt schap Oudeland moet zijn. In ver band met herverkavelingswerken zijn de toegangswegen tot beide ge bieden namelijk voor het verkeer ge sloten, zodat gebruik gemaakt moet worden van de Kettingsdijk en de nieuwe polderweg, langs de hofstede Gortzak, 't Is maar een weet. IN E.V.O.-BESTUUR. Het hoofdbestuur van de Algeme ne Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie (E.V.O.) heeft op voor dracht van het distrlctsbestuur Zee land de benoeming goedgekeurd van de heer H. van ïwaarden uit Aar denburg in het districtsbestuur. Dit betekent, dat thans ook een verte genwoordiger uit de landbouworga nisaties in het bestuur is opgeno men. worden gehouden met de Industriall- satiepolitiek, zo betoogde hy met na druk. Landbouw De derde spreker in de morgenuren was de heer C. Egas, lid van de Tweede Kamer. Deze gaf een over zicht van de voorbeelden, die de landbouw van afsluiting zou hebben, waarbij hij zich in grote lijnen het bekende CJLO.L.-rapport hield. De heer Egas herinnerde er aan, dat vermeerdering is berekend van to taal veertig millioen gulden per jaar. Voorts betrok hy de herverkaveling en de bedrijfssanering in zijn beschou wing, omdat deze zaken voor de toe komst van de landbouw eveneens van bijzonder groot belang zijn. „Het is beslist een misvatting, dat het vraag stuk van de kleine bedrijven alleen op de zandgronden een rol speelt". Hij bepleitte een goede voorlichting van de boer en wees op het grote be lang van de voor- en nazorg bij de herverkaveling. De heer Egas stipte vervolgens een „spookbeeld" van de landbouw aan, naraelyk het arbeidersvraagstuk. De uitvoering van de Deltawerken zal de beschikbare agrarische arbeids kracht nog verder doen verminderen, terwyi bovendien ontsluiting van de eilanden en Industrie vestiging dit eveneens in de hand werken. In dit verband bracht de heer Egas de nood zakelijkheid van landbouwonderwijs, vooral voor landarbeiders naar voren. Advertentie J De Nieuwste Oorknoppen (Grote sortering) 0.95 Koperen gong (Zeer mooi) 1.50 Spreukasbakje. (Meer dan 50 spreuken) 1.95 Rieten Boodschaptas (met bloemmotieven) 2.25 Radiobode-omslag (diverse kleuren) 3.50 Compleet kapstel (in etuidoos) 4.90 12 Zilmeta Gebakvorkjes (in etui) 11.10 Porceleinen Eetservies. (12 Persoons) 79.50 U slaagt er uitstekend voor Sint-Nicolaas Geschenken. Benoemingen Tot notabel van de Ned. Herv. Kerk te Kapelle werden herkozen de heren L. van Wel en C. L. Dui- ninck. In de vacatures van de he ren P. Oele en B. de Jager kon we gens verdeeldheid van stemmen nog niet worden voorzien. Visserij Tenslotte besprak de heer Egas de gevolgen van de afsluiting voor dc visserij. De garnalenvisserij zal een gevoelige vermindering' ondergaan. Wellicht ware verbetering van de vloot en een gedeeltelijke omschake ling op de kottervisserij te overwe gen. De bot- en ansjovisvisserij zal vrijwel geheel verloren gaan. De mos selen worden reeds voor 75 tot 80 in de Waddenzee gekweekt, maar met het verwateren wordt het nog een moeilijke zaak. De oestercultuur is wanneer men in de Grevelingen geen redelijke oplossing kan vinden ten dode opgeschreven hetgeen voor Yer- seke een ramp is. Een onvervangbaar oesterkweekgebied gaat verloren. Het is verheugend, dat de regering ern stig onderzoekt of toch nog een oplos sing kan worden gevonden. DISCUSSIE. Aan de discussie werd deelgenomen door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, ir. H. G. Kuipéri, hoofd ingenieur-directeur van de cultuur technische dienst Zuid-Holland, de heer L. P. van Oorschot, mevrouw F. J. van den Broeekc-de Man, wethou der M. A. van Popering van Vlissin gen, rtr. Steigenga. de heer L. F. Du bois uit Terneuzen, burgemeester A. C. Willemsen van Yerscke, dc heer C. van Bendegem, Axel, burgemeester Hordijk van Middelharnis, de heer Glerum uit Yerseke, burgemeester jhr. T. F. den Beer Poortugael, de heer R. Hol, Terneuzen, de heer Van Dijk van Oude Tonge. wethouder S. Kodde,Veere en het Tweede Kamerlid J. Bommer. De Zeeuvvsch-Vianiingeii spraken er eveneens hun teleurstelling over uit, dat het Deltaplan Zeeuwsch-Vlaande ren buiten beschouwing Iaat. „Wy zijn Nederlanders in hart en nieren", zo betoogde men. „Wij danken cultu reel en economisch veel aan Belgisch particulier initiatief. Moeten we ons nu gaan afvragen, of we ais Belgen of als Nederlanders beschouwd moe ten worden? Natuurlijk niet, maar geef ons dan minstens een vaste oe ververbinding in de vorm van een tunnel. En verbeter in de overgangs tijd de veerverbindingen, die voor Zeeuwsch-Vlamingen zeker kosteloos moeten zijn. Waarom wordt de idee van een vaste oeververbinding bij Saaftinge met Brabant niet voortva render aangepakt?" Aan de beantwoording werd behal ve door de inleiders, ook deelgenomen door ir. H. A. M. C. Dibbits, hoofd ingenieur-directeur van de Techni sche Dienst der Domeinen. Géén sluis! Deze deelde mede, dat een sluis ln de afsluitingsdam by Veere prac- tisch onmogelijk is en dat de In vloed van de afsluiting op de op stuwing nihil of te verwaarlozen zal zyn, omdat de inhoud van de ]l[||||||||llllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllll! 1 Middelburg-Goes 1 M Burgemeester Bolkesteln kon M Zaterdag niet begrijpen, waar- M om het Deltacongres in Goes H was gehouden. „Toen eenmaal de keuze op Zeeland was ge- n vallen, zou deze conferentie in M de hoofdplaats en het hart, het j? bestuurlijk, economisch en cul- turele centrum van deze pro- s vincie moeten zyn gehouden", zo zei hij. „Fouten als deze I; worden helaas wel meer ge- M maakt. Het valt alleen maar te betreuren, dat het partybe- n stuur terzake over niet meer H psychologisch inzicht beschikt dan verscheidene andere Hol- 3 landse instanties Drs. Verburg, de tweede spre- ker, hffd op de agenda gezien, dat hij moest spreken over „openlegging" van het Delta- gebied, terwijl burgemeester m Bolkestein als onderwerp had H gekregen de „ontsluiting". Het H verschil tussen beide woorden H had de heer Verburg aanvan- jf kelijk niet door gehad, maar toen hij het pleidooi van de heer Bolkestein voor diens stad H had gehoord, was het hem dui- j= delijk geworden: ontsluiting heeft betrekking op Middel- M burg en openlegging op Goes... p Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii af te slulteen zeearmen niet te vergelijken is met het overbiyven-. de bekken van de Noordzee. Een secundaire dam Zlerlkzee Noord-Beveland is technisch ino- gelyk en zal minder moeilijkhe den opleveren dan een afsluitings dam b.v. in de Oosterschelde. Een andere vraag is vanzelfsprekend of de kosten van een dergelijke dam economisch verantwoord zijn. Drs. Verburg betoogde by de be antwoording nogmaals, dat ontslui ting niet alleen effect „naar het Noorden" moet sorteren, maar „ook naar het Zuiden", mobiliteit in beide richtingen. Ook vestigde hij er de aandacht op, dat destijds de tunnel in Rotterdam werd aangelegd voor 1800 auto's per dag, d.w.z. voor hetzelfde aantal dat gemiddeld over de Wester- schelde wordt overgezet. (Voor het verslag van de middagver gadering zie pag. 5. NIEUW ONDERKOMEN „JONGE STRIJD" Ontwerp-borstbeeld onthuld De afdeling-Vlissingen van de N.V.V.- jeugdorganïsatie „Jonge Strijd" be leefde Zaterdag een feestelijke dag, toen zij 's avonds haar nieuwe club zaal in de Rioolstraat officieel in ge bruik nam. Het belang van dit feit werd wel het sterkst geaccentueerd door de aanwezigheid van de bekende socialistische voorvechter en mensen vriend „Ome" Jan van Zutphen. En hij was waarlijk niet gekomen, om dat het nieuwe onderkomen van „Jonge Strijd" n3ar hem genoemd wordt, maar omdat de afdeling Vlis singen mede dank zij de medewer king van de ouderen met het in richten van het „Jan van Zutphen- huis" iets gepresteerd heeft. Dit al thans liet „ome Jan" duidelijk blij ken in de boeiende openingstoespraak, die hij ondanks zijn 93 jaren voor de vele aanwezigen hield. De bijeenkomst werd geopend door de plaatselijke jeugdleider, de heer Hellmut Schuys, die een bijzonder woord van welkom sprak tot o.a. de heer Jan van Zutphen en zijn echt genote, de wethouders M. A. van Po pering en J. Post, de landelijke jeugd leider Joost Molenkamp en vertegen woordigers van de Vlissingse jeugd raad en andere organisaties. Hij gaf uitdrukking aan de hoop, dat dit nieu we, aantrekkelijke onderkomen, dat dank zij veler medewerking tot stand kwam, mag bijdragen tot verdere bin ding van de Vlissingse jeugd, die nog voor ongeveer 50 procent in geen en kele vereniging is georganiseerd. Vol gend jaar viert het N.V.V. zijn gouden bestaansjubileum, aldus de heer Schuys, en de plaatsaelijke afdeling van „Jonge Strijd" hoopt dan de 50 leden te bereiken. De heer Molenkamp vond deze avond zó belangrijk, dat hij voor de eerste maal zijn redevoering op papier had gesteld. Hij noemde de onderkomens van vele jeugdverenigingen een aan klacht tegen de hedendaagse maat schappij en was daarom verheugd over hetgeen hier gepresteerd is. Namens het hoofdbestuur bood hij gelukwen sen aan. „Ome Jan" zei diep getroffen te zyn door de woorden van P. J. Troelstra, die dè heer Molenkamp juist o.m. had aangehaald en riep herinneringen Zaterdagavond werd te Vlissingen de clubzaai van de Jonge Strijd" offi cieel in gebjuik genomen. Tijdens deze bijeenkomst onthulde „Ome Jan" van Zutphen een ontwerp voor een borstbeeld dat deze 98-jarige voor stelt. Naast de heer Van Zutphen de voorzitter van de Jonge Strijd" te Vlissingen, de heer H. Schuys. (Foto P.Z.OJ GÉÉN PRIKKELDRAAD wakker aan de strijd, die de socialis tische beweging in zijn jeugd moest voeren. Het onderkomen, dat hier in gebruikt genomen werd, noemde hij, in vergelijking tot hetgeen waarover men vroeger beschikte, een feestzaal. Daarna hield de heer Van Zutphen een aangrijpend betoog over de groei van het socialisme. Met zijn toespraak onthulde de bejaarde strijder een ontwerp borstbeeld van hem, dat in een nis in de wand was geplaatst. Het is een ontwerp van de Vlissingse kun stenaar Frans Maas, die ook de wandschilderingen in het lokaal verzorgde. „Ome Jan" bekeek het ontwerp eens goed en constateerde, dat zelfs de haren van zijn baard „goed" zaten. Een ideale plaats om te vergaderen noemde de heer J. Post, die gelukwen sen aanbood namens het gemeentebe stuur, dit „Jan van Zutphenhuis". Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer J. van Wagtendonk na mens de Vlissingse Besturenbond, de heer A. H. Ie Feber namens de Vlissing se jeugdraad en vertegenwoordigers van vakorganisaties en zusterafdelin- gen. Het samenzijn werd opgeluisterd met declamatie en zang. Op plein voor kleuterscholen Welpen, kabouters en verkenners hebben Zaterdagmorgen op het plein voor de nieuwe kleuterscholen in Zierikzec enthousiast bomen ge plant. Daarvoor waren de benodigde gelden door de Nederlandse padvin ders spontaan na de ramp bijeenge bracht. ïn tegenwoordigheid van veel genodigden o.w. de districts commissaris J. J. Meyboom en de districtscommissarcsse mevr. M. C. Everwijn-Behage, heeft de voorzit ter van de stichting „Nieuw Schou- wen-Duivcland", de heer P. Heering, alle gevers en geefsters van het pad- vindcrsgilde dank gebracht voor hun medewerking en de jeugd opgeroe pen eerbied voor boom en struik te tonen. Als uiting van dankbaarheid jegens de padvinderij zal de toe gangslaan naar de scholen de naam dragen van de stichter van de pad vinderij, Baden Powcl. Omstreeks elf uur traden groepen padvinders cn padvindsters aan op liet schoolplein, waar notaris Hee ring in een korte toespraak wees op de goede bestemming die de padvln- dersgelden thans krijgen. Naast de verfraaiing van Zierikzec heeft deze boomplantdag tevens een paedago- gische invloed, daar de jeugd on middellijk betrokken wordt bij het herstel. De heer Heering wekte de jeugd op vernielingen achterwege te laten en deze zo mogelijk te voorko men. Namens de stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" verzocht de heer Heering de leiding van de ver schillende groepen, aspirant-tuinlie den aan te wijzen. Onder toezicht van de heer S. de Boer, hoofd van het ressort Zierikzee van de Neder landse Heidemaatschappij, stond binnen het kwartier een groot aantal bomen in de grond, waarbij jongens cn meisjes zich beijverden de spa zo goed mogelijk te gebruiken. Na het zingen van het padvinderslied „Hoort zegt het voort" begaf men zich naar het Huis van Nassau, waar verschillende sprekers nog het woord voerden. DIVERSE SPREKERS. De waarnemend burgemeester van Zierikzee, de heer A. M. den Boer, bracht de dank over van het gemeen tebestuur. „Elke dag komen bij de- scholen de vertegenwoordigers van de burgerij, zij het dan de allerklein sten, door deze laan en zo kan al vroeg de liefde voor bloem en plant worden bijgebracht", zo zei de heer Den Boer. die de verwachting uit sprak dat de nieuwe aanplant ver schoond kan blijven van prikkel draad en bordjes met verboden toe gang. De loco-burgemeester dankte tenslotte als voorzitter van de Chris telijke kleuterschool namens het be stuur V8n deze onderwijsinstelling. Districtscommissaris Meyboom noemde dc bijeengebrachte r.om weliswaar bescheiden, maar was blij met liet resultaat, vooral daar bomen en struikgewas het décor vormen voor sport en spel van de padvinderij. Spr. hoopte dat Nieuw Schouwen-Duiveland er In slngen zal binnen enkele jaren het eiland in het groen te zetten. Ook de distrlctscommlssaresse, die in haar dank mevr. De Croo be trok, toonde, zich dankbaar voor de padvindershulp. De sprekers dankend wees de heer Heering nog op het feit dut op het eiland door het zoutgehalte nog weinig ge plant kan worden en dit project het eerst voltooid is. Enkele flitsen van deze boom plantdag zullen in het programma van de Avro, Hilversum II, worden uitgezonden Maandag 12 December 's avonds half zes in de rubriek „Hoort zegt het voort". Tweejarig meisje door auto meegesleurd Slechts enkele schaafwonden Zondagmiddag rond drie uur ont stond in de Van de Spiegelstraat te Goes een verkeersongeval, dat wonder boven wonder goed afliep. Een twee jarig dochtertje van de familie H. liep daar met haar zusje te wande len, toen de kleine zich plotseling losrukte en de verkeersweg overstak. Het meisje liep daarbij tegen een over de hoofdverkeersweg komende per sonenauto van Van W. uit Kapelle, en werd enkele meters meegesleurd. De automobilist remde onmiddellijk en trof de kleine beklemd onder het chassis aan. Toen de wagen was op getild om het kind te bevrijden, con stateerde dokter Bruynzeel dat het meisje slechts enkele schaafwonden had bekomen. „Benelux"-Samenwerking zal in Middelburg congresseren Het volgende congres van het Co mité voor Belgisch-Nederlands-Lu xemburgse Samenwerking zal in Mei of Juni in Middelburg worden gehou den. Deze bijeenkomsten zijn by toer beurt in één van de drie Benelux- landen. Op de congressen worden verkeers- en toeristische problemen besproken. Er zullen 100 a 150 deel nemers zyn. Aan zulk een congres zyn hoge kosten verbonden. Om die reden heeft het comité het gemeentebestuur van Middelburg verzocht een bijdrage te verlenen, zoals te doen gebruikelijk is. Gevraagd wordt een bedrag van 2500. B. en W. schrijven thans de raad, dat dit cijfer hen vrij hoog komt. Niettemin hebben zij in meerderheid gemeend aan het verzoek te moeten voldoen. Zij ver zoeken de raad hiertoe dan ook een crediet. Onderhoud der provinciale wegen werd aanbesteed Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland werd Vrijdag in het gebouw van de. Provinciale Waterstaat in Middelburg aanbesteed het onderhou den van de provinciale wegen op Schouwen-Duiveland, Tholen, Zuid- Beveland, Noord-Beveland en Walche ren. Deze aanbesteding geschiedde in vijf percelen. Er werd als volgt ingeschreven; Perceel I (Schouwen-Duiveland): 1. M. v. d. Velde, Bruinisse, 50.400; 2. A. W. Wandel, Nieuwerkerk, 48.750; 3. P. van Dongen, Haamstede, 48.683: 4. D. Rentier, Noordgouwe, 48.444. Perceel H (Tholen)1. Gebr. J. en M. Moerland en Zonen, St. Annaland, 60.000; 2. P. Knuist, Tho len, 58.900; 3. J. van Vossen en K. J. Moerland, St. Annaland, 58.780. Eén inschrijving was ongeldig. Perceel in (Zuid-Beveland); 1. fa. F. Duinhouder en Zonen, Goes, 63.578; 2. A. de Bourgraaf, Wilhel- minadorp. 61.980; 3. Gebrs. Knuist, Goes, 57.8S0. Eén inschrijving was ongeldig. Perceel IV (Noord-Beve land) 1. A. de Bourgraaf, Wilhelmi- nadorp, 31.200; 2. J. Hoogesteger, Wemeldinge, 29.857. Voor perceel V (Walcheren) kwamen geen inschrij vingen binnen. De gunningen werden Advertentie/ BIJ HOEST EN KEELPIJN PASTILLES ONTSMETTEND-VERIACHTEND Agenda VANDAAG Middelburg Electro: „CanarlB" (14 jr.) 19 en 21,15 uur; Schouwburg: „Mldder- nachtszöne". (clnemasc.) (18 jaar). Vlissingen Luxor: „Paniek ln Gibral tar" (14 jaar), 20 uur; Alhambra: „East of Eden" (14 jaar), 19 en 21 uur. Goes Grand: „De gravin gaat barre voets" (18 jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2