Helicoptersubsidieverlening in Terneuzense gemeenteraad TREKKRACHTBESPARING BIJ LANDB0UWTRANSP0RT „CANARIS", SPEELFILM MET DOCUMENTAIRE WAARDE ANTWERPSE HAVENDIRECTEUR OVER ONTWERP-DELTAWET PROVIN ai ALB ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 NOVEMBER 1955 B. EN W. WAREN VERBAASD College ageerde tegen uitlating voorzitter Kamer van Koophandel Drs. M. Ei H. Camps (RK) heeft työens de Vrydagavoijd vergadering van de Terneuzense gemeenteraad de kwestie van de subsi dieverlening door de gemeente Terneuzen ten behoeve van de helicopter- dienst Bmssel-Z e euw sch-VIaanderen-Ko fcter dam aangeroerd. De heer Camps vroeg het college van B. en W. waarom de maximumsubsidie, die aanvankelijk 5000 bedroeg en die, onHat de duur van de dienst tot ze ven maanden werd bekort, tot maximaal 3500 werd teruggebracht, later nóg aanzienlijk werd verminderd. Daar hij de helicopterverbinding in het belang van geheel Zeeuwseh-Vlaanderen achtte, zou liy gaarne de sub sidie op 3500 zien gehandhaafd. Uit de uiteenzettingen hierover door burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen en wethouder M. de Vos bleek, dat men tot dit lagere bedrag was gekomen omdat zestien cent per inwoner de bijdrage was die voor een diénst van een vol jaar werd ge vraagd. Met zestien cent voor zeven maanden draagt Terneuzen in feite meer bij dan gevraagd werd. En 3500 betekende voorts het uiterste bedrag, tot waar men mocht gaan. Opgemerkt werd verder, dat de ge meente Axel, waar de helihaven is gevestigd, slechts acht cent per in woner bijdraagt. De 2000, waarop de exploitatiekosten van de haven worden begroot, staan los van de subsidieverlening, temeer omdat ten tyde van deze verlening nog niet be kend was waar de haven zou ko men. Verder merkte de voorzitter op, K.N.V.B. wil praten met damesvoetbalbond Het bestuur van de Nederlandse Da mes Voetbalbond deelt mede, dat het tot zyn genoegen de K.N.V.B. bereid heeft gevonden, overleg te plegen over het verbod van de K.N.V.B. aan de clubs, velden ter beschikking te stellen voor dameswedstrijden. Dezer dagen zal in het bondsbureau van de K.N.V.B. te Den Haag een be spreking worden gehouden. Herverkaveling in Zeeland (Slot van pag. 1) NIEUWE WERKEN. Inmiddels is men reeds met de aanbesteding van de volgend voorjaar uit te voeren werken begonnen. In de laatste herverka- veOngs-vergadeiing werd een aantal werken en aankopen van materialen, tot een totaalbedrag van ruim 5 miHioen gegund. Aan de Ned. Heide Mfl. werd een regieopdracht verstrekt voor draina ge in complex 13 van de Vierbannen- polder (31 ha) voor ca. f 21.000. Vier Baileybruggen op Schouwen zullen worden gedemonteerd. De aanleg, verbetering enz. van plm. 10 km wegen in de Polders Vierbannen en Gouweveer werd ge gund aan C.V. van 't Verlaat, Har- oinxveld voor 287.450. De fa. Wij- nands en Cornet te Werkendam kreeg de uitvoering van 56 ha com plexwerk in de polder Oosterland voor f 137.400, terwijl de Gebr. Van 't Verlaat, Hardinxveld, plm. 6 km wegen bij Noordwelle zullen aan leggen voor 321.700. Het egalise ren in complex 27 op Schouwen (56 ha) werd opgedragen aan het Aann. Bedrijf Van Oort te Werkendam voor 164.200 en het complexwerk in complex 11 van het Waterschap Schouwen aan de fa. De Our"e en De Jonge te Zierikzee voor 306.000. De Heide Mij. zal in regie 284 ha draineren, waarvoor 132.870 werd geraamd. Op het eiland Tholen zal de fa. J. A. Housselt uit Bergen op Zoom 'n gebouw met onderbemalingsinstalla- tie te Poortvliet stichten voor de som van 80.476. Twee km wegen aanleg in blok E op Tholen werd ge gund aan de gebr. Moerland te St. Annaland voor 178.550. Aan de Amsterdamse Aann. Mij. te Den Haag werd de aanleg van 14.13 km waterlopen en duikers en het ega liseren van 40 ha in blok E. op Tno- len opgedragen voor 574.800. Voorts zal de Ned. Heide My. in ré gie 150 ha complexwerken in blok B. uitvoeren voor plm. 250.000, terwijl ook werd besloten tot een be drag van plm. 1 millioen aan drai- neerbuizen voor Tholen aan te kopen. In de zak van Zuid-Beveland is de aanleg van 5% km wegen in 't Waterschap Baarland opgedragen aan de faDuynhouwer te Goes voor 353.700, de aanleg van waterlopen in Baarland en Ellewoutsdijk aan de fa. G. van Oort te Dordrecht voor 232.000 en de uitvoering van plm. 120 ha complexwerken in deze omgeving voor totaal 676.500 aan fa. Jos Mulder, Bergen (N.H.) In het herverkavelmgsgebied Waar- _3 zal het Walcherse Aann.bedriif te Middelburg voor 174.840 het laat ste complexwerk uitvoeren, terwijl de Ned. Heide Mij. daar78 ha in complex 8 in regie voor haar reke ning neemt voor een begrote som van plm. 170.000. dat werd toegezegd, dat door de Ka mer van Koophandel, die het initia tief nam, overleg zou worden ge pleegd met de bijdragende gemeenten, hetgeen echter niet is geschied. Wethouder De Vos stond ver baasd over de uitlatingen van de voorzitter van de Kamer van Koophandel, die hij niet fair acht te tegenover de gemeente Terneu zen. Eventueel inkrimpen van de dienst met een maand zal zijns inziens het gevolg zyn van onvol doende bijdragen door andere Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten. Terneuzen heeft in deze zeker aan zijn verplichtingen voldaan. Interes sant zou de heer De Vos het vinden te vernemen, waar de voorzitter der Kamer van Koophandel de weten schap vandaan heeft gehaald, dat Terneuzen de subsidie zou hebben verminderd, omdat het de helihaven niet kreeg. Mr. Tellegen merkte ten slotte nog op, dat zijns inziens de voorzitter der Kamer bij de opzet van de plannen voor de helicopter verbinding abusievelijk heeft ge meend dat alle gemeenten in Zeeuwseh-Vlaanderen daaraan zou den bydragen. Op Cyprus dreigt guerilla De Britten zijn met een straffe campagne tegen terroristen op Cy prus begonnen. In het berggebied bjj Khandria opereerden Vrijdag Britse commandotroepen. Bij 'deze actie werd een Cyprioot doodgeschoten. De man liep op het wrak van een door terroristen beschoten legervliegtuig toe en snelde weg, toen hem gelast werd te blijven staan. Men gelooft, dat hij het bevel verkeerd begreep. Het was een landarbeider en hij laat een vrouw en zes kinderen achter. De ondergrondse „Eoka" heeft aan gekondigd, dat zy iedere burger of soldaat zal neerschieten, die in de na bijheid van haar schuilplaatsen in bossen en bergen wordt aangetroffen. De „Eoka", die de beweging voor. enosis of vereniging met Grieken land voorstaat heeft over geheel Cy prus pamfletten verspreid, waarin de dorpelingen wordt aangeraden, in de buurt van hun woningen te blij ven, opdat zij niet worden aangezien voor „regeringsagenten" en niet „ter e" worden doodgeschoten. Deze beweging stuurt het in Cy prus blijkbaar aan op een complete guerilla-oorlog tegen de ruim 10.000 man Britse troepen op het eiland. (United Press). Proeven met nieuwe H-bommodellen De Verenigde Staten zullen in het komende voorjaar nieuwe H-bommo dellen aan proeven onderwerpen, zo wordt te" Washington vernomen. Men verwacht, dat deze modellen in vernietigingskracht gelijkwaardig of sterker zullen zijn, dan de nieuwe su perwapens van de Sowjets. GOEDE BELANGSTELLING Interessante demonstratie te Colijnsplaat Op een stuk bietenland van de heer P. van Dyke te Colijnsplaat organi seerde de vereniging voor Bedrijfs voorlichting Noord-Beveland, in sa menwerking met de Rijkslandbouw- voorlichtingsdiensfc en de technische commissie van het Landbouwschap Vrydag een interessante demonstra tie van trekkrachtbesparing bij het landbouwtransport. Enkele deskundigen van het Insti tuut voor Landbouwtechniek en -Ra tionalisatie hadden Donderdag en Vrijdagmorgen trekkrachtmetingen en beproevingen verricht, waarvan des middags ook de resultaten bekend werden gemaakt. De demonstratie waarvoor een goe de belangstelling bestond, ook van buiten Noord-Beveland, toonde over de gehele linie wel aan. dat door het februik van lage-drukbanden met reed loopvlak aan de landbouwwa- fen. veel trekkracht van de tractor espaard kan worden. Er werd met een veertiental land- bouwwagens gedemonstreerd, zowel vierwielige als twee-wielige, welke laatste gedeeltelyk op de achterwie len van de trekker drukken. Elke wa gen was geladen met zakjes zand van 50 kg., zodat het gewicht gemak kelijk kon worden nagegaan. De verrassing op deze demonstra tie was een tweewielige wagen, waar van de wielen werden aangedreven via de aftakas van de trekker. Deze Lid van Oost-Duitse Kamer naar Westen uitgeweken Hij vreesde vervolging Prof. Johannes Herdegen, een lid van de Oostduitse- Volkskamer, is Vrydag met zijn gezin naar West- Berlijn uitgeweken. Volgens ambtenaren van de vluch- telingendienst zeide de 52-jarige Herdegen, een vooraanstaand lid van de liberaal-democratische partij, dat hy vervolging om politieke reden vreesde. Herdegen, die te Halle hoogleraar in de natuurkunde was, werd in Mei jongstleden door de Oostduitse re gering onderscheiden met de „vader landslievende orde van verdienste" derde klasse voor zijn „belangrijke bijdrage tot de wederopbouw en ver sterking" van de Oostduitse repu bliek. Friese tweeling wordt 90 jaar In het Noorden van Friesland wonen twee lingbroeders, die Maan dag 90 jaar hopen te worden: Fokke en Sjoerd OzXnga, in Hei- werd geboren en opge voed op een aan de rand van het dorp gele gen stelpboerderij. Sjoerd is het boerenle ven en het ouderlijk huis trouw gebleven. Hij woont daar met zijn vier ongotrouwde doch ters. Nimmer sliep hij één nacht buiten eigen huis. Hij is één keer in Groningen geweest, voorts heeft hij wel eens een bezoek ge bracht aan Dokkum, Leeuwarden en Frane- ker, maar verder reik ten zijn interessen niet. Zijn broer Fokke heeft in zijn ogen meer een leven van de we reld" achter de rug. Fokke kon goed leren en zou onderwijzer worden. Hij heeft ook inderdaad als kweke ling voor de klas ge staan, maar de roep van de vrije natuur, het land, de koeien en de paarden was zo sterk, dat ook h\j zij het dan via een kan toorkruk in Leewarden tenslotte naar het boerenleven terugkeer de. Hij was jaren keu terboer in Hogebein- tum nabij Dokkum. Beide oudjes zijn goed gezond, wél wat doof en slecht ter been, maar hun geest is nog fris en ze kun nen nog goed de krant en een boek lezen. Hoe wél ze slechts enkele kilometers van elkaar vandaan wonen Fok ke Ozinga brengt zijn levensavond door in het Gereformeerd rusthuis te Dokkum), hébben ze elkaar i?t geen vier jaar gezien.- tractor met een capaciteit van 30 k 35 pk. aan de trekhaard, trok de met 4 ton zand geladen tweewielige wa gen, waarachter tevens nog twee vierwielige wagens met resp. 4 en 3 ton zana waren gekoppeld. Deze „trein" maakte zonder veel moeite een rit over het bietenland. Deze wij ze van transport bleek wel de beste te zijn. Daarop yolgden de prestaties van de riiet aangedreven tweewielige wa gens met druk op de trekker. Goede resultaten gaf ook een vierwielige landbouwwagen met een hydrauli-, sche hefinrichting, waardoor een ge deelte van het gewicht op de trekker kan worden overgebracht. De mees te trekkracht wordt gevergd door de gewone vierwielige wagens. De rijkslandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, dr. ir. C. W. C. v. Beekom opende deze démonstratie, de hoofdassistent, de heer J. G. van Liere zorgde voor een toelichting per microfoon, terwyl ir. J. C. Glerum van het I. L. R. de resultaten be sprak. De voorzitter van de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting, de heer S. J. van Langeraad sloot tenslotte met een propagandistisch woord voor zijn vereniging in deze geslaagde demon stratie. Geen rassenscheiding in treinen en autobussen Tussen Amerikaanse staten De handelscommissie van de Ame rikaanse staten, een instantie, van de federale regering te Washington, heeft Vrijdag bepaald, dat Amerika nen, die van de ene staat naar de an dere reizen, niet onderworpen mogen worden aan bepalingen voor rassen scheiding In treinen of autobussen. Scheiding tussen dergelijke reizigers in wachtkamers is ook onrechtmatig. Volgens eerdere uitspraken van .de commissie stond zij op het standpunt, dat gescheiden accommodatie vóór blanken en negers niet strijdig is met de bepalingen van de wet op het ver keer tussen de staten, zo lang de ac commodatie gelijkwaardig is. De buitenlandse samen zwering tegen Indonesië Een vroegere chef van de Indonesi sche geheime politie heeft Vrijdag ver klaard, dat documenten die het be staan van een buitenlandse samenzwe ring om Indonesië te vernietigen zou den bewijzen, vervalsingen zijn. De documenten twee brieven zijn afgedrukt in een krant op Mid- den-Java. Deze krant zeide dat de do cumenten president Soekarno's recen te beschuldiging steunen dat buiten landse imperialisten samenzweren om zijn land te vernietigen. De twee brie ven impliceerden nationalistische Chi-" nese agenten als de mannen achter het complot. Sosroadanukusumo, vroegere chef van de afdeling crimineel onderzoek, zeide botweg'dat de brieven vervalsin gen zijn. Hij zeide dat handschriftdes kundigen dit bewezen hebben toen hij nog in functie was. Hij zeide dat hij door ex-minister Djody Gondokusumo ontslagen was, omdat hij weigerde de vervalste documenten-te accepteren. Even nadenken De opgave voor de volgende rebus luidt: Knip deze vijf stukjes uit en leg er een schaakbord van. Dé oplossing van het" kruiswoord raadsel luidt als volgt: FILMS IN ZEELAND Zelfspot van Hollywood in „De Gravin....." De Duitsers zijn er In geslaagd met „Canaris, de man die alles wist" (Electro, Middelburg) een film te maken, die zeer zeker in artistiek opzicht verantwoord is en mogelijk zelfs ook in politiek opzicht. Dit laat ste is echter moeilijk te bepalen. In; ieder geval wisten zy rond de nog altijd geheimzinnige figuur van admi raal Canaris, tijdens de tweede we reldoorlog chef van de Duitse spion- nage en contra-spionnage dienst en van wie bekend is, dat hij anti-nazi- activiteiten ontplooide, een boei ende rolprent te scheppen. Admiraal Canaris was een van de leden der Duitse legerleiding, die op 9 April 1945 terechtgesteld werden, verdacht van „hoogverraad" en,van de op Hitier gepleegde aanslag. Een merkwaardig man, die zowel Hitier als de geallieerden uveel schade heeft berokkend. Regisseur Alfred Weidemann wist Canaris in de figuur" van de acteur O. E. Hasse raak, scherp en over tuigend te schetsen. Voorts maakte hy een verantwoord gébruik van ge deelten uit journaalfilms en zo ont stond een speelfilm, met onmisken baar documentaire waarde. Alhambra (Vlissingen) vertoont thans de in deze rubriek reeds be sproken film „East of Eden", naar een gedeelte uit John Steinbeck's gelijknamige roman. Regisseur was Elia Kazan, die zich met deze rol prent wederom een vakman van klasse toonde. De conflicten tussen een vader en twee zoons, die boven dien ontdekken dat hun doodge waande moeder nog in leven is en een niet al te beste reputatie geniet, zijn ook in de filmversie volkomen aannemelijk en boeiend weergege ven. Er wordt subliem spel te zien gegeven door o.a. Julie Harris, James Dean en Raymond Massey. Een gaaf, indrukwekkend filmwerk. Twee sterren van formaat, Ava Gardner en Humphrey Bogart, ver vullen de hoofdrollen in „De gravin f aat barrevoets" (Grand, Goes), een ilip. van Joseph L. Mankiewicz over een zigeunermeisje, dat door Holly wood ontdekt wordt. Een menselijke geschiedenis, wel geromantiseerd,- maar dank zij een voortreffelijke re gie en vooral ook door het meester- 'Iyke spel van de hoofdrolvertolkers tot een uitermate boeiend geheel ge worden. De dialogen zijn bovendien van goed gehalte en het is waarlijk verfrissend, dat Hollywood in deze 'rolprent de nodige zelfspot niet 'schuwde en zowaar het „sterren dom" durft hekelen. Een knap ge maakte film! Zondagmiddag draait in Grand (Goes) „Captain Kidd and the slave- girï", een romatische avonturenge- schiedenis, met Tony Dexter en Eva Gabor in de hoofdrollen. Een zeero- versverhaal, waarin de .degens nogal eens flitsend worden getrokken en waarin „een schat op een eiland" niet ontbreekt. Evenmin als een schat van een vrouw overigens Pretentieloos, amusement. „Paniek in Gibraltar" (Luxor, Vlis singen) is een spionnageverhaal, datvoor een deel onder water speelt. Het gaat om een geheim Ita liaans wapen, een torpedo, die be mand moet worden en voor de can- didaten betekent dat gevangenschap of dood. Een danseres ontpopt zich als spionne en dan komen de poppen eerst recht aan het dansen. Span ning zit er zeker in dit verhaal, dat met vakmanschap verfilmd werd. Spionnage is ook het thema in „Midderhachtzöne" (Schouwburg bioscoop, Middelburg), maar hier gaat het om na-oorlogse activiteiten, zoals die in Berlijn ontplooid wer den en nog worden. Het is de histo rie van een Amerikaans soldaat, die achter het ijzeren gordy'n verdwijnt en dat schept vanzelfsprekend vele verwikkelingen. Het geeft bovendien handen vol werk aan de Amerikaan se contra-spionnagedienst en daar mee aan acteur Gregory Peck, die de hoofdrol vervult in deze rolprent. Ook dit is een goed gemaakt, span nend product. „NEDERLANDERS KUNNEN ZICH VERGISSEN" Stad Antwerpen blijft Moerdijkkanaal eisen Een redacteur van „Le Matin" heeft Oscar Leemans, directeur-generaal van de Antwerpse haven, om zyn mening gevraagd over het ontwerp Deltawet, dat verleden week by de Tweede Kamer werd ingediend. Lee mans verklaarde, dat België de kans krijgt de gegevens, welke door Ne derland zullen worden verstrekt, wetenschappelijk te onderzoeken. „In dien de Nederlanders ons de nodige tyd laten voor dat onderzoek zal België in staat zijn te zeggen of het volledig of slechts gedeeltelyk ac- coord kan gaan met het plan. Ik meen dat België het plan niet volledig zal afwijzen, maar het zou aan Nederland tegenvoorstellen kunnen doen. Dat onderzoek zal een uitgebreid personeel vergen, vooral indien wjj spoedig met ons antwoord willen klaar komen. De vraag biyft nu of het technisch personeel zal worden uitgebreid, zoals wij verlangen ,,Ook moet worden gehoopt, dat de haven van Antwerpen de gelegenheid zal krijgen de studie, die van Belgi sche zijde zal worden gemaakt, te volgen, en dat dehaventechnici zul len deelnemen aan de onderzoeken, die, zoals men weet, onder de be voegdheid van de regeringsautoritei ten vallen". Ondervraagd over de terugslag van het plan op het stroomregïme en op de scheepvaart Antwerp en- Rijn, verklaarde de heer Leemans: „Laten wij ons niet uitspreken, alvorens wij de zaak zelf hebben onderzocht. In de Nederlandse do cumenten wordt gezegd, dat de gevolgen voor het stroomregime niet erg zullen zyn. Wij weten evenwel goed, dat de Nederlan ders zich kunnen vergissen. Dat is vroeger reeds gebleken, o.m. bij de ramp van 1 Februari 1953". Ongeregeldheden in Russisch stadion Politieke onlusten? In de Sowjet-stad Jerevan, de hoofdstad van Armenië, hebben on langs, na een voetbalwedstrijd, onge regeldheden plaats gehad, aldus meldt het Russische blad „Kommunist". Volgens het blad hebben de ongere geldheden geleid tot arrestaties op grote schaal en veel arrestanten zyn veroordeeld tot gevangenisstraffen van ten hoogste 2d jaar. Ervaren waarnemers in Moskou betwijfelen, of de vonnissen opgelegd zouden zijn, indien de onrust in het voetbalstadion niet het gevolg is van politieke beroering. Deze mening wordt versterkt door het feit, dat even eerder zes personen in de aan grenzende republiek Georgië terecht gesteld zijn wegens „contra-revolu tionaire" werkzaamheden en driedui zend Georgiërs door de communisti sche partij als leden zijn uitgestoten. De zware straffen worden doov an deren geweten aan het feit, dat de meeste veroordeelden reeds meer von nissen op hun strafblad hadden. Zij zien geen aanwijzingen, dat het incident een politiek karakter ,had. Ordeverstoringen door verbolgen voet- balsupporters zijn niet zeldzaam in de Sowjet-Unie. Er komen herhaaldelijk berichten hierover voor in de Russische pers. Faure: ter afwisseling vertrouwenskwestie De Franse premier, Edgar Faure, heeft Vrijdag in de Assemblee de ver trouwenskwestie verbonden aan een motie, waarin wordt voorgesteld prio riteit te geven aan een bespreking van het nieuwe wetsontwerp van de rege ring voor het houden van verkiezingen in Januari. Dinsdag zal over deze kwestie wor den gestemd. Faure zei, dat het nieuwe wetsont werp inhoudt, dat het parlement tot 31 December de gelegenheid heeft om het bestaande kiesstelsel te herzien. Indien er dan nog geen beslissing hier omtrent is genomen, zullen er in de eerste helft van Februari verkiezingen worden gehouden op grond van het huidige stelsel. De agendacommissie, waarin alle fractieleiders van de Assemblee zit ting hebben, had met 375 tegen 224 stemmen besloten niet van de agenda af te wijken ten behoeve van de kies wet. De agenda voor Dinsdag voorziet in een debat over de algemene rege- ringspolitiek. Tegen de voordelen van een brede waterweg, die de invloed van de ge tijen niet zou ondergaan, stelde Lee mans het feit, dat de verbinding Ant- werpen-Ryn, die in het vervolg ken merken van een kanaal zal hebben, in de winter-bloot zal staan aan het gevaar voor ysvorming. Ondanks die plannen, aldus de har vendirecteur, blijft de stad Antwer pen het Moerdijkkanaal eisen. Dat Is vooralsnog de voordeligste oplossing. Het ls overigens mogelijk, dat de werken van het Volkerak de scheep vaart Antwerpen-Ryn gedurende lange tyd zullen stremmen. Rotterdamse mening De Schelde-Rynverblnding heeft door het indienen van het ontwerp Deltawet een ander aanzien gekre gen, aldus meende het Rotterdamse gemeenteraadslid mr. J. A L. M. Loeff. Door de watersnoodramp van 1 Februari 1953, die het Deltagebied en de tussenwateren heeft geteisterd, is het aspect van deze zaak Volle dig gewijzigd. Door het afsluiten .van de ze'ega- ten, minus Niéuwe Waterweg en Westerschelde, ontstaat een groot zoetwater bassin. Door de uit te voe ren werkzaamheden zullen de be zwaren, die voorheen van Belgische zijde werden opgesomd verdwijnen: het semimaritieme karakter van die wateren verdwijnt. Het getij vervalt in die tussenwateren, dus geen op eenhoping van schepen voor de slui zen meer; schepen kunnen dan op deze Deltameren op volle snelheid varen, in tegenstelling tot de vaart in een kanaal. De bezwaren tegen de huidige waterweg zullen door de uitvoering van het Deltaplan ver dwijnen, aldus het raadslid. Is het niet mogelijk, zo vroeg hij B, en W., de kwestie van de waterwegen langs deze lynen tot een oplossing te bren gen? (Nagekomen advertenties) De Here schonk on$ een Dochter en Zusje, JOHANNA JACOBA wij noemen haar JOKE A. P, ROTTE B. ROTTE— DE BRUINE PIET ARIE ANNEKE ELSJE Middelburg, 25 Nov. 1955. Londense Kade 45. Enige en algemene kennisgeving Heden,werd plotseling van ons weggenomen onze lieve Man, Vader en Grootvader dc Heer D. v. d. VREUGDE op de leeftijd van 70 jaar. Zijn diepbedroefde Vrouw, Kinderen en Kleinkinderen Kamperland, 25 November 1955. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 29 November 1955 dos namiddags om twee uur. HOOG EN LAAG WATER 27 November ü.+N A.P. U.+N A.P. U.NAP. U.N.A.P. Vlissingen 11.47 1.74 V 5.45 1.57 18.20 1.92 Terneuzen 12.16 1.91 6.11 1.70 18.48 2.05 2.22 Hansweert 0.31 2.15 12.45 2.05 6.43 1.87 19.19 Zierikzee 0.51 1.48 13.09 1.28 6.33 1.24 18.59 1.54 Wemeldinge 1.05 1.70 13.26 1.61 6.47 1.48 19.11 1.82 28 November Vlissingen 0.15 2.05 12.30 2.01 6.33 1.72 19.04 2.00 Terneuzen 0.42 2.21 12.58 2.17 7.02 1.84 19.35 2.12 rlansweert 1.22 2.34 13.34 2.28 7.36 2.02 20.07 2.30 Zierikzee 1.43 1.58 14.00 1.41 7.19 1.34 19.41 1.58 Wemeldinge 1.55 1.82 14.14 1.66 7.36 1.60 19.55 1.86

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6