öL Critiek geleverd op de bouw van schuilplaatsen Bijtsen?... Prachtbijts Tm der WERfF l HUBRECHT :tvin Zeeuwse Almanak GROOTSE FRUITSH0W IN DE KRABBENDIJKSE VEILINGHAL TWEE SCHEPEN VASTGELOPEN OP SAEFTINGEPLAAT «JEUK D.D.D. Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATüiKDAÜ 2ö NUVdMBER 1955 GEMEENTERAAD VLISS1NGEN Socialistisch raadslid vindt het woord sociaaldiscriminerend De Vllsslngse gemeenteraad beeft zich Vrijdagmiddag met spoed af gezien van enkele korte discussies heengewerkt door een vry korte agenda, die weinig interessante punten ter behandeling bood. De eerste dis cussie ontstond echter reeds bjj de behandeling van het eerste agendapunt. Het was wat wonderlijk te vernemen, dat het socialistische raadslid, de heer J. Koops, het woord „sociaal" discriminerend vond. Het ging over de naamgeving aan de beschutte werkplaats voor minder validen, waarvoor B. en W. „Gemeentelijke Sociale Werkplaats' voorstelden. D.e heer F. G. Smit (P.v.d.A.) vond die naam in strijd met zijn taalgevoel. Ook de heren J. Marijs (A.R.) en F. van Sabben (C.H.) vonden de naam minder ge slaagd, zodat uiteindelijk werd besloten de werkplaats te noemen „Werk plaats van de gemeentelijke sociale werkvoorziening". Wethouder J. Post vroeg zich af, waar het heen moest, wanneer men de aanduiding „sociaal" als discrimi nerend gaat beschouwen. Er zullen dan heel wat namen moeten worden gewijzigd! Tot leden in de commissie van bij stand voor sociale zaken werden ge kozen de heren H. B. J. Knoop, J. J. Kempe, H. van Rooijen en P. J. F. Wanst, mevrouw C. H. L. Spithout Naerebout en de heren lr. J. H. Krie- temeyer en J. van Wagtendonk. De voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, en wethouder W. Poppe antwoordden de heer Koops op een desbetreffende vraag, dat het in strijd met de wet zou zijn zonder meer alle reiskosten voor kinderen, die de school voor b.l.o. te Middelburg bezoeken, te betalen. Het is voor schrift, dat alle gevallen individueel worden beoordeeld. De heer J. L. Verhagen (V.V.D.) was verheugd over de credietaan- vraag van 1700 voor de aanschaf fing van inventaris voor een proef- vervolgklasse der gemeentelijke mid delbare handelsavondschool. Ook in formeerde hij naar de mogelijkheid om tijdelijke voorzieningen te treffen om de verblijven van leraren en con cierge dezer school te verbeteren vóór de definitieve verbetering ter hand wordt genomen. Wethouder Poppe meende, dat één en ander ech ter nogal meevalt, doch de aandacht van het college heeft. Nollebos Voor de aanleg van een grondll- chaam voor een gedeelte van het Nol lebos verleende de raad het college een credlet van 33.000. De heer Smit vond het verheugend, dat hier nu iets gedaan gaat worden. De na tuur wordt immers steeds schaarser. HU vroeg echter zodanige boor.dvoor- zlenlngen aan het eilandje te treffen, dat vele soorten van watervogels er iets aan zullen hebben. De heer Ma rijs zei met weemoed te denken aan het Nollebos van vóór de oorlog; het heeft nu nog niet veel van een bos. In verband met dit werk vroeg de heer C. J. Gilissen Verscbage (P.v.d. A.) naar de vordering van de kam peerterreinplannen. Advertentie Indontsischt Spicialisttn sinds 1899 Beursbericht nol 49 Is verschenen Tagalsch Prauwenveer VAN VERKEER VELT BOMEN Dat het verkeer op velerlei terrein zijn invloed doet gelden, ondervindt men dezer dagen weer eens in Z. Vlaanderen. In dit provincie-deel werden de laatste jaren reeds talrijke wegen van hun markante bomenrijen ontdaan. En na de Kinderdijk in Axel, is nu de Buthdjjk, de weg tussen Sluiskil en Axel, aan de beurt geko men om zijn bomen kwijt te raken. BU de bebouwde kom van Axel is men momenteel druk bezig de Noor delijke rU bomen te rooien. Weliswaar ls het bij de. huidige verkeerssituatie noodzakelijk, dat de bomen moeten verdwijnen, maar niettemin ls en blijft het jammer, dat deze prachtige Canada-bomen het veld moeten rui- VERGEETACHTIG... Nooit hebben wij gewetendat kerkgangers zó vergeetachtig kunnen zijn en... dat zij zulke uiteenlopende zaken achterlaten! De Ned. Spoorwe gen weten mee te praten over „ge vonden voorwerpenmaar blykeiis een stukje in het weekblad van de Ring Goes der Ned. Hervormde Kerk, is men in de kerken op dit ge bied ook het een en ander gewend! Want dit stond er in: „O, o! Als s Maandags de kerk wordt schoonge maakt blykt het, dat op de vloer rij kelijk papiersnippersresten van snoepzakjes en sigarettendozen ge strooid zijn. Kerkvoogden vragen me dewerking om de vloer schoon te houden. Voorts een lijstje van gevonden voorwerpen: 1 rood wollen kinder wantje. 1 wit wollen muts, 2 paar lichtbruine handschoenen, een bruine want, 1. lichtblauwe want, 1 zwart zijden handschoen1 zwarte glacé handschoen1 beige en 1 zwarte schoudertas en... 1 pistool! (Gelukkig van rubber). Willen de eigenaren van deze voorwerpen hun kledingstukken en oorlogstuig afhalen bij de koster? De vragenstellers werden beant woord door wethouder M. A. van Po- pering, die de heer Smit geruststel de over de boordvoorzieningen en aan de heer Marijs verklaarde, dat slechts langzaam gevorderd kan worden, omdat het ter plaatse moeilijk wer ken is. Het is niet uitgesloten zo verklaarde hij dat ter bescherming van de aanplantingen nog windscher men geplaatst zullen moeten worden. Over het kampeercentrum konden nog geen mededelingen worden ge daan, maar wel zei de wethouder, dat Schuilplaatsen De heren D. Romijn (P.v.d.A.), Marijs (A.R.) en Knoop (V.V. D.) hadden bezwaren tegen de voorgeschreven bouw van schuil plaatsen bij woningen met meer dan drie woonlagen, omdat zij meenden, dat deze de bouwkos ten nog meer zullen verhogen en omdat volgens de heer Romijn de constructie van de schuil plaatsen niet efficiënt genoemd kan worden. Er werd op aangedrongen, de Ver eniging van Nederlandse gemeenten bij de betrokken minister te doen be werkstelligen, dat het Rijk een kos tenvergoeding geeft. De heer Romijn merkte tenslotte nog op, dat de laat ste oorlog wel één en ander over de constructie van schuilkelders heeft feleerd en dat men deze les ook ter arte moet nemen. Daarom pleitte hij er voor, de zijwanden niet uit metsel werk zoals voorgeschraven maar uit beton te doen optrekken. Rondvraag In de rondvraag wees de heer Kem pe er op, dat betrekkelijk weinig wiel rijders gebruik maken van de rijwiel paden langs de President Roosevelt- laan en hij vroeg het gebruik van de ze paden verplicht te stellen. Bij het; trapje naar de boulevard aan de ach terzijde van „Britannia" zal zo antwoordde wethouder Van Popering op een vraag van de heer Smit 'n lichtpunt worden aangebracht. Voorts vroeg de heer Smit de bushalte van de S.T.W. in de Paul Krugerstraat (Zuidzijde) bij de hoek van de Van Dishoeckstraat, te verplaatsen tot 20 meter voorbij de Van Dishoeckstraat in de richting van de Keersluis, om dat de lichten van de stilstaande bus sen op dit gevaarlijke kruispunt de wielrijders verblinden. Mensen, die in verband met de nieuwe hondenver ordening van hun hond 'afwillen, antwoordde de voorzitter op een an- 'dere vraag van de heer Smit, kunnen bij de politie terecht. De heer RomUn vroeg tenslotte hoe het stond met de restitutie van huur verhoging aan de bewoners van nood woningen. Wethouder Post antwoord de hierop, dat het bestuur van de Stichting Noodwoningen B. en W. heeft geadviseerd bij het betrokken ministerie met terugwerkende kracht restitutie te vragen van de huurver hoging voor de houten en stenen noodwoningen. (Advertentie) Saladetang (Zeer practisch) 0.75 Moderne rokliangcr. (Handig in gebruik) 1.25 Zakaansteker. (Nieow Model) 2.25 Handwerktas. (Diverse kleuren) 3.50 Glazen Compötestel (6-persoons) 2.25 Zware boekensteunen. (Old Finish en blank) 8.50 Moderne Barometer. (Onder garantie) 19.75 Zilmeta Keukenrek. onverwoestbaar) 18.90 U slaagt er uitstekend voor SINT NICOLAAS- GESCHENKEN Commissaris der koningin bezoekt Wissekerke De Commissaris der Koningin zal op 7 December a.s. een officieel be zoek aan Wissekerke brengen. Toneeladviseur voor Zeeland Binnenkort is de benoeming te ver wachten van Jan Lemaire junior tot toneel-adviseur in de provincie Zee land. Hij zal in dienst komen van N.A.T.U. en het Werkverband Ka tholieke Amateurtoneel. De definitie ve benoeming ls afhankelijk van en kele subsidies, o.a. van de provincie Zeeland. Het ligt in de bedoeling, dat de heer Lemaire Middelburg tot standplaats zal nemen. Ir. W. L Ghijsen overleden Was landelijk vooraanstaand figuur in de houthandel Vrijdag is In Den Haag overleden ir. W. L. Ghijsen, die in Zeeland gro te bekendheid verwierf door zijn werkzaamheden op het gebied van de houthandel. Ook landelijk was hy op ditrterrein een vooraanstaand man. De overledene, die een algemeen ge achte persoonlijkheid was, bereikte de leeftijd van 74 jaar. Ir. Ghijsen was ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De heer Ghijsen werd in 1880 ge boren. Hij studeerde in Delft, waar hg het ingenieursdiploma voor werk tuigkundig ingenieur behaalde. Na enige tijd bij de N.V. Houthandel G. Alberts Lzn. en Co. in Middelburg werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1900 tot adjunct-directeur van de ze onderneming benoemd. Vyf jaar later werd de overledene tot direc teur benoemd. Deze functie bekleed de hy onafgebroken tot 31 December 1953. Na zijn aftreden werd de heer Ghijsen gedelegeerdcommissaris, hetgeen hij tot zijn overlijden toe bleef. Ir. Ghijsen had in de jaren van de tweede wereldoorlog een belangrijke functie ten departemente bij de hout- distributie ten behoeve van de we deropbouw. Op 70-jarige leeftijd mocht hij wegens zijn verdienstelijk werk in die periode het officierschap van de Orde van Oranje-Nassau aan nemen. Voorts was de overledene van 1948 af tot October j.l. directeur van de Alberts-Gips Dwarsligger- en Hard- houthandel N.V. in Den Haag. Hy was voorts bestuurslid van tal van organisaties op het gebied van de houthandel en de houtverwerkende industrie. Hier werden zijn adviezen altijd op zeer hoge prijs gesteld. Ook gold ir. Ghijsen als een financieel ex pert. De heer Ghijsen woonde tot aan de oorlog in Middelburg, daarna in Dom burg. De laatste jaren verbleef hy zowel in Den Haag als in Domburg. Behalve zijn reeds genoemde werk zaamheden bewoog de overledene zich ook op het terrein van het ver enigingsleven. Zo was hij in het ver leden geruime tijd bestuurslid van het Natuurkundig Gezelschap in Mid delburg. Beveiliging kade Er ls een begin gemaakt met het realiseren van de beveiliging aan de Kade te Sluis door betonblokken. Aan beide zijden worden deze blokken aangelegd, zodat er nu met een ge rust hart in Sluis kan worden gepar- parkeerd. AANVOER GROTER DAN OOIT TOT tS.ij'jpe DESKUNDIG BEZOEK men met de producten van Yer- seke, mosselen en oesters, sma kelijke gerechten kan bereiden, blykt wel uit het feit, dat leden van deze commissie op 1 en 2 December in deze plaats ver schillende bedrijven van de mos sel- en oestercultuur zullen be zichtigen. De gasten zullen van de vereniging op visserygebied een lunch aangeboden krijgen en verder zal de film Imperialen 00000 worden vertoond. Het con tact voor dit bezoek werd ge legd tydens de tentoonstelling van Horeeaf, waar de oester- kwekers met een stand verte genwoordigd waren. SPORTRIJWIEL Dankzij een interessante loterij heeft de voetbalvereniging Axel haar kas weer enigszins kunnen spekken. De heer J. Willems was bij deze ver loting, waarvan de baten zullen wor den aangewend voor het materialen- en trainingsfonds, verreweg de ge lukkigste. Hij won namelijk de hoofd prijs, een prachtig sportrywiel. Sint Nicolaasveiling werd een succes Met tevreden gezichten liepen Vrij dagmiddag de kwekers ln de grote hal van de Krabbendykse veilig „K.E.O." langs de duizenden kisten verpakt kwaiiteitsfruit. Terecht, want ze mochten er ook werkelijk wel trots op zyn, dat zy zoveel prachtige gave appelen en peren, konden aanvoeren. De zesde Sint Nicolaasveiling van „K.E.O." werd een succes, want de aanvoer verpakt fruit was groter dan "ooit tevoren en ook de pryzen waren redelyk- Er werd een totale besom ming gemaakt van f 115.000. De grote hal waarin de bijna veer tienduizend kisten, met totaal 212.000 kg appelen en peren, stonden uitge stald, bood een feestelijke aanblik. De kratten mooi gekleurd fruit waren als kostbare, veelkleurige tapijten een lust voor het oog. Bijzonder aantrek- Mevrouw J. Meloen van Ham uit Jtelyk was ook 't grote fruitmozaiek Krabbendijke werd niet teleurgesteld, van een der Krabbendykse kwekers. toen zij haar bril er voor opzette. Het Ook de veiling Terneuzen nam met fruit dat op de St. Nicolaasveiling te een aanzienlijk kwantum fruit aan Krabbendijke. werd aangevoerd was deze bijzondere veiling deel. van uitstekende kwaliteit. Tot des middags één uur de veiling- (Foto P.Z.C.) bel werd geluid, liepen de handelaren „GREEN VALLEY" EN „GOUVERNEUR" Beide des avonds weer vlotgetrokken Vrijdagmorgen omstreeks tien uur is het 7600 brt metende Amerikaanse vrachtschip „Green Valley" uit New Orleans enkele honderden meters uit de kust van Bath, op de Saeftinge- plaat in de Westerschelde vastgelopen. Het schip, dat onderweg was naar Antwerpen, kwam mnurvast te zitten en daar het juist afgaand water was1, konden twee te hulp gevaren sleepbo ten weinig uitrichten. Voor verdere pogingen om het schip vlot te krijgen moest tot hoog water van Vrijdagavond omstreeks tien uur worden gewacht. Enkele uren nadat de Amerikaan aan de grond liep volgde het s.s. „Gou verneur Galopin" 7766 brt van de Compagnie Martime Beige, die op weg SINDS 1889 ÓVENLAMPEN Er zijn geen betere! was van Antwerpen naar zee op de zelfde plaats het voorbeeld van de „Green Valley". Om ongeveer twee uur hadden twee sleepbaten vastge maakt aan de „Gouverneur", maar ook in dit geval duurde het tot laat in de avond voor verdere pogingen konden worden ondernomen De positie van de Amerikaan was intussen weinig benijdens waardig geworden, omdat het achterschip bij laag water boven water stak en dus de kans op bre ken groot was. Zes sleepboten van de Union de Re- morquage en één van Muller slaagden er om tegen half elf in dit schip vlot te krijgen. Het werd opgesleept naar Antwerpen, waar het zal worden ge lost en gedokt. Ruim een uur eerder trokken vier sleepboten de „Gouverneur" van de plaat. Deze voer voor bodemonderzoek terug naar Antwerpen. Scooter slipte en botste tegen auto Op de ryksweg ter hoogte van 't Zwart Sluisje te Goes, kwam Vrijdag morgen rond acht uur de PTT-ambte- naar W. uit Vlissingen met zijn .scoo ter te slippen en botste tegen de uit de richting Goes komende personen auto van v. uit Souburg. By het plot seling remmen, slipte ook de auto en kwam daarbij tegen een boom te recht. De scooterberyder W., die een hoofdwonde en vermoedelijk een her senschudding opliep, is naar het zie kenhuis Oostwal te Goes overge bracht. De scooter, zowel als de auto werden beschadigd. De inzittenden van de auto bleven ongedeerd. ijverig noterend langs de lange rijen om hun keuze te doen. En het waren er zeer velen, die op deze middag naar Krabbendijke waren gekomen. Voordat de mrjnklok ging draaien sprak eerst de veilingsvoorzitter, de heer W. C. van der Werffnog een welkomstwoord, o.a. tot de burge meester van Krabbendijke, de heer J. Vader, en vertegenwoordigers van de zusterveilingen. Hij noemde de Sint Nicolaasveiling een hoogtepunt in het veilingsjaar, een dag waarop de trouw van de leden en het vertrou wen van de kouers in een feestelijk samenzyn geaccentueerd wordt. Hij hoopte dat deze veiling zowel voor telers als kopers een succes zou zyn. De directeur, de heer S. G. Noote- boom, reikte daarop aan de kwekers een aantal ereprijzen uit voor het hoogste aantal door de jury toege kende punten, voor de mooiste kwa liteit, enz. Hierna was het woord aan de vei lingmeester en de daad aan de kopers. Er was een goede Sint Nicolaas- stemming de veiling zorgde voor koffie en sigaren terwijl de kopers zich niet onbetuigd lieten door het besteden van goede pryzen. De verschillende ereprijzen voor de telers werden als volgt toegekend: voor het hoogste aantal door de jury toegekende punten (max. 100 pnt.) gouden medaille C, B.: W. G. van Nieuwenhuijzen, Krabbendijke, met 74% kg Winston, 96 pnt.; zilveren medaille C. B.: M. Versprille, Krab bendijke, met 105 kg Beurré AJex. Lucas, 95 pnt.; zilveren medaille C. B.: firma C. Griep en Zn., Krabben dijke, met 75 kg Golden Delicious, 93 pnt.; beker van de veiling „K.E.O.": A. Kok Jaczn., Krabbendijke, met 90% kg Golden Delicious, 92 pnt.; Voor de mooiste kwaliteit max. 50 pnt.)wisselbeker gemeente Krab bendijke: C.O. „Vredehof", Krabben dijke, met 198 kg Jonathan, 49 pnt.; beker Z.L.M.: W. G. van Nieuwen huijzen, met 1122% kg Jonathan, 48 pnt.; beker A.V.M., Den Haag,: fruit- bedrijf C. P. Vogelaar, met 130% kg Jonathan, 48 pnt. Voor de mooiste kleur: medaille Coöp. Wemeldinge: C.O. „Vredehof", met 156 kg Glorie van Holland; me daille Coöp. Wemeldinge: J. L. J. van den Berge, Tholen, met 468 kg Beurré Alex. Lucas. Voor de grootste party van één ras en sortering: prijs van Landbouwbur. Wiersum: C.O. „Vredehof", met 3125 kg Glorie van Holland. De prijs voor de koper, die de grootste hoeveelheid fruit afnam, werd toegekend aan C. A. van Oosten, Krabbendijke. Voor de koper, die het hoogste fac tuurbedrag bereikte, aan C. A. van Oosten, Krabbendyke. Voor de koper, die de hoogste kilo- gramprijs betaalde, aan C. van de Watering, Vatering, Bergen op Zoom. Benoemd in algemeen bestuur Architecten Genootschap Tydens een in Utrecht gehouden al gemene vergadering van het Neder lands Architecten Genootschap, werd als lid in het algemeen bestuur voor de provincie Zeeland gekozen de heer Van Overbelce te Strijen. Hoewel de heer Van Overbeke momenteel nog ge meente-architect van Strijen is, zal hij zich echter binnenkort in Zeeland vestigen. KUNST „Tussen lichten donker" Schouwburg, Middelburg; Cruys. Voorbergh. „TUSSEN LICHT EN DONKER" noemde Cruys Voorbergh het cabaret programma, waarmee hij gisteravond onder auspiciën van de Z.V.U. in de Schouwburg te Middelburg optrad. Cruys Voorbergh heeft klaarblijkelijk een voorliefde voor „lichtmotieven", want eerder gaf hij een programma de titel mee „Van snotneus tot neon De overeenkomst blijft overigens niet tot de titel beperkt. Ook nu weer liet Cruys Voorbergh zich, ditmaal ter zijde gestaan door Emmy Lopez Diaz en pianist Cor Lemaire, horen en zien in een met zorg geselecteerd repertoire van liedjes, „uit binnen- en buiten land". Oude liedjes, zoals het onster felijke „Sur le pont d' Avignon", tot hyper-hedendaagse van Annie M. G. Schmidt. Simpele liedjes ook, zoals dat, waarin de aloude geschiedenis wordt verhaald van de Grunninger boerenzoon, die uit vrijen moest gaan, en weer andere, gevoeliger van toon, zoals die waarin een zoon van het volk van Israël filosofeert over het wezen der dingen. Altijd gebracht in de bij behorende costuums.en altijd ook met het talent van de ras-acteur. Cruys Voorbergh's typeringen zijri in hun zorgvuldig gedetailleerde afwerking tot in de finesses raak en zijn humor is altijd mild en dat was ook gister avond het geval. Maar een enkele maal toch prevaleerde het al te gave vak werk, was zijn optreden net iets tè zorgvuldig en ontbrak het spontane element teveel. Men zou kunnen spre ken van een zekere verstarring. Niettemin: „Tussen licht en donker" gaf nog voldoende kostelijke klein kunst te genieten en daarin had de ta lentvolle Emmy Lopez Diaz ook een groot aandeel. Zij toonde zich een voor treffelijk parerner van Cruys Voor bergh, met name ook door een uiterst beheerst optreden. Cor Lemaire zorg de voor een sublieme begeleiding en gaf daarnaast als solist te genieten van een prelude van Gershwin en van een paraphrase over diens „The man I love". v. B. Excursie naar Brabantse automobielfabriek Van Departement Zeeland Mij. voor Nijverheid en Handel Het departement Zeeland van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel heeft een excur sie gemaakt naar Van Doorne's Au tomobielfabriek te Eindhoven. Het gezelschap werd in de indrukwek kende, nieuwe fabriek ontvangen door het directielid, de heer A. van Eekelen. Eerst werden in de bioscoop zaal van het bedryf enkele films ver toond, welke een beeld gaven van de zeer snelle ontwikkeling dezer industrievestiging. Zij groeide namelijk in luttele pa ren tijds uit van een eenvoudige smederij tot een bedryf, waar thans meer dan 2500 personen werken. Een bedryf, dat vooral sedert 1950 sterk groeide en daarom zijn werknemers met .20 autobuslijnen moet aantrek ken uit geheel Oost-Brabant en Limr U]sfadat de lunch was gebruikt maakten de bezoekers een rondgang door de fabriek, waar ze konden zien hoe de onderdelen van de vrachtauto's worden vervaardigd en tenslotte op de lopende band worden geassembleerd tot voertuigen, waar van thans ongeveer de helft is be stemd voor de Nato-strijdkrachten. Er bestaan plannen om de fabriek uit te breiden met een afdeling voor de productie van dieselmotoren, ter wijl ook reeds gesproken wordt over de productie van een goedkope per sonenauto. Tot slot van de excursie werd een kijkje genomen op de autobaan van de fabriek, waar de gereedgekomen wagens aan zware beproevingen worden onderworpen. Een aantal bezoekers maakte van de gelegenheid gebruik een ritje te maken met een artillerie-trekker over een ongebaand terrein met me tershoge zandheuvels, diepe kuilen enz. Daarbij bleek duidelijk, dat deze trekkers niet van wegen afhan kelijk zijn. De voorzitter van het departement Zeeland, ir. M. de Vink, sprak woor den van dank tot de directie van de D. A. F. voor dit bijzonder geslaagd bezoek. Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de Jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën- VANDAAG Middelburg Electro: „Canaris", (14 Jr.) 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Midder- nachtzöne", (cinemasc.), (18 Jaar), 20 uur; Intocht St. Nicolaas: Aankomst Rouaanse Kaai, 14 uur ontvangst in het stadhuis, 14.45 uur. Vlissingen Luxor: „Paniek in Gibral tar" (14 jaar), 19 en 21 uur; Alhambra: „East of Eden" (14 jaar), 19 en 21 uur. Goes Grand: „De Gravin gaat barre voets" (18. jaar), 19 en 21 uur: Schut tershof: Kinderoperette „De Wonder bloem", 14.30 uur; Korenbeurs: P. v. d. A.-conferentle over Deltaplan, 10 uur; Grote Kade: Ontvangst St. Ni colaas, 14 uur; Opril: Lezing Kon. Na- tuurhist. Vereniging, 20 uur; Hotel Centraal: Groningse club, 20 uur. MORGEN Middelburg Electro: als vandaag 15.80, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Luxor: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Alhambra: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2