PREDIKBEURTEN MIDDELBURGSE IJSBAAN NU IN VERGEVORDERD STADIÜM WALCHEREN JAQUEUENTJE EN BRAMMETJE ZATERDAG 26 NOVEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 M.IJ.C. NAM BELANGRIJKE STAPPEN Ingebruikneming in het seizoen 19561957 zeker Tijdens een ledenvergadering: van de Middelburgse IJsclub zijn Vrijdag avond opnieuw belangrijke stappen genomen inzake de totstandkoming van een vaste baan in de Zeeuwse hoofdstad. Zoals bekend bezit de club achter het Zanddorp een terrein, waarop deze baan is geprojecteerd. Dit stuk grond ter grootte van 4 ha Is thans geëgaliseerd, waardoor de aanleg van de baan in een verge vorderd stadium kwam. Volgens het oorspronkelijk plan, dat groots was opgezet, zou de baan een van de best geoutilleerde van Nederland worden. Om diverse redenen moet echter van deze opzet worden afgeweken. De in gebruikname van deze accommoda tie zal echter nu niet lang meer ojp zich laten wachten. Zij kan in het sei zoen 19561957 ijs en weder die nende worden tegemoetgezien. Bij de aanvang sprak de voorzitter, de heer A. de Jonge, er zijn grote vreugde over uit, dat de MJJ.C. thans zover is gevorderd. Hij uitte ook zijn persoonlijke voldoening, ge let op het feit, dat hij sedert de op richting van de club in 1929 voor een vaste baan heeft geijverd. Eén van de belangrijkste agenda punten was de bespreking over de verdere inrichting van de baan. Het project is met bekwame technische hulp uitgevoerd. Zoals bekend, be stond aanvankelijk een grote kans, dat het gehele werk door de D.A.C. W. met aanzienlijke subsidie zou worden uitgevoerd. Door de gro te daling der werkloosheid verviel echter deze mogelijkheid. Daarna diende de M.IJ.O. zelf voor de benodigde gelden te zorgen. Men heeft het aangedurfd de grond te doen egaliseren, een werk, dat onge veer 9000 heeft gekost. Daar echter reeds ruim 200 obliga ties van 50 onder de ijsliefliebbers zijn geplaatst, is voor dit bedrag meer dan voldoende dekking aanwezig. Er zijn echter nog enkele kostbare voor zieningen nodig, zoals een pompin- stallatie, verlichting en geluid, wa terleiding, afrastering van het ter rein, beplanting en een clubhuis. Geen drainage Het terrein wordt voorlopig niet gedraineerd, mede ómdat dit te duur wordt geacht. Er is een eenvoudige voorziening voor de afvoer van het water aangebraeht. De grond die voor de beweiding is bestemd is thans ingezaaid en met de pachters zal een mscharingscontract worden gesloten. Daarom ook moet de inge bruikneming nog een jaar wachten. Het is de bedoeling, dat de neer slag op het terrein voor een waterre servoir zal zorgen. Wanneer dit niet voldoende blijkt kan voor aanvulling met slootwater worden gezorgd. Zo gauw de vorst intreedt zal dan een ijsvlakte ontstaan. De kans, dat de Zeeuwse Kring Apeldoorn vierde tienjarig bestaan Tydens een feestelijke bijeenkomst in „La Bordelaise" herdacht de Zeeuwse kring te Apeldoorn het tien jarig bestaan, Do heer J. G. Eckhardt die voor de laatste maal als voorzit ter fungperde in zjjn plaats is de - heer L. Germing gekozen bracht hulde aan de oprichters, mevrouw Van Steeg, de familie Benninga, en de heren Francois en Roelse. In een kort historisch overzicht herinnerde de heer Eckhardt aan de herfstavond in 1945, toen in de huiskamer van de familie Benninga de Zeeuwse kring werd opgericht. Zeeland was toen voor een groot deel verwoest en de eilandbewoners werden door 't gehele land verspreid. Zoals elders dreef de nood ook de Zeeuwen in Apeldoorn bijeen. „We spraken elkaar moed in met de bekende versregel van Radio- Oranje: „Eens groeit op Walcheren weer goud-geel graan", aldus de heer Eckhardt, die verder Zeeuwse vrien den uit Deventer, Arnhem, Groningen Den Haag en Schiedam en vertegen woordigers van Friese en Groningse verenigingen welkom heette. De zin voor onvervalste humor van deze Zeeuwen bleek uit de keuze van het toneelstuk, dat de hoofdschotel van de avond vormde, namelijk „Oe ouwer oe gekker", eén spel van het land door K. Koets, bewerkt door Pier van 't Hof. De spelers ontvingen voor het gebodene een hartelijk applaus, waar na de heer Eckhardt, hen een lepeltje als aandenken gaf. Na de pauze met een verloting wer den nog felicitaties aangeboden na mens de zusterverenigingen uit Deventer. Arnhem en Den Haag, en namens Friezen en Groningers. De venter bood een enveloppe met in houd aan, hetzelfde deed de heer Ha- neger als lid van de Apeldoornse ge meenschap. De leden hebben voor de kas, die er niet al te best voorstaat, een bedrag van f 180 bijeengebracht. Benoeming Met ingang van 1 Maart 1956 is de heer H. van Groeningen, thans be last met de leiding van het corres pondentschap van de Rotterdamse Bank te Haamstede, benoemd tot di recteur van het kantoor te Katwijk. Als opvolger van de hear Van Groe ningen is benoemd de heer P. F. Vol kers te Vlissingen. die per 1 Januari 1956 in zijn functie treedt en zich te Haamstede zal vestigen. Examen Voor het door de Stichting Machinisten Examens te Den Haag gehouden examen scheepswerktuigkundige slaagde met lof de heer J. Verlare uit 's-Gravenpolder. De heer Verlare was leerling van de Machinistenschool te Middelburg. bodem „lekken" zal vertonen, is niet groot. Uit de vergadering kwamen ver schillende suggesties naar voren ten aanzien van de inrichting. Zo zal ge tracht worden de. gelden voor de be planting door middel van een „boom- plantactie" bijeen te brengen. Een commissie zal dit plan verder uit werken. Van bestuurszijde zal de aankoop van een pompinsiallatie worden be zien. Ook zal het bestuur met B. en W. contact opnemen over aanslui ting op electriciteit en waterleiding. Bepaalde ideeën omtrent het aan schaffen van een clubhuis zal het college uitwerken. Tijdens deze vergadering werden ook de gebruikelijke jaarverslagen uitgebracht. Uit aat van de secreta ris, mr. Ch. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer, bleken tal van activitei ten. De penningmeester, de heer A. H. v. d. Most, meldde een gunstig saldo. De begroting voor het nieuwe verenigingsjaar sluit met een totaal telling van 4500. In het béstuur werden de aftreden den. de heren A. J. Haag, V. d. Most en Van Nispen herkozen. Besloten werd verder nog, dat het aantal te plaatsen obligaties voor het „Vaste Baan Fonds" thans 216 nog tot 250 zal worden opgevoerd. Tevredenheid over Zeeuwse pluimveeopfok 1955 V.P.Z. vergaderde te Goes Het Hoofdbestuur van de vereni ging tot bevordering van de Pluim- veehouderij in Zeeland hield dezer da gen een vergadering met de door de ze vereniging erkende opfokkers in Hotel „Centraal" te Goes. De voorzit ter, dr. G. Wagenaar, zette in het kort de bedoeling van deze bijeen komst uiteen, namelijk de beschou wing over de opfok in dit jaar en de regeling voor het volgend jaar. Ver volgens kwam het verslag van de op fok in 1955 aan de orde. Hoewel er nog wel enkele fouten en gebreken aan deze opfok kleven, heerst over het algemeen een goede tevredenheid. De drie en twintig deelnemers heb ben 21789 jonge hennen opgefokt, die goedgekeurd zijn en van een vleugel- merk werden voorzien. Dit aantal overtrof de verwachtingen. Speciaal de afdeling Schouwen boekte bij de opfok een goed succes. Bij de bespre king kwam men tot het besluit met deze regeling door te blijven gaan, daar dit zowel in het belang van de opfokker als wel van de afnemer is. Het grote belang schuilt ln het afle veren van prima jonge hennen, was de conclusie van de vergadering. Uit eindelijk zal bljjken, dat een prijsver hoging van desnoods vijftig cent per dier geen bezwaar zal zijn, wanneer het om prima hennen gaat met een grote eierproductie. Nadat nog enkele prijzen waren vastgesteld, sloot de voorzitter de vergadering. Marktberichten VISMIJN VEERE. Exportganalen. aanvoer 6582 kg, 67—105. Uandelsgarnalen, aanvoer 106 kg, 50. Bot. aanvoer 18 kg, 31. Middel tong, aanvoer 3 kg, 227—249. Wulken, aanvoer 6 kg, 34. Middelburg E.H.B.O.-afdeImg vierde derde lustrum feestelijk Vrijdagavond vierde de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongevallen", afdeling Middelburg in de Middelburgse Bogardzaal haar 3e lustrum. De heer J. C. Polderman sprak een openingswoord, waarin hij alle genodigden welkom heette. Spr. herinnerde vervolgens aan de oprich- tingstijd en noemde o.a. het werk, dat dokter C. F. Frumau daarbij verricht te Hij vermeldde vervolgens alle wis selingen van adviseurs en docenten, evenals de vele grote gebeurtenissen sedert de oprichtingsdatum 1 Januari 1940. Aan 't slot van zijn rede overhandigde spr. aan mevrouw De VriesDraaisma een geschenk ter gelegenheid van haar 15-jarig lidmaatschap, terwijl het thans eveneens 15 jaar geleden is, dat zij haar E.H.B.O.-eenheidsdiploma ont ving. De volgende sprekers richtten zich hierna tot de jubilerende vereniging: de heren J. Schippers, namens het dis- trictsbestuur; D. Volmer, namens de afdeling Vlissingen; dokter P. J. Bom namens de afdeling Oostkapelle; M Vink namens de afdeling St. Laurens; L. M. Annot, namens de afdeling Mid delburg van het Rode Kruis en tot slot dokter D. N. van Gelderen uit Mid delburg. Mevrouw E. VermaasVan Konij nenburg reikte vervolgens aan de dit jaar geslaagde cursisten het E.H.B.O.- eenheidsdiploma uit. Het „Cabaret" van de buurtvereni ging ,,'t Zand" bracht na het meer of ficiële gedeelte een fris, vlot en amu sant programma ten tonele, bestaande uit muziek, zang en sketches. Tot slot van deze zeer geslaagde feestavond was er een gezellig samenzijn onder leiding van de heer A. Caljouw en met medewerking van het „Clavioline- trio". Jeugdtoneelgroep bracht 2 sprookjes voor Z.V.U. Onder auspiciën van de Z.V.U. heeft de jeugdtoneelgroep van de Stichting „De Witte Vogel" Donderdag en Vrijdag in de Middelburgse Schouw burg voorstellingen gegeven, waar van een groot aantal leerlingen van diverse onderwijsinstellingen naar hartelust heeft kunnen genieten. Het gezelschap, dat grotendeels uit jeugdige speelsters en spelers be stond, bracht „Elinefleurtje" en „De gouden draagkoets", beide van Rolf Petersen. Voor de leerlingen der 3 laagste klassen van het l.o. werd het eerste stuk gespeeld. Het is een modern sprookje, dat geheel en al is afge stemd op de verbeeldingswereld van het kind. „Elinefleurtje" doet een groot beroep op de fantasie der toe schouwers, maar zeker niet tever geefs Naast een dosis humor geeft dit sprookje de simpele en zeer aan sprekende moraal anderen geen ver driet te doen. „De Witte Vogel"- gaf het een prijzenswaardige vertol king. De begeerte om zich te doen gel den is het voornaamste thema van „De gouden draagkoets". Een was- meisje aan het hof wil graag ruilen met de oude oude koningin en macht bekleden. De koningin op haar beurt zou de jeugd willen bezitten, zonder verlies van waardigheid. Er ge schiedt inderdaad een ruil door tover kracht. maar de nieuwe verhoudin gen scheppen „onmogelijkheden". Al les keert tot het oude terug en on dertussen heeft het pi'Hiek er zijn lerine uit kunnen trekken. Ook voor deze opvoering past slechts lof. De toeschouwertjes. leerlingen van l.o., v.g.l.o. en huishoudschool, onder streepten zulks met applaus. „Middelburg" versterkt met oud-E.B.O.H.-speler De "Middelburgse Voetbal-en Athle- tiek Vereniging „Middelburg" heeft versterking ondergaan van een oud- F.B.O.H.-sneler. Het is J- H. Sigter- mans, die in het verleden geruime tijd voor de Dordtse club toen nog eerste klasser, nu hoofdklasser heeft gespeéld. Sigtermans heeft on geveer een jaar lang niet gespeeld, mede als gevolg van zrjn verhuizing naar de Zeeuwse hoofdstad, waar hjj een werkkring vond. De ex-Dordte- naar zal dit weekeinde voor het eerst in de groen-witte kleuren op het veld verschenen, in één van de lagere elf tallen. Vlissingen Collecte De najaarscollecte in de Ned Herv. kerk te Driewegen-Ovezande heeft 148,33 opgebracht. C.H.-kiesvereniging bijeen De Christelijk Historische kies vereniging te Vlissingen vergaderde in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw onder voorzitterschap van de heer H. van Rooijen. In deze eerste vergadering van dit winterseizoen kwam eerst de gros lijst van candidaten voor de aan staande Tweede Kamer-verkiezingen aan de orde. Hiervoor werden diverse namen genoemd, waarbij er de na druk op werd gelegd dat er vooral naar gestreefd moet worden om weer minstens één Zeeuw in de C.H.-Kamerfractie te krijgen. Vervolgens werd door de raadsle den F. van Sabben en H. van Rooij en een causerie gehouden over de plannen voor een nieuw stadhuis, waarop een geanimeerde bespreking volgde. Nadat door enige leden van de rondvraag gebruik was gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering. Streekvergadering Walcherse V.V.V.'s De Walcherse Verenigingen Voor Vreemdelingenverkeer houden op Woensdag 30 November aanstaande haar jaarlijkse streekbijeenkomst, ditmaal in het Strandhotel te Vlis singen. Als sprekers zijn o.a. uitge nodigd de heer H. van de Bijllaardt, directeur van de A.N.V.V. voor Bel gië, en de secretaris of diens as sistent van het bedrijfschap voor de Horeca. De heer Van de Bijllaardt zal spreken over de wijze, waarop men de Belg naar Walcheren kan doen trekken en de vertegenwoordi ger van het bedrijfschap voor de Ho reca zal de werking van dit nieuwe P.B.O.-orgaan uiteenzetten. Voor de aanvang van deze vergadering om vier uur 's middags worden de deelnemers van de streekbijeenkomst om drie uur in het stadhuis van Vlis singen ontvangen door B. en W. T.b.c. onder leerlingen van Zierikzees lyceum Bjj een negental leerlingen en een leerkracht van het „Professor Zee manlyceum" in Zierikzee is een be ginnende infectie van tuberculose ge constateerd. Mede door het optreden van de rector en de schoolarts hoopt men er in geslaagd te zijn verdere uitbreiding te voorkomen. Hoewel het feit op zichzelf in Zierikzee gro te beroering gaf, blijkt thans, dat de meeste gevallen nog in het begin van het ziektestadium verkéren, zodat de verwachting gewettigd lijkt, dat met 4 tot 12 maanden rust genezing kan intreden. In een schrijven aan de ouders heeft de rector medegedeeld, dat de oor zaak van de besmetting nog niet met absolute zekerheid is vastgesteld. Vermoed wordt dat deze afkomstig Is van een leraar. Negen leerlingen en de betrokken docent mogen voor lopig de school niet bezoeken. Dat de leerlingen elkaar nu nog zouden be smetten wordt door de deskundigen vrijwel uitgesloten geacht. De rector raadt tenslotte de ouders aan er oj toe te zien, dat de kinderen zich niel overmatig vermoeien en vooral tijdig naar bed gaan. Binnenkort zal op het prof. Zeemanlyceum nog een controle geschieden door de zogenaamde Pir- quet-proef. RAAD DOMBURG Op spoed aangedrongen bij verbetering verlichting De gemeenteraad van Domburg ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester mr. W. J. E. Crommelin, De bouwverordening werd aangevuld met de bepaling over de bouw van schuilkelders. Aan de heren J. Dekker en S. van Zetten werd een perceel bouwgrond verkocht, resp. in de Duinstraat en de Wijngaardstraat. Met de Bank van Nederlandse gemeenten werd een rekening-courant-overenn- komst gesloten. Op verzoek van Ged. Staten werd de begroting 1955 gewij zigd. Voorts werd een wijziging in het algemeen ambtenarenreglement goed gekeurd. In de rondvraag verzocht de heer J. Warners (CH) een spoedige Uitvoering van de verlichtingswerkzaamheden aan de Brouwerijweg,'hetgeen door de voorzitter toegezegd werd. Eveneens werd de verbetering van het voormalig terrein van de Centrale Suikermij. toe gezegd. Naar aanleiding van in da rige raadszitting gedane verzoeken deelde de voorzitter mede, dat de ve: bouwkosten van de ambtswoning van de burgemeester beneden de raming zijn gebleven. Burgemeester Cromme lin was verder vol lof over de wijza, waarop een en ander uitgevoerd is. Op verzoek van de heer L. Dourleyn (PvdA) om een gedeelte van de Zuid straat te bestemmen als parkeergele genheid werd medegedeeld, dat higr- over geen voorstellen van het college van B. en W. te verwachten zijn. Om technische redenen zal ook geen deur aangebracht worden in het wachthuis je in de buurtschap Sint-Jan tér Hee- ze, hetgeen door de heer J. de Vissev was verzocht. Arnemuiden Begin van schoorsteenbrand In de nacht van Donderdag; op Vrij dag ontstond in de woning van de heer J. J. Beije te Arnemuiden een begin van schoorsteenbrand. De kin deren van de heer Beije werden in hun slaapkamer wakker van een sterke rookontwikkeling. Zij waar schuwden onmiddellijk hun ouders, die in de woonkamer tot de ontdek king kwamen, dat de schoorsteen in brand stond. Zij wisten het vuur te blussen, waardoor erger voorkomen werd. Walcheren ZATERDAG 26 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Middelburg (Koor kerk) 88.30 Interk. avondgebed; Vlissingen (Engelse Kerk) 7.308 Interk. avondgebed. ZE VEND AGS ADVENTISTEN. Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Vink; Vlissingen 9.15 ds. de Raad, 10.15 Bijbelstudie. ZONDAG 27 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. Willens- waard; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Vermeij; Biggekerke 9.30 ds. Hoff man, 7.30 (jeugdd.) ds. Abbing; Domburg 10 ds. v. Willenswaard, 7 ds. Theunissen; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wis se; Kleverskerke 2 vie. Don (afsch.); Koudekerke 10 ds. Hoffman, 10 jeugdkerk, 2.30 vic. de Meij; Vliss. str. 7 ds. Hoffman; 't Zandt 10 vic. de Meij, 10.15 jeugdkerk, X ds. Hoff man; Meliskerke 2.30 ds. Klooster man; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. Sneller, 5 ds. Don; Oostkerk 10 ds. Smit (jeugddienst); Koorkerk 7 ds. Metz; Bioscoop (jeugdkerk) 10 geen dienst; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. v. Voorst Vader, 2.30 ds. v. Woer den; Oost. en West-Souburg 9.30 en 11 ds. v. Duijne, 7 ds. Smit (jeugd dienst), 9.30 jeugdkerk in „Concor dia"; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Haitjema; Ritthem 10 ds. van 't Hof, 2.30 ds. Kalkman; Seroosker- kc 10 cn 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. van 't Hof; Veere 10 vic. Don (afscheid); Vlissingen St. Jacobskerk 10.15 ds. Lindenburg, 5 ds. de Groot; Engelse Kerk 9.30 Kerk voor jongeren; Jo- hanneskerk. 10 ds. Maas, 7 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. de Groot (H.D.); Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerlt. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 ds. Dondorp, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg Hof plein 9.30 ds. de Boer, 2 en 5 ds. v. Til; Noorderkerk 9.30 ds. v. Til, 5 ds. de Boer; Luth. Kerk 7.15 ds. de Boer; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Seroosker- ke 10 en 2.30 ds. v.* Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrou wenpolder 10 en 2.30 drs. Jager; Westkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Don- dorp. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30 (H.A.), 2 (H.D.) en 6 ds. Dorresteijn. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 leesd.; Middelburg 9.30 leesd., 2.30 ds. de Vuyst; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrïïz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz. Ver. v. Vrjjz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse Kerk) 10.45 ds. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10.15 ds. Johannes (H.A.) Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk, 7.30 verlossingssamvenk. o.l.v. majoor v. d. Vosse; Vlissingen 10 Heil. dienst, 6.45 openl. samenk.. 7.30 verlossings- samenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10.30 Wijdingsd.. 7.30 heilssamenk. o.l.v. kol. Schuil. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen (Willem UI) 10 en 5 ds. de Reuver. BOS Machine 5 Ned. Herv. kerk. Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Herfkens. Geref. gemeente. 10 en 2.30 lees- dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: w. Feikema, Dam 30, tel. 2993; Vlissingen: G. J. M. de Greef, Ju'.ia- nastraat 30, tel. 2121; Koudekerke, Zoute lande en Westkapelle: L. Sloos, Middel burgsestraat 1 te Koudekerke. tel. K 1185 -231; Veere, Serooskerke en Oostkapelle: M. A. v. d. Sluijs, Markt A 155 te Veere. tel. K 1181-271. Apotheek. Middelburg: Apotheek Hum- melen. Marki 69, tel. 2134; Vlissingen: Apotheek W. J. Plinsinga, Walstraat £4, tel. 2010. Kennen jullie Jaquelientje en Brammet je? Neen? Daarover ts heel wat te vertellenwant zij hebben in de afgelopen weken allerlei dingen gedaan, die eigenlijk allemaal in de krant moesten. Maar dat hebben wij met opzet niet gedaan, we heb ben gezegd tegen Jaquelientje en tegen Brammetje: „Weet je wat je doet? Jullie komen maar eens by ons en dan laat je aan alle kinderen die de P.Z.C. lezen maar eens zien, hoe dat allemaal met jullie ts gegaan En daarom '\jn er ook dit jaar weer P.Z.C.kinder-voorstel lingen, in Goes op Zaterdag 8 December in ,JJe Prins van Oranje(ltaarten halen tegen inwisseling van bonnen plus een dubbeltje vanmiddag van 35 uur en Vrijdag a.s. van 25 uur), in Vlissingen op Woensdag 7 December i» het „Concert gebouw" en in Middelburg op Zaterdag 10 December in het „Schuttershof". De plaatsen waar de kaarten voor Middelburg en Vlissingen worden uitgereikt, worden nog nader bekend gemaakt. Oost- en West-Souburg Bezoek Sint-Nicolaas Op verzoek van de winkeliersver eniging „Nemidso" te Souburg, die deze week haar winkelweek houdt, zal Sint-Nicolaas een bezoek brengen aan deze gemeente. Hedenmiddag zal de Goedheiligman door de muziek vereniging „Vlijt en Volharding" bij het zogenaamde „Ronde Putje'rwor- den afgehaald. De route is als volgt samengesteld: Ronde Putje, Middel burgsestraat. Oranjeplein, Ritthem- sestraat, Burchtstraat, Vlissingse- straat, Nieuwstraat, Braamstraat, Kanaalstraat, Koopmansvoetpad, Middenhofsingel, Haaksbergsestraat, Poortugaalstraat, Kanaalstraat, Vlis- singsestraat naar het muzieklokaal. Vrouwenpolder Vergadering N.C.V.B. Dezer dagen hield de N.C.V.B., af deling Gapinge, haar maandelijkse vergadering, waarop drs. O. Jager van Vrouwenpolder sprak over „On ze omgang met God'1. Hierna volg de een goede bespreking. Er gaf zich een nieuw lid op. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG Bevallen: P. Floresse-Wisse z. A. S. Blok- poel-Malgo, z. E. P. Midavaine-Fllpse, z. M. van der Ster-Hoogendam, d. V. E. Breel-de Kok d. E. C. de Baare-Huijsman, z. L. Ie Duc-v. d. Weele, z. L. Wisse-Dek- ker d. Ondertrouwd:'W. van der Slikke 40 jr. en F. S. Tiltöe 39 jr. F. tulnstra 29 jr. en L. H. Louwerse 21 jr. Getrouwd: P. Hendrikse 80 jr en H. Huijsman 75 Jr. W. H. N. Gijsbers .32. jr. en C. Elslander 29 jr. Overleden: W. B. H. van der Kuip 77 Jr. G. E. Ginneberg 61 jr. geh. met J. H. A. v§n Aken. J. Koole 81 jr. OOST- EN WEST-SOUBURG Bevallen: P. T. Meijer-de Smit, z. C. Va- der-Cevaal, d. L. Kasse-Wattel, d. L. Ver- duijn-Beukelman, d. Ondertrouwd: J. A. Pouwer 28 Jr. en J. de Witte 26 jr. M. P. Ouwerkerk 26 jr. en C. Contant 29 jr. A. A. Overweel 25 Jr. en C. W. Koelhuis 22 jr. B. A. Crucq 37 Jr. en A. Houtman 31 jr. Getrouwd: J. Klap 37 Jr. en D. G. Wolf 28 jr. Overleden: F. Dommisse 76 jr. wedn. v. A. la Soe. J. G. Contant 71 jr. Officiële publicaties GEMEENTE VLISSINGEN HINDERWET VERZOEK VERGUNNING B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de Firma Goed- bloed, garagebedijrf te Vlissingen om vergunning tot het oprichten van een au- toherstelplaats, waarin 3 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3 P.K. gebezigd zullen worden in het perceel Nieuwstraat 32-34. kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie D, nr 1876. Gedurende tien dagen, te rekenen van 24 November 1955 af, bestaat voor een ie der de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning ln te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 6 December a.s., des voormiddags 10 uur, ten Ge meentehuize, een openbare zitting wor den gehouden, waarin mondeling bezwa ren tegen de Inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge- gerechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is is in deze gemeente of in een aangren zende gemeente, waar openbare kennis geving wordt gedaan. Vlissingen, 24 November 1955 Sint Laurens Uitslag verkoping Notaris B. A. van Verre uit Middel burg heeft Donderdagavond het woon huis Noordweg 231 te Sint Laurens verkocht. Hoogste inschrijver was de heer A. van Roon te Middelburg voor 9121,Koper werd de heer J. V/. Davidse q.q. Sint Laurens voor 11.750 Voorts heeft notaris P. W. Meylink uit Middelburg verkocht het woonhuis Van Cittersstraat 6 te Sint Laurens. Hoogste inschrijver en koper was de heer J. Castel, Sint Laurens voor 3100.. Waar zijn onze schepen? Aagtedijk 24 te Suez. Aardijk 23 200 m v. Bermuda. Abbedijk 23 1300 m W. v. Fayal. Abbekerk 24 te Nagoya. Alhena 25 v. R'dam n. Buenos Aires. Alchiba 23 570 m W. v. Land's End. Alnatl 23 820 m Z. v. Kaap St. Vincent. Amsteldijk 24 te R'dam. Axeldijk 23 170 m N. v. Puerto Rico. Banka 23 150 m N.W. v. DJeddah. Blijdendijk 24 te Antwerpen. Britsum 22 te Antwerpen. Boissevain 24 v. Mauritius n. Belawan. BUtar 23 510 m O. v. Point de Galle. Blommersdijk 23 170 m Z.W. v. Kaap Clair Crania 23 1090 m Z. v. Co cos eil. Cleodora 25 te Madras. Camatia 23 760 m W. v. Ouessant. Delfshaven 23 100 m N. v. Fernando No- ronha. Ena 23 te Bergen. Esso-Amsterdam 23 80 m O. v. Kaap da Gata. Eos 24 te Beyrouth. Grootekerk 23 v. Hamburg n. Bremen. Gouwe 23 420 m. Groote Beer 23 404 m w. v. Kangaroo ell. Guineekust 23 te Freetown. Humber 22 560 m N.W. v. Perlm. Helicon 24 te Curacao. Haulerwijk 23 470 m N. v. Bermuda. Helena 22 te New York. Japara (KRL) 23 1070 m W. v. FayaL Korovina 24 te Rotterdam. Kertasono 23 v. San Francisco. Kellia 23 140 m O. v. Porto Allegre. Koratia 24 440 m N. v. Belem. Kota Baroe 24 p. Gibraltar. Kota A go eng 24 v. Port Said n. Napels. Katelysia 23 500 m N.W. v. Co cos eil. Kota Gcde 24 p. Kaap St. Vincent. Keizerswaard 23 340 m Z. v. FayaL Laagkerk 24 v. Genua n. Antwerpen. Larenberg 24 v. Antwerpen n. A'dam. Leopoldskerk 24 p. Kaap Vilano. Lekhaven 25 te Rotterdam. Liberty Bell 23 630 m O. v. Bermuda. Lemsterkerk 23 v. Bandar Shahpur. Llssekerk 23 te Damman. Maas 23 210 m N. v. Lissabon. Maasdam 25 te Halifax. Maashaven 24 te Santos. Mariekerk 25 te Karachi. Mataram 23 v. Genua. Merwede 23 6 Om. N. v. Dakar. Moordrecht 23 420 m w. v. Flores. Markab-N 25 50 m Z.O. v. Kaap de Gata. J. v. Oldenbarnevelt 24 v. Semarang v Tj. Priok. Ondina 22 te Bun ja. Oranje 25 te Singapore. Polydorus 24 te Norfolk. Perna 23 te Swansea. Pendrecht 25 te Nynasham. Pr. Frederik Willem 23 v. Hamilton. Rotula 23 te Spezla. Ridderkerk 23 1748 m N.W. v. Kaapstad. Rijndam 25 te Southampton verw, Rijnkerk 23 n. Dar es Salaam. Schie 22 v. Sousse. Schiedijk 23 320 m W. v. Fayal. Sunetta 23 92 m O. v. Ras al Hadd. Stentor 23 te Paramaribo. Straat Soenda 23 1400 m O. v. Rto de Janeiro. Slbajak 25 p. Gibraltar. Stad Dordrecht 23 35 m Z.W. v Kaap da Gata. Tegelberg 23 v. Port Elisabeth. Telamon 23 te New York. TJiluwah 22 te Djakarta. Tjlsadane 24 te Santos. Van Cloon 23 670 m Z.W. v. Colombo. Van Spilbergen 23 v. TakoradJ n. Accra. W. Alton Jones 23 v. Suez. Willem Ruys 25 te Southampton Waterman 23 310 m O. v. Cook Island. Westland 24 v Las Palmas n. Santo». Willemstad 24 v. A'dam n. Cristobal. Zuiderkruis 25 p Ouessant. Wonogori 23 no m O. v. Tarakan. Wonorato 23 te New York. Zeeland 23 v. Belawan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15