RINGLIJN ROND WALCHEREN HEEFT EEN GROOT VOORDEEL VOOR ^KIHVW- X/ICKS^S WALCHEREN OUDE MEIER Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 25 NOVEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA DE OPGEVOERDE FREQUENTIE Stoomtram „Walcheren" in afwachting van resultaten Sedert ruim een maand neemt de Stoomtram „Walcheren" nu een Êroef op de ringlijn rond Walcheren, oals gemeld, zou bij het ingaan van de winterdienstregeling de frequen tie worden opgevoerd. Per 2 October is zulks geschied en van toen af wer den dagelijks 16 ritten uitgevoerd, tegen voorheen 10. Op Zondag zijn er 7 ritten op daze dienst, die ae rou te Middelburg, Domburg, Westkapel- le, Zoutelande, Koudekerke, Middel burg volgt. Gedurende één jaar zal deze frequentie worden gehandhaafd, zowel in de winter- als in de zomer periode. Uiteraard is de betrokken onder neming allereerst overgegaan om de passagiers van de Walcher; dorpen meer service te verlenen. Maar net spreekt vanzelf, dat deze opvoering van de frequentie bij meerder ge bruik van materiaal ook enigszins rendabel moet blijven. Nu October reeds enige weken achter de rug is heeft men het aantal passagiers, dat gedurende die maand op de ringlijn is ver voerd, kunnen bepalen. Het cij fer is 45.677, waartegenover in October van het vorig jaar met minder ritten dus een ge tal van 39.953 kon worden geno teerd. Men ziet dus: nog geen aanzienlij ke stijging van het vervoerscijfer, maar toch enige toeneming, waaraan de opgevoerde frequentie niet vreemd Kan zijn. October is immers voor het busvervoer ten plattelande reeds een wat ongunstige maand. Er zijn dan nog veel werkzaamheden op het land en als het mooi weer is komt men met name op de Don derdag, die een topdag is niet naar „de stad" toe. „De stad" is uiteraard Middelburg, waarop deze ringlijn ten sterkste is gericht. De nieuwe diensten maken de Zeeuwse hoofdstad beter bereik baar in die zin namelijk, dat het „vervoersaanbod" nu veel meer in de gelegenheid is zelf te bepalen wan neer het de bus zal nemen en wan neer het terug zal komen. V£RK0UDH£0£N Deze aangename zalf verlicht méér, omdat ze geconcentreerd isl Snelle opluchting volgt, wanneer U borst, keel en rug met Vicks Vapo- Rub inwrijft. De verzachtende dam pen worden direct door de ontstoken luchtwegen ingeademd. Tegelijker tijd verlicht de verwar- mende pleister-werking gflnfflBBtt de benauwde borst. ^—^^1 VVapoRub „Even naar Middelburg toe" is met de ringlijn in zijn huidige frequentie mogelyk geworden, omdat tussen aankomst van de bus in de stad en het vertrek van de volgende terug veelal weinig meer dan een uur tijds is gelegen. Profijt trekken Dit is het grote voordeel, dat de Walcherenaren in de huidige ringlijn wordt geboden. Het ligt aan hen pro fijt te trekken van deze meerdere spreiding. Intussen is reeds gecon stateerd, dat de ingelaste diensten die er voorheen niet waren reeds een betere bezetting ondervin den dan in de allereerste tijd. Maar de gemiddelde bezitting van de bussen is uiteraard lager gewor den. Om de proef te doen slagen zal echter èn spreiding èn hogere gemid delde bezetting nodig zijn. Want te genover de meerdere service staat een verdubbeling van de kosten voor de onderneemster. „Het moet nog wennen", verklaarde men ons van de zijde van de Stoomtram „Walche ren", waar men rustig afwacht wat het proefjaar zal brengen. Eerst te gen het einde van die periode zullen conclusies worden getrokken. Tenslotte is er In verband met de ringlijn nog iets, dat de belangstel ling van de passagiers heeft. Dat is de rittenkaart, tegen gereduceerd ta rief. Degenen, die elke dag met de bussen van de ringlijn reizen, zou den er uiteraard baat bij hebben. Doch de Stoomtram niet, zo werd van die zijde te kennen gegeven. De praktijk leert, dat rittenkaarten in het algemeen verlies opleveren. Daarom is men ook niet van plan de ze op de ringlijn in te voeren. Ballet der Lage Landen naar Zeeland Het „Ballet der Lage Landen" on der artistieke leiding van Mascha ter Weeme zal onder auspiciën van de Zeeuwse Volksuniversiteit in Febru ari en Maart a.s. een reeks opvoerin gen geven in Zeeland. Bezocht zullen worden de plaatsen Middelburg, Vlis singen, Goes, Terneuzen en Oostburg Het „Ballet der Lage Landen" streeft ernaar om, voor zover de be schikbare toneelafmetingen en outtil- lages dit zullen toelaten, zoveel mo gelijk van het nieuwste repertoire uit te voeren. Veel Zeeuws fruit naar Oost-Duitsland Oost-Duitsland is de laatste weken een zeer belangrijke afnemer voor de Nederlandse appelen. Elke dag op nieuw worden belangrijke kwantums fruit naar dit land verladen. Deze handel geschiedt meestal op compen satie-transacties. In de periode van 31 October tot 5 November gingen er 1726 ton appelen naar dit land en in de periode 612 November werden er 1580 ton appelen uit ons land naar Oost-Duitsland geëxporteerd. Hoofd zakelijk zijn dit de kleinere maten. Uit Zeeland werden voornamelijk foudreinette, huishoud-kwaliteit naar it land verladen. De totale appel-export in de periode 612 November bedroeg 2770 ton. Dit kwantum gmg naar de volgende landen: West-Duitsland 919 ton, En geland 94 ton, België en Luxemburg 131 ton, West-Indië 6 ton en Oost- Duitsland 1580 ton. Op het ogenblik is de appelhandel iets trager, maar toch kunnen de prij- zer zich goed handhaven op het ho gere niveau waarop ze sedert enige weken staan. De aanvoer van Cox Orange Pippin wordt minder. Deze zijn zeer duur, tot 85 cent per kg. Het hoofdras bij de appelenaanvoer is op het ogenblik de goudreinette. De prijs van de exportkwaliteit ligt tussen 40 en 45 cent per kg. Oost- en West-Souburg Feestvergadering A.N.B.B. Zaterdag is het 25 jaar geleden dat de afdeling Souburg van de Al gemene Nederlandse Bedrijfsbond werd opgericht. Men zal dit feit in een feestvergadering herdenken, waaraan het A tot Z-cabaret van J. Kleijn medewerking zal verlenen. Collecte De zendingscollecte in de Ned. Herv. kerk te Souburg heeft 700 opge bracht. „Youth for Christ"-rally In de zaal „Rehoboth" te Souburg werd een jeugdrally gehouden, ge organiseerd door „Youth for Christ". Voor de bijeenkomst be stond grote belangstelling en vele jeugdige personen uit andere plaat sen waren tegenwoordig. De alge mene leiding berustte bij Jan J. van Capelleveen, die tevens de aanwe zigen toesprak. Muzikale medewer king verleenden Guus Hoddepbach en „De Gospel Singers". Openbare verkoping Woensdagmiddag werd in café Korff te Souburg ten overstaan van notaris W. A. van Verre te Middel burg openbaar verkocht het huis met tuin aan de De Deckerestraat 14. Ko per werd de heer A. W. Lous te Mid delburg voor de som van 5325. Daarna werd ten overstaan van notaris J. A. Janse de Jonge te Mid delburg openbaar verkocht het huis met tuin aan de Middelburgsestraat 25. Koper werd de heer H. Vos te Souburg voor de som van 2110. Het huis met winkelinventaris aan de Dykstraat 29 werd ingehouden op 6050. Uitslag verkoping Door notaris B. A. van Verre te Middelburg werd in café Korff te Oost- en West Souburg in het open baar. een huis met tuin aan de Dec kerstraat 14 te Oosf- en West-Sou burg, groot 1 are en 69 centiare, verkocht. Koper was de heer W. W. Louws, voor totaal f 5325 Marktberichten VEEMARKT MIDDELBURG. 24 Nov. Aanvoer 23 stuks: 8 runderen, 14 pinken of graskalveren, 7 biggen. VISMIJN TE VEERE. 24 Nov. Exportgaroalen, aanvoer 601 kg 107—147. Handelsgarnalen, aanvoer 354 kg, 56—61. Wijting, aanvoer 12 kg, 52. Wulken, aanvoer 2 kg, 42. Middelburg Ds. J. M. J. Hoffman sprak over „Gebedsgenezing" Tijdens een goed bezochte in de Bogardzaal in Middelburg gehouden vergadering van de Hervormde Vrou- venvereniging „In Dienst der Kerk", sprak ds. J. M. J. Hoffman, Her vormd predikant te Koudekerke, over „Gebedsgenezing." De vergadering stond, wegens ziekte van ae presi dente, onder leiding van het bestuurs lid mevrouw Bastiaansede Boer. In een negent><al punten vatte ds Hoffman zrjn bezwaren tegen de ge bedsgenezing samen, waartegenover hij slechts een drietal overwegingen stelde, dat z.i. vóór de gebedsgene zing pleit. God, die in zijn Zoon de wereld overwon, heeft geen behoefte aan onze wonderen. Ds. Hoffman acht het ook onjuist, dat uit de besliste eis van het ge loof, zoals deze bijv. door Herman Zais wordt gesteld, kan worden afge leid, dat zy die geen genezing op hun gebed ontvangen, ongelovig zijn. Spr. meende, dat hypnose en suggestie bij dit alles een niet onbelangrijke rol spelen. Er is bovendien geen con- contröle. In Lourdes (Fr.) is er van R.K. zijde, zowel vóór als na de be handeling deskundige medische con trole. Hier kunnen de genezingen dus worden gecontroleerd. Doch ook van R.K. zijde kan slechts op enige wonderen worden gewezen. Hoewel ds. Hoffman dus critisch stond tegenover de gebedsgenezing, was hij er niettemin van overtuigd dat de voorstanders, door de liefde tot Christus en door de geest van barmhartigheid tot de naaste wor den gedreven. Militaire pensioenbond stelde protestmotie op Woensdagavond hield de afdeling Middelburg van de Algemene Mili taire Pensioenbond in ae Concert- en Gehoorzaal een ledenvergaderi die gewijd was aan de pensioenen, een bespreking en een uiteenzetting gaf de vergadering als haar mening, dat, wanneer het de bedoeling mocht zijn om op de reeds toegekende amb telijke pensioenen een aanpassing toe te passen, zy daar tegen protesteert. Besloten werd een motie te zenden aan de voorzitter van de minister raad en voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal. In deze motie wordt protest aange tekend tegen bovenvermelde aan passing, zulks op grond van een reeds wettelyk toegekend recht. De indie ners geven te kennen, dat de ambte lijke pensioenen geen uitzondering mogen vormen bij de invoering van een wettelijke ouderdomsverzekring. De ambtelijke gepensionneerden die nen bovn 't pensioen de volle ouder domspensioenen te ontvangen. St. Paulus voerde „Vogel vlieg de wereld in" op De Middelburgse R.K. toneelvereni ging „St. Paulus" gaf in de Schouw burg een opvoering van het welbe kende stuk „Vogel vlieg de wereld in" van A. P. Dearsbey. Met dit werk freep „St. Paulus" hoger dan voor- leen, maar dit was mede mogelijk omdat de bezetting kwalitatief ver betering had ondergaan. Er kwam nu een opvoering tot stand, waarvoor grote waardering past. Vermeldenswaard is allereerst de rol van B. van Dijk als de vader des huizes, die vrijwel steeds zijn even wicht bewaart. M. Elzinga legde eer in als John Neilsen, de gescheiden adspirant-echtgenoot van Hapgood's oudste dochter. De laatste mej. I. Loontjes voldeed eveneens. Een goede uitbeelding ook gaf mcj. R. Jellema van de jongste dochter Hap- good. En mevrouw Hapgood werd aanvaardbaar op de planken gezet door mevrouw A. van Hecke. J. Sies mocht waardering ontvangen voor zijn rol als Arthur Hapgood. De by- rollen tenslotte waren in goede han den bij F. Meyer, A. Damen en mej. L. de Groot. Een talrijk publiek heeft geboeid deze opvoering gevolgd en de mede spelenden met een dankbaar applaus beloond. Examen In Den Haag slaagde (met lof) voor het voorlopig diploma Scheepswerk- tuigkunde de heer J. Verlare uit 's-Gravenpolder, leerling van de Ma- chinistenschool in Middelburg. Herv. vrouwengroepen hielden ringvergadering In het Middelburgse Schuttershof J—Donderdagmiddag de Hervormde vrouwengroepen in de ring Walcheren van „In Dienst der Kerk". De presidente, mevrouw Oost hoek uit Westkapelle, sprak een ope ningswoord, waarna een aanvangsli- turgie werd gehouden. Hierna zei de voorzitster in een begroetingswoord dankbaar te zijn, dat zij na langduri ge en ernstige ziekte weer in staat was de vergadering te presideren. Zrj dankte de vice-presidente, mevrouw Don-Verboom uit Middelburg voor 't vele werk, dat zij tijdens de afgelo pen periode voor de ring heeft ver richt. Besloten werd de vice-presi dente, die thans reeds enige maanden in het Vlissingse ziekenhuis „Bethes- da" verblijft een telegrafische blijk van medeleven te zenden. Vervolgens werd gemeenschappelijk het federatïelied gezongen, waarna mevrouw Wagener uit Zoutelande verslag uitbracht over de vorige, in Vlissingen gehouden, vergadering. Voor de pauze werd nog een twee tal films vertoond. De hoofdschotel was de uitstekende rolprent „Aan de zee ontrukt", terwijl verder een hu moristische film werd gedraaid. Het programma na de pauze vermeldde o.a. declamatie. Mevrouw Van Velzen van de afdeling 't Zand zegde op ver dienstelijke wijze „Het kind" van Muus Jacobse en „Rieke" van Alice Nahon. Als slotlied zong men Gezang 291. De presidente besloot met dank gebed. Routes intocht St. Nicolaas Zoals gemeld ,zal morgen. Zater dag, St. Nicolaas zijn intocht in Mid delburg doen. Om 14 uur komt de Goedheiligman per boot van de „Yacht Holdays" bij de Rouaanse Kaai (Spijkerbrug) aan. De Sint zal daarna de onderstaande route vol gen: Rouaanse Kaai, Rotterdamse Kaai, Dam N.Z., Lange Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Wagenaar- straat, Korte Noordstraat, Noord- Een oude naam een goede kwa liteit. f 7,— p. literkruik f 3,60 p. GRAAUU'E HENGST Het beste peard van (de Schledamse) stal. markt, Markt. Na de officiële ontvangst ten stadhuize door B. en W. zal de grij ze bisschop omstreeks 15.15 uur weer van de Markt vertrekken. De route luidt dan: Markt, Graven straat, Gortstraat, Plein 1940, Pot- tenmarkt, Lange Viele, Houttuinen, Seisdam, Penninghoeksingel, St. An- theunisstraat, Lange Noordstraat, Markt, Nieuwe Burg, Groenmarkt, Korte Burg, Balans, St. Pieterstraat, Lange Giststraat, Dam, Korte Delft, Lange Delft, Markt (rond), Lange Delft, Segeerstraat, Houtkaai, Sta- ionstraat, Loskade. N.C.V.B.-middag voor bejaarden De afdeling Middelburg van de Ne derlandse Chr. Vrouwenbond hield Woensdag in de Bogardzaal een mid dag voor bejaarden, die onder leiding stond van mevrouw R. Blaauw- Mul der. Vele oudere Middelburgers wa ren daartoe naar deze zaal gekomen. Zij hebben daar genoten van samen zang, het voorlezer van proza door mevrouw G. Voogd uit Ommen, het optreden van het NCVB-dameskoor- tje en het opvoeren van een schetsje door de dames Kruit en De Klerk. Mevrouw De Nood-Dekker eindigde de geslaagde bijeenkomst met dank zegging. Voldaan keerden allen huis waarts. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn Inlich tingen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: doosje, Inhoudende postzegels, beige stropdas, stofjas, kleer hanger, zak cokes, bankbiljet, lederen riem, zwarte rechter gymnastiekschoen, huissleutel, zakdoek, kinderportemonnale rijwielsleuteltje, zakmes, rode portemon- nale met inhoud, kinderwant, vierkleuren potlood, lichte regenjas, meisjeswant. eind touw, ballpointpen, nylonkous, lin ker want, aantekenboekje, verm. zilve ren ringetje, heren polshorloge, duim stok, vulpen, grijze woUen want, notitie boekje, groene capuchon, blauwe kinder handschoen, blauwgeblokte das, boekje (handleiding bij studie), geruite ceintuur, grijze stropdas, poes, verm. zilveren arm bandje broche, dames polshorloge, groen wollen want, doos met koek, lin ker beige nappa handschoen en linker want. Vlissingen Filmavond N.R.V. De afdeling Walcheren van de Ne derlandse Reis Vereniging hield Woensdagavond in „Cosy Corner" te Vlissingen in samenwerking met de Z.V.U. een filmavond, die werd ge opend door de voorzitter van de af deling, de heer A. P. H. Goossen. De heer M. A. de Wys, medewer ker van de Rubberstichting te Delft, gaf voor de vertoning van de films een uiteenzetting over de geschiede nis en de winning van de natuurrub ber. Ter verduidelijking waren diver se rubberproducten en prospectussen hierover aanwezig. Voor de pauze werd een film ver toond, die de rubberplantages in Li- berië behandelde. De „costuumfilm" liet de geschiedenis zien van de fiets band. Na de pauze werden de bezoekers aan een test onderworpen. De heer De Wys stelde verschillende vragen aan de bezoekers over hetgeen zij gezien en gehoord hadden. De goede ant woorden werden beloond met aardige rubberartikelen. „De strijd om de rubber" gaf op interessante wijze weer hoe na veel moeite de rubber zaadjes vanuit Brazilië naar het bui tenland werden gesmokkeld. Woensdag 30 November aanstaan de zal door de afdeling een avond be legd worden in samenwerking met de Z.V.U. De heer A. Viruly zal dan een lezing houden. Dinsdag 20 December wordt een filmavond in Middelburg gehouden, waar de wintersport de be langstelling zal vragen, terwijl voor Zondag 18 December een .tocht naar Antwerpen op het programma staat voor het bezoeken van een operette. Oogst van de straat Oe commissaris van politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat in het tijdvak van 16 tot en met 22 November 1955, aan zijn bureau de volgende gevonden voor werpen zijn gedeponeerd: glacé-, nappa wollen handschoenen, wollen wanten, borduurlap, ceintuurtje, snoer met niatuurstekker, breiwerk met knotten wol, alpino-mutsen, boodschappentasje, vulpen, steppen op luchtbanden en dat aan zijn bureau de adressen zijn te be komen van de navolgende gevonden voor werpen: polshorloge, shawl, portemon- nale met inhoud, kinderwantjes, hand schoentje, dameshandschoenen, dop van benzinetank, kinderstoeltje, overall, sleu tel-étui met sleutels, ceintuur, bal, em bleem van de Wegenwacht, beertje, bood schappentas met inhoud, Rozenkrans, portemonnale, vulpen. Westkapelle Contacfavond. Door de commissie Steun Wettig Gezag werd in het Hervormd jeugd- gebouw te Westkapelle een contact avond gehouden voor de leden van 't korps luchtwachtdienst van de Na tionale Reserve in deze gemeente. De ze avond was belegd om een actie op touw te zetten voor het werven van nieuwe leden. Er werd besloten voor dit doel speciaal de jongeren te be zoeken. JAQUELIENTJE Dat is het spel, waarmee wij dit jaar in Goes, Vlissingen en Middelburg komen. Een spel, waarvan honderden kinderen zullen genieten, want het is boeiend en onderhoudend. Men kent de bekende regeling: De toegangsbewijzen voor deze voor stellingen zijn te verkrijgen door in levering van bonnen, die worden uit gegeven door winkeliers, die in de P. Z.C. adverteren en aan onze actie meedoen. Bij aankoop van een bedrag van minstens 1,krijgt men een bon. Het bestede bedrag wordt naar beneden afgerond op hele guldens en per aankoop worden maximaal voor 20.aan bonnen verstrekt. Iedere winkelier, die aan deze St. Nicolaas- actie meedoet, maakt dit bekend door middel van een raambiljet. Voor 10.aan bonnen wordt op nader bekend te maken tijdstippen een toe gangsbewijs uitgereikt tegen betaling van een dubbeltje. Alle aldus ontvan gen dubbeltjes komen ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Met nadruk wordt er op gewezen,] dat bonnen uitsluitend aan kopers wor den afgegeven. Het is in vorige jaren wel voorgekomen, dat jongelui bij de winkeliers om bonnen gingen vragen, zonder dat zij iets kochten. Met na me wordt de ouders verzocht hun kin deren er op te wijzen, dat dit vragen door de kinderen voor de betrokken winkelier onprettig is. In Goes worden de bonnen uitgereikt tot en met 1 December, in Middelburg en Vlissingen tot en met 5 December. En wanneer zijn de voorstellingen Goes Zaterdag 3 December in „De Prins van Oranje" Vlissingen Woensdag 7 December in het „Concertgebouw" Middelburg: Zaterdag 10 December in het „Schuttershof Ritthem Collecte De unie-collecte voor de Christelij ke school bracht te Ritthem f 103,51 op. Oostkapelle N.C.V.B. vergaderde Onder leiding van mevrouw Spren- ger-Staring kwam de N.C.V.B., afde ling Oostkapelle, in vergadering bij een. Ds. B. F. C. de Groot, hervormd predikant te Vlissin-cn, sprak over „Amos en de sociale vragen". Voorts werd verslag uitgebracht van de ge westelijke vergadering gehouden in Goes. Aardijk 22 200 m W. v. Bermuda. Aagtekerk 22 te Brisbane. Aagtedljlc 22 850 m Z. v. Suez. Adonis 23 n. Puerto Ordaz. Albireo 24 p. Finisterre. Alphacca 22 te Montevideo. Alamak 23 p. Gibraltar. Alchiba 22 720 m W. v. Land's End. Alnati 22 1290 m Z. v. St. Vincent C.V. Annenkerk 22 te A'dam. Andljk 23 te R'dam. Appingedijk 23 te New York. Axeldijk 22 450 m N. v. Puerto Rico. Batavier I 23 dw. voor Kaap St. Vincent Beninkust 22 te Matadi. Bontekoe 23 te Bintung. Bolssevain 24 te Mauritius Bloemfontein 22 600 m N. v. Las Palmas. Cistula 23 p. Gibraltar. Carnatla 21 150 m N.W v.. Fayal. Crania 22 500 m W. v. Fremantle. Delft 22 700 m N.O. v. Azoren. Delfshaven 32 500 m N.O. v. Natal. Eos 22 v. Alexandrië. Esso-Amsterdam 22 25 m N. v. Kp. Bougar Gaasterland 23 te Santos. Gouwe 22 283 m W. v. Casablanca. Groote Beer 22 1025 m W. v. Portland. Guineekust 22 p. Kaap Palmas. Heemskei k 24 v. Suez n. Djibouti. Haulerwijk 22 340 m N. v. Bermuda. Indrapuera 22 940 m N.W. v. Perim. Krebsia 17 te Banias. Kabylia 22 te Curacao. Kaiijdm te Curagao. Koroviiij- 24 te R'dam. Koratia 23 280 m N. v. Kaap Orange. Kota Baroe 22 175 m N. v. Kaap Roca. Kota Agoeng 23 te Suez. Katelysia 22 1775 m Z.O. v. MinlkoL Kota Gede 23 p. Gibraltar n. R'dam. Kertosono 23 v. San Franslco n. Longview Kellla 22 150 m Z. v. Victora. Kieldrecht 21 te Fremantle. Laagkerk 23 te Genua, Laurenskerk 23 p. Aden. Lutterkerk 22 v. Bremen n. Antwerpen. Leopoldskerk 22 40 m W. v. Gibraltar. Lievevrouwekerk 22 te Dammam. Maashaven 22 350 m Z.W. v. Santos. Maas 22 250 m N.O. v. Kaap Finisterre. Maasdam 24 v. New York n. R'dam. Mariekerk 22 350 m O. v. Aden. Mataram 22 te Genua. Macoma 22 p. Ras al Hadd. Merwede 23 v. Dakar n. R'dam. Moordrecht 22 160 m Z. v. Flores. Murena 23 te Shimatsu. Oostkerk 23 te R'dam. Oldenbarnevelt J. v. 24 te Semarang. Peperkust 22 te Hamburg. Perna 22 v. Liverpool n. Swansea. Pendrecht 22 p. KielerkanaaL Pr. Philips Willem 21 v. Montreal. Ridderkerk 22 1500 m N.W. v. Walvisbaai. Rijnland 22 v. Bahia. Stad Dordrecht 22 40 m W. v. Gibraltar. Sunetta 22 380 m Z.O. v. Kaap Ras al Hadd Sinabang 22 v. Balik Papan n. Adelaide. Straat Makassar 24 te Rio de Janeiro. Slamat 23 te Labuan. Teiresias 24 p. Ceylon n. Penang. Tomorl 23 te Djakarta. Triton 22 155 m N.W. v. Fayal. Tibia 22 20 m Z. v. Billiton. TJisadane 22 360 m Z. v. Kaap Sta. Mar- ta Grande. Van Spilbergen 21 te Takoradl. W. Alton Jones 21 te Port Said. Waterman 22 v. Papeete n. Wellington. De Nooyer kampioen biljarten (3e klasse libre) Onder grote belangstelling .verden in café Baarends te Goes de officiële districtskampioenschappen 3e klasse libre van het district Walcheren- Zuid-Beveland beëindigd. Engel de Nooyer uit Goes werd kampioen maar De Jonge uit Ovezande, die een beter gemiddelde had dan de nieuwe kampioen, promoveerde naar de 2de klasse. De uitslag luidt: 1. E. de Nooyer (Goes); 2. C. de Jonge (Ovezande); 3. P. Zuidhof (Ovezande); 4. J. Cla ry's (Vlissingen): 5. J. Walrave (Sou burg); 6. P. Oostdrjk (Ovezande); 7. P. Delmotte (Middelburg); 8. J. Goense (Ovezande). I Advertentie) MAAGPIJN? MAAGTABLETTEN HELPEN PROMPT tegen overtollig maagzuur maagbranden, misselijkheid, enz. In de handige hygiënische stripverpakking 60 tabletten f 1.65 PHI LIP Si ROXANE HOOG EN LAAG WATER 26 November N.A.P. U.+N.A.P. U-—N-A..P. Vlissingen 10.56 1.49 23.31 1.84 4.46 1.40 Terneuzen 11.25 1.66 23.58 2.01 5.09 1.53 Hansweert 11.47 1.84 5.39 1.70 Zierikzee 12.11 1.13 5.40 1.12 Wemeldinge 0.00 1.54 12.31 1.34 5.47 1.33 18.20 18.07 18.15 1.80 1.93 2.10 1.48 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3