Tweede Kamer over Anneke Beekman en Haarlemse huwelijk Redelijke consumentenprijs voor aardappelen verwacht r BOUWBEDRIJF OEFENT CRITIEK OP BOUWKAS NED. GEMEENTEN KLAmORV j DONDERDAG 24 NOVEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TWEE WERELDEN, TWEE DENKWIJZEN Pater Stokman„In uitzonderlijke gevallen prevaleert geweten boven burgerlijke wet" (Van onze parlementaire redacteur) De ongerustheid, die in den lande is gewekt over het geval Anneke Beekman en liet Haarlemse huwelyk is door de verklaringen die pater Stokman (K.V.P.) Woensdagmiddag in de Tweede Kamer tydens de be handeling van de begroting van justitie voor 1956 heeft afgelegd, niet weggenomen. Er is uitvoerig over van gedachten gewisseld. Prof. Ger- brandy (A.R.) noemde het Haarlemse huwelyk een buitengewoon ernstig geval. De katholieke kerk huldigt strenge opvattingen omtrent het hu welijk en in Haarlem was er zeker geen sprake van een ongelukje. De consequenties ervan zijn onder de ogen gezien. De R.K. kerk eist rechts macht op, er bestaan gevaren als deze rechtsmacht wordt uitgeoefend over niet-katliolieken, zo redeneerde prof. Gerbrandy. Dat is in de praktijk gebeurt, toen de kerk het burgerlyk huwelyk van een nlet-katholieke vrouw en haar katholiek geworden man niet erkende en deze man kerke lijk in het huwelyk verbond met een andere katholieke vrouw. Het Vati- caan heeft de R.K. geestelijken in Duitsland gesuggereerd om geen hu welijksinzegening toe te passen, voordat het burgerlijk huwelijk voltrokken is. Prof. Gerbrandy wilde graag het oordeel van pater Stokman over al deze dingen horen, omdat naar zyn overtuiging de zaak moest worden opgelost, opdat zich in de praktyk geen moeilijkheden meer voordoen. Toen pater Stokman van de K.V.P. later aan het woord kwam was de Kamer gespannen om de katholieke zienswijze te horen. Helaas was het betoog van pater Stokman enigszins verward en on duidelijk. Tegenover het bewijs, dat de roomse bladen een eenzydige kyk op de zaak gegeven hebben, stelde hij, dat er ook katholieke bladen geweest zijn, die de kwestie zo objectief mo gelijk veroordeelden, waar tegenover sommige niet-katholieke bladen zeer eenzydige artikelen publiceerden. Ook de katholieken vinden, dat de priester in Haarlem een strafbaar feit heeft gepleegd en dat hij dat niet had moeten doen. De katholieke kerk oefent geen rechtsmacht uit over niet-leden, zo verzekerde pater Stok man, doch wel over de eigen leden. Hij vond daarbij, dat het positieve recht niet kan prevaleren boven de gewetensnood van de enkeling, orn aat wij uiteindelijk aan God meer ge hoorzaamheid verschuldigt zijn, dan aan de mens. In uitzonderlijke geval len, zo verduidelijkte hij, moet de mens zich door zijn geweten laten lei den. De kerkelijke overheid draagt geen enkele verantwoordelijkheid voor de houding van de pleeg ouders van Anneke Beekman. Hier gaf het individuele geweten van de pleegouders de doorslag. Over de vraag of bij de pleeg ouders de uitzonderlijke gewe tensnood aanwezig was, kan ver schillend geoordeeld worden. Dit oordeel, kan naar beide zijden uitvallen. Als een rechterlijk vonnis niet wordt nageleefd, dan behoeft dit echter nog geen re den te zijn tot een hetze tegen de desbetreffende katholieken, zo vond pater Stokman. Motorrijtuigenbelasting 14% millioen meer. De inkomsten van de rijksdienst voor het wegverkeer (de dienst, die de kentekenbewijzen uitreikt), hebben in 1954 de raming met ruim 490.000 overschreden. Aldus wordt opgemerkt in de toelichting op een ontwerp tot wijziging van de begroting van verkeer en waterstaat voor 1954, waarin o.m. een bedrag van 60.000 wordt ge vraagd voor bureaukosten. Voorts vermeldt dit ontwerp, dat de opbrengst van de motorrijtuigenbelas ting, die geraamd was op 80 millioen, ruim 14.5 millioen gulden meer heeft bedragen, zodat de uitkeringen aan de provincies met bijna vijf millioen gul den zullen moeten worden verhoogd. Efficiencydagen in Utrecht Te Utrecht zijn gisteren de efficiency dagen 1955 begonnen. Gedurende twee dagen zullen ruim 3600 personen zich o.m. bezighouden met vraagstukken rond de bedrijfssignalcring, de arbeids- techniek en dc problemen rond de ver tegenwoordigers-opleiding, terwijl voorts op de tweede dag enkele nieuwe ontwikkelingen in de cfficiency-bevor- derïng in de rijksdienst zullen worden besproken. In tegenwoordigheid van de minister voor de P. B. O., A. C. de Bruyn, heeft de voorzitter van het Nederlands In stituut voor Efficiency, ir. J. M. Mat- thijssen, in zijn openingsrede eraan herinnerd, hoe bijna 30 jaar geleden het Nederlands Instituut voor Efficiency groeide uit een kleine groep van enthousiaste specialisten, bij wie vele overheidsfunctionarissen. Hij deelde mede, dat het instituut thans ruim 2500 leden telt. Door de in vloed die er van het instituut kan uit gaan in relatie tot het personeel, dat bij de ledenbedrijven werkzaam is, wordt 55 procent van het bedrijfsleven bereikt. Hierdoor kan er volgens spre ker 'een grote invloed uitgaan op de productiviteit van het bedrijfsleven. Wat de Haarlemse kwestie betreft vestigde hfl er de aandacht op dat de betrokkenen geen huwelijk konden sluiten zonder de burgerlijke wet te overtreden. Dat was een reden voor hen om kerkelyk te trouwen. Men vergete daarby niet, dat het huwelijk voor de katholieken een sacrament is. Dit betekent, dat in dit geval het geweten moet prevaleren boven de burgerlijke wet. Daarbij was geen sprake van terzijdestelling van het burgerlijk recht of van minachting daarvoor by het katholieke volksdeel, zo verzekerde pater Stokman ten slotte. De heer Van Dis (S.G.P.) was van oordeel, dat het burgerlijk recht nim mer mag wijken voor het R.K. ker kelijk recht en prof. Oud, bij de re plieken aan 't woord komende, bleek de verwijdering tussen het katholieke en het overige volksdeel te betreuren. De liberale afgevaardigde wees erop, dat vanwege de bisschop van Haar lem aan de eerste vrouw geschreven is: „Stem toe in de burgerlijke ont binding van het huwelijk, want dit huwelyk is ongeldig". Volgens het burgerlijk recht was het, aldus prof. Oud, echter niet ongeldig. Dit bewijst minachting voor de burgerlijke wet. In de zaak-Anneke Beekman was er een rechterlijke uitspraak. Wij moe ten er op blijven staan, riep prof. Oud uit, dat die uitspraak wordt geëerbie digd. Het kerkelijk gezag had moeten zeggen: „Voldoe aan de burgerlijke wet". Als de overheid voor gewetens bezwaren uit de weg gaat, zo stelde prof. Oud nadrukkelijk vast, dan zou zij haar eigen plichten niet vervullen. Bij gewetensbezwaren ontstaat er een conflict, waarbij het burgerlyk recht moet prevaleren. Buiten minister om Minister Donker had het niet moei lijk. Hij constateerde terecht, dat het debat grotendeels buiten hem om ging en jkvr. Wttewaal van Stoetwe gen antwoordde hij. dat er weinig aan- te doen is als een priester het kerke lijk huwelijk sluit zonder een vooraf gaand burgerlijk huwelijk. Behalve het Haarlemse was aan de bewinds man nog een vermoedelijk geval be kend. De justitie stelt daarnaar een onderzoek in. In de affaire-Anneke Beekman had mr. Donker geen offi-, ciële inlichtingen uit Belgie ontvan gen. Hij had begrepen, dat een ver spreid onjuist bericht het gevolg was van een misverstand tussen de Bel gische regering en de Nederlandse ambassade in Brussel. Door het de partement van justitie is uitlevering van de beide veroordeelden gevraagd. Justitie kan geen disciplinaire maat regelen nemen tegen de hoofdinspec teur in Maastricht, aldus deelde de minister mee, omdat die bevoegdheid toekomt aan de burgemeester. Er be stond voor hem geen reden om te twijfelen aan de goede trouw van de hoofdinspecteur, die dacht dat hy des avonds meer kans zou hebben op ar restatie van de veroordeelden. In elk geval had de hoofdinspecteur, zo be sloot de bewindsman, zijn chef, de commissaris, moeten inlichten. Dat heeft hij ten onrechte nagelaten. „ROYEMENTEN GEVEN HOGE WINST" B.N.G. besluit tot kort geding Wildschut's Bouwbedrijf te Utrecht heeft aan het gemeentebestuur van Apeldoorn een adres gericht, waarin ernstige critiek wordt geleverd op de N.V. bouwkas Nederlandse gemeenten en waarin het gemeentebestuur wordt geadviseerd, de betrekkingen met deze bouwkas te verbreken. In dit schrijven wordt betoogd, dat de N.V. Bouwkas Nederlandse gemeenten zich begeeft op een terrein, dat afdoende wordt be werkt door particuliere ondernemers, zodat er geen behoefte aan een over heidsbedrijf bestaat. (Deze N.V. is destijds opgericht door een aantal gemeenten in het Noorden des lands, toen er moeilijkheden wa ren met een aantal bouwkassen, welke moeilijkheden een wettelijke regeling van het bouwkaswezen ten gevolge hadden). De B.N.G. verklaart te werken zon der winst te maken en hierdoor een goedkopere woning te kunnen leveren dan de particuliere bouwer. Dit is per tinent niet het geval, zo schrijft de heer Wildschut. Het jaarverslag van de B.N.G. over 1953 geeft 1293 royemen ten aan, samen 39 pet. van het aantal adspirant-bouwers. Dit betekent een winst van 100.000 voor de B.N.G. In het jaarverslag van 1954 is het aantal geroyeerden niet genoemd, doch dit bedroeg 3859, waar door de B.N.G. meer dan 300.000 op streek. Koopt een woningzoekende een wo ning bij een particuliere ondernemer, dan bespaart hij zeker tien procent, al- Aan de Veerhaven te Kruiningén wordt sinds April gebouwd aan een complex dienstgebouwen. Een onder deel hiervan is een modern café-res taurant waarvan de voorgevel geheel van glas zal wordende wachtende reizigers krijgen hierdoor een prach tig uitzicht op de Schelde en op de be drijvigheid aan de haven. Naast het café-restaurant zijn nog in aanbouw txoee dienstwoningen, een kantoor voor de agent, een kaartverkoopge bouwtje, een P.Z.E.M.-transforma- torhuisje en een schakelhuis voor de Rijkswaterstaat. (Foto P.Z.C.J dus de heer Wildschut. De Bouwkas Nèderlandse Gemëènr ten is nu voornemens Wildschut's Bouwbedrijf in kort geding te dagvaar den. Naar de mening van de Bouwkas was de critiek in de brief aan de Apel- doornse gemeenteraad onrechtvaardig en is o.m. een onjuist gebruik van cij fers gemaakt. De Bouwkas beschuldigt het bedrijf te Utrecht daarom van on rechtmatige daad. Namens de Bouwkas zal optreden mr. Verdoorn uit Assen. Eden gelast onderzoek op Foreign Office Gevolg van zaak-Burgess MacLean Premier Eden heeft Woensdag een onderzoek gelast naar de veiligheid by het Foreign Office en daarvoor een commissie van zeven leden uit de kroonraad benoemd. Deze commissie zal zich bezig houden met de maatre gelen, die genomen zyn om commu nistische infiltratie tegen te gaan, sedert de diplomaten Donald Mac Lean en Guy Burgess in 1951 achter het ijzeren gordijn vluchtten. Een der enquêteurs zal zijn Lord Jowitt, de vroegere socialistische procureur- generaal, die een speciale studie heeft gemaakt van de zaak Alger Hiss en daarover een wetenschappe lijke publicatie heeft uitgegeven Verder is o.m. benoemd de socialist Herbert Morrison, die minister van buitenlandse zaken was in de -ijd van de verdwijning van Burgess en MacLean. Eden omschrijft de taak van de enquêteurs als het bestude ren van de veiligheidsprocedure, die thans in de openbare diensten wordt toegepast en het overwegen, welke verdere voorzorgen aanbevolen of ge nomen moeten worden. Lord Jowitt is 70 jaar. Zijn publi catie over het proces tegen Alger Hiss bevat critiek op de door de Amerikanen gevolgde methoden. Het boek leidde tot een stroom van pro testen in de Verenigde Staten waar de eerste daar gepubliceerde editie uit de circulatie werd genomen voor het aanbrengen van correcties. (United Press). Leider van secte in Perzië gearresteerd De leider van een Mohammedaanse secte, die ervan beschuldigd wordt tot de moordaanslag op premier Hoessein Ala te hebben aangezet, is Woensdag in hechtenis genomen, aldus is uit Te heran vernomen. Deze secte, die der toegewijden aan de Islam, staat op een zeer strenge uit leg van de Mohammedaanse wet en is gekeerd tegen Westerse invloed. Een aanhanger van deze richting heeft in 1951 premier Ali Razmara vermoord. die nog steeds maar niet scheiden wil gelukkig hebben de bejaarden in het „Hofje van Quackte Vlissingen een der schilderachtigste plaatsjes, die deze stad nog kent een zitplaats gekozen op de banken van het hofje. (Foto P.Z.C.) Minister Beijen in Wenen hartelijk verwelkomd De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, de heer J. J. Beij en is Woensdagavond in het voorma lige paleis van de Habsburgers te Wenen door de president van Oos tenrijk, de 82-jarige Theodor Körner. ontvangen. De heer Beijen bevond zich daarbij in gezelschap van de Ne derlandse gezant in Oostenrijk, mr. E. Star Busman en de ambassade raad, H. J. baron van Asbeck. Ook de Oostenrijkse gezant in Nederland, Karl Wildmann, was bij de ontvangst tegenwoordig. In een korte toespraak heette de heer Körner de Nederlandse gasten hartelijk welkom. „Ik hoop dat uw verbluf in Oostenrijk zo aangenaam mogelijk zal zijn", verklaarde hij. De heer Beijen bracht hierna een kort bezoek aan de Oostenrijkse kanse lier Julius Raab, de vice-kanselier Adolf Scharf, de minister van bui- tènlandse zaken, dr. Leopold Figl en de staatssecretaris Bruno Kreisky. Het echtpaar Beijen hoopt drie dagen Beijen beantwoordt met zyn komst naar Oostenrijk het officiële bezoek, dat in 1952 aan Nederland werd ge bracht door Leopold Figl, toen kan selier, nu minister van buitenlandse zaken. De receptie, die de Nederland se gezant in Oostenrijk, mr. E. Star Busman, Vrijdagavond zal geven, wordt bijgewoond door de leden van de Oostenrijkse regering, het diplo matieke corps en vertegenwoordigers van de hoge geestelijkheid. Binnenkort zal worden beslist over de aanstelling In een belangrijke functie in het E.P.A. (Europese Productiviteits Agentschap), een nevenorgaan van de O.E.E.S. (Organisatie Europese Economi sche samenwerking). Verwacht wordt, dat benoemd zal wor den de heer Ad. Vermeulen, secretaris van het N.V.V. OVERSCHOT VOOR UITVOER Siva behoeft niet op te treden In verband met geruchten over een te verwachten prijsverhoging van aardappelen, deelt het bedryfschap v oor aardappelen over de aardappelpo sitie in Nederland het volgende mee: De oppervlakte aardappelen is in vergelijking met vorig jaar met ruim 17000 hectare afgenomen -sn wel als volgt: klei-aardappelen 4.861 ha, zand en veenaardappelen 8.889 ha en fabrie ksaardappelen 3.944 had. Dit is 'n ge volg van de sleche resultaten van de aardappelverbouw in 1954, die een zo overvloedige opbrengst gaf, dat daardoor in het voorjaar van 1955 grote afzetmoeilykheden zijn ontstaan, zoals men zich zal herinneren. De afna me van de oppervlakte aardappelen is met het oog daarop dus op zichzelf een gelukkig verschijnsel. Zoals uit bovenstaande cijfers blijkt zyn de klei-aardappelen afgenomen met slechts ruim 4.300 ha, en aange zien het de klei-aardappelen zijn, waarop de binnenlandse voorziening in hoofdzaak drijft, wil dit dus zeggen dat, gezien het grote overschot van klei-aardappelen het vorig jaar. de thans verbouwde oppervlakte meer in overeenstemming is met de behoefte aan klei-aardappelen. De tarracyfers van oogst 1954 en van oogst 1955 geven voor klei-aard appelen 21,8 percent uitval in 1954, tegen 13,1 precent uitval in 1955 en voor zandaardappelen 23.3 percent uitval in 1954 tegen 21 prcent uitval in 1955. Geringe uitval Hieruit blijkt dus, dat vooral ten aanzien van de klei-aardappelen het OP DE MAAN. De justitie heeft een onderzoek ingesteld naar de handelin gen van een zekere Robert Cole te Glen Cove op Long Island (V.S.), die voor de somma van 2 dollar 50 aan gegadigden een hectare land op de maan verkoopt. Hij moet al 4500 klan ten hebben gehad. Cole en zijn mede werkers beschouwen zich als eige naars van de maan „omdat niemand anders het eigendomsrecht nog opge ëist heeft". TRIEST. Van mevrouw Lena Jeger, afgevaardigde in het Engelse parle ment, komt deze uitspraak: Het is een bedroefde vrouw, die haar eigen par fum koopt. percentage uitval aanmerkelijk klei ner is. Het resultaat van een en ander is dat de beschikbare netto hoeveel heid aardappelen van de afgelopen oogst slechts 40.000 ton kleiner is dan vorig jaar. Dit cijfer acht men op een totale oogst van bijna vier millioen ton te verwaarlozen. In feite komt het er op neer, al het bedrijfschap, dat er in Nederland een overschot aan aardappelen hetgeen bevestigd wordt door het prijsverloop. Uit dc Rotterdamse beursnotering blijkt, dat op het ogen blik lagere prijzen gelden, dan vorig jaar op hetzelfde tijdstip, althans voor zover het voor de binnenlandse voorziening belangrijkste ras eigen heimers betreft. Daarvan zijn de noteringen per 21 November 1954 en 1955 per 100 kg resp. ongeveer 11.75 en 9. Van een ander belangrijk ras, bintje, waren de noteringen resp. ongeveer 8.25 en ongeveer 10.25, wat een gevolg is van de grote verwachtingen die men blijkbaar heeft ten aanzien van consumptie-aardappelen, waarin dit ras speciaal voor de Franse en Belgi sche patates frites de belangrijkste rol speelt. Op dit ogenblik is deze uit voer niet noemenswaard. Hij bepaalt zich vrijwel uitsluitend tot zandaard appelen. Voorjaar Men kan verwachten dat de prijzen het volgend voorjaar zullen stijgen. Dit is er echter een normaal ver schijnsel. De prijzen stijgen altijd naar gelang de tijd vordert. In deskundige kringen verwacht men dat het buitenland in het voor jaar van 1956 tot invoer zal over gaan. Men zal zich gelukkig prijzen, wanneer Nederland daarvan zal kun nen profiteren om zijn overschot weg te werken. Dat een dergelijke uitvoer zijn invloed zal hebben op de binnen landse prijsontwikkeling, acht het be drijfschap vanzelfsprekend, doch. en dit wordt met nadruk gezegd, ook nodig om een prijsdebacle als in 1955 te verhinderen. Voor de vrees, dat de aardappelpry- zen in Nederland volgend voorjaar tot een onverantwoorde hoogte zullen stijgen bestaat naar mening van het bedrijfschap, vooralsnog geen enkele grond. Ook van een onmiddellijk op treden van de S.I.V.A. (Stichting In en Verkoop Aardappelen), dat te gro te overschotten uit de markt neemt, is geen sprake. Het Wereldgebeuren. 1001 Klacht Een deel van de vertellingen, die de prinses Sjeherazad lang gele den vertelde aan de koning Sjeh- rijar, speelde zich af aan het hof van de Mohammedaanse kaliefen in Bag dad, waaronder Haroen Al-Rasjid en zijn hovelingen een bijzondere positie innamen. Door al die schone geschie denissen op te dissen in 1001 por ties van telkens één nacht groeide het verhaal nogal uit. En nog worden die verhalen naverteld: in gekuiste vorm ook aar. de kindertjes in de Westelijke wereld. De verhalen van Duizend-en-één- Nacht, ontsproten aan rijke Oosterse fantasie, ziin niet zonder reden popu lair geworden Het Rozenpaleis in die stad Bag dad was in het begin van deze week het punt van samenkomst voor ministers van de landen, die zijn aangesloten by het zogenaamde Bag- dad-Pact: Irak, Turkije, Pakistan, Perzië en Engeland. De Aziatische leden van het pact hadden hun eerste- ministers afgevaardigd, onder wie de Pers Hoessein Ala, die nog een pleis ter op het achterhoofd had vanwege de mislukte aanslag, die vorige week door een felle Moslem op hem was gepleegd in een moskee te Teheran. Alle afgevaardigden spraken hun dankbaarheid uit over het feit, dat die aanslag alleen een lichte hoofd wond tengevolge had. Tot die staats lieden behoorde ook MacMUlan, En gels minister van buitenlandse zaken, een autoriteit, lie in dit gezelschap zeker niet mocht worden verwaar loosd. Bovendien was er een Ameri kaanse waarnemersgroep. Tydens deze conferentie over het verdedigingspact voor het Mid den-Oosten heeft het uiteraard aan Oosterse fantasie niet ontbroken, en de taal van menige afgevaardigde was rijk aan beelden. De ïraakse pre mier Noeri El Said heeft de voorstel ling opgeroepen van zijn grote land genoot uit de achtste eeuw en uit de vertellingen van Duizend-en-één- Nacht: Haroen Al-Rasjid, die ook al vriendschappelijke banden met het Westen onderhield. Hij duidde daarbij o.m. op Haroens prettige verstand houding met Karei de Grote, die, evenals hij. de Spaanse Omajjaden bestreed. 1") Spanjaarden^. de internationale melk te brok kelen. Het doel van het zogenaamde Bagdad-pact is erop gericht, het im perialisme van het communistische Rusland tegen te gaan. Die Russen moeten tegen hun eigen aspiraties beschermd worden en dat is de reden, waarom deze landen aan de Zuidelij ke grenzen de handen ineen geslagen hebben. Als de Russen er één aanval len, zullen de andere leden dat als een aanval op hun eigen gebied op vatten. Aanvankelijk leek het erop, dat in dit Bagdad-pact alleen de noodzakelijke militaire samenwerking aan de orde zou komen. Maar uit de krant van gisteren bleek, dat geluk kig ook aan een ander gezichtspunt veel aandacht zal worden besteed: het economische. Alle Aziatische landen, die bij het pact zijn aangesloten, heb ben bergen economische en sociale problemen en het is de taak van de Westelijke bondgenoot Engeland en van de los-vast meewerkende Ver enigde Staten van Amerika, om met gulle hand in de buidel te tasten en het in geen enkel opzicht aan hulp te laten ontbreken. De Russen Boelganin en Kroesjt- sjew reizen nu door India en be loven, dat zij zullen helpen om daar een zware industrie op te bou wen, dat zij best bereid zijn om gege vens te verstrekken voor de winning van atoomenergie en dat de Indiërs technische hulp kunnen krijgen. De Westelijke bijdragen voor de ontwik keling van de „onder-ontwikkelde ge bieden" in Azië moeten minstens even indrukwekkend zijn, om het hart van de bewoners te winnen. Er is dus speciaal voor hen werk aan de winkel in het economische sub comité van het Bagdad-pact dat nog deze maand zal worden opgericht. Het gaat om de voortzetting van een band, die al bestond in de tijd van Haroen en Karei de Grote. ^e kaarten liggen nu anders: de •den hebben niet veel in NOERI El SAID de geest van Haroen Sabena koopt acht helicopters Sikorsky S 58 moei de S 55 vervangen. De bestuursraad van de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sabena" heeft besloten tot de aankoop van 8 helicop ters van het type Sikorsky S 58. De aflevering van deze toesteilen zal be ginnen in het voorjaar van 1956. Zij zullen de S 55 op de bestaande helicop- terlijnen vervangen. 1 De S 58 zal 12 passagiers kunnen ver voeren. Voor de bagage is een afge scheiden ruimte aanwezig. De Sabena die tot 15 November 1955 30.282 passagiers op haar helicoplernet heeft vervoerd, hoopt in het eerste jaar van de ingebruikneming van deze toestellen 70.000 passagiers te vervoe ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3