Rapport Wiardi Beckmanstichting over toekomst van Deltagebied ïwin ^Zifpe VORMING VAN EEN HULPFONDS AAN KLEINE GEMEENTEN VROUWENRAAD ZEELAND OVER NIJVERHEIDSONDERWIJS GEMEENTE-SECRETARIS GOES TE BUSSUM BENOEMD Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT DONDERDAG 24 NOVEMBER 1855 VEILIGHEID VOOR ALLES Minimum van 5000 inwoners i per gemeente voorgesteld Bü de dr. Wiardi Beekman Stichting, het wetenschappelijk Instituut van de Partij van de ArJ>eid, is een rapport gereed gekomen, dat geheel gewijd is aan de problemen, verband houdende met de toekomst van het Delta gebied. De commissie van de dr. Wiardi Beekman Stichting, die zich met deze zaak bezig hield, stond onder voorzitterschap van mr. dr. N. Bolke- stein, burgemeester van Middelburg. Zij baseert zich, wat de problemen van de veiligheid van het Deltagebied betreft, op de gegevens van de Delta commissie, die juist dezer dagen de regering hebben geleid tot de indie ning van het ontwerp Deltawet. Op grond van deze gegevens en uitgaande van de absolute noodzakelijkheid de veiligheid van Zuid-Westelijk Neder land aanmerkelijk te verbeteren, is ook de commissie van oordeel, dat de zeegaten moeten worden afgesloten: de veiligheid moet worden vergroot. Daarnaast acht de commissie noodzakelijk de bouw van een stormvloed kering in de Rotterdamse Waterweg te overwegen en een oplossing voor de Westerschelde te zoeken. Overwogen moet worden de stich ting van een eilandeiyk havenschap, met zoveel mogeiyk uniformiteit in de tarieven van de havens. Laat vooral stelt de commissie de te maken dammen zoveel mo gelijk dienstbaar worden aan het ver keer. In dit verband becyfert de com missie, op grond van ook elders ge publiceerde gegevens, wat een en ander aan economische voordelen tot' gevolg zal hebben. Uitvoerig geeft de commissie aan, welke verbeteringen inzake de verkeersverbindingen in het Deltagebied noodzakeiyk en mogeiyk zyn. Op het gebied van de volkshuisves ting acht de commissie het woonpeil. in het Deltagebied ongunstig in ver houding tot dat in Nederland in het algemeen. Was bijvoorbeeld het aan tal één- en tweekamerwoningen in Nederland in 1947 10,4 procent; in Zeeland was het toen 23,6 procent van de woningvoorraad. Van de Zeeuwse woningen gold in 1950 10 procent als bouwvallig. Véél meer dan elders worden in dit gebied de woningen door de eigenaren zelf bewoond. De commissie dringt aan op krachtige voortzetting van de woningbouw, een De commissie acht, tegenover de grote belangen, verbonden aan de vei ligheid, een rentabiliteitsberekening met noodzakeiyk al komt zy met een aantal cijfers, die aantonen, dat ook van economische gezichtspunten uit, het z.g. Deltaplan verwezenlijkt dient te worden. De commissie heeft zich evenwel niet beperkt tot de bespreking van het z.g. Deltaplan op zichzelf: zij heeft de door ae ramp van Februari 1953 ontstane situatie mede gezien de omstandigheden, die voordien reeds bestonden als uitgangspunt genomen voor een studie van talryke andere problemen. Zo constateert zy, dat de bevol kingsgroei in het Deltagebied verre by die van geheel Nederland is ach tergebleven. Sinds 1880 tot 1950 groeide de bevolking van Zeeland met slechts 44 procent, van de Zuid-Hol landse ramp-eilanden met 23 procent en van West Noord-Brabant met 109 procent, terwyi in diezelfde tijd de bevolking van geheel Nederland met 150 procent vooruitging. De commis sie stelt vast, dat de welvaartsbron nen in dit gebied onvoldoende ge groeid zyn, dat hier te veel aan de zuiver-economische factoren werd overgelaten. De minder goede geo grafische ligging van het gebied ten opzichte van bepaalde verbindings- ïynen speelt hierby tevens een rol. De commissie stelt een groot aan tal wensen ten aanzien van het ver keer. Zij houdt zich bezig met prak tisch alle van belang zijnde verkeers- Eroblemen ln alle delen van het Del- igebied en geeft aan wat als oplos sing daarvan, zowel te water als te lana, moet worden gedaan. „Gezien de bijzonder gewichtige betekenis, die de veerverbindingen hebben als be standdelen van het hoofdwegen- systeem, dient versterking van de in vloed van de gemeenschap in eigen dom en exploitatie te dezen in studie te worden genomen, waar deze situa tie nog niet aanwezig is. Voor het personenvervoer geldt volgens de commissie hetzelfde. HAVENS. De havens acht de commissie ln het algemeen slecht toegerust. Vaak ontbreekt een goede kadeverlichting, de loswallen zyn veelal klein, scheepsreparatiemogeiykheden onvol doende, vaak geen olie, brandstof en levensmiddelen in voldoende mate verkry'gbaar. De commissie hekelt het te sterke particularisme en de kunstmatige instandhouding van vele haventjes. De commissie van de Wiardi- Beekman-stichting voor het Del- taplan was samengesteld als e volgt: A. J. Berenpas, Middel- m burg: mr. dr. N. Bolkestein, s Middelburg (voorzitter); J. s Bommer, Den Haag; mr. J. A. W. Burger, Wassenaar; V. C. Hoek, Zierikzee; C. A. 't Hart, H Rotterdam; Chr. van Hofwegen, Nieuwe Tonge; prof. ir. J. L. H Kleyn, Voorburg; J. L. van Leeuwen, Brouwershaven: E. H Meester, Leiden; W. Menslnk, H Haarlem (secretaris); J. J. Os- s ter, jr., Rotterdam; prof. dr. G. A. van Poelje, Den Haag; Ir. S. A. Posthumus, Rotterdam; mevr. mr. Chr. A. de Ruyter De Zeeuw, Rotterdam; mr. G. J. If C. Schllthui8, Rotterdam; C. H Slabbekoorn, KloetingeT. v. d. És Velden, Numansdorpdrs. M. C. s Verburg, Middelburg (rappor H teur); E. A. Vermeer, Naarden A. H. Vermeulen, Dreischor; mr. A. J. v. d. Weel, Middelburg §j Voorts heeft ir. H. A. M. L. Dibbits te Den Haag de commis si sie met adviezen terzijde ge- staan. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Advertentie Fraaie Kop en Schotel. (iets fijns in porcelein f 1.15 S Opvouwbare kleerhangers. (in damast etui) f 2.25 Electr. Wandhmtaarntje. Smeedijzerf 3.50 Zilmeta gebakschep. (in etui) f 3.60 Grote scheerdoos. (opklapbare spiegel) f 5.50 Leren portefeuille. (m. goede vakverdeling) f 6.75 Kristallen Vaas. (Fraai slijpsel) f 9.75 Leerdam Bowlstel. (geslepen in bloemmotieven) f 29.75 U slaagt er uitstekend voor SINT-N1COLAAS GESCHENKEN. begin van krotopruiming en sanering en voorbereiding reeds nu van een grote aanpak van het krotten- probleem. Meer dan elders zijn ln dit gebied woningen en tehuizen voor be jaarden nodig. De commissie betwij felt, of het technlscsh apparaat van de gemeenten overal toereikend is de desbetreffende problemen aan te pak ken; sommige diensten zijn te klein, bij andere is een zekere decentralisa tie wenselijk. Ten aanzien van land- en tuinbouw acht de commissie dringend verder voortgaan nodig van het herverkave- lings- en cultuurtechnische werk. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen moet hierby worden betrokken. Verder blijken (Vervolg op pag. 7.). HERVORMDE CLASSIS GOES VERGADERDE Verklaring van Evanston behandeld Het Breed Moderamen van de Clas sis Goes der Ned. Herv. Kerk kwam ln de Woensdag in „de Prins van Oranje" gehouden classisvergade- ring, met een voorstel tot het instel len van een Classicaal Hulpfonds, dat vooral zou beogen om de minvermo gende gemeenten via de Classis fi nanciële steun te verlenen, wanneer men zou moeten restaureren e.d. Di verse afgevaardigden hebben hier over uitvoerig gediscussieerd. Door middel van het Hulpfonds zouden bijvoorbeeld kleine gemeenten gehol pen kunnen worden door grotere ge meenten, die er financieel gezonder voorstaan. Tenslotte werd het Breed Moderamen verzocht om in de vol gende classisvergadering met con- VAN TOT SPORTIVITEIT Aan sportiviteit schijnt het op de weg nu en dan wel eens te ontbreken, ook in de perioden van verscherpte verkeerscontrole. Op de Rijksweg Axel—Rulst reed Maandagavond een personenauto, die werd bestuurd door de heer P. de G. uit Middelburg, in de richting Hulst. Dhr. De G. moest snel heid verminderen en achter een wiel rijder blijven, toen uit tegenoverge stelde richting vier tegenliggers na derden. Bijna stond de auto van de heer De G. stil, toen deze aan de ach terzijde werd aangereden door een achteropkomende auto. Bij deze bot sing ontstond vrij aanzienlijke schade aan het voertuig van de Middelburgse bestuurder, maar er kan geen regeling meer worden getroffen, want de „aan- mysterie... 't Was geen prettige gewaarwor ding voor de man, die des avonds een bezoek had afgelegd tn VTwsmpen, toen bleek dat zyn rmciel ver dwenen. Hij had het vehikel zorgvul dig tegen het hek geparkeerd, op slot gezet en was toen met een ge rust hart op visite gegaan. Maar na het bezoek snelde hij in hoge ongerust naar de politie, om aangifte De lieren van de nachtdienst onder wierpen de zaak aan een nauwgezet onderzoek en stelden een uitvoerig rapport samen, waarna onze man weer afscheid kon nemen. Ietwat ter neergeslagen wandelde hij door ae nachtelijke straten huiswaarts. Ten prooi aan sombere gedachten over het „rijwielloos tijdperk", dat nu on getwijfeld aav ging breken... Maar dat viel allemaal erg mee. Want toen hij de volgende morgen wederom het pand passeerde, waar in hij de avond tevoren op bezoek was geweest, stond daar tegen het hek zijn rijwiel.' Alsof het nooit weg was geweest... In »\jn leven is nu een mysterie rijdende" partij was reeds in allerijl weggereden voor men het nummer van de auto had kunnen opnemen... VERBETERINGEN "Een lichtpunt in de gemeente lijke samenleving is altijd weer het aanbrengen van een electrisch lichtpunt op een donker punt van het dorp. Zo zijn de inwoners van Sint-Annaland weer in hoge mate tevreden met het feit, dat op de hoek van de Molendijk bij het huis van de heer Kaashoek een lantaarn is geplaatst. Ook in Oudelande is in een lang gevoelde- behoefte voorzien. Deze week konden de adspïrant-buspas- sagiers, die vroeger in de wacht tijden aan regen en wind waren blootgesteld, beschutting vinden in het wachthuisje, dat aan de west zijde tegen de lagere school is ge bouwd. SUIKERBIET Nog is de suikerbietenoogst niet ach ter de rug en zo is het ook met de meldingen over omvangrijke bieten, die hier en daar worden gerooid. Ver meldenswaard is de oogst, die door een arbeider van de landbouwer A. van Dijke te Wolfaartsdijk, werd ge boekt; een suikerbiet met een lengte van 1.26 meter. crete voorstellen voor de eventuele instelling van een dergelijk fonds te komen. De pr&eses van de Classis, ds, H. G. Beneder uit Baarland opende des morgens de goed bezochte vergade ring met Schriftlezing en gebed. Na dat over het verslag van de vorige classicale vergadering nog een enkele opmerking was gemaakt, kwamen de verkiezingen aan de orde. Als afge vaardigde voor de Raad van Kerk en Ziekenzorg werd wegens het bedan ken van as. A. W. M. Odé met alge mene stemmen gekozen ds. W. L. Heijmans uit Oudelande. Tot Com missaris van de Stichting Prot. Chr. Streekziekenhuis werd herbenoemd notaris J. C. Kram uit Kapelle. In de vacature voor afgevaardigde in de Stichting „Silo" werd benoemd ds. D. Morreau uit Kats. Voorts kwam op de morgenverga dering aan de orde de bespreking van ae Verklaring van Evanston ten aanzien van de internationale situa tie. Deze bespreking werd ingeleid door ds. S. P. de Roos uit 's Heer Hendrikskinderen, die tezamen met ouderling J. Glas uit Kapelle een rapport had opgesteld. In een gedegen betoog werd de be doeling van deze Verklaring van Evanston uiteengezet. Tenslotte ga ven de rapporteurs een drietal consi deraties in overweging, die met een kleine wijziging aan de Generale Sy node zullen worden doorgezonden. Hierop volgde een breedvoerige dis cussie. Vooral werd gesproken over de positie van Israël in dit tijdsge wricht. Op uitstekende wijze heeft ds. De Roos deze positie van Israël in grote ïynen getekend. De morgenvergadering leverde ver der nog enige mededelingen op van de Prov. kerkvergadering, terwijl ook enkele ingekomen stukken werden behandeld. ZENDINGSWERK. In de middagvergadering sprak ds. P. J. Maekaay, secretaris van de Raad voor de Zending over het Zen dingswerk met name in Indonesië. De plaatselgke zendingscommissies had den alle een uitnodiging ontvangen om deze middagvergadering by te wonen. In een bewogen pleidooi schetste ds. Maekaay de ontwikke ling van het zendingswerk, dat on danks veel strijd en moeite, toch od der Gods zegen doorgaat en dat ook thans nog geweldige kansen heeft. Na dit referaat volgde een uitvoeri ge gedachtenwisseling. De geslaagde vergadering werd na een woord van dank aan ds. Maekaay, door ds. Ph. Cornelder met dankgebed gesloten. (Advertentie) B. en W. van Veere op bezoek bij Tweede Kamer Sluis in dam bij Veere bepleit In het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag hebben deze week B. cn W. van Veere een bespreking gehad met de voorzitters van de Tweede Ka merfracties. Bij deze besprekingen waren ook diverse andere Kamerleden aanwezig. B. en W. van Veere pleitten hier voor het maken van een sluis in de Oostelijke afsluitdam van het Drie- Eilandenplan (Vrouwenpolder-Noord- Beveland), waardoor de visserij voor lopig gebruik kan blijven maken van de haven van Veere. Van de zijde der Kamerleden kon den vanzelfsprekend geen toezeggin gen worden gedaan, maar wel werd do wens uitgesproken om dit project tech nisch eens nader te rloen onderzoeken. „Middelburgs Ziekenfonds" hield algemene vergadering Afscheid van de voorzitter, mr. A. J. van der Weel, na 2.7 jaar. Tijdens een algemene vergadering van het Algemeen Middelburgsen Ziekenfonds, die dezer dagen in ho tel „De Burg" werd gehouden, is af scheid genomen van de voorzitter, mr A. 3. van der Weel. De heer Van der Weel, die zijn functie reeds meer dan 27 jaar bekleedde, maar reeds lang tevoren wegens drukke werk zaamheden zijn aftreden had aange kondigd, werd op hartelijke wijze toe gesproken. Als zijn opvolger tot on partijdig voorzitter werd met alge mene stemmen gekozen mr P. van Empel, die eerder verklaard had de benoeming te zullen aanvaarden. Tijdens de vergadering werden ook de gebruikelijke jaarverslagen aan de orde gesteld. Dé financiële commis sie, die in verband met de nieuwe sta tuten voor het laatst verslag uit bracht, stelde décharge van de -pen ningmeester, de heer L. Onderdyk, voor. De voorzitter bracht de heer Onderdyk* de directeur, de heer W. J. Heiliger en de commissie dank. In plaats van de heer P. C. Mul ler, die met ingang van 1 Januari 1956 ontslag neemt in verband met de toetreding der gemeente Middelburg tot het I.Z.A. werd als best....rslid ge kozen de heer A. Flipse. De begro ting, die reeds aan ae ziekenfonds raad was toegezonden, werd goedge keurd. Medegedeeld werd, dat de uit komsten over dit boekjaar vermoede- ïyk belangrijk van deze begroting zullen afwijken. Een Voorlopige begroting van de vrywillige verzekering en een daar mee verband houdende premievast stelling wees uit, dat de premie op 1 Januari a.s. aanmerkelijk hoger zal moeten zijn. Na grondige voorbereiding en over leg met de ziekenfondsraad en de fe deratie, waarbij het fonds is aange sloten werden nieuwe statuten en een huishoudelijk reglement vastgesteld. Een en ander zal thans ter goedkeu ring naar de ziekenfondsraad wor den gezonden. Hetzelfde geschiedde met een reglement Verzekeringsvoor- waarden. BIJEENKOMST TE GOES Pleidooi voor leraressenopleiding voor de huishoudvakken in Zeeland De plaatselijke raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad heeft zich Woensdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes bezonnen op de plaats van het meisjesnijverheidsonderwijs in Zeeland en het voortdurend gebrek aan bevoegde leerkrachten. Over dit onderwerp heeft mej. E. C. C. Oppen- oorth, inspectriee nijverheidsonderwijs, een uitvoerige beschouwing ge geven. Tijdens de bespreking van de inleiding hield de heer W. Poppe, wethouder te Vlissingen, een warm pleidooi om ook in Zeeland een lera ressenopleiding in de huishoudvakken te verkrijgen. Voor de naaldvakken is een leraresopleiding reeds mogelijk a3n de Vakschool te Goes. De vergadering stond onder leiding van de vice-presidente, mevrouw L. Kemper—Blankert uit Vlissingen, die in haar openingswoord in het kort de betekenis en de werkzaamheden van de Nationale Vrouwenraad uiteenzette. Vervolgens kreeg de spreekster van deze middag, mejuffrouw Oppenoorth het woord. In haar inleiding wees de ze er eerst op, dat onder het meisjes nijverheidsonderwijs bedoeld worden de industriescholen, de vakscholen, de landbouwhuishoudseholen e.d. Vroe ger liep het onderwijs op deze scholen uiteen, daar deze geboren werden uit particulier initiatief en in een bepaal de behoefte voorzagen. Tóen deze scho len later onder het subsidieverband kwamen, werd er ook een zekere uni formiteit in de eisen gebracht. Het grote probleem van het meis jesnijverheidsonderwijs is hét tekort aan bevoegde leerkrachten. Dit tekort is voornamelijk te wijten aan het feit, dat na de oorlog de belangstelling voor de nijverheidsscholen in grote mate toenam, terwijl ook de verlenging van de leerpliohtwet hierop invloed had. Het aantal nieuwe leraressen kon zo doende geen gelijke tred houden met de toevloed van leerlingen. Een andere oorzaak is het grote verloop bij het leraressencorps door huwelijk. In 1952 kregen de opleidingsscholen 282 leerlingen voor de naaldvakken en 125 voor de huishoudvakken. In 1954 waren deze cijfers respectievelijk tot 786 en 312 gestegen, doch niettemin is het tekort nog steeds groot. Uitvoerig besprak mej. Oppenoorth de opleidingseisen voor de diverse ak ten, de duur van de opleiding en welke mogelijkheden er door het bezit van bepaalde akten aanwezig zijn. Ten-i slotte deed zij nog enkele mededelin gen over de salariëring. Deze varieert Premiekeuringen In de komende dagen worden in Zeeland wederom dé volgende pre miekeuringen gehouden van ander- halfjarige hengsten en merries: IJzendyke: Dinsdag 29 November om half elf, georganiseerd door de Vereniging van Paardenfokkers in West Zeeuwsch-Vlaandèren „Rust Roest" te Oostburg. Axel: Woensdag 30 November om half elf, georganiseerd door de Ver eniging van Zeeuwse Fokkers (W" ZF) te Axel en de Vereniging van Paardenfokkers „Door Eendracht Sterk" te Hulst. Goes: Donderdag 1 December om tien uur, georganiseerd door de Sa menwerkende Bonden van Paarden fokkers van Zuid- en Noord-Beve land, Walcheren, Tholen en Schou- den-Duiveland. Aanbesteding Door de Eerstaanwezend Ingenieur der Genie werd op zijn bureau te Bergen op Zoom in het openbaar aan besteed net éénjarig onderhoud van militaire gebouwen en werken te Middelburg, Vlissingen en Arnemui- den. Er waren 12 inschrijvingen bin nen gekomen. Laagste was C. v. d. Klippe te Vlissingen voor 46.750,-. Hoogste L. v. d. Klippe te Vlissingen voor 51.960,-. Bij de aanbesteding voor het één jarig onderhoud van militaire gebou wen en werken te Roosendaal, Ruc- phen en Nispen waren negpn inschrij vingen binnen gekomen. Laagste was J. Vos te Tholen voor 62.634,-, hoogste M. van Oorschot te Roosen daal voor 76.100,-. Examen Aan de mode-academie Ida de Leeuw van Rees in Amsterdam slaagde voor het examen coupeuse-lerares mej. J. v. d. Ende uit Borssele. De heer B. Burger In de Woensdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Bussum is na drie stemmingen de heer B. Burger, gemeentesecretaris van Goes, benoemd tot secretaris van deze ongeveer 40.000 inwoners tellende ge beente in het Gooi. Er bleken twee vrije stemmingen en een herstemming nodig, doordat van K.V.P.-zijde buitenom de voordracht gestemd werd op een R.K. sollicitant, namelijk de heer W. Chr, Nannings, gemeente-secretaris te Naaldwijk. Bij de herstemming verkreeg de heer Burger veertien stemmen, de heer Nannings zeven stemmen en twee blanco. De heer B. Burger werd 26 Januari 1920 te Terneuzen geboren, waar hij in 1937 zijn loopbaan begon als volon tair ter gemeente-secretarie. Hij klom daar op tot adj. commies, waarna op 1 September 1945 zijn benoeming tot commies ter secretarie van de ge meente Vlissingen volgde. Twee jaar later, 16 September 1947, werd de heer Burger gemeentesecretaris van 's Heer Arendskerke .waarop hij per 1 Decem ber 1949 in functie trad als secretaris der gemeente Goes. De heer Burger is ook verbonden aan de Zeeuwse cursussen voor oplei ding diploma Gemeente-Administratie I te Middelburg en Goes en Gemeente- Administratie II te Goes. Voorts maakt hij deel uit van de examencommissie voor het diploma G.A. I. Verder heeft hij zitting in tal van besturen en commissies. Zo is hij o.m. penningmeester van de afd. Zeeland van de Ver. v. Ned. gemeenten, voor zitter van de Openbare Leeszaal on Bibliotheek te Goes, bestuurslid van de Vereniging v. Chr. Hist, gemeente bestuurders afd. Zeeland, tot voor kort voorzitter van de vereniging tot stich ting en exploitatie van een Prot. Chr. streekziekenhuis te Goes, secretaris- penningmeester van de Schooltandver- zorging en o.a. lid van de grenswijzi gingscommissie Zeeland, van de vaste commissie van de P.P.D. en van de zwembadencommissie. voor 29 lesuren per week van 338. tot 568.en met 32 lesuren per week van 373 tot 627.per maand. ZEEUWSE OPLEIDING. Na de pauze werd het onderwerp in bespreking gebracht. Wethouder Pop pe uit Vlissingen uitte hierbij de wéns, dat ook in Zeeland een opleiding voor leraressen in de huishoudvakken voor het nijverheidsonderwijs komt. Hij deelde hierbij mede, dat men in Vlis singen aanvankelijk veertien meisjes had, die de industrieschool in Middel burg bezochten. Het stichten van een eigen school werd toen onzin genoemd, maar toch zette men door. Het resul taat was, dat vijf jaar later de school te Vlissingen 240 leerlingen telde. Mo menteel heeft men in de vormings- klésse van deze school veertien meis jes, die voor lerares verder willen stu deren. Daarvoor kunnen zij echtèr niet altijd in Zeeland terecht. Hat is bij de ouders ovfer het algemeen een be zwaar, hun kinderen naar grote steden te zenden, om hen daar verder te laten studeren, ook al weet men, dat zij on der goede hoede komen te staan. Nu de huishoudschool in Vlissingen uitge breid wordt, zag spreker een goede mogelijkheid aldaar de leraressenop leiding onder te brengen. Spreker wil dé niet chauvinistisch zijn door alleen de aandachtvop Vlissingen te vestigen. Hij zou reeds dankbaar zijn, wanneer er een opleidingsmogelijkheid ergens anders in Zeeland kwam. Mejuffrouw Oppenoorth deelde de mening, dat een leraressenopleiding in huishoudvakken in Zeeland van alge meen belang zou zijn. De moeilijkheid is echter, waarmee Zeeland het meest gebaat is, nl. met een leraressenoplei ding voor stadsscholen of voor land bouwhuishoudseholen. Deze laatste zijn namelijk in Zeeland veclvuldiger aanwezig. Na de bespreking sloot de vice-pre sidente de bijeenkomst met een dank woord aan spreekster. Advertentie Een copie van deze tekening kv 3 10 x 25 cm ontvangt U na verzending van één gulden ia postzegels aan Velasques, Meerveldhoven VANDAAG Middelburg Electro: „The snows of Ki limanjaro", (18 jaar), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Luxor: „Het grote avon- tüur" (14 jaar), 20 uur; Alhambra: „Carosello Napoletano" (alle leeftij den), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Niagara" (18 Jaar), 20 uur; Zaal Krijger: Gemeenteavond Ned. Herv. kerk, 20 uur; Schutters hof: Filmavond Ned. Chr. Reis Ver. 20 uur; Prins van Oranje: Frysk Skel- skip, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2