4, PRONTO Balans over 1953 geeft totaal tekort aan van ruim vier ton Itoin RONDWEG BIJ ZIERIKZEE MET ROTONDE EN TUNNEL ER KOMT GEEN PROTESTANTS SANATORIUM IN HET ZUIDEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 22 NOVEMBER 1955 III 11 «ET——— WATERLEIDINGM1J. „SCHOUWEN-DUIVELAND" Gemeenten zullen bijna f200.000 moeten bijpassen Verschenen is het jaarverslag 1953 en de rekening: over hetzelfde jaar van de Waterleiding Maatschappü „Schouwen-Duiveland". De balans met bijbehorende verlies- en winstrekening sluit met 'n verlies van f 210.344,77. Hierbij gevoegd de nog resterende verliezen van vorige jaren, komt men tot een totaal deficit van f 406.529. De raad van beheer van de maat schappij heeft om deze enorme som te kunnen dekken informeel contact gezocht met rijks- en provinciale instanties. Vast staat, dat in de te ver wachten bijdrage van het ministerie van sociale zaken geen oude verliezen zullen worden opgenomen. Deze bijdrage zul slechts worden verleend in verband met de ongunstige situatie waarin de maatschappij tengevolge van de ramp is komen te verkeren. Bij de dekking van het thans in overweging zijnde verlies mag daar om met de bijdrage van sociale zaken geen rekening worden gehouden. Wel kan dit gebeuren met een uitkering van de bij de garantiewet en het ga- rantiebesluit van Provinciale Staten vastgestelde bijdragen tot een bedrag van f 252.000. Eén der voorwaarden, verbonden aan deze uitkering is, dat het reserve-fonds moet zijn uitgeput. De raad van beheer is van oordeel, f;ezien de vreemdsoortige wijze van inanciering, dat de gemeenten-aan deelhouders het tekort tot en met 1952 moeten dekken. Het verlies over 1953 kan dan uit de garantie-wet- gelden worden betaald. Zeer spoedig zal dan ook nog het verlies over 1954 aan de orde komen, dat nog niet in de balans 1953 kon worden verwerkt. De gemeenten op Schouwen-Duive land zullen dus over de jaren vóór '53 totaal f 196.184,24 moeten bijpassen. Het rijk zal zeker verlangen, aldus deelt de raad van beheer aan de aan deelhouders mede, dat ter beperking van de verliezen in de toekomst, de tarieven tot een algemeen aanvaard baar maximum moeten worden opge voerd. Tariefsv er hoging Gebleken is dat een algehele ta riefsverhoging van 25 procent tot een gemiddelde van f 45 per aan sluiting per jaar in elk geval noodzakelijk is. Behalve verho ging lijkt een algehele herziening van het tariefstelsel in hoge mate gewenst. Worden deze maatrege len genomen, dan zal de maat schappij naar de mening van de beheersraad het uiterst mogelij- i ke hebben gedaan en kan in re delijkheid aan het rijk worden gevraagd de nog komende verlie zen die volgens het bestuur zeer aanzienlijk zullen zijn te dek ken. In het rapport van het centraal bu reau voor verificatie en'financiële ad viezen van de Vereniging van Neder- Geneest ruwheid en schraalheid landse Gemeenten wordt o.m. nog het volgende meegedeeld. Aan de maga zijnsadministratie, waarvan in de Bij werking regelmatig achterstand be stond, welke achterstand ook op het ogenblik van de controle der jaarre kening nog niet was ingelopen, wordt thans de nodige aandacht besteed. De in vorige jaren op de z.g. bouw- rekening verantwoorde bedragen zijn in 1953 als verlies afgeboekt. De to tale bijdrage van het rijk in de gele den oorlogsschade is definitief vast gesteld op f 464.336,66. De genoemde correctie door het bureau op de bouwrekening bedraagt met rente f 134.121,64. Recapitulerend kan wor den gezegd, dat in 1952 per aanslui ting op het eiland f 6,25 verlies ge leden werd, welk bedrag in 1953 op liep tot f 15,48. Ten aanzien van ae kapitaalspositie der maatschappij blijkt, dat er op 31 December 1953 een kapitaalsbehoefte was van rond f 433.000, vergroot met de financie ring der voorwaarden, zodat conclu derend kan worden vastgesteld, dat op genoemde datum behoefte was aan een vaste geldlening van f 650.000. Op de balans komt tevens de post ge constateerd magazijn-verschil voor van f 143.845,21. Een half jaar later, eind 1954, werd het magazijn weder om geïnventariseerd, waarbij het de ficit f 67.461,18 bedroeg. Hiervan mag nog een bedrag van verkocht schroot van f 23.255,27 in mindering worden gebracht. Het definitieve ma- gazjjnverschil kan eerst worden be paald nadat de magazjjnverdeel-ad- ministratie is bijgewerkt en gecon troleerd. Gezien het feit dat de reserve in middels afgeboekt is tegen de opeen volgende jaarlijkse verliezen kan er geen sprake van zijn van een belegd reservefonds en het verificatie-bureau adviseert dan ook de aanwezige ef fecten te verzilveren. (Advertentie) Ook op de Zeeuwse wegen wordt het verkeer verscherpt gecontroleerd Gisteravond is ook in Zeeland de derde landelijke contröle-aelie op het verkeer ingezet. Mannen van rijks- en gemeentepolitie hebben overal de weg gebruikers en hun voertuigen VAN TOT JAN VAN ZUTPHEN-HUIS Zaterdag aanstaande zal de N.V.V.- jeugdorganisatie „Jonge Stryd" te Vlissingen in de Rioolstraat haar nieu we veremgingszaaltje officieel in ge bruik nemen. Dit is een belangrijke gebeurtenis, getuige de belangstel ling, die „Ome'' Jan van Zutphen er voor aan de dag legt. In weerwil van zyn reeds zeer respectabele.'leeftijd ziet „Ome Jan" er geen Deen in om zelf naar de Scheldestad te komen Zaterdagavond om half zeven ver richt hjj zelf de opening van het zaal tje, dat naar hem het „Jan van Zut- phen-huis" genoemd zal worden. GOED KLOKJE De heer C. Moerland te Stavenlsse heeft zich indertijd niet miskocht, toen hij een nieuw polshorloge aan schafte. Een jaar lang evenwel heeft hij er geen plezier van mogen beleven. Vorig jaar tijdens het rooi en van bieten verloor hy het en se dert dien bleef het spoorloos tot het dezer dagen tijdens het rooien van ACTIE... Sinds gisteren is het zo ver. Ook in Zeeland. „Verscherpte verkeersac- tie", heet het officieel. Dat was he laas weer nodig. 't Is er allemaal niet eenvoudiger op geworden, sinds de automobiel er bij is gekomen in het straatbeeld. Wat da* betreft lag het in de ridder tijd allemaal wat eenvoudiger. De adel had paarden en de rest liep. En niemand piekerde ober grachtendem ping, want er viel niets te parkeren. Nu rijdt iedereen en er valt van alles te parkeren. En zo groeide het verkeersprobleem en zo kwamen er „verscherpte acties" en Joost mag weten ivat er allemaal nog meer van komt. Misschien nog wel eens een actie, waarbij het een ieder verboden wordt zich gedurende een bepaalde tijd op straat te begeven. Gaan we gewoon om de beurt een paar uurtjes de straat op, in kleine ploegen, om za ken en boodschappen te doen. „Op basis van vervoermiddel"; 's morgens de voetgangers, 's middags fietsers en bromfietsers en 's avonds de auto mobilisten en dat dan om de week wisselen. 't Is zo maar een ideetje. Maar 't is niet uitgesloten, dat er in hel jaar 2000 nog eens dankbaar gebruik van wordt gemaakt aardappelen werd teruggevonden. Het heeft ook zijn deugdelijkheid bewe zen, want onmiddellijk nadat 't ge vonden was werd het opgewonden en .het liep prima! Ge ziet het, waar de lezer, de. wonderen zijn de wereld nog niet uit GOUDEN BRUILOFT Donderdag aanstaande zal het een halve eeuw geleden zijn, dat de heer en mevrouw J. Gabriëlse en J. Ga- briëlse-Lous, die momenteel aan de Molenweg te Westkapelle wonen, in het huwelijk traden. ISOLATIE Door werkzaamheden in de kom van Zeelands kleinste gemeente, Overslag, is het plaatsje vrijwel geïsoleerd. Auto's kunnen de kom van het dorp niet bereiken en le veranciers moeten te voet him wa ren over de opgebroken wegen naai* het dorp brengen. De burge meester van Overslag heeft zich tot de autoriteiten van het nabu rige plaatsje gewend met het ver zoek het verkeer naar Overslag langs daar te mogen omleggen. Veel bezwaren zullen daaraan wel niet verbonden zijn, maar het plaatsje Wachtebeke ligt over de Nederlandse grens! In dien nu reizigers naar Overslag moeten, dienen zijn eerst een bui tenlandse reis te maken om hun bestemming te kunnen bereiken. Het kan wel eens lastig zijn om in een kleine grensgemeente te wo nen.... PAARDEN OP HOL Zaterdagmiddag raakten twee voor een zogenaamde rolslede gespan nen paarden van de landbouwer A. Aernoudse in de Vierwindenstraat te Oud-Vossemeer op hol. De dieren stoven in vereniging enkele straten door en kwamen zonder persoonlijke ongelukken te hebben veroorzaakt op de boerderij van de heer Aernoudse tot stilstand. Wel hadden zij enige schade aangericht, want by het pas seren van de wening van mevrouw De Wilde sloeg de rolslede dwars door het venster! met verscherpte aandacht gadegesla gen. Mede omdat het avond was, be trof het ditmaal speciaal de verlich ting. Maar uiteraard lette men ook op andere fouten en gebreken. Vooral op de Rijkswegen was deze contröle aan de gang. Aan de uitvoe ring daarvan verleenden 19 korpsleden van de Rijkspolitie hun medewerking waarvan alleen al 11 tussen Middel burg en Bergen op Zoom. Allen waren gemotoriseerd en fungeerden als „vlie gende patrouilles". Maar ook in de andere gemeenten, waar de Rijkspolitie als haar taak heeft de orde te handhaven waren geünifor meerden op pad ter controle. In de steden was de gemeentepolitie in touw. Op diverse plaatsen postte zij om het verkeer gade te slaan. Van ongeveer zes uur tot ver in de avond duurde de verscherpte contröle in het kader van de actie, die zoals men weet tot Mei van het volgend jaar zal duren. De eerste slachtoffers bleven natuurlijk niet uit! Verheu gend was echter, dat de zeer voor- Kop en schotel (in 4 pastelkleuren) 0.60 Koperen Hagedis (wandversiering) 1.50 Porceleincn Bonbonstel (6 persoons) 8.25 Zilmeta Vleesvorkjes (in étui) 4.50 Linnen boodschaptas (nieuw model) 5.90 3-delig Roomstel (zwaar verzilverd) 13.50 Fraaie kockoebklok (vol slagwerk) 24.50 Eleetrïsch Scheerapparaat (Philips) 39.75 U slaagt uitstekend voor St. Nicolaas-geschenken. Politie achtervolgde gestolen auto De politie in Bergen op Zoom wil de in de nacht van Zondag op Maan dag een personenauto aanhouden, waarvan de bestuurder vermoedelijk onder invloed van sterke drank ver keerde. Een achtervolging werd inge steld, doch door de mist werd de auto, die inmiddels was herkend als het voertuig van een inwoner uit Bergen op Zoom, uit het oog verloren. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat de auto, die voor de wor ning van de eigenaar, de heer A. van R. uit Bergen op Zoom, had gestaan, daar omstreeks half twee des nachts was gestolen. De personenauto was niet afgesloten en het contactsleutel tje was in de wagen aanwezig. Maan dagmorgen werd het voertuig op de rijksweg nabij Krabbendrjke aange troffen. Van de dader was geen spoor te ontdekken. Ook dé heer A. L. te Bergen op Zoom kwam Maandagmorgen tot de ontdekking, dat zijn auto, die hij Zon dagavond voor zijn woning had ge parkeerd, verdwenen was. Hij deed hiervan aangifte bij de politie, die een nader onderzoek instelde. Maandag avond .had men nog geen spoor van de wagen kunnen ontdekken. INGRIJPENDE VERANDERINGEN Plannen zijn ingediend bij minister van verkeer en waterstaat Naar wij vernemen zijn dezer dagen de plannen voor de nieuwe rond weg langs Zierikzee met het bijbehorende wegenplan bij de minister van Verkeer en Waterstaat ingediend. Van liet advies van dc wegenconimis- sie zal de beslissing van de bewindsman afhangen, of dc thans geprojec teerde wegen verwezenlijkt kunnen worden. Eerst dan zullen verschil lende instanties o.m. de rijkswaterstaat, de dienst herverkaveling en de gemeente Zierikzee hun toekomstplannen op deze plannen kunnen afstel len. Vooral voor het uitbreidingsplan van Zierikzee is zulks van grote betekenis. weg rond Zierikzee elkaar kruisen. Men heeft het plan opgevat op dit punt iets nieuws voor Schouwen- Duiveland te projecteren om een zo hoog mogelijke verkeersveiligheid te verkrijgen. Gedacht wordt n.l. aan een roton de op het kruispunt van de wegen naar de Westhoek, Noordgouwe en Zijpe alsmede de uitval uit de No- belpoort. Voorgesteld is ook, indien hierover gunstig geadviseerd wordt onder dit kruispunt een tunnel te bouwen voor de afvoer van het ver keer naar het eiland. In het kader van deze plannen zal de rondweg door het sportveld waarschijnlijk meer naar de zijde van de stad wor den uitgezet, zodat een kleinere strook speelveld verloren gaat. Op deze wjjze zal het verkeer dat anders door Zierikzee moest, rond dc stad worden geleid. Ook bij verplaatsing van het veer naar de Val zullen vele auto's de stad kunnen mijden, niet het minst wanneer ook de uitvalweg door de Hoofdpoortstraat verwezen lijkt zal zijn. Het ligt, naar wy verder vernemen, in het voornemen van de commissie voor de weg'en deze maand nog een bezoek te brengen aan het eiland om de minister van advies te dienen over de voorgestelde en ingrijpende veranderingen. Wanneer de provinciale weg van Zijpe naar Zierikzee geheel tot rijksweg zal zijn verklaard, zal deze worden verbreed en bij de Zelkep-' der worden omgebogen tot een b tere verbinding naar de stad. De Grachtweg zal hierbij aansluiten en bij één der gévaarlykste punten van Zierikzee n.l. bij de Nobelpoort zul len Grachtweg en de nieuwe rond- Duitse haringvissers naar Vlissingen Makelaar wil eventueel ook Nederlandse haring kopen. Naar wij vernemen ligt het In de bedoeling van Hamburgse haring vissers, die momenteel met twee kot ters op proefvangst zijn hun vang sten in Vlissingen te doen overla den ln spoorwegwagons voor door voer naar Duitsland en vermoedelijk naar de Oostzöne. Wanneer de vangsten werkelijk goede resultaten opleveren zullen meer Duitse kotters hun ladingen in Vlissingen afleveren. Het zou voorts in de bedoeling liggen van de Duitse makelaar, die deze zaken behandelt, om ook hier haring in te kopen voor verkoop naar Oost-Duitsland. Hij wil trach ten een deel van de haringvloot, die momenteel Breskens a'" ♦"huishaven heeft, naar Vlissingen dirigeren, omdat het zijns inzien cinig zin heeft de haring te Breskens in vrachtwagens te doen laden - en ze dan na een tocht over de Wester- schelde weer in Vlissingen in spoor wegwagons te doen overladen. STERKE AFNEMING T.B.C.-GEVALLEN Ander werk op gebied 4^; van volksgezondheid De sterke afname van het aantal t.b.- c.-gevallen heeft het bestuur van de Interkerkelijke Protestantse Stichting Zuid-Nederlands Sanatorium te Breda tot de conclusie doen komen, dat er vooralsnog geen sanatorium voor t.b.c.- patiënten zal kunnen worden ge bouwd. Het bestuur is nu van mening, dat de actie op bredere basis zal moe ten worden voortgezet en dat nu aan dacht zal moeten worden geschonken aan de volksgezondheid in het alge meen. lopige algemene indruk gunstig ge noemd kan worden. Men blijve echter op zijn hoede, vooral nu naar wij vernamen de Rijkspolitie in Zeeland binnenkort ook in burger zal gaan Controleren. Bij de Maandag door de Gemeente politie gehouden contröle van de ver lichting van voertuigen, bleek dat on danks herhaalde waarschuwingen nog 35 bekeuringen gegeven moesten wor den, n.l. aan bestuurders van negen vrachtwagens, zes personenauto's, één landbouwwagen, één motorcarrier, twee bromfietsën en zestien rijwielen. Eenderwerf, anderwerf, welbedacht „Eenderwerf, anderwerf, welbedacht?" Dat roept de heer L. van de Broeke uit St. Laurens nu al jarenlang op de ver kopingen, waar hij de afslagersstok zwaait. En hij voegt er aan toe: „Nie mand, niemand meer?" Dan komt het spectaculaire: want hij heeft eempijpje van aardewerk in de hand. Na het „Niemand meer", sneuvelt dat pijpje, de heer v. d. Broeke slaat er namelijk met zijn stok de kop af. Dat betekent: verkocht, niemand kan meer een bod doen, de hoogste bieder wordt eige- De heer v. d. Broeke is 80 jaar en treedt nog regelmatig in Mid delburg en St. Laurens als af slager (men zegt ook wel oproe per) op. Hoe lang reeds weet hij zelf niet meer. Zestig jaar zal het in ieder geval wel zijn. Niemand weet het precies, evenmin als ie mand kan zeggen, hoeveel pijpe- kopjes door de slag van zijn stok tegen de vloeren van diverse ver kooplokalen zijn gesmeten. Want juist dat breken van een pijp is een oude, en slechts op Walche ren voorkomende gewoonte. Zo is dus het „ambacht" van de heer v. d. Broeke nog nauw met de folklore verweven. Steeds wanneer er onroe rend goed flioet worden verkocht koopt de afslager zoveel pijpjes in als hij denkt nodig te hebben. Eén per per ceel is voldoende. Als er een boerderij in percelen wordt verkocht kost dat heel wat pijpekoppen.... (Advertentie) oXc mtt ouMjxi/mhe. feei. Ook gisteren moest er weer een pijp worden gebroken, één maar, want slechts één huis, met erf, tuin en vrije poort diende aan de man te worden ■gebracht. Er waren tal van liefhebbers, maar toch was de heer v. d. Broeke vlug aan de slag op de pijpekop toe. Het werd een krachtige slag, want de leeftijd ziet men deze man niet aan. Zodat in hem ouden jong samen gaan, een oude gewoonte en een van geest en handelen jonge afslager. Die toch wel één van de oudste in Zeeland zal zijn.... (Foto P.Z.C.) In Sanatorium-nieuws, het orgaan jvan genoemde stichting, wordt eraan fherinnerd, hoe kort na de oorlog in protestantse kringen sterk de behoefte werd gevrald aan een eigen sanato rium yoor de t.b.c.-patiënten van het gebied beneden de grote rivieren. De Interkerkelijke Protestantse Stich ting werd gevormd, die aanvankelijk het plan had een sanatorium met 250 bedden te stichten, waaraan destijds, zeker behoefte was en dat behoorlijk exploitabel zou Zijn. Het laatste verslag van de Medi sche Enquête-Commissie wijst echter uit, dat er nu nog slechts plaats zou zijn voor een sanatorium met 60 tot 80 bedden. Een goed ge organiseerd en geoutilleerd sana torium van deze geringe omvang is, nu de kosten van bouw, instal laties en lonen zozeer gestegen zijn, volkomen uitgesloten. Bo vendien is hiervoor van overheids wege, mede door het sterk afne mend verloop van de t.b.c., geen enkele steun te verwachten. In welke richting het op te nemen werk op het gebied van de volksge zondheid in het algemeen nu zal die nen te gaan, is nog niet nauwkeurig te zeggen. Het bestuur denkt aan rheuma-patiënten, asthma-lijders, pa tiënten die een super-specialistische neurologische behandeling nodig heb ben, patiënten die tegenwoordig vaak al te ras uit de ziekenhuizen ontslagen worden en nog niet voldoende hersteld zijn, om hun taak weer op te nemen, enz. De Stichting beschikte per 30 Sep tember jl. reeds over een kapitaal van bijna 183.000. In hetzelfde orgaan wijst dr. J. M. van Daal aan de hand van een tweetal grafieken nog op het gunstig verloop in de t.b.c. De laatste vijftig jaren was er een ge stage daling van het aantal sterfte- gevallen, met een onderbreking in de twee wereldoorlogen, en thans in de laatste jaren gedaald tot een wereld minimum van minder dan 1 per 10.000 inwoners per jaar. Wat betreft het aantal ziektejaren dat per jaar wordt ontdekt, bestaat nog niet zo lang een betrouwbare statis tiek. Sinds 1949 blijkt een sterke daling van alle vormen te zijn opgetreden, het sterkste in de jongere leeftijdsgroepen. In Zeeland werden in 1950: 470 nieu we lijders ingeschreven en in 1954: 312. Universitair examen. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het tweede gedeelte van het doctoraal examen geneeskunde de heer W. J. Louwerse te Vlissingen. Notarisbenoeming. In hst bericht over de benoeming van twee candidaat-notarissen uit Zeeland tot notaris is een storende onjuistheid geslopen. De heer D. Botje werd namelijk niet benoemd ter standplaats Dinxperlo, maar in Dwin- geloo (Drente). Veerboot weer in gebruik. Na verscheidene weken in reparatie en revisie te zijn geweest, is de veer boot Krammer, die de dienst Zijpe- Anna Jacobapolder onderhoudt, weer gebruik genomen. Ongeval te 's-Heer Arendskerke Personenwagen schoof onder vrachtauto Zaterdagmorgen heeft zich bij het viaduct te 's Heer Arendskerke een gecompliceerd verkeersongeval voor gedaan. De landbouwer van Z. uit 's Heer Hendrikskinderen reed met ziin tractor met aanhanger vanaf de berm do Rijksweg op in de richting Goes, toen een vrachtauto, bestuurd door de heer D. uit Middelburg, hem achterop reed. De bestuurder van de vrachtauto remde tijdig af om een aanrijding te voorkomen, maar mej. J. P. uit Nieuwdorp, die met een personenwa gen vlak achter de vrachtwagen reed, merkte de manoeuvre te laat op. Het gevolg was, dat de perso nenwagen onder de laadbak van' de vrachtwagen schoof en vry ernstig werd beschadigd. De inzittenden van de auto, mej. J. P. en twee kinderen, liepen ver wondingen aan het gezicht op. Dok ter A. I. Vos uit Wolfaartsdijk ver leende de eerste hulp en liet de ver wonden naar het ziekenhuis in Goes vervoeren, waarna zij na -verder ver bonden te zijn, naar huis konden te rugkeren. Vlotte revue op P.Z.E.M.- contactavond In het Middelburgse Schuttershof hadden zich Maandag vele P.Z.E.M.- employé's uit alle delen van de pro vincie verzameld om de eerste van de drie jaarlijkse contactavonden mee te maken. De voorzitter van de personeelsvereniging, die steeds deze traditionele evenementen organi seert, de heer J. Huser, sprak een in leidend woord. Hij begroette daarin speciaal het erelid van de vereniging, mevrouw Slooves, enkele leden van de Raad van Bestuur en de direc teur, ir. T. Michielsen. Spreker signaleerde vervolgens 'n verheugende stijging van het leden tal der vereniging, namelijk tot 593, zodat thans 93 pet. van het PZEM- personeel bij „O. en O." is aangeslo ten. Voorts herinnerde de heer Huser aan het 25-jarig bestaan, dat vol gend jaar van 18 tot 20 Januari gevierd zal worden met een huis- vlyttentoonstelling, waarvoor reeds grote belangstelling blijkt te bestaan. Voor de eerste maal sinds 1948 kwamen ditmaal de PZEM-ers niet met eigen krachten ten tonele. Het elk jaar brengen van een revue van het genre, waaraan men de laatste jaren was gewend, is geen geringe opgave. Men wilde nu een jaar „uit blazen", zodat in de toekomst hope lijk op de oude voet doorgegaan wordt. Het programma werd nu ver zorgd door Rehs van Dorth en zyn gezelschap. De kleinkunstenaars brachten de revue-show „Voor U". Het bonte en vlot-opgevoerde schouwspel oogstte dan ook een wel verdiende waardering, waarin alle leden van „Van Dorth's" ensemble mochten delen. Aan het einde van deze avond hield ir. Michielsen een korte toespraak, waarin hij de waarde van deze bij eenkomsten nadrukkelijk onder de aandacht bracht. Na afloop was er een gezellig samenzijn. Ook vanavond en morgenavond wordt de revue weer opgevoerd. VANDAAG Middelburg Electro: „Medelijden voor de zondares?", (14 Jaar) 19 en 21.15 u.; Vlissingen Alhambra: „Attila", (18 j.), 19 en 21 uur; Luxor: „Het grote avon tuur", (14 jaar), 20 uur; Concertge bouw: Feestelijke bijeenkomst Chr. Besturenbond, 20 uur. Goes Grand: „Deslree", (alle leeftij den). Prins van Oranje: Vergadering C.B. T.B.. Zuid Beveland. 14.30 uur; Schut tershofFilmavond R.K. parochie over Pakistan, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2