Sint Nicolaas-actie van de P.Z.C. PREDIKBEURTEN HOGE BOETE GEËIST VOOR EEN ERNSTIGE VERKEERSFOUT P.v.d.A. WALCHEREN ALLEEN BIJ AANKOPEN WORVEN VUS BONNEN AFGEGEVEN! AVVERTENTIE'PAGINA 'S ZATERDAG 19 NOVEMBER. 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RECHTBANK MIDDELBURG Ook een visbakker handelde roekeloos. Iedere inzittende van een auto moet terdege opletten als hij bü het stoppen een portier opent. Dat heeft de caféhouder C. V. uit Sas van Gent ondervonden, toen hij in Clin- ge zonder meer de autodeur open deed om buiten te kijken. Het ge beurde in de Gravenstraat en de groentenhandelaar J. F, van II., die rustig op zijn bromfiets passeerde, werd er liet slachtoffer van. I-Iij reed tegen het portier aan, smakte op de straat en liep een hersenschud ding en borstkneuzingen op. Vier weken kon Van H. niet werken door V.'s schuld, reden waarom de laatste voor de Middelburgse rechtbank was gedaagd en een boete van 100 hoor de eisen. Verdachte was passagier. De be stuurder, zekere M. en hij wisten niet precies waar zij moesten zijn en toen zou V. eens buiten kijken. Het portier ging open met bovenvermel de gevolgen. V. was des te meer fout, ornaat zich aan de rechterzijde van de straat een tegelpad bevond, waar op Van H. het recht had te rijden en dat dan ook deed. Het slachtoffer, als getuige ver schenen, diende een rekening bij de rechtbank in, voor V. Ren schade van 10 per dag gedurende 1 we ken, 24 dagen, is 210 in totaal, had Van H. becijferd. De dokter kost hem 50. Verzekering dekt de scha de niet, dus wilde getuige van V. in totaal 29Ö ontvangen. De officier, mr. J. "L. Andreae, sprak in zjjn requisitoir van „een ongelegen moment", waarop V. het portier had geopend. Hij had beter Arnemuiden „Arne's Genoegen" wil nieuw instrumentarium. De muziekvereniging „Arne's Ge noegen" in Arnemuiden wil een ge heel nieuw instrumentarium aan schaffen. Een groot deel van de thans in gebruik zijnde instrumen ten is namelijk verouderd. Boven dien heeft men het plan op lage stemming over te gaan. Met een en ander zijn uiteraard hoge kpstpp ge moeid. Daartoe zal dan ook op 24 en 26 December a.s. een bazar wor den gehouden. Uit de opbrengst van een dergelijk evenement kan echter slechts een deel van de kostpn worden bestreden. Voor het overige het merendeel zal men een beroep moeten doen op het gemeentebestuur óm geldelij ke steun. Dan wordt het mogelijk om het- gestelde doel te verwezen lijken. Des te meer hoopt men op medewerking van de overheid, om dat het muziekleven velen vreugde verschaft. De vereniging heeft bijv. ruim 300 donateurs, terwjjl de animq van jeugdige actieve adgph'ant-ledep toeneemt. Met veler medewerking zal de ba zar aantrekkelijk worden gemaakt. O.a. zal er een theeschenkerij zijn en een oliebollenstand. Dames zul len verschillende begerenswaardige zaken vervaardigen voor de verkoop en verder zal men er de gebruike lijke attracties vinden. Grijpskerke Collecte De te Grijpskerke gehouden collec ten hebben in totaal opgebracht ten bate van het Kon. Wilhelminafonds f 57,11; de Zeeuwse collecte f 34,54 en voor Karipthië f 180. ZONDAGSDIENST ARTSEN Vüssingen: H. C. A. Detipar, Badhuis straat 25,. tel. 2233; Middelburg: A. W. Boerwinkel, Noordweg 20, Sint-Laurens, tel. 2460; voor Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle is te bereiken dokter H. Frir ma te Zoutelande, Duinweg 59, tel. K 1180- 282; voor Veere, Serooskerke en Oostka- pelle is te bereiken dokter Reijnders Schilt te Serooskerke, Dorpsstraat 46, tel. K 1189- 212. Apotheken: Vlissingen: Mej: D. H. v. d. Kleinemulöer, Singel 9. tel. 2730; Middel burg: apotheek Nonhebei, Lange Delft 33, tel. 2538. Spheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 17 Nav-: Ariana van Antwerpen. Montardizio van Antwer pen. Abeille VII van Le Havre. Donau van Antwerpen. 18 Nov.: Mykonos van Bou logne. Gepasseerd naar Antwerpen: 17 Nov.: Leersum van Hamburg. Annenkerk van Hamburg. Leuvekerk van Barcelona. Dili- gentia van Pernis. Liberty van Amster dam. Noordzee van Rotterdam/Gent. 18 Nov.: Manto van Cadiz. Westpolder, van Oporto. Kroonborg van Barskarknes. Key- ser van Rotterdam. Herta van Marieberg. Maria van Norwich. Nyenstein van Rot terdam. Rex van Londen: Gepasseerd van Antwerpen, 17 Nov.: Stella Maria naar Oslo/Gen!. Matthew n. Rotterdam. Cobri naar Londen. Ida D n. New Ross. Linö'ekerk naar R'dam. Rijn- kerk naar Amsterdam. Lea naar Bonin. Globe naar Huil. Navis naar Londen, Kei zersgracht naar Helsinki. Heiioo naar Lon den. Metropole naar Walkom: Tilly naar Obbolo. 18 Nov.: Westerhorn naar Sou-th- atnpton FAMILIEBERICHTEN UIT ANDEKE BLADEN Geboren: Jan, zoon van M Kloet en K C. Kloet-v d. Hoek, Goes. Ondertrouwd: Johannes ae Bruine en Johanna Stouten. Oosteriand. Cees van der Kreeke en Corne Hanse. Haamslede Overleden: Johannes Pleler Nelisse, 46 jaar, Preischor. Johanna Kwant-van Orl- zande, 67 jaar. Marknesse. Gustaaf Ginne- berg, 61 jaar, Middelburg. Anna vgn de Vaate, 71 jaar, Zierikzee Pleter Adriaan van der Linde, 60 jgar, Dreiscbpr Pirlt Vermaas, 76 jaar, Sint-Maartensdijk. Pie- ternelja van Zeltemde Heer, 86 jaar. Sint' Maartensdijk, KERKNIEUWS CHR, GEREF. KERK Beroepen bq de Chr, Geref. kerk te Middelburg ds. Bruyn uit Papendrecht. uit moeten kijken. „Het is hoogst roekeloos en onvoorzichtig", aldus de officier, die naast de ïioete van 100 toewijzing van de civiele vor dering ten bedrage van 290 vroeg. GEEN TOEZICHT: BRAND! Als de Zierikzeese yisventer W. K. S., 30 jaar, op 2 September zijn visbakkerij niet had verlaten, terwijl de oven brandde, was hem veel na righeid bespaard gebleven. Hij ging er echter wel vandoor en toen ont stond er een flink binnenbrandje, dat zelfg een uitslaande brand dreig de te worden als anderen het gevaar met hadden bemerkt. Het bezinksel van de olie, die zich in deze electrische oven bevond, zakte namelijk en raakte in brand. Een houten rookkanaal, dat boven de oven was aange? bracht, vatte vlam, balken gingen branden en het gehele oude pak huis aan de Engelse Kade was rustig afgebrand als personeel van een nabijzijnde graanhandel niet doortastend was opgetre den. Nu bleef de schade vrg beperkt. Nadat de brandweer had nageblust Was er een kleine ravage over en de schuld van S., die zich dan ook voor de rechtbank moest verant woorden. Hij was niet verschenen, zpdat verstek werd verleend waarna de officier, mr. J. L .Andreae, 250 of 2 ipaanden eiste. Uitspraak in deze beide zaken op Woensdag 30 November a.s. op conferentie in Goes. Diverse onderwerpen komen aan de orde. „De toekomst van het Deltagebied' zal het onderwerp zijn van een confe rentie, die de dr. Wiardi Beekman- stichting van de Partij van de Arbeid op Zaterdag 26 November in „De Ko renbeurs" te Goes zal houden. In de loop van de bomende week verschijnt een uitvoerig rapport van de stichting, waarin de resultaten zijn vastgelegd van een studie die een commissie van deskundigen aan de vraagstukken van het Deltagebied heeft gewijd. De conferentie- in Goes, die onder voorzitterschap zal staan van de heer E. Vermeer, voorzitter van de Partij van de Arbeid, zal na een inleiding door mr. dr. N. Bolkestein uit Middel- bqrg, het onderwerp bespreken: „De ontsluiting van Zuid-West Nederland". Drs. M. C. Verburg uit Middelburg zai de eisen en gevolgen van de open legging van het Deltagebied behande len. Het lid van de Tweede Kamer, de heer C. Egas, zal spreken over de toe komst van landbouw en visserij. Me vrouw mr. Chr. A. de Ruyter-rDe Zeeuw zal een inleiding houden over recreatie en maatschappelijk werk in het Deltagebied. „De uitvoering van het Deltaplan uit een oogpunt van vei ligheid" is het onderwerp, dat wordt ingeleid door prof. dr. ir. J. L. Kleïjn. Bestuurlijke problemen in het Delta gebied zullen worden besproken door de beer Chr. van Hofwegen uit Nieur we Tonge, Aan het slot van de bijeenkomst zai de voorzitter van d<? fractie van de Partij van de Arbeid in de Tweede Ka mer, mr, J. A. W. Burger, een rede houden. Middelburg Commissie van bijstand. In verband met de aanvaarding door ds. I. J. van Houte van het ambt van gewoon predikant van de Her vormde gemeente in Middelburg is een kerkeraads-commissie van bij stand benoemd, bestaande uit drie ouderlingen, de heren P. J. Doets, G. A. Romijn en ir. W. F. L. Otten, uit drie diakenen, de heren J. Bellaart, P. Vreke en A. P. Leenhouts en één ou- dërling-kerltvoógd, (Je heer J. Ph. Roenp. Emigratievoorlichtingsavond. Uitgaande van liet Gewestelijk Ar- beids Bureau Middelburg werd Don derdagavond in de Bakkerskamer van het Middelburgse Schuttershof een emigratievoorlichtingsavond gehou den. Na een openingswoord door de directeur van het G.A.B., de heer p. J. Marijs, hield de heer C. van Reemst emigratievoorlichtingsambtenaar bij het bureau, een inleiding over Austra lië, het land, waaraan in deze bijeen komst speciaal de aandacht werd be steed. Hierna werd een drietal films ver toond. „Australië roept", een Neder landse rolprent, geeft in het bijzonder een beeld vap het wel. en wee der Ne derlandse eniigranteh in het zesde werelddeel. De film volgt hen van hun aankomst naar het kamp en laat verder hun tewerkstelling zien en de mate, waarin zij er in slagen een nieuw bestaan op te bouwen. Een in druk van land en volk, flora en fau na van Australië gaf daarna de film „Land of everchange". De derde rol prent, „Pacific Tenninal" was speci aal gericht op de aankomst in het nieuwe land. Van onze adverteerders. Vrijdag heeft de heer P. C. Visser aan de Langeviele in Middelburg zijn nieuwe kunsthandel, lijstenmake rij en winkel in handenarbeidartike- lpn en teken- en gchildersbenodigd- hederj. geopend. Voorheen was de fa. Visser gevestigd op nummer 7 in de zelfde straat. Dopr een overeenkomst met een andere firma, die uitbrei dingsplannen had ten aanzien van zijn pand, kon de heer Visser dit ge bouw voor zijn zaak laten verbou wen. Waar eerst een gesloten huis was, is dan ook een fraaie winkel pui verrezen. De étalages van de nieuwe zaak vallen reeds op door hun goed ge kozen vorm en attractieve aanblik. Binnen, in de winkelruimte, is men er in geslaagd een smaakvol «eheel te scheppen. Een gTote collectie schilderijen, etsen e.d. bevindt zich aan de wanden, die vgn een specigle bekleding zijn voorzienDe lichte tjn- ten, die bij een zaak als deze wel een speciale vereiste zijn, zorgen voor een goede combinatie met de uiterst moderne en aan de huidige behoef ten aangepaste inrichting. Achter de winkel werd bovendien een werk plaats gebouwd voor de lijstenmake rij- Tevens vierde deze firma op de openingsdag haar 25rjarig jubileum, waarbij vermeldenswaard is, dat de heer visser destijds zijn zaak ging opbouwen met een kapitaal van 62 centEen zeer druk bezoek ge tuigde vaii het meeleven van klanten en andere relaties met de fa. Vis ser, terwijl ook vele bloemstukken de zaak sierden. De nieuwe kunsthandel, die er wat stand betreft eveneens zeer qp vooruitging, ipag dap ook een aanwinst worden genoemd voor de Eangeviele, die 3ich steeds meer als winkelstraat van allure aan dient. Oost- en West-Souburg Raad vergadert Maandagmiddag om twee uur komt de gemeenteraad van Souburg in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot goedkeuring van de be groting van de Gemeentelijke Instel ling voor Sociale Zaken, een voorstel tot vaststelling van de begrotingen dor gemeente voor 1956 en van net gemeentelijk woningbedrijf. Verder is er een voorstel tot be noeming van een gemeente-genees heer, een voorstel tot het geven van namen aan twee nieuwe straten, een voorstel tot wijziging van de begro ting 1955 en enkele grondveykopen. Voorts komen de vaststelling van het maximnm-crediet in rekening? couyant bij de N.V. Bank voor. Ne derlandse gemeenten voor 1956- groot 200.000, en de vaststelling van het maximum bedrag aan kasgeldlening in 1956, groot 500.000, aan de orde. Vlissingen Javaanse danskunst voor Nut van het Algemeen. Het heeft in de laatste dertig jaren zeker niet ontbroken aan buitenland se belangstelling voor de Javaanse danskunst. Men is naar Java getrok ken om daar de danskunst, die eigen lijk een samengaan van toneelspel en dans is, uitvoerig te bestuderen en van Java uit hebben verscheidene dansgezelschappen wereldtournées gemaakt. Toch is er een echtpaar, dat Voor het bekend worden van de Ja vaanse danskunst in Europa meer heeft gedaan dan wie ook. Dat is het echtpaar Jodjana. Vrijdagavond trad het echtpaar met assistent op voor het departement Vljssjngen van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen in de grote zaal van Britannia. Eerst hield mevrouw Jodjana een causerie over de Javaanse dans. Haar echtgenoot demonstreerde vervolgens passen, gebaren en zo voorts, terwijl zij daarbij ook nog een toelichting gaf. Dit droeg veel bij tot een juist begrip van later getoonde dansen en drama tische gtukken, die men toch wel dui delijk moet zien als eigen danscompó- sities van Jodjana zelf. Uitgaande van de klassieke Javaanse danskunst heeft hij nieuwe wegen bewandeld, waarbij de keuze en verwerking van zijn stof gericht werd op een ander publiek dan het Javaanse. Daarmee heeft Jodjana veel succes gehad en ook te Vlissingen bleek weer hoe goed hij zijn voorname en verfijnde kunst weet te brengen en hoe knap mevrouw Jodjana deze kunst intro duceert bij hoorders en kijkers. Voor al het dramatische fragment uit de levensgeschiedenis van de ijdele ko ning Kelono werd gespeeld en gedanst met een vaardigheid, die grote be wondering afdwong. Het was een goe de avond en het enthousiaste publiek gaf aan zijn waardering uiting in een slotapplaus, dat wel een ovatie ge leek. De voorzitter van het Departe ment Vlissingen van de Maatschappij tot Nut van net Algemeen, de heer W. M. van Aller, sprak hartelijke woorden van dank. Verhuur „Huis mei de Beelden" aan Hery. Gemeente. In 1953 besloot de gemeenteraad van Vlisgingen het „Hips met de Beelden" aan de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente te verhuren voor de tijd van twee 'jaar. Het colle ge van kerkvoogden heeft nu verzocht [it gebouw met de daarbij behorende parage wederom aan de Hervormde ïemeente te verhuren, ditmaal voor de tijd van vijf iaar, ingaande op 1 Ju ni 1955. B. en w. stellen de Vlissing- se raad voor dit pand aan de Hendrik straat 15 te verhuren voor vijf jaar met dien verstande, dat de huurprijs 1QÖ0 per jaar) met ingang van 1 September wordt verhoogd tot 1050. Beschutte werkplaats. De Vlissingse gemeenteraad zal Vrij dagmiddag 25 November 's middags twee uur in een openbare vergadering bijeenkomen. Tijdens deze vergadering zal men zich onder meer bezighouden met een voorstel om voor de zoge naamde beschutte werkplaats de naam „Gemeentelijke Sociale Werkplaats" aan te houden en voor dit bedrijf een commissie van bijstand te benoemen. Reeds op 24 Juni j.l. besloot de Vlisi singse raad in principe tot oprichting van deze werkplaatSj B- en W. stellen voor, in de commissie van bijstand te benoemen de ieden van de commissie van bijstand voor Sociale Zaken, te weten de ieden van de raad mevrouw C. H. L. SpithoutNaerebout en de heren H. B. J. Knoop, J. J. Kempe, H, van Rooijen en P. J. F. Wanst, alsmede de raadsleden ir. J. H. Krietemeijer en de heer J. van Wagtendonk. Zoals be kend, zal voor de werkplaats een ge deelte van de bedrijfsruimte van de N.V. Provinciale Electriciteitsmaat- schappij aan de Lampsinsstraat be schikbaar worden gesteld. Voor het aanbrengen van enkele voorzieningen en voor het aanschaffen van machines en gereedschappen, verleende de raad op 28"Qctober j.l. reeds credieten van 7000 en 12.500. Examens Geslaagd voor derde stuurman G.H.V. de heer R. J. Rijsdijk en voor tweede stuurman G.H.V. (theoretisch gedeelte) de heey J, v. d. Peijl. Bei den leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. Nieuwe inventaris voor vismijnbedrijf. Tengevolge van de stormvloed tij dens de rampnacht is aanzienlijke schade toegebracht aan de inventaris van het vismijnbedrijf te Vlissingen. Om zo spoedig mogelijk van de nood zakelijkste middelen gebruik te kun nen maken, herstelde men de schade provisorisch. Het blijkt echter, dat de bascules, hoewel deze na de ramp zorgvuldig zijn nagezien, desondanks afwijkingen gaan vertonen, doordat 't zout inwerkt op het metaal. Aange zien de schadevergoeding eerst kan worden uitgekeerd na het volledig herstel van de inventaris of aanschaf fing van nieuw materjeel, is door het Bureau Financiering Wederopbouw van het Ministerie van Tinanciën ge adviseerd om tot aankoop van een pieuwe inventaris over te gaan. B. en W, stellen de Vlissingse raad dan ook voor, een crediet van 6.100 beschik baar te stellen. Mettertijd zal 4750 schadevergoeding terug worden be taald. Voor het resterende bedrag van 1350 zal, indien de raad accoord gaat piet het voorstel, geput worden uit de reserves van het gemeentelijk vis mijnbedrijf. Filmavond N.R.V.-Z.V.U- Woensdag 23 November houdt de af deling Walcheren van de Nederlandse Reis Vereniging in samenwerking met de Z.V.U. een filmavond in „Cosy Cor ner" in Vlissipgen- Vertoond wordt de film „Strijd om de rubber", die een beeld geeft van de moeilijkheden, die het smokkelen van de eerste rubberza den uit Brazilië naar Europa oplever de. De bijeenkomst begint om 20 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek Het boekenbezit van de Openba re Leeszaal en Bibliotheek te Vlis singen werd uitogebreid met de vol gende nieuwe werken: Boynton, De riviertuinColette, Als het jonge koren rijpt; Gordon, Dokter ter zee; Heinsius, De verma kelijke avonturier; Kirst, Oproer in een kleine stad; Mens, Op liefdes lichte voeten; Norel, De vrouw Al- berdien; Robinson, De kardinaal; Si mon, Zn wilden niet sterven; Caba- nis, Juliette Bopviolle; Simenon, Le vieillard au porte-mjne; Hartupg, Gewiegt von Regen und Wind; Wie- chert, Hirtennovelle; Dickens, The winds of heaven; Forester, The good shepherd; Geschiedenis der Kerk. Dl. 2. Junge, Jungle dokter; Najafi en Hinckley, Mijn hart is in Perzië; Heilbroner, Dè filosofen van het da gelijks brood; Chessman, Vuurproef cel 2455; Haggard, Van medicijnman tot geneesheer; Lamers, Gymnastiek voor zwangeren en kraamvrouwen Van Emmenes, Beter voetbal: Lang en Overdijkink. Nuttige handwerken; Van Dijk, Klejnb.eeldfotógrafie; Hans- ma,. Foto-chemicalien en recepten; Meyers en Luitingh, Onze voorna men; ^troman, O verzicht en indruk ken. In de maand October werden uit geleend 2745 romans, 225 romans in vreemde talen, 1094 studieboeken en 1424 jeugdboeken (fotaa) 5488), De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 399 mannen en 57 vrouwen. De jeugdleeszaal werd be zocht door 90 jongens en 111 meis jes (totaal 657). Vergadering A.R.-kiesvereniging Donderdagavond vergaderde de Anti-Revolutionaire kievereniging „Nederland en Oranje" te Vlissingen onder voorzitterschap van de heer O. Harinck, die de vergadering opende met schriftlezing en gebed. In ver band met de reorganisatie van de A. R. P. werd de ledenwerfactie bespro ken en een propagandacommissie in gesteld. De nieuwe contributierege ling werd aangenomen. Na de pauze volgde een geanimeerde bespreking van het Ontwerp Pro gram van Actie; enkele aanvullingen werden wenselijk geacht. De heer A. -Schout sloot dé vergadering met ge bed. Collecte. De collecte gehouden bij de inge bruikneming van de Ned. Herv. Jo- hanneskerk te Vlissingen heeft f 633 opgebracht. De data der voorstellingen zijn voorlopig vastgesteld als volgt GOES; Zaterdag 3 December in de „Prins van Oranje" VLISSINGEN Woensdag 7 Dec. in het „Concertgebouw". MIDDELBURG Zaterdag 10 Dec. in het „Schuttershof". Evenais vorige Jaren komen wij ook thans weer met een reeks populaire kindervoor stellingen. Wat er ditmaal wordt vertoond blijlt nog even een verrassing, maar wel Is zeker, dat ook nu weer de kinderen volop zullen genieten De toegangsbewijzen voor deze voorstel lingen zijn te verkrijgen door inlevering van bonnen, die worden uitgegeven door winkeliers, die in de P.Z.C. adverteren en aan onze actie meedoen. Bij aankoop van een bedrag van minstens 1.— krijgt men een bom Het bestede bedrag wordt naar be neden afgerond pp hele guldens en per aan koop worden maximaal voor 20.aan bonnen verstrekt. Iedere winkelier, die aan deze St, Nicolaas-ractie meedoet, maakt dit bekend door middel van een raambiljet. Voor 10— aan bonnen wordt op nader bekend te maken tijdstippen een toegangs bewijs uitgereikt tegen betaling van een dubbeltje. Alle aldus ontvangen dubbeltjes komen ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. Met nadruk wordt er op gev/ezeni dat bon nen uitsluitend aan kopers worden afgege ven. Het is in vorige jaren wel voorgeko- mep, dat jongelui bij de winkeliers om bon nen gingen vragen, zonder dat zij iets koch ten. Met name wordt de ouders verzocht hun kinderen er op te wijzen, dat dit vra gen door de kinderen voor de betrokken winkeliers onprettig is. In Goes worden de bonnen door de winliplierq uitgereikt van £1 November tot en mef 1 December. In Middelburg en Vlissingen van 8if November tot en met 5 December. Let in deze periode dus vooral op onze Marktberichten VEILING „WALCHEREN" W.A MIDDELBURG 18 November. Appelen: Jonathan 1 4447, K 2813, A 4553, B 50, Goudrei- netten I 44. H 33, K 33—37. AA 51, A 46. Laxton Superbe K 43—48^ Zoete Erm- gaard I 48. II 32—33. K 34. Peren: St. Remy I 25—28, II 24, K 20—26, Gieser Wildeman I 42—48, n 32, K 32—33, Comtesse de Paris I 27, II 17, K 24, Zw. Wijnpeer K 21—24, Kleipeer I 24—31. Druiven: Black Alicante II 130—131. Aardappelen: Koopm. BI., grote 7.70— 10.10, Bintjes, grote 9.10. Groenten; Bloemkool A 32—67, B 16— C 9—21, Sla per st. 3—r-10, Sav. kool 12- 26. Rode kool 4--12. Witte kool 4—5, Boe- rekqol 12—23, Prei 10—25, Andijvie 7—30, Bospeen 15—21, Waspeen 16—21, Wijnpeen 13, Boskroten 713. Kroten per kg. 4— Spruiten 29—77, Witlof 49—112, Spi nazie 27—58, Uien per kg. 10—16. bf:U,2026,6dwrfrfhmhmbmhm dw dwrfe Walcheren ZATERDAG 19 NOVEMBER. Ned. Herv. kerk. Middelburg (Koor kerk) 88.30 interkerkelijk avondge bed; Vlissingen (Eng. kerk) 7.308 interkerkelijk avondgebed. Zevendedags Adventisten. Vlissin- ;en 9.15 gebedssamenkomst, 10.15 Jrjbelstudie. ZONDAG 20 NOVEMBER Ned. Herv. kerk. Aagtekerke 10 ds. Sneljer, 7 ds. Richard; Arnemui den 10 leesdienst, 2.30 ds. Verweij; Biggekerke 9.30 en 2 ds. Abbing; Domburg 10 en 7 ds. Van Willens- waard; Gapinge 2 ds. v. d. Wind; Grijpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. Richard; Kleverskerke 10 vie. Don; Meliskerke 2.30 ds. Wagener; Middel burg (Nieuwe kerk) 10 ds. Aalders, 5 ds. v. d. Linde, 7 ds. Lam (Geref. bond); (Oostkerk) 10 ds. Van Woer den; (Koorkerk) 10 ds. v. d. Wall; (jeugdkerk in Electro-bioscoop) 10 ds. Don; Nieuw- en Sint Joosland 10 ds. Verweij, 7 ds. De Groot (jeugd dienst) Oost- m West-Souburg 9T30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. Van Dujjne, 9.30 jeugdkerk in „Concördia", dank dag voor het gewas niet 23 Nov., doch een week later; Oostkapeile 10 ds. Richard. 2.30 ds. Wisse; Ritthem 10 ds. van 't Hof, 2.3Q vie. De Meij; Serooskerke 10 ds. v. d- Wind, 2.30 ds. De Boer; Sint Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 vie. Don; Vrou wenpolder 10 ds. De Boer; Westka pelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek: Zou telande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Kloosterman. Herv. Kerk: Vlissingen St. Jacobs- kerk 10 ds Maas, 5 ds Kwast. Johan- neskerk 10 ds Kloosterman, 7 ds Maas; Havendorp 10 ds Kwast; En gelse kerk 9.30 kerk voor jongeren, Ned. Herv. KerK. Koudekerke 10 vic. De Mey, 10 jeugdkerk, 7 (jeugdd.) ds. Kroon, Vlissmgsestraat 2.30 ds. Van 't Hof, 't Zand 10 ds. De Groot, 10,15 jeugdkerk. Eglise Walloiie. Middelburg 10.30 (l'Eglise mennonite) m. le pasteur Risseeuw. Gereformeerde kerlt- Middelburg. (Hofpleinkerk) 9.30 ds, Meister, 2 ds. de Boer, 5 ds. De Boer. (NoorderkerkJ 9.30 ds. de Boer, 5 ds. Meister. Luth. VISMIJN VEERE 18 November. 904 kg. Exportgarnalen 66—81, 1724 kg. Randelsgaroalen 51—55, 5 kg. Middeltong "..68—2.42, 57 kg. Rog 17—i9. Vuilverwerkingsinstallatie. Na langdurige pogingen is het B. en W. van Vlissingen gelukt van de Stich ting tot het beheer van geldmiddelen voor de compostvoorziening te Am sterdam 27.260 te ontvangen, als bij drage in de kosten, gemaakt tijdens 't experimentele stadium van de vuil verwerkingsinstallatie. Bovendien is 't B. en W. gelukt de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening bereid te vinden een renteloze geldle ning van 178.000 beschikbaar te stel len voor deze vuilverwerkingsinstal latie. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor, de geldlening te accep teren. Door genoemde installatie zul len de kosten voor de vuilverwerkings belasting van 1,- kunnen worden te ruggebracht op 0.85 per inwoner. kerk 7.15 ds. Brederveld. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman. Domburg 10 2.30 ds. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare. Koudekerke 9 en 2.30 ds. v Til. Meliskerke 9.30 ds. van Nes, 2.30 ds. V. d. Schaaf. Oostkapeile 10 en 2.30 ds, Dercksen. Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. Souburg 9.30 ds. v. d. Schaaf, 2.30 ds. Goumare. St .Laurens 10 en 2.30 drs. Verschoor. Veere 10 en 2.30 ds. Stz-eefkerk. Vlissingen 9.30 ds. Brederveld, 5 ds. v. d. Schaaf, Vrou wenpolder 10 en 2.30 drs. Jager. West kapelle 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. van Nes. Gereformeerde Gemeente. Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 dienst, Oostkapeile 10, 2.30 en 7 ds. Rijksen. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd- Zoutelande 10, 2.30 en 7 dhr. Mole naar. Chr. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 6.15 leesd. Middelburg 9.30 leesd. 2.30 ds. de Vuyst. Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrijz. Hervormden. Middel burg 10 ds, v. d. Wall. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen Engelse kerk10.45 ds. Lindemans. Evangelisch Lutherse gemeente. Mid delburg 10 ds. Johannes. Vlissingen 5 ds. Johannes. Doopsgezinde gemeente. Middelburg geen dienst. Vlissingen 10 jeugddienst. Hersteld Apostolische Zendingsge meente. Vüssingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk Vlissingen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 dhr. Maalman. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst, 3.30 openl. samenk, 7.30 Var- lossingssamenk, o.l.v. majoor v. d. Vos- se. Vlissingen 10 heil. dienst, 6.45 open lucht samenk, 7.30 Verloss. samenk. o. l.v. kapt. Eikenaar Het Kruisleger. Middelburg 10.30 Wijdingsd. 7.30 Evang. samenk. o.l.v. kol. Schuil. Evang. op G.G. Vlissingen (Willem III) 10 en 5 ds, Grisnigt. G.G.N. Middelburg (veiling) 9.30. 2 en 6.30 leesd. Heden overleed in het iekenhuis te Middel burg, na een langduri ge ziekte, onze beminde broeder. Zwager, Pleeg vader en Oom JACOBUS GIJZELS Weduwnaar van A. J. GIJZELS— KAMERMANS tn de ouderdom van 80 jaar. Namens familie Grjzels. Vlissingen: J. A. GIJZELS Arnhem: H. H. GEELHOED— GIJZELS J. GEELHOED Mede namens familie Kamermans, Vlissingen: A. H. BRUGMAN— KAMERMANS H. BRUGMAN Mede namens familie Dingemanse, Vlissingen: P. DINGEMANSE M. DINGEMANSE— MOERLAND O. en W. Souburg: Mevrouw M. DE LOOFF huisgenote Op vejzoek geen bloemen. Liever geen bezoek. O. en W. Souburg, 18 November 19o5. Nieuwe Vlissingse weg 343 De teraardebestelling te Vlissingen zal plaats vinden op Dinsdag 22 November a.s. te 14.30 uur. Vertrek vanaf het woonhuis Nieuwe Vlis singse weg 343 te 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3