Wijkgebouw in St. Maartensdijk officieel geopend RDTERDDN C 5 VOORGEVEL „DE MEERPAAL" BEHOEFT RESTAURATIE éjonden boeien 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 NOVEMBER 1955 „EEN HISTORISCHE DAG Aanwinst voor ,JHet Groene Kruis" dank zij vele giften Van de vlaggemastcn voor het nieuwe wijkgebouw 3nnex badhuis van het Groene Kruis te Sint Maartensdijk woeien Dinsdagmiddag de Nederlandse, driekleur, dc Zwitserse vlag en de Groene Kruis-vlag. Daar was alle reden voor, want de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis nam op deze dag het nieuwe wijkgebouw in gebruik. Dank zij een belangrijke gift van het Zwitserse volk, en dc adoptiegemccnte Maartensdijk uit Utrecht, is het mo gelijk geworden een langgekoesterde wens in vervulling te zien gaan. Talrijk waren ook de gelukwensen, die het bestuur van het Groene Kruis van vele dijden in ontvangst mocht nemen, tijdens dc officiële openingsbijeenkomst, die in Hotel „Het Hof van Holland" gehouden werd. Vele genodigden, onder wie een zes entwintig personen tellende deputatie uit de adoptiegemeente Maartensdijk, hadden zich hier omstreeks drie uur verzameld. In zijn openingswoord richtte de afdelingsvoorzitter van het Groene Kruis, de heer W. G. Basti- aanse, een speciaal welkom tot dr. C. D. Cath, secretarisgeneraal van het Groene Kruis uit Utrecht en diens bu- reau-ohef, de heer A. Borstlap, de heer J. R. van der Borgh, inspecteur Volks gezondheid voor Zeeland, de heer A. de Lange, secretaris van de Provinci ale Vereniging „Het Groene Kruis", mr. H. H. Schuller, burgemeester van Maartensdijk en oud-burgemeester van Sint Maartensdijk, mevrouw E. J. J. TazelaarVan der Bel, weduwe van dokter J. Tazelaar, de oprichter van de afdeling Sint Maartensdijk, de heer G. Oostergetel, architect, en verder tot de besturen van Groene Kruis-afdelin- gen, wijkverpleegsters, doktoren, dis trictsverpleegsters en enkele burge meesters van gemeenten op Tholen. „Het Groene Kruis in Sint Maar tensdijk beleeft vandaag een histori sche dag", aldus de heer Bastiaanse, die voorts memoreerde, dat hoewel de ramp geen mensenlevens in Sint Maar tensdijk heeft geëist, deze toch veel materiële schade heeft veroorzaakt. Daarom kwam men in aanmerking voor de Zwitserse gift. „Wij zijn het Zwitserse volk grote dank verschul digd voor deze grote gift, vervolgde de heer Bastiaanse. Uit Zwitserland ontving men namelijk 35.000, terwijl dc inwoners van de adoptiegemeente Maartensdijk ook nog 67.00 bij elk aar brachten, die voor de bouw van 't badhuis werden bestemd. Zelfs van uit Amerika kwam er geld binnen. Een vroegere grootgrondbezitster in Sint Maartensdijk, freule De Jonge Van Ellemeet, schonk namelijk dui zend dollar, hetgeen omgewisseld in Nederlands geld 3840,- werd. Van de Ver. Ziekenhuisverpleging „Amers foort en Omstreken" werd 430,- ont vangen. JHIlillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllU 1 Eenheidsworstg Bij de opening van het nieu- H we wijkgebouw van de Vereni- ging Het Groene Kruis in Sint Maartensdijk werd namens de adoptiegemeente Maartensdijk |f in Utrecht, het woord gevoerd door mr. H. H. Schuller, burge- f§ meester van Maartensdijk. Tot grote verrassing van de aanwe- zigen verklapte mr. Schuller, p: |p dat de band tussen beide ge- meenten helemaal niet zo jong p is, maar zelfs oud, heel oud. Al H was de eerste band maar een M vrij negatieve. ee In de oorlog 1914-18 leefde in H Nederland in de distributietijd en in die dagen bestond er zo- p iéts als eenheidsworst, die van hogerhand aan de gemeenten p werd verstrekt. Op een goede dag stonden de Maartensdijkers hongerig uit te kijken naar een ji zending eenheidsworst, die vol- gens de papieren zou moeten ar- p riveren. Maar hoe men ook s wachtte, er kwam niets. p Pas later kregen zij te horen, dat de zending abusievelijk in Sint Maartensdijk was aangeko- men. Daar had men met de met- p worst zeer korte metten ge- maakt. De „Smerdiekers" had- M den nog nooit zo'n grote portie jp gehad.... p illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Er rest ons thans nog een uitgave van 20.000", besloot de voorzitter, „maar hiervoor zullen wij een oplos sing vinden". SYMBOLISCHE OPENING Hierop was het ogenblik voor de of ficiële opening aangebroken. Dit ge beurde op symbolische wijze, name lijk door het stellen van een handte kening in het gulden gastenboek. Dr. Cath viel de eer te beurt de eerste handtekening op het blanke papier te zetten en daarmede het wijkgebouw officieel voor geopend te verklaren. Hij sprak hierbij de hoop uit, dat het gebouw tot in lengte van jaren de ge zondheidszorg in Sint Maartensdijk op hoog plan mocht brengen en houden. In het kort vertelde dr. Cath hierna iets van de geschiedenis van het ont staan van het Zwitserse fonds, dat be kendheid heeft verkregen onder de naam „Le chaine de bonheur", de ge luksketen. De enige eis, die de Zwitserse gevers stelden was, dat het geld zodanig gebruikt zou worden, dat het ten goede kwam aan vele mensen en het kon getuigen van de Zwitserse hulp. Later werd besloten dit bedrag voor het Groene Kruis te bestemmen, die er 21 wijkgebouwen van kon la ten bouwen in Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. Dr. Cath deelde nog mede, dat men Zwitserland hiervoor op bij zondere wijze wil dankzeggen. Vervolgens werd het woord gevoerd door dr. J. R. van der Borgh namens de geneeskundige inspectie in Zeeland, die op een veelvuldig en doelmatig ge bruik hoopte. De heer A. de Lange uit Goes zei met betrekking tot de ramp, dat zelfs de donkerste wolk toch ook een zilveren rand heeft. Spreker ver wachtte, dat de leden waardering zou den tonen voor wat hier tot stand werd gebracht. De heer De Lange wil de het bij woorden alleen niet laten en zegde een passend geschenk toe als blijvend bewijs van medeleven van de provinciale vereniging. Over., de aard hiervan zal nader overleg worden ge pleegd. De burgemeester van Maartensdijk, mr. H. H. Schuller, hield vervolgens een korte toespraak, waarbij mevrouw Poortman namens het adoptiecomité voor een bloemstuk zorgde. Namens de Vereniging tot Behartiging van de Landbouwtuigpaard Fokkerij te De Bilt, bood de burgemeester een koe aan, die echter gemakshalve maar in klinkende munt was omgezet en een bedrag van 750,, had opgeleverd. Namens het gemeentebestuur van Sint Maartensdijk, alsmede de afdeling van het Rode Kruis, sprak burgemees ter D. C. Bouwense een gelukwens uit. De wijkverpleegster, zuster B. M. de Smit, sprak tenslotte een dankwoord, waarna de heer Bastiaanse de bijeen komst besloot door het glas te laten heffen en een heildronk uit te brengen op het Zwitserse volk. BADHUIS Vervolgens begaf de stoet genodig den zich naar het wijkgebouw. In de wachtkamer wijdde de heer Bastiaan se een kort woord aan de nagedachte nis van de heer J. Tazelaar, de op richter van de afdeling Sint Maartens dijk van het Groene Kruis. Daarna werd een rondwandeling door het ge bouw gemaakt, waarbij de keurige in richting werd bekeken. Naar een ontwerp van de kunstena- resse Adrie Pieck, een nicht van de bekende tekenaar Anton Pieck, is in de hal van het badhuis een tegelta bleau aangebracht, dat de verbonden heid en de hulp van Maartensdijk aan Sint Maartensdijk weergeeft. Met 'n plechtige onthulling van dit tableau, die burgemeester Schuller verrichtte, werd ook het badhuis officieel voor geopend verklaard. Plannen voor nieuwe school in 's-Heerenhoek Naar wij vernemen heeft het be stuur van de R.K. Jongensschool te 's-Heerenhoek bij het gemeentebe stuur een verzoek ingediend voor de bouw van een nieuwe zesklassige school. Het verzoek zal volgende week in de vergadering van de gemeente raad beha.ndeld worden. Het bestaande schoolgebouw aan de Molendijk, dat naar schatting reeds 75 jaar oud is, werd onlangs door de In specteur v. d. Volksgezondheid afge keurd. Hoewel de budgetaire positie van de gemeente er met de kosten van de nieuwbouw niet gemakkelijker op zal worden, kan een nieuwe school al lerminst een luxe genoemd worden. In het bestaande gebouw zijn verschil lende lokaliteiten, waar de zon nim mer naar binnen kan schenen. Examen Geslaagd, met lof, voör scheepswerktuig kunde. diploma A. de neer Haverman, leerling der „De Ruyterschool" te Vlis- singen. Dr. C. D. Cathsecretaris-generaal van het Groene Kruis, tekende bij de opening van het nieuwe wijkgebouw in Sint Maartensdijk als eerste in het gulden gastenboek", waarmede het gebouw tevens symbolisch voor officieel geopend verklaard was. TACHTIGJARIG BESTAAN IN 1956 Vlissings Chr. Militair Tehuis biedt dagelijks 30 jongens gezelligheid Volgend jaar om precies te zijn op 6 April 1956 bestaat het Christe lijk Militair Tehuis „De Meerpaal" te Vlissingen 80 jaar. Weliswaar is dit geen jubileum in de engere beteke nis van het woord, maar toch een feit, dat de aandacht waard is. Te meer omdat in verband met dit jubi leum een actie wordt gevoerd, die er toe zal bijdragen, dat de voorgevel van hot gebouw een uitgebreide res tauratie ondergaat. Deze gevel valt onder de dienst voor Monumenten zorg, die er ieder jaar een bepaald be drag voor uittrekt, maar steeds te weinig om de vroeger fraaie ge vel in zijn oude glorie te herstellen. In de loop der na-oorlogse jaren is de nodige restauratie al enkele malen begroot. Dat begon met vijf- tot ze venduizend gulden en voorzover men momenteel kan voorzien, zullen de werken wanneer ze althans uitge voerd kunnen worden een kleine twaalf mille vergen. Het is duidelijk, dat men door mid del van een eenvoudige bazar geen twaalfduizend gulden bij elkaar krijgt. Daarop rekenen de dames, die nu iedere week een middag en een avond bezig zijn met het vervaardi gen van goederen voor de bazar, die in Februari aanstaande gehouden zal worden, dan ook niet. Werkt snel en zeker! Tegen hoofdpijn, kiespijn, griep en rheumatische pijnen. stuur van het militair tehuis bij de viering van het tachtigjarig bestaan een zo groot mogelijk be drag aan te bieden. Voorts hoopt dit oestuur op financiële steun van Monumentenzorg, provincie, gemeente en bedrijfsleven. Momenteel werken voor deze ba zar ongeveer 25 dames volkomen belangeloos en men tracht deze groep nog zoveel mogelijk uit te brei den. Ook zal getracht worden een groep heren te vormen, die werkstuk ken voor de bazar willen maken. Het Christelijk Militair Tehuis te Vlissingen heeft een belangrijke taak. Gemiddeld wordt het per avond door ongeveer 30 jongens voornamelijk Marinemannen bezocht en vooral tijdens de week-einden is het er zeer druk. Militairen, ongeacht hun le vensbeschouwelijke richting, vinden er,in hun vrije uren de gastvrijheid en huiselijkheid, die zij in dienst moe ten missen. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Teleurstellende markt 15 Nov. 16 Nov. Nederland 1955 (3%) 98% 98% Nederland 1951 (3%) 101 Nederland 1948 (3%) 08% Nederland 1947 (3%) 3 99 99% Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 96% 96% Investeringscertificaten 3 99% 99% Nederland 1962-64 3 99% 99% Nederland N.W.S. 2% 76% 76% Ned. Indië 1937 A 3 97% 97 Nat. Handelsbank 162% 160% Ned. Handelmij. 234 233% A.K.U. 347% 345% Bergh's en Jurgens 301% 301% Calvé-Delft 311 309 Kon. Ned. Hoogovens 388% 384 Unilever 463% 460% Ned. Kabeïfabriek 316% 318 Philips 363% 359% Wilton-Feijenoord 280 271 Billiton 424— Kon. Petroleum Mij. 615% 618% Amsterdam Rubber 140% Holland Amerika Lijn 210% 209% Kon. Paketvaart yio 177 Rotterdamse Lloyd 175% 173 Ned. Scheepvaart Unie 186% 185% Stv. Mij. Nederland 196 194 H.VA. 157% 155 Deli Mij. 160% 160 Bank v. Ned. Gem. 4% 104 Centrale Suiker 212% 212% Kon. Mij. De Schelde N.B 222% 222% Baltimore-Ohio 49% 48% Missouri K.T. 19% 19% New York Central 45% Pennsylvania 27% 26% Anaconda 72 72% Bethlehem Steel 157 159% (Advertentie) St. Nicolaasveiling in Krabbendijke De Veiling Krabbendijke en Om streken zal Vrijdag 25 November a.s., des namiddags één uur, weer haar St. Nicolaasveiling houden. Hoewel, dank zij de goede prijzen, reeds veel fruit werd afgezet, hebben de kwekers toch nog heel wat kwaliteitsfruit gereser veerd voor deze veiling inet een fees telijk tintje, welke thans voor de zes de maal wordt gehouden. Het ziet er naar uit, dat de aanvoer van verpakt fruit nog groter zal zijn dan vorig jaar. Er worden namelijk ongeveer 7000 kratten verwacht. Daarnaast is er dan nog de aanvoer van los fruit, waarvan ae omvang tevoren moeilijk is te schatten. Beenbreuk bij rolschaatsen ..Het 11-jarige meisje E. B. kwam Woensdagavond op de Nieuwe Burg in Middelburg bij het rolschaatsen te vallen. Zg liep een beenbreuk op en moest naar het Gasthuis worden overgebracht. door De beste vulling ooit voor ballpoint; gemaakt. Eis daarom beslist de echte voor Uw leeggaschroven ballpoint I Verkrijgbaar voor allo ballpoint-typea tor Of few IBM* licUe- !i COPYRATOR Bllthoven Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM 16 Nov. Londen 10.62','2—IO.631/2; New York 3.81A 3.81H; Montreal 3.81ft—3.8 lii>: Parijs 1.0820—1.0840; Brussel 760% 7.61%; Frankfurt 90.4490.50; Zti- rich 86.8086.90; Zürich (vr francs) 88.8989.08; Stockholm 73.22— 73.32; Kopenhagen 54.9455.04; Oslo 53.00—53.19; Milaan 60.43— 60.53. Argentijns verrekeningsdol lar 3.76%—3.77%; Japanse verreke ningsdollar 3.76%—3.77%; Turkse verrekening5dollar 3.80—3.81. General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel Shell Union Tide Water 120% 51% 57% 61% 124% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 132% 133% Breda 1954 107% 107% Eindhoven 1954 113% 113% Enschede 1954 108% 108% 's-Gravenhage 1952 1 136% 137% 's-Gravenhage 1952 H 134 l'34ya Rotterdam 1952 I 141% Rotterdam 1952 n 137% 137% Utrecht 1952 124% 125 A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 14-11 15-11 16-11 278.65 281.48 280.38 162.29 162.64 161.88 156.55 156.37 155.44 145.5? 146.48 147.83, 162.75 162.57 161.39 215.24 216.69 215.87 De stemming ter beurze is gistermiddag tegengevallen. In het niet officiële ver keer van gistermorgen kwamen de koer sen op een iets hoger niveau, doch gis termiddag was hiervan vrijwel niets over gebleven. Het publiek bleef apathisch. Hierdoor voelde ook de beroepshandel er weinig voor tot grote operaties over te gaan, zodat de markt een vrijwel kleur loos verloop had. Kon. Olie vormde een uitzondering en steeg gestimuleerd door de, hogere notering in Wallstreet van 6151% tot 620%De overige Internationals openden circa 3 punten lager en brokkel den daarna nog iets verder af. Tegen slot volgde echter een licht herstel, waardoor de verliezen beperkt bleven tot 2 3 pun ten. Gisteren stond de inschrijving open op de nieuwe 3% pc.t Spoorweglening van 50 millloen. Al met al vlei de belang stelling voor deze obligaties mee, hetgeen mede te danken is aan de inschrijvingen van de rijksfondsen en enkele institutio nele beleggers. Men neemt aan, dat voor ongeveer het dubbele van het aangeboden bedrag zal worden ingetekend. Guldens beleggingen stil en overwegend iets beter. Prolongatie 2% pet. 18 November Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 3.53 2,07 16.07 2,07 10.19 1,7 4.22 2,22 16.34 2,22 10.48 1,8 5.01 2,35 17.10 2,36 5.25 1,40 17.37 1,46 5.43 1,65 17.51 1,71 11.21 2,06 10.56 1,54 11.14 1,78 23,28 1,61 22.27 1,58 22.56 1,70 23.32 23.11 FEUILLETON „Bah! Waarom trouwden ze dan niet eerder? Zij wilde romantiek en geen huwelijk". Cecilia vouwde haar armen en begon de koude schemerige kamer op en neer te lopen. Voor het raam bleef ze staan, staarde naar buiten en hei-vatte toen haar zonder linge wandeling. Peter zat neerslachtig in de grote stoel brj de schoorsteenmantel. Zijn lange blonde haren hingen slonzig over zijn voorhoofd en zijn lippen be wogen zwijgend, terwijl hg vreemd afwezig met de zeemeermin speelde. „Een schandaal, een groot schan daal", mompelde Cecilia, die de een na de ander aankeek. „Ut hoef jullie niet te vertellen, dat dit al mijn plan nen verandert! Peter gaat met mij mee terug naar huis. of Claudia met Dick trouwt of niet!" „Ik denk, dat u niet beseft, wat u zegt". Toms stem was zo hard als glas. ,.De omstandigheden niet in aanmerking genomen, is Claudia een verstandig meisje. Als ze niet al met Dick getrouwd is „Ja door TERRY DEAN „Wel, dan trouwt ze met mij!" Peter keek op. Hij staarde Tom en de verbaasde groep om hem heen, af wezig aan. Cecilia snoof. „Ha! Een prachtige keus! Tussen jou en Dick Forrester! Twee bedelaars!" „Per slot van rekening is ze vrij van u en uw bankbiljetten-overheer sing!" „Ik weet zeker, dat Elwood en Letty daar niet zo erg blij om zullen zijn! Tot wie zullen zij zich nu wen den! En wat zal er van hen worden?" Troostend legde Elwood een arm om Letty's schouders. „Wij redden het wel. Ut zou een heleboel dingen tegen je willen zeggen, Cecilia, maar ik zal ze inslikken. Je bent erg trots op de naam Ponsonby. Ongelofelijk trots. Al die jaren heb je er over ge waaktwachtend op de dag, waarop de hoogmoed ten val zou ko men, waarop „Genoeg, Elwood. Ut heb genoeg gehoord. De wereld is vol van goede families en Peter is nog jong. We zullen wel een geschikte vrouw voor hem vinden, wees maar niet bang". „Ik heb geen belang bij een ge schikte vrouw!" riep Peter plotseling, uit zijn dromen ontwakend. „Ik wil Kitty! Ik heb altijd Kitty gewild!" „Peter, hoe durf je! Houd onmid dellijk je mond, hoor je". Hij deinsde achteruit, maar deed direct weer een stap voorwaarts. Zijn bleke gezicht had een vastberaden uitdrukking. „Het spijt me tante, maar zo is het. Ik ga niet met u te rug! Nooit! Ik ben dankbaar voor wat u voor mij heeft gedaan, geloof me, maar u hebt me een ding ge leerd, dat ik nooit weer vergeet. Geld is niet alles, tante. Ik hou van Kitty en ik ga haar zoeken, zelfs al zou ik heel Amerika binnenste buiten moe ten. keren". „Doe niet zo ezelachtig, Peter. Jij verliefd op een actrice! De lippen van Cecilia krulden zich verachtelijk en gingen schuil achter de vooruit stekende neus.,, En waaruit conclu deer je, dat ze ook van jou houdt. Dat ze je tenminste wil accepteren?" „Dat weet ik!" „Natuurlijk, je weet het. En hoe bén je van plan haar te vinden?" Met een triomfantelijk gebaar streek Tom zijn vingers door zijn knalharen. „Eenvoudig genoeg", viel hij haar in de rede. „Ik zal hem het adres geven. En om bij u alle twijfel weg te nemen, Kitty houdt van hem. Wilt u misschien de brieven zien, waaruit dat blijkt?" Peter was buiten zichzelf van vreugde. Hij overschreeuwde Cecilia's •protest en smeekte Tom hem die brie ven te laten lezen. „Je moet ze mij Eeven!" riep hij. „Alsjeblieft Tom! iefste, liefste Kitty. Waar is ze nu? Wat doet ze? Oh, Tom, je moet het me vertellen! Je moet me die brief laten lezen! Nu, direct!" Tom duwde Peters hand van zijn schouder en lachte vriendelijk. „Hij is boven in mijn kamer", begon hij. „Er zijn daar nog meer brieven en som mige daarvan zullen je tante bijzon der interesseren". Toen hij aanstalten maakte om te gaan, pakte Peter hem bij de arm. „Het spijt me heel erg voor Clau dia", mompelde hij. „Voor jou en Claudia, bedoel ik. Ik dachtwel, altijd als ik jullie samen zag herin nerde ile me hoe Kitty en ikTus sen jullie was hetzelfde gevoel hetzelfde onzichtbare contact, als je weet wat ik bedoel. Dat is me nooit opgevallen, als ze met Dick omging". Zuchtend sloeg hij zijn ogen neer. „Ik zou het heel erg op prijs stellen, als jullie samen gelukkig werden Begrijp je me?" „Dank je, Peter, ik begrijp je". Om zijn lippen speelde 'n bedroefde glim lach. „Ik begrijp, maar al te goed, wat je bedoelt". Toen hij de deur achter zich dicht trok, liet Tom en stilte achter, die hem als een hoge. dikke muur van de rest van het gezelschap leek te schei den. Het duurde slechts een minuut of twee, voordat hij Kitty's brieven en de papieren, die hij Cecilia zou laten zien, had gevonden. Hij stond juist op het punt naar beneden te gaan, toen hij de voordeur hoorde open gaan. Een ogenblikje later, toen de klank van opgewonden stemmen door het huis galmde, vloog hij letterlijk de trap af. De adem stokte in zijn keel. Claudia was teruggekomen! Hg bleef staan, toen hg in de hall was aange land, Was ze alleen teruggekomen! Was ze nog vrg?Of Tegen beter weten in nóg steeds hopende, snelde hij de kamer binnen. Claudia was alleen! Dick was er niet! Ze zag er vermoeid uit en ze was zenuwachtig. En toch, om de een of andere raadselachtige reden Toms hart leek stil te staan zag ze er gelukkig en tevreden uit. Cecilia wees met haar benige vin ger naar Claudia. Haar woordén bul derden als een najaarsonweer. Maar Tom luisterde er niet naar. Peter ook niet. Hij maakte vreemde bokke- sprongen door de kamer. Elwood en Letty waren een en al lach. Tom riep impulsief Claudia's naam. Zijn stem was onzeker en tegelijker tijd angstig en hoopvol. ..Claudia!" Ze draaide zich om en lachte hem toe. terwijl ze zich zacht uit Letty's omhelzing losmaakte. ..Claudia!" „Tomik ben teruggekomen Cecilia lien naar voren en ging tus sen hen in staan. ..Wat is dit allemaal voor een onzin. Wat heb je met die papieren gedaan, Claudia? Geef ze me terug". „Dit is alles wat er van overgeble ven is". Uit haar blouse haalde ze drie smalle strookjes papier. Toen ze die Ceqilia overreikte, trokken er donkere schaduwen rond haar ogen. „Dickzei ze, maar verder kwam ze niet. Tom liep naar haar toe. Teder leg de hg zijn arm om haar heen. „Als je het ons niet wilt vertellen „Dat zal ik wel!" Ze aarzelde een ogenblik,, lachte flets en zei toen: „We maakten ruzie. Hij wou niet luisteren. Ik hoef jullie niet te ver tellen, hoe hij s. Ik liet hem de pa pieren zien en probeerde hem alles uit te leggen. Hg wilde, dat we direct zoudpn trouwen. Ik heb hem verteld, dat dat onmogelijk was. Cecilia had mg immers haar vertrouwen geschon ken. En ik had haar onnodig kwaad gemaakt, door te doen alsof Cecilia stootte een paar onverstaan bare maar erg onvriendelijke klanken uit. „Ik wou haar niet achter haar rug om bedriegen", ging Claudia verder. „Ik hoopte, dat hij dat zou begrijpen, maar dat deed hij niet". Haar lippen trilden, toen ze zich het gesprek met Dick weer herinner de, maar ze dwong zichzelf verder te spreken. „Ik verlangde begrip en me deleven, maar hij scheen niet te be grijpen; dat ik mijzelf had ver loochend en hen, van wie ik het aller meest h"udt, de rug had toegedraaid. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6