KRINGVERGADERING ZEELAND VAN HET NED. RODE KRUIS WALCHEREN MARKTBERICHTEN WALCHERSE RODE KRUIS-LEDEN OEFENDEN IN VLISSINGEN HtoMY BROWN ais politie-chef DINSDAG 15 NOVEMBER 1955 PROVINCIALE ZE BOW SE COO RANT IN 1955 48.000.— INGEZAMELD Volgend jaar boottocht in onze provincie. In de te Goes gehouden Kringvergadering Zeeland van het Ned. Rode Kruis, herdacht de voorzitter, de Kringcommissaris mr. J. A. Heyse uit Middelburg, in zijn openingswoord wijlen jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye. in leven voorzitter van de afdeling Zierikzee. Voorts memoreerde de voorzitter het, twintig- pn veertig-jarig bestaan van resp. Oost- en West- Souburg en ZuidrBeveland-West, alsmede de Rode Kruis-onderscheidin- gen, welke onlangs ten deel vielen aan de heren Hoste, secretaris der af deling West Zeeuwsch-Vlaanderen en Leenhouts, voorzitter der afdeling O. en West-Souburg. B\j acclamatie werd de heer Hey se, wegens periodieke aftreding, als enige candidaat geplaatst op de voordracht tot herbenoeming als Kringcommissaris in de provincie Zeeland, welke voordracht via het hoofdbestuur aan H. M. de Koningin zal worden voorgelegd. Ten aanzien van de jaarlijkse in zameling 1955 deelde de voorzitter mede, dat deze in Zeeland ruim 48.000 heeft opgebracht of: slechts 5000 minder dan over 1954. Als afdeling, die in de Kling procentsgewijs het hoogste be drag inzamelde, werd evenals verleden jaar St. Pliilipsland no. één. Deze afdeling zal vermoede lijk ook dit jaar de landelij]. trophee, namelijk de zijden ere- wimpel, welke zij over 1954 op Fijnaart veroverde, mogen behou den. In aansluiting hierop deelde de Kringsecretaris, de heer A. D. Con- stand.se mede, dat deze afdeling nagenoeg hetzelfde bedrag, namelijk ongeveer 2100 heeft opgebracht of wel 95 cent per inwoner, als over 1954. De ledenwerfactie heeft in twee jaren tijds in Zeeland een aan was te zien gegeven van ongeveer 3000 leden, zodat het aantal steeg tot 17.000. Landelijk staat Zeeland met een percentage van zes procent van het inwonertal op de derde plaats. Gestreefd wordt het ledental op te voeren tot 20.000, teneinde acht procent te behalen. Het lande lijk gemiddelde bedraagt ruim 4,60 In Zeeland zijn er drie afdelin gen, die boven 20 uitkomen en een gelijk aantal boven da 10 NATIONALE ACTIE. Afgezien van de reeds in Zeeland in volle gang zijnde of voor het ko mende winterseizoen aangekondigde ledenwerfacties, zal daarenboven in het najaar van 1956 een grote natio nale actie van de zijde van het Hoofdbestuur worden gehouden om ter gelegenheid van het 90-jarig be staan van het Ned. Rode Kruis in het daarop volgende jaar het aantal leden hopelijk verdubbeld te krijgen en te brengen op 1 millioen. Diepzeevis aangetroffen in Westkapelle. Eén dezer dagen heeft de heer W. Lièvènse te Westkapelle tussen een paalhoofd op het strand, een vreemd soort vis ontdekt. Het dier was in een holte tussen de basaltblokken ge raakt en door het afgaande tij was de weg terug afgesneden. Het bleek een braam (Brama raii) ook wel zee brasem genoemd, te zijn. Deze is in hoofdzaak een bewoner van de diep zee, waar hij zich in rotsspleten op houdt. Het geslacht van de Brama ken merkt zich voornamelijk door een zij delings samengedrukt lichaam en éen enkele lange rugvin zonder een dui delijk afgescheiden stekelig gedeelte. Het leeft in alle tropische en sub tropische zeeën. De vis is zeldzaam op onze kusten. Het gevonden exem plaar mat met staai't 64 cm., de hoogte was 26 cm., terwijl de „dikte" slechts 6 a 7 cm. bedroeg. Het woog ongeveer 3 kilo. Opvallend waren dé Êrote heldere ogen voorin de kop. oor bemiddeling van de groepscom mandant der Rijkspolitie opper wachtmeester Westveer, is het dier opgezonden naar het zoölogisch mu seum in Den Helder. Zeeuwen in Deventer en Den Bosch bijeen. De Zeeuwse /érenigingen in Deven ter en in 's-Hertogenbosch hebben- op hun contact-avonden kunnen genie ten van de Zeeuwse humorist, Rien de Jonge, alias Jilles de Puut, uit Kloetinge. Voor de contact-avond in Deventer was veel belangstelling. Zelfs Zeeu wen uit Laren en Lochern waren naar Deventer gekomen om het optreden van Rien de Jonge bij te wonen. De liedjes van De Jonge, werden begeleid door mevrouw Kock-Galle. één dei- leden van de Deventerse Zeeuwse Vereniging. De voorzitter, de heer M. Geerse, dankte tenslotte de heer De Jonge hartelijk voor zijn gewaardeer de optreden. Vrijdagavond werd in hotel „De Fostzegel" te 's-Hertogen bosch een contact-avond gehouden door de Zeeuwse Vereniging in Den Bosch. Deze avond werd geopend met het zingen van het Zeeuwse volkslied en met een openingswoord door de voorzitter, de heer F. de Munclc. Ook hier heeft men ten volle genoten van het met humor doorwe ven programma van Rien de Jonge. Toneelverenigingen in Hulst fuseerden In een gecombineerde vergadering van „de Sinl-Josephs Ghesellen" de oudste Hulster toneelvereniging en „het R.K. Z.-Vlaams Toneel" werd be sloten een fusie aan te gaan. De Ghe sellen. die een indrukwekkende staat van dienst hebben en eens het Zeeuws Landjuweel wonnen, splitsten zich toen hun regisseur drs. Louis Locke- feer, uittrad en het R K. Zeeuws- Vlaams Toneel oprichtte. Na korte tijd ontstonden in de laatste vereniging meningsverschillen en drs Lockefeer, die uittrad, stichtte „het Reizend Z. Vlaams Volkstoneel", waarvan hij re gisseur is. De gefuseerde vereniging zal vermoedelijk omgezet worden in een z.g. Rederijkerskamer en toetre den tot de organisatie van Vlaamse Rederijkers Kamers. Voorzitter werd de heer Charles Ileirman, secretaris de heer M. de Graaf en penningmees ter de heer D. de Cock. Het voornaamste punt t .n bespre king was wel de boottocht voor chro nische invaliden, welke Zeeland in het komende jaar zal organiseren. Besloten werd derhalve de afdelings besturen van het Rode Kruis, ook alle doktoren en wijkverpleegsters aan te schrijven, in verband met de selectie. De boot biedt plaats aan slechts 75 patiënten. Het vaarplan, dat eerst in het begin van 1956 be kendgemaakt kan worden, zal in ieder geval inhouden, dat alleen via de binnenwateren gevaren wordt en dat meer dan één ligplaats in Zee land gekozen zal worden om de kos ten van vervoer der patiënten van flaats van inwoning naar de boot en erug tot een minimum te beperken. De Gewestelijke Commandant van 't Rode Kruis Corps in Zeeland, dok ter M. Huygens te Westkapelle, heeft zicli bereidverklaard als scheepsarts voor de komende Zeeuw se boottocht te fungeren. Tot slot van de vergadering werden er nog enkele colonnezaken, alsmede het Jeugd Rode Kruis ter sprake ge bracht. Schade aan mosselpercelen voor de rechtbank In het gemeentehuis te Bruinisse had opnieuw een bespreking plaats tussen de door baggerschade getroffen mossel kwekers en de rechtskundige mr. Van der Hoeven uit Rotterdam en de deur waarders J. Schep uit Sommelsdijk en H. Loeve uit Goes, onder leiding van burgemeester H. K. Michaelis uit Brui nisse. Mr. Van der Hoeven deelde mede, dat de Staat het bemiddelingsvoorstel om door een vijf personen bestaande commissie, waarvan twee leden door elk der partijen zouden moeten wor den aangewezen, terwijl deze vier le den gezamenlijk een vijfde lid zouden benoemen, was afgewezen. De Staat wil het dus kennelijk op een procedure laten aankomen. Na enige oriënterende besprekingen in het algemeen, werd door mr .Van der Hoeven kennisgenomen van ieder geval afzonderlijk, in een persoonlijk onderhoud met de betrokkenen. Deze besprekingen zullen over veer tien dagen weer worden voortgezet, waarna de zaak of liever de meer dan 20 zaken afzonderlijk bij de rechtbank te 's-Gravenhage aanhangig zullen worden gemaakt. Er waren op de gadering ook kwekers aanwezig uit Zierikzee en Yerseke. (Baggerschade is schade toegebracht aan mosselpercelen in Grevelingen en Oosterschelde, bij het dijkherstel aan de dijken van Flakkee en Schouwen— Duiveland.) Voor de toegebrachte schade wordt het Rijk door de gedu peerde mosselkwekers aansprakelijk gesteld. Benoemd bij Wegschap Tot kantonnier bij het waterschap Wegschap Walcheren werd benoemd de heer F. Wisse Pzn. uit St. Laurens. Middelburg Forumavond „Deltaplan" van classicale jeugdraad. Uitgaande van de Classicale Jeugd raad voor Walcheren van de Her vormde Kerk werd in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg Maandag een forumavond gehouden. Ds. E. Sneller, voorzitter, sprak een ope ningswoord. Ds. H. M. Strating uit Goes leidde vervolgens het thema van deze avond in, waarbij hij onder meer uiteenzette, waarom de Kerk zich met de problematiek rond het Deltaplan bezighoudt. Hij merkte vervolgens op, dat het mogelijk is in een gesprek van mens tot mens dit alles te bespreken. Tot slot wees spre ker op de gevaren, voordelen en in vloeden, die hun werking zullen doen gelden na de verwezenlijking van 't plan. Na de pauze beantwoordde een fo- im, bestaande uit mejuffrouw M. Westera, van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk Werk; ir. J. Bos, secretaris van de L.J.G.; de heer G. de Voogd, secretaris der Provin ciale Herv. Jeugdraad; ir. M. de Vink, d.irercutcruet Vink, directeur van de Provincial^ Planologische dienst, de heer J. Jas- perse uit Koudekerke, de heer J. Jon ker van de dienst ruilverkaveling, on der voorzitterschap van ds. Strating een groot aantal interessante vragen. Onder meer kwamen aan de orde de plaats der dijken, de bescherming van het achterland tegen stormvloe den, het investeren van ^kapitaal in mogelijk te verwachten 'industrieën, de taak der diaconieën in verband met het werk der provinciale com missie ter bestudering dezer vragen en het ontbreken van vrouwen in de vele diaconieën. Verder werd even eens 't probleem van de huisvesting van de toekomstige dijkwerkers van buiten de provincie besproken. Ds. Sneller sloot deze goedbezochte en zeer interessante avond. Vrijz. Hervormde gemeente-avond De afdeling Middelburg van de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den hield dezer dagen een goed be zochte gemeenteavond in het Neder lands Koffiehuis aan de Markt. Deze gemeente-avond was tevens bedoeld als begroeting van ds. I. J. van Hou- te, die onlangs zijn intrede deed en zijn echtgenote mevr. Van Houte-Im- mink. De voorzitter, de heer L. A. Schenk, verwelkomde ds. en mevr. van Houte in de kring der vereniging, waarna ds. van Houte zich tot de aan wezigen richtte. Hierna beantwoordde een forum be staande uit ds. vafi Houte, mevr. Ot- ten, mej. Blok en de heren P. J- Doets C. Roelands, L. A. Schenk en A. A. Schouten door de aanwezigen gestel de vragen. De vereniging kan op een zeer ge animeerde gemeente-avond terug zien. Bazar „Tesselschade" De afdeling Walcheren van de Alge mene Nederlandse Vrouwenver eni. ging „Tesselschade Arbeid Adelt" hield dezer dagen haar jaarlijkse ba zar, ditmaal in het hotel „De Burg" in Middelburg. Ook dit jaar kon ruim gekozen worden uit fraaie handwer ken en met de hand beschilderde ge bruiksvoorwerpen. De opbrengst was zeer goed te noemen; er werd voor bijna 1200 verkocht, derhalve 400 meer dan vorig jaar. Koe nodig dit gold is. blijkt wel uit het feit, dat in één jaar over geheel Nederland aan werklonen voor de thuiswerkende handwerksters 87.000 werd uitbe taald en 18.600 ter bevordering van dc beroepsopleiding van jonge vrou wen. Examens In Den Haag slaagden voor het voorlopig diploma Scheepswerktuig- kundige de heren C. Kasse, Veere en J. P. Pattipeilohy, Middelburg, beiden leerlingen van de Middelburgse ma- chinistenschool. Oogstdienst Zondagsschool Zondagmiddag hield in de Koorkerk in Middelburg de Vrijzinige Zondags school een oogstdienst voor alle zon- dagsschoolkinderen met ouders en belangstellenden. Deze dienst stond onder leiding van de lieer A. A. Schouten. Na afloop van de dienst werden bloemen en het fruit bezorgd bij zieken en ouden van dagen. Vlissingen Tentoonstelling stadhuismaquette Om de inwoners van Vlissingen en andere belangstellenden zoveel moge lijk de gelegenheid te geven de ma quette van net ontworpen nieuwe stadhuis met onmiddellijke omgeving te bezichtigen, wordt deze met ingang van vandaag (Dinsdag) tentoonge steld in de etalage van de P.Z.E.M.- toonzaal aan het Betje Wolff plein. De duur van deze expositie is nog niet bepaald, doch zal vermoedelijk twee tot drie weken zijn. Groninger vereniging Zaterdag hield de Groninger vere niging „Oet Loug en Stad" te Vlis singen haar tweede contactavond in dit seizoen. Zoals gebruikelijk sprak de voorzitter, de heer H. Kwant een openingswoord, en werd het „Gröne- ger Laid" gezongen en hield men een korte vergadering. Daarna voerden eigen krachten het Groningse toneel- söél „Christien" van C. Hoekstra- Kloosterhuis op. Er werd van dit aar dige dialectische stuk een charmante vertolking gegeven en de tonelisten hebben hun uiterste best gedaan te geven wat van hun gevraagd werd. De waardering, die de amateur acteurs en actrices oogstten, werd niet alleen vertolkt in het aplaus. De dames ontvingen een bloemetje en de heren een rokertje. De heer Fruite- ma, die de opvoerenden aan het eind van de voorstelling dank bracht na mens de leden, sprak tevens de hoop uit, dat vele Groningers, die thans in Vlissingen wonen, zich zullen aanslui ten bij de vereniging. Jaarvergadering J. V. De Jongelingsvereniging „Calvin" op Gereformeerde grondslag afdelin gen A en B te Vlissingen hielden in het Gereformeerde jeugdgebouw de jaarvergadering. Na de jaarverslagen van de secre taris en de penningmeester werd het onderwerp „De oecumenische be weging" behandeld. Op dit onder werp volgde een breedvoerige bespre king. Na de pauze werd het program ma op keurige wijze verzorgd door „The Hurrymakers", onder leiding van de heer J. Meijer. Zangavond in Geref, Kerk In de Gereformeerde kerk te Vlis singen zal Vrijdag aanstaande 's avonds om acht uur een zangavond worden gehouden, waaraan mede werking wordt verleend door het Ge reformeerd Evangelisatie Zangkoor, de zangeres mevrouw Mimi van der Loo en ds. G. J. Pontier. Kolenvereniging ontbonden In een op 11 November gehouden buitengewone algemene ledenverga dering van coöperatieve Kolenvereni ging „Draagt Elkanders Lasten" te Vlissingen, werd het besluit genomen de vereniging te ontbinden. Van stelling gevallen. Bij werkzaamheden aan woningen in aanbouw te Bergen op Zoom, is Maandag de heer C. Heeffer uit Hals teren van een ongeveer 10 meter hoge stelling gevallen. Met zware verwon- idngen moest het slachtoffer naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar het is overleden. De heer Heeffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Poolse oudstrijders bijeen Zaterdagavond werd in „De Zilver- pool" te Vlissingen de Poolse onaf hankelijkheidsdag van 11 November gevierd, terwijl tevens werd herdacht dat het 100 jaar geleden is, dat de grootste Poolse dichter, Adam Mickiewicz, was overleden. Deze avond was georganiseerd door de Vereniging van Poolse Oudstrijders. De voorzifter ir. J, Minkiewicz sprak het openingswoord, waarna het Pool se en het Nederlandse volkslied wer den gezongen. Na een Pools referaat •over de genoemde herdenkingen, sprak de heer B. Strenk in het Ne derlands tot de aanwezigen. Hij ein digde met het voorlezen van een fragment van Adam Mickiewicz's ..Ode aan de Jeugd". Als gasten tra den op de organist B. Galas uit Bre da, die op een accordeon Poolse volks liederen ten gehore bracht en de de clamator B. Opolski uit Utrecht. Oost- en West-Souburg Propaganda-avond Chr. Volksonderwijs In de zaal „De Zwaan" te Souburg werd vorige week een propaganda- avond gehouden door de plaatselijke contactcommissie van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs. De bjjeenkomst werd geopend door de heer Faase, voorzitter van de contact commissie, waarna het hoofd van de Julianaschool, de heer J. Deij. een propagandistisch woord sprak. Hii deelde o.m. mee, dat de Marnixschoöl te West-Souburg vernieuwd zal wor den en dat men aan de Julianaschool een negende klasselokaal zal moeten aanbouwen. De heer Deij wees o.m. op de doelstellingen van de Christe lijke scholen en besloot zijn toespraak met de wens, dat men het C.V.O. een goed hart zal toedragen. De toneelgroep „Contact" bracht vervolgens een goede opvoering van Hans Nesna's toneelspel „Spel met een droom". Een dramatisch stuk, waarin toch ook de humor niet ont breekt. Bijzonder goed was het spel van mej. J. P. Antheunisse en de heer A. H. Jager. Regisseur' was de heer A. Goedhart en grimeur de heer Julianus. Het stuk zal ook nog in enkele plaatsen worden vertoond. A.R. kiesvereniging vergaderde De A.R.-kiesvereniging te Souburg hield in de zaal „Rehoboth" een ver gadering onder voorzitterschap van de heer M. A. van de Putte. Na af werking van enkele huishoudelijke za ken sprak de heer W. Poppe uit Vlis singen over de verkiezingsstrijd. De heer Poppe behandelde de verschillen- de meningen, die er bjj andersdenken den bestaan over de Christelijke poli tiek. Hoewel men op veel punten ge faald heeft wekte spr. de leden od trouw te blijven aan het Christelijk beginsel, dat ook in de politiek naar de eer van Gods Woord vervat is. VEILING „WALCHEREN" W.A. MIDDELBURG 14 November. Appelen: A 54, B 48, I 40—48, K 23—40, Goudreinette A 46—47, BC 40, I 35, II 32, K 32—39, Cox Orange Pippin K 5355, Zoete Ermgaard I 50— 52. Bramly's S. K 21—23. Peren: Gieser Wildeman I 4849, St. Remy I 30, II 26. K 26—28, Pondspeer K 28—29. Zw. Wijnpeer K 21—27. Aardappelen: Bintjes, bonken 13, idem grote 6—10, Koopm. Bi., grote 10—11, Eigenh., gro'.e 8—9. Groenten: Bloemkool A 29—62, B 33, C 924, Sla per st. 3—12, Sav. kpol 8— 23. Rode kool 4—14, Witte kool 5, Boere. kool 11—24, Prei 9—25, Andijvie 7—31, Bospeen 12—20, Wijnpeen 611, Waspeen 819, Kroten per kg. 48, Boskroten 11, Uien per kg. 10—18, Spruiten 26—58, Witlof 51—87. VISMIJN VEERE 14 November. 2630 kg. Exportgarnalen 65—75, 6585 kg. Handelsgarnalen 50—56, 131 kg. Schar 52—67, 67 kg. Wijting 36-46, 7 kg. Middeltong 210—420, 161 kg. Rog 2741, 43 kg. Ongesorteerde vis 4547. MARKTBERICHT VLAS 14 November. Waterroot-vlas: lage soor ten van 1.40 tot 1.70, middensoorten tot 2,-, betere soorten tot 240. best vlas tot I 2.75. Dauwroot-vlas: lage soorten van 1.20 tot 1.45, middensoorten tot t i.75, best vlas tot 2.10. Breekvlas: van 0.80 tot t 1-45, naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.70 tot I 1.10. Markt iets verbeterd. Er werd wat meer vlas verkocht, zodat het meeste gezwin gelde vlas deze week afgezet kon worden. De prijzen waren nagenoeg onveranderd, enkele middensoorten iets lager. Er be staat voldoende belangstelling voor de be tere kwaliteiten om de productie geheei op te nemen. Aanbod van dauwrootvlas onveranderd, de prijzen bleven op het zelfde peil als vorige week, met uitzonde ring van enkele middensoorten, die Iets lager waren. Breekvlas van goede kwali teit blijft gevraagd, prijzen onveranderd. Aanbod van gezwingelde lokken blijft matig, de prijzen zijn onveranderd vast. R.C.S.Biervliet 01 Het was sneu voor de Souburgers, dat zij in de laatste minuut bij Bier vliet een nederlaag moesten incasse ren (0-1), maar aan de andere kant zou een RCS-overwinning evenmin verdiend zijn geweest. Daarvoor speelde de voorhoede te stuntelig. Slagen de Souburgers er niet in een grondige wijziging in hun aanvalsli- nie te brengen, dan ziet het er niet best uit. Voor de rust had Buys reeds na enkele minuten een opgelegde kans maar hij faalde. Aan de andere kant maakte Biervliet er ook al niet veel van en doelpunten bleken voor rust dan ook te duur. Na de thee speelde RCS een tikje beter dan de bezoekers, maar binnen het. doelgebied gekomen was en bleef het hopeloos mis. Ieder had zich reeds met een puntloos gelijk spel verzoend, toen de Biervliet-rechtsbinneh een minuut voor het einde doelman Beun van RCS kansloos sloeg en daarmee dus een zege uit het vuur sleepte. Hospitaal in Schelde-loods. Op het terrein van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" op „Het Eiland" te Vlissingen werd Maan dagavond èen grootscheepse oefening gehouden voor alle Rode Kruis-co- lonnes van Walcheren. Meer dan honderd enthousiaste mannen en vrouwen hadden aan de oproep ge hoor gegeven om het geleerde aan de praktijk te toetsen. Een twintig tal leerjongens van „De Schelde" had zich vrijwillig aangeboden om de rol van patiënt op zich te nemen. In een loods waren een verzamel- post en een hospitaal ingericht. Ter- reinploegen zochten in het donker rond de dokken naar de denkbeel dige gewonden, die verondersteld werden slachtoffers van bominslagen te zijn, en vervoerden hen naar de verzamelpost. Hierbij moesten som mige gewonden langs een kabelbaan over een dok gehesen worden. Op de verzamelpost werden de slacht offers geselecteerd, de ernstigste ge vallen werden doorgestuurd naar het hospitaal. Hier was zelfs een aparte afdeling voor het toedienen van bloedtransfusies ingericht, waar ook een vijftal patiënten werd verpleegd. De oefening, die onder leiding stond van de Chef-Staf, de arts H. Frima, was niet zozéer bedoeld als oefening voor de terrein-patrouilles in het verschaffen van eerste hulp aan de slachtoffers hoewel dat er natuurlijk ook bij te pas kwam als wel om te zien of de comman danten van de patrouilles de juiste selecLie toepasten en de ernstigste patiënten het eerst naar de verza melpost deden vervoeren. Hun „werk" werd hier dan ook terdege gecontroleerd. Waar :jn onze schepen? Aalsum 12 te Colombo. Amsteldijk 13 te Antwerpen Blommersdijk 13 v Antwerpen n R'dam. Camitia 12 v Pun'.a Cardon n Liverpool. Dongedijk 14 te Antwerpen. Indrapoera 14 te Genua. Japara K.R.L. 13 te New York Kateiysia 13 v Geelong n Mena al Ahmadl. Krebsia 12 v Port Said n Spezia. Kellia 14 te Buenos Aires. Lutterkerk 13 v Harre n R'dam. Moordrecht 13 v Port Said n Philadelphia. Oranje 13 v Sabang n Beiawan. Peperkust 13 v Antwerpen n R'dam. Perna 12 v R'dam n Heysham. Pendrecht 13 p Kreta. Sibajak 14 p Guardafui n Aden. Schie 13 p Ouessant. Willemstad 14 te Plymouth. Willem Ruvs 13 v Gibraltar n Southampton Wonorato 12 p Azoren n Halifax. Zuiderkruis 12 v Walvisbaai n Las Palmas. AARDAPPBLBEURS ROTTERDAM 14 Nov. Klciaardappelen 35 mm opwaarts Eigenheimers 8—9. Bintjes 10—10.50. Be velanders 9.50. Koopmans Blauwe 10.—. Meerlanders 88.50. Voor export: 35 mm opwaarts in twee mat engesorteerd. Kleigrond: Bintjes II. Alpha 10.25. Zandgrond 35 mm opwaarts Voran 7.25. Voeraardappelen 3.754, prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM 14 Nov. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Rode tarwe op vochtconditie 2655—26.60. Witte tarwe 26.66—26.75. Voedergranen kalm. Zomergerst naar kwaliteit 22—24.25. Prima ca 25. Haver naar kleur en droogte 20—21.75, extra blanke tot 22.25. Rogge doorsneekwalitelt 18X019.25. Bakrogge ca 20. Peulvruchten flauw, groene erw ten en schokkers mét'weinig handel rêsp. op 36 en 42 gewaardeerd. Bruine bonen ca. 62. VEEMARKT ROTTERDAM 14 Nov. Aanvoer ln totaal 2027. Vette koelen en ossen 1177. Varkens 309. Scha pen of lammeren 41. Vette koeien le kw. 60—282. 2e kw. 244— 260, 3e kw 220-2-12. Varkens (lev. gew.) le kw 179, 2e kw 177, 3e kw 174. (Prijzen In ets per kg.) Lammeren le kw. 120, 2e kw. 100, 3e kw 90. (Prijzen in guldens per stuk,) Vette koeien, aanvoer, korter: handel, kalm; prijzen, le ruifh prijshoudend, ver der onveranderd. Varkens (lev. gew) aan voer, als vorige week; handel, tamelijk; prijzen, niet geheel prijshoudend, afloop vooral van lichtere soorten traag. Lam meren, aanvoer, even meer, handel, vlot; prijzen, vooral niet lager in prijs. Van onze adverteerders Depót aardolieproducten in Goes uitgebreid. Met het opendraaien van een kraan, die ue benzine in een ge reedstaande tankwagen deed stro men, heeft de burgemeester van Goes, mr. \V. C. ten Kate, Maandag ochtend aan de Westhavendijk het vergrote depot van Esso Nederland in gebruik genomen. Door het bij plaatsen van een aantal tanks, waar van een deel ondergronds, beschikt men op dit depöt van waaruit de Zeeuwse eilanden centraal worden bediend, thans over een opslag-capa citeit van 1.215-000 liter. Voordat burgemeester Ten Kate de symbolische opening verrichtte, kwam in hotel „De Korenbeurs" een aantal genodigden breen, o.w. het voltallige college van B. en W. van Goes en enkele gemeenteraadsleden. De districtschef, de heer M. A. van Egeraat sprak hier een welkomst woord en bracht dank aan de per sonen en instanties, die hun mede werking verleenden aan de voltooi ing van dit bedrijf. Vervolgens schetste de districts manager van Esso Nederland, de heer Smael uit Rotterdam, de ont wikkeling van het gebruik van aard olieproducten en in het bijzonder de rol welke het Esso-depöt Goes reeds heeft gespeeld. Nadat de genodigden zich naar het vergrote depöt hadden begeven en burgemeester Ten Kate daar met het opendraaien van een kraan en het uitspreken van de beste wensen voor de toekomst, de opening had verricht, werd de installatie in ogen schouw genomen. Gelegen aan het kanaal, wat voor de aanvoer per tankschip van groot belang is, is het depöt overzichtelijk en geriefe lijk ingericht. Bij deze uitbreiding is tegelijk het naastgelegen kantoor gebouw gemoderniseerd. Enige kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Sint Antonius-zie- kenhuis te Oostburg in de Hoop des Eeuwigen Levens, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, de heer CORNELIS MOENS in de ouderdom van 74 j'aar. Uit aller naam, Wed. S. MOENS— KEUKELAAR Biervliet, 14 November 1955. Molenstraat 5. 73. Toen Luie Lowietje en mcestei Van aen Tongriem geboeid en zwaar bewaakt naar het hoofdbureau waren overgebracht, kwam inspecteur Wijzer Jimmy vragen wat er nu met de derde man moest gebeuren. „Dat heb ik U toch al gezegd", zei Jimmy. „Die moeten wij op een slimme manier laten ontsnappen en dan gaan mijn vriend Potlood en ik zelf achter hem aan. Zolang Mie bet nog in handen ls van enige leden van de bende is voor mij de kous nog niet af. Ga dus naar die man toe. ondervraag hem een minuut of vijf, loop dan de ce] ui! en zorg ervoor, dat hij merkt, dat de deur niet in het slot is gesprongen. Hij is zelf bijdehand genoeg om de benen te nemen". Inspecteur Wijzer knikte, maar het stond op zijn gezicht te lezen, dat het hem tegen de oorst stuitte een misdadiger zo maar te ïaten ontsnap pen. Hij maakte zich echter toch gereed Jimmy's aanwij zingen op te volgen. Jimmy en Piet Potlood verlieten daarna het politiebureau en stelden zich buiten tactisch op. „Hij zal het wel niet direct op een lopen zetten", zei Jimmy tegen zijn vriend, want dan loopt-ie teveel in de kijkerd, maar zodra' hij hier de Hobbemastraat achter zich heeft gelaten, zal hij wel de nodige haast krijgen. Nu dat had Jimmy goed bekekenT De man met de zwarte haardos verscheen op een goed ogenblik ln de deuropening van het politiebureau keek snei naar rechts en naar links en stapte toen doodkalm de straat op Gro te haast maakte hij niet, maar hij stapte wei fink door. In de richting van de binnenstad. Heden overleed onze lieve Moeder. Behuwd-. Groot- en Overgroot moeder MARIA HENDRIKA VAN DEN BERGEN Weduwe van PIETER LABRUJÊRE ln de ouderdom van SG jaar. Vlissingen, 14 November 1955. Coo3je Buskenstr. 134 J. LABRUJÊRE N. LABRUJÊRE— BRAUL T. LABRUJÊRE— VERSLUIJfc Klein- en Achter kleinkinderen. De overledene ligt opgebaard in het zie kenhuis „Bethesda". De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag a.s. om 2 uur vanaf Coosje Busken- traat 134. Wegens sterfgeval a.s. Donderdagmiddag GESLOTEN. LABRUJERE'S SCHOENENHUIS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3