KA PP IE EN DE GROENE WIMPEL Wetsontwerp tot verhoging van de pensioenen ingediend Klanken uit de aether BEPERKING UITKERING UIT HET GEMEENTEFONDS NODIG VERGOEDING OORLOGSSCHADE DOOR NEDERLAND EN BELGIË 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 NOVEMBER 1055 NA DE LOONSVERHOGING 1 OCTOBER 19S4 Hoe de toeslagen berekend worden By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verhoging van pensioenen ten laste van het algemeen burgerlijk pensioenfonds en van het spoorwegpensioenfonds met een toeslag in verband met de loonsverho ging per 1 October 1954. Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ontleend: Bij de aanpassing van de pensioenen aan ae loonsverhoging per 1 Ooctber 1954 zjjn drie groepen te onderscheiden, te wetena. de pensioenen, welke reeds voor het tijdstip, waarop bedoelde loonsverhoging in de pensioen grondslag is opgenomen, zyn ingegaan of alsnog later zullen ingaan, doch niettemin gebaseerd blyven op de pensioengrondslagen, daterende van voor dat tijdstip; b. de pensioenen, welke gedurende de eerste tijd na be doeld tijdstip zullen ingaan en die gebaseerd zyn op een berekening, waarin bedoelde loonsverhoging 9lechts ten dele heeft doorgewerkt; c. de pensioenen, welke zullen worden verleend met ingang van een zodanig tjjdstip, dat bedoelde loonsverhoging geheel in het pensioen heeft door gewerkt. Groep a komt in aanmerking voor volledige compensatie van de loons verhoging door 6 pot. toeslag op het pensioeninkomen (dat wil zeggen pansioan alle toeslagen). Daaren tegen komt groep c voor enige com pensatie niet meer in aanmerking, aangezien de loonsverhoging reeds geheel in de pensioenberekening is of zal hebben doorgewerkt, Groep b tenslotte zal voor een ge deeltelijke compensatie in aanmer king moeten komen zulks in even redigheid van het voor meerbedoeld tijdstip verstreken tijdvak, dat wel aan de pensioenberekening ten grondslag heeft gestrekt, doch waar over de loonsverhoging uiteraard niet in de pensioenberekening heeft kunnen doorwerken. De oorspronkelijke pensioenbere kening is zonder verdere correctie niet meer bruikbaar als vergelij kingsbasis. Het is derhalve noodza kelijk thans als basis voor de bere kening van de 6 pot. toeslag uit te gaan van het reële pensioeninkomen, zijnde het totaal van het pensioen, vermeerderd met alle toeslagen daarop. In beginsel wordt de toeslag dus vastgesteld op 6 pet. van voren bedoeld totaal van pensioen -f- toe slagen en komt dit bedrag aan groep a volledig toe en aan groep b naar eveiredigheld van het voor het tyd- stip waarop de onderhavige loons» verhoging in de pensioengrondslag is opgenomen, verstreken tijdvak, waarover die loonsverhoging nog niet ln het pensioen heeft doorge werkt. Correctie Voorts blijktnog nodig te zijn een correctie voor die pensioen-inko mens, welke overschrijden de voor 1 Januari 1954 geldende absolute maxima van 4800 voor eigen pen sioen, 2200 voor weduwenpensioen, 500 voor wezenpensioen voor het kind, welks moeder aan hef overlij den van de vader aanspraak op pen sioen ontleent, 1000 voor we zenpensioen van elk ander kind en 4000 voor het gezamenlijk weduwen- en wezenpensioen of het gezamenlijk wezenpensioen. Een uni form 6 pet. toeslagpercentage j pensioeninkomen, dat boven bedoelde maxima uitgaat, zou name lijk overschrijden het bedrag, dat toekomstige gepensionneerden van groep c, voor wie de loonronde in net pensioen gaat doorwerken, uit hoofde van de degressieve bereke ning aan pensioenverhoging zullen kunnen verwerven. Daarom moeten de toeslagen op de pensioeninkomens hoger dan be doelde maxima worden afgestemd op de verhogingen, welke toekomstige pensioenen van die grootte uit groep e met inachtneming van de degres sieve berekening te zijner tüd aan de jongste loonsverhoging kunnen ontlenen. Voorschot Bij de vaststelling van de bedra- §en van het voorschot, dat inmid- els op de onderhavige toeslag is verstrekt, is ter wille van een spoe dige uitbetaling en ter vermijding van administratieve omslag gebruik gemaakt van een systeem van een afronding op een veelvoud van 5 dienstjaren in plaats van, zoals thans wordt voorgesteld, op een vol jaar. Bij de wettelijke regeling kan het eerste systeem moeilijk worden ge volgd, omdat in de grensgevallen de schoksgewijze verhogingen te groot zijn. Voor het eerst sedert zijn ziekte is de president van de Verenigde Staten weer in staat te lopen. Bij het bezoek van de president van Guatemala Carlos' Castillo Armas, heeft de pre sident zich vertoond in de weinig of ficiële kledij van een badjas Op de foto rechts de president van Guatemala en op de achtergrond de staatssecretaris, Herbert Hoover. Het gevolg van deze methode van voor,schotverbinding is, dat dus in sommige gevallen liet voorschot tot een iets hoger bedrag is uitbetaald dan waarop krachtens deze wet aan spraak zal bestaan. De ministers van binnenlandse zaken en van de fensie achten het redelijk in die ge vallen van terugvordering van het te veel genotenë af te zien. De kosten van het onderhavige voorstel worden geraamd op 13.500.000 voor pensioenen ten las te van het algemeen burgerlijk pen sioenfonds, welke kosten, evenals die van de vorige toeslagwetten ten laste komen van het Rijk. Robot damt goed en schaakt langzaam Een machine die „redelijk goed" kan dammen, maar „bij S bet schaken bijziend naar ie- Hc der stuk staart" wordt in •k Manchester ernstig bestu- deerd. Dr. B. V. Bowden, de rector van de technische uni- versiteit van Manchester heeft op de nationale confe- 't rentie van het British Institu- te of Management, die op het ogenblik in Harrogate wordt Hs gehouden, verklaard dat de machine bijzonder langzaam is bh het schaken, hoewel zij redelijk goed kan dammen. Bij het sohaken moet zij bij- ziend ieder stuk op het bord een voor een bekyken alvo- rens te besluiten welke zet de beste is. De machine kan niet -U het gehele bord overzien. Een icfune die tien keer zo groot en tien keer zo snel is als de huidige zou misschien schaak kunnen spelen als een school- X jongen indien men iemand J met genoeg geduld zou kim- 2 nen vinden om haar alle re- ig gels van het spel te leren. Konkgin-Juliana-kamer aan F.A.O. overgedragen Op de achtste conferentie van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties te Rome heeft minister Mansholt het geschenk van de regeringen van Nederland, Suriname en Nederlandse Antillen aan die organisatie officieel overge dragen. De Koningin heeft goedge vonden, dat het geschenk voortaan bekend zal staan als de „Queen Juli ana Room". De overdracht viel geluk kigerwijze samen met de tiende her denking van de geboortedag van deze wereldlandbouworganisatie. Geschen ken van soortgelijke aard zyn even eens door een aantal andere landen aangeboden en toegezegd. Betimmering stoffering en meubi lering is geschied met materialen, af komstig uit het Koninkrijk. Deze werkzaamheden werden uitgevoerd onder leiding van de Nederlandse bin nenhuisarchitect prof. P. A. E. Schau- zier. Opdrachten van O. K. en W, voor letterkundigen De minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen heeft aan de navolgende letterkundigen opdracht verleend tot het schrijven van een gedicht over Rembrandt (1606 1669): Mevr. Clara Eggink, Bertus Aafjes, Jan Engelman, Pierre Kemp, Alfred Kossman, dr. J. W. Schulte Nordholt, Gabriel Smit en Hendrik de Vries. Het ligt in de bedoeling nog enkele andere literatoren een soortgelijke opdracht te geven. Voorts is het de bedoeling, aat de resultaten van al deze opdrachten in het herdenkingsjaar 1956 in één bun del in druk zullen verschijnen. Rembrandtherdenking 1956 De herdenking van de driehon- derdenvijftigste geboortedag van Nederlands grootste schilder en et-' ser Rembrandt (16061669) zal Jn Nederland met belangrijke evene menten gepaard gaan. Van eind Mei tot eind October zullen het museum Boymans te Rotterdam en het Rijks museum te Amsterdam zeer om vangrijke exposities van Rembrandts werken houden. Van 20 Mei tot en met 5 Augus tus wordt, in Boymans een tentoon stelling gewijd aan etsen en teke ningen van Rembrandt. Daarna, van 8 Augustus tot en met 20 October, zal daar een grote collectie van zijn schilderijen worden tentoongesteld. MINISTER BEEL VERDEDIGT ZICH „Terugkeer naar normale verhoudingen" Minister Beel is van mening, blij kens zijn antwoord aan de Kamer op het Voorlopig Verslag, dat de uit keringen uit het gemeentefonds krachtens de thans geldende rege ling, mede door de ruime toepassing, welke in deze jaren is gegeven aan de subjectieve herziening van het basisbedrag der algemene uitkering, van gunstige invloed zyn geweest op de fininciële ontwikkeling van vele gemeenten. In een periode, waarin de midde len van het gemeentefonds slechts een geringe toeneming vertonen hetgeen, naar thans te voorzien is, voor 1956 en waarschijnlijk ook voor 1957 het geval zal zijn dienen de belangen van alle gemeenten en niet alleen van die, welke een achter stand hebben in te halen, tegen elk aar te worden afgewogen. Voor de colleges van Gedeputeerde Staten, zonder welker medewerking een der- ■elijke afweging onmogelijk is, ligt ,ier een zeer belangrijke taak. De bedoeling van de „aangera den" sluitende begroting is niet het by voorbaat afremmen van aanvragen tot subjectieve herzie ning der algemene uitkering uit het gemeentefonds voor de jaren 1956 en '1957, doch het bevorde ren van een terugkeer naar nor male verhoudingen. Het desbe treffende rondschrijven aan de gemeentebesturen van 3 October j.l. kwam, naar de minister meent, niet als een donderslag uit heldere hemèl. Reeds in Maart 1955 heeft hij aan de col leges van Gedeputeerde Staten mededeling gedaan over de be perkte mogelijkheid tot herzie ning en daaruit kon reeds worden afgeleid, dat het zaak zou zijn op de aanvragen niet te antici peren. Het aantal gemeenten, dat voor 1956 een herziening der algemene uitkering heeft aangevraagd, be draagt 535. Slechts in ongeveer de helft der verzoeken wordt opgege ven, welke aanvulling van middelen men voor dat jaar denkt nodig te hebben. In totaal vragen 268 ge meenten een bedrag van 31.543.000, dit is bijna 13 per inwoner. De minister acht het niet onmo gelijk, dat bepaalde gemeente de kosten van een aantal werken, wel ker uitvoering zy urgent achten, voorshands niet op de begroting zul len kunnen brengen. Dit betekent echter niet en zeker niet in alle ge vallen, dat daardoor om financiële redenen werken uitgesteld worden, die voor uitvoering gereed zijn. Het is in de laatste jaren meermalen gebleken, dat over het algemeen de met verkeerde speculaties Voor de arrondissementsrechtbank te Groningen stond Donderdag te recht de 43-jarige effectenhandelaar A. A.. V„ eens eigenaar vau een ef fectenkantoor in Groningen. Hij werd verdacht van verduistering van een groot aantal effecten, aan delen, obligaties en pandbrieven, te gen de koers van 11 November van het vorig jaar gerekend voor een totaal bedrag van 363.361. De of ficier van juistitie eiste dri§ jaar met aftrek. Het effectenkantoor werd vorig jaar November gesloten, nadat de eigenaar voortvluchtig bleek met medeneming van 13-800 aan kas geld. Door verkeerde speculaties met effecten, die aan hem waren toe vertrouwd en die niet doorverpand mochten worden heeft hij grote som men verloren. Hij vluchtte clandes tien over de Belgische grens en werd hiervoor in Antwerpen veroor deeld. Na vrijlating moest hij het land verlaten en vestigde zich het geheim in j— echter door de teerd. Amsterdam, waar hij politie werd gearres- Opera-première in Den Bosch Het Brabants Kamerkoor zal met medewerking van een 8-tal solisten en het Brabants Orkest op Dinsdag 15 November in het Bossche Casino de première in Nederland uitvoeren van de opera „Hippolyte" van de Franse componiste Jean Philippe Rameau, Overeenkomst van 1951 gewijzigd De minister van buitenlandse za ken en .de minister zonder portefeuil le hebben de Tweede Kamer aange boden de Nederlandse tekst van de op 14 September en 17 October 1955 te Brussel tussen de Nederlandse en de Belgische regering gewisselde no ta's tot wijziging en aanvulling van de overeenkomst van 1951 inzake vergoeding van oorlogsschade. De, wens, dat de in de nota's vervatte overeenkomst aan de uitspraak van de Staten-Generaal zal worden onder worpen, kan door of namens de Ka mer of door ten minste twintig leden der Kamer te kennen worden gege ven. Aan de toelichtende nota is het volgende ontleend: In 1951 is tussen Nederland en Bel gië een overeenkomst gesloten inza ke de vergoeding van de door on derdanen en rechtspersonen van het ene l;and op het grondgebied van het andere land geleden oorlogsschade. Bij de uitvoering van de overeen komst zijn in de praktijk enige on volkomenheden gebleken, welke het wenselijk hebben gemaakt, haar in overleg met de Belgische regering op enige punten te wijzigen en aan te vullen. Dit is geschied bij notawis seling van 14 September en 17-Octo- ber j.l. Daarnaast heeft de Belgische rege ring zich bereid verklaard de ver- Oliebrand-expert naar Sicilië Myron Kinley, die zich in Texas een reputatie heeft verworven als blusser van oliebronbranden, is per vliegtuig op Sicilië aangekomen om desnoods op zijn eentje een felle brand te blussen die al ruim vier da gen woedt op de olieboorterreinen van de Gulf Oil Company. Oliebron nummer negen brandt al sinds Zon dagavond en alle blussingspogingen zyn tot nu toe- mislukt. Kinley gaat de toestand eerst ter dege bestuderen voor bij zijn asbest- pak zal aantrekken om de vlammen te lyf te gaan. De brandende oliebron ligt ander halve kilometer van Ragusa en zet de omgeving na het invallen van de duisternis in felle gloed. credietverlening geruime tijd voor uitloopt op de werkelijke uitvoering. Een onderzoek, dat is ingesteld met betrekking tot het stadium van uit-, voering, waarin de werken verkeren, welke mede factor zyn geweest bij de beoordeling van verzoeken tot verhoging der uitkeringen voor 1955, heeft dit eveneens geleerd. De minister laat hierbij nog bui ten beschouwing, dat de economie van het ogenblik gediend is met een beperking van het volume van in uitvoering zijnde openbare werken, althans met een beperking van de geregelde toeneming van dit volume. plichtingen, welke zij bij de overeen komst van 1951 op zich heeft geno men, uit te breiden tot personen, die verzuimd hebben de verklaring, als bedoeld in artikel 7, onder 5, van de wet op het Nederlanderschap en het ingezetenenschap, af te leggen en dientengevolge ae Nederlandse natio naliteit hebben verloren, zodat zij niet onder de bestaande regeling vallen. Als voorwaarde geldt hierbij, dat de betrokkenen metterwoon in België gevestigd zijn en geen" andere natio naliteit hebben verkregen. Ten aanzien van de oorlogsschade aan vaartuigen heeft de Belgische regering de wens te kennen gegeven, de toepassing van de overeenkomst te beperken in die zin, dat Nederland slechts zal vergoeden de schade, wel ke in Nederland is toegebracht aan een- Belgisch vaartuig, dat vanuit Nederland werd geëxploiteerd. Uiter aard zal dan voor de toepassing van de Belgische regeling mutatis mu tandis netzelfde gelden. Ook ten aanzien van de goederen, welke zich aan boord van vaartuigen bevinden, is de bestaande regeling gewijzigd. Volgens de overeenkomst van 1951 bestaat de mogelijkheid, i in een bepaald geval de schade dat aan het vaartuig door het ene land en de schade aan het zich aan boord bevin dende huisraad en de persoonlijke be zittingen, door het andere land moet worden geregeld. De onderhavige be paling wordt thans in dier voege ge wijzigd, dat de schade aan huisraad en persoonlijke bezittingen zal wor den afgewikkeld door het land, dat ook de schade aan het vaartuig zal vergoeden. Het Prins-Bernhard-Fonds heeft een prijsvraag uitgeschreven voor kunst werken (schilderijen, grafiek en beeldhouwwerken)die betrekking hebben op sportmotieven. Vier en vijftig inzendingen konden worden bekroond. Met de „duizend-gulden-, prijs"'is de Amsterdamse kunstenaar FLensvelt bekroondvoor zyn hout snede „Wielrijders". Op de foto een -fbeelding van het bekroonde kunstwerk. Definitieve regeling van de wettelijke tijd? Naar aanleiding van de vraag van verscheidene Kamerleden, wanneer een definitieve regeling van de wet telijke tijd mag worden verwacht, deelt minister Beel mede, dat liet in zijn voornemen ligt, omtrent een eventuele herziening van de wet van 23 Juli 1908, zoals deze tjjdelyk is gewijzigd bij de wet van 30 Augus tus 1946, overleg te openen met zijn daarvoor in aanmerking komende ambtgenoten. Gemeenten en Water schappen Ten aanzien van de samenwer king van gemeenten en waterschap pen heeft de raad van waterstaat een voorontwerp van wét aan de minister van verkeer en waterstaat voorgelegd. Omtrent dit ontwerp heeft deze bewindsman, mede na mens minister Beel, het advies ge vraagd van Gedeputeerde Staten der onderscheiden provinciën, de vere niging van Nederlandse gemeenten en de unie van waterschapsbonden. ZONDAG 13 NOVEMBER 1955. HILVERSUM I 402 m 746 kc/S. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCR V; 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Or- gelconc. 8.30 Morgenwijding. 9,15 Gem. koor. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Viool en pia no. 12.10 Forum. 12.40 Gram. 12,55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Gram, 13.40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Concertgeb. ork en so list. 15.15 Gram. 15.30 Luchtvaartpraatje. 15.40 Gram. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Jeugddienst. 18.00 „Het is een oud hotel", hoorsp. 18.45 De kerk luis tert naar uw vragen, NCRV; 19.00 Boek bespr. 19.10 Nws uit de Kerken. 19.15 Vo caal ens. 19.30 „Als wij bidden....", caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 De Springplank. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Roulette. 21.05 „De zotte inval", hoorsp. 21.50 Gram. 21.55 Promenade-ork. en sol. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H 298 m. 1007 kc/s, 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AV, RO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nws. 8.18 IJs en weder die nende. 9.45 „Geestelijk leven", caus. VP RO: 10.00 „Geef het door", caus. 10.05 V. d. jeugd. IKOR: 10.30 Hervormde Kerk dienst. 11.30 „De Kerk aan het werk", caus. AVRO12.00 Amus. muz. 12.30 Sport- spiegel. 12.35 „Even afrekenen, Heren I" 37. Zodra de Kraak weer horizontaal lag, richtte Kappie zijn kijker op de wegstomende Kraker. „Deksels", bromde hij. „wat ligt die schuit al een eind voor. Als we die nog maar inhalen!" „Geef het toch op, Kap pie", zei de Maat klagelijk, „deze wedstrijd bezorgt ons toch niets dan ellendel" „Opgeveri?" herhaalde Kappie, „en die uitgetaande paraten, die harpoenen ln mijn schuit schieten, met de eer laten strijken? Nooitl We gaan er achteraanl Dus sta niet te druiloren en trek liever de harpoen uit de waterschaats. Maar doe hel vlug, want ik laat de Mees ster meteen de machines weer op gang brengen." De Maat, die wel zag dai Kappie nu niet in een stem- ming was om tegenwerpin gen te dulden, voerde mop perend het bevel uit. „Niemand wil naar me luisteren," bromde hij, terwijl hij moeizaam de har poen loswrikte, „maar ze zullen het wel merken. Deze uitvinding deugt niet; er komen ongelukken vam." Zodra de harpoen verwijderd was, sloeg de propel ler ronkend aan en, hoog op de waterschaatsen, joeg de Kraak achter zijn tegenstander aan. Snel ler, steeds sneller, tot de schaatsen nauwelijks het 12.45 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.10 Meded. of gram. 13.15 V. d. jeugd. 13.25 V. d. mi litairen. 14.00 Boekbespr. 14.20 Viool en piano 14.40 Amus. muz. 15.05 „De zwerf tochten van Odysseus", hoorsp, 15.30 Ka- merork. en sol. 16.10 Gram. 16.30 Sportre- vue. VPRO: 17,00 Gesprekken met luis teraars. 17.15 „Het platteland nu", caus. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 57.50 Sportjour naal. 18.15 Nws. en sportuitsl. 18,30 Amus. muz. 19.00 Discussie. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 „45 Jarig jubileum Henk Stuurop". 20.50 Voordr, 21.05 Disco-cause rie. 21.45 Rhythm muz. 22.05 Journ. 22.30 Gram. 23.00 Nws. Plm. 23.15 Act of gram, MAANDAG 14 NOVEMBER 1955. HILVERSUM 1 402 m. 746 kc/s. 7.00 —24.00 NCRV. NCRV: 7,00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8,00 Nws. en weerber. 8.15 Sportuitsl. 8.25 Gram, 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Mastklimmen. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Gevar. prögr. 12.25 Voor boer en tuin der. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13.15 Banjo-ork. 13.45 Gram. 14,05 Sohool- raciio. J4.35 Gram. 14.45 V. d vrouw. 15.15 Amus. muz. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Houtbiazerstrio. 17.00 V d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram 17.40 Koer sen. 17.45 Regeringsuitz.Rijksdelen Overzee: „Een onderwijzeres aan de Meis jesschool te Fak-Fak vertelt' door Matty E. Goslinga. 18.00 Mannenkoor. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Gram. 18.40 Eng. les. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Beiaard spel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Negro-spiri- tuals, 20.40 „Erie en de geest", hoorsp, 21.35 Gram. 21.40 Flitsen v d. Evang, Landdag in Denderleeuw. 21.55 Promena de ork. 22.25 Kamerkoor. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23,15 Gram. »u— HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 —24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym, 7.30 Gram 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10,00 Gram. 11.00 Tuinbouvvpra§tje. 15.15 Kamerork. 11.45 Voordr. 12.00 Metropole ork. en solist. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 V. h. platteland. 12,45 Me tropole ork. (verv.) 13.00 Nws. 13.15 Me ded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Koer sen. 14.00 Mezzo-sopr en piano. 14.30 „Be schouwingen over taai en critlek", caus. 14,50 Amus. muz. 15.20 Hersengymnastiek. 15.40 Gram. 16.45 Wetenswaardigheden van alle landen uit de oude en nieuwe wereld. 17.10 Gram. 17.30 V. d. jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. 18.15 Orgel spel. 18.30 Dansmuz. 19.00 Muz, caus. 19,55 Kamerork. en solist. 19.45 Regeringsuitz. Landbouwrubrïek: 1 Rep. over het bewa ren van fruit; 2. De standaardkoe. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Gram. HM

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 12