Zakgeldkwestie en belemmering keukenbouw Ambonezenkampen 4, PRONTO Actifral 10 VAL DA VLISSINGSE WINKELDIEVEGGES IN ROOSENDAAL AANGEHOUDEN Zeeuwse Almanak RATTEN- EN MUIZENPLAAG OP SCHOUWEN-DUIVELAND FABRIEK LEVERDE BESCHUIT MET WAARDEBONNETJES Agenda PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT VRIJDAG 11 NOVEMBER 1955 AMBONEZENZORG NAM MAATREGELEN P.N.M.S.-leden belemmerden gang van zaken in Walcherse woonoorden In de afgelopen weken hebben zich zoals gemeld in enkele Ambonezen- woonoorden op Walcheren ongeregeldheden voorgedaan met betrekking tot het niet uitbetalen van zakgelden en over de bouw van keukens. Deze moeilijkheden hadden o.m. ten gevolge dat uit enkele kampen in totaal zes gezinnen verwijderd zyn en overgebracht naar zogenaamde afzonderings kampen. Over deze aangelegenheden heeft de Commissaris voor de Am bonezenzorg in het Zuiden enkele mededelingen gedaan tijdens een Don derdagavond in Vlissingen gehouden persconferentie. Zoals bekend, genieten de Ambo nezen in Nederland, wanneer zij niet werken, een volledige verzorging en zij ontvangen voorts wekelijks een zakgeld. Wanneer de betrokkenen wél werken móeten zij een bepaald deel van hun verdiensten afstaan als bijdrage in de verzorging. Nu is het voorgekomen, dat Ambonezen werk ten zonder de bijdrage af te staan, die dan als schuld werd geboekt. In dat geval ontvingen zij ook geen zak geld. Na het in werking treden van de ze regeling heeft een aantal Am bonezen in Nederland zich afge scheiden van de beide bestaande belangenverenigingen, de CRAMS en de BPRMS, en een eigen be langenvereniging, de Partai Na- sional Maluku Selatan (PNMS), gesticht, die echter door de rege ring niet werd erkend. De leiding van Ambonezenzoi'g heeft er zoveel mogelijk naar gestreefd om politiek gelijkgestemde Ambonezen m één kamp onder te brengen en toen bleek, dat het beter was ook de leden van de nieuwe .„partij" niet in de andere kampen te laten blijven, Advertentie J MEER WEERSTAND BjQ het oranje flesje VITAMINEN given precies wat U tekort komt niet te veel, niet te weinig f JPH 111 P S ROXANE heeft men hen ondergebracht in een aantal woonoorden op Walcheren en >eze overplaatsingen hadden tot ge volg, dat de betrokkenen voor zo ver zij werkten hun betrekking moesten opgeven en voor zover zij de bijdrage niet hadden betaald door Ambonezenzorg op het zakgeld werden gekort om de ontstane schuld aan te zuiveren. De zakgeldkwestie. De leden van de PNMS waren het met deze regeling niet eens en begon nen na korte tijd verzet te plegen door de uitbetalingsambtenaar in zijn werkzaamheden te belemmeren. Be sprekingen tussen het Commissariaat Ambonezenzorg en de betrokken kampraad leidden niet tot enig re sultaat en het commissariaat zond daarna geen uitbetalingsambtenaar meer, omdat de kampraad niet wilde beloven er zijn best voor te doen, dat deze ambtenaar ongestoord zijn werk kon doen. De moeilijkheden culmi neerden in „Middelburg I" in het op sluiten van een ambtenaar door ae Ambonezen, waarna vijf gezinnen naar een afzonderingskamp werden overgeplaatst. De keukenbouw. Nieuwe moeilijkheden veroorzaak ten leden van de PNMS o.m. in Vlis singen door de bouw van keukentjes bij de woningen in „Vlissingen II" te belemmeren. De-PNMS voelde zich hierdoor miskend en gelijkgesteld met de Ambonezen, die vrijwillig naar Nederland waren gekomen. Tot de bouw van deze keuken was bij regeringsmaatregel besloten om dat men het gezinsverband in de woonoorden wilde herstellen en be vorderen. Tot dusver ontvingen de gezinnen hun maaltijden uit (Ie cen trale keukens, maar Ambonezenzorg achtte het beter, dat de Ambonese vrouwen in de gelegenheid zouden worden gesteld voor haar eigen ge zin te zorgen. De beide erkende belangenvereni gingen waren van deze maatregel in kennis gesteld en gingen er mee ac- coord. De niet-evkenae PNMS gaf toen in de betrokken woonoorden met de bouw werd begonnen ech- op ondubbelzinnige wijze blijk het hiermee niet eens te zijn. De arbei ders werden zoals reeds eerder gemeld door de PNMS-leden te gengewerkt en hun werd de uitvoe ring van het werk dermate belem merd, dat politietoezicht tijdens de bouw noodzakelijk werd. Momenteel wordt door de politie in het Vlissing- se kamp toegezien, dat het werk niet Wordt vernield. De strenge bewaking, die vorige week werd ingesteld, is echter inmiddels teruggetrokken, om dat de arbeiders thans bezig zijn met de bouw van keukens bij woningen van niet-PNMS leden. Van die zy'de zijn geen moeilijkheden te verwach ten. Het laat zich echter aanzien, dat binnenkort maatregelen getroffen zullen moeten worden in „vlissingen F', omdat dan wederom bij woningen van PNMS-leden zal worden ge bouwd. I Advertentie.! BIJ HOEST EN KEELPIJN PASTI LIES ONTSMETTEND- VERZACHTEND POP WERD HEN NOODLOTTIG Tweetal opereerde reeds lang De Roosendaalse gemeentepolitie heeft Woensdag twee Vlissingse da mes gearresteerd, die er van worden verdacht een serie winkeldiefstallen te hebben gepleegd in Roosendaal en an dere plaatsen, vermoedelijk ook in Vlissingen. Bij haar aanhouding waren de dames, respectievelijk 45 en 31 jaar, in het bezit van dames- cn herenvcs» ten, snuisterijen en rookartikelen, ter waarde van ongeveer driehonderd gul den, waarvan verondersteld werd, dat zij van diefstal afkomstig waren. Het tweetal, de 45-jarige A. T. en YAN uitvin TOT olijfje UIT DE LUCHT... De goede oude stoomboot van Sint Nicolaas heeft afgedaan en vele ou deren zullen dit slechts node aan vaarden. De Goedheilig man gaat met ingang van dit jaar ook in Zee land gebruik maken van een moder ner vervoermiddel: de helicopter! Volgens het reisplan doet de Sint op Dinsdag 22 November aanstaan de Axel aan, waar hij voet aan de grond zal zetten op het landingster rein bij de jeugdherberg „Bleye Haghe". De jeugd zal zich zonder twijfel niet onbetuigd laten, hoewel zy het trappelend paardje aan dek moet missen. Van 14 November tot 6 December voert de middenstandsvereniging „AxelVooruit" een grootse actie, die zo meldt onze correspondent alle vorige in de schaduw zal stel len. Er is voor ruim drie en een half mille aan prijzen te winnen. VOLDOENDE De jongedame, die met haar drie jarig nichtje een wandeling door Vlissingen maakte, had niet te kla gen over gebrek aan belangstelling. „Nee maar", sprak een vrouwelijke kennis„wat is (lat een leuklief meis je. En 't lijkt nog precies op jou ook!" De jongedame aanvaardde de lof tuitingen met een minzame glimlach en zette, toch wel een weinig gevleid, haar wandeling voort. Enkele minuten later stuitte zij op de echtgenoot van de vrouw, die zich zojuist in zulke prettige bewoordin gen over het driejarig nichtje had uit gelaten. „Wel, icel", sprak de man,. de wandelEn dat met eo'ii lief kleutertje. Wat heeft dat kind een intelligent gezicht!" Waarop de jongedame zich be scheiden afwendde en mompelde: Dank U, zo is het wel voldoende?'... Een antwoord, dat de man vermoe delijk eerst 's avonds laat, na de dage lijkse uitvjisseling van ervaringen met zyn vrouw, begrepen zal hebben. GOUDEN HUWELIJKEN. Op de hofstede „Semi-Raneourt" te Wissekerke vierde Dinsdag het krasse echtpaar G. H. Leendertse van de Vaate zijn vijftigjarige echt vereniging. Het muziekgezelschap „Apollo" bracht de jubilarissen s avonds een muzikale felicitatie. Woensdag was het feest in Hein- kenszand, waar de heer en mevrouw P. van EenennaamRiemens nog in uitstekende gezondheid hun gouden huwelijksfeest voerden. Donderdag aanstaande is het in Vlissingen een halve eeuw geleden, dat het echtpaar P. Klupper—Vinke in het huwelijk trad. MOOIE MOSSELEN te van zes centimeter worden in vaktermen wel „tarilledozen" ge noemd. Nu is men in Bruinisse op het gebied van mosselen wel wat gewoon, maar de curiosa, die schipper C. de Keizer van de Bru 19 deze week van Texel mee bracht, overtroffen de „brilledo- zen" wel zóver in afmetingen, dat men er zelfs daar versteld van stond. De heer De Keizer voerde twee mosselen aan met een schelpgrootte van vijftien centimeter OESTERVERZENDING. De Zeeuwse oesterkwekers ver zonden in October weer een respec tabel aantal oesters naar binnen- en buitenland. De verzending beliep in totaal 2.941.072 stuks tegen 2.746.357 stuks in dezelfde maand van hét vorige jaar. De gespecifi ceerde cijfers luiden: Nederland: 195.084 stuks; België 2.523.483 stuks; Engeland: 02.650 stuks; Duitsland: 84.800 stuks; verschillen de andere landen gezamenlijk 45.055 stuks. de' 31-jarige D. C., beiden gehuwd, heeft in de afgelopen maanden ge opereerd in Breda, Bergen op Zoom, Middelburg en Roosendaal. Zij pasten de bekende truc toe: informeren naar een bepaald artikel, dat niet in de winkel aanwezig was, zodat de be trokken winkelier zich moest verwij deren om in het magazijn het ge vraagde te halen. In de tussentijd namén zij dan hun kans waar. Soms hield dé een een winkelier aan de praat, zodat de> ander gelegenheid had haar slag te slaan. Een Roosendaalse winkelier kreeg argwaan doordat hH plotseling een fraaie pop miste. Hij ging het twee tal, dat inmiddels de winkel had ver laten, achterna en zag hen een huis binnengaan. Hij waarschuwde de po litie, die onmiddellijk tot aanhouding overging. Er was namelijk reeds ver denking tegen het tweetal gerezen, maar het was tot dusver niet moge lijk geweest om de beide dievegges te betrappen. By inventarisatie bleek, dal: zij al leen al in Roosendaal hadden ge stolen: drie herenvesten, zes da mesjumpers, een wekker, een kist sigaren, diverse kleine huishoude lijke artikelen plus de- pop, die „mamma" kon zeggen Het tweetal zal Zaterdag voor de Officier van Justitie te Breda wor den geleid. Provinciale Commissie „Steun Wettig Gezag" De provinciale commissie Zeeland van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag" vergaderde in het Ne derlands Koffiehuis te Middelburg. Na een openingswoord van burge meester mr. dr. N. Bolkestein, werd het woord gevoerd door de heer' P. de Kam uit Goes, secretaris van de commissie. Deze zette het doel van de bijeenkomst nader uiteen en wees op het grote belang van de Nationale Reserve en de andere reservediensten De commandant van de derde lucht- machtgroep, kapitein L. A. M. van Banning, gaf vervolgens practïsche wenken voor de propaganda. Uit diverse mededelingen bleek, dat met persoonlijk huisbezoek de beste resultaten worden bereikt. Veel zal moeten worden overgelaten aan het initiatief van de plaatselijke commissies. Vooral in Vlissingen heeft het huisbezoek groot succes. De heer De Kam deelde mede, dat In Middelburg binnenkort een nieuwe plaatselijke commissie zal worden geïnstalleerd. In de discussie werd er op gewezen, dat aan de buitenge woon dienstplichtigen bijzondere aan dacht moet worden besteed. Tenslot te werden mededelingen gedaan over de stand van zaken met betrekking tot de reservediensten in diverse ge meenten. Ongeval Het zoontje van de heer A. S., wo nende in de Hoenderweg te Sint-An- naland kwam met zijn rechterhand in een snijmolen op het landbouwbe drijf van de heer P. van I., in de Cu- reelanden, waardoor hij ernstig werd fewond en zich onder doktersbehan- eling moest stellen. Dokter Van Es verleende de eerste hulp. Benoeming Tot hoofd der Christelijke Natio nale school te Scharendijke is be noemd de heer Z. Nieboer uit Vee- nendaal, thans onderwyzer aan een Christelijke school aldaar. De heer Nieboer zal 15 November in dienst treden. Mevr. De Casembroot opent dorpshuis van Sint-Kruis Zaterdag 3 December Zaterdag 3 December des avonds om acht uur zal het dorpshuis te Sint-Kruis officieel geopend worden door mevrouw S. C. de Casembroot baronnesse van der Feltz. Bij deze opening zullen eveneens tegenwoor dig zijn de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de sembroot en de burgemeester van Dongen. Aardenburg, de heer J. M. A. C. van De dorpsgemeenschap van Sint- Kruis is thans zover met de inrich ting van dit verenigingsgebouw de voormalige openbare lagere school dat het deze winter als zodanig dienst kan doen. Tevens werd op initiatief van de inwoners in dit ge bouw een diepvriesinstallatie aange bracht. Herbenoemingen Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening zijn voor het tijdvak van 1 October 1955 tot 1 October 1956 wederom benoemd tot leraar in tyde- lijke dienst aan de Rijkslandbouw- wlnterschool te Goes de heer ir. J. Bos, te Goes; G. van Damme, te 's-Gravenpolder; G. Örootenliuis, te 's-Heer-Arendskerke; L. Inklaar, te Terneuzen, en J. W, Knljff en dr. G. Wagenaar, belden te Goes. B. en S. Walcheren over de gladheidsbestrijding De Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren hield Don derdag in het Middelburgse hotel „De Burg" haar maandelijkse vergadering onder voorzitterschap van burgemees- ter J. L. Dregmans van Koudelcerke en Biggekerke. Een van de onderwerpen, die aan de orde kwamen, was de glad heidsbestrijding op het eiland in de komende winter. Deze zal in samen werking met het Wegschap Walcheren worden uitgevoerd. De organisatie van een en ander zal nu verdèr worden uitgewerkt. Daarbij 2ullen o.a. de zandstrooiers van de ge meenten ieder voor een bepaald rayon beschikbaar zijn, indien de gemeente raden, daarmee-althans aecoórd gaan. Dé bijeenkomst werd voorafgegaan door een vergadering van de Kringraad Bescherming Bevolking in de Kring Walcheren Z I. Raad Sas van Gent over verkoop erfpachtsgronden In de raad Sas vap Gent, dié Donder dag in openbare verg-adering bijeen kwam, deed wethouder A. C. J. C. van Zantbeek het voorstel om de talrijke gemeentegronden, die in erfpacht zijn gegeven aan inwoners van Sas van Gent, aan de betrokken erfpachters te verkopen. Dit zou voor de laatsten een belangrijk voordeel betekenen. De wethouder deed deze suggestie bij de behandeling van een voorstel, dat B. en W. aan dé raad hadden voorgelegd, diverse aflopende erfpachten weer te verlengen. Besloten werd, dat deze aangelegenheid nog nader door het col lege zal worden bestudeerd Besloten werd om aan de Ned. Herv. Gemeente een subsidie van 10000 te verlenen voor de aanschaffing van een luidklok. De totale kosten bedragen 2910. Examen. Geslaagd voor 2de stuurman G. H. V. de heer F. de Vries; voor 2de stuurman G.H.V. theoretisch gedeelte de heren J. Hussem en A. v. Fraassen, leerlingen vfin dé „De Ruyterschool" te Vlissingen. KATTENP ARADIJS In Brouwershaven wandelen rattenfamilies rond het beeld van Jacob Cats De katten op Schouwen-Duiveland hebben deze zomer in een paradys geleefd, waarin weliswaar niet, zoals in luilekkerland, de snoeperij in de mond vloog, maar waar zy toch in ratten en muizen een gemakkelijke en wat meer zegt een veelvuldige prooi hadden. Er is door deze muizen en ratten dit jaar op het eiland onvervangbare schade aangericht. Het fruit, dat in kisten werd opgeslagen, beschouwden zij als prachtige provi siekamers en het resultaat was, dat honderden kilo's vruchten voor con sumptie ongeschikt verklaard werden. Nu het graan van het land in de schuren gebracht is, zjjn de muizen naar de voedingsrykere streken mee- geëmigreerd en zij hebben met hun talryk kroost een toevlucht gezocht in de opslagplaatsen. Zy zyn de dorpen van de Schouwse Westhoek ingetrok- trokken en maken het nu in particuliere woningen zo bont, dat er een grote vraag naar klemmen en katten is ontstaan. Nu de bietencampagne in ;ang is, bezorgen de dieren ook voile gang is, bezorgen dè dieren ook hier veel last en schade. Gevreesd moet voorts worden dat by gebrek aan voedsel in het voorjaar b.v. aan wortels van fruitbomen geknaagd zal worden, wat in 1946 en 1947 op Zuid-Beveland kwaliteitsverlies in de vruchten betekende. Voor de' ratten ligt de spreiding over het eiland enigszins anders. Na de watersnood ontstond er een opeen hoping van ongedierte in de zg. cor ridor. Vandaar gingen de dieren wel „ver- der-op", maar door het ontbreken van slootkanten In de nieuwe kavels, blijft er op sommige plaatsen een op eenhoping. Dit verklaart bv. de rattenplaag in Brouwershaven, waar overdag ge hele rattenhuisgezlnnen een wande ling rond het standbeeld van vader Cats ondernemen. Ook hier ziet men analoge gevallen met de ontwikkeling van de inundatie na de oorlog op Walcheren en Duiveland. BEVRIJDING Wat de bestrijding betreft -herin nert' men zich -nog- de maatregelen di,e na de FebruariJramp genomen zijn door de gemeente Amsterdam in het kader van de adoptie-actië. Al gemeen was men ook toen van oor deel dat er een rattenplaag heerste, maar van een spontane medewerking (Advertentie! 1 WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornrlngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pUn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolïe,- jodlum en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van t 1.35 bespaart U veel ellende. (SO) Slachtoffer aanrijding overleden In het ziekenhuis De heer Moerland, die de leeftijd van 75 jaar bereikte, werd Maandagmid dag in Nisse door een hem achterop- rydende motorrijder aangereden, waarbij hij ernstig werd gewond. Benoeming De heer A. Korstanje te Goes, dié zoals gemeld, werd aangezocht voor de nieuwe functie van rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, is'thans officieel benoemd. „PRINCIPIËLE ZAAK" Aan bakker-kruidenier in Krabbendijke De procureur-generaal by het ge rechtshof to 's-Gravenhage heeft een geldboete van f 25 gerequlreerd to gen een beschuitfabriek te Heerdc, omdat zy oen overtreding van de ver ordening sanering bakkery-bcdryven zou hebben uitgelokt De politierech ter te Middelburg had de N.V. in eer ste aanleg veroordeeld tot een boete van f 225. Een vertegenwoordiger van de be schuitfabriek had aan een bakker te Krabbendjjkc ln December 1954 rol len beschuit verkocht. By deze rollen waren waardebonnetjes verpakt. Als de koper vtiftien van deze bonnetjes had gespaard kon, hij hiervoor een kandflkoek krUgen, voor 25 bonnetjes een ontbytkook en voor 60 bonnetjes een sucadekoek. Volgens een ver ordening is het bakkers verboden aan de verkoop van een artikel voor de klanten enig voordeel te verbinden. Ter zitting werd o.m. opgemerkt, dat overtreding van dit besluit her- haaldeiyk. en vooral op het platte land, voorkomt. Het wordt oogluikend toegelaten. Dc proc.-generaal zei- de ln zyn requi -itolr o.m. dat het hier inderdaad, zoals de verdediger, mr. J. P. Hogerzeil uit Zwolle, had opge merkt, om een „ongelijke vertoning" faat omdat kruideniers, die toch ook eschuit verkopen wel waardebonne tjes mogen geven. Hij meende daar om de zaak enigszins principieel te moeten stellen en eiste deze lage boete. Een der directeuren van de be schuitfabriek, die ter zitting was ver schenen, wees erop, dat deze kwestie nog maar tydelijk hangt omdat do nieuwe wet op het cadeaustelsel per 1 Maart a.s. ir werking zal treden. De beschuitfabriek zal aan zyn bon netjes by zyn beschuit mogen blijven verpakken omdat Étj geen branche vreemde artikelen ten geschenke geeft. De verdediger zelde in zyn pleidooi o.m. dat de aanleiding voor de tot standkoming van de verordening was geweest de moordende concurrentie- str'-'d in het bakkerybedryf. De be schuitfabrikanten stonden hier geheel buiten. Pleiter meende dat er geen sprake kon zyn van uitlokking aoor de fabriek en vroeg daarom vry- spraak. Voorts zeideny, dat de bak ker in Krabbendyke, evenals zovele bakkers in dorpen, tevens kruidenier is. Hy vroeg daarom subsidiair ont slag van rechtsvervolging.. Het hof zal over veertien dagen arrest wijzen. van de bevolking was geen sprake. De mensen op Schouwen-Duiveland zijn nu eenmaal niet rattenschuw, maar beschouwen dit beest hoogstens als een lastig geval. Hierbij komt nog dat bij incidentele bestrijding spoe dig een zekere lauwheid intreedt, doordat het blijkt dat bij de ratten op de lange duur een zekere immuniteit ontstaat tegen bepaalde 'vergiften. Toch zal er op korte termijn iets ge daan moeten worden. Hoe lofwaardig het streven van de gemeente Brouwershaven b.v. is om van 14-21 December een rattenverdel- gingsweek te houden, toch moet er meer hulp komen. In het belang van mens en gewas is het noodzakelijk, dat maatregelen om deze ongewenste eilandbewoners uit te roeien, niet uit- biyven. Rechtbank in Middelburg deed viertal uitspraken Vonnis slager Terneuzen bevestigd De rechtbank ln Middelburg heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Tei 'sneliieid, waarmee hy reed. Na een de Terneuzense slager. J. T. van E., die grote „bekendheid" genoot om dó aanryding te hebben veroorzaakt kwam hy voor de kantonrechter, die hem tot 50 of 10 dagen en 6 maanden niet brommen veroordeelde. In appèl behandelde de rechtbank deze geschiedenis. Het vonnis werd bevestigd, conform de eis. Ds. Th. R., Geref. predikant te Schoondijke, die ook in appèl was gegaan nadat hjj op 13 Juni 's mor gens om half vijf met zijn auto in Biervliet in een botsing betrokken was geraakt, zag het vonnis ook be vestigd. Er werd geen straf opge legd. De eis luidde vernieting van het vonnis en ontslag van rechtsver volging. Bevestiging van het vonnis van de kantonrechter geschiedde verder in de zaak tegen de 18-jarige bakkers- zoon J. H. M. uit Breskens. Zijn va der had hem verboden gevolg te geven aan een oproep van het dijk- leger wegens de grote drukte in de zaak. De boete was echter lager dan by de kantonrechter 75 of 15 dagen namelijk 25 of 5 dagen. Er was 20 of 4 dagen gevorderd. Eenzelfde zaak was die van de Breskense boekhouder J. H. B.', die ook niet aan de dijk was gaan wer ken. Hem werd een boete opgelegd van 40 of 8 dagen. De officier had bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, 75 of 15 dagen ge- eist. Advertentie) Voor n Gescheiden cadeautje kop en schotel Immer een succes. On ze collectie hierin is uniek, terwijl de prijzen variëren van 60 cent tot 6 gulden. 'Voor 'n Kop e* Scheie f naar VANDAAG. Middelburg. Electro: „Papa, mama, liet dienstmeisje en ik", (a.l.) 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De Witte dro:om" (a.l), 20 uur. Vlissingen Luxor: „Moord in de rue Morgue" (18 jaar), 20 uur; Alhambra: Een meisje om te stelen" (alle leeftij den), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Gejaagd door de wind" (14 jaar), 19 uur: Schuttershof: We tenschappelijke belanden, lezing en film over Pakistan, 20 uur; „Slot Ost- ende": Aquariumvereniging, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2