iKOU jonden boeien Handel en industrie bloeien in Canada als nooit tevoren JIMMY BROWN als politie-chef BABY'S CONTACTGROEP WERKGEVERS IN DE METAALNIJVERHEID BOEKEN EN BOEKJES VOOR DE IEUGD VAN ELF TOT VIJFTIEN VRIJDAG 11 NOVEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 VIJF MILLIOEN WERKERS Nationale productie overtrof alle verwachtingen (Speciale correspondentie). TORONTO. Dezer dagen werd bekendgemaakt, dat het aantal wer kende personen in Canada thans byna vijf millioen het hoogste in de geschiedenis is. Het Is een klein, maar belangrijk aspect van de economische toestand hier te lande, die na de lichte inzinking van vórig jaar een steeds gunstiger beeld vertoont. Het is een aspect, dat we in gedachten dienen te houden, nu zich de vraag voordoet, of we deze „boom", deze periode van hoogconjunctuur, al dan niet de baas künnen blijven. Zoals blijkt uit de marktindexen, credietstatistieken, prijsniveaux en niet te vergeten: het loonpeil lydt het geen twijfel, dat de expansie gelyke tred heeft gehouden met de productietoeneming. Tot nu toe heeft de Canadese overheid geen ingrijpende maatregelen ge troffen om een mogelijke inflatie tegen te gaan. Zo de stijgende hoogconjunctuur ih andere landen met argwaan ge vólgd-.wordt gelrjk volgens de be- ïiéhteri; het geval zou zijn in Wash ington in Canada is dit niet zo en hét is- ónwaarschijnlijk, dat de re gering zal- ingrijpen door middel van CEediet-beperk-ingen en- dergelijke. En'.wel om de eenvoudige reden, dat de overgang naar de winter onver mijdelijk ëen inzinking, teweég zal brengen, zoals altijd al gebeurd Is. En niemand zal nu iets ondernemen, dat de seizoen-werkloosheid in de winter kan vergroten. Wat dit be treft, heeft Canada vorige winter een voorproefje gehad en die erva ring-heeft het niet vergeten. Onzekerheid Wat nu de gang van zaken ln an dere landen betreft, slaat Canada met belangstelling de gebeurtenis sen in Engeland gade. Zo heeft de daling van de Britse export naar Canada in de afgelopen maanden enige bezorgdheid veroorzaakt. Be tekent dit, dat de Britse handelaren er de voorkeur aan geven hun wa ren op de binnenlandse markt te verkopen, waar de vraag zeer groot is, of dat de Britse exporteurs liever aan landen leveren, speciaal die in het Sterling-gebied, waar zij minder concurrentie te duchten, hebben dan in Canada? Is' dat het geval, dan wordt de Canadese handel met En- geland erdoor getroffen. Er kan niet van een bloeiende handel tus^ sen beide landen sprake zijn tenzy de toevoer van, Britse goederen naar Canada op hetzelfde peil blijft en toeneemt. Want hoe kunnen Enge land en andere landen anders de Ca nadese dollars verdienen, waarmee zy Canadese goederen kopen? De Canadese Minister van Finan ciën, Walter Harris, verklaarde on langs dat het -nationale product van Canada de verwachtingen overtrof fen had, waarop hij- vorige winter zijn begroting had gebaseerd.rXh die tijd hield de Minister rekening" met een begrotingstekort, maar het na tionale product' is sindsdien met vier procent toegenomen en de kans bestaat dat de heer Harris dit jaar met een begrotingsoverschot ein digt. Van Canadees standpunt bezien, zou dat gunstig zijn, want op het ogenblik is het zó, dat overschotten geen kwaad kunnen. De kleine be lastingverlagingen, die dit 'jaar van Geef de behandeling,die Moeders in 104 landen ideaal vinden I Wrijf Vicks VapoRub tegen bed tijd op borst, keel en -rug. De verzachtende dampen verruimen de luchtwegen en bedaren de hoest.Tegelijkertijd maakt de ver warmende pleisterwerking de be klemming los. Snellere verlichting! Hef geeft méér verlichting, omdat geconcentreerd is! USCKS vVapoRub kracht werden, zouden eveneens een stimulans kunnen zqn, die overigens zoals uit de gang van zaken valt af te leiden overbodig was of waarvan althans geen herhaling te verwachten is. Rol van Amerika. Net als thans van andere landen er vaart Canada, dat Washington 'n be langrijke, plaats in dit alles inneemt. Canada verdiént niet genoeg Ameri kaanse dollars met zgn handel met de Verenigde Staten, hoewel men niet dient te vergeten, dat dé toe vloed van Amerikaans kapitaal ge stadig voortgaat. De Canadese dol lar behoort nog steeds tot de zoge naamde harde valuta en staat hoger genoteerd dan de Amerikaanse dol lar. Maar de Canadezen geven in de Verenigde Staten tachtig millioen dollar per jaar uit dat is meer dan de Amerikanen als touristen in Canada uitgeven en verder kopen de Canadezen meer Amerikaanse goederen dan de Amerikanen Cana dese goederen kopen. Een leidend dagblad merkte onlangs op, dat dit de voornaamste van alle inflation- naire factoren is, dat de merikaan- se dollar niet fuctionneert als een nuttige, internationale valuta nu haar prijs gestabiliseerd is op 35 dollar per „ounce" goud. Met ande re woorden de werkelijke boosdoe ner in de wereldhandel is het inter nationale tekort aan Amerikaanse dollars en de huidige welvaart heeft dit feit niet kunnen verdoezelen noch voor de Canadezen, noch voor anderen. Benson is voor export van landbouwoverschotten Ook naar landen met communistisch regime Ezra Taft Benson, de Amerikaanse minister van landbouw, heeft Woens dag tijdens een persconferentie te Washington gezegd, dat hij persoon lijk voorstander is van verkoop van zoveel mogelijk landbouwoverschot ten naar net buitenland, ook naar communistische landen. Hij deelde mede, dat in het kabinet al over die kwestie is gesproken. Krachtens be staande wetten mogen overschots- voorraden, die eigendom van de rege ring zijn niet worden verkocht aan communistisch geregeerde landen achter het ijzeren gordijn. Niet in bedrijfscommissie? De contactgroep van werkgevers in de metaalnijverheid heeft bij de S.E.R. een verzoek ingediend om de beslissing te herzien, waarbij aan deze organisatie geen benoemings recht is toegekend met betrekking tot de bedrijfscommïssie voor de me taalindustrie en de electro-technische industrie. Deze brief is een bezwaar schrift in de zin van de wet admini stratieve rechtspraak bedrijfsorga nisatie. Op zulk een bezwaarschrift moet binnen dertig dagen met redenen omkleed een beslissing worden ge nomen, van' wélke beslissing de be trokkene dan in beroep kan gaan bij het college van beroep voor het be drijfsleven. Aan de S.E.R. wórdt thans een prae-advies van de commissie onder nemingsraden ter behandeling in de 'gadering verber voorgelegd. Het prae-advies van 11 No- openbare verbér vi heeft de vorm van een brief aan de contactgroep. In het uitvoerig prae-advies wordt geconcludeerd, dat de raad van me ning is, dat do contactgroep voor de lopende zittingsperiode niet in aan merking dient te komen voor het be noemen van een of meer leden van de bedrijfseommissle voor de me taalindustrie en de electro-technische industrie op de navolgende gronden: a. De organisatie lieeft in verge lijking met de andere organisaties van werkgevers, werkzaam op het betrokken gebied, geen redelijke spreiding van haar aanhang. b. De houding van de organisatie in een recent verleden heeft geen ge noegzame zekerheid gegeven, dat zij bereid, dan wel in staat is aan het overleg, zoals dit in de bedrijfscom- missie wordt gehouden, constructief deel te nemen, Bekentenis van inbreker in Woodward-affaire Een 22-jarige dakloze Duitse vluchteling, Paul Wlrths, die Dins dag in de buurt van de woning van de Woodwards te Syster Bay (New- York) werd gearresteerd omdat hij zich daar op verdachte wijze op hield, heeft tegenover de politie be kend, dat hij enige ogenblikken voordat mevrouw Woodward haar echtgenoot ,de mllllonnair-sportman William Woodward doodschoot in de veronderstelling een insluiper voor te hebben, op net dak van het huis van de Woodwards was geklommen en had geprobeerd er in te breken. Wirths heeft het revolvershcot op het dak gehoord: „het klonk als een kanonschot", verklaarde hij. Hij was daarop naar beneden gesprongen en had het op een lopen gezet. (United Press) Te Versailles is Dinsdag het huwelijk voltrokken tussen de 4l-jange Barbara Hutton, de erfgename van de Woojworth- mïllioenen. en de 46-jarlge voormalige wereldkampioen tennis baron Gottfried von Cramm. Voor Barbara Hutton Is dit het zesde huwelijk. „Nog een paar weken en we hebben een eigen huis"denken veel gezin nen in Zierikzee, nu de eerste wonin gen van het complex van 131 huizen in het z.g. plan Buyse en uitgevoerd door de vereniging Beter wonen", zijn opgeleverd en toegewezen. De ge- nieenteraad heeft besloten de nieuwe wijk, in tegenstelling met het overige deel van de stad, electrisch te ver lichten. Foto P.Z.C.) Jeugdkalender 1956. In de jeugdkalender 1956 is letter lijk voor elk wat wils te vinden. De teksten zijn van A. D. Hildebrand en de illustraties zijn verzorgd door Rein Stuurman. De uitgave is van J. J. Kuurstra te Amsterdam, Op elke bladzjjde treffen we naast de dagen van de week een aardig ver haaltje aan. Verder zijn er een groot aantal rebussen, raadsels, kleur- en bouwplaatjes. Als de plaatjes mooi gekleurd worden, kannen we groot vader of grootmóeder er mee verras sen. Van de bouwplaatjes kun je zelfs een prachtige dierentuin maken en eèn kippenhok en ook versierselen voor de kerstboom. En dan al de leu ke gedichtjes en het vervolgverhaal van het bosmannetje te veel om op te noemen. „Non-stop reeks" De eerste acht boekjes van de „Non stop-reeks" zijn juist verschenen. De uitgevers (de firma M. Sténvert en Zoon, ApeidoornrMeppel) trachten niet deze boekjes de fantasie van de jeudige lezer op te wekken en in goe de banen te leiden. Er zijn spannen de avonturen en ontdekkingen uit al le delen van de wereld in opgetekend. Elk deeltje bestaat uit 32 bladzijden, met tekst, illustraties en vierkleuren druk omslagen. 70' uur Iater hield Jimmy samen met inspec teur Wijzer en Piet Potlood krijgsraad. Brigadier Prie- mel en de jonge agent had hij met een ariestantenwa gen naar het hoofdbureau laten overbrengen en cel twee stond onder bewaking van drie potige politiemannen, die aan elke eventuele uitbraakpoging het hoofd zou den kunnen bieden. „Laat in géén geval merken, dat jul lie er zijn had de H. C. hen op het hart gedrukt. „De neren moeten voorlopig nog blijven geloven, dat zij hier veilig zitten' Ja. Jimmy had Willem Wijzer en Piet Pot lood met enige trots verteld dat hij de kopstukken van de bende achter slot en grendel had zitten. „Het mooi ste van de grap is nog", zei hji, „dat ze dat zelf niet be seffen. De heren hebben dit politiebureau uitgekozen als een goede viuchthaven, waar niemand hen zou zoe ken. maar ze zijn nu zelf het slachtoffer geworden van hun eigen brutaliteit. Ik ben nu wel zo ver, dat ik kan zeggen, dat ik de inbrekersbende heb opgerold. Alleen ontbreekt mij nog de plek waar de.schavuiten mijn goe de Miebet hebben opgesloten. En zij kunnen haar nog altijd als gijzelares uitbuiten. Dat is iets, dat mij dwars zit en dat ik graag zou willen voorkomenPiet Pot lood en inspecteur-Wijzer zaten nog altijd een beetje met hun verbazing in de knoop en zij merkten daardoor niet, dat Jimmy met aandacht zat te kijken naar een klein rood lampje boven de deur, dat telkens aan en uit floepte VAN PICCO-REEKS TOT „INCELISE" „Tim de Merel" reisde door Nederland Voor de jeugd van vijf tot vijftien jaar hebben wij een groot aantal boeken en boekjes ontvangen. We noemen hier twee nieuwe werkjes uit de Picco-reeks, een deelte uit de „Pin- keltje"-serie en verder nog enkele boeken uit de serie „Naar 't zonlicht toe", en zo zijn er nog veel meer. Al lereerst krijgen we „Ingelise", ge schreven door Trolli Neutzsky Wulff en geïllustreerd door Dies Veenhoven. Het is 'n aardig meisjesboek, waarvan Kluitman te Alkmaar de uitgave ver zorgde. Meisjes in de leeftijd van 10 14 .jaar kunnen een paar uurtjes gezellig lezend met dit boek door brengen. Bij dezelfde uitgeverij ver scheen van Gerda Nefkens voor iets oudere meisjes: „Eerst komt de droom". H. Giesen illustreerde deze vlot geschreven meisjesroman. Een hele serie kinderboekjejs ont vingen wij van uitgeverij Van Gor- cum te Assen. Voor de ongeveer 13- jarigen noemen we allereerst: „Abra ham op klompen" door C. A. Elink Schuurman en van tekeningen voor zien door Willy Smit. Dit boekje ver scheen in de serie „Naar 't zonlicht toe". In dezelfde serie kunnen we vermelden: „Verjarie" voor meisjejs van de lagere school. De schrijfster is Dora van der Meiden—Coolsma en de illustraties zijn uitgevoerd door Cor- Brugse studenten en de schoolstrijd De Brugse studenten hebben zich de laatste maanden danig geweerd, met betrekking tot de Belgische schoolstrijd. Als uitvloeisel hiervan moesten de laatste weken verschei dene studenten voor de rechtbank verschijnen. De straffen vielen nogal mee. Michèl Alloo en Etienne Schotte ontrolden op de Halletoren een vlag, waarop geschreven stond: „Vlaande ren roept ten strijd". Resultaat vrij spraak. Jan Depotter wist enkele dagen voor het jaarlijks feest van het Ko ninklijk Atheneum de programma boekjes in zijn bezit te krijgen. Hij bracht ze weer onopgemerkt terug. Op de feestdag bleek, dat de boekjes aan de binnenzijde waren voorzien van het stempel: „Weg met Collard". Depotter kreeg evenmin straf. 0 De bank van Monaco, dig begin Juli failliet is gegaan, zal Maandag a.s. wor den heropend. Een Franse financier. M. Pussot, heèft 97 van de aandelen ge kocht. rie van der Baan. Verder ontvingen wjj van deze uitgever in de Akker klokjes-serie: Herman Broekhuizen: Knibbeltje en Knobbeltje, met aar dige plaatjes van Jan W. van Hillo. Voor ongeveer dezelfde leeftijd 7 jaar) werd door Rie Win kel een Kerstverhaal geschreven, getiteld Kroeskopje en bewerkt naar een verhaal van J. Spyri. Tekeningen van Doortje Herpel. Tenslotte kunnen we voor de groteren vermelden: „De kleine engel" door ds. C. J. van Royen. Tekeningen en omslag van Mies Bloch. Uitgeverij Van Holkema Warendorf N.V. te Amsterdam kwam met een nieuw deeltje in de „Pinkeltje-serie". Dick Laan schreef nu over de belevenissen van het kleine manneke in Ma- durodam. Rein van Looy maakte de bijbehorende plaatjes en het geheel is wederom ruimschoots het vermelden waard. „Roef de Haas" is het pas versche nen verhaal uit de reeks Dierenboe- ken van Vader Bever. De tekst is van Lida en de tekeningen van Rojan. C. G. Voorhoeve vertaalde het verhaal in het Nederlands en A. Voorhoeve te Bussum gaf het uit. Hermien IJzerman liet bij de We reldbibliotheek te Amsterdam een1 verhaal in versiesvorm verschijnen, waarbij gekleurde plaatjes van. 'haar eigen hand het boekje aantrekkelijker' maakten. De titel van dit versjesver- haal „Een zak vol meel" laat niet. vermoeden, wat zo'n zak al kan be leven. De boekjes „Bij huis en van honk" zullen bij velen bekend zijn. Deel 3* werd bij J. B. Wolters te Groningen uitgegeven. Dit door A. Grimme en K. Norel geschreven en door W. G. van de Hulst jr. geïllustreerde boekje- is eigenlijk bestemd als leesboekje voor de Christelijke lagere school. Tim de Merel wordt door Erica Mi- chels verteld. En er valt veel te ver tellen, want Tim reisde heel Neder-; land door en maakte, dus nogal wat mee. Diet Huber geeft het een wat fleuriger geheel door er gekleurde plaatjes bij te tekenen, Tenslotte noemen we hier dan nog een paar verkjes, door Cantecleer in. Utrecht uitgegeven. In de Plcco-- reeks voor kinderen van 58 jaar kwamen twee nieuwe deeltjes uit: Marian Hesper-Sint laat ons van' „Versjes van Overgrootje" genieten en Hermien IJzerman van „Bodi en zijn beertje". Beide werkelijk aardige, boekjes werden door Hermien IJzer-- man met plaatjes aantrekkelijk ge maakt. Lütz d Jong geeft in „Speel goed maken" een serie nuttige wen ken voor jeugdige knutselaars. Ook, deze laatste uitgave is van Cante cleer. HOOG EN LAAG WATER 12 November Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 0.46 2.12 1.18 2.27 1.39 1.50 1.53 1.72 U.-fN.A.P. 12.33 1.87 13.02 2.02 13.28 2.17 13.54 1.30 14.11 1.53 U.—N.A.P. 6.37 1.70 7.05 1.83 7.37 2.00 7.15 1.34 7.40 1.56 U—N.A.P. 19.07 1.98 19.36 2.11 20.07 2.28 19.39 1.60 19.59 1.85 FEUILLETON „Jij bent een onmogelijke lomperd en ik belief niet meer van die nonsens uit jouw mond te horen. Denk je soms dat dit allemaal gemakkelijk voor mij geweest is? Denk je datMet een wanho pig gebaar zweeg zc. „Ik begin mij af te vragen, of jij werkelijk wel van mij houdt, of ik van jou. Nee, kom niet dichter bij ine, Dick For rester. Als je geleerd hebt je behoor lijk te gedragen, als een heer te pra ten en een beetje meer vertrou wen te hebben in de vrouw, van wie niegt .te houden, dan Claudia drukte de knokkels van haar hand tegen haar lippen en draaide zich, overweldigd door de emoties, om. Toen snelde ze de deur Uit. „Claudia! Wacht! Luister naar nie! Alsjeblieft!" Maar Claudia was de winkel uit gehold en in haar auto gesprongen voordat hij haar kon bereiken. Ze reed blindelings weg. haar hoofd was een chaos. Ze durfde haar ge- do.or TERRY DEAN dachten niet te ontleden. Dick was veranderd. Maar heel weinig en op een manier die ze niet kon door gronden. Wat was het, dat hem zo anders deed lijken Waarom zag ze hem nu, na al die jaren, in zulk een ongeflatteerd licht? Eerder waren ze het ook wel eens oneens geweest. Ze hadden de gewone ruzietjes van twee verliefden gekend. Claudia staarde op het stuk weg voor haar. Of was zij het, dié .veranderd was? HOOFDSTUK XVII. Kitty kon haar oren niet geloven. Ze staarde naar Claudia alsof ze haar voor het eerst in haar leven zag. In de tuin was het stil. De vroege zomerzon had de vage dauw druppeltjes in glinsterende korreltjes vuur veranderd en de geur van de dampende aarde rees golvend naar hen op. De rust van het landschap kon haar emotie niet vervagen. Ze keek naar het meisje, dat op de bank naast haar(zat, niet een he vigheid, die donkere schaduwen in haar prachtige grijze ogen opriep. Claudia zat stil en wachtte onbewo gen op Kitty's antwoord. „Ik begrijp het niet", zei Kitty tenslotte. Hoe bedoel je, dat een van ons te veel is „Heel eenvoudig", legde Claudia uit, die haar japon met een bedacht zame beweging glad streek. „Peter heeft nauwelijks een woord tegen mij gesproken, sinds jullie met die poppenshow begonnen zijn. Om het maar rechtuit te zeggen, hij heeft me zo verwaarloosd, dat „Maar Claudia. Je denkt toch ze ker niet, dat „Ilt hoef nu niet te denken. Dat weet ik". Ze schoof op de bank heen en weer. „Jij hebt Peter van mij af genomen, Kitty. En dat kan ik niet hebben. Ik mag je heel graag. En Diclc ook, dat weet je. Maar ik heb nog geen ogenblik vergeten, dat mijn verloving met Peter zekerheid betekent voor mijn ouders zeker heid eh vrijheid,van angst en zor gen. Ik hgb heel wat opgeofferd om liet zover te krijgen en ik ben niet van plan werkloos toe te zien, dat alles in duigen wordt geschopt, al leen maar om de een of andere idio te liefhebberij". Ze hief haar slanke hand op. „Laat me alsjeblieft uit praten. Peter is een gemakkelijk te beïnvloeden jongen. Hij gelooft al les, wat iemand die sterker is dan hij, wil dat hij gelooft. Hij „Wil ie daarmee zeggen, dat ik opzettelijk probeer hem van je af te troggelen*?" Claudia bleef kalm; ondanks Kit ty's boosheid. „Neen, dat beweer ik niet. Maar het zou heel gemakkelijk op hetzelfde kunnen neerkomen. Ik ben niet blind. Ik zie heel goed, hoe hij je de woorden uit de mond kijkt en hoe iedere gemoedstoestand van jou zich op zijn gezicht weerspie gelt. Dat moet ophouden, Kitty. Voor eens en voor altijd". „Je bent hatelijk. En kinderach tig, Claudia. Dat je weer herrie met Diek hebt is geen reden om Claudia ging bruusk staan. Haar anders zo lieftallige mond vertoon de nu een onmiskenbaar harde trek. „Trek alsjeblieft geen verkeerde conclusies. Je zult je ergens anders voor moeten interesseren. En anders is het beter, dat je weg gaat". Kitty's stem was e^g zacht toen ze antwoordde: „Je bent onredelijk, Claudia. Ik ben altijd je vriendin ge weest. Dat weet je best. Ik zou je voor geen geld verdriet 'willen doen. Jou niet, en Elwood en Letty ook niet. En wat Peter betreft „Peter is mijn verloofde. Alles hangt er van af, hoe hij over mij denkt. En van de lengte van onze verloving. Ik heb er helemaal geen belang bij, met een van jullie ruzie te krijgen. Maar er is geen andere oplossing mogelijk. Probeer het uit mijn gezichtspunt te bekijken. Van avond kun je me je besluit vertel len". Claudia vertrok. Kitty keek haar na, Vmet een pijnlijk gevoel op de plaats waar ze wist dat haar maag zat. Afschuwelijk was dit. Ze be- freep, dat zelfs als ze hier lang en reed over zouden praten, hun ver houding nooit weer zo zou worden als vroeger. Afschuwelijk en hart verscheurend was het. Claudia, haar beste vriendin, beschuldigde haar van trouweloosheid. Ontrouw van de gemeenste soort. Het deed haar te meer pijn, om dat ze in haar hart wist, dat er een grond van waarheid in de beschul diging school. Peter en zij waren de laatste weken dicht naar elkaar toegegroeid. Ondanks al zijn stunte ligheid was Peter een beste vent. Openhartig en zonder zelfs maar het geringste spoor van onoprechtheid. Hij hield van de mensen, alleen al omdat zij mensen waren. Dat hun genegenheid voor hem alleen maar voortsproot uit het plezier dat ze om zijn stommiteiten hadden, inte resseerde hem niet. ,,'t Is beter", had hij tegen Kitty gezegd. ,;dat ze je een sufferd vinden dan een be drieger. Lachende mensen zijn ge lukkige mensen en wat kan het mij schelen, dat ze om mij lachen? Ik hoor in hun lach vriendelijkheid. Dat is de hoofdzaak, de rest doet er niet toe". En juist,, nu ook zij weer zichzelf werd na die ellendige geschiedenis in New York, moest er een einde aan dit alles komen. Een heel erg pijnlijk einde. Dank zij Peter was de diepe wonde, die het verleden in haai' hart had geslagen, bijna ge heeld. Een paar maanden lang had ze alles kunnen vergeten. Het was een zachte en dankbaar stemmende vergetelheid geweest, die haar de tijd had gegeven de fragmenten van haar stukgeslagen wereld bij elkaar te lijmen. Vriendschap behoefde na tuurlijk nog geen liefde te zijn. Zij kon bovendien geen aanspraak ma ken op Peter. Maar ze zou hem er altijd dankbaar voor blijven, dat hij van haar weer de oude. vro!ij"ke Kit ty had gemaakt. Het grootste gedeelte van de dag bracht Kitty alleen en peinzende in haar kamer door. Ze dacht over Tom en hoe diens komst Claudia van haar stuk had gebracht. Clau dia had ook diens belangstelling voor de poppen als tamelijk knullig en flauw beschouwd, maar Kitty wist iets wat Claudia niet wist namelijk, dat Tom een heel fijne neus had en nooit doelloos iets deed. Ze wist ook, dat hij verliefd was op Claudia. En dat hij hemel en aarde zou bewegen om haar te hebben en haar voor zich te winnen. Maar dit scheen nu vrij nutteloos. Er was maar één oplossing voor het probleem tenminste voor haar redeneerde Kitty. Ze zag geen kans te voorkomen, dat ze Peter voor al tijd moest laten schieten, haar be langstelling voor de poppen en alle toekomstplannen die ze samen had den gemaakt. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 11