Nieuwe Kruisers voldoen aan de gestelde eisen C HAAGSE POSTBEAMBTE STAL BRIEF MET PLAATSKAARTEN 3 8 PROVINCIALE ZEBU W S E COURANT WOENSDAG 9 NOVEMBER 1955 MEMORIE VAN ANTWOORD MINISTER VAN MARINE Wetsvoorstel nieuwe regeling van loodswezen is gereed De minister van marine heeft de Tweede Kamer zijn memorie van ant woord doen toekomen over de begroting 1956 van z\jn departement, hier aan is het volgende ontleend: De beide nieuwe kruisers hebben" gedurende en na de proefvaarten ge heel voldaan aan de gestelde eisen. Constructiefouten zijn aan boord van Hr Ms „De zeven provinciën" niet gebleken. Wel doen zich ook by de krui sers In de eerste tijd de bij nieuwe schepen gebruikelijke lichte „kinder ziekten" voor, doch deze zijn van ondergeschikte aard en inhaerent aan de ingewikkelde nieuwere constructies. De twee kruisers zullen in ooi-logstyd zyn ingedeeld bij de geallieerde kruisermacht, welke ter beschikking wordt gesteld van de commandant in de Oostelijke Atlantische Oceaan voor het verrichten van algemene kruisertaken. Vermeerdering van het aantal Ne derlandse vliegkampschepen zou in internationaal verband zonder twijfel welkom zijn. Echter valt, althans on der de tegenwoordige omstandighe den, een tweede vliegkampschip fi nancieel buiten ons bereik, terwijl het aanvaarden van zodanige verplichting onder de vigerende omstandigheden ook op personeelsgebied boven onze krachten zou liggen. De minister onderschrijft, dat voor het vliegkampschip moderne straal jagers nodig zijn.. De modernisatie van Hr Ms „Karei Doorman" is er op gericht de mogelijkheid hiervoor te scheppen. Op de vraag of als gevolg van het tekort van 2800 man in de sector van het beroepspersoneel, ondanks de ge ringe stijging van 400 man kader in 2 jaar tijds, de huidige sterkte aan vlooteenheden wel kan worden be stendigd, kan de minister antwoor den, aat door aanvaarding van be paalde beperkingen in bemanningen, mede door gebruikmaking van dienst plichtigen waar dat mogelijk is, het voorshands mogelijk is gebleken vol doende vlooteenheden ter vervulling van de vredestaken in de vaart te houden. Voorts is in studie het instellen van een kort vrijwillig dienstverband voor bepaalde categorieën. HierbH gaan de gedachten uit naar een verband van ongeveer drie jaar, met ontheffing van enkele verplichtingen uit hoofde van de dienstplicht en mogelijk een De minister moet op de vraag of Israëliërs en Egyptenaren vochten aan Golf van Akaba Voor het eerst sedert 1948 is het Dinsdag bij Elath in het uiterste Zui den van Israël aan de Golf van Akaba, gekomen tot een Israëlisch-Egyptisch vuurgevecht. De botsing duurde drie kwartier. Egypte kondigde enige tijd geleden een blokkade van de Zuid- Israëlische haven af, hoewel de Golf van Akaba behoort tot de internatio nale wateren. De botsing deed zioh voor bij Ras el Nakab, aldus een offi ciële Egyptisohe bekendmaking. .Volgens de bekendmaking sneuvel den vier Israëlische militairen. Acht Israëlische soldaten werden gewond. Volgens de Egyptische lezing waren vier Israëlische pantserwagens om streeks het middaguur, doorgedrongen op Egyptisch grondgebied en sloegen Egyptische militairen de aanval af. (United Press.) Het Israëlische ministerie van bui tenlandse zaken gaf Dinsdagavond in Jeruzalem een verklaring uit, waarin werd gezegd, dat een klacht wegens „de Egyptische aanval bij Elath" is in gediend bij de V.N.-commissie van toe zicht. Wapens. De ambassadeur van Saoedie-Arabië, Abdoellah Alkhayyal, heeft te Wash ington verklaard, dat zijn land het op prijs zal stellen, wapens van de Ver enigde Staten te ontvangen. Hij wei gerde echter te zeggen, of Saoedie- Arabië het voornemen koestert om de Verenigde Staten om dergelijke wa pens te vragen. hij bereid is tegemoet te komen aan de verdere verlangens van het ge- pasporteerd marinepersoneel, dat zonder uitzicht op'pensioen de dienst der marine heeft verlaten, tot zijn leedwezen ontkennend antwoorden. Loodswezen Een voorstel houdende een nieuwe regeling van het Loodswezen is ge reed en aan de raad van state om advies aangeboden. Onder voorbe houd, dat het met de Belgische rege ring te plegen overleg inzake het wij zigen van net Scheldcreglement tot overeenstemming leidt, verwacht de minister dat het ontwerp van wet in de loop van dit zittingsjaar bij de staten-generaal kan worden inge diend. ir. Fr. Pauwels De Amsterdamse strafbepleiter en auteur van een aantal romans rar. Francois Désiré Pauwels, herdenkt Vrijdag de dag waarop hy veertig jaar geleden voor het gerechtshof te Amsterdam beëdigd werd als advo caat en procureur. Het is de wens van de jubilaris dat deze dag in alle stilte zal passeren. Hij zal derhalve Vrydag afwezig zijn. Enkele collega advocaten zullen mr. Pauwels later in intieme kring huldigen tydens e$n hem aangeboden dinér. Mr. Pauwels, die op 25 October 1888 te Amsterdam werd geboren, studeerde, na zijn gymnasiale oplei ding, aan de universiteiten van Utrecht en Amsterdam rechtsweten schappen. In 1915 vestigde hij zich als advocaat en procureur te Amster dam, waar hij zich ook op letterkun dig gebied bewoog. Van zijn hand verscheen een aantal dichtwerken (o.m. „Het Kristallen Masker", „Pari tomen", „Dag van Leugen" en de Oorlogssonnetten „Klinkende Boei en", alsmede een vijftiental romans, onder ander „Boeven en Burgers, „Rechter Thomas", dat ook verfilmd werd, en „Tijgers". Ieder volk mag over eigen toekomst beslissen Motie na felle strijd door V.N. aangenomen In de sociale commissie van de V. N. is Maandag een motie aangeno men, waarin wordt aanbevolen dat in de internationale verdragen betref fende rechten van de mens de bepa ling wordt opgenomen, dat elk volk het recht heeft, zelf over zijn toekomst te beslissen. Twee weken lang is over deze be paling fel gediscussieerd tussen dc z.g. koloniale en anti-koloniale lan den. Australië,. Engeland en Neder land hadden er op aangedrongen de: bepaling niet op te nemen in de be trokken verdragen, die alleen de lndi-, viduele rechten zouden moeten om-, schrijven. Ook do secretaris-generaal van de' V. N.. Hammarskjoeld, had aanbevolen het omstreden punt voor lopig te laten rusten. Aangezien och- ter alle landen van de Afrikaans-Azi atische groep, van het Oostcuropcse bloc en hot merendeel van de Latijns- Amerikaanse landen voop opneming stemden, werd de motie met grote meerderheid aangenomen. Westduitse auto-fabrieken ontslaan arbeiders Eon derde Westduitse fabriek in de auto-branche heeft besloten tot ont slag van een aantal arbeiders wegens „de tegenwoordige zakelijke omstan digheden". De grote Henschel-fabriek heeft hét arbeidsbureau om toestemming verzocht 150 man te ontslaan uit haar vrachtauto-afdeling. Verleden week hebben Borgward en Goliath'2500 man ontslagen wegens exportmoeiiykhe- den. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Ik wil naar moeder terug... H Een 18-jarig hruidj§^daLtwee jg maanden geleden te Knoxville H (V,S.) in het huwelijk trad, g heeft een eis tot echtscheiding jj| H tegen haar echtgenoot inge- s fdiend. Het jonge vrouwtje, Betty Ann =5- Wall, vertelde, dat haar mari, .s- H de 25-jarige student Joe Wall, geweigerd had haar te-kussen na |f de huwelijksvoltrekking, hoe- wel de ambtenaar van de bur- s gerlijke stand opgemerkt had, s 'dat dit niet meer dan „gebruike- g .g- lijk" wasjt v;* s Tijdens de receptie li^d Joe ff' haar'verleid, dat hij nógp zijn s' moeder terugwilde, wat hij ook s Betty haar Joe niet meer ge- zien.,.. g (United Press) =g liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Boelganin danste „Blauwe Donau" Premier Nikolair Boel- ganin van de Sowjet- Unie ivas Maandag- sjew en de voorzitter namelijk: „Wij houden van het proesidium van van Amerikanen in de Opperste Sowjet, Amerikamaar waar- avond een toonbeeld president Kliment Wo- om zijn ze in Europa f van prae-oommunisti- rosjïlow, met een waar Waarom kunnen Ame- meesterscliap over de rikaanse bases voor spiegelgladde dans- agressie gebruikt wor. zwier op de tonen van vloer. dent" ,ÏDe Blauwe Donau" Even later zag men ook „Meent U te 'zeggen, met een knappe seore- Kroesjtsjew en andere dat onze bases voor het taresse van de commu- hooggeplaatste Sowjet- plegen van agressie be- nistische party over de leiders 19e eeuwse pol- doeld zijn?", antwoord- parketvloer van het pa- ka's en mazurka's dande Walmsley. „Zo be- sen> terwijl zij voorgin- doel ik het<niet hele- sche gratie en waardig heid toen hij met grote leis „Gamot" walste. Deze dansavond beslc de viering van de S8ste dere Russische volks- daarop Deze dansavond besloot gen in rijdansen en an- maal", zei Kaganowitsj verjaardag van de Rus- dansen, sische Oktoberrevolutie (welke volgens de nieu- De eerste plaatsvervan- we kalender in Novem. T ber valt). zette daarop uiteen, dat „bases op buiten lands grondgebied the- premier Lazar oretisch gebruikt kun- Kaganowitsj, onder- nen worden voor agres- De Russische leider hield zich lange tijd sieve doeleinden." noodde de secretaresse met de Amerikaanse Ambassadeur Hayter Nina Foertsowa ten zaakgelastigde Walter maakte een einde aan dans en voerde haar on- Walmsley en de Britse deze netelige conversa der aanmoedigende kre- ambassadeur sir Wil- tie door te zeggenWij ten van de eerste secre- Ham Hayter. willen Amerikanen in taris van de communis- Op één punt werd liet Europa hebben." tische partij der Sowjet gesprek enigszins pijn- Unie, Nilcita Kroesjt- lijk. Eaganowitsj zei (TJnited Press.) Buitengewoon hartelijk was Dinsdag het weerzien op Schiphol tussen H.M. Koningin Juliana en Z.Ii.U. Prins Bernhard en de vier prinsessen, die onder de hoede van prinses Wdhel- mina naar de Amsterdamse luchtha ven waren gekomen om hun ouders te begroeten. Nederlands pleidooi voor V.N.-ontwikkelingsfonds V.S. en Engeland werken tegen De Nederlandse gedelgeerde W, F. de Gaay Fortman heeft in de econo mische en financiële commissie van de algemene vergadering van de V. N. Maandag namens 32 van de 60 leden der V. N. een lans gebroken voor spoedige oprichting van een fonds der V. N, voor hulp aan. onderontwikkelde staten. Hij dr ng er bij Engeland en de Verenigde Staten op aan zich ach- tc dat plan te stellen. ge Gaay Fortman diende namens de 32 naties een ontwerp-resolutie in welke beoogt, dat zekere stappen ge nomen worden in het belang van een speciaal fonds der V. N. voor econo mische ontwikkeling (Sunfed). k Het SunCed-plan, dat sterk wordt toegejuicht door de minder ontwik-; ksldé'naties, zou een fonds van mini- Maal 200 millioen of 250 millioen dol lar Instellen, waaruit regeringen kun nen lenen voor ontwikkelingsprojec ten die geen snelle of gestage finan ciële baten zouden afwerpen. De Verenigde Staten en Engeland verzetten zich al twee jaar tegen on middellijke oprichting van Sunfed Zij nemen het standpunt in dat Sunfed pas kan worden opgericht als gelden bezuinigd kunnen worden door een zich tot de gehele wereld uitstrek kende ontwapening. Amerikaans en Brits kapitaal is echter van essentieel belang voor oprichting van het fonds. (United Press) Braziliaans president draagt functie over. Te Rio de Janeiro wordt in officiële kringen medegedeeld, dat president Joao Café om gezondheidsredenen zijn bevoegdheden zal overdragen. Hij doet dit op aanraden van zijn artsen. De president kreeg 3 Novem ber een hartaanval. Volgens de art sen verloopt zijn herstel gunstig, doch hij zal een lange periode van rust móeten doormaken. De president zou nog Dinsdag avond zijn bevoegdheden aan Carlos Luz, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, overdragen. O Zeshonderd leden van de afdeling der Italiaanse communistische partij te Reg- gio, in Cal'abrië (Zuid-Italië), zijn uiit de partij getreden i.v.m. de campagne, die thans in de- „teen" van Italië tegen de „maffia", een geheime roversorganisatie, die in delen van Zuid-itallë en Sicilië ope reert, wordt gevoerd. NOODLOTTIGE SERIENUMMERS Recherche in actie tydens Nederland-Noorwegen Een brief, die vorige weck uit Ber gen op Zoom naar Den Haag werd verzonden en niet op tijd óp de plaats van bestemming arriveerde, en een serie plaatskaarten voor de interland, voetbalwedstrijd Nederland-—Noorwe gen bevatte, zijn er de oorzaak van geweest, dat een geval van verduis tering op het Haagse postkantoor aan het licht is gekomen. In verband hier mede werd de beambte G. H. geschorst. Donderdag had de heer G. T. uit Bergen op Zoom aan zijn broer in Den Haag een drietal kaarten gestuurd voor de voetbalwedstrijd. Toen deze broer hem Zaterdag opbelde en mede deelde, dat hij nog niets had ontvan gen, stapte T. naar het postkantoor van Buigen óp Zoom. Hier was de brief rechter niet-te. vinden. Men vermoedde toen, dat ,er verduistering in het spel was en waarschuwde de Amsterdamse recherche. De heer T. had namelijk zelf ook nog een kaart en deze was van dezelfde serie als de andere drie, die werden vermist. Schoonvader met hakbijl van het leven beroofd Tegen dader negen jaar geëist De officier van justitie bij de recht bank te Maastricht heeft Dinsdag middag tegen de 32-jarige metselaar M. H. H. N. uit Moorvefa-Geulle, die op 21 Juli zijn schoonvader met een hakbijl om het leven heeft gebracht, negen jaar gevangenisstraf geëist. Verdachte had zich na het plegen van zijn gewelddaad rechtstreeks naar de rijkspolitie te Geulle begeven. De bijl, waarmee de dader had ge slagen en die hij onderweg naar de politie had weggeworpen, werd op zijn aanwijzing terug gevonden. Uit het proces-verbaal bleek ter zitting, dat verdachte reeds geruime tijd in onmin leefde met zijn schoonvader, bij wie hij was ingetrouwd. De verdediger verwonderde zich in zijn pleidooi over de conclusie van de psychiater tot slechts enigszins ver minderde toerekenvatbaarheid. Hij vroeg een nader psychiatrisch rap port te overwegen en voerde verder verschillende strafverminderende om standigheden aan voor zijn cliënt, die vol berouw en met een zware straf verzoend is. FEUILLETON ^jouden boêicn Ze liepen echter tegen de lamp, toen Peter zijn evenwicht verloor en de trap aftuimelde, waarbij hij een afschuwelijke herrie maakte. In een fractie van een seconde was Tom uit zijn bed gesprongen en de trap afgehold. Hij hielp Peter over eind en staarde met ongelovige ogen naar de over de hall verstrooide in houd van diens koffer. „Poppen", riep hfj uit, een ervan uit de verwarde stapel opdiepende. „Dus, dat is de oorzaak van die stem men. De oorzaak van al mijn ellendi ge. slapeloze nachten". Elwood, Letty en Claudia, alle dile in ochtendjassen, kwamen de trap ar en op het ongelukkige paartje toe. Ze wachtten op een aannemelijke vei- Peter keek naar Kitty en Kitty keek naar Peter. Toen haalde de laat ste diep adem, wreef een pynlijke plek op zijn rug en zei: „Kitty en ik hebben gisteravond besloten de ar beiderskinderen wat op te monteren. We wilden hen een paar maal per door IhRRY DEAN week een voorstelling met een pop* 'penkast geven, vandaag te beginnen. Ziet U Claudia fronste haar wenkbrau wen. Ze richtte zich tot Peter, maar hield haar ogen gevestigd op Kitty toen ze zei: „En waarom moest dat alemaal zo geheimzinnig gebeuren? Waarom mochten wy daar niets van weten? Ik vindt dat ik toch zeker het recht had hieringekend te worden, Peter". „Wel, de zaak is, dat we het eerst samen wilden proberen. Het is een experiment, weet je. Wij hebben het nog niet helemaal uitgewerkt en we wilden niet de kans lopen ons bela chelijk te maken. Dat kon mij niets schelen ze hebben m'n hele leven al om me gelachen maar Kitty... wel..." En hoe lang is dit-al gaande, ach ter mijn rug om?" „Lang voordat jullie verloving be kend werd gemaakt", antwoordde Kitty effen. „Het was geloof ik dom, het geheim te houden, maar Peter is nogal gevoelig geworden voor de hou ding, die wordt aangenomen door..." „Jullie begrijpen elkaar goed, is 't niet?" Peter streek zenuwachtig zyn vin gers door z'n sluike, blonde haren. „Als je denkt, dat ik me voor schut laat zetten", begon hij haastig. „We gaan alleen maar voor ons eigen ge noegen voorstellingen geven". Toms ogen ontmoesten die van Claudia. „Waarom laten we hen niet gaan. Het kan alleen maar een beet je goodwill voor dé zaak scheppen.. Dat geloof ik tenminste". Hij wendde zich tot Elwood. „Wat denkt U ervan, meneer?" Aarzelend streek Elwood over zijn gladde schedel. „Ik heb geen bezwa ren...... als Claudia die tenminste niet heeft „Waarom zou ik bezwaren hebben, als riet de zaak kan helpen?" Zo lachte, maar haar ogen bleven koud en droefgeestig: „Laten we zeg gen, dat il" myn aandeel al heb gele verd voor het welzijn van de fabriek. En ik zou heel erkentelijk zijn voor elke hulp, die ik daarbjj kan krijgen". Claudia ging naar haar kamer te-, rug en liet de anderen onder aan de trap staan. Het geluid van de dicht slaande deur weerkaatste scherp door het huis. HOOFDSTUK XVI. De Peter Fonsönby poppenshow werd op slag een succes. Toen de kinderen en volwassenen geboeid naast elkaar voor het bescheiden ten tje zaten, waarin Snipper eh Snapper hun vreemde grollen uithaalden en waarin de zwaardvis en de schildpad eindeloze gevechten leverden om de gunsten van Minnie de zeemeermin, waren alle moeilijkheden en twisten vergeten. Dan was er ook nog Holle Bolle Gys, de gulzige jongen, die al les wat hem voor de handen kwam opat, of het eetbaar was of niet, zijn 'huis inbegrepen. En Zwarthart, de magiër, die de prinses in een made liefje veranderde dat hij in zijn knoopsgat stak, maar die later zijn vbrdiende loon kreeg door Antonio, de tuinman, die ook een paar tover kunstjes kende. I Er waren meer karakters dan je op de vingers van 'erscheidene han den kon tellen en voor elk was er een stem en een karakter. Het doek rpoest keer op keer worden gehaald, tótdat Peter en Kitty net zo pieperig en hees als de poppen, die ze lieten rlgnsen, dankbaar de stilte op konden •zoeken, met in hun oren de echo van de toejuichingen van het luidruchtig ^publiek. Nadat het nieuws zich door Potts- ville had verspreid en de vaders uit de stad Kitty en Peter hadden uitge nodigd om geregeld voorstellingen te geven In een schoollokaal, zocht Dick hen op en verweet hun ronduit, „spe len boven het brood" te stellen. Tom, die een popsj; z|jn plichten In de "steek had gelaten om de 3how te gaan zien. ontmoette hem achter het toneel en begroette hem met een vriéndelijke glimlach. Dick negeerde de uitgestoken hand en richtte zijn blikken critisch en onderzoekend zwijgend op het toneel. Tom stak de hand in zijn zak en rammelde met zijn sleutels. „Dit is de eerste voorstelling, waar voor ik me vrij kon maken", zei hij. „Indrukwekkend, niet waar? Die twee hebben veel talent". „Veel talent en wéinig verstand. Het was zeker uw idee, om dit onder auspiciën van de fabriek te doen?" „Ik wou dat het waar was. Als we er mee door gaan, zie ik ons nog eens een kliniek en een middelbare school voor de jeugd in Pottsville bouwen. En misschien een kinderbewaarplaats, om in de werkuren voor de kinderen van de arbeiders te zorgen. Het is een succes, dat lang zal duren, maar ik heb zo'n idee dat we „Een langdurir succes", herhaalde Dick sarcastisch. „Hoelang? Twintig jaar? Denkt U, dat ze dit altijd mooi zullen blijven vinden?" „Ik zal mijn best doen, zo spoedig mogelijk een tournee in elkaar te zet ten". „Waarom praat U, alsof U ver wacht hier in de zaak te blijven?" Tom keek hem nadenkend aan. „Om zakelijke redenen. En omdat ik de mensen hier graag mag". „In het bijzonder de familie Ellis". De ogen van Dick brandden in de zij ne. „En wel heel in het bijzonder Claudia Tom glimlachte. „Claudia is met Peter verloofd". „U bent een man met een hard De vier plaatsen hadden opvol gende nummers van dezelfde tribu ne. Zondagmiddag betrok een re chercheur de wacht in het stadion en toen er bezoekers op de betref fende plaatsen gingen zitten ver zocht hij hen mee te gaan. Het bleken een postbesteller en zijn vriend te zijn, beiden uit Den Haag. Zij vertelden de politie, dat zij de. kaar ten van een andere beambte van het kantoor hadden overgenomen en niet wisten, dat er iets niét in de haak was. Direct werd door de Amsterdamse re cherche contact opgenomen met de Haagse politie en deze nam de PTT- recherche in de arm. Na een kort on derzoek kon H. worden aangehouden. Hij had gemeend, dat er geld in de brief zat en hem daarom meegenomen. De derde kaart had hij aan een brief besteller verkocht. De recherche on derzoekt nu of H. zich al eerder aan dergelijke praktijken heeft schuldig gemaakt. Voor de twee voetballiefhebbers had het bezoek aan #de interlandwed strijd even een onaangenaam verloop doch het onderzoek speelde zich ge heel voor rust af, zodat zij het tweede gedeelte van de wedstrijd nog konden volgen. (Advertentie) Merkt U, dat U HAAR verliest? Roos is de eerste waarschuwing bij haaruitval. Misschien hebt U die eer ste waarschuwing niet direct begre pen Let dan nu goed op het volgen de als U thans haar in de kam vindt, moet U daar terstond iets te gen doen. Het is een vergissing, te denken, dat dit verschijnsel vanzelf wel zal ophouden. Haaruitval dient onmiddellijk te worden bestreden. Hoe Wel, zoals talloze mensen het hebben gedaan sedert' Silvikrin, de biologische haarvoeding, werd uitge vonden. Ga vandaag nog Silvikrin ge bruiken, het vanouds bekende haar- groei-preparaat, dat over de gehele wereld honderdduizenden dankbare verbruikers telt. Silvikrin kon hun weer nieuw haar geven, omdat alléén Silvikrin de 14 natuurlijke opbouw stoffen voor de haargroei in de juiste verhouding bevat; precies de juiste dosis Tryptofaan, Tyrosine, Cystine en nog 11 andere uit de amino-groep, welker namen U minder zullen zeg gen doch die voor hernieuwde haar groei onontbeerlijk zijn Herstel uw haar met Silvikrin begin nog heden hoofd. Dat is voor U toch geen be letsel?" grijnsde Dick hatelijk. „Voor U ook niet, wei?" Juist toen Dick strijdvaardig naar voren stapte verschenen Kitty en Peter. „Wel, wel", riep Peter, terwijl hij met uitgestrekte handen op ae beide mannen toestapte, „kijk eens wie hier zijn. Hallo kerels! Aardig van jullie, hier te komen! Hoe vind je onze show? Kitty is wonderbaar lijk, niet? Is ze niet een aantrekke lijke zeemeermin?" „Ik zou van jou, als een Ponson- by, niet anders hebben verwacht", riep Dick, die een woeste blik op Pe ter wierp. „Maar jij Kitty! Jij wéét toch wat er in de wereld te koop is. Hoe kun jij zo gek zijn om je met dit carnavalsgedóe in te laten?" „Jij en Claudia", antwoordde Kit ty nadrukkelijk, „bezorgen me bei den pijn in mijn hoofd. Er zijn men sen die zo'n onschuldig pretje leuk vinden. Wat is er voor verkeerds aan, de mensen te laten lachen? Pe ter en ik zijn geen samenzweerders, maar twee doodeenvoudige mensen: die plezier in het leven hebben. Als we het volk een ogenblik zijn zor gen kunnen doen vergeten, waarom zullen we <^at dan niet doen?" „Omdat ze brood willen en jullie hun spelen geven! Zie het, zoals ik!" „Ik geef er de voorkeur aan, op mijn eigen oordeel te vertrouwen. Ik houd van dit werk en zal er mee doorgaan, zolang er mensen te vin den zijn, die naar ons willen zien'L (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8