KA PP IB EN DE WIMPEL NIEUWS UIT DE KERKEN „EUTERPE" TE HEINKENSZAND EERDE OUDSTE LID WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ut de AETHER MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 PROV1NCJALE ZEEUWSE COURANT 1 VIJF EN VIJFTIG JAAR IN DE MUZIEK. Koninklijke onderscheiding voor P. van de Guchte. In tegenwoordigheid van genodig den en familieleden is Zaterdagmid dag in café Hoondert te Heinkens- zand de heer P. van de Guchte ge huldigd in verband met zijn 55-jarig lidmaatschap van de muziekvereni ging „Euterpe" te Heinkenszand. Voorts vierde hij Zondag zijn 75e verjaardag. Terwijl zijn collega's-mu zikanten de feestmars „Leve Euter pe" ten gehore brachten arriveerde het jubilerende oudste lid van de muziekvereniging in gezelschap van zijn echtgenote. De voorzitter van „Euterpe", dokter H. P. van Maa- nen sprak de gelukwensen uit bij dit heuglijke gebeuren. Hij verklaarde, dat niet alleen de lengte van jaren een felicitatie waard was, maar vooral de wijze waarop de jubilaris zijn lidmaat schap heeft opgevat. „Een goed lid moet hart voor de zaak hebben en trouw zijn" aldus dokter van Maa- nen, „en daarin hebt U uitgeblon ken". „De bloei van „Euterpe" is af hankelijk van mensen zoals U", be sloot dokter Van Maanen. Voorts deelde hij nog mede, dat de heer Van de Guchte tot ere-lid van de vereni ging was benoemd. Als geschenk bood hij cje jubilaris een asbak aan, terwijl mevrouw Van de Guchte een bloemstuk werd overhandigd. Ge troffen dankte de heer Van de Guchte voor de hem gebrachte hul de en sprak de hoop uit nog vele ja ren als werkend lid van de vereni ging werkzaam te mogen zijn, waar na de muzikanten invielen met een spontaan gespeeld „Lang zal hij le ven". Vervolgens las dokter Van Maanen een gelukstelegram voor van de oud- Marklberichten EIERVEILING MIDDELBURG. 5 November. Minimum eierprijs voor pluimveehouders f 2.85 per kg. Collecte. De jaarlijkse collecte voor Kin- derzorg te Middelburg bracht te Nieuwdorp-Lewedorp het volgende op: 31 zakken aardappelen, 5 kis ten fruit, 2 zakken groenten, 8 paar schoenen, 1 kist en 2 dozen kleren, 1 zak tarwebloem, 7 pakken zilver papier en 9,- aan contanten. Benoeming- De heer H. Westdorp is benoemd tot klerk ter secretarie te Biervliet. Burgerij van Zierikzee nam afscheid van burgemeester Honderden inwonei-s van Zierikzee hebben Zaterdagavond afscheid geno men van wijlen jhr.' mr. J. Schuur- beque Boeye. In de burgemeesterskamer van het het stadhuis, waar de ontslapene meer dan twintig jaren zich voor zijn stad heeft ingezet, was de kist ge plaatst, bedekt met een groot aantal bloemstukken, o.m. van de Commis saris der Koningin in Zeeland, het ge- meent eperspneel en het Rode Kruis. Brandweerlieden van het Zierikzeese corps losten elkaar af bij de ere wacht. Vanmiddag om twee uur zullen le den van de gemeentepolitie van Zie rikzee de overledene vanuit het stad huis dragen, vanwaar de stoet met de naaste familieleden via de Balie- bocststraat, Appelmarkt, Kraanplein en Haven naar de concertzaal gaat, die voor ieder toegankelijk is. Slechts enkele sprekers zullen hier de erken telijkheid jegens de overleden magi straat vertolken, o.a. de Commissa ris der Koningin en ds M. van der Klis Begeleid door een erewacht van de brandweer gaat men, nadat de kist naar buiten is gedragen, via de Paardenstraat. Oude Haven en Schcepstimmerdijk naar het kerkhof. In overeenstemming met de wens van wijlen de burgemeester zal kapi tein J. W. Gelderman van het Lege' des Heils hiér voorgaan in gebed. Namens het gemeentebestuur van Saint Hilaire zal de gemeente-secre taris, de heer R. Guillaume, de begiv fenis bijwonen. De bevolking zal haai rouw tot uitdrukking brengen dooi het hal f stok-vl aggen van openbare gebouwen en particuliere woningen. Poging tot inbraak te Zierikzee mislukte. Twee jongemannen aangehouden In de nacht van Zaterdag op Zon dag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de woning van de di recteur van de Centrale Noord-Zee land, do heer A. J. Argelo, aan de haven te Zierikzee. Omstreeks kwart over één begaf de negentienjarige zoon zich vanuit de woonkamer, waar de familie nog bijeen was, via de hal naar dt keu ken. Reeds gewaarschuwd door ge luid in de tuin zag de jongeman ach ter een gangdeur een persoon ver dekt staan opgesteld, die onmiddellijk een goed heenkomen zocht. De poli tie werd m kennis gestild en conclu deerde dat men door de' Hogemolcn- straat via de garage van de heer Ar gelo de woning was binnengedrongen. Een uitgebreide klopjacht begon in de stad en om half drie werd aan de haven de twintigjarige Duitser W. W. N. W. uit Weert aangehouden. Om half zeven ontdekte men in een G.M.C. op de Scheepstimmerdyk een slapende jongeman, die later de vier entwintigjarige H. H. A. S. uit Hel mond hl eek te zijn. Na ingewonnen informaties bleek deze laatste een .recidivist tc zijn, die reeds negen maal voor diefstal was veroordeeld. Beiden werkten in Rotterdam en had den het plan opgevat in Zierikzee te opereren. Zij ko "li h® r>e by goed geluk de woning vn de heer A. Op last van de Officer van Justitie zullen beiden naar Middelburg worden overge bracht. voorzitter van „Euterpe", dokter P. Staverman uit Arnhem. De waarnemend-b .rgemeester, wet houder C. Nysse, was de negende spreker en haalde nog enkele herin neringen op uit de muzikale loopbaan van de. «ubilaris. waarna hy het Ko ninklijk Besluit voorlas, waarin de heer Van de Guchte de bronzen ere medaille verbonden aan dp orde van Oranje Nassau werd toegekend. On der de plechtige tonen van het „Wilhelmus" speldde wethouder Nys- se de jubilaris de versierselen, be horende by de koninklijke onderschei ding, op. Daarna was het de beurt aan de leden van „Euterpe" om hun oudste lid met een feestmars te huldigen. De directeur van „Euterpe", de heer Jac. den Toonder, bood tenslotte na mens de leden een geschenk aan. Provinciale subsidie in molenherstel Hontenisse Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen voor een provinciale bijdrage te verlenen in de restauratiekosten van de open standerdmolen in Honte nisse. Dit bouwwerk verkeert in zorgwekkende toestand. Er bestaan in het gehele land nog slechts 42 van dergelijke molens. De molen is eigen dom van jkvr. S. H. Baronesse Col lot d'Escury. Volgens de vorig jaar op gemaakte begroting zal de restaura tie ongeveer 16.000 vergen. Verschillende belanghebbenden neo ben naar aanleiding van deze wense lijke restauratie een bespreking ge houden. Aangaande de te treffen fi nanciële regeling bleek de enige op lossing, dat de gemeente Hontenisse de molen voor een symbolisch bedrag overneemt en voortaan het onder houd draagt. Van de restauratiekosten zou dan het rijk 65 pet. bijdragen, de provin cie 30 pet. en het resterende uit bij dragen van op dit gebied geïnteres seerde instellingen Met het oog op de belangrijkheid van de molen stellen G. S. nu voor bij wijze van uitzon dering een bijdrage van 30 pet. toe te kennen. Middelburg Zendingsavond onder thema: Heb moed voor de wereld Uitgaande van de zendingscom missie der Hervormde gemeente werd in het Middelburgse Schut tershof een zendingsavond gehou den onder het thema „Heb moed voor de wereld". Ds. P. F. Th. Aal- ders, voorzitter der commissie, sprak een openingswoord. Hierna hield de heer J. A. Mulder, zen dingspropagandist uit Oegstgeest, Botsing op Blauwedijk. Op de Blauwedijk in Middelburg ontstond Vrijdagmorgen een aanrij ding tussen een tractor met twee aanhangwagens en een met suiker bieten beladen vrachtwagen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade was vrij gering. Jaarvergadering Vrouwenbond De afdeling Middelburg van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. hield haar jaarvergadering in „De Gou den Poorte" onder leiding van een- zeer interessante lezing met Pro5ideDJ?t ra^vro,u.w lichtbcelden over „De akker is do 1 Biesen. Uitgebracht werden de ver- wereld". Hierbij schetste spreker s\aSen van de secretaresse, de pen- speciaal de taak van het Christen- j nmSmees,^re®se. en van de. .Yer'?~ dom en zijn positie temidden van de andere godsdiensten. Ds, Aalders, namens de commis sie en de heer Mulder uit naam van het zendingsgenootschap, huldigden daarop de heer C. van Sluis, die op de dag af 't penningmeester schap der commissie 30 jaar ver vulde. De jubilaris mocht enkele ge schenken in ontvangst nemen, waarna hij een dankwoord sprak. Na de pauze werd een tweede se rie lichtbeelden vertoond onder de titel „Onderwijs in het oerwoud". De heer Mulder verzorgde hierbij de gesproken tekst. Aan deze, avond werd medewerking verleend door het gemengd Ambonees Kerkkoor onder leiding van de heer J. Patti- na en door de thans geheel ver jongde muziekvereniging „ON- DA", dirigent de heer J. C. F. van Kamer, dat voor het eerst sedert 'n jaar officieel optrad. Hervormde wijkavond In de Middelburgse Bogardzaal hield wijkgemeente IV van de Her vormde gemeente een wijkavond. verschillende jenwoordigers in de commissies. Als leden van het bestuur, dat in zijn geheel aftrad, werden herko zen mevrouw L. van RooBiesen, presidente, mevrouw I. Baijens Witte, penningmecsteresse, mevr. M. Mondeel-Van Driel, 2e secreta resse en mevrouw C. Schouten Passenier, leidster van de colporta ge. In plaats van meVroUW S. D. WondergemBoogaard werd als secretaresse gekpzen mevrouw P. Hubregtse—Van Rljsel en in plaats van de bestuursleden mevrouw C. PonseSonius en M. SittonDe Ligt, de dames F. SohuitemaVa der en J. HelmWaage. Herv. Mannenvereniging besprak de Kerkedag De afdeling Middelburg van de Hervormde mannenvereniging „In Dienst der Kerk" kwam voor de eerste maal in dit seizoen in de Bo- gardzaal bijeen. Tijdens deze bij eenkomst hield ds. P. F. Th. Aal ders een inleiding over ,,De» ge- meente in.de wereld", één van de PraeË®s de wijk-kerke- onderwerpen, die zullen worden be an fis TT nnn snvnU nvor hot r raad, ds. F. Don, sprak over het Herderlijk Schrijven van de Gene rale Synode van de Hervormde Kerk, „Christen-zijn in de Neder landse samenleving". Ds. Don schetste de gelukkige ontwikkeling van de Hervormde Kerk, die na de bevrijding van een zwijgende Kerk met een permanente bestuursorga nisatie, een sprekende Kerk is ge worden met een uit de Kerk voort gekomen Generale Synode, die haar gezaghebbend woord tot het volk richt. Spr. ging vervolgens uitvoerig ln op verschillende onderdelen van het Herderlijk Schrijven: De verhou ding tot de cultuur, de solidariteit, het euvel der vereenzelviging, de verzuiling en de verdeeldheid. Hij eindigde met een beschouwing over het slothoofdstuk over „De kracht handeld op de volgend jaar te hou den Kerkedag. Vooraf lichtte spre ker de bedoeling van de Kerkeda- gen toe. De oorsprong van deze bij eenkomsten ligt in Duitsland. Het doel is, de leden der gemeente op nieuw tot het „Kerk-zijn", dat is tot een levend geloof te brengen. Belangrijk vond ds. Aalders, dat de Kerk door middel van een Ker kedag in de openbaarheid treedt, waarmee zij allerlei mensen met haar boodschap zal kunnen berei ken. Het eigenlijke werk is echter de voorbereiding in de gemeente. In dit verband wekte ds. Aalders zijn toehoorders op, zich door Bijbel studie ernstig op de aan de orde te stellen onderwerpen voor te berei den. Het thema van deze Kerkedag, cir--;,- ------ die zoals gemeld door de clas- der verwachting m welk licht het sjs Walcheren zal worden gehouden, gehete Schrijven moet worden ge- j iuidt „Leven met de ander". Met zien. Na zijn rede beantwoordde ds. I deze ander wordt niet allee Don verschillende vragen. Muzikale medewerking aan de wijkavond werd verleend door het duo E. van Selni8/J. P. Ie Clercq. Bouw Langevielebinnenbrug Het bouwen van de nieuwe Lange ielebinnenbrug in Middelburg, dat i vorige week werd aanbesteed, is opgedragen aan de laagste inschryf- I ster, liet aannemingsbedrijf Zeeland uit Middelburg voor 105.870 Met j iet werk zal zo spoedig mogelijk vermoedelijk binnen enkele weken worden begonnen. Vóór de vorstpe riode wil men namelijk het moeilijk ste werk, o.a. het slopen e.d. van de oude brug, achter de rug hebben. Tydens de bouw, die geruime tijd in beslag zal nemen, zal liet snelver keer uit de binnenstad naar Vlissin- gen en omgekeerd een andere weg dienen te kiezen. Er zal voor een om leggingsroute worden gezorgd. Het langzame verkeer tot en met handkarren zal ter plaatse zijn weg kunnen vervolgen, maar dan via een te bouwen noodbrug in de nabij heid van de bouwplaats. deze ander wordt niet alleen God, maar ook het gemeentelid en de medemens in de maatschappij be doeld. Na de pauze werd een geani meerde discussie gehouden, zowel over de practi.sch meest wenselijke vorm van de Kerkedag. als over de Inhoud van de te behandelen onder- -.vcrnc* e Stand. TERNEUZEN Beval cn. R. M. A. Kamoen-Govaert. z.\ J. E. de Zeeuw-Paulusse, 2.; C. A, Dees v. Olterloo. z.; I. F, D. v. Britsom—De Gron- ckel. z.; J. H R. de Maaijer-Kalle, d.; A. J. van der Linden-Marcus, d.: W. L. van den Bos-Van Ecke. d. Ondertrouwd: J. Andriessen 26 jr. en C. J. de Bruijn, 26 jr. .F, Hamelink 28 jr en J. P. de Zeeuw 23 jr. Getrouwd: G. Andriessen 24 jr. en J. Reijerse 22 jr. Overleden: J. C. Meertcns 78 jr. geh. gew. met A. Koole. P. A. Geene 79 jr. F. de Feijter 75 jr. e.v. L. de Kraker. Vlissingen neemt fraaie plaats in aan kop van 1 C. Dankzij Kimbria's overwinning op VSV '34 in Maastricht (4 1). De Zeeuwse eerste klasser Vllssin- gen, gaat nu weer aan de kop van de ranglyst. V.S.V. '34 heeft het name lijk in Maastricht teg n Kimbria niet gehaald. De ploeg uit Valkenswaard moest namelyk met 41 het loodje leggen. V.S.V. wisselde daqrdoor met Vlissingen van plaats Beide clubs hebben 9 punten, maar Vlissingen heeft 2 Verliespunten minder en staat er dus wel zeer fraai voor. Kimbria klom van de vijfde naar de vierde Dlaats. VVH '16 heeft het er nog goed afgebracht tegen Roer mond. Eén puntje werd veroverd (22), maar de gastheren bleven toch aan de staart. De stand is nu Vlissingen VSV '34 Brabantic Kimbria TSC Almania Alliance Mauri ts Roermond SC Emma Schijndel VVH '16 6 4 119 15—12 7 3 3 1 9 13—12 6 3 2 1 8 13— 8 6 4 0 2 8 17—13 6 3 2 1 8 13—10 7 2 2 3 6 12—15 6 2 1 3 5 15—12 6 2 1 3 5 9—9 7 1 3 3 5 10—13 5 2 0 3 4 11—15 6 2 0 4 4 12—16 6 0 3 3 3 10—15 Biindencoilecfe De jaarlijkse blindencollecte zal in Middelburg worden gehouden van 14 tot 20 November a.s. De or ganisatie van deze actie, die voor Middelburg nieuw is, berust bij de Stichting Chr. Blindenhulp „De fakkels bijeen". In deze instellin gen verenigden zich de grote blin deninstituten en werkinrichtingen. In het comité van aanbeveling, dat voor de collecte werd samengesteld, hebben zitting: de dames C. D. M. AaldersVlïetstra, A. A. de Boer Terpstra, S. C. de Casembroot Baronesse Van der Feltz, H. M. DurkstraRavesloot, G. E. Meis terTaat, J. G. RijksenPaauw, M. A. SnellerHendriks, F. van TilMoes en de heer A. van Gre- ven, kapitein van het Leger des Heils. bevestiging en intrede ds. I. J. van Houte. Zondag werd in de Nieuwe Kerk ie Middelburg ds. I. J. van Houte uit Wap;serveen bevestigd als predikant van de Hervormde Kerk door de prae- ses van de kerkeraad, ds. F. Don. 's Avonds aanvaardde ds. Van Hou te zijn ambt in een kerkdienst in de Koorkerk met als tekst de woorden uit de Paulusbrief aan de Philippen- zen „De vrede Gods. die alle ver stand te boven gaat zal uwe harten en uwe zinnen bewaren in Christus Jezus". Ds. Van Houte drong er op aan niet achterom te zien naar het verleden, waarin vele fouten zyn gemaakt, doch de blik te richten op de toekomst om door een drachtige samenwerking te komen tot de vrede Gods. Na afloop van de dienst trad als Westkapelle C.J.M.V. vierde 65-jarig bestaan. Ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan hield de C.J.M.V. „Timo- theus" te Westkapelle Vrijdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw een feestelijke vergadering, die door een groot aantal donateurs en genodig den werd bijgewoond. In de ope ningsceremonie, die werd uitgevoerd door de club „Jonge Kracht", kre gen de aanwezigen een indruk van het wereldwijde werk van de C.J.M. V. De voorzitter, de heer K. Minder- houd, liet in een feestrede de afge lopen vijf jaren nog eens de revue passeren, waarna de jongensclub op uitstekende wijze het Finse sprook je „De gierige houtsnijder" opvoer de. Door volwassenen werd een to neelstuk, genaamd „De Vluchtelin gen", opgevoerd. Op deze avond werden aan de jubilerende vereniging vele bloemstukken en enveloppen met inhoud aangeboden. Zaterdagavond werd een uitvoe ring gegeven, die eveneens zeer druk werd bezocht. De C.J.M.V. kan dan ook op twee zeer geslaagde avonden terugzien. Terneuzen „Youth for Christ" houdt bijeenkomsten. Dezer dagen hield „Youth for Christ" te Terneuzen een tweedaagse- rally in het Ned. Herv. jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan. 's Middags wer den kindersamenkomsten gehouden, die druk bezocht werden. Deze wer den geleid door Jan J. van Capelle- veen en Guus Hoddenbagh, respectie velijk uit Bennckom en Den Haag. Voor de avondbijeenkomst was even eens flinke belangstelling. Beide avonden was de zaal vol en werd er aandachtig geluisterd naar de muziek en het gesproken woord. Spreker was Jan J. van Capelleveen uit Bennekom, die ook de algehele leiding had. Verder werkten mee ds Van der Vlugt, het zangkoor „De Lof stem", mevrouw Pdemens en me vrouw Bliek en een jeugdig trio, al len uit Terneuzen. De samenzang werd begeleid door Guus Hoddenbagh uit Den Haag op multimonica. Tevens bespeelde deze de marimbafoo.i en zong hij enkele soli. Op 3 en 4 November is een twee daagse rally te Axel gehouden. Tij dens de eerste avond was de opkomst gering. De leiding was ook hier in handen van Jan J. van Capelleveen en Guus Hoddenbagh. Verder werk ten ook hier plaatselijke predikanten mee, het duet, mevrouw Riemens en mevrouw Bliek en het trio. Maandag 7 November is er een samenkomst te Hoek. Deze wordt ge houden in de gemeentelijke gehoor zaal. Medewerking zal worden ver leend door het zangkoor „Crescendo". Op 8 November is er een bijeenkomst te Sas van Gent in zaal „Flora". RAAD SLUIS De heer P. A. Wieme toegelaten ais lid De gemeenteraad van Sluis be sloot in zyn zitting' tot toelating van heer P. A. Wieme. De heer Wieme neemt zitting in de raad voor de Aanrijding In de Tholensstraat te Terneuzen ontstond Vrijdagmiddag een aanrij ding tussen een geparkeerd staande onbespannen wagen en een volks auto, bestuurd door de J. J. C. van S. uit Terneuzen. De auto werd daarbij beschadigd. Axel „Youth for Christ"-bijeenkomst. In de ï^ed. Herv. kerk te Axel werd de eerste van een tweetal „Jeugdrally's" gehouden. Onder leiding van de bekende jcugd-evan- gelist J. J. van Capelleveen uit Bennekom. die ook als spreker op trad, werd het programma, dat met grote aandacht door de vele aanwe zigen weed gevolgd, afgewerkt. De samenzang werd negeleid door de musicus Guus Hoddenbach uit 's-Gravenhage. Een jeugd-trio zong en musiceerde. De dames M. Rie mensDe Fouw en Bliek uit Ter neuzen vertolkten op sublieme wij ze een duet. De avond werd her haald op Vrijdag 4 November. Opening winkelgalerij In tegenwoordigheid van vele ge nodigden, waaronder het bestuur der winkeliersvereniging „Axel-Vooruit", werd dezer dagen in Axel de nieuwe winkelgalerij, waarin tal van electri- sche apparaten verkocht worden, van de heer G. de Jonge, geopend. Tij dens een toespraak, vertelde de heer De Jonge, dat de groei van de zaak langzamerhand een verbouwing en uitbreiding noodzakelijk maakte. Bo vendien was de uitbreiding nodig door de snelle ontwikkeling van radio, televisie, verwarmingstoestellen en verdere electrische apparatuur. Het bedrijf telt nu niet minder dan negen etalages, een ruime winkel, een repa ratiewerkplaats en een demonstratie keuken. Tenslotte dankte de heer De Jonge allen, die aan deze moderni sering hebben medegewerkt. Burgemeester P. L. D. J. van Oe- veren wees in zijn toespraak op het j belang van een vooruitstrevende mid- Plaats van de heer P. F denstand. Hij prees het initiatief Lari gaaien .De voorzitter, burge- -> durf. die in deze zaak tot uitdi meester P. F. van Hootegem deelde nog mee, dat de rijksweg van Sluis naar St. Anna ter Muiden enige da gen voor alle verkeer afgesloten wordt. Van de Rijkswaterstaat is 'c toezegging verkregen, dat de weg in ieder geval Vrijdag 11 November tij dens de nationale feestdag in België hersteld zal zijn. Op 22 November a.s. zal de weg SluisjeKruisdijk aanbe steed worden. e durf. die in deze zaak tot uitdruk king zjjn gekomen, want hoewel deze zaak niet in het centrum gelegen is. heeft de eigenaar het toch 'aange durfd zijn winkel tot een zeer moder ne en uitgebreide zaak te maken. Nadat hij de heer De Jonge veel suc ces had toegewenst, stelde hij het be drijf in werking door een druk op een knop, waarme.e de winkel offi cieel geopend was. HOOG EN LAAG WATER 8 November Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U. N.A.P 8.21 1.41 8.50 9.13 1.59 1.71 1.03 1.21 U.-f-N.A.P 21.18 1.61 21.41 22.07 22.24 22.40 1.79 1.91 1.30 1.48 U—N.A.P 2.13 1.33 2.40 3.10 3.04 3.16 1.46 1.63 1.18 U —N.A.P 15.02 l.( 15. 15.57 15.38 15.55 1.77 1.95 1.44 1.66 32 In razende vaart door kliefde de Kraker de gol ven. Als een mes sneed de scherpe boeg door het wa ter: het hele schip trilde van het geweld der motoren, die op volle toeren draaiden Maar ondanks deze geweldi ge eindspurt van het snelle schip haalde de Kraak zien derogen in. Hoog op de wa. terski'b en voortgestuwd door de brullende propeller, joeg het dappere sleepbootje achter zijn machtige con current aan. „Het gaat goed, murmelde professor Knordus tevreden „Dank zij mijn uitvinding kunnen we een snelheid be reiken, waar zelfs het mo dernste schip niet' aan kar tippen. Wij gaan die Groe ne Wimpel winnen; niemanc kan dat meer beletten!" Maar er was wel degelijk Iemand, die voor niets te rugdeinsde, om de overwin ning van de Kraak te belet ten Dat was de stuurman van de Kraker. E'emerkend, d:- op een eerlijke manier konden booswicht oneerlijke middelen s wedstrijd me. V 'i, greep deze h\ laadde een „Nu zullen ze wat beleven", onheilspellende grijnslach. bromde hij met eerste spreker up de voorzitter van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden in Middelburg, de heer L. A. Schenk, die ds. Van Houten een hartelh'k welkom toeriep en een ge zegende arbeid in Middelburg toe wenste. Namens het moderamen, de classis en de Middelburgse collega's Bprak ds. E. Sneller een welkomstwoord, evenals ds. Van de Wall, als de voor zitter var do Provinciale Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en na mens de Vrjjzinnig Hervormde colle ga's. Notaris J. L. Verhagen sprak na mens de Vrijzinnig H rvormde vere niging van Vlissingen en de Remon strantse kring Zeeland. Ds. A. van Es uit Bellen sprak na mens de Drentse collega's. Ds. Van Houte sprak daarna een dankwoord en uitte de hoop met alle groeperin gen m goede samenwerking zyn werk in Middelburg te mogen verrichten. Aan beide diensten werd medewer king verleend door het Vrijzinnig Hervormde zang].oor. Voor de intre- de-dienst van ds. Van Houte bestond grote belangstelling. Het ministerie van predikanten van Middelburg was aanwezig, terwyl ondermeer als bur gerlijke autoriteiten aanwezig waren de .Ciommissaris der Koningin in Zee land en de burgemeester van Middel burg. De vroegere voorganger van de Vrijzinnig Hervormde gemeente, ds. Metz thans te Arnhem, was eveneens aanwezig. EVANG. LCTH. KERK. Drietal te Schiedam C. G. v. d. Haagen te Ede, H. Johannes te Vlis singen en dr. C. H. Lindjjer te Rotter dam, van wie eerstgenoemde is be roepen. G.S. willen geen subsidie verlenen in kosten musea Tot dusver geen gedragslijn Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen voor, afwijzend te beschik ken op ren verzoek van het Bis schoppelijk Museum in Haarlem om een jaarlijkse subsidie van 750,- in het salaris van de con servator, die aan deze instelling is verbonden. Mede naar aanleiding van andere ingekomen verzoeken, heeft het college zich beraden over de subsidiëring van musea. Een be paalde gedragslijn ontbreekt hier tot dusver. De provincie gaf tot dusver slechts een subsidie van 250,- per jaar aan het Zeeuwse Oorlogsmu seum over de jaren 1946 tot en met 1950. Over de jaren daarna be stond geen behoeft meer aan deze bijdrage blijkens de jaarrekenin gen. G.S. zuilen dan ook voorstellen, deze subsidie in te trekken. De sub sidiëring van het Zeeuwsch Genoot schap beschouwt het college als meer afzonderlijk staande. Verder voeren G.S. aan, dat er In Zeeland meer dan 16 musea en oudheidkamers zijn, waarvan een groot deel ongetwijfeld meer steun van overheidswege zeer goed zou kunnen gebruiken. Met het oog op financiële consequenties en gelet op het feit dat de provincie zich be perkingen moet opleggen bij het subsidiëren van culturele evenemen ten, vinden G.S. het ongewenst, het verlenen van bijdragen uit te brei den tot musea. He argument, dat het Bisschop pelijk Museum bruiklenen uit Zeeuwse kerken bevat, acht het college niet voldoende klemmend. Bij inwilliging van het verzoek is het bovendien niet uitgesloten, dat van de zijde van musea uit het bis dom Breda consequenties te ver wachten zijn. Eenzelfde standpunt nemen G. S. in ten aanzien van het subsidieverzoek van B. en W. van Veere voor het daar op te richten Visserijmuseum. Ge vraagd werd een eenmalige bijdrage van 1250. Het college stelt de Sta ten voor ook in dit geval afwijzend te beslissen. DINSDAG NOVEMBER H1L\ C.USUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7 45 Morgen gebed en lit. kal. 8.0o Nws. en weerber. 3.15 Hoogmis 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 „lichtbaken", caus. 10.00 V d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 11.00 V. d. vrouw 11.30 Schoolradio. 11.50 Gram 12.00 Ange lus. 12.03 Gram. 12.15 „Nood breekt tra ditie". 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Amus. muz. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nws; en Kath. nws. 13.20 Gram. 13 42 Idem. 14.00 Gevar. progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 ld. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: dr. F. Hartog: „Het onderwijs op Aruba". 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Promenade ork. en soliste. 19.00 Nws. 19.10 Gram 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.36 De gewone man. 20.40 „De dood van Wailenstein", treur spel. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 2-3.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7 50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.15 Gym. 7.30 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVR O: 3.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 V. d. huisvrouw 915 Gram. 9.40 Morgenwijding, lo.OO Gram. 10.50 V. a. kleuters, li.oo Lichte muz 11.30 Piano recital. 17.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12 35 Twee plano's. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Matro- pole Ork. 13.55 Beursbe- :4JK Gram. 14.40 Schoolradio (eventueel -en 13.00 en 15.00 Rep. v. d. terugkeei v H, M. de Ko ningin). 15.00 V, d. vrouw. 15.30 Kamer- muz. 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd 17.20 „De dierenwereld en wij", caus. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 „Meer productiviteit brengt iedereen pro fijt", caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Amateurprogr. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Gevar. progr. 22.20 Voordracht. 22.35 Volksliederen. 22.55 „Ik geloof dat..", caus. 23.00 Nws. 23.15 New Vork calling. 23.20 Act. of gram. 23.30— 24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7