vleugel Nederland stelt nieuwe tegen Noorwegen op de proef Verkouden..? KRABBENDIJKE-ARNEMUIDEN IS NU DE WEDSTRIJD VAN DE DAG 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 NOVEMBER 1955 ORANJE HEEFT IETS GOED TE MAKEN Appel wordt aan linkerzijde nu door Brusselers en Carlier geflankeerd (Van onze sportredacteur) HET NEDERLANDSE VOETBALELFTAL, dat Zondagmiddag om half drie in het Olympisch stadion te Amsterdam voor de achtste maal tegen het nationale team van Noorwegen zal aantreden, heeft in de wedstrijden reeks met dit Scandinavische land iets goed te maken. Van de zeven duels, die tot nu toe werden gespeeld, heeft de Oranje-ploeg er namelyk slechts één gewonnen. Een pover resultaat, vooral als men weet, dat de Noorse top-selectie driemaal een overwinning tegen Holland in de analen kon bijschrijven. De overige drie wedstrijden eindigden in een gelijk spel. De enige keer, dat Nederland zegevierde was op 26 Mei 1948 in Oslo, waar de Noren met een 12-nederlaag de kleedkamer opzochten. Op dat ogenblik was de schaal van de wedstrijden-serie tussen Nederland en Noorwegen precies in evenwicht. Daarvoor waren er namelyk al drie gelijke spelen ge weest en één Noorse overwinning, namelyk in 1929 in Amsterdam: 14. In 1951 en 1953 heeft Noorwegen de schaal echter wel heel overtuigend in zyn voordeel doen doorslaan. In 1951 bleef het in Rotterdam nog bij een 28-nederlaag, maar in Oslo kwam er in 1953 een duidelyke 4O-zege voor de Noren op het scoringsbord te staan, een uitslag, die ons dan ook nog vers in het geheugen ligt. Op het ogenblik heeft Noorwe gen dus niet minder dan twee overwinningen voorsprong op het Oranje-elftal en de vraag is nu: kan Nederland Zondag een deel van deze „achterstand" wegwer ken door de Scandinavische bezoe kers ditmaal een nederlaag voor te schotelen? Een feit is het, dat Nederland na de invoering van het I semi-professionalisme veel van het verloren voetbal-prestige in het buitenland teruggewonnen heeft. En op grond van de grote vooruit gang wat betreft techniek, taktiek, uithoudingsvermogen en lichaams- beheersing, mag vastgesteld wor den, dat onze vaderlandse; top-se lectie, in 1953 nog veruit de min dere van de Noorse voetballers, nu een gelijkwaardige tegenstander van dit land is geworden. Zoals wij echter al eerder betoogd hebben in een voorbeschouwing van een interland-wedstrijd is het prac- tisch onmogelijk één van de beide lan den een overwinning te voorspellen. Dat was niet mogelijk in de periode, waarin het Nederlandse voetbal zeer zwak was en het was ook niet te doen by een duidelijke superioriteit van het Oranje-team. Niettemin moet toch gezegd worden, dat de verwachting is, dat Appel en de overige Nederlandse aanvallers waarschijnlijk meer kans hebben op treffers collega's. ling van de voorhoede van het Ne derlandse team de keuze-commis sie voor problemen. Ook de invoe ring van het semi-professionalisme heeft die problemen niet kunnen oplossen. Weliswaar heeft men nu de beschikking over een ruimer „arsenaal" van talentvolle spelers, maar nog steeds bevinden er zich i hun Noorse Noorse spelers Noorwegen komt met een gerouti neerd elftal naar Amsterdam. Enkele spelers van deze ploeg hebben al eer dér kennisgemaakt met het Neder landse voetbal. Onder hen is de ervaren en befaam de spil Thorbjörn Svenssen, die zowel in 1951 als 1953 tegen ons land speel de en die reeds 58 maal als Noorse in ternationaal tussen de lijnen kwam. In de halflinie wordt hij bijgestaan door de 28-jarige linkshalf-speler Thor Hernes, die twintig maal het na tionale shirt om de schouders had, on der andere in 1953 tegen Nederland. Ook de talentvolle doelman Asbjörn Hansen heeft zich al eerder (1953) tegen het Nederlandse voetbal moe ten verweren. Verder is er dan nog midvoor Harald Hennum, die in 1953 als linksbuiten tegen het Oranje elftal opereerde. Nog onlangs heeft het Noorse elftal niet verder dan 11 te laten komen. In de voorhoede viel in dit duel vooral het spel van de jeugdige rechtsbin nen Arne Kotte op. Deze 21-jarige, 1.84 meter lange aanvaller blinkt uit door stootkracht, techniek en strijd lust. In Noorwegen verwacht men van dit elftal, dat binnenkort ook tegen Duitsland zal uitkomen, in het duel met Nederland een zeer goed resul taat. Het Oranje-team. Zoals men weet is het Nederlands elftal, dat tegen de Rode Duivels in het veld kwam, met uitzondering van de gehele linkervleugel gehandhaafd. Al lange tijd stelt de samenstel- Herberger bezoekt NederlandNoorwegen. Sepp Herberger, de trainer van het Duitse voetbalelftal, zal Zondag de wedstryd NederlandNoorwegen in Amsterdam bezoeken. Hy doet dit vooral met het oog op de komende ontmoetingen van de Duitse ploeg, zowel met Noorwegen (16 November) als Nederland (14 Maart a.s.). Advertentie l Neem tijdig KEELTABLFITEN Sterk desinfecterend P H 111 P O X A N E Korfballers staan roor nog niet afgewerkte programma. De Poel trekt naar Swift II. Doordat vorige week alle velden zyn afgekeurd, is deze week weer hetzelfde programma vastgesteld voor de korfballers. Voor de promo tie-degradatie zal De Poel, dat de eerste wedstryd tegen Vios op ei gen veld heeft verloren, alle moeite doen zich te herstellen. Of dat zal gelukken, nu men in Middelburg te gen Swift H moet uitkomen, valt nog te bezien. Voor de promotie-derde klasse ontvangt Eendracht, de kampioen van 3 D, Tjoba n. Wanneer Een dracht deze wedstrijd weet te win nen, dan zal het waarschijnlijk wel in de tweede klasse kunnen bly- ven, doch wij geven Tjoba II even veel kans op de punten. Verder wordt in de derde klasse A de laatste wedstrijd gespeeld tus sen Swift IV en Stormvogels. Daar deze wedstrijd van geen belang meer is, lijkt een puntenverdeling niet onmogelijk. Derde klasse C: Hier wordt nog gespeeld Vopo nTogo m, waar in de gastheren moeten kunnen winnen. Derde klasse D: Blauw-Wit gaat op bezoek bij Luctor II hetgeen voor de gasten op een nederlaag gaat uitlopen. Verder wordt in de adspiranten B nog een wedstryd gespeeld. Animo A gaat op bezoek by Swift Kwiek, en zal daar wel aan het langste eind trekken. (Advertentie) enkele zwakke plekken in de aan val. De beslissing om Carlier op de linksbuiten- en Brusselers op de linksbinnenplaats te laten spelen, kwam, wat betreft Carlier, als een verrasing uit de lucht vallen. Cla- van had namelijk in de strijd te gen de Belgen uitstekend werk la ten zien. Niettemin is het feit, dat Carlier, die al lange tijd de aandacht had, ook eens een kans verdient in het na tionale team. Waarschijnlijk is het spel van Brusselers in P.S.V,, on langs tegen Rapid Wien, voor de K.C. aanleiding geweest, deze speler de binnenplaats aan te wijzen. Voor De Bruyckere hadden wij graag eens een ander gezien, omdat deze speler al dikwijls heeft bewezen in interland duels meestentijds niet tot grote hoog te te komen. Over Bosselaar en Appel is weinig discussie mogelijk. Beiden zijn hun plaats waard. Dat de verdediging (doel De Munck, achter Wiersma en Kuys) en de middenlinie (aanvoerder Schaap, Van der Hart en Klaas- sens) ongewijzigd zouden blijven, stond reeds bij voorbaat vast. Bui ten kijf is dit de beste oi die Nederland momenteel been kan brengen. Tenslotte dient nog te worden ge zegd, dat in de wedstryden-reeks tus sen Nederland en Noorwegen tot nu toe weinig traditie was. Nooit heeft een duel met de Noorse voetballers zo sterk tot de verbeelding van het Ne derlandse voetbalpubliek gesproken, als bijvoorbeeld een match met de Ro de Duivels. Daarom is het te hopen, dat het duel van Zondag qua sfeer, spel en uitslag een extra-bijdrage zal zijn in het streven om te komen tot een tra ditionele wedstryden-reeks tussen bei de landen. NEDERLAND (Advertentie) Hulst-in-opmars heeft bij W.V.O. kans op volle winst. Vlissingen heeft belang bij duel tussen Kimbria en V.S.V. In verband met de interlandwed strijd Nederland—Noorwegen, die Zondagmiddag in het Olympisch Sta dion te Amsterdam zal worden ge speeld, zyn er voor liet a.s. weekeinde slechts weinig wedstrijden vastge steld. In de eerste klasse C zal Vlis singen Zondag niet binnen de lijnen komen. Veel belang heeft deze Zeeuwse club echter bij de uitslag van het duel KimbriaVSV '34, dat wel vastgesteld is. Met een gelijk aantal punten, maar met een iets beter doelgemiddelde staat VSV '34 namelijk op de eerste plaats van de ranglijst, direct gevolgd door Vlis singen. Zondag zal VSV '34 veel moeite hebben om de leidersplaats te handhaven, want deze ploeg moet naar het sterke Maastrichtse Kim bria. Wij houden het op een over winning van de thuisclub. In deze klasse staat verder een ontmoeting tussen hekkesluiter VVH '16 en Roermond op het programma. dat WH '16 de rode wat steviger in de han- I zal worden. Wij vrezen, lantaarn nog den geduwd In de tweede klasse B kan men alleen de wedstrijd WVOHulst gaan zien. Hulst, dat de laatste we ken weer in de opmars is, zal tegen WVO zeker geen gemakkelijke taak hebben, maar toch houden de Zeeuwsch Vlamingen de meeste aan spraak op de zege. In de vierde klasse krijgt RSV een minieme gelegenheid wat dichter bij de kop te komen nu Kaaise Boys op bezoek komt. Hoofdplaat heeft in 4 H op eigen terrein weinig kans aan hef vonnis te ontkomen, dat Clinge zal voltrekken, terwijl Luctor kanshebber is in het duel met Ria W. Charley Johnston, manager van de wereldkampioen halfzwaargewicht boksen Archie Moore heeft bekendge maakt, dat Moore de uitdaging heeft geaccepteerd van Yolande Pompey Trinidad) voor een titelgevecht WIERSMA (P.S.V.) DE MUNCK (Fortuna '54) VAN DER HART (Fortuna '54) KUYS (N.A.C.) SCHAAP ('t Gooi) KLAASSENS (V.V.V.) BOSSELAAR (Feyenoord) DE BRUYCKERE BRUSSELERS (Willem H) (P.S.V.) APPEL (Fortuna '54) CARLIER (Fortuna '54) KURE HENNUM (Sorpsborg FK) (Skeid) KRISTIANSEN (Ver. Asker Skiklubb) HERNES (Lyn) KNUTSEN (Valerengens IF) KOTTE (Steinkjer I en FK) LEGERNES (Molde FK) FALCK (Viking) SVENSSEN (Saldefjord BK) HANSEN (Sparta) BAKKER (Asker Skiklubb) NOORWEGEN IN ZATERDAGVOETBALPROGRAMMA Vele interessante duels op komst in 2e klasse B. De grote vraag, die iedere suppor ter van het Zeeuwse Zaterdagvoetbal zich ditmaal stelt, is: „Wat zal Arne- muiden by Krabbendyke doen?" Dit is de „wedstrijd van de dag". De Ar- nemuidenaren, die zich de laatste speeldagen duidelijk als „runner op" hebben aangediend, staan nu toch wel voor een zeer zware opgave. Het ongeslagen en zeer sterke Krabben dyke zal zijn bezoekers tot aan de tanden gewapend ontvangen. Het wordt vermoedelijk een felle strijd, met de thuisclub als favoriet. Arne- muiden zou tenminste al zeer tevre den kunnen zyn met één puntje. De rest van het eerste klasse-program ma is ook interessant, voor wat be treft het duel WemeldhrgeWolf aartsdijk, een strijd dus tussen de twee laagstgeplaatsten. Hier heeft Wemeldinge de beste kansen. Rillan- dia gaat naar VCK om daar deze ploeg te verslaan. Arnemuiden 2 zal ook in de 2e klas se A nog wel niet al zijn kruit ver schoten hebben, zodat Kloetinge wel tegen een fikse nederlaag zal oplo pen. Kapelle 2 is favoriet voor de match tegen Nieuwdorp 2. Rillandia 2 en VCK 2 zullen elkaar niet veel ontlopen, maar de Rillanders hebben TEKORT Onlangs gingen toij in deze krant in een tweetal artikelen nog uitvoerig in op het tekort aan scheidsrechters, waarmee zowel de korfbal-, als de voet- balwereld in Zeeland momen teel te kampen heeft. Wie het Oct ober-nummer van het club blad van de Vlissingse athle- tiek-, handbal- en volleybalver eniging (Marathon", „Mara- thonnieuws" heeft gelezen, zal er echter nog weer eens aan herinnerd zijn, dat dit pro bleem op het ogenblik ook on der de Zeeuwse handballers sterk leeft. De voorzitter van deze sportvereniging, de heer Frans Naerebout, laat in een artikeltje in het clubblad na melijk een noodkreet over deze penibele aangelegenheid horen. Dat dit probleem niet alleen bestaat, maar dat men ook alles op haren en snaren zet om een einde te maken aan dit euvel, blijkt ondertussen ook wel uit de woorden van de heer Naerebout, die we hier laten volgen. GEEN ANIMO ,J2eeds jarenlang bestaat er een nijpend tekort aan scheids rechters, een probleem, dat de afdeling Zeeland (van het Ne- derlans Handbal Verbond) nog steeds niet heeft kunnen op lossen. Lange tijd geleden al is er bepaald, dat per vereniging voor ieder elftal een scheids rechter beschikbaar moet zijn, maar nog steeds zijn we niet zo ver. De afdeling Zeeland kan dan ook niet anders doen dan dit voorschrift streng doorvoe ren, hetgeen dus ook betrek king heeft op Marathon. Tij dens de laatste jaarvergade ring heb ik een oproep gedaan om, leden, die zich candidaat wilden stellen om scheidsrech ter te worden. Enkelen gaven aan deze oproep gehoor, maar op de eerstvolgende cursus verscheen niemand. Daar deze actie ook bff de andere vereni gingen zo verliep, is er van de ze gezamenlijke cursus niets terecht gekomen PROPAGANDA Uit deze woorden blijkt wel, dat er nog steeds niet voldoen de belangstelling voor het scheidsrecliterswezen bestaat. Vanzelfsprekend is dit te be treuren, want het eind van het liedje is, zoals de heer Naere bout terecht schrijft, dat de elftallen er de dupe van 1 oor den. Als er geen scheidsrech ters beschikbaar zijn, bestaat er immers de mogelijkheid, dat deze uit de competitie moeten worden genomen. Het is waar schijnlijk nodig, dat de vereni gingen een uitgebreide proga- ganda voeren om canaidaten voor een scheidsrechterscursus te krijgen. De bespreking van SPORT' kaieidoscnop de spelregels zal ongeveer drie avonden in beslag nemen, zo dat de „leerlingen" van deze cursus niet veel vrije tijd hoe ven op te offeren. Onaertusen zal men er voor moeten waken, dat men bij het oplossen van dit probleem niet een scheids- recliterskorps krijgt, dat te veel arbiters telt, die niet voor hun taak berekend zijn. UITBREIDING Dat ook het sportleven te l\jden heeft van het tekort aan bouwvakarbeiders in Neder land, heeft men dezer dagen weer eens kunnen constateren tijdens een vergadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Tijdens deze vergade ring werd namelijk gesproken over de plannen om de grote stadions in ons land aanzien lijk uit te breiden. Naar aan leiding hiervan vertélde de di rectie van het Olympisch sta dion in Amsterdam, de heer D. J. Bessem, dat er plannen be- staan o?n de toeschouwersca paciteit b\j grote internationale evenementen in de eerste plaats natuurlijk bij interland voetbalwedstrijden uit te breiden. Men moet deze uit breiding echter bereiken door i?i het bestaande gebouxo meer plaatsen te maken, omdat men iti verband met de moeilijk heden in 't bouwbedrijf, waar schijnlijk toch geen vergunning zou krijgen het stadion uit te bouwen. De plannen gaan in de richting van het uitbreiden van het aantal noodtribunes. Zoals bekend kunnen normaal in het Olympisch stadion 50.000 men sen een plaats vinden. Met de noodtribunes, die thans veel vuldig gebruikt worden, kon men het aantal opvoeren tot 65.000. Door de noodtribunes, die achter de doelen geplaatst worden, te vergroten hoopt men het aantal plaatsen op 75.000 te brengen. Een en an der is thans in studie bij de sta dion-directie. AMATEURISME De athletiekbond in het dal van de Missouri (Missouri val ley amateur athletics union) heeft dezer dagen de befaamde atlileet Wes Santee, kampioen op de mijl, geschorst wegens geknoei met onkostennota's. Er bestaat zélfs een kans, dat Santee als gevolg van de schorsing niet zal kunnen deel nemen aan de Olympische spe len. Santee, die momenteel in dienst is als luitenant bij de mariniers, verklaarde, dat hij nooit iets gedaan had wat in strijd was met zijn amateur- status en dat hij „voor geen geld" de Olympische spélen in Melbourne zou willen missen. Bill Grigsby, een van de leden van de bondscommissie, die te gen het schorsingsbesluit heb ben gestemd, heeft verklaard, dat naar zijn mening een scher pe berisping niet alleen van Santee, maar van de organisa toren van de desbetreffende wedstrijden voldoende zon zijn geweest. het terreinvoordeel. De reserves van Wolfaartsdijk en Wemeldinge doen hetzelfde als hun grote „broers". Hier zijn de gasten het sterkst. Twee B wemelt van de interessan te duels. Bevelanders ontvangen hier Oostkapelle, dat graag een plaatsje hoger wil komen om de slechte po sitie wat te verbeteren. Dat gelukt misschien. Nu Nieuwland wederom zulke slechte resultaten boekt zit er voor Meeuwen een kansje in omhoog te komen. Serooskerke moet het be zoekende Veere niet onderschatten, maar kan deze ploeg toch verslaan. Het nog ongeslagen zeeland Sport 6 zou by RCS 4 wel eens een puntje kunnen verliezen. Eén tegen laatst Nummer één tegen nummer laatst BerenKats in 2 C. Geen kans voor de Baarlanders, al spelen zij dan ook thuis. Goes 4 zoekt nog naar een positieverbetering, die het op Kapelle wel kan behalen, omdat Mevo mis schien SVD verslaat, dat hopen de Z.erikzeeënaren althans. Kloetinge zal korte metten maken met het be zoekende Yerseke 2. Sinoto durft op eigen terrein Bruse Boys aan en de winst zal dan ook hier voor de thuisclub zijn. Mevo 2 heeft de beste papieren tegen Brou wershaven 2 (2 D). In 2 E bestaat grote kans, dat Spui thuis van Hoek wint, hoewel ook een gelijkspel niet verrassend zou zijn. Tern. Boys 2 ziet het komen van Zaamslag met weinig hoop tegemoet. In F zal Krui- ningen 3 het ook tegen Spui 2 niet redden. AZVV 2 triomfeert over de Driewegenreserves. Programma Het programma luidt als volgt: le klasse: KrabbendijkeArnemui den: VCKRillandia, Wemeldinge Wolfaartsdijk2e klasse AArnemui den 2Kloetinge2. Kapelle 2Nieuw dorp 2. Rillandia 2—VCK 2, Wolf aartsdijk 2Wemeldinge 2; 2e klasse B: BevelandersOostkapelle, Nieüw- landMeeuwen, RCS 4Zeeland Sport 6, SerooskerkeVeere; 2e klasse C; BerenKats, Goes 4Ka pelle, KloetingeYerseke 2. Mevo SVD; 2e klasse B: SpuiHoek, Ter- neuzense Boys 2Zaamslag; 2e klas se F: Kruini'ngen 3Spui 2, AZW 2 Driewegen 2. Even nadenken De opgave luidt: Ga van A. naar B., zodanig dat iedere weg slechts éénmaal gepasseerd wordt. De oplossing van het kruiswoord raadsel luidt:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8