Bespreking over: „Kadedemping- Sanering Goes Noord" WALCHEREN RUSTHUIS IN HAAMSTEDE Waar zijn onze schepen? V-KlJ.LIri.li rt 1\Q 19o5 PROVINCIALE ZEEUWHE COURANT CAUSERIE VAN DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN Woningbouw een eerste vereiste De directeur van gemeentewerken te Goes, de heer J. Oranje, die zicli Donderdagavond met zijn causerie voor de drie plaatselijke middenstands verenigingen over het onderwerp „kadedemping - sanering Goes Noord" min of meer in het hol van de leeuw had gewaagd, heeft voor dit forum van zakenmensen op interessante wyze de stedebouwkundige problemen van deze gemeente „geëtaleerd". Hoewel hy uiteraard niet kon mededelen wat de plannen voor de naaste toekomst zijn en ongetwijfeld het evenmin alle toehoorders naar de zin heeft kunnen maken, mag toch wel geconclu deerd worden, dat men een goed inzicht heeft gekregen van het ingewik kelde samenstel van vraagstukken, waarmee Goes heeft te worstelen. Want, zoals de heer Oranje uiteen zette, staat het probleem van Goes Noord niet los van het probleem van Goes in haar geheel. „Goes zit zo vast als een muur", zo drukte de in-, leider zich uit. De geschiedenis van de stad sedert de landbouwcrisis van 1880 leert duideljjk, dat bijvoorbeeld de middenstand van deze gemeente voor een groot deel tot stand is geko men door de groei van de omgeving. Het is daarom een van de voornaam ste problemen, hoe de groei van Goes in stand gehouden kan worden. In dit verband wees spreker er onder meer op, dat de uitbreiding van de woonwijken van Goes, sedert 1944 met vier en een halve hectare per jaar, in vergelijking met de twintiger jaren verdrievoudigd is. ERFENIS VAN PROBLEMEN. Daarnaast zit men met een erfenis van problemen van vóór 1940. Enkele hiervan zijn de riolering in 1949 had een derde van de Goesse wonin gen nog het tonnenstelsel de scho lenbouw, die zeer ver ten achter is, en het ontbreken van voldoende plant soenen. Wanneer de uitbreiding van Goes niet voort kan gaan, zal dit on getwijfeld zijn invloed doen gelden op de welvaart van de middenstand. Wo ningbouw is daarom een eerste ver eiste. De heer Oranje rekende voor, dat er in tien jaar voor het opheffen van de woningnood, het vervangen van onbewoonbaar te verklaren wo ningen, het opvangen van de bevol kingstoename en voor cityvorming totaal ongeveer 2140 woningen nodig zullen zijn. Daarmee houdt echter ook scholenbouw verband. Thans is het reeds zo, dat de gemeente voor onge veer acht en een halve ton aan nieu we lagere scholen zal moeten bouwen. Daarnaast verdienen de recreatie- en sportvelden uitbreiding, het kanaal van Goes verlangt voorzieningen tot een bedrag van ongeveer anderhalve ton, terwijl de vernieuwing van de riolering naar schatting nog 700.000 en de zuiveringsinstallatie 900.000 zullen vergen. Goes zit ('us volop in de proble men. Ook al omdat men nog slechts ruimte voor ongeveer vijf honderd woningen heeft. Daarom zal volgens spreker de annexatie van KJoetinge snel een feit dienen te worden om ruimte te verschaf fen aan Goes voor de woningbouw, die zij voor haar bestaan nodig heeft. Sprekende ove_- het probleem „Goes- Noord" stelde de heer Oranje, dat de oorzaak hiervan is, dat dit stadsdeel momenteel niet in staat is mee te doen aan de uitbreiding van de ge meente. Hij stelde de vraag of het dit wel zou doen bij demping van de kade. Tot in de twintiger jaren, toen het snelverkeer door Goes Noord kwam, had dit stadsdeel een belang- Veel belangstellenden bij crematie mr. J. F. van Deinse Donderdagmiddag is te Westerveld gecremeerd het stoffelijk overschot van mr. J. F. van Deinse, in leven ad vocaat en procureur te Middelburg. Mr. Van Deinse, die van 1943 tot 1952 deken was van de Orde van Advoca ten in het arrondissement Middelburg, bereikte de leeftijd van 77 jaar. Hij was ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op uitdrukkelijk verzoek van de overledene werd >r in ue aula van he crematorium niet gesproken. De baar, die met vele bloemstukken was over dekt, daalde, terwijl de organist een Andante van César Franck speelde. Na deze korte plechtigheid dankte de zoon van de overledene, mr. J. F. C. van Deinse, de ongeveer tachtig aan wezigen voor hun blijken van belang stelling. Onder die aanwezigen bevonden zich de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de president van de rechtbank te Middelburg, mr. C. R. F. van Roggen, de vice-president, mr. P van Empel, het lid van Ged. Staten van Zeeland, mr. A. J. van der Weel, de deken van de Orde vn Advocaten mr. C. M. Kegge, mr. F. W. Adriaanse en mr. C. J. B. du Croo, alle vier lid van de raad van toezich van de Orde van Advocaten uit Middelburg, de burgemeester van Domburg, .mr. W J. E. Crommelin, luitenant-admiraai b.d. C. E. L. Helfrich, de directeur van de Zeeuwse Hypotheekbank, mr. G. W. A. de Veer, prof. ir. E. L. Selleger uit Bergen (N.-H.), mevr. A. B. van Maren Bentz-van den Berg, namens het Groene Kruis te Middelburg, waarvan mr. Van Deinse bijna veertig jaar penningmeester is geweest, mr. J. J. van Walsum, rijksadvocaat te Rotterdam, en de heer D. F. P. Hoegen uit. Middelburg, namens de N.V. Bad hotel te Domburg. Eiders benoemd Drs. W. Dusarduijn, tevoren werk zaam bij de Stichting; voor Sociaal- en Cultureel Werk in Middelburg, werd benoemd tot sociaal-econoom bij de Commissie Komgronden in Tiel. Universitair examen. Aan de stichting „Klinisch Hoger Onderwijs" te Rotterdam slaagde de heer A. 'E. E. Lievens voor het semi- artsenexamen. rijke functie. Als voorwaarden voor een oplossing voor het probleem Goes- Noord noemde spreker aanleg van nieuwe straten, waaraan woningbouw mogelijk is. Voorts aansluiting van de besta nde straten op de toegangsweg van Noord-Beveland, na het tot stand komen van het Drie Eilanden-plan. Een korte aansluiting van 's Heer Hendrikskinderendiik naar de provin ciale weg langs het kanaal met in aansluiting hierop van de bestaande straten, zal een van de eerste proble men moeten zijn, die de aandacht van het gemeentebestuur vragen. Dem ping van de kade met aanleg van een parkeerterrein zal voor omwonende winkeliers een financieel voordeel be tekenen, zo erkende spreker, doch hij was van mening, dat ae toekomst van Goes-Noord niet alleen afhangt van een gedempte kade. Technisch is demping geen probleem. De aesthetische kant is een persoon lijke opvatting. Als de noodzaak er is dan moet zij dicht. Het blijft echter een kwestie van afweging van belan gen. Op deze lezing volgde nog een in teressante gedachtenwisseling. By de aanvang van de goed bezochte verga dering in Slot Ostende, welke bijeen komst geopend werd door de heer J. H. Roose, voorzitter van de Hanze, heeft de heer Oranje, na het vertonen van een tweetal films eerst nog als plaatselijk hoofd van de B.B. een ern stig woord over de Bescherming Be volking gesproken. Hij wees de mid denstanders met klem op de plicht, die ook op hen rust, om aan dit werk deel te nemen. Hy moest er daarbij op wijzen, dat juist in het centrum van de stad met zijn vele winkelpan den de blokploegen nog slechts 25 van hun sterkte hebben, terwijl in buurten als Goes-Oost met overwe- fend ambtenaren en andere mensen, ie verhoudingsgewijs weinig bezittin gen te verliezen hebben, dit percen tage negentig bedraagt. De voorzit ter van Handelsbelangen, de heer A. Vermaire leidde de bespreking over de kade-demping in en de heer A. de Jager-Tolhoek van de Christelijke Middenstandsvereniging sprak het slotwoord. Middelburg Benoemd bij de politie. Tot agent van politie in Middelburg is met ingang van 1 November i.l. benoemd de heer J. Platjouw, die in middels zijn werkzaamheden bij dit korps heeft aangevangen. Biljartwedstrijden. Woensdagavond werden in het Nederlands Koffiehuis de revanche wedstrijden gespeeld in de compe titie om een beschikbaar gestelde wisselbeker tussen de biljartvereni ging P.Z.E.M. en een biljartcombi natie van het Nederlands Koffie huis. Er werden in totaal 19 par tijen gespeeld, waarvan er door oei- de clubs 9 werden gewonnen, ter wijl één partij in gelijk spel .eindig de. Het puntenaantal van deze avond was derhalve voor beide par tijen 19, waardoor de eindstand luidde: P.Z.E.M. 43 punten, Koffie huis 33 punten. Door deze uitslag kwam de wisselbeker ditmaal in het bezit van de. Biljartvereniging P.Z.E.M. De hoogste serie van ,de avond was 42 caramboles. Van onze adverteerders HEROPENING. Donderdag opende mevrouw C. v. d. Weele-Kleinêpier aan de Rotter damse Kaai 13 in Middelburg het De- licatessenhuis Kleinepier. Aan de her nieuwde openstelling ging een ingrij pende modernisering vooraf, die het winkelpand van deze reeds oude fir ma een geheel ander aanzien gaf. Door een grondige verbouwing is men er in geslaagd een winkelruimte te scheppen, die bijzonder aantrekke lijk genoemd mag worden. Lichte en frisse tinten werden hierbij gebezigd, waardoor een smaakvol geheel ont stond. De verbouwing heeft in de winkel meer ruimte geschapen, hoewel niet tot uitbreiding werd overgegaan. Hierdoor komt het uitgebreide as sortiment van kruidenierswaren be ter tot zyn recht. Een en ander is overzichtelijk en doelmatig ingericht. Een goede verlichting draagt het ha re bij tot de smaakvolle indruk, die de zaak thans maakt. Op de ope ningsdag ondervond de heropende winkel een grote belangstelling. NIEUWE ZAAL. De Zeeuwse hoofdstad heeft er 'n nieuwe zaal bygekregen. Donderdag opende de heer W. M. J. Meeuse aan de Nieuwstraat 19, in het pand, waarin zijn dansschool is gevestigd, namelijk de geheel vernieuwde bene denzaal. De zaal is speciaal bestemd voor brui loften en andere intieme feesten. De benedenverdieping van dit pand, waarin vroeger het Frot. Chr. Mili tair Tehuis was gevestigd, is daartoe ingrijpend verbouwd. Door deze werkzaamheden is men erin geslaagd een aantrekkelijk zaal tje te scheppen. Het werd volledig nieuw ingericht, betimmerd en ge verfd, een en ander in lichte en fleu rige tinten. Ook het meubilair, dat ter beschikking staat, draagt het praedicaat nieuw. De zaal mag dan ook een aanwinst heten. Bij de ope ning werd reeds veel "belangstelling ondervonden. Mocht bermlamp wel of niet op auto Donderdag verscheen de heer A. S. de J. uit Middelburg voor het kanton gerecht te Bergen op Zoom. De J. reed op 31 Augustus j.l. op de Wouwseweg onder Bergen op Zoom met een auto, waarvan de verlichting niet in orde was. Verdachte had namelijk een bermlamp, die destijds niet als ver lichting mocht worden gebruikt, aan zijn wagen. De lieer De J. betoogde, dat dit niet strafbaar kon zijn en voer de dat bij verschillende wetsartikelen aan. Hij vroeg, indien de rechtbank hem wilde straffen, een zodanige ver oordeling, dat hij om het principe in hoger beroep kon gaan. De ambtenaar eiste een geldboete van f 11 subs. 2 dagen. Tot deze straf véroordeelde de kantonrechter de heer De J. Marktberichten VEEMARKT MIDDELBURG. 3 Nov. Aanvoer: 63 stuks. 8 runderen. 17 graskalveren. 18 pinken en 20 biggen. VISMIJN VEERE. 3 Nov- Aangevoerd: 4910 kg export garnalen 6567; 4055 kg handelsgarnalen 51—58; 109 kg schar 44—52; 27 kg bot 39- 47; 13 kg wijting 3840 28 kg tong (mid del) 170—268; 44 kg rog 32—39. Vlissingen Bedrag voor „Zonneveld" van duivenliefhebbers Onder voorzitterschap van de heer W. J. van Uxem uit Vlissingen kwamen Dinsdag de duivenliefheb bers, aangesloten bij de Concours Combinatie Walcheren in café Mul ler te Vlissingen in vergadering bij een. Alvorens met de afwerking der normale agenda werd begonnen kreeg de heer C. L. Westerweel, voor zitter van comité „Sport Steunt Zon neveld" gelegenheid de prijzen aan de winnaars der liefdadigheidsvluch- ten 1955 uit te reiken. Nadat de heer H. Plompen, secretaris-penningmees ter van net comité een kort propa gandistisch woord had gesproken stelde de voorzitter het comité een chequé van f 202,10 ter hand als bij drage van de Walcherse duivenlief hebbers. Tijdens de vergadering, waarin de voorzitter werd herkozen, werd be sloten op 26 en 27 November a.s. te Vlissingen een duivententoonstelling te houden. Tevens werd het voorlopige vlucht- programma voor 1956 besproken. Ook de C.C.W.-bekers en de diplo ma's van de vluchten uit het afgelo pen seizoen wei-den uitgereikt. Na een geanimeerde rondvraag werd de ze goed bezochte vergadering geslo ten. Chr. Besturenbond vergaderde. Woensdagavond hield de Chr. Be sturenbond te Vlissingen een algeme ne vergadering, waarbij naast de af delingsbestuurders der aangesloten organisaties mede aanwezig waren de vakgroepbesturen en de kernleden. Op deze bijeenkomst sprak de heer B. Roolvink, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond, over „De loonpoli tiek en het inzicht der vakcentralen" Een aantal vragen werd uitvoerig door de spreker beantwoord. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer J. Lodder, mede, dat de propaganda-byeenkomsten van de Chr. Besturenbond zullen worden gehouden op 22 en 23 November a.s., waarbij opgevoerd zal worden het to neelstuk „De Vreemdeling" van An- toon Coolen. Verder wees hij op het belang van de onderwijsdienst van het C.N.v. en voorts op de besprekingen, die a.s. Zaterdag zullen worden ge voerd om te komen tot uitbreiding van het chr. nijverheidsonderwijs er chr. huishoud-onderwys in Zeeland. Raad Nw.- en St. Joosland. Plan voor de bouw van een gymnastiekzaal aangehouden Tydens de raadsvergadering van Nieuw- en St. Jooslan:! werd een door B. en W. ingediend plan voor de bouw van een gymnastieklokaal aangehou den tot de volgende vergadering, ten einde de mogelijkheid te onderzoeken dit gebouw tevens dienstbaar te ma ken als verenigingsgebouw. De P.Z.E. M. had een kostenberekening inge diend van het aansluiten op het elee- tricitcitsnet van alle nog niet aange- Cursus ter opleiding van het schoenwinkelpersoneel Met 14 deelneemsters in Zeeland gestart Tijdens een bijeenkomst in het Ne derlands Koffiehuis in Middelburg is Donderdagavond een opleidingscur sus voor het schoenwinkelpersoneel gestart. Deze leergang is de eerste van die aard in Zeeland. Zij wordt verzorgd door de Stichting Vakoplei ding voor de Detailhandel in Schoe nen onder auspiciën van de Nationa le vereniging van Schoenwinkeliers. De cursus is dezelfde avond gestart met 14 deelneemsters. Het initiatief is te danken aan enkele Middelburg se en Vlissingse schoenwinkeliers. De bijeenkomst werd geopend door de heer I. M. van Houte uit Middel burg, provinciaal secretaris van de Zeeuwse Schoenwinkeliers Vereni ging en hoofdbestuurslid van de N. V. v. S. Hij wees op de uitstekende samenwerking, die tussen de Zeeuw se schoendetaillisten bestaat en op de ontwikkeling van de schoendétail- handel, speciaal in Zeeland, na de oorlog. Die periode heeft een uitbrei ding en intensivering van de branche te. zien gegeven, zo meende spreker. De heer Van Houte achtte verdere uitbouw noodzakelijk Daarom ver heugde hy zich er over, dat deze cur sus, als één der eerste provinciale leergangen in den lande, tot stand kon komen. Nu er aanzienlijk meer gevergd wordt van degenen, die schoenen verkopen, kan de cursus veel bijdragen tot het bieden van 'n grotere mate van service. Ook zul len de dames verkoopkundig be schouwd van het geleerde veel kun nen profiteren. Bij deze woorden sloot zich de heer W. de Boer, directeur van de Stich ting Vakopleiding voor de Detailhan del in Schoenen, aan. Deze spreker heette de dames welkom en wees ook nog op het doel van de cursus. Daar na introduceerde hij de beide docen ten, de heren J. Struijs uit Rotter dam en M. I. van Houte uit Middel burg. Nadat de heer De Bom zijn hoop op gunstige resultaten had uit gesproken, begonnen de leraren met de inleidende lessen. De cursus wordt op 20 avonden gegeven en omvat een zestal vakken. De deelneemsters wor den opgeleid voor het diploma schoen- verkoopster. De avond werd bijgewoond door een aantal leden van de vereniging en door vertegenwoordigers van mid denstandsorganisaties. Officiële publicaties VLISSINGEN. MEDEWERKING ARTIKEL 72 L.O.-WET 1920. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad der ge meente in zyn vergadering van 28 Octo ber 1955 is besloten: A. medewerking te verlenen aan: 1. het bestuur der Vereniging voor bij zonder lager onderwijs op Gereformeer de grondslag voor de aanschaffing van een vloeistofduplicator en leesboeken ten behoeve van de Prins Bernhard- school aan de Bonedijkestraat; 2 het bestuur der Vereniging voor Christelijk uitgebreid lager onderwijs voor de aanschaffing van leerboeken, bijbels en psalm- en gezangboekjes; alsmede leerboeken voor het onderwijs in de handelsvakken; 3 het R.K. Kerk- en Schoolbestuur voor het vergroten van de speelplaats der St. Paulusschool aan de Adr. Coorte^ laan; B het R.K. Kerk- en Schoolbestuur niet niet ontvankelijk te verklaren in zijn verzoek betreffende de aanschaffing van diverse benodigdheden ten behoe ve van de St. Paulusschooi aan de Adr, Coortlaan. Vlissingen, 31 October 1955. sloten percelen buiten de kom. De be langhebbenden zouden gezamenlijk ruim 160.000 in de kosten moeten bijdragen. Daar dit financieel onuit voerbaar is, werd besloten dit plan aan te houden tot de wet op de elec- triciteitsvoorziening in onrendabele gebieden is verschenen. Besloten werd de betaling van ren te en aflossing te garanderen van een door Het Groene Kruis met de Coöp. Boerenleenbank te sluiten geldlening voor aankoop en inrichting van een Groene Kruis-gebouw. Tot leden van de adviescommissie ingevolge de woonruimtewet werden benoemd, resp. herbenoemd E. Verlare, Joh. Joose. C. A. Polderdijk, J. Knuijt Sr. en dokter P. J. Brons. De gemeenterekening 1951 werd voorlopig vastgesteld met de volgen de cijfers; gewone dienst, inkomsten 182.193,—. uitgaven 179.642,—, batig slot 2551,kapitaaldienst, inkomsten 163.368,uitgaven 1S2.597,nadelig slot 19.229,—. Aan de plaatselijke muziekvereni ging werd een subsidie van 200, toegekend, onder aantekening dat de heer Joh. Lukasse (SGP) tegen was. Subsidieverzoeken van het Nationaal Rheumafonds en van de Commissie voor de Hygiëne van het Kind in Zee land werden ingewilligd. Besloten werd gezamenlijk met de drie grootste polders een sneeuw ploeg aan te schaffen. NIET BIJ I.Z.A. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten niet toe te treden tot het Instituut Ziektekosten voorziening voor Ambtenaren. B. en W. legden een kostenraming over van het aanbrengen van ver lichte wijzerplaten op de toren en van electrïsche aandrijving van het uur werk en de torenklok. Dit plan had de instemming van de Raad, zodat daarvoor in de begroting van 1956 een post uitgetrokken zal worden. (Slot vai oag. 2) op de mooie en dankbare taak in het tehuis wees. „Voor chronische zieken en minder valide mensen, die juist extra ver pleging behoeven, missen wij op Schouwen-Duiveland een eigen te huis", aldus de heer Röell, die de hoop uitsprak dat, als het zieken huis Noor igouwe in het najaar 1956 vrij komt, dit voor dit sociaal-medi sche doel bestemd kan worden. Met de wens, dat „Duinoord" tot in lengte van dagen tot zegén voor de bejaar den zal zyn, besloot spreker zijn ope ningswoord. Met belangstelling Mevrouw De Casembroot zeide al le activiteiten op het eiland met be langstelling te volgen en betreurde het, dat één gemeente met de stich ting niet meedeed. Spreekster wees op de breedheid van het gebod de ouders te eren, wat zich over de ge hele oudere generatie uitbreidt. Zou den er ouderen met tegenzin naar het tehuis komen, dan ligt er een taak voor het bestuur hieraan tege moet te komen, zo zei mevrouw De Casembroot, die eindigde met enkele regels uit de Avondzang. Voor de in richting van de conversatiezaal had zij nog 100 meegebracht uit een potje van watersnoodgiften. Kantoorhouder P.T.T. in Sluiskil gehuldigd Veertigjarig ambtsjubileum In het jeugdgebouw te Sluiskil werd Woensdag de heer P. Dourlijn, kan toorhouder van de P.T.T., gehuldigd in verband met zijn 40-jarig ambts jubileum. De belangstelling overtrof alle verwachtingen. Nadat het feest in intieme kring was gevierd, werd in de middaguren de receptie gehouden. On der de 'aanwezigen bevonden zich de directeur van het postdistrict Middel burg, de heer P. J. Waale, het hoofd van de dienst der P.T.T., de heer B. J. Bierhoff uit Terneuzen, de heer Hofman, hoofdbestuurder van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel en directies van de CN.A. en de A.C.Z.C. Na een welkomstwoord van de heer ■P. Dourlijn Jr., werd allereerst het woord gevoerd door de beer Bierhoff Spreker schetste de jubilaris als een trouw ambtenaar, die door de inzet van zijn gehele persoonlijkheid met voldoening mag terugzien op de ach ter hem liggende tijd. De heer Dour lijn heeft zich van gewoon besteller opgewerkt tot kantoorhouder van één der grootste hulpkantoren van Zee land. Het verheugde spreker hem na mens de directeur-generaal der P.T.T. een oorkonde en de daarbij behorende gratificatie te kinne l overhandigen, benevens de zilveren jubileumspeld voor 40 jaar trouwe dienst. De heer Hofman bracht de jubilaris namens de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel dank voor de belang rijke steun aan de vakbond. Ook na mens de groepsraad bracht hij felici taties over, waarna hij de heer Dour lijn namens beide organisaties een herinnering aanbood. Namens het hul digingscomité bracht de heer H. J. Colsen zijn gelukwensen over. Spre ker zag de jubilaris niei alleen als kantoorhouder, maar ook als een echt Sluiskilse burger. De heer Colsen bood de heer Dourlijn namens de bevolking een fiets aan. Ook mevrouw Dourlijn betrok spreker in de hulde en hij bood haar bloemen aan. Senaat Delftse studenten In de senaat van het Deltts Studentencorps is voor 1956 tot secre taris benoemd de heer F. A. G. Col- lot d'Escury uit Kloosterzande. Kon. onderscheiding Bij Koninklijk Besluit is de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, verleend aan P. van de Guchte, werkend lid van de muziekvereniging ..Euterpe" te Heinkenszand. die zoals wij gis teren reeds meldden deze vereni ging ruim een halve eeuw heeft ge diend. Aalsum 1 v. Bombay n. Colombo. Aagtekerk 1 te Adelaide. Abbedijk 1 in Straat Florida. Akkrumdijk 1 1000 m. O. v. Bermuda. Abbekerk 31 v. Singapore. Albireo 31 v. B. Aires n. Rotterdam. Alwaki 3 te Port Said. Aïamak 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Alchiba 1 300 m. O. v. Kaap Race. AJhena 1 v. Las Palmas. Ainerskerk 1 v. Shanghai n. Rotterdam. Annenkerk 1 v. B. Aires n. Rosario. B~uö 1 v. Ambon n. Makassar. Bali I- 95 m. O. v. Malta. BYitsum 2 v. A'dam n. Bremen. Beninkust 1 v. Lagos n. Amsterdam. Boissevain 2 v. Tristan da Cunha n. Kaap stad. Blommersdljk 1 325 m. 2 v. Kaap Race. lebfontein 1 te Marseille. Gistula 2 975 m. N.O. v Barbados. Camitïa 1 570 m. Z. v. Fayal. Cramia 3 1260 m. O v. Brisbane. Dongedijk 2 te Rotterdam. Drente 1 170 m. Z.O. v, Socotra. Eos 3 te Rotterdam. Esso - Amsterdam 1 360 m. N.W. v Perim Ena 1 180 m. N.O. v. Curagao. Grootekerk 1 80 m. Z. v. Kreta. Groote Beer 2 te Port Said. Helicon 1 v. Maracaibo n. Aux Cayes. Heemskerk 2 te Rotterdam. Katelysia 1 100 m. Z.W. v. Pontianak. Kota Agoeng 2 v. Padang n. Colombo. Krebsia 2 v. Mena aï Ahmadi n. La Spezia. Larenberg 1 180 m. W. v. Kaap Roca. Lubterkerk 2 v. Genua n. Gibraltar. Leopoldskerk 2 v. Abadan n. Genua, Lekhaven 2 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk 1 65 m. Z. v. Salala. Limburg 1 te Abadan. Lissekerk 3 te Port Said. Maas 1,55 m. O. v. Kaap St. Vincent. Maasdam 1 140 m. O. v. St. Johns. Meliskerk 1 250 m. Z. v. Kaap Verde. Muiderkerk 3 te Genua. Merwede 1 v. Sapele n. Lagos. Molenkerk 31 v. Colombo. Moordrecht 1 23 ra, y. Jezirat. Ondlna 1 160 m. Z.O. v. keeling. Oranjefonitein 2 te Kaapstad. Oostkerk 2 te Duinkerke. Perna 1 te Sundsvall. Pendrecht 2 p. Ouessant n. Sidon. Pr. Ph. Willem 1 300 m. W. v. Valentia (Ierland). Rotula 1 v. Tripoli n. Beyrouth. Raki 1 v. Bahrein. Roepat 1 100 m. N. v. Ferrol. Schie 2 v. Bremen. Sarangan 31 v. Port Swettenham. Schouten 31 te Tanga. Schiedijk 1 840 m. W. v. Ouessant. Sliedrecht 1 te Rotterdam. Soesldijk 30 15 80 m. W. v. Land's End. Stad Leiden 30 te Bandar Shahpur. Slasnat 3 te Port Said. Sibajak 2 v. Surabaia n. Semarang. Teireisias 2 v. Liverpool n. Port Said. Tjibodas 31 te Moji. Tjimenteng 1 v. Yawata n. Hongkong. Triton 2 te Curogao. Tibia 1 320 m. Z.W. v. Adalaide. Tjiluwah 2 te Djakarta. Tjisadane 2 470 m. N. Tristan da Cunha. Utrecht 1 p. Minikoi. Van Cloon 31 ie Kobe. Van Spilbergen 31 te Hamburg. W. Alton Jones 1 250 m. Z. v. Fayal. Willem Ruys 1 v. Colombo. Weltevreden 1- te Houston. Waterman 1 415 m. W. v. Flores. Willem Barendsz 1 v. Curagao. Zuiderkruis 1 560 m. Z. v. Monrovia. Zeeland (K.R.L.) 2 te Balik Papan. Willemstad 1 v. Barbados. Wonorato 31 v. Suez. Wonosoba 31 v. Abadan. Door het dorp werd vervolgens naar het tehuis gewandeld, waar in de conver&atlezaal de oudjes, waarvan de jongste 73 en de oud ste 95 is, bijeen waren. Alvorens 't gebouw te betreden hees me vrouw De Casembroot onder het luiden van het Beatrixklokje de vlag in top. By de ingang bood mevrouw M. A. Verhaal, die 88 jaar op Dreischor woonde, me vrouw De Casembroot bloemen aan. Gezamenlijk werd een wan deling door het gebouw gemaakt. De opening werd bijgewoond door de meeste burgemeesters van het eiland, de heer A. J. Argelo, direc teur van de centrale dienst Noord- Zeeland, de architect ir. F. H. Klok ke, ir. H. Everwijn van de P.Z.E.M., de heer P. Heering, voorzitter van de stichting Nieuw Schouwen-Duive land, burgemeester Sebastiaan Frifcgs uit de Duitse stad Velbert, de heer D. Stam, plvd. hoofd-ing.-dir. van de Wederopbouw Zeeland, dr. A. Ezendam. de heer S. J. G. van Leeu wen namens het ministerie voor maatschapelijk werk, alsmede vele predikanten en doktoren van het eiland. Geschenken Na de bezichtiging begaf men zich weer naar hotel Bom. Verschillende sprekers boden gelukwensen en ge schenken aan. Namens de zeven deel nemende gemeenten bood jhr A. van Citters een acht-armige lamp voor de hal aan. waarvan de achtste lamp symbool van de zich afzijdig hou dende gemeente slechts flauwtjes licht zal geven; namens de kerkelij ke gemeenten zegde ds. v. d. Grift 'n orgel toe; de heer P. Heering deelde mee dat de stichting Nieuw Schou wen-Duiveland de beplanting van het plein zal financieren. Het woord werd verder nog gevoerd o.m. door de heer P. Slager namens het C.N.V., burgemeester J. "Romeyn namens de vereniging van burgemeesters en secretarissen en de heer M. L. Alme- kinders, directeur van de Walcherse Rusthuizen. Nagekomen advertentie Op 1 November over leed te Veere. na een geduldig gedragen lij den myn zeer geachte patroon, de heer j. v. d. GRUITER, op de leeftyd van 47 jaar. De goede verhoudin gen zullen mij in her innering blijven. M. BLIEK. Langebekestraat 10, Arnemuiden. Tot onze diepe smart feven wij kennis van et plotseling overlij den van onze innig ge liefde, zorgzafne Man en Vader PIETER PIETERSE op de leeftijd van 52 ;aar. Sterke de Heere ons in dit zwaar verlies. Wed. A. PIETERSE— DE BREE. TINY en Verloofde. Middelburg, 3 November 1955. Seisweg 23. De begrafenis zal D. V plaats hebben op /ïaandag 7 Nov. ver trek van het sterfhuis om 11.30 uur. Geen bloemen. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een korte ongesteld heid onze geliefde Zoon en Schoonzoon. Broe der, Zwager en Oom PIETER PIETERSE op de leeftijd van 52 jaar. FAM. PIETERSE FAM. DE BREE 3 November 1955. S'nt Laurens, Noord weg 25. Grjjpskerke. Dorpsstraat 24. Sterke de Heere ons i dit zwaar verlies. Met grote droeren geven wy kennis van het plotseling overlij den van onze innig ge liefde Man, Vader en Grootvader, de Heer PIETER MAKINGS DEKKER. op de leeftijd van 5i jaar. in leven Adjudant der Rijkspolitie. Drager van de ere-roe laille in goud. verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. s-Heer Arendskerke W DEKKER- VAN OORSCHt Silthoven: E M. HEYSTEK- DEKKEi: Ir. A. HEYSTEK, JENS. WILMA. LEESJE. De begrafenis za plaats hebben op Maan Nov. om J uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15