mm HALVEEEVW UD VAN DE MUZIEKVERENIGING KAPPIf EN DE GROENE WIMPEL WALCHEREN MR. R. KOOLE WOENSDAG TE AMSTERDAM OVERLEDEN Wrijf Kou en Pijn DONDERDAG 3 NOVEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O ER WAS NOG PLAATS Jubileum bij „Euterpe" in Heinkenszand In dc herfst van 1898 stapte de acht tienjarige boerenknecht Piet van de Guchte uit Heinkcnszand op een avond de herberg van Kees Pieterse binnen, waar de leden van de muziek vereniging „Euterpe" aan het repete ren waren. Hij liep naar de dirigent, die achter zijn lessenaartje de blad muziek aan het ordenen was. „Mijnheer", zei Piet van de Guchte, „ik wil ook wel in de muziek, want mijn kameraden spelen ook. Is er nog plaats"? Er was nog plaats en zo gebeurde het, dat Piet als leerling werd inge schreven en des avonds dolgelukkig met een tuba naar huis ging. Met geestdrift begon hij aan de stu die van die moeilijke noten en nu, ze ven-en-vijftig jaar later, is zijn enthou siasme nog niets bekoeld. Iedere avond gaat hij nog naar de zolder om te oefenen. Want aan de muziekver eniging „Euterpe" heeft hij zijn hart verpand en al wordt hij nu aanstaande Zondag 75 jaar, toch zegt hij nog: „Zo lang het niet moet, ga ik er niet uit"! Binnen een jaar wist Piet al heel wat uit zijn tuba te halen en aan hoe veel serenades, uitvoeringen en con coursen hij heeft meegewerkt, weet hij niet meer te vertellen. De eerste wereldoorlog kwam en gedurende vier jaar heeft „Euterpe" toen niet ge speeld. Maar zodra de oorlog voorbij was, werden de instrumenten weer opgezocht en toen kwam men tot de ontdekking, dat men niemand had de eerste trombone te bespelen. Dat moet Piet van de Guchte maar doen, zeiden de leden en zo verwisselde deze de tuba voor de trombone. Het was nog niet zo'n slechte verandering, want spoedig wist Piet zijn partijtje op het nieuwe instrument uitstekend mee te blazen. Totdat het noodlot op een slechte dag tussenbeide kwam. Op de boerderij moest op zekere dag een jong paard naar de wei gebracht worden, een wild dier, en Piet zou dat wel eens even op knappen. Tot de wei ging alles best, maar toen Piet de halster losmaakte steigerde het paard en sloeg met de voorpoot in het ge zicht van de ongelukkige boeren knecht. Gelukkig liep het nog goed af, maar het kostte Piet zijn voortanden en daarmee was het trombonespelen voor hem van de baan. Het was een hele consternatie in de muziekvereniging, totdat iemand op het idee kwam Piet het eens op de bas te laten proberen. Het viel niet mee, maar het ging en van die tijd af was hij het, die de donkere tonen aan het instrument ontlokte en van de melodie op de begeleiding overstapte En op het ogenblik is het nog steeds Piet, die de bas in „Euterpe" bespeelt. GEZELLIGE GROEP. Eigenlijk zou Piet van de Guchte nu zeven-en-vijftig jaar lid van de mu- Waar zijn onze schepen? Aalsdijk 1 te "Rotterdam. Aagtedijk 31 te Belawan. Aalsdijk 31 v. Bremen n. Rotterdam. Aardijk 29 v. Havanna. Akkrumdijk 31 550 m. W. v. Fayal. Alhena 2 v. Las Palmas n. R'dam. Alphard 31 136 m. O. v. Porto Alegre. Adnonis 1 20 m. N.W. v. Kaap San Antonio Ahvaki 31 140 m. N.O. v. Malta. Alchiba 31 480 m. O. v Kaap Race. Amstelbrug 31 240 m. O. v. Jacksonville. Amsteldijk 29 te Norfolk. Arendskerk 1 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth Axeldijk 31 906 m. O. v. Trinidad. Bali 31 100 m. W. v. Gavdo EU. Batavier I 29 te Bordeaux. Beninkust 29 v. Lagos n. A'dam. Boschfontein 1 te Marseille. Blommersdijk 31 300 m. 2. v. Kaap Race. Boissevain 31 650 m. W. v. Tristan da Cunha. CIstula 1 900 m. Z.W. v. Flores. Camitia 31 690 m. Z. v. Fayal. Cleodora 31 v. Calcutta n. Bombay. Crania 30 1580 m. O. v. Brisbane. Dongedijk 31 te Antwerpen. Delfshaven 31 te Rotterdam. Drente 31 p. Kaap Guardafui. Esso - Amsterdam 31 150 m.N.W. v. Djed- da. Ena 31 v. Curacao n. Rotterdam. Haulerwijk 31 340 m, N. v. Kaap Finisterre Humber 30 20 m. Z. v Kaap St. Vincent. Kabylia 1 te Lourenco Marquex. Kalydon 31 160 m. N.W. v. Bizerta. Korovina 1 te Rotterdam. Krebsia 31 te Ras Tanura. Katelysia 31 v. Singapore n. Geelong. Kota Gede 31 332 m. W. v. Minikoï. Kota Inten 2 te Singapore Keilia 31 150 m. W v. St. George. Koratia- 31 320 m. O. v. Fayal. Larenberg 31 160 m. N.W. v. Madeira. Laurenskerk 1 te Basra. Lutterkerk 30 te Genua. Loenerkerk 1 te Madras. Liberty Bell 1 50 m. O. v. Aden. Lieve Vrouwekerk 31 60 m. O. v. Malakka Laagkerk 1 v. Alleppey. Langkoeas 29 v. Singapore. Lekhaven 31 p. Finisterre. Maas 30 v, Ceuta. Malea 30 v. Singapore n. Geelong. Macoma 31 te Beira. Mulderkerk 31 25 m. Z. v. Kreta. Mijdrecht 31 te Rotterdam. Maasdam 31 240 m. W. v. Kaap Race. Moordrecht 31 30 m. Z. v. Ras al Hadd. Ondina 31 p. Formosa. Oranje 1 p. Malta. Oranjefontein 1 v. Pt. Elisabeth n. Kaapst. Oostkerk 1 p. Ouessant n. Duinkerke. Peperkust 1 te Dakar. Perna 31 v Lulea n. Sundsvall. Pendrecht 31 p, Kielerkanaal Pr .Fr. Willem 29 te Montreal. Pr. Ph. Willem 31 80 m. Z.W. v. Valentia. Rondo 31 200 m. Z. v. Nantucket Ridderkerk 1 te Amsterdam. Roepat 31 355 m. Z. v. Wight. Rijnkerk 1 te Hamburg. Schiedijk 31 550 m. W. v. Fayal. Sliedrecht 1 te Rotterdam. Statue of Liberty 31 84 m. N.O. van Ras Madrak. ziekverenïging moeten zijn. Maar toen hij al vele jaren getrouwd was, wilde hij zijn vrouw des avonds niet alleen laten zitten. Daarom bedankte hij als lid, maar bij iedere uitvoering kwam er een bestuurslid aan de deur of hij toch alsjeblieft weer mee wilde spe len. Zijn vrouw kon het op den duur niet langer aanzien en hakte de knoop door. „Wordt maar weer lid", zei ze, „dat vind ik veel prettiger". En bij de eerstvolgende repetitie zat Piet weer tussen zijn collega's. Geen avond ging er voorbij of er werd thuis gerepeteerd. De negen kin deren van Piet van de Guchte waren er al zo aan gewend geraakt, dat zij op het spelen wachtten om te kunnen slapen. En zo is het ook niet verwon derlijk te noemen, dat zijn kinderen zich later tot de muziek aangetrokken voelden. Op het ogenblik zijn er drie zoons van hem in „Euterpe", name lijk Adriaan, eerste bariton, Jan, eer ste trombone en de jongste, Kees, derde bugel. De liefhebberij voor de muziek is in Heinkenszand trouwens toch groot, wat wel bewezen wordt uit het feit, dat „Euterpe" thans in de hoogste ere- afdeling speelt. „Dat komt", vertelde Piet, „omdat wij een uitgelezen gezel lig groepje hebben en wij elkaar goed meetellen". En daarnaast, zij kunnen spelen ook, daar in Heinkenszand. Zaterdagmiddag belooft het feest te worden in Heinkenszand. Feest voor Piet van de Guchte en niet minder voor de muziekvereniging „Euterpe", die het oudste lid gaat huldigen. Er is eigenlijk maar één moeilijkheid. Want wie zal nu bij deze serenade de bas moeten spelen? Jaarvergadering Ned. Chr. Reis Vereniging De afdeling Zeeland en West Noord- Brabant van de Nederlands Christelij ke Reis Vereniging hield Woensdag avond de algemene jaarvergadering in het C.J.M.V.-gebouw te Goes onder voorzitterschap van de heer H. C. van Donk. Tijdens deze bijeenkomst werd be sloten bij te dragen aan het geschenk van de afdelingen voor het hoofdbe stuur, te weten een vlag van de Ne derlands Christelijke Reis Vereniging De bestuursleden, die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen Voorts werd medegedeeld, dat op 24 November in „Het Schuttershof" te Goes een filmavond gehouden zal wor den. Als candidaat voor het hoofdbe stuur werden gekozen de heren H. C. van Donk uit Goes en J Wattel uit Middelburg. Bij de rondvraag kwamen de tongen nog even los. Verscheidene leden wa ren van mening, dat de afdeling Zee land nog steeds stiefmoederlijk wordt behandeld. Men achtte het tijd, dat de afdeling Zeeland nu ook eens in het hoofdbestuur vertegenwoordigd mag worden, vooral nu Zeeland met meer dan vierhonderd leden niet langer de kleinste afdeling is. Hierna werd overgeschakeld op een ontspanningsprogramma. Er werd een film gedraaid over de schoonheid van Zwitserland, waarna kleurendia's werden vertoond over Rome en de schilderijen van Rembrandt. Contactavonden P.Z.E.M. In afwijking van de tot dusver wel haast tot traditie geworden gewoon ten, zal op de in deze maand te hou den contactavonden van het personeel der P.Z.E.M. de personeelsvereniging niet met eigen krachten een revue presenteren. Ditmaal zal 't gezelschap Rcns van Dorth optreden met een ca baret-revue „Voor U". De contact avonden worden gehouden op 21 en 23 November, terwijl op 22 Novem ber voor betalend publiek wordt op getreden". Advertentie Middelburg Vlag op blok woningen. Woensdag is de vlag gehesen op de kap van net blok van 20 woningen dat thans aan de Veerseweg wordt gebouwd. Het betreft hier de eerste en vermoedelijk enige wonin gen, die in de Zeeuwse hoofdstad worden gebouwd dankzij de z.g. hal- ve-premieregeling. De huizen al len voor één gezin zijn bestemd voor werknemers van de Vitrite Works, die reeds popelen om deze nieuwe aanwinst het beloven zeer goed ingerichte woningen te worden in bezit te nemen. Voor het zover is zullen echter de aannemer Boele en Van Eesteren, nog wel enige maanden werk hebben. Oud-Middelburger jubileerde te Haarlem. Te Haarlem vierde dezer dagen de heer J. Fontijne, hoofdcommissaris van politie aldaar, zijn veertigjarig politiejubileum. De heer Fontijne was vroeger commissaris van politie te Middelburg. In de ridderzaal van het Haarlemse stadhuis werd de jubilaris o.m. toegesproken door de heer M. Fernhout, vroeger burgemeester te Middelburg. Officiële publicaties MIDDELBURG. DRANKWET. AANVRAAG TAPVERGUNNING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door Christiaan Bot, wonende te Middelburg een tapvergunning is aangevraagd voor de benedenlocaliteit van perceel Nieuwstraat no. 23. Binnen twee weken na heden kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijke bezwaren bij ons College in brengen. Middelburg, 1 november 1955. VLISSINGEN. WEGENVERKEERSREGLEMENT, B. en W. van Vlissingen. gelet op artikel 5. 6e lid sub c van het wegenverkeers reglement, brengen ter openbare kennis, dat zij in het belang van de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de weg op grond van artikel 4, le lid sub c en artikel e lid sub c van genoemd reglement hebben besloten de Kaaskadestraat ge sloten te verklaren voor alle verkeer met voertuigen, gaande ln de richting van de Slijkstraat; dat dit besluit voor een ieder ter inzage ligt ter gemeente-secretarie, 2e afdeling kamer 1; dat ingevolge het bepaalde in artikel 5, 7e lid van het wegenverkeersreglement bovengenoemd besluit in afschrift is toege zonden aan de hoofdingenieur-direoteur de rijkswaterstaat in Zeeland, aan Ge deputeerde Staten van Zeeland, aan de A. N.W.B., aan de K.N.A.C. en aan de K.N. M.V. Vlissingen, 11 October 1955. Vlissingen Cabaret-avond ten bate van Marine Sanatorium Fonds Voor het Marine Sanatorium Fonds werd Woensdagavond in het Concert gebouw te Vlissingen een cabaret avond gegeven, die verzorgd werd door het cabaret-gezelschap van Henk Bukman. De opbrengst van deze avond kwam ten goede aan dit fonds. Na een openingswoord van de voor zitter van de afdeling Vlissingen van het M.S.F., de heer J. Braam, bracht de pianist-accordeonnist Jan Oost al direct de goede stemming er in met een aantal liedjes. Verder werkten aan dit programma mede Yvonne Monette en Jan Schol ten, zang, en de jongleur Joe Andy De laatste deed de aanwezigen ver steld staan met zijn kunststukjes, die hij met ballen, stokken en knotsen vertoonde. Henk Bukman zorgde voor de conference. De avond werd beslo ten met een gezellig bal onder leiding van de heer G. J. Matthijssen en met medewerking van de dansband van de marine te Vlissingen. Toneelavond voor Z.V.U. en Nutsdepartement Voor de Vlissingse leden van de Zeeuwse Volks Universiteit en van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen voerde Woensdagavond in de zaal van „Britannia" de toneelgroep „Puck" Pieter Langendijks blijspel „Het we derzijds huwelijksbedrog" ten tonele. Een recentie van dit stuk werd door ons na de opvoering in Middelburg ge publiceerd. In Vlissingen oogstte het gezelschap slechts een matig succes. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de olgende ge vonden voorwerpen: hondenpenning, spanningmeter, drie muntbiljetten, gele kanarie, combinatietang, bruine dames handschoen. zakmes, rozenkrans, 1 pr. zw. dames handschoenen, rijwieltassen met in houd, linker heren handschoen. 4 muntbil jetten. bruine portemonnaie met inh. gou den slot. boodschaptas, een zwarte en een beige ceintuur, groen kinderkapje, grijs blauwe want, bruine dames glacé handschoen, ballpoinitpen, witte haarstrik, groen schoolétui. taalboek, bruine glacé handschoen, rood kinderportemonnaietje 1 pr, groene wanten, rijwielslotsleutel. ro de kinderportemonnaie, witte gebreide das. zwarte dames glacé handschoen, sier- speldje, groene want, ringetje met groene steen, beige jumper, capuchon, zakbijbel tje, zwarte baret, rood beursje, padvln- dersdas, blauwe ceintuur, oranje poes. rechter dames handschoen. Aagtekerke Auto en bromfiets botsten. Op de wetf van Aagtekerke naar Domburg is de heer J. C. uit West- kapelle m botsinjj gekomen met de bromfietser K. M. uit Domburg. De heer C. passeerde j'uist twee auto's en bemerkte daardoor de bromfietser niet. C. sloeg over de motor en liep een gapende hoofdwonde op. De bromfietser werd licht gewond. De voertuigen werden beschadigd. Biggekerke De heer Bothof geïnstal leerd als hoofd der Chr. school. Dinsdagmorgen werd in de school van de vereniging voor Chr. volks onderwijs te Biggekerke de heer Bothof geïnstalleerd als hoofd van de school. Deze bijeenkomst werd geopend door de heer P. Wijkhuijs, die de heer en mevrouw Bothof har telijk welkom heette. Namens het gemeentebestuur sprak burgemees ter J. L. Dregmans, die met het vol tallige college van B. en W. aanwe zig was. Namens het hoofd der school van de vereniging voor Ger. schoolonderwijs werd liet woord ge voerd door de heer J. Kcfdde, die hoopte, dat de verhouding tussen de collega's goed zou zijn. Mejuffrouw Klaasse verwelkomde het school hoofd namens het personeel en de schooljeugd. Tot slot dankte de heer Bothof voor alle goede woorden, waarbij hij hoopte zich snel aan te kunnen pas sen aan het leven in de gemeente. VEILING MIDDELBURG. 2 Nov. Appelen: Jonathan A 52—54; I 3542; II 30—36; keuken 21—38; val 19— 21; Goudreinetten A 44—45, BC 38; keu ken 34—36; val 27—29. Peren; Comtesse dé Paris 11 17—19; keu ken 2629; Zwijndrechtse Wijnpeer II 14 —16; keuken 19—23. Druiven- Black Alicante 1 115127; II 99—120. Aardappelen; Bintjes bonken 1213; grote 8; Blauwe Eigenheimers grote 8— Meerlanders grote 8. Groenten; Bloemkool A 39—66; B 13— I; C 1323; Sla per stuk 56; Savoye kool 16—19; Rode kool 5—1:; Witte kool 34; Boerenkool 2526 Prei 928; Andij vie 820; Bospeen 1432; Waspeen 527- Wijnpeen 9—12; Kroten per kg 6—11; Bos- kroten 4—11; Uien per kg 10—18; Witlof 82—96; Spruiten 3160: Spinazie 1352 VISMIJN VEERE. 2 Nov. Aangevoerd: 2768 kg export- garnalen 65—81; 4358 kg haridelsgarnalen 50—53; 50 kg schar 4251; 21 kg bot 37— 44; 33 kg wijting 24—39; 20 kg tong (mid del) 164—269; 71 kg rog 27—46; 22 kg on gesorteerde vis 2834. Woensdag is te Amsterdam over leden mr. R. Koole, oudste directeur van de Amsterdamsche Bank N.V. en Incasso Bank N.V. en zoon van de oprichter van de N.V. R. Koole Bank te Zierikzee. De heer Koole heeft de leeftijd bereikt van 69 jaar. Mr. Koole werd geboren 21 Maart 1886 te Zierikzee. Na aanvankelijk wis- en natuurkunde te hebben ge studeerd. deed hjj te Leiden zijn doc toraal examen in de rechtsweten schappen. Na het beëindigen van zijn studie, trad de heer Koole in dienst bij de Gemeentelijke Electrici- teitswerken te Amsterdam. In No- „Laat Den Haag maar datum noemen" Aldus Indonesische minister (Van United Press). De Indonesische minister van bui tenlandse zaken Anak Agoeng Gde Agoeng heeft te verstaan gegeven dat Nederlands-Indonesische besprekin gen over Westelijk Nieuw-Guinea en andere zaken beginnen kunnen zodra Den Haag een datum noemt. Casey uit Djakarta vertrokken. Zo groot mogelijke samenwerking gewenst. De Australische minister van bui tenlandse zaken, Casey, die op uit nodiging van de Indonesische rege ring een bezoek van drie dagen aan Indonesië heeft gebracht, is per vliegtuig naar Australië terugge keerd. Casey heeft met de Indonesische minister van buitenlandse zaken. Anak Agoeng Gde Agoeng, enige besprekingen gevoerd. In een gemeenschappelijke verkla ring wordt gezegd, dat Australië en Indonesië hun wederzijdse stand punten ten aanzien van Westelijk Nleuw-Guinea handhaven en dat deze kwestie door middel van vreed zame besprekingen behandeld moet worden, met de sterke wens de vre de en stabiliteit van Zuid-Oost-Azië te behouden. „School met de Bijbel" in Arnemuidfin bestaat 50 jaar Opvoering van sprookje Moderne lesgeving Woensdagavond herdacht de vereni ging „De School met de Bijbel" te Ar- nemuiden het feit, dat vijftig jaar ge leden de eerste lokalen der school ge bouwd werden. De voorzitter, de heer K. J. Steketee, opende deze avond met gebed en heette de talrijke aanwezi gen hartelijk welkom. De secretaris, de heer J. J. Boonc, memoreerde de geschiedenis der school. In 1891 is de schoolvereniging opgericht, in 1905 werden twee lokalen gebouwd en in 1925 geschiedde de laatste uitbreiding. Het is thans een school met zes leer krachten. Hierna sprak ds. Scholing, vroeger Gereformeerd predikant te Arnemui- den. Spreker haalde in zijn rede en kele moeilijkheden uit de oorlogsjaren De Christelijke School aldus ds Scholing, is het kweekbed voor de kerk. Vervolgens werd net sprookje „Assepoester" opgevoerd. Deze opvoe ring stond onder leiding van de heer J. Mesu, onderwijzer aan de school Het spel van de kinderen viel zeer in de smaak Ook de heer J A. van Ben- nekom, directeur der Christelijke Kweekschool te Middelburg, voerde het woord, waarbij hij sprak over vijf tig jaren christelijk onderwijs in Ar- nemuiden Namens de oud-leerlingen sprak de heer Van Belzen uit Vlissingen. Vervolgens kreeg men gelegenheid kennis te maken met de moderne wij ze van lesgeven. Dit gebeurde tijdens een openbare les aan de aanwezigen, die onder leiding stond van de onder wijzer der school, de heer M. Arendse. en die tot onderwerp had „Klooster leven in de Middeleeuwen" Tenslotte sprak nog ds. Poelman, predikant der Gereformeerde kerk te A nemuiden. Ds. Verwey. Nederlands Hervormd predikant te Arnemuiden loot de avond met dmkgebed. vember 1920 kwam hij bij de Amster damsche Bank, waar nij na enkele ja ren directeur van de bijbank te Rot terdam werd. In 1927 -olgde zhn be noeming tot directeur van de Incas so Bank te Amsterdam. Na de fusie met de Amsterdamsche Bank, op 1 Januari 1948, werd mr. Koole daar naast directeur van de Amsterdam- Mr. Koole heeft een groot aantal commissariaten vervuld, o.a. van de Algemene Waarborg Maatschappij, van 1939, de Hypotheekbank voor Nederland, de Olveh van 1879, de Stoommeelfabriek „Holland". Ook was de overledene o.a. bestuurslid van de Export Financiering Maat schappij, de Nederlandse Bankiersver- enigmg, de Papeteries de Belgique, de Societé Ceramique, voorzitter van het bestuur van de Koninklijke Ne- derlandsche Papierfabriek en van de Kristal Unie, en lid van de commis sie van advies van de Herstelbank. De begrafenis zal in alle stilte ge schieden. (Advertent tel HOOG EN LAAG WATER 4 No.ember Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 4.12 4.47 5.35 5.53 6.11 2.30 2.44 2.52 1.68 U.+N.A.P. 16.38 2.38 17.10 17.57 18.16 18.30 2.52 2.60 1.74 1.98 U.—N.A.P. 10.49 2.04 11.24 11.57 11.19 11.43 2.16 2.34 1.43 1.71 U.—N.A.P. 23.08 1.94 23.43 2.06 29. Hoog op de tilklepers schoot de Kraak met brul lende propeller over het wa ter. Dat was pas een snel heid, daar kon zelfs de mo derne Kraker niet tegen op, De goede sleepboot haalde dan ook zienderogen zijn tegenstander in „Zet hem op Jongsl" riep Kappie. „We gaan hem aan bakboord voorbij en ronden dan als eerste de boell" Reeds joegen de schepen zij aan zij voort, toen de Kraak opeens zo'n scherpe wending maakte, dat Kap pie bijna het evenwicht ver loor. „Klont!" brieste hij tegen de Maat, die aan bet stuur rad stond, „wat deksel voer je uit?I" „Ik. lkkik moest een aanvaring voorkomen!" stot terde de Maat. „De Kr.... Kraker week opeens naar b-bakboord uitl" Inderdaad had het grote schip het kleine opzij ge drongen. zodat de Kraak langs de verkeerde zijde van de boei schoot. „Dat is gemeen spell" bulderde Kappie, terwijl hij de stuurhut uitstormde. „Ahoy! Kraker I Wat zijn weg met DAMPO dat voor misselijke streken? Dat NEEM ik nletl Utt- getaande valsspelers 1 Zieke oesters I Mosterdkreef ten!" „Geef Het maar op. g-rnaall" klonk de rauwe stem van de stuurman over het water, „ik vaar jullie lie- ver de grond in, dan dat jullie ons voorbijkomen l" Kt-KNHiEUWS Vrijzinnig Hervormden hielden conferentie. De commissie voor afdelingen met eigen voorgangers uit de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in Ne derland heeft ln het bondshuis van de Nederlandse Protestantenbond een conferentie gehouden, onder lei ding van mr. A. Mulder uit Den Haag. Mevrouw E. van den Steen Sonneborn uit Den Haag hield een lezing over „De plaats van de afde ling met eigen voorganger ten op zichte van de locale Hervormde ge meente." In een derde van de 72 af delingen met een eigen voorganger is een toestand bereikt die kan wor den aangeduid met „bevredigend tot zeer goed", aldus spreekster. In Amsterdam, Hilligersberg, Gronin gen en Middelburg worden de afde lingen verzorgd door een gewoon predikant met bepaalde opdracht, dat wil dus zeggen dat de Vrijzin nige Hervormden met hun groep op normale wijze meeleven in het ver band van de plaatselijke gemeente. Deze gunstige oplossing is elders nog niet gevonden. Een ander derde deel der afd nsren is nog slechts weinig gevorderd op de weg naar erkenning als legitiem deel der gemeente. Het laatste derde deel der afdelingen leeft in een vrijwel absoluut Isole ment ten opzichte van de plaatselij ke gemeente. Ds. W. J. H. Hubeek, Ned. Her vormd predikant te Leiden, hield een inleiding over „Wat mogen de Nederlands Hervormde kerk en de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den wederkerig van elkaar ver wachten?" KLAM ciTDE AETHER VRIJDAG 4 NOVEMBER.. HILVERSUM I, 402 m 746 kc/s 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws- en weer berichten. -8.15 Gram. 9.00 Voor de huls vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.03 Instr, octet. 10.25 Piano met orkest. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Mannenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12,33 Wij vrouwen van het land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nws. 13.20 Dansmuziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Spaans programma. 14.35 Radiophil- harm. orkest. 15.00 Schoolradio. 15.30 Piano en orkest. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Koersen. 17.45 Pianovoordracöt 18.05 Lich te muziek. 18.30 „En nu mqn geval". 18.45 Lichte muziek. 18.55 Toespraak. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitzending: Verklaring en toelichting, waarin opgenomen: 1 Het maandelijks overzicht van de werkzaam heden der Verenigde Naties. 2 Emigratie- praatje van H. A. van Luyk i9.30 Verz.- programma voor de militairen. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Lichte mu ziek. 21.00 Politiek forum. 21.30 Amus. muziek. 21.55 Kamerorkest. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24 00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram 8.00 Nieuws 8.10 Gram. 8.45 Voor de hulsvrouw 9-00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio VPRO: 10.00 „Thuis" caus 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters 10.40 Orgel en zang. 11.10 Voordracht. 11.30 Pianoreci tal. AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.35 Sportpraatje. 12.50 Gram 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursberichten 14.00 Hobo kwart. 14.25 Litterair programma 14.45 Clavecimbelrecltal 15.05 Lichte muziek. VARA; 16.00 Gram met comm 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Ham mondorgelspel. 18.00 Nieuws 18.15 Act 18.20 Instr kwint 18 45 „De vrouw in het bedrijfsleven lezing 19.00 Voor de kin deren 19.10 Klankb over de Unesco. VPRO: 19.30 „Evangelisch beraad'caus. 19.50 Nieuws van de VPRO 19.55 Streek- nieuws. 20.00 Nieuws 20.05 .Poëzie ln In donesië". caus. 20.15 Volksliederen 20.30 „Om een Atlantische Gemeenschap", caus. 20.40 „Na tien Jaar", caus VARA: 21.00 Weense muziek. 2145 Aetherforum 22.25 Buitenl weekoverzicht VPRu 22.40 „Van- daag", caus. 22.45 A vondwuding. VARA: 23.00 Nws. en SOS-bei 2'a i5 Kon bezoek aan Suriname 23.30 -24 00 Cram. TELEVISIEPROGRAMMA VARA. 20.15 „30 jaar VARA" noeumcntairc. 20.3522.15 „Met onze hakken over de sloot", toneelstuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7