Aantal drankwetvergunningen wordt niet uitgebreid LIGA Uw Kunstgebit :win Zeeuwse Almanak 1 In de fles... ST. JOSEPHZIEKENHUIS KRIJGT NIEUW ZUSTERHUIS NIEUWE CHR. KWEEKSCHOOL IN MIDDELBURG KOMT OP 'T ZAND Gupa: KNEEDBAAR HOUT van Gefa Bever 0K0 Agenda 2 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 NOVEMBER 1955 RAAD GOES BIJEEN Vergunningsstelsel is verouderd Met zeven tegen aclit stemmen heeft de gemeenteraad van Goes Maan dagavond een voorstel van B. en W. verworpen, om aan de Kroon te verzoe ken het maximum aantal Drankwetvergunningen voor Goes te verhogen van 24 tot 28. Voordat deze beslissing viel, werd hierover een uitvoerige dis cussie gevoerd, waaraan vrijwel alle raadsleden deelnamen. Een van de voornaamste motieven van de tegenstemmers was, dat door het huidige vergunningsstelsel van de Drankwet, B. en W. ook bij uitbreiding van het aantal vergunningen, het niet in de hand hebben om een dergelijke vergun ning te verstrekken aan hem, die hiervoor op een bepaald moment het meest in aanmerking dient te komen. Een ander voorstel van B. on W., om aan de Vereniging van Ned. Gemeenten een verzoek te richten om bezwaren tegen het vergunningsstelsel der Drankwet aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid werd zonder meer aanvaard. Unaniem was men van me ning dat het vergunningsstelsel is verouderd en gewijzigd moet worden. De heer F. P. J. Polderman (CH) was van mening, dat geen enkel ge meentebelang met dit voorstel was gediend. Het drankgebruik wordt z.i. vooral bij jongeren, steeds minder. Met aanneming van het voorstel zou men een stap terug doen. Bovendien worden speculanten in de hand ge werkt, die op de ljjst staan voor een vergunning en ingevolge de bepalin gen van de Drankwet deze vergun ning niet kan weigeren. Hy vond het beter, eerst maar eens te trachten om verandering te krijgen in het vergunningsstelsel. zo dacht de heer R. zuidema (AR) er ook over, want volgens hem zouden met enkele vergunningen méér, de ongeoorloofde g-aktyken niet worden voorkomen. e heer P. de Munck (PvdA) vond het eveneens een verplaatsing van de moeilijkheden, terwijl de heer M. de Bat (SGP) is een uitbreiding de kans op toename van het aantal ongeluk ken b(j snelverkeer zag. Wethouder J. J. van Melle (CH) die in verband met afwezigheid van burgemeester Ten Kate, deze vergadering presideer de, verdedigde het voorstel van B. en W. Hoewel hij erkende dat er aan het vergunningsstelsel bezwaren kleven, was hy van mening, dat in eèn cen trumgemeente als Goes een kleine uitbreiding van het aantal vergunnin gen gewenst is. Ook al om serieuze aanvragers niet te duperen. Voorstanders De heer W. J. J. M. Vroome (KV P) kon het voorstel tenvolle onder steunen. Hij zag niet in, waarom in een groeiende stad de vestiging van cafébedrijven zou moeten worden te gengegaan. Sinds 1920 is het aantal Inwoners van Goes verdubbeld, ter wijl het aantal drankvergunningen geiyk bleef. Hg vond het een discri- Hoe houdt U de gehele dag stevig öp zijn plaats? Het ls niet nodig, dat U angst heeft, dat Uw gebit losschiet bij het eten, lachen of niezen I Een weinig DENTO- F1X 's morgens op de gebitsplaat gestrooid houdt Uw gebit onwrik baar op zijn plaats en doet U alle vroegere ongemakken vergeten. Koopt nog heden een strooibus voor f 2,35 bij Uw apotheek of drogisterij. VAN RESTAURATIE. Dat het de Nederlands Hervormde Gemeente te 's Gravenpolder ernst is, liet mooie, oude kerkgebouw in die E laats grondig te laten restaureren, lykt uit de vele activiteiten, die worden ontplooid, met het doel gel den te verzamelen voor het herstel. Vorig jaar konden wij reeds melden, dat er een restauratie-commissie was ingesteld. Dank zij het streven van deze commissie kon er onder meer een „steentjes-actie" op touw worden gezet. Niet alleen in 's Gravenpolder werden steentjes verkocht, ook in omliggende gemeenten werden ijve rig steentjes aan de man gebracht. In eigen gemeente werd bovendien nog een lijstcollecte gehouden. Aan de toegezegde bijdrage van Rijk, Pro vincie en Gemeente, wil men kenne lijk zoveel mogelijk toevoegen. Nog is geen einde gekomen aan de activitei ten. Vrijdagavond zeven uur zal na- VOORSCHOT In een speelgoedwinkel ergens in Zeeland trad een jongeman van nog geen vijf jaar binnen. Hij stapte resoluut naar de toonbank, en ver- klaarde op een toon, die geen tegen spraak duldde: >,lk wil een verhuis wagen hebben. Met 'Schuifdeuren!" Do speelgoedwinkel-man keek de dreumes bedachtzaam aan en vroeg weifelend: ,J£un jij dat wel betalen?" ,fDat doet Sinterklaas!" zei het knaapje resoluut. Sinterklaasf" vroeg de verbaasde speelgoed-heer. ,AI\jn pappie heeft het zelf tegen m\jn mammie gezegd", betoogde de jongeling. En verklarend voegde hij er aan toe: „Vanmiddag. Keesje moet die verhuiswagen maar van Sinter klaas hebben, zei pappa." En alsof dat 'alles nog niet voldoen de was, verzekerde hij: ,jlk wil hem meenemen. Die daar met die blauwe schuifdeuren Zijn vingertje wees in verhuiswagen-richting. Het verzoek om het „verhuiswa genvoorschot'' kon niet worden geho noreerd. Maar sneu vond ik het welzei ons later de speelgoed man. En hij zuchtte: „Voor ons vak .zon je eigenlijk mïllionnair moeten zijn." minatie van de caféhouders, om hen het recht van vestiging te onthouden. De heer J. S. Visscher (PvdA) vond deze laatste opmerking niet juist, want dan zou men ook met met een uitbreiding van het aantal ver gunningen tot 28 mogen volstaan, doch ieder die hiervoor in aanmer king kwam, dienen te helpen. Nadat de neer Vroome nog had gewaar schuwd, dat bij verwerping van het voorstel, de toestand weer voor vijf jaar wordt „bevroren" en de heer E. N. C. van Riesen (VVD) zich achter de heer Vroome had geschaard, deel de de voorzitter nog mede, dat thans als de vier eerst gegadigden voor een vergunning op de lijst staan de heren C. J. van Liere, H. van Son, M. Vee nis en J. C. Krijger. Tenslotte hield wethouder J. H. Roose (KVP) nog een pleidooi voor aanvaarding van het voorstel. Ook hy is tegen drank misbruik, doch hg vroeg zich af, of het gevaar niet meer schuilt in hui selijke feestjes, dan by vergunning houders, die bij misbruik de kans lo pen hun vergunning te verliezen. Bij de stemming verklaarden de heren Zuidema, Visscher, De Bat, De Munck, Knibbe, Polderman, Heijboer en Haverhoek zich tegen, zodat het voorstel werd verworpen. De overige voorstellen gingen vrij vlot onder de hamer door. Bij de opening sprak loco-burgemeester, de heer Van Melle een gelukwens uit tot het oudste raadslid, de heer Zui dema, die juist op deze dag zijn ver jaardag vierde. Een schrgven van het K.N.G.V. in zake subsidie voor de gymnastiek vereniging „Volharding", werd aan B. en W. gerenvoyeerd voor advies. Onderwijsbenoemingeri Tot hoofd van de Prof. dr. Kohn- stammschool werd met 10 stemmen benoemd de heer J. D. Seïp uit Nieuw Lekkerland. Op de heer K. A. Stoel, Serooskerke werden 5 stemmen uit gebracht. Tot leraren in tydelijke dienst aan de gem. gymnas. afdeling van het Goese lyceum werden be noemd mej. R. B. Hellinga, en de he ren W. van Heel, J, de Kimpe, Ch.. Th. E. M. Lammerschóp, M. Polder man, S. P. de Roos en F. Conradi. Een door de N.V. Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland" aan te gane geldlening werd gegarandeerd en een verzoek van het Rheumafonds om een eenmalige subsidie van 1 cent per inwoner werd afgewezen. De heer Heyboer (CH) had gaarne aan dit verzoek voldaan willen zién, doch er werd opgemerkt, dat Goes reeds sedert .1952 een subsidie van 'n halve cent per inwoner geeft., waar mee ook in de toekomst wordt voort gegaan. Het verzoek voor een een malige subsidie is daarom meer voor gemeenten, die tot dusver niets ga ven. (Vervolg op pag. 5) Te Vlissingen wordt thans hard ge werkt aan de totstandkoming van een nieuio zusterhuis bij het Sint J oseph-ziekenliuis. TOT melijk een bazar worden geopend, die ook Zaterdag, vanaf twee uur 's mid dags, geopend zal zijn. „JONGE" KIPPEN. In Koewacht verkocht een onbe kende dezer dagen „jonge" kippen aan tal van liefhebbers, die van een smakelyke maaltijd houden. Bij con trole bleken deze kippen echter niet meer zo bar jong te zijn. Voorzich tige schattingen brachten aan het licht, dat de kippen minstens twee jaar moesten zijn. Mevrouw G„ die bok wat pluimvee had aangeschaft, koesterde wantrouwen en, 'nadat zij eerst het nummer van de auto van de onbekende verkoper had genoteerd,, waarschuwde zij de politie. Na onder zoek door de plaatselijke veearts - in samenwerking met 'de Veeartsenij- kundige Dienst in Breda werd vastgesteld, dat alle kippen besmet waren. Gelukkig echter niet met de gevreesde vogelpest. Uiteraard had de rijkspolitie de verkoper spoedig te pakken. TONEELAVOND. De C.J.M.V. in Hansweert heeft dezer dagen een gezellige avond beleefd, in de zaal „Zeelandia" werd namelijk een jaarlijkse uit voering gegeven. Ds. De Haan opende de avond en heette allen hartelijk welkom. Voor de pauze werd het toneelstukje „Het Schooiertje" op de planken ge bracht en kon men naar plano- spel luisteren. Na de pauze werd het spel „De zon tegemoet" op gevoerd. VLIEGENDE SCHOTEL. Mejuffrouw K.. een ingezetene van Kloos'terzande. heeft Vrijdagavond omstreeks kwart voor acht een vreemd voorwerp, dat door de lucht zeilde, waargenomen. Volgens haar verklaring was het voorwerp een vurige helrode, gekleurde schijf, die in de richting van Hengstdijk (ge meente Vogelwaarde) verdween. Kloosterzande staat nu voor een raadsel. Voorlopig wil men echter nog niet aannemen, dat bewoners van een andere planeet het op dit rustige Zeeuwsch Vlaamse dorp hebben voor zien. Weer een grote „Youth for Christ"-campagne in Zeeland In November zal „Youth for Christ" weer een grote campagne in Zeeland houden. Samenkomsten in 10 tot 15 Elaatsen staan op het programma, preker op deze bijeenkomsten e_n algemene leider van de campagne is de heer J. J. v. Cappelleveen, jeugd- evangelist uit Bennekom. De samen zang wordt begeleid door Guus Hod- denbagh op liét instrument „Multi- monica". Deze verzorgt tevens de so lozang en bespeelt voorts een geheel nieuw instrument, de „Maribaphone". Plaatselijke zangkoren en andere en sembles zullen medewerking verle nen. Op 1 en 2 November start de cam pagne in Terneuzen, in het jeugd- gebouw aan de Kerkhoflaan. In de Nederlands Hervormde kerk van Axel komt men vervolgens op 3 en 4 November. Op 8 November is er een samenkomst in de gemeentelijke gehoorzaal in Hoek, 9 November in Flora te Sas van Gent, op 10 Novem ber één in Zelzate. Van 10 tot 22 November zullen diverse bijeenkom sten op Walcheren en Zuid-Beveland worden vastgesteld. Daarna komt men nog in Oostburg en Breskens. Ter bekendmaking van de cam pagne door deze interkerkelijke en internationale evangelisatiebeweging, die ditmaal dus niet zoals in de afgelopen zomer in tenten wordt genouaen zal gebruik worden ge maakt o.a. van een gelüidswagen. In de meeste plaatsen zullen ook kin- dersamenkomsten worden gehouden, die zo is gebleken ook bijzon der worden gewaardeerd door de jeugd. Men is bezig met het vormen van een comité van aanbeveling en ad vies, waarin reeds zitting namen: A. Schout, lid van Ged. Staten, Vlis singen; mr. W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg, en de predikan ten ds. B. F. O. de Groot, "Vlissingen, ds. Okke Jager, Vrouwenpolder, ds. H. Johannes, Vlissingen, ds. J. Ka- relse, Goes, ds. W. J. Meister, Mid delburg, ds. F. K. Schalkwijk, Hoek, ds. P. A. van der Vlugt, Terneuzen, ds. J. de Vuyst, Vlissingen en ds. J. van Woerden, Middelburg. Koninklijke onderscheiding By Koninklijk besluit is aan de heer H. Ph. van den Steen, chef van de los- en laadploeg bij de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent, de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van. Oranje-Nassau, toegekend. (Advertentie) 2 Als pap... 3 Droog uit de hand! Ir. Ferguson verlaat Vlissingen. Benoemd in Den Haag. Naar wij vernemen is ir. II. A. Fer guson, hoofdingenieur van de rijkswa terstaat te Vlissingen, hoofd van de af deling Studiedienst Zeeuwse Stromen, met ingang van heden overgeplaatst naar Den Haag, waar hij is benoemd tot hoofd van dc Studiedienst Bene denrivieren. Als zijn opvolger is aan gewezen ir. F. J. Sprenger, ingenieur van de rijkswaterstaat te Vlissingen. Ir. Ferguson was in Zeeland aanvan kelijk werkzaam bij de Dienst Droog making Walcheren, waar hij speciaal belast was met de dichting van het gat bij Veere. Daarna ging hij over naar de Studiedienst te Vlissingen. Faillissement. Uitgesproken is het faillissement van K. C. Praat uit Breskens. Rech- ter-commissaris is mr. B. S. Sieper- da, Middelburg, curator mr. H. A. R. de Mul, Oostburg. UITBREIDING TE VLISSINGEN Op de terreinen van het Vlissingse ziekenhuis „Sint-Joseph", aan de Van Dishoeckstraat worden momenteel werkzaamheden uitgevoerd, die een aan zienlijke uitbreiding van het gebouwencomplex betekenen. Op het voormali ge terrein van de melkfabriek „De Koena" werd een jaar geleden de eerste paal geheid voor het te bouwen nieuwe zusterhuis. Vanuit de Van Dishoeck straat gezien, lykt het thans of het gebouw vrijwel klaar is. In aantrekke lijke lynen van moderne architectuur zijn de contouren van een gebouw ver rezen, dat het aanzien van deze straat zeker zal verhogen. Begin volgend jaar voltooid De bouwduur van het zusterhuis was oorspronkelijk begroot op ongeveer 250 arbeidsdagen, maar door verschil lende omstandigheden is de bouw ge stagneerd. Vooral het gebrek aan bouwvakarbeiders voornamelijk metselaars en timmerlieden doet zich hier in sterke mate gelden. Nu is men zover, dat het metsel werk vrijwel gereed is en het ligt in de lyn der verwachting, dat het zus terhuis omstreeks eind Januari in ge bruik genomen kan worden. De ver bouwing van de wasserij is nog in volle gang, maar reeds is deze in ge bruik. Rechts van de hoofdingang van het zusterhuis is de woning van de rec tor met een kamer voor de hoofdzus ter. Links van deze prachtige entrée liggen o.m. de kamers voor de zus ters, evenals op de eerste verdieping, Procss tegen een bouwmaatschappij. Door huiseigenaren in Bergen op Zoom. In Bergen op Zoom hebben zeven tien eigenaren van huizen die onge veer een jaar geleden betrokken zijn, via de deurwaarder te Bergen op Zoom een eis tot schadevergoeding in gesteld tegen de bouwer. Ze vragen terugbetaling van 29.750 voor iedere woning. De woningen zijn gebouwd ln de Ratelaarstraat. Thans blijkt dat het dak zowel als de plafonds niet aan de gestelde eisen voldoen, terwijl zelfs kelderkasten geheel ontbreken. De Raad van Arbitrage van de Bouwbedryven in Nederland zal nu uitmaken in hoeverre de woningen, gebouwd door een maatschappij te Vlissingen, al dan niet aan tekening en bestek voldoen, aldus „Het Parool". AAN PLANNEN WORDT GEWERKT Sportterrein en botanische tuin. Zoals bekend, worden thans plannen gemaakt om in Middelburg een nieuw gebouw te stiehten voor de Christelij ke Kweekschool voor Zeeland. Naar wij vernemen, zal deze nieuwe school in de toekomst verrijzen op een ter rein tegen de christelijke school voor B.L.O., de Prinses Ireneschool op 't Zand in Middelburg. Dc schoolvereni ging, de „Verecniging tot Stichting en Instandhouding eerifer - Christelijke Kweekschool voor Zeeland" heeft in middels toestemming ontvangen voor het aankopen van de benodigde grond. De nieuwe school is dringend nodig, omdat het oude gebouw, dat aan de Herengracht in Middelburg staat, niet meer aan de eisen voldoet. Reeds enige tijd wordt gewerkt aan de plannen. (Advertenties Een menselijke barometer zijt Gij, als vocht en tocht Uw vijanden zijn. Uw gevoelige spieren en gewrich ten waarschuwen U bij elke wisseling in temperatuur en weersgesteldheid. Tijdelijk lïchie pijnen laaien vaak in alle hevigheid op, bederven Uw levens vreugde en verwoesten Uw gestel. Wrijf Uw rheumatiek en Uw lendenpijn weg, maak Uw stijve spieren weer soepel met de beroemde Akker's Kloosterbalsem, hei middel waarvan men al 3 geslach ten lang zegt: „geen goud zo goed." Kadercursussen voor Geref. Jeugdverenigingen In November zullen voor de leider en leidsters en de bestuursleden van de meisjes- en jongelingsverenigingen op Gereformeerde Grondslag in Zee land kadercursussen uitgaande van het Geref. jeugdcentrum worden ge houden, waarin het onderwerp „De betekenis van de Bybel voor het Ge reformeerd jeugdwerk in onze tyd" behandeld wordt. De cursus zal Terneuzen worden gehouden op Za terdag 5 November, te Middelburg op Zaterdag 19 November en te Goes op Zaterdag 26 November. Chr. Volksonderwijs. Onder leiding van het Tweede Ka merlid, de heer J. Tilanus, werd in Utrecht de jaarvergadering van de Vereniging voor Chr. yolksonderwijs (C.V.O.) gehouden. De secretaris der vereniging, mr A. Evenhuis, sprak over de nieuwe Kleuteronder- wys-wet. "Ds J. S. Hartjes, vroeger Her vormd .predjkant te Vlissingen, werd tot lid van het hoofdbestuur herko zen. Namens de Utrechtse schoolbe sturen van C.V.O. voerde ds Ph. A. Warners, Hervormd predikant te Utrecht, tevoren in Koudekerke, het woord. (Advertentie) VOOR DUIZEND EH ÉÉN DOELEINDEN Een Voorstel tof, financiering van het project dient nog aan dè'. betrokken rijksinstamties te worden voorgelegd. De opdracht tot het ontwerpen van het project is gegeven aan de Middel burgse architect ir. A. Rothuizen, die daarmee thans druk bezig is. Het terrein, waar de school wordt opgetrokken, is gelegen aan de andere zijde van de watergang, die van de Nieuwe Vlissingseweg naar „Tooren- vliedt" loopt en waarlangs aan de zij de van' de Prinses Ireneschool de Piet Heinstraat loopt. Het betrokken stuk grond is thans nog in gebruik voor agrarische doeleinden. Vermeldenswaard is, dat bij de school een sportterrein en een bota nische tuin zullen worden aangelegd. Deze komen aan de kant van „Tooren- vliedt". Als dit plan wordt uitgevoerd zal de situatie ter plaatse, met name wat de loop der straten betreft, enigs zins moeten worden gewijzigd. Zoals bekend, staat in deze omgeving nog een drietal scholen, zodat men in dit verband wel van een „groeiend onder wijscentrum" mag spreken. Hengstenkeuringen in Zeeland. De verplichte hengstenkeuringen 1956, van de Kon. Vereniging „Het Ne- derlandsche Trekpaard"/ zijn voor Zeeland als volgt vastgesteld: Woensdag 18 Januari te Axel; Don derdag 19 Januari te Oostburg; Vrij dag 20 Januari te Goes. De centrale keuring van hengsten in Zeeland wordt op 2 Februari 1956 te Goes gehouden. Geref. vereniging voor drankbestrijding De Zeeuwse bond van afdelingen der Geref. verenigingen voor drank bestrijding vergaderde in de Bogard- zaal te Middelburg onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer P. Boon sr. te Sint Laurens. De heren J. Boone te Haamstede en M. de Borst te Goes werden voor 1956 benoemd als afgevaardigden naar het hoofd bestuur. De komende winter zal krachtig propaganda worden gevoerd onder de Zeeuwse jeugd, onder meer door het houden van spreekbeurten. Het voorstel om een afzonderlijke afdeling Walcheren te vormen werd niet aangenomen. Universitair examen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen natuurkundig ingenieur, de heer W. J. de Putter uit Axel. Bedrijfsongeval. Op het timmerbedryf van de firma Van L. aan de Nieuwstraat te Axel kwam de 22-jarige J. v. B. tydens.het werk met een schaafmachine met zijn linkerhand tussen de draaiende de len van de „vlakbank". Door snel in grijpen van de eigenaar werd de ma chine direct gestopt, Met ernstige kenhuis te Sluiskil ter verdere handeling overbrengen. 56 in totaal. Voorts zyn er, verdeeld over de begane grond en de verdie ping, vyf logeerkamers voor familie van de zusters. Op de begane grond, is aan de achterzyde een ruime zaal gebouwd, die gebruikte zal worden voor ontspanningszaal, eetzaal en les zalen. Voor dit laatste doel wordt in de grote zaal een schuifwand aan gebracht. De kamers voor de verpleegsters worden in verschillende kleuren ge verfd. Er komt op iedere kamer een opklapbed, een kast, gecombineerd met schrijfbureau, en een zitje. Op de begane grond is voorts naast de ingang een bestuurskamer en op de tweede verdieping zijn onder meer kofferboxen en linnenkamers. Een bijzondere aantrekke lijkheid van de hall zal het ge brandschilderde raam zijn, dat daar binnen enkele weken wordt aangebracht. Dit loopt van naast de deuren tot aan het plafond van de eerste ver dieping. De ontwerper is de heer P. Wiegersma uit Deurne, die op dit gehied reeds een bre de bekendheid verwierf. KUNST „De Kroongetuige" van Agatha Christie De Stichting Arbeiders Kunstkring te Vlissingen ving gisteravond haar activiteiten voor het seizoen 1955'56 aan met een toneelavond. Het gezel schap „De Toneelvereniging" uit Am sterdam bracht in de „Britannia"-zaal een detective-stuk van Agatha Chris tie op de planken. Dat geschiedde voor een bijzonder dankbaar publiek en op vlot-amusante wijze, zodat uiteindelijk èn de spelers, èn het publiek, èn de bestuurders van de Arbeiderskunstkring op een genoe- gelijke avond konden terugzien. „De kroongetuige" van Agatha Chris tie speelt in een Engels advocaten kantoor en in een Engelse rechtzaal. Het geeft aan de met-Engelse toe schouwers en hoorders een goede in druk van de wijze, waarop in Enge land een rechtszaak wordt behandeld. Daarbij heeft Agatha Christie - zich veroorloofd de ambtenaar van het openbaar ministerie juist zoveel mis verstand toe te dichten en de pleiten de advocaat daartegenover zoveel sympathieke menselijkheid te schen ken, dat de gemiddelde schouwburg bezoeker zich volkomen bevredigd moet gevoelen. Geen wonder, dat het stuk in Lon den groot succes had. Het is de geschiedenis van een vrien delijke jongeman, die verdacht wordt van moord op een oude dame. De ver denking leidt er toe. dat hij in de be klaagdenbank terecht komt en dat zijn vrouw als kroongetuige moet op treden. De ontknoping men mocht dat van een zo ervaren schrijfster als Agatha Christie verwachten is nog al ongewoon.en ook wel griezelig. „De Toneelvereniging" bracht 't stuk levendig en vlot. De vriendelijke jon geman werd zo sympathiek ten tonele gebracht, dat men hartelijk met hem meevoelde. De strafpleiter „met het grote hart" verwekte ontroering onder het publiek en de vrouwelijke kroon getuige ontketende zelfs emoties. Dat het later allemaal ineens anders werd, was de schuld van Agatha Christie en niet van „De Toneelver eniging". Een compliment aan „De Toneelver eniging" voor het brengen van dit goede amusementsstuk is zeker op z'n plaats. W. L. Advertentie j Deze aangename zo if verlicht méér, omdat ze geconcentreerd isl Hè! Wat een oplucluing. wanneer U tegen bedtijd Vicks VapoRub op Uw borst, keel en rug wrijft! Het ademen gaat gemakkelijker en het benauwende slijm komt los. terwijl U de medicinale dampen inademt. Tegelijkertijd verlicht dc verwarmende pleister werking vlug de be nauwdheid in de borst. liVfirKlf'j VBCKS wVapoRub VANDAAG Middelburg Electro: „Een vrouw ver dedigt zich" (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Kunstzaal Van Benjthem en Jutting; Expositie werken Jeanne Bieruma Oosting en Charlotte Kruymel, 918 uur, Schouwburg: Z.V.U.-toneel- groep „Puck". „Het wederzijdse huwe lijksbedrog", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Gejaagd door de wind" (14 jaar), 19 uur; Luxor: „Anchors Aweight" (alle leeftijden), 20 uur; Grand Goes: jaar), 15 en .Paniek in Gibraltar" (14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2