Vlissingen op eigen terrein ook tegen Kimbria ongenaakbaar Eindhoven kwam door verrassende nederlaag (2-0) op zesde plaats MIDDELBURG VERLOOR VAN EINDHOVENSE SCHAAKPLOEG BW EN EINDHOVEN VERLOREN ONDANKS OVERWICHT MAANDAG 31 OCTOBER 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VIERDE ZEGE IN THUISWEDSTRIJD VOOR ZEEUWEN Pierre van der Schraaf, die 350e wedstrijd speelde, werd gehuldigd OOK DE VIERDE thuiswedstrijd van deze competitie heeft de Zeeuwse eerste klasser Vlissingen een glanzende overwinning opgeleverd. Ditmaal ondervond het sterk geachte Maastrichtse Kimbria, dat de Vlissingers op eigen terrein ongenaakbare tegenstanders zijn. Met een 31 nederlaag moesten de Limburgers de Vlissïngse kleedkamer weer opzoeken. Overigens heeft de zege van de Zeeuwen lange tyd aan een zijden draad gehangen, want nadat de Maastrichtenaren een in de eerste helft opgelopen 20 ach terstand na de rust tot 21 hadden ingelopen, beukten talrijke aanvallen lange tyd op het door Baart weer vakkundig verdedigde doel. In de slot fase hakten de Vlissingers echter resoluut de knooD door met een vurig offensief. Nadat de uitstekende Kimbria-doelman Vrijhof al enkele malen ternauwernood redding had weten te brengen, moest hij vier minuten voor het einde zwichten voor een beheerst schot van Henk de Nooyer, die daar mee een zuiver gerichte voorzet van Pierre van der Schraaf meesterlijk af werkte. Met dit doelpunt stelde Vlissingen de zege veilig. Voor de ook dit maal weer dynamische spelende linksbuiten Pierre van der Schraaf, die de grondslag legde voor de laatste en doorslaggevende treffer van de Zeeu wen, was de overwinning een dubbele triomf, want deze speler verscheen thans voor de 350ste maal voor het eerste elftal van Vlissingen binnen de lynen. Zoals men kon verwachten, was T e&enount het veld door de zware regenval moei- lijk bespeelbaar. De gladheid van het natte grastapijt speelde beide elftal len dan ook nogal parten. In de eer ste helft van dit treffen bleek, dat de Vlissingers zich beter aan konden passen aan deze toestand van het ter rein dan een hun enigszins zwaardere tegenstanders. En het is voor de Zeeuwen waarschijnlijk van doorslag gevende waarde geweest, dat met na me de defensie van de Vlissingers meestentijds vaste voet aan de grond kon houden op dit spekgladde veld. In één onderdeel van de strjjd, na melijk de kopduels, waren de Vlissin gers ondertussen meestentijds de mindere van hun tegenstanders. Al leen spil Barten, die ook nu weer krachti? de weg naar het doel blok keerde, was bij deze „duels op hoog niveau" de Maastrichtse aanvallers de baas. Na vijf minuten: 10 Vlissingen opende de strijd met en kele vlotte" combinaties,' die onder meer een diepte-pass van Van Otter- loo opleverde, waar doelman Vrijhof echter juist iets eerder bij was, dan de de sprintende Clarisse. Meer succes had een aanval, die bij Henk de Nooijer begon. Al glij dend over het natte p'as, kon dit spelertje de bal nog juist met een forse tik voor het doel brengen. Van der Schraaf schoof de bal naar de vrijstaande Weststrate. die met een krachtige beenzwaai zo'n suizend projectiel losliet, dat de duizenden Vlissingse suppor ters al juichten voor de bal via de onderkant van de lat in het doel sprong (10). Kimbria veerde, geprikkeld door dit tegenpunt, even agressief terug, maar verder dan enkele tamme scho.- ten van Rondagh en Roosen kwamen de Limburgers niet. Spoedig zette Vlissingen een dikke streep ondër dit Maastrichtse offensief en kwam daarna tot een licht veldoverwicht. Pas in de 25e minuut kwam de belo ning van dit overwicht. Clarisse remde op een gegeven ogenblik een Zeeuwse aanval door de bal achter de langs de lijn rennende Van der- Schraaf te plaatsen. Deze moest zo doende terugkomen en liep zich ten slotte vast in het offensiefwerk van Wijnands, die de bal over de zijlijn tiptè. Uit de ingooi, die Vlissingen hier op mocht nemen kwam de bal terecht bij Pierre van der Schraaf, die een juist gerichte voorzet losliet. Een naar voren duikende Van Otterloo kopte de bal uit deze voorzet met een felle kopstoot resoluut langs doelman Vrijhof (20). De wandelsportvereniging ,JLruinin- gen" hield Zaterdagmiddag propa- ganda-wandeltochten te Krabbendij- ke, waarvoor vooral van de zijde der leerlingen van de lagere scholen gro te belangstelling bestond. Ondanks de slechte weersomstandigheden kwa men toch nog 110 deelnemers aan de start. Daaronder bevonden zich groe pen van de wandelsportverenigingen uit Biezelinge, Hansweert en Kruinin gen en van de openbare-, de Her vormde- en de Gereformeerde lagere school uit Krabbendijke. Naar gelang der leeftijden liepen de deelnemers vijf, tien vijftien of twintig kilometer. Alle deelnemers ontvingen een me daille. nrrrrn v 7 n Na de rust nam Kimbria al spoe dig het initiatief in handen. Vinnige aanvallen sneden door de Vlissingse felederen en zelfs linkshalf H. Ron- agh kon in die periode een keihard schot in de richting van Baart afvu ren. Het duurde echter nog tot de veertiende minuut voor de Zeeuwen door de knieën gingen. Dat was bij, een Maastrichte aanval, die via het midden van het veld naar het Vlis singse doel rolde. Linksbinnen Roo sen gaf een strategisch tikje naar midvoor P. Rondagh, die weinig moeite had de bal met de netten in aanraking te brengen (21). Met deze kleine voorsprong voor ogen wierp Vlissingen daarna een stevige verdedigingsmuur op, waarop vrijwel alle beukende Limburgse aanvallen doodliepen. En langzamerhand konden de spelers van de thuisclub het verlo ren veld heroveren. Het kwam zelfs nog tot een Vlissings offen sief. Dit offensief bracht Clarisse en Henk de Nooyer een keer al leen voor het doel, maar het suc ces liet nog tot vier minuten voor het einde op zich wachten. Toen scoordé De Noojjer de beslissende treffer. Voor de aanvang van de wedstrijd werd linksbuiten Pierre van der Schraaf op het middenveld gehuldigd in verband met het feit dat hij deze middag zijn 350ste wedstrijd voor het eerste elftal van Vlissingen speelde. Na een waarderende toespraak, bood de voorzitter van Vlissingen, de heer A. W. Levering, de jubilaris een hor loge aan. De aanvoerder van Vlissin gen, Wim Struywigh, die namens de trainer, de technische commissie, de verzorger, de grensrechter en de spe lers van het eerste elftal sprak, over handigde Pierre van der Schraaf een vulpen. De Kimbria-voorzitter, dokter Janssens. liet zyn felicitaties verge zeld gaan van een schilderijtjé. Een beeld uit de te Den Bosch ge speelde voetbalwedstrijd B.V.V. tegen Elinckwijk, die in een 21 overwin ning voor de gasten eindigde. Het eerste doelpunt voor Elinckwijk, gemaakt door middenvoor De Jongh NEDERLAAG BIJ START (4—6) Aan verschillende borden werden fouten gemaakt (Van onze schaakredacteur). De eerste wedstrijd in de hoofd klasse-competitie heeft voor de hoofdstedelingen een 46 nederlaag opgebracht. Eindhoven H is in deze groep wel de sterkst ploeg. Vorig jaar is Philips kampioen geworden met bordpunt voorsprong. Daarbij den bij Middelburg nogal fouten zijn kwam dat er aan verschillende bor- gemaakt. Het verloop aan de borden was als volgt: 1. J. L. Woudstra (wit)Ir. A. van Wicringcn Schots vierpaar- denspel, waarin wit, ondanks een pionoffer, geen aanval kreeg. Na af ruil bleven er lopers van ongelijke kleur. 2. drs. M. C. Verburg (zwart)J. Jonkers Konings-Indisch. Zwart kwam in een gedrukte stel ling, maar wist zich door konings- aanval kansen te scheppen. Na een subtiel gevecht met wederzijdse kan sen en gevaren bood wit remise in een toreneindspel. 3. P. W. Meylink (wit)—Ir. L. F. Lók 01. Franse verdediging, waar in wit spoedig in de verdrukking kwam en door een fout in een slechte stelling een stuk verloor. 4. CL L. Woudstra (zwart)C. Korver 1—0. De Zeeuwse jeugdkam pioen moest tegen de bizarre b4 ope ning van de Branbantse jeugdkam- pioen-1954 optornen. Hij speelde fel op aanval en wist. een eindspel met een pion, later twee pionnen meer te bereiken. 5. drs. J. Scheltens (wit)J. Sie- beling 01. Dame-Indisch met de hierbij behorende positionele opbouw. Zwart won een pion die in de eind fase voldoende was voor winst. 6. A. Dobbelaar (zwart)E. Baart 10. Konings-Indisch, op Siciliaans uitlopend. Positionele partij waarin zwart op de witte damevleugel aan viel en door een kleine combinatie een stuk won. 7. H. Strooband (wit)L. Korver 01. Wit zag in de opening al een eenvoudig torenverlies over liet hoofd en capituleerde meteen. 8. P. M. de Kleyn (zwart)drs. Overdijk 01. Siciliaans met Lc4. Zwart verzuimde in de opening een voordelige ruil van stukken en ver- combineerde zich later op stukver- :s. 9. F. de Buyzer (wit)Dr. F. Hol- mer Oud-Indisch. Wederzijds correct spel leidde tot een eindspel van loper tegen paard, waarin wit zich goed verdedigde. 10. J. de Baare (zwart)J. Horn- stra Spaans. Aanvankelijk een gelijk opgaande strijd langs posi tionele lijnen. Zwart verzuimde kwa liteitswinst, waarna langdurig spel tot remise leidde. Middelburg moest vierde plaats i: ir<""ren Goes en Hulst boekten gelijke spelen Teleurstellend in de tweede klasse B der voetbal-amateurs is de 20 ne derlaag, die Middelburg dit weekein de moesi incasseren van WVO. De Zeeuwse hoofdsted^lingen moesten hierdoor een plaatsje op de ranglyst prijsgeven en zijn nu vijfde. Van de and ve Zeeuwse clubs boekte Goes nog de beste prestatie: de Bevelan ders dwongen het op eigen teriein spelende Rood Wil W namelijk een gelijk spel af (2-2). Hulst kwam niet aan een overwinning toe, maar ver deelde de puntjes met Dongen (2-2). Getuige de uitslag (10) kostte het DESK nogal wat moeite van Internos te winnen. Niettemin speelde DESK het klaar en klom daardoor weer op naar de tweede plaats, daar RAC dit weekeinde nie» hoefde te spelen. On danks het feit, dat MOC '39 deze Zondag niet binnen de lijnen kwam het terrein in Roosendaal werd af gekeurd handhaafde deze ploeg zich toch nog met ruime voorsprong aan de top van de ranglijst. De stand luidt nu: MOC '39 DESK RAC Rood Wit W Middelburg Goes WVO Hulst Roosendaal Dongen Axel Internos 6 6 0 0 12 24— 7 7 5 0 2 10 19—15 5 4 11 9 17—11 7 3 2 2 7 3 13 6 2 2 2 6 3 0 3 6 2 2 2 6 114 6 114 5 0 2 3 6 0 2 4 8 12—10 7 16—12 6 27—22 6 15—13 6 17—27 3 11—15 3 10—18 2 7—20 2 11—17 Vlissingen en V.S.V. '34 handhaafden leiding Brabantia en T.S.C. raakten enigszins achterop De Zeeuwse eerste klasser Vlissin gen is ook in de vierde thuiswedstrijd van deze competitie ongeslagen ge bleven. Ditmaal liep het sterk geach te Kimbria uit Maastricht tegen een gevoelige 31 nederlaag op. Door deze opvallende prestatie hebben de Vlissingers nu samen met VSV '34 dat met I2 van Alliance won, de leiding. Door een iets minder roos kleurig doelgemiddelde moeten de Zeeuwen genoegen nemen met de tweede plaats. Brabantia en TSC, die beide vorige week nog evenveel pun ten hadden als Vlissingen en VSV '34, raakten nu iets achterop, doordat de ze clubs het niet verder brachten dan gelyke spelen, respectievelijk tegen Almania (11) en tegen Roermond (00). Ondertussen ziet het er naar uit, dat Schyndel toch ook nog wel iets in de mars heeft, want nu werd sportclub Emma met een overtuigen de 51 nederlaag van het veld ge stuurd. VSV '34 Vlissingen Brabantia TSC Kimbria Almania Alliance Maurits SC Emma Schyndel Roermond WH '16 6 3 3 0 9 12— 8 6 4 119 15—12 6 3 2 1 8 13— 8 6 3 2 1 8 13—10 5 3 0 2 6 13—12 7 2 2 3 6 12—15 6 2 13 5 1512 6 2 1 3 5 9—9 5 2 0 3 4 11—15 6 2 0 4 4 12—16 6 1 2 3 4 8—11 5 0 2 3 2 8—13 Emile Zatopek verbeterde twee wereldrecords Op 15 mijl en 25 km Tijdens athlitiekwedstrijden te Praag heeft de Tsjechische Iange- afstandloper Emile Zatopek twee we reldrecords verbeterd. Hij liep de 15 mijl in 1 uur 14 min. 1 sec. en de 25- km in 1 uur 16 min. 36,4 sec. Het oude record op de 15 mijl stond sedert 26 October 1952 met 1 uur 16 min. 26,4 sec, op zijn naam, terwijl het oude record op de 25 km sedert. 27 September van dit jaar op naam stond van de Rus Albert Iwanow met 1 uur 17 min. en 24 sec. De uitstekende Limburgse doelman Vrijhof moest Zondagmiddag in de slotfase van het duel Vlissingen Kimbria ettelijke keren in actie ko men, toen de Zeeuwen nog een vinnig offensief forceerden. Hoogopverend stompt de keeper hier de bal weg bo ven het hoofd van de springende Cla risse. Van Otterloo wacht met een van spanning vertrokken gelaat tus sen het tweetal af waar de bal zal be. landen. Op de achtergrond ziet Klaus Dfiigemanse belangstellend toe. FOTO P.Z.C.) WEDSTRIJDEN VAN DE DAG Roda Sport en Elinkwijk verdedigden hardnekkig Dat het sterkste elftal de wedstrijd niet altijd wint, is weer eens duide lijk geworden tijdens Jiet duel tussen B.V.V. en Elinkwijk. De thuisclub uit 's-Hertogenbosch had, vooral na rust, een verbazingwekkend over wicht, maar de zege kwam niettemin terecht bij het Utrechtse Elinkwijk. Enerzijds moet geconstateerd wor den, dat de gaste ndikwijls niet over geluk te klagen hadden, maar ander zijds kan toch ook gezegd worden, dat B.V.V., hoewel het vrijwel steeds meer in de aanval was, juist in tac tisch opzicht veel tekort schoot. Daarom lukte het Elinkwijk iedere aanval weer af te slaan en af en toe zelf gevaarlijk uit te schieten. Reeds na acht minuten keek B.V.V. tegen een achterstand op. Hunting had na melijk, dank zij een fout van Rem mers een zuiver gerichte voorzet kunnen lanceren, die De Jong de kans gaf er 01 van te maken. Dat gebeurde ook. Kort voor rust liet Vonk uit een vrije schop zo'n harde kogel los, dat Elinkwijk de rust met een 02-voorsprong kon ingaan. In de tweede helft kwam de Elink- wijk-voorhoede er niet meer aan te pas. Vrijwel onophoudelijk was de bal te vinden op de helft voor het doel van de Utrechtenaren, die ge lukkig Kraak onder de lat hadden staan. Deze oud-internationale-doel- man heeft zich in die periode bijzon der onderscheiden. Dikwijls greep hij KRACHTSVERSCHIL IN AFDELING A MINIEM Landskampioen Willem II moest nu ook tegen Feijenoord capituleren HET HEEFT DIT WEEKEINDE in de hoofdklasse weer niet aan de no dige spectaculaire verrassingen ontbroken. Voor de opvallendste surprise zorgde nu het zeer zwakke Roda-Sport, dat zowaar leider Eindhoven een 20 nederlaag toebracht. Deze misstap had voor de lichtstad-bewoners in grijpende gevolgen, want Eindhoven gleed van de eerste naar de zesde plaats terug. Overigens is deze „val" er weer eens een bewijs van, hoe wei nig de krachten elkaar in afdeling A ontlopen. Niet minder dan vier clubs staan in deze afdeling met twaalf punten uit negen wedstrijden nu aan de leiding. Door een iets beter doelgemiddelde bezet V.V.V., dat deze Zondag een abrupt einde maakte aan de opmars van Noad (50), de top, gevolgd door Sparta, dat ook al uit een productief vaatje tapte door Rigtersbleek met 50 huiswaarts te zenden. D.O.S. en N.A.C. bleven, bij de leiders door overwinningen, respectievelijk op A.D.O. (21) en H.V.C. (31). In de B- afdeling waren er ondertussen ook verrassingen waar te nemen. Het meest frappeerde natuurlijk de nederlaag van landskampioen Willem n tegen Feijenoord (12). De Tilburgers zyn nu al op de derde plaats beland. Elinkwijk handhaafde zich keurig aan de kop van de ranglyst door een moeilijk bevochten 2—1 zege op B.V.V Na afgelegen Zondag is in Den Haag en Seheveningen de hoop, dat Scheven in gen/Holland Sport toch nog bij de best geklasseer- den zal komen, weer een beetje opgeleefd. Deze club won name lijk dit weekeinde wel zeer on verwacht van G.V.A.V., nog wel met 41. Ook P.S.V. schonk de duizendkoppige aanhang weer wat moed door met niet minder dan 54) van Sittardia te winnen. Sportclub Enschede verstevigde de plaats boven de beruchte lijn aanmer kelijk door van S.V.V. .jnet 21 te winnen. Alkmaar bleef ook bij de bevoorrechten door De Graafschap resoluut weg te sturen met een 21- nederlaag. DORDTSE DERBY. De Dordtse derby tussen Emma en D.F.C. werd, zoals reeds verwacht kon worden, voor Emma een desil lusie, dat het D.F.C. echter- zou ge lukken een 1overwinning te boe ken zal toch menige insider ver baasd hebben. E.D.O. dee de rode lantaarn in afdeling B over aan De Vole- wyekers door deze club met 13 te slaan. Rapid J.C. verzekerde zich voorlopig van de tweede plaats door 't sterke Maastricht se Kimbria een 03 nederlaag voor te sch. telen. Fortuna '54 draafde dit weekeinde niet minder dan drie plaatsen om hoog door een benauwde 10-zege op het wispelturige Stormvogels, maar Excelsior daarentegen moest weer een plaats prijsgeven, omdat Limburgia de Rotterdammers niet verder dan 00 liet komen. Een spannende derby werd in Am sterdam uitgestreden. De Amster damse Zwarte Schapen en Ajax tra den in de hoofdstad tegen elkaar in het veld. Ook dit duel leverde een enigszins verrrasseride uitslag op, want Amsterdam \<on tenslotte met 10. Vitesse speelde het klaar een gelijk spel aan E.B.O.H. te ontfutse len (1—1). Oostenrijk Joego-Slavië 2 1 Voor 60.000 toeschouwers is te We nen de voetbalwedstrijd Oostenrijk Joego-Slavië g speeld. De Oostenrij kers wonnen met 21, nadat de rust met 11 was ingegaan. solide in en leverde daardoor een groot aandeel in de Elïnkwijk-zege. B.V.V., dat met vier man in de voor hoede speelde, terwijl de midvoor achter deze voorhoede als een soort aanvallende spil fungeerde, miste de stootkracht en het tactische inzicht om tot voldoende treffers te komen. Slechts eenmaal moest Kraak de bal uit de netten halen, maar daar bleef het bij, zodat Elinkwijk met een 12 overwinning Utrecht weer Kon op zoeken. Bovengenoemde stelling de overwinning komt niet altijd te recht bij de sterkste club is ook in de wedstrijd Roda Sport Eindhoven bewezen. De lichtstad- bewoners goochelden namelijk zo'n veldoverwicht te voorschijn, dat zij bij een normaal Verloop van de strijd de overwinning had- doen moeten behalen, 'maar toch kwam ook hier de zege bij de zwakkere tegenstander terecht. De cornerverhouding, die 144 in het voordeel van Eindhoven was, spreekt hier boekdelen. Het over wicht werd niet in doelpunten om gezet, omdat de voorhoede op de beslissende momenten volkomen faalde. Opgelegde kansen werden verprutst en bovendien verdedigde Roda Sport buitengewoon hardnekkig, dikwijls met de hulp van de volledige midden linie en de beide teruggetrokken binnenspelers. Roda Sport kwam enigszins for tuinlijk aan liet eerste doelpunt. Bij een van de aanvallen der Limburgers vlagde de neutrale scheidsrechter voor buitenspel; de Eindhoven-verde diging bleef staan en daar de scheids rechter door liet spelen, kon de naar voren stormende Jonge doelpunten (10). Toen later de Eindhoven kee per een schot van De Bie niet onder controle kon krijgen, maakte Kutten er 20 van. Hoofdklassestand Afdeling A S.C. VW '03 9 6 0 3 12 20—11 Sparta 9 4 4 1 12 17—10 D.O.S. 9 4 4 1 12 2517 N.A.C. 9 5 2 2 12 17—15 Fortuna '54 9 4 3 2 11 20—11 Eindhoven 9 4 3 2 11 20—13 Excelsior 9 4 3 2 11 7— 6 N.OAD. 9 3 4 2 10 17—17 Limburgia 9 3 3 3 9 12—15 Stomvogels 9 3 2 4 .8 18—17 A.D.O. 9 3 2 4 8 13—13 Ajax 9 2 4 3 8 11—13 E.B.O.H. 9 1 5 3 7 12—15 Amsterdan 9 3 1 5 7 14—19 H.V.C. 9 2 3 4 15—20 Roda Sport 9 2 3 4 7 15—22 Vitesse 9 1 3 5 5 1118 Rigtersbleek 9 2 1 6 5 11—23 Afdeling B Elinkwijk 9 7 i 1 15 25— 9 Rapid J.C. 9 6 2 13 25—12 Willem II 9 6 2 13 25—14 B.V.V. 9 5 2 2 12 24—13 Alkmaar 9 5 2 2 12 14—15 S.C. Enschede 9 5 1 3 11 29—20 S.V.V. 9 4 2 3 10 24—16 Feyenoord 9 4 2 3 10 19—17 D.F.C. 9 4 1 4 9 25—17 M.V.V. 9 4 1 4 9 19—15 De Graafschap 9 3 3 3 9 17—17 G.V.A.V. 9 3 3 3 9 17—22 Sittardia 9 -3 2 4 8 16—23 P.S.V. 9 3 1 5 7 21—22 Sch. H. Sport 9 2 1 6 5 28—27 Emma 9 1 2 6 4 11—28 E.D.O. 9 2 0 7 4 8—27 Volewijckers 9 1 0 8 2 13—37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3