STREEKPLAN WALCHEREN IS NU REEDS EEN DWANGBUIS" WALCHEREN RAAD SINT LAURENS STELDE SLUITENDE BEGROTING VAST OFFICIËLE PUBLICATIES MARKTBERICHTEN DINSDAG 18 OCTOBER 1955 PROV IN CI ALE ZEEUWSE COURANT 7 VOORZITTER VAN HANDELSBELANG Tekort aan recreatieterrein eist dringend voorzieningen Tijdens de Maandagavond in Mid delburg gehouden vergadering van de Vereniging „Handelsbelangen" heeft de voorzitter, mr. M. A. Terwoert, en kele opmerkingen gemaakt over het Streekplan Walcheren. Hij deed dit in verband met het geconstateerde ge brek aan recreatieruimte, met name aan kampeerterreinen, op het eiland. Spr. meende, dat de instanties, die voor het plan verantwoordelijk zijn, het roer dienen om te gooien. „De rijksoverheid heeft er de scherpste kanten afgehaald, maar het Streek plan is toch reeds een dwangbuis", al dus mr. Terwoert. Volgens hem wijzen de eerste tekenen er echter reeds op, dat een omschakeling op komst is. Zij is dan ook dringend nodig, omdat er anders economische belangen gevaar zullen lopen. Spr. merkte verder op, dat het ru moer over de veerdienst Vlissingen Breskens bij zakenmensen en publiek is verstomd. Deze voor Middelburg zeer belangrijke verkeersader is dan ook belangrijk verbeterd. Mr. Ter woert zwaaide de betrokken instan ties daarvoor lof toe. Hij hoopte, dat deze ook in de toekomst voor het op vangen van de steeds toenemende ver keersstroom zouden doen zorgen; Uitvoerig sprak de. voorzitter ver volgens over de voortdurende en snel le toeneming van de verkeersintensi teit. Naar zijn mening zal zij zich in de nabije toekomst in Zeeland sterker doen constateren dan over het gehele land. De op komst zijnde verkeers- verbeteringen Drie-eilanden en Del taplan zijn hiertoe van grote in vloed. In het bijzonder Middelburg komt met dit probleem te worstelen. Spr. verheugde zich dan ook, dat onlangs een speciale verkeerscommissie werd ingesteld. Hij drong er cp aan, dat de overheid tijdig haar plannen in ver band met het opvangen van de ver keersstroom zoals sanering e.d. zal bekend maken, opdat de zakenlie den daarmee rekening zullen kunnen houden. Tenslotte pleitte mr. Terwoert voor het direct aanleggen van een dam van Noord-Beveland naar Veere, in plaats van naar Vrouwenpolder. „Op de duur moet de dam er toch komen", zo zei hij, „en waarom niet nu reeds?" Bovendien is zulk een dam voor Mid delburg veel gunstiger. Spreker van deze bijeenkomst was de heer G. W. Oskamp, directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V., over „Waarom komt de vreemdeling naar Middelburg en hoe lang nog?" Nadat deze eerst in kort bestek de geschie denis van het vreemdelingenverkeers- wezen had aangestipt, gaf hij een ana lyse der samenstelling van het toeris tenbezoek aan Middelburg Het dag- bezoek is het belangrijkst, met name dat van de buitenlanders. In verband met het laatste wees de heer Oskamp op de pogingen, die de V.V.V. thans onderneemt om Noord-Frankrijk waar ongeveer 150.000 mensen Vlaams spreken meer op Zeeland te richten. Er wor den thans nauwe contacten gelegd. Belangrijk is, dat men ook daar geen klachten hoort over Vlissingen Breskens. Goede naam Voor de oorlog kwam de toerist naar Middelburg "voor de folklore en de monumenten. Nu zijn er geen kle derdrachten meer te bewonderen, monumenten heeft Middelburg nog wel te bieden. De stad en het eiland hebben echter wel geprofiteerd van het feit, dat zeer velen Walcheren wilde zien na de rampen, die het on derging. Ook het lagere prijspeil in Nederland werkte het toeristenbe zoek het „koop-toerisme" in de hand. Dat laatste verdwijnt echter en de heer Oskamp vestigde er daarom de aandacht op, dat andere wegen die nen te worden bewandeld om de toe rist toch naar de Zeeuwse hoofdstad te krijgen. Hij duidde hierbij nog „Miniatuur Walcheren" dat voor- namelijk vreemdelingen trekt, het geen voor de zakenlieden gunstiger is en Middelburgs wede pbouw aan Er zyn meer mogelijkheden, o.a. de verlichting van het stadhuis, die vol gend jaar een feit wordt. Spreker suggereerde voorts een verlichting De collecte te Gapinge ten van dc Reclassering heeft opgebracht. van de bolwerken. Tenslotte conclu deerde de heer Oskamp, dat Middel burg als toeristenoord een goede naam heeft verkregen. Het gaat er nu om door inspanning voor net be houd van deze naam» te zorgen. Samenwerking Tijdens het verloop van de bijeen komst roerde de voorzitter ook het vraagstuk van de samenwerking der Middelburgse middenstand aan. Hij deelde mee, dat er thans een contact commissie bestaat, waarin vier or ganisaties zijn vertegenwoordigd, na melijk het grootwinkelbedrijf, .Han delsbelang", de Chr. Middenstands Vereniging en de R.K. Middenstands bond. De commissie, bestaande uit 4 le den elk lid heeft een plaatsver vanger zal onderwerpen bespreken die net algemeen bedrijfsbelang ra ken. Zo staat onder meer op het pro gramma een bespreking voor een gezamenlijke actie in 1956. Ook aan het verstevigen van de band tussen de plaatselijke overheid en het be drijfsleven, zal aandacht worden be steed. Binnenkort zal hierover een bespreking met het gemeentebestuur worden gevoerd. Tijdens deze vergadering, die ge- Bouw complex Zeeuwse Confectiefabriek begonnen Maandagmiddag is men begonnen met het grondwerk voor de bouw van de fabriek te Bergen op Zoom van de Zeeuwse confectiefabriek N.V. uit Mid delburg. Het gebouw zal veertig bij tien meter groot worden en zal over 5 maanden gereed zijn. Aannemer Ge- schiere uit Middelburg voert het werk uit. Derde prijs te Amsterdam behaald Tijdens de internationale Horecaf- expositie in Amsterdam, waar o.m. inzendingen uit Zuid-Afrika en de Verenigde Staten te zien waren, heeft het Middelburgse café-restau rant Wöhler een derde prijs behaald in de afdeling suikerwerken. houden werd ln het Nederlands Koffiehuis, keurde men de gebruike lijke jaarstukken goed. De financiële positie bleek zeer gunstig. Het aftre dende bestuurslid, de heer F. B. den Boer. penningmeester, werd herko zen. Ook werd voorzien in een twee tal vacatures. In de plaats van wijlen de heer S. J. Klelnepier aan wiens overlijden de voorzitter enkele woor den wijdde koos men de heer I. M. van Houte De heer O. Yl. D'huy volgt mr. J. J. Snoep op, die zich niet meer voor het bekleden van een bestuursfunc tie beschikbaar stelde. Op voorstel van mr. Terwoert besloot de vergade ring bij acclamatie de heer Snoep we gens diens langdurige en verdienste-» ujke werk voor „Handelsbelang" tot erelid te benoemen. Middelburg Oriëntatierit „De Zeeuwen". De motorclub „De Zeeuwen" te Mid delburg organiseerde Zaterdag een oriënteringsrit over Walcheren. De afstand was 70 kilometer. Er ver schenen slechts vijftien deelnemers aan de start, waarvan er zeven ge klasseerd werden. De uitslag luidt als volgt: 1 C. Crucq; 2 W. Fiipse; 3 J. Geldof: 4 J. M. Vogel; 5 J. Wattel; 6 L. de Klerk en 7 J. Parent. Contactavond Te Middelburg hield in „De Gou den Poorte" de Middelburgse Ulo vereniging een goed bezochte con tactavond. Er werd een door de le den samengesteld cabaretprogramma opgevoerd,dat bij de aanwezigen grote waardering oogstte. De voor zitter, Jan Koopman, sprak een ope ningswoord. Het programma bestond uit zang, muziek, sketches en declamatie. Ton- ny van Verre verzorgde de confe rences en zong diverse liedjes op uit stekende wijze en Rina van der Ha- ge vertolkte een nocturne van Cho pin, Mozart's Turkse Mars en „Für Elise" van Beethoven. Evert van Wageningen zorgde voor een goede imitatie. Deze bonte avond werd be sloten met een originele sketch „De Kapper", waarna een gezellig sa menzijn volgde. Namens hel leraren corps waren aanwezig mej. Ch. Ko- lebrander en de heren J. Dekker, J. de Klerk en K. Jansen. Afscheid bij het Leger des Heils De bevelvoerende officieren van het korps Middelburg van het Leger des Heils zijn onverwacht overge plaatst naar Treebeek. In een. druk bezochte bijeenkomst werd van de kapiteins Van Greven-Strating af scheid genomen. Er was o.m. aanwe zig een deputatie van de Interkerke lijke Evangelisatiecommissie, namens welke instelling ds. Don in hartelijke bewoordingen de scheidende officie ren toesprak. Nadat nog verschillen de toespraken waren gehouden werd tenslotte het woord gevoerd door ka pitein Van Greven waarna de samen komst beëindigd werd met het zin gen van het stichterslied. In een wel komstsamenkomst werden de nieuw benoemde bevelvoerende officieren, majoor Van de Vosse en kapiteine Van de Wal begroet. „Juliana" bracht serenade Het Middelburgse pijpercorps „Juli ana" bracht een serenade aan zijn korpslid, de heer Corbijn, die in het huwelijk trad met mej. Cijvat in het jeugdgebouw aan de Singelstraat. De voorzitter, de heer Th. Wijtman sprak gelukwensen uit en bood een cadeau aan. Daarna werden de pijpers ont haald en gaven zij ook in de feestzaal nog enkele nummertjes ten beste ter verhoging van de feestvreugde. Vrouwenpolder Raad vergadert. De raad van Vrouwenpolder komt Woensdag om 3 uur in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. toe te treden tot de „Stichting Werkplaatsen Walcheren", een voorstel om subsi die te verlenen ten behoeve van de restauratie van het orgel in de Ger. Kerk van Gapinge en tot toekenning van een crediet voor de bouw van een brandweergarage te Gapinge. Vlissingen Feestavond ambtenaren. Ambtenaren en ambtenaressen uit Vlissingen en omgeving, aangesloten bij de afdeling Vlissingen van de Al gemene Bond van Ambtenaren, heb ben Zaterdagavond met hun geno digden drie uur lang genoten van het optreden van het ensemble „De Blokkendoos" in de grote zaal van „Britannia". Het gezelschap, dat on der leiding stond van dr. H. M. Mer- kelbach, bracht een gevarieerd caba retprogramma op het toneel, dat over het algemeen van uitstekend gehalte was. De bekende cabareLière Katja Berndsen oogstte veel succes met enkele levensliedjes en bracht de lachspieren in beweging met de gezongen voordracht van een klein meisje, dat een brief aan haar grootmoeder schrijft. Fred Roozendaal, o.m. bekend van de radio-orkesten „De Bietenbou wers" en het Orkest Zonder Naam, bespeelde meesterlijk de marimba soort vibrafoon en zorgde voor een climax door te laten horen, dat hy dit prachtige instrument ook in het volkomen duister onfeilbaar weet te bespelen. Jo Bos begeleidde de verschillende nummers op de piano en voerde ook enkele soli op dit instrument en op de accordeon uit, die buitengewoon in ae smaak vielen. Deze artist is dan ook niet de eerste de beste, want enkele weken geleden werd hij on derscheiden met de gouden compo- nistenprijs in de lichte muziek. Van sneltekenen gaf mr. Swips enkele staaltjes ten beste en uiter aard ontbrak ook hierin de vrolijke noot niet. Jac, Venini confereerde de ver schillende onderdelen van het pro gramma aan elkaar en betrok tot grote hilariteit van de talrijke aan wezigenook het publiek actief in zijn kostelijke grappenmakerijen. Voor de aanvang der voorstelling sprak de secretaris der plaatselijke afdeling, de heer J. C. Constandse, een propagandistisch woord en na afloop werd nog enkele uren gezel lig gedanst onder leiding van de heer W. M. J. Meeuse uit Middelburg en De reclasseringscollecte heeft te Vlissingen 842,64 netto opgebracht. Waar zijn onze schepen? Aardijk 15 pass. Ouessant naar Havana. Abbekerk 16 van Djibouti naar Penang Alpha rd 17 te Las Palmas. Alamak 16 te Boulogne. Annenkerk 16 te Genua. Arendskek 15 van Las Paimas naar Kaap stad. Blommersdijk 15 te New York. Cistula 15 van Rotterdam naar Oslo. Cottica 15 van Paramaribo naar George town. Dongedijk. 16 van Christobal naar South ampton. Eos 16 pass. Gibraltar naar Rotterdam. Toneelavond In het Hei-vormde jeugdgebouw te Westkapelle werd door de toneelgroep „A.G.V." uit Vlissingen het toneelstuk „Betsy" opgevoerd. Het publiek dank te de artisten met een hartelijk ap plaus. Er bestond veel belangstelling voor deze klucht. Esso - Amsterdam 15 te Rotterdam. Groote Beer 16 te Rotterdam Indrapoera 15 te Rotterdam Kota Gede 16 van Belawan naar Colombo. Loppersum pass. 14 Gibraltar naar Port Talbot. Lievevrouwekerk 16 te Genua. Lemsterkerk 17 te Bahrein. Loenerkerk 16 te Colombo. Maasdam 16 te Havre. Mataram 17 te Tj. Priok. Meerkerk 17 te Rangoon. Noordain 15 van New York naar R'dam Oldenbarnevelt J v. 16 te Port Said. Oostkerk 16 van Aden naar Suez. Oranjefontein 17 tot ca. 29 re Durban Polydorus 16 te Antwerpen Raki 17 te Port-Said. Rijndam 15 van New York naar Bermuda Soestdijk 15 van Halifax naar New York Ternate 17 te Calcutta. Tomorl 15 rede Tj. Priok. Wonorato 15 te Colombo W. Alton Jones 16 naar Suez Waterman pass. 17 Einisterre naar Rot terdam. Zilveren jubilaris bij de P.Z.E.M. Maandag vierde de heer D. H. van Hoorn, technisch assistent eerste klas bij de PZEM, kantoor Vlissin gen, zijn zilveren dicnstjubileum. De jubilaris herdacht dit feit in huiselijke kring, waar hij werd ge lukgewenst door de directeur der PZEM, ir. T. Michielsen, die hem een geschenk onder couvert aan bood, door de hoofdingenieur, ir. R. Froyen en door de tech. ambtenaar, de heer J. Vader, die namens het personeel een aandenken aanbood. N .C.R.V.-zangavond Voor de rubriek „Ja, 'k geloof en daarom zing ik" van de Ned. Chr. Ra dio Vereniging zal in de Grote Kerk te Vlissingen Dinsdag( heden lavond een uitvoering worden gehouden, waaraan medewerking verleent het Gereformeerde Evangelisatiekoor on der leiding van de heer A. J. Feij. De heer Kees Deenik zal de samenzang leiden en ook enkele soli zingen met orgelbegeleiding van de heer Piet Broerse. Dit programma zal Woensdag 26 October van 22.15—22.45 uur wor den uitgezonden door de N.C.R.V. Vrouwenbond P. v. d. A. Voor de Vrouwenbond van de P. v. d. A. afdeling Vlissingen hield de heer M. Miesbies een lezing met filmstrook om het werk voor de vereniging „Actie voor het Astmati sche Kuur' (A.V.A.K.) meer bekend heid te doen geven. Van de 1500 ge registreerde kinderen die aan deze ziekte lijden, zyn er 150 in de twee bestaande tehuizen onder behande ling. Getracht wordt een derde te huis te stichten, waarvoor geld wordt ingezameld. In verband met de col lectes en verlotingen, die in Vlissin gen op handen zyn en waaraan de vrouwengroep reeds medewerking heeft toegezegd, werd besloten deel te nemen aan de komende chocolade actie ten voordele van bovengenoemd doel. Er was gelegenheid tot vragen stel len, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De vergadering stond on der leiding van mevrouw A. de Pries terGubbels. Vergadering K.A.B. Vorige week hield de K.A.B.afd. Vlissingen, in het Ariënsgebouw de eerste vergadering van het seizoen, onder voorzitterschap van de heer P. Wanst. Er werd medegedeeld dat de in oprichting zijnde gemengde toneel- verenisnr> onder het vaandel van „VrienÏÏen Kring" tot nu toe nog" maar een ledental heeft van acht. De be devaart naar O.L.Vr. van de Polder is een fiasco geworden, evenals de opgave tot bezoek aan de Passie spelen te Tegelen. Aan de studieda gen te Voorhout kon wegens gebrek aan contanten, niet worden deelge nomen. De^ onderafdeling C. en O. werd nog eens in de belangstelling der leden aanbevolen. De Kaderdag in Goes was een suc ces. Voorzitter spoorde de leden aan zich extr^ in te spannen voor de werving van nieuwe leden. Voor de Kadervergadering op 3 Oct. werden in de vacatures Schets en Haver- mans twee candidaten gesteld, resp. voor Walcheren en Schouwen. Aan de sportclub „Walcheren" werd een donatie toegezegd van 10. Nadat er van de rondvraag een druk gebruik was gemaakt, werd de vergadering gesloten. WONINGBOUW IN BELANGSTELLING Een gebouw voor kleuteronderwijs De gemeenteraad van St. Laurens heeft Maandagmiddag de begroting voor 1956 vastgesteld. Bij het in be handeling brengen van dit agenda punt kon burgemeester tV. Baas een optimistisch geluid laten horen: de ge meentebegroting 1956 heeft men name lijk zonder extra uitkeringen sluitend kunnen maken. De heer K. A. Hame link (gem. bel.) was de eerste, die zijn vreugde uitte over deze kloppende be groting. „Men moet nu eenmaal niet verder springen dan zijn stok lang is", voegde de heer Hamelink aan zijn vreugde-uitingen toe. Overigfèns had dit raadslid nog wel enkele opmerkin gen. Zo vroeg hij B. en W. zich nu reeds te beraden over dc verzoeken tot oprichting van kleuterscholen, die ze ker ingediend zullen worden nu de wet op het kleuteronderwijs tot stand zal komen. Hoewel de heer Hamelink wel ver wacht, dat er ongetwijfeld meer dan één verzoek zal komen, acht hij het noodzakelijk, dat men de scholenbouw tot één gebouw zal beperken. Een com promis van enkele scholen in één ge bouw is volgens hem wel mogelijk. Daar er nog steeds gebrek aan sportvelden op Walcheren is, drong de heer Hamelink er verder op aan, dat B. en W. contact opnemen met besturen van clubs in enkele ande re gemeenten omtrent de exploita tie van het stuk grasland met sin gelbeplanting, dat prachtig kan die nen als sportterrein voor St. Lau rens, maar dat nog geperfeefcion- neerd moet worden. Zestig-jarig bestaan van Zeeuwse Zangersbond De Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" houdt op 12 November a.s. zijn jaarvergadering te Goes. De agenda vermeldt o.m. de bestuurs verkiezing wegens periodiek aftreden van mevrouw K. A. BeekBakker te Zuidzande en de heer T. L. Jonker te Haamstede. Het koor „Excelsior" te Yerseke bestaat in 1956 zestig jaar. Deze vereniging heeft aangebo den in dat jaar het bondsconcours te Yerseke te houden. Het gemengd koor te 's-Heer-Abtskerke heeft voor gesteld een muziekcommissie te be noemen voor het aanwijzen van de concoursnummers. Dezelfde voorstel in voor verpl tie, terwijl het „Souburgs Mannen koor" daarentegen voorstelde een verplichte promotie in te voeren. Tenslotte ls er een bestuursvoorstel om het 60-jarig bestaan van de Bond in het voorjaar van 1956 te herden ken met het organiseren van een zangsolistenconcours. Gebleken is, dat hiervoor een goede belangstelling bestaat. vereniging diende een voor verplichte degrada- GEMEENTE VLISSINGEN. Gemeentebegroting 1956. B. en W. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat de begroting der plaatse lijke inkomsten en uitgaven voor het jaar 1956 met memorie van toelichting, alsme de die van de gemeentebedrijven op de secretarie (le afdeling, kamer no. 2) voor ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar worden gesteld. Vlissingen, 12 October 1955. VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 19 Oc tober 1955, het uurwerk van de Sint Ja- cobstoren, ln verband met te verrichten GRAANBEURS ROTTERDAM. 17 Oct. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Rode tarwe, op vochtconditie, 26,20 26,30; Witte tarwe, met weinig kooplust, tot 26,60. Voedergranen, gedrukt. Zomergerst, naar kwaliteit, 22—24; prima daarboven; Haver, naar kwaliteit 2122.50; extra blanke daarboven; Rogge, doorsneekwali teit, tot 19,75. Peulvruchten: Groene erwten tot 42; Schokkers, moeilijk té plaatsen, tot 49; Bruine bonen tot 63. VLASBEÜRS ROTTERDAM Waterroot vlas: lage soorten van 1.50 tot 1.80, middensoorten tot r 2.20, nieuwe oogst tot 2.40, beste soorten nieuwe oogst tot 2.90. Dauwroot vlas: lage soorten van 1.26 tot 1.60, middensoorten tot 1.90, betere soorten tot 2.10, nieuwe oogst tot 2.30. Breekvlas: van 0.80 tot 1.59 naar gelang van kwaliteit en bewerking. Ge zwingelde lokken: van 0.70 tot 1.10. De productie vermeerdert nu iedere week regelmatig en tegen het einde van deze maand zal het hoogtepunt' bereikt worden. Er bleef voldoende vraag om alle aangeboden partijen op te nemen, de prij zen bleven vrijwel onveranderd. De mees te belangstelling bestaat nog steeds voor nieuwe oogst waarvoor de prijzen vast blijven. Aanbod van dauwrootvlas weder om groter, alle aangeboden partijen wer den verkocht tegen onveranderde prij zen ofschoon de betere soorten van de nieuwe oogst voor Iets lagere prijzen van de hand gingen. Breekvlas onveranderd, de betere soorten worden regelmatig ver kocht. Gezwingelde lokken slechts weinig aangeboden, prijzen vast. VISMIJN VEERE 17 Oct. Export garnalen, aanvoer 6744, prijs per kg 69101. Handelsgarnalen 274, 65—68. Bot 54, 41—68. Middel tong 28, 2.43 —3.49. Rog 21, 29—36. Griet 2, 54. AARDAPPELBEüRS ROTTERDAM. 17 Oct. Kleiaardappelen, 35 mm op waarts. Eigenheimers 8—9; Bintjes 910; Bevelanders 9,50—10; IJsselster 7,50; Bint jes van de kleigrond voor export, 35 mm opwaarts, in twee maten gesorteerd 10.50 —10,75; Voran van de zandgrond voor ex port, 35 mm opwaarts, 7. Voeraardappelen 2,50—3. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. 17 Oct. Aanvoer in totaal 1785, waarvan 1089 vette koeien en ossen: 684 varkens en 12 schapen of lammeren. Prijs in cents per kg le kw. 2e k\v. 3e kw. Velte koeien 262—280 248—262 230—240 Varkens (1 g.j 183 181 178 Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Lammeren 120 i00 90 Prijzen: vette koeien wat stijver in prijs, enkele prima's boven notering; varkens gemiddeld iets lager, afloop flauw: lam mer enprijshoudend. VEILING MIDDELBURG 17 Oct. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers. grote 11—12. Bintjes, bonken 12. grote 9—11. Appels: Jonathan A 4416, 1 3441. XI 26, K 28, F 17. Laxton Superbe K 33. F 14 Goudreinetten A 47,1 23-41. K 30—37, Cox Orange Pippin II 33, K 25—50. F 32. Alling- ton Pippin K 35. Groninger Kroon K 31— 45. Appels val 1230. Peren B. Louise K 37. Kraaiperen K 27—31. Doyenne de Co rnice K 68. Conference I 47, K 47. Legipont I 41, K 28—38. Stoofperen K 16—22. Zwijn- drechtse Wijnpeer I 28, II 21. Peren val 13—19. Maagdepeer K 30. Natuur tomaten A 28-43, B 37—47, C 32 herstellingen, buiten werking zat worden gesteld. Vlissingen, 17 October 1955. GEMEENTE VLISSINGEN. Hinderwet, B. en W. van Vlissingen, Gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 11 October 1955; aan W. Stroo te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden vergun ning is verleend tot het oprichten van een inrichting voor het opslaan, breken enz. van kolen, waarin 3 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 4.5 pk ge bezigd zullen worden op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, sec tie F no. 109 ged., plaatselijk gemerkt Cruquiusstraat; aan mevrguw de Wed. M. Post Zn. te Vlissingen vergunning is verleend tot het uitbreiden van de machinale houtbewer kingsinrichting door het vergroten van de werkruimte in het perceel, kadastraal be kend gemeente Vlissingen. Sectie A no. 163 ged., plaatselijk gemerkt Cruquius straat 13—15; aan de Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. 4e 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot het oprichten van een benzinepompinstallatie met tank van 6000 liter en een aftappomp met een elec tromotor van 1/3 pk op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie B no. 1846, plaatselijk gemerkt Edison weg 41; aan de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen op de daarbij ge stelde voorwaarden vergunning is ver leend tot het uitbreiden van de scheeps werf door het plaatsen van een propaan- opslagtank op het fabrieksterrein in de omgeving van de oude scheepsbouwloods 2, gelegen aan de Walstraat ln het per ceel, kadastraal bekend gemeente Vlissin gen. Sectie D no 1992; aan de benzine- en petroieum Handel maatschappij N.V. te Amsterdam op de daarbij gestelde voorwaarden vergun ning is verleend tot het oprichten van een benzinepompinstallatie met tank van 6000 liter en een aftappomp met een elec tromotor van ],2 pk op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie D no 1632, plaatselijk .gemerkt Gra- vestraat 2a. Vlissingen. 15 October 1955. —37, CC 22..Kastomaten A 41—55, C 11—42 Netmeloenen 35, gemengd 54 Mispels 30. Druiven. Black Alicante 96—114. Fran- kenthaler 108118.-Aardbeien 57 per doos Groenten: rode kool 49, sav. kool 7— 19. witte kool 35. andijvie 6—13, peen kg 615, witlof 5583, prei 16—25, kroten kg 8—15, uien :423, pronkbonen 52—62. saxa's 67—149. spruiten 50—56. spinazie 22—50. postelein 50, koolrapen 8—14, bos peen 10—27, ooskroten 7—13, sla 3—8. bloemkool A 30—72, B 10—25, C 1028, stokprincessen 115140. Indien de gemeente het gedeelte Noordweg tussen de grens met Mid delburg en de „verkccrsval" in onder houd moet nemen, verwacht spreker, in het belang van voetgangers en fiet sers, aandacht van B. en W. voor dit gedeelte. Tenslotte vroeg de heer Ha melink de medewerking voor de op richting van een tweede kinderspeel plaats in St. Laurens. De voorzitter be loofde de heer Hamelink, dat B. en W. al deze suggesties in overweging zullen nemen. 114 woningen Raadslid J. Riemens, dte ook het woord voerde, gaf te kennen, dat hij het wel van de daken zou willen schreeuwen, dat er voor meer bouw volume gezorgd moet worden. Verder vond hij het vaste bedrag 2700, voor bouw- en woningtoezicht wel te hoog. In antwoord op de woorden van de heer Riemens, merkte burgemeester Baas op, dat het Rijk van mening is, dat men geen uitgebreid bouwvolume kan realiseren, omdat er niet voldoen de arbeidskrachten zijn. In verband hiermee zijn er in de afgelopen tien jaar in St. Laurens slechts elf wonin gen gebouwd. De heer Baas heeft echter eens ge ïnformeerd bij de vier aannemers te St. Laurens en daarbij bleek hem, dat het mogelijk is, dat deze firma's met hun huidige personeel in staat zijn te zamen jaarlijks 114 woningen te bou wen. De raad besloot een schrijven met deze feiten aan dc minister van weder- opbouw en volkshuisvesting te sturen. Nadat de burgemeester nog had me degedeeld, dat er 3800 uitgetrokken moest worden om de begroting van het Burgerlijk Armbestuur sluitend te maken werd de gemeentebegroting vastgesteld. Deze begroting laat op de gewone dienst 155.110,03 in ontvang sten en uitgaven zien. De kapitaal- dienst vermeldt in totaal 183.200,82. De raad ging accoord met het voor stel de leden van de commissie woonruimtewet 1947 en de commissie tot wering van schoolverzuim her te benoemen. Verder werd een éénmalige subsidie van één cent per inwoner verleend aan de stichting Het Natio naal Rheumafonds. Filmvormingscursus Ned. Herv. Kerk De Provinciale Culturele Commis sie van de Nederlands Hervormde Kerk zal in samenwerking met de Hervormde Jeugdraad en de Land bouw Jongeren Gemeenschap een filmvormingscursus organiseren. De bedoeling is om per 1 November schriftelijk te beginnen, waarbij om de drie weken een „les" zal worden gezonden. Behandeld worden de ge schiedenis van de film, de wording van een film, filmkeuring en bios coopbedrijf in Nederland, aesthetiek en ethiek van de film. Het ligt in de bedoeling deze cursus te besluiten met een weekend te ..Hedenesse" op 25 en 26 Februari 1956. Tijdens deze bijeenkomst zal o.m. een lezing wor den geh aden over film en humor, waarby de Britse film „Whiskey Ga lore" zal worden vertoond. Teneinde deelnemers en ook buitenstaanders nog extra gelegenheid te bieden in zicht te krijgen in de met de film sa menhangende vragen, stelt men zich voor in diverse Zeeuwse plaatsen „Filmvormingsavonden" te beleggen. Men verwacht voor dit belangwekken de initiatief grote belangstelling. Prov. Werkvergadering C.J.V.F. in Goes Het Meisjesverbond C.J.V.F. hield Zaterdagmiddag in „de Prins van Oranje" te Goes een goed bezochte provinciale werkvergadering, waarin men zich over verschillende proble men heeft beraden, Mej. L. van Liere uit Kloetinge opende de bijeenkomst, waarop onder leiding van Wika M. A. de Vlieger de achtergrond en inhoud van het Jeugdwerk werd besproken, terwyl voorts spelen en zang werden beoefend. De tweede helft van deze bijeen komst was gewyd aa« het clubpro gramma en net moderne levensgevoel. Wika de Vlieger leidde dit onderwerp in, waarna het in een aantal groepen werd besproken. VARA werkers waren in Goes bijeen In verband met de propaganda- actie oin de V.A.R..V. bij haar dertig jarig bestaan dertigduizend nieuwe leden te bezorgen, werd Zaterdag middag Ln het Schuttershof te Goes, evenals dit elders in het land ge schiedt, een vverkersbijeenkomst ge houden. Vertegenwoordigers van alle afdelingen op Zoid- en Noord-Beve land waren hier aanwezig. Nadat de voorzitter van het ge west Zeeland, de heer A. J. Wijnands uit Goes, een openingswoord had ge sproken werden de bezoekers eerst verrast op een onderhoudend pro gramma, waaraan medewerkten Edith Fraterman, zang; Harry de Groot, piano, accordeon en solovox en Clem Clements, goochelaar en snel tekenaar Hierna kwam het meer zakelijke gedeelte aan de orde. De heer Pop, propagandaleider van de VARA, sprak over het werk van deze om roep. Spr. verklaarde dat de VARA geen monopolie in de aether wil. Wanneer er een stroming bestaat, die by machte is uitzendingen te verzorgen, moet deze ook zendtijd krijgen. De VARA kan zich over het algemeen wel verenigen met de nieuwe Radïowet. Verder wees de heer Pop op ae wenselijkheid van gezamenlijke studiobouw é.d-, waar door zeer veel geld bespaard zou kunnen worden. Tot slot liet spreker een opwek kend woord horen om' leden voor de arbeidersradio-omroep te winnen. De afdelingen Krumingen en Weriefdin- ge hebben reeds 80 van hun in de actie opgedragen taak bereikt, terwyl een lid uit Goes reeds in de weekpryzen is gevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7