Het Nieuwe „Honk"-gebouw in Goes Zaterdag in gebruik OVERSTE W. K. DE FEIJTER TE BERGEN OP ZOOM BEGRAVEN imn Immr Aiiimuak OVERTOLLIGE SCHARDIJN NAAR INDUSTRIE IN THOLEN Z AKENLIEDEN IN Z0UTELANDE WACHTEN IN SPANNING Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 OCTOBER 1955 VERHUIZING MET MUZIEK Het sociale jeugdzorgwerk breidt zich steeds meer uit Zaterdagmiddag tegen vier uur zal er een opgewekte stoet door Goes trekken. Met de tamboers en pijpers van „Excelsior" voorop, zullen de jongens en meisjes die in liet „Honk" een prettig tehuis vonden, van het kleine en uitgewoonde gebouwtje in de Korte Vorststraat naar het zoge naamde Paardenweidje achter de Gasfabriek trekken, waar de loco-burge meester, de heer J. J. van Melle, een mooi, nieuw Honk voor hen zal openen. Het wordt een feestelijke dag! Niet alleen voor de jongelui, maar niet minder voor wika D. E. Hiensch met zijn assistenten, die het met de steeds groeiende stroom van kinderen in het pakhuis aan de Korte Vorst niet meer konden bolwerken. ook ideaal voor 't werk, daar er geen buren zijn, die men met lawaai over last zou kunnen bezorgen. Meer nog dan tot dusver mogelijk was, hoopt men daarom de ongeorganiseerde jeugd met dit Honk een echt tehuis te bezorgen, waar zij een gezonde vrije tgdsbesteding vindt. Wellicht zal van hieruit ook het maatschappelijk gezinswerk kunnen worden uitge bouwd. Een belangrijk bedrag aan geld is er jaarlijks met het Honkwerk ge moeid. De exploitatie beloopt, zo ongeveer 7000 per jaar, waarin de afdeling Sociale Jeugdzorg van het Departement van O.K. en W. voor 35% en binnenkort voor 40% subsidieert. Gehoopt wordt, dat in de toekomst ook ae Provincie zal bijdragen; de gemeente Goes ver leent reeds financiële steun aan dit werk. Gemakkelijk is het voor wika Hiensch en zijn ruim twintig vrijwil lige krachten niet altijd. Het meren- Toen in September 1951 begonnen werd om in het C.J.M.V.-gebouw kinderen, die niet via de jeugdvereni gingen worden bereikt, een gezelli ge middag of avond te bezorgen, liep het met de toeloop nog wel los. Er werd gestart met een twintigtal jon gens en meisjes, maar dat aantal groeide spoedig. In Maart 1952 werd verhuisd naar de Korte Vorststraat, waar men de beschikking kreeg over twee kleine ruimten. Ten enemale onvoldoende om er een honderdzestig jongelui zij het dan in groepjes op te vangen, zoals het laatste jaar het geval was, temeer omdat het oude gebouwtje intussen volkomen uitgewoond was geraakt. Zo zelfs, dat de sectie Jeugdzorgwerk van de Synodale Hervormde Jeugdraad, het ook niet langer verantwoord achtte, de kinderen hier te ontvangen. Het nieuwe „Honk" is er nu geko men. De gemeente Goes verleende vlot medewerking door op zeer bil lijke voorwaarden een terrein be schikbaar te stellen, waarop een hou ten barak van 8.75x13.75 meter kon worden geplaatst. De Hervormde Kerkvoogdij leende het bp.drag voor de aankoop van deze barak, de Her vormde diaconie gaf 1000 voor de inrichting en verder toonde de Rota- ryclub opnieuw haar belangstelling voor dit werk, door de aanschaf van nieuwe spelen mogelijk te maken. Vrijwilligers zorgden er in hun vrije t|jd voor, dat het Honk netjes in de verf kwam. Zo zal Zaterdag, wan neer ook de verdere aankleding ge reed zal zijn, een gebouw ter be schikking staan, dat mede door zjjn inrichting een echt tehuis voor de kinderen zal kunnen zijn. Nieuwe mogelijkheden Nu ook zal de methodiek van het Honkwerk eerst goed tot haar recht kunnen komen. Er is een ruimte voor hputarbeïd en een kamertje waar de kinderen rustig kunnen lezen of de meisjes handenarbeid kunnen beoefe nen. Verder is er een speelruimte van ongeveer 8.75x5.50 meter, waar ook nieuw aangeschafte spelen als tafel tennis en biljart een plaatsje zullen krqgen. Bovendien is de ligging van het gebouw buiten de bebouwde kom deel van deze medewerkers-(sters) bezocht een jeugdleiderscursus, waar z|j een goede opleiding kregen voor deze arbeid, welke moet worden ge zien als een "dienst aan de naaste, vanuit de bewogenheid van de Kerk. Enthousiasme Het enthousiasme waarmee de jongens en meisjes in leeftijd va riërend van 6 tot 17 jaar de clubs bezoeken en de goede reacties, welke soms bemerkt worden, doen wel blij ken, dat het Honkwerk voor deze jeugd in een behoefte voorziet. Ook de kampen welke des zomers worden gehouden, geven vaak een prachtige gelegenheid om elkaar beter te leren kennen. Nog steeds groeit het werk verder uit. De jongens en meisjes, die vier jaar geleden voor het eerst kwamen en nog altijd de clubs bezoeken, ja niet graag een avond of middag zouden overslaan! moeten echter geleidelijk op een andere wijze wor den geboeid. De oudere meisjes heb ben reeds eenmaal per maand een bij zondere avond, waar zij iets leren van bijv. kinderverzorging, woninginrich ting, E.H.B.O., waar met hen gespro ken wordt over de omgang tussen jongens en meisjes, over de film, de dans, de verhouding met werkgevers enz. Iets dergelijks moet er nu ook voor de oudere jongens gezocht wor den. Dit telkens weer opnieuw zoeken van de juiste weg om deze jeugd tc boeien, zal ook in het vervolg veel tact en geduld van de werkers ver gen. Met hét gereedkomen van het nieuwe Honk zijn z|j echter voorlopig 'van de zorgen van één groot pro bleem: de huisvesting, verlost! ONDER GROTE BELANGSTELLING Velen bewezen hem de laatste eer Op de protestantse 'begraafplaats te Bergen op Zoom is Maandagmid dag in het familiegraf het stoffelijk overschot van de heer W. K. de Feij- ter bijgezet. In leven was de heer De Feijter oud-luitenant kolonel der in fanterie en oud-commandant van het district Zeeland van de Nationale Re serve. Tal van vrienden, familieleden en oud-wapenbroeders bewezen de overledene op de begraafplaats de laatste eer. Onder anderen waren aanwezig de commandant van de Na tionale Reserve, district Zeeland, majoor H. A. P. Speek uit Goes, na mens de staf van de Nationale Re- VAN TOT GLADIOLEN. In Waarde ondervinden de kleine landbouwers en tuinders nog steeds de nadelige gevolgen van de Februari- ramp. Maar men gaat in dit nijvere dorp niet bij de pakken neerzitten en zo heeft naast de tegenwoordig „veel besproken „bietencampagne een an dere campagne zijn. intrede gedaan. De Waardenaren zijn namelijk begon nen met de teelt van gladiolen! Niet om de bloemen, maar om de bollen. In verschillende inrichtingen worden de gladiolenbollen schoongemaakt, onderzocht op zieke bollen en gesorteerd in diverse maten. Tot slot worden ze geteld en verpakt in man den. De bollen zijn nu klaar voor de veiling en worden vervoerd naar de grote bloembollenccntra in het Wes ten van ons land. Dan breekt voor de telers een tijd van spanning aan, want de vraag rijst of het werk lonend zal zijn voor de toekomst. STRAATVERLICHTING. In Yerseke weet men van aanpak ken. Zaterdag werd de electrische straatverlichting in gebruik genomen. Hoewel nog ongeveer 90 masten ge plaatst moeten worden, was deze in gebruikname toch officieel. De ge meenteraadsleden maakten in de avonduren een wandeling door de hoofdstraten om de verlichting in BLAEZEN Aan boord van de boot, die op weg was van Terneuzen naar Hoedekens- lcerke, zat de familie gezellig bijeen. Vader moederzoonlief en opa. liet. gezelschap kortte de tijd met het ver orberen van patates-frites en met een conversatie over koetjes en kalfjes. Alles heel genoeg'lijk. Totdat de boot begon te blazen. Hard en heel lang. Zó hard dat het knaapje van schrik in een luid ge ween losbrak, zö erg, dat hij er bijna in bleef De vrouw sprong op, schudde liet kind heen en weer en begon er schie lijk mee heen en weer te wandelen. De mannen zagen wat venoezen toe. Toen stak de vrouw dreigend haar vuist op en riep wanhopig: „Ou op mee blaezen, je bla'es vee te lange"! En als op bevel hield het blazen op Het knaapje kwam weer tot zich zelf en uit pure dankbaarheid, dat het allemaal toch nog goed was afgelopen zag hij zich met veel lekkers verwend. Tussen tivee happen chocolade door slaagde hij er echter nog in om ver achtend op te merken: hotboot"... ogenschouw te nemen. Ook de nieuwe los- en laadbrug bij de^haven is in ge bruik gesteld. Het lossen van pulp ge schiedt met een grijper en het iaden van bieten met netten. Bij het pulp- lossen ontstond echter enige vertra ging, daar de motor van de kraan te zwak was. Als dit euvel verholpen zal zijn, is het voor de outillage een grote verbetering. ONGUNSTIG Ook al in Yerseke zouden de jongens van acht tot dertien jaar gaan „vliegeren". De padvinders hadden namelijk een vliegerwed strijd uitgeschreven. De regen gooide echter brokken in de melk, zodat de wedstrijd niet doorging. Aanstaande Zaterdag zullen de padvinders een nieuwe poging wa gen. UNIFORMEN. De muzikanten van „O.K.K." te Wemeldinge ondervinden van alle zij den medewerking om zich zo spoedig mogelijk in hun nieuwe uniformen te kunnen vertonen. Zaterdag speelden de voetballers van het gemeenteper- soneel en de politie een wedstrijd te gen de voetballers van de midden- standsvereniging. Na afloop van de wedstrijd die door de middenstan ders met 54 wonnen krm de pen ningmeester van „O.K.K." W mooie bedrag van 107 in ontvv«èmen. SIRENE In een perceel te Koewacht, waarin een bankgebouw is ondergebracht, is men terdege bedacht, op alle mogelij ke eventualiteiten. De alarminstalla tie wordt namelijk gecompleteerd door een prachtige sirene. Eén dezer da gen wérd echter in hetzelfde gebouw een bruiloft gevierd en één van de feestvierders kreeg de onbedwingbare neiging om de knop van de sirene eens in te druMmn. Een snerpend ge huil schrok d" feestenden en het bankpersoneel op. De consternatie was groot en de activiteit van het bankpersoneel nog groter. De dader was echter weldra „gegrepen" en na een korte onderbreking werd de brui loft. weer voortgezet. serve, majoor H. C. J. Verstappen uit Den Haag, enkele oud-commandanten van het derde regiment infanterie, de oversten A. Hattink en ir. A. J. Juten, de luitenant-kolonel H. A. J. van Aelst, de tegenwoordige en de oud commandant van het zevende regi ment veldartillerie Prins Frederik, de oversten J. de Witte en H. Hussem en vele onderofficieren, die onder de overledene hadden gediend. 4 Overste C. Hogers yoerde aan de groeve ais oud-comrnandant en als vriend het woord. Hij sprak ondér meer zijn deelneming uit en herinner de aan de prett'ge samenwerking met de overledene. Overste Van Aelst, die de overledene destijds als adjudant onder zich heeft gehad, toonde zich diep ontroerd door het plotselinge overlijden. Ook hij noemde met dank de samenwerking, die hij vroeger met de heer De Feijter had. De secretaris van Steun Wettig Gezag, de heer P. de Kam uit Goes, voerde als laatste het woord. Hij uitte woorden van deelneming tot de familie en me moreerde verschillende gebeurte nissen, waarbij hij in nauw con tact met d^. overledene was geko men. Wijlen de heer De Feijter heeft grote achting bij vele Zeeuwen verworven, aldus spre ker. Nadat talrijke bloemstukken van vrienden en familieleden onder an dere ook één van het district Zee land van de Nationale Réserve wa ren bijgezet, leidde ds. Wisse een kor te rouwdienst. De dochter van de heer De Feijter dankte tenslotte voor de laatste eer, die men aan haar vader bewezen had. Hiluersumse flat naar Zierikzees ontwerp Onder duizenden inzendingen is het ontwerp voor de inrichting van een flat voor werkende vrouwen in het Corversbos te Hilversum, ingezonden door mevrouw J. A. Galis-de Vos te Zierikzee, met de eerste prijs beloond. De winnares zal een keuzg doen uit een tapijt of linoleumaanleg in haar huis. Het zal het laatste wel worden, maar dan in Delft waarheen me vrouw Galis nog deze maand ver huist. De ontwerpschetsen, ingezon den onder motto: j'y suis, j'y reste, hadden betrekking op een zit-slaap- kamer, en, ondanks het feit dat me vrouw Galis de indeling van de flat niet overal even practisch vond. heeft zij kans gezien een aardig interieur te scheppen, waarbij haar eigen eet kamer een belangrijke rol speelde. Het ontwerp was als het ware van te voren door de winnares op de doel matigheid en practische uitvoerbaar heid getest. De gebruikte stoelen be wijzen volgens inzendster, dat met goedkope middelen een prettige sfeer in huis te scheppen is. Een mogelijk heid, die thans door de Zierikzeese inzending binnenkort in Hilversum b|j de Corversbosse flat zal worden benut! Een derde wethouder in Zierikzee Naar wij vernemen overweegt het College van B. en W. van Zierikzee, ge zien de gezondheidstoestand van bur gemeester jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye, die in een Amsterdamse kliniek is opgenomen, in de komende raads vergadering de raad voor te stellen een derde wethouder te benoemen. Volgens de grootte der fracties zal, indien 'de raad met dit voorstel ac- coord gaat, mr. K. A. Kcunïng voor deze zetel in aanmerking komen. Voor de laatste gemeenteraadsver kiezing bestond het college van B. en W. eveneens uit de burgemeester en drie wethouders. Mossel dieven betrapt op Oosterschelde Zondag kreeg de politie te Bergen op Zoom een tip, dat enkele lieden zich met een bootje bij een mossel- bank in de Oosterschelde bevonden. Daar reeds enkele malen mosselen werden ontvreemd, ging de politie poolshoogte nemen. Na enige tijd voer het bootje r.aar de „Kop van 't Hoofd" en de recherche ontdekte toen dat de inzittenden een kleine 100 kg mosselen hadden meegebracht. Het waren de 16-jarige J. F. R. en de 15- iarige A. v. G., beiden uit Bergen op Zoom. De mosselen werden in beslag genomen en tegen beide jongens werd proces-verbaal opgemaakt. Rijkscultuurconsulent voor Zeeland bevorderd Ir. J. Post te Goes, rijkscultuur consulent voor Zeeland, is met in gang van 1 Juli 1954 tegelijk met enige andere functionarissen in vaste dienst bevorderd tot hoofdinge nieur-directeur bij de Cultuur Tech nische Dienst. Tot hoofdarchitect benoemd Ir. H. de Lussanet de la Sablonière te Middelburg, architect bij de Rijks gebouwendienst en belast met de res tauratie van het Abdïjcomplex te Mid delburg, is bevorderd tot hoofdarchi tect bij de Rijksgebouwendienst. Lading van Noors schip ging schuiven Maandagmiddag omstreeks vier uur moest het Noorse stoomschip „Alcia" op weg naar Antwerpen, ter hoogte van Rilland Bath de ankers uitwer pen op de Westerschelde, omdat de la ding hout ging schuiven. Direct wer den als voorzorgsmaatregelen de red dingsboten in gereedheid gebracht en werd sleepboot-assistentie uit Ant werpen gevraagd, daar het schip vrij veel slagzij maakte. Met assistentie van de sleepboot „Wesler" uit Ant werpen ging het schip omstreeks half zes op weg naar Antwerpen, waar de lading hout gelost zal worden. f Advertenties HET GENEEST VLUGGER EN BETER wanneer Gij er Akker's Klooslerbalsem Op doet. De zé heerlijke, zuiverende wondbalsem reinigt en geneest wonden van allerlei aard, (speciaal ook brand wonden). voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook als wtijfmiddel bij rheumaiiek, spierpijn en lendenpijn wordt Akker's Kloosterbalsem al drie geslachten lang geprezen met de woorden „Geen goud zo goed' MOOI SUCCES VOOR „ZEVIBEL" De „Zevibel" heeft namens de Zeeuwse garnalenvissers met de N.V. Mearl International teTholen de nieuwe industrie welke uit.visschub ben viszilver haalt, waarvan namaakparels e.d. worden vervaardigd een overeenkomst gesloten voor de levering van schardijn, die de mini mumprijs niet kan halen. Voor de Zeeuwse vissers betekent deze nieuwe afzetmogelijkheid een grote verbetering, want de schardijnvisserij was niet altijd lucratief. Probleem minder voor de Zeeuwse vissers In de periode dat men des winters niet op de garnalenvangst kon gaan, legde men zich o.a. op de visserij vah schardijn toe, doch tot dusver zonder een hechte financiële basis. De schar dijn bracht vaak zeer lage prijzen op, zodat reeds eerder het denkbeeld was geopperd om te trachten, met een minimumprijs een bodem in de markt te leggen. D. J. Marijs directeur van G. A. B. Ie Middelburg Opvolger van C. J. M. Schroots 1 Met Ingang van 1 November is be noemd tot directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau in Middelburg, de heer D. J. Marijs. De heer Marijs, die te Middelburg al enige tijd belast was met de waarneming van het direc teurschap, is opvolger van de heer C. J M. Schroots. De heer Schroots werd na zijn terugkeer uit Suriname, waar hij sinds September 1954 gede tacheerd was, benoemd tot directeur van het G.A.B. te Hilversum. De in Middelburg nieuwbenoemde directeur werd 27 September 1903 te Axel geboren. Hij volgde o.m. een hogere handelsschool-opleiding en was 18 jaar werkzaam in het scheep vaartbedrijf. In 1946 werd de heer Marijs directeur van het bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Zierikzee en op 30 Juni 1S53 volgde zijn benoeming tot plaatsvervangend directeur in Terneuzen. In September 1954 werd hij belast met de waarne ming in Middelburg. Tqdens zijn periode in Zierikzee was de heer Marijs vijf jaar voorzit ter van de afdeling Schouwen van de Ned.'Chr. Bond van Overheidsper soneel. (Slot van pag. 1) De heer Melis is er ook vóór, maar, zoals hij zei, de plaats waar hem zijn bouwgrond is aangewezen, „zit hem nog niet lekker". Dat is echter een an dere kwestie. Ander geluid. Minder enthousiast en om begrij pelijke redenen toonde zicli de heer A. A. de Steur, beheerder van het ga- ragebedrijf De Steur en Zoon in de Langstraat. Ook hem is een plaats aan gewezen, waar hij zijn nieuwe garage GARAGEHOUDER DE STEUR de duiten JUNB0 OVERALLS vanaf f. 17.50 kan neerzetten. Die plaats staat hem wel aan. De stand is goed. Alleen... de heer De Steur woont momenteel in een huis van de gemeente, dat recht tegenover zijn garage staat. De ge meente heeft hem nu wel de plaats aangewezen, waar hij kan bouwen, maar de gemeente kan ei geen wo ning bij zettenDit komt er voor deze garagehouder op neer, dat hij nu een nieuwe garage vervanging van de oude en een nieuwe woning moet gaan bouwen. Uiteraard worden hier door de kosten hoger. Alleen het be drijf reeds zal een slordige duit ver gen en daarbij kómt dan nog de prijs van een nieuw huis. „In het oude bedrijf kan Jk nog rus tig het brood voor mijn gezin verdie nen, maar nu moet ik om evenveel te verdienen veel kosten gaan ma ken". De vraag is nu: wie zal dat be talen? De 26-jarige zoon van de heer De Steur, Adrie, is wat optimistischer gestemd. Immers, in „zijn tijd" had het oude bedrijf toch door nieuw vervan gen moeten worden. Inmiddels hoopt de garagehouder, dat de „Commissie- Van Noten" hem niet zal teleurstel len De meesten maken zich er niet druk om', dat zij moeten verhuizen. Niet dat zij het nodig vinden; zij menen, dat de verbetering van de zeewering nog zeker wel 25 jaar kan wachten, maar als het moet, dan moet het Het kardi nale punt en tot dusver voor de meesten nog een groot vraagteken zijn „de duiten". Als de vergoeding redelijk is, heeft men er geen bezwaar tegen van huis te moeten veranderen. Meren deel zijn het oude huizen, die af gebroken moeten worden en enkele huisvrouwen zien met verlangen uit naar het ogenblik, waarop zij zich in hun nieuwe huis zullen heb ben gevestigd! Neen, in Zoutelande zijn het met zo zeer de sentimenten, die spreken. Men zou het echter enigermate' als een onrecht zien, wanneer enkelen, die op ongunstige plaatsen langs de kust wonen, gedupeerd worden voor de be veiliging van ons gehele land. Immers, waar het belang dérmate groot is, kan men de betrokkenen toch wel volledig schadeloos stellen. Velen in deze Walcherse badplaats zien het als een morele plicht van het Nederlandse volk, dat dit in zijn ge heel bijdraagt in de schade, die op en kelingen komt te drukken Het bestuur van de Vereniging tot bevordering van de Zeeuwse Visse- rijbelangen („Zevibel") dat zich over dit probleem heeft beraden, is er thans doen- bemiddeling van de heer J. Bal te Tholen in geslaagd, de leve ringsovereenkomst met de „Mearl In ternational" te sluiten. Alle door de deelnemende vissex-s aan te voeren schardijn, welke de minimumprijs aan de mijn niet opbrengt, kan thans te gen een goede prijs aan genoemde in dustrie worden geleverd. Deze zeker heid van een redelijke financiële op brengst zal er ongetwijfeld toe leiden, dat de vissers van Breskens, Veere en Vlissingen, waarvoor dit speciaal van belang is, zich nog meer aan de schar dijnvisserij zullen gaan wijden. Boven dien, omdat ook de bliek en pufschar- dijn, welke tot dusver bij levering aan de vismeelfabrieken ongeveer 6 cent per kg opbracht, thans eveneens te gen een veel betere prijs door de Thoolse industrie wordt afgenomen. Begrijpelijk hoopt men daarom in visserskringen, dat het sluiten van deze eerste overeenkomst voor één jaar, het begin zal zijn van 'n vrucht bare samenwerking met deze fabriek. In de wintermaanden plegen ook vele vissers uit Urk, die voor de ha ringvisserij naar Breskens komen, schardijn aan te voeren. Het ligt in de bedoeling, ook voor hen de mogelijk heid te scheppen om van deze rege ling te profiteren. Vee uit Drente voor Schouwen De adoptie door de Drentse vee houders van Schouwen-Duiveland is Maandag officieel geëindigd met de overdracht van de laatste zending vee namelyk 25 pinken voor land bouwers in Kerkwerve, Nieuwerkerk en Ouwcrkerk. Een delegatie van schenkers was voor de overdracht naar het eiland gekomen, onder leiding van de he ren G. M. Lambers, secretaris en B. Dik, adjunct-secretaris van het Land bouwschap Drente. De gasten maak ten, nadat een 20-tal veehouders met een koe verblijd was, een rondrit over het eiland. De overdracht werd bijgewoond door o.a. de heer W. Goeman, ad junct-secretaris van het Landbouw schap Zeeland, de heer A. M. Geluk, voorzitter van de Herstel Commissie Schouwen-Duiveland en de vertegen woordiger van de Provinciale Voed sel Commissie de heer F. C. Hanse. De Drentenaren ontvingen als aan denken een Zeeuws mes. In totaal werden tijdens de nu afgesloten adop tie door de Drentse veehouders 117 stuks rundvee, 616 biggen en 7 veu lens geschonken. Voor diverse doel einden werd nog 100.000 ontvan gen. In Zeeland bekend architect wordt tachtig jaar Op 21 October a.s, zal de bekende architect Herman van der Kloot Meijburg, die vele monumenten van architectuur in ons land heeft ge restaureerd, zijn tachtigste verjaar dag vieren. De heer Meijburg was van 1935 tot medio '40 voorzitter van de Bond van Nederlandsche Architëcten en van 1931 tot 1938 voorzitter van de Haagse Kunstkring. Hij heeft zijn grootste bekendheid gekregen door vele omvangrijke restauratiewerken die hij uitvoerde, onder meer aan de Magdalenakerk te Goes, de Koorkerk en de Nieuwe Kerk te Middelburg, de Nieuwe Kerk te Delft en talrijke dorpskerken. De heer Meijburg is nog steeds vol werklust en behartigt nog een aantal restauraties, o.a. van de kerk te Tholen en de toren van St. Maar tensdijk. f Advertentie j Opstaan - Pijn! Gaan zitten - Pijn! Buigen of bukken - P|jn - Pijn! Reken toch af met die rheumatischa pijnen. Neem Kruschen! Denk niel clat uw geval hopeloos is. Duizenden vóór U hebben zich even ellendig gevoeld. Totdat zij Kruschen gingen gebruiken. Iedere morgen de beroemde dagelijkse dosis. En er, zoals velen vóór hen, baat bij vonden. De zes minerale zouten van Kruschen wekken uw bloedzuiverende oi-ganen op tot hernieuwde, krachtige functie. Onzuiverheden krijgen geen kans meer zich op te hopen. Het bloed wordt gezuiverd, de bloedsomloop ge stimuleerd. Begin ook die weldadige Kruschen-kuur! Hoe eerder hoe beter. VANDAAG: Middelburg Electro: „Misdadige her sens", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Jeanne B'ieruma- Oosting en Charlotte Kruymel, 918 uur. Vlissingen jaar), 20 uu to eternity" Goes Grand: Luxor:: „Tijdbom", (14 Alhambra: „From here (18 jaar), 19 en 21 uur. .Zeven broers zoeken ze ven meisjes", (alle leeftijden), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2