ONGEDEKTE UITGAVEN IN 1956 BIJ WEGSCHAP WALCHEREN WALCHEREN RAPPORT SCH.-DUIVELAND VAN HERV. KERK AANGEBODEN GEMEENTERAAD OOSTKAPELLE BEHANDELDE BEGROTING 1956 SALARISPOSITIE TECHNISCHE AMBTENAREN WATERSCHAPPEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJDAG 14 OCTOBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWBE COURANT BEDRAG VAN f 300.000.— Kantoor aan Loskade in Middelburg De ongedekte uitgaven van het waterschap „Wegschap Walcheren'' worden voor 1956 geraamd op 300.000.en het bestuur stelt voor deze som voor dat jaar vast te stel len. Ter bestrijding van de in do be groting geraamde uitgaven moet dit bedrag worden omgeslagen over de gemeenten en de Polder Walcheren. Het waterschap zal Vrijdag 28 October a.s. te Middelburg ïn open bare vergadering bijeenkomen De agenda omvat voorts o.m. een voorstel om over te gaan tot het hu ren van het pand Loskade 15a te Middelburg, waarin het wegschap ge huisvest zou kunnen worden. Het da gelijks bestuur heeft het perceel in tussen reeds aanvaard. Men krijgt er de beschikking over een bestuurska mer, tevens werkkamer voor het hoofd van de technische dienst, een archiefruimte, een tekenkamer, een kamertje voor een typiste en een groot sousterrain, dat gebruikt kan worden als opslagplaats van diverse materialen. Voorgesteld wordt om in het gebouw centrale verwarming te doen aanbrengen. Over maatregelen tot het bestrij den van gladheid op de wegen merkt het bestuur in een desbetreffend voorstel op, dat naar zijn mening al leen die wegen voor bestrooiing met zand in aanmerking komen, die van intercommunaal belang zijn. In het algemeen ziin dit tertiaire wegen., Bij langdurige perioden van vorst en sneeuwval kan het aanbeveling ver- Bouw tankschepen voor Kon. Shell groep De koninklijke Shell groep heeft nog negen tankschepen besteld ter uitbreiding van het onlangs aange kondigde bouwprogramma 1958/'60. Acht van deze schepen zullen wor den gebouwd in West-Duitsland, ver deeld over drie werven. Twee dezer tankers zullen een tonnage hebben van ongeveer 32.000 ton dwt en zes van 18.000 ton dwt. De aflevering wordt tegemoet gezien tussen de ja ren 1958 en 1960. Het negende schip, dat tot de 32.000 ton dwt klasse zal behoren, zal in Groot-Brïttannië worden gebouwd. Het nieuwe bouwprogramma van de Koninklijke Shell groep, waarvan het eerste gedeelte reeds is bekend gemaakt op 22 September, omvat thans 43 tankers met een totale ton nage van meer dan één millioen ton dwt. Atoomvliegtuig binnen bereik der mogelijkheden Professor Willy Messerschmitt, een bekende Duitse vliegtuigontwerper, heeft in een te Bonn gehouden lezing verkTSardy dat een atoommotor voor vliegtuigen „zichtbaar begint te wor den aan de horizon der vliegtuigont werpers". Met een dergelijke motor, zo zei hij, zal men de energie kunnen ontwikkelen, die nodig is voor vluch ten om de wereld. De vliegtuigfabrieken van Messer schmitt hebben bekend gemaakt, dat zij van plan zijn twee typen vracht vliegtuigen en een klein passagiers vliegtuig te ontwikkelen. In Spanje heeft professor Messerschmitt een les- vliegtuig met straalmotor ontwikkeld. De fabrieken hebben thans een perso-' neel van 1200 man. Zij vervaardigen naaimachines, scooters en schokbre- KERKNIEUWS Ds. Marsman vervult preekbeurt Ds. G. H. J. Marsman, predikant te Volksrust in Zuid-Afrika, vertoeft momenteel met vacöntie in Nederland. Ds. Marsman was van 1937 tot 1949 predikant der Ned. Hèrv. kerk te Brui- nisse, maar voelde zich aangetrokken tot Zuid-Afrika en emigreerde in 1950, nadat hem begin 1950 emeritaat was verleend als predikant der Ned. Herv. kerk. Nu hij tijdelijk in Bruinisse vertoeft, blijkt, dat de gemeenteleden hem nog niet zijn vergeten. Hij zal op Zondag 16 October in de avonddienst een spreékbeurt vervullen. Op die dag zal het precies 6 jaar geleden zijn, dat hij op 16 October 1949 afscheid nam als predikant te Bruinisse. Tot lector benoemd Dr. S. van der Linde, Ned. Herv. predikant te Loenen (Utr.J, broer van di'. H. van der Linde, Ned. Herv. pre dikant te Middelburg, is bij Kon. be sluit benoemd tot lector aan de theo logische faculteit van de Universiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de Geschiedenis van het Gereformeerd Protestantisme. Dr. S. van der Linde behoort tot de Geref. Bond in de Ned Herv. kerk dienen de gladheidbestrijding uit te breiden tot nog enkele andere wegen, die eveneens van meer dan locale be tekenis zijn. Er bestaat geen behoefte aan meer zandstrooiers, gezien het aantal, dat van gemeentewege is aan geboden, zo meent het bestuur. Wel wordt overwogen op bepaalde punten zanddepöts aan te leggen. De aan koop van sneeuwploegen wordt voorshands niet noodzakelijk geacht. IN VASTE DIENST. Voorts bevat de agenda een voor stel om een verordening vast te stel len, waarbij het aantal en de rangen van het personeel in vaste dienst worden „geregeld. In va'ste dienst zullen één tech- nisch-ambtenaar, zeven kantonniers en drie kantonniers-straatmalcer werkzaam zijn. De verordening zal per 1 Januari 1956 in werking tre den. Tenslotte is er een voorstel om toe te treden tot de sinds 1920 bestaande vereniging „Het Nederlandse Wegen congres", die zich bezighoudt met het bestuderen en behandelen van wegenbouw, wegenverkeersvraag- stukken en de uitgave van het maandblad „Wegen". Begroting Goes: tekort van 276.000 gewone dienst Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de raad Goes werd de gemeentebegroting 1956 aangebo den. Burgemeester Ten Kate deelde mede, dat het tekort zonder de ka- pitaalsdienst f 276.000 zou bedragen. Georganiseerd overleg provinciaal personeel Gedeputeerde Staten hebben de Katholieke Bond van Overheidsper soneel toegelaten tot de Commissie voor Georganiseerd Overleg voor ambtenaren in dienst van de Provin cie Zeeland. Deze organisatie heeft als lid van deze commissie aangewezen de heren W. Blinkhof te Vhssingen, en M. Duurinck te Terneuzen, en als plaats vervangende leden, de heren J. P. de Kort en P. P. Vaal, beiden te Ter- neuzen. Gedeputeerde Staten hebben verder als lid van deze commissie benoemd de heren M. F. de Jonge, hoofdcom mies Prov. griffie en H. Koops, hoofdcommies-tit. ter provinciale griffie, met als plaatsvervangers de heren J. J. de Rey, commies prov. griffie en K. G. S. Th. M. Korting, adj. commies ter prov. griffie. Ten slotte heeft de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in plaats van de heer A. H Le Feber, als lid der com missie aangewezen, de heer M. P. Brouwer te Vlissingen. Middelburg Pijperkorps „Juliana" maakt propagandamars Het Middelburgse Pyperskorps Ju liana maakt in verband met de aan vang van de wintercursussen heden avond een propagandamars door de Zeeuwse hoofdstad. Om half acht ver trekt men van de Singelstraat voor de volgende route: Singelstraat, Span- jaardstraat, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Onder de Toren, Kerk straat, Lange Delft, Markt, Noord straat, Stadhuisstraat, Heerengracht, Achter de Houttuinen, Lange Viele, Markt, Lange Noordstraat, Hofplein, Bree, Zuidsingel, Verwerystraat, Oost- kerk plein, Schuitvlotstraat, Singel straat. Vlissingen Jubilea en afscheid bij „De Broederband". Bij de coöperatie „De Broederband" te Vlissingen vierden twee personeels leden, nl. de heren Bosdijk, winkel- chef te Middelburg, en P. de Nooyer, broodbezorger te Vlissingen, hun 25- jarig jubileum. Zij werden met de heer D. Heijboer, waarnemend propagandist te Vlissin gen, die afscheid nam wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd op de feestavond in „Concor dia" door bestuur en personeel van de coöperatie gehuldigd. De heer S. de Graaf dankte de jubi lerende'personeelsleden voor hun ver diensten die zij aan de coöperatie heb ben bewezen. Hij bood de jubilarissen en de heer D. Heijboer een geschenk onder couvert aan, terwijl aan de echt genoten bloemen werden overhandigd. Van het personeel ontving de heer D. Heijboer een armbandhorloge en de heer De Nooijer ontving een foto van de Boulevard bij storm. De heer Bos dijk uit Middelburg, die door ziekte niet aanwezig was, werd namens het personeel thuis een plaid overhandigd. De heer A. de Pagter uit Middelburg bracht de felicitaties over namens het Middelburgse personeel. De heer Bos- dyk zal thuis door het bestuur gecom plimenteerd worden. De heer D. Heijboer dankte ook na mens de heer De Nooijer voor de ont vangen felicitaties. De avond werd verder opgeluisterd door „De Waterlanders" uit Middel burg, die een amusant programma ten tonele brachten, waarmee men nog enige uren aangenaam bijeen bleef. Vluchtheuvel geplaatst Op de gevaarlijke hoek Spuistraat Paardemarkt te Vlissingen achter de bioscoop Alhambra, is een klein vlucht- heuveltje met een verlichte verkeers- zuil geplaatst. Op deze hoek zijn reeds verschillen de ongelukken gebeurd, doordat het verkeer daar in een moeilijke situatie is geplaatst. Gemeenschap van het Humanistisch Verbond bijeen. Woensdagavond werd in het Strand- hotel te Vlissingen een ledenverga dering gehouden van de gemeen schap Vlissingen van het Humanis tisch Verbond. In deze vergadering werd afscheid genomen van de voor zitter, de heer L. P. van Oorschot, die aftrad in verband met zyn leef- tyd. Hij was van mening, dat zijn (Slot van pag 1) jansland en Bruinisse. In het tweede hoofdstuk wordt getracht het materi aal te interpreteren en m de slotbe schouwing worden enige conclusies getrokken en enkele richtlijnen gege ven. In deze slotbeschouwing wordt o.m het volgende gezegd: „Lgiding geven op Schouwen-Duiveland in de huidige situatie eist een paedagogische hou ding bij uitstek" Wil men Schouwen-Duiveland die nen, dan is geduld nodig en blijvende bereidheid de zaak van het dorp ol het eiland tot de zijne te maken. Hier tegenover staat, dat men op hel eiland de import-man, die oprecht wil helpen, dan ook au serieus moet nemen. Wil men de taak van een deel der opvoe ding aan iemand opdragen, dan moet men hem ook een stuk eigen verant woordelijkheid gunnen. Over het werk op lange termijn op het eiland stelt het rapport met name vast, -dat indien men niet beschikt over beroepskrachten, die lange tijd op dit eiland kunnen wonen, iedere opzet een hachelijke poging lijkt. Het eiland zelf levert niet voldoende ka der. Pas wanneer men in deze beman ning kan voorzien heeft het zin om te spreken over taken en over de vorm van de arbeid Opgemerkt wordt o.m. dat in een plaats als Zierikzee, die wat zielental betreft zeker een gemeenschappelijk ■itük werk voor de gemeenschap en i name voor de jeugd zou kunnen loon. nog niet voldoende eenheid van loeisiellirig aanwezig is voor samen werking Daarom zal men moeten wer ken aan bezinning in eigen kring. Ze ker is, zo meent het rapport, dat „ex clusivisme" van welke aard ook, het gevoel van onmacht en verlamming op het eiland zal handhaven. werk nu aan jongeren moet worden overgedragen. De heer Van Oorschot werd toe gesproken door de tweede voorzitter, de heer A. Dekker, die hem namens de gemeenschap Vlissingen hartelijk dank bracht voor alles wat hij voor het Verbond heeft gedaan. In de komende winter zullen verschil lende acties worden gevoerd. Op 19 November zal een openbare bijeen komst gehouden worden ter gelegen heid van 10-jarig bestaan, waarop o.a. door de voorzitter van het Hu manistisch Verbond, de heer J. van Praag, het woord zal worden ge voerd. Nieuw- en St. Joosland Poldervergadering Nieuw en Sint Joosland In „De Rode Leeuw" te Nieuw- en Sint Joosland vergaderden de stembe voegde ingelanden van de Bijleveld- polder onder voorzitterschap van dijk graaf W. A. Kloet. De rekening over 19541955 werd goedgekeurd en vastgesteld op 1553.59 in ontvangst en 858.43 ih uitgaaf, dus met een batig saldo van 695.16. Het dijkgeschot vóór het lopende dienstjaar werd vastgesteld op 5. per ha. De aftredend dijkgraaf de heer W. A. Kloet werd met algemene stemmen herbenoemd. Rechterbeen bij val gebroken By het afstappen van zijn fiets op de Binnendijk te Nieuw- en Sint Joos land kwam de ruim zeventig-jarige heer C. van Belzen Woensdagmiddag zo ongelukkig te vallen, dat h\j zijn rechterbeen brak. Nadat dokter M. L. v. d. Moer uit Arnemuiden eerste hulp verleend had, werd het slachtof fer naar het ziekenhuis in Middel burg overgebracht. Westkapelle Raad vergadert Dinsdag 18 October komt de ge meenteraad van Westkapelle in ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. enige subsidie-verzoeken en de vaststelling van een wijziging op de winkelsluitingsverordening. Voorts werden de begrotingen van de ge meente en het woningbedrijf 1956 behandeld. Sint Laurens Raad. vergadert De gemeenteraad van St. Laurens komt Maandagmiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot wijziging gemeentebegroting 1955 en tot vaststelling van de gemeentebe groting 1956. Bouw technische school St Maartensdijk gegund In de Donderdag gehouden spoed eisende raadsvergadering te Sint Maar tensdijk werd met algemene stemmen besloten de bouw van de technische school te gunnen aan de firma P. Hop penbrouwer te Bergen op Zoom voor een bedrag van f 582.709.75. Voorts werd met algemene stemmen besloten ten behoeve van de bouw van de op te richten christelijke school aan te kopen een perceel gelegen ach ter de Westvest. Met 6 tegen 1 stem, die van de heer A, op den Brouw, werd aan B. en W. een crediet verleend van ten hoogste f 20.000 om het bestuur van de christelijke school in het bezit te kunnen stellen van een passend noodgebouw. Voor dit noodgebouw werd een perceel ter beschikking ge steld gelegen achter het pand A 218. Het betreft hier het terrein gelegen achter de tegenwoordige kleuterschool. Aangeboden werden de begrotingen voor de dienst 1956. De gemeentebe groting geeft voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven f321.745,37, met een post voor onvoorzien van f.18.488,67. De kapitaaldienst geeft aan inkomsten f 853.821,23 en aan uit gaven f 878.857,05, dus een nadelig slot van f 25.035,82. De begroting van het gemeentelijk woningbedrijf heeft aan baten en lasten f 42.663,68 met een uitkering van de gemeente tot het slui tend maken van de begroting van f 2535,80. De kapitaaldienst geeft aan inkomsten en uitgaven f 25.931,67. De begroting van het algemeen armbe stuur geeft aan inkomsten en uitga ven voor de gewone dienst f 19.972,63 met een bijdrage van de gemeente tot liet sluitend maken van de begroting van f 3300. De kapitaaldienst geeft aan inkomsten en uitgaven f 9812,15. Candidaten vacature afdelingsbestuur KNVB Om In de vacature te voorzien, die ontstaan is in het bestuur van de af deling Zeeland van de KNVB door het overlijden van de heer M. Zwar- tepoorte, 'heeft deze afdeling de heer J D. Vermaas, oud-secretaris van de voetbalvereniging „Goes" als candi- daat gesteld. De voetbalclub „Vlis singen" stelde de heer A. F. v. d. Pluym candidaat. De heer Van de Pluym is sinds jaren secretaris van „Vlissingen" en secretaris van de schoolvoetbalcommissie van de afde ling Zeeland. De candidaten voor de vacature moeten door ten minste vijf voetbalverenigingen gesteund wor den. Zeeuwse Bijbeldag te Goes Het Nederlands Bijbelgenootschap organiseert Dinsdag 25 October een Zeeuwse Bijbeldag in „de Prins van Oranje" te Goes. Tijdens deze bijeen komst zal professor dr. M. A. Beek uit Amsterdam spreken over het onder werp „De ontdekking van oude hand schriften bij de Dode Zee en hun be tekenis voor de Bijbel". NIET SOMBER, MAAR OOK NIET FLORISSANT Vooruitstrevend Do gemeenteraad van Oostkapelle heeft Woensdagavond onder voorzit terschap van burgemeester F. G. van Sprenger de begroting voor 1956 be handeld. „Al geeft deze begroting", zo zei de voorzitter, „geen somber beeld, florissant is zjj toch ook nog niet". Verder deelde burgemeester Van Sprenger mee, dat een schrij ven van de Minister van Binnenland se Zaken er geen twyfcl aan laat be staan, dat de gemeente moet toeko men met de huidige rnksbydrage en niet moet rekenen op bijzondere bij dragen. De begroting voor de gewo ne dienst geeft in totaal voor inkom sten en uitgaven een bedrag aan van 189.905,82; verrekeningen een be drag van 31.677,81; met een post onvoorzien van 1881,96. De kapi taaldienst laat de volgende bedragen zien: inkomsten 281.165,51, uitga ven 292.538,73; nadelig slot met een bedrag van f 61.373,22. De heer A. Don (PvdA) wijdde aan deze begroting een uitvoerige be schouwing. Hy meende, dat de ge meente een meer vooruitstrevende koers moet varen. Terwillc van een sluitende begroting worden noodza kelijk voorzieningen geheel of ge deeltelijk achterwege gelaten of te laag geraamd. Wat de werkelijke be hoeften zijn, komt zodoende niet tot uitdrukking. Als inderdaad blykt, dat de gemeente met een groot tekort worstelde, dan is er wel degelijk de mogelijkheid om een bijzondere uitke ring uit het gemeentefonds te krij gen. Spreker achtte het schrijven van minister Beel in dit verband geen voorschrift, maar meer een cir culaire. Nadat de heer Don talloze moeilijkheden had opgesomd wo ningbouw, verenigingsgebouw, ver betering huisvuilophaaldienst, kleed kamer op het sportveld enz. deed hij de suggestie een vier of vijf la ren-plan op te stellen In zyn antwoord aan do heer Don zei de voorzitter onder meer, dat het PvdA-lid de verhouding „ussen rijk en gemeente te simplistisch ziet. Be treffende het verenigingsgebouw merkte de heer Van Sprenger op, dat de goedkeuring voor tie bouw pas in Augustus door Ged. Staten was ver strekt. De heer F. C. de Roo (CHÜ) drong er nog op aan spoed bjj de werkzaamheden te betrachten. De zelfde spre-.er stelde voor aan de lin kerzijde van de Torenstraat een voet pad aan te leggen. Dit werd met vier tegen drie stemmen aangenomen. De heer Don bepleitte een ruime verhoging van de sub3idie aan de muziekvereniging „Crescendo", die op 300 was geraamd. De heer J. Geldhof had waardering voor de so bere begroting van de muziekvereni ging en stelde voor 500 voor „Cres cendo" uit te trekken. Dit voorstel werd aangenomen met de stemmen van de wethouders Z. Maljaars (G B) en C. Wondergem (AR) en het In onderhoud met Ged. Staten-lid besproken Enkele weken geleden werd ïn een onderhoud met een der leden van Het college van Ged. Staten, de salaris positie van de in. Zeeland werkzaam zijnde technische waterschapsambte' naren ter sprake gebracht, zo werd medegedeeld in de vergadering van de technische waterschapsambtenaren, welke dezer dagen in hotel „Centraal" te Goes werd gehouden, Aan het onderhoud namen deel de groepsvoorzitter, de heer J. A. A. Mol uit Veere, en de secretaris van het dagelijks bestuur van de B.T.A •Bij enkele grote waterschappen wa ren verbeteringen 'ingevoerd en in een enkel geval werden gelijktijdig rang VEILING ST. MAARTENSDIJK 13 Oct. Uien middel 16.34—16.06, bonken 13.40—13.14, drielingen 24.20, pickles 31.52. stek 4.30^-4.00, plantuien 15.66 Aanvoer 50 ton. Graanprijzen: Tarwe 2425, haver 23— 24: gerst 2425: kleine erwten 3842. schokkers 49—52, bruine bonen 55—62, maanzaad ml. 45, koolzaad 63 karwijzaao 125. VEILING SINT ANNALAND. 13 Oct. Aardappelen: Eigenheimers ge wone 8,75—9,15: Bintjes gewone 9,36. Aan voer 10 ton. Uien: bonken 13,19; gewone 16,1016,14; drielingen 2423: pieklerc 31.40; stek 3,75. Aanvoer 35 ton. VEILING SCHERPENISSE. 13 Oct. Uien: bonken J2,69; gewone 16,09; drielingen 23,75; picklers 31; stèk 3,75. Aanvoer "-4 ton, VEILING TERNEUZEN. 13 Oct. Sla 5,30—6; Bloemkool A 47- 48; B 31—37: C 9—19: Witte komkommers C 817; Bintjes I 8.10; Eigenheimers 1 8,509,70! Andijvie 11—20: Kassnijbonen 117; Princessebonen 76—91; Wagenaars 51 79; Kroten 6; Rode kool 1014; Savoyt kool 16—22; Witte kool 28; Peen II 6— U; Prei 23—34: Spinazie 1240; Tomaten A 27—43; B 34; C 20—23: CC 20: Uien afw. 2—13. Appelen: Cox Orange Pjppm AAA 62,50 —65.30; AA 64—67; A 85—67.10; B 66,10— 09,70; C 48—50,60: huish. grof 62—65: huish 1 43,40—60,30; huish, II 21,40—24; keuken 42—49: fabr. 15—29; Glorie Van Holland huish. II 22—24; keuken 35: fabr. 23—26: Zoete appelen 23—32; Appelen val 823: Overige soorten appelen 727 Peren: Conférence keuken 42; fabr. 20 —27; Doyenne du Cornice A 97—99,90; B 93,30—95; C 84—88,20; huish, grof 85,60 —91,70; Tiuish. I 82,60—84,30; huish. II 65,10 67; keuken 6175; fabr. 5064; Peren Val 9—13; Overige soorten peren 1040. Druiven 110—114. VEILING GOES 13 Oct. Export* en industrieveiling: Cox Orange Pippin AAAA 66; AAA 67,80—68, AA 67.50—68.40: A 67,70—68.40: B 68.30; U 53.50: I 50—66; li 24; Glorie van Hollano AA 48; A 47,70—48.10; BC 42.90; I grol 43,10; 1 40—41,90; II 28: Sterappel A 57.20; BC 49,20: I grof 51; I 46,20; II 27; Goud- reinette AAA 49: AA 48: A 46; BC 37; I grof 41; I 37; II 26; Bramley Seedling I grof 29: I 29; II 22: Laxton Superbe AA '14; A 46; B 42; C 36: I 35—42; II 22; Jonathan A 47—49; B 45; C 41; I 38—47; II 26; Conférence A 51; BC 37,50—37,90; 1 grof 48: 1 33,90; II 26,10: Lègipont A 50; BC 47,30; 1 grof 48; I 46: II 29 Doyenne du Cornice AA 101 A 103; B 93—94; C. 88. I 85-91.10; II 69; Era d'Heyst A 43; BC 36; I grof 42; I 33; II 20: Nouveau Pol tea u I grof 28; I 26: II 21; Beurre Alex. Lucas A 51: BC 49; 1 grol' 48: I 46; II 33; Beurre Superfin 1 grof 48 1 36—37; II 26; Zwijn drechtse Wijnpeer A 36; B 36.10; C 2D.10. BC 33,40—34,80; 1 35—37,70; IJ 15; Beurre Clangeau 1 grof 42; 1 35; Ponüspeer I grot 25; 1 25; II 21; Herzogm Elsa 1 grof 43: I 38: Bonne Louise I 50—57; II 33. Gewone veiling: Goudreinette Keuken 28—33: fabr. 20—27; val 21.80—22.30; Dl. verse appelen val 18,20—18,30; Sterappel keuken 37; fabr. 24; Cox Orange Pippin keuken 4555; fabr 25—37- Glorie van Holland keuken 3542; fabr 15—33; Lax- ton Superbe keuken 32; faoi 21; Confé rence keuken 34—38; fabr 25—28; Legi- pont keuken 28—37; fabr. 22—24; Doyenne du Comiee keuken 74—78; fabr. 48—52: Pondspeer keuken 1622: fabr 11—18. VEEMARKT MIDDELBURG. 13 Oct. Aanvoer 3t 6tuks- 8 runderen en 23 biggén. en bezoldiging m overeenstemming met het rijksbezoldigingsbesluit ge bracht. Als vervolg op het onderhoud werden enkele polder- of waterschaps besturen schriftelijk verzocht tot ver betering van de positie van hun amb tenaar over te gaan, waarbij tevens richtlijnen naar voren werden ge bracht. Het geringe aantal sollicitanten, dat zich meldde voor de dit najaar vace rende werkkringen te Sint Maarlens- dijk en Terneuzen, had de aandacht getrokken Nadat bij de rondvraag nog diverse vragen uit de vergadering handeld, sprak de voorzitti woord. Tekort aan politiemensen In ons artikel ove. hot in Zeeland bestaande tekort aan politiemensen is een storende fout geslopen. Ten aanzien van de Rijkspolitie werd o.m opgemerkt, dat sedert 1 Juni 195J het aan4 1 1 tijkspoli'-icmensen in Zee land met 6 afnam. Het getal 6 was onjuist. Er was een 2 weggevallen. Het aantal Rijks politiemensen nam met 62 af Collecte. De collecte gehouden voor de t.b.c.- bestrijding te Bc 1 35.opgebracht. raadslid J. de Visser tegen. De aan vrage om subsidie voor de gymnas tiekvereniging werd aangehouden tot deze eerst eer. begroting zal over leggen. De raad willigde het verzoek van het Nationale Rheumafonds (een gift van één cent per inwoner) in. De raad besloot voor 1956 de ver plichte deelname ln te stellen voor de ophaaldienst van huisvuil in het huidige rayon. Het reinigingsrecht werd vastgesteld voor woonhuizen en zomerwoningen op 5, pensions, hotels en winkels 10 en inrichtin gen voor duurzame verpleging 50 per jaar. Met de mogelykheid tot ontheffing voor mindervermogenden. De leden van de commissie woon- ruimtewet werden herbenoemd. De rekening 1952 werd voorlopig vast gesteld met een batig slot gewone dienst van j 13 987.86 en nadelig slot kapitaaldienst van 49.389,18. Tenslotte ging de raad accoord met de suggestie van B en W. om een speelweide voor de jeugd aan te leggen bij het sportveld en de beplan ting hiervan te financieren uit het door de Leidse Studentenvereniging geschonken bedrag. ZUID-BPVELAND Middenstanders onenden te Kc» -»e win'ewwoen Ter opening van het winterseizoen werd Donderdagavond in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene een mid denstandsavond gehouden georgani seerd door alle afdelingen van de Kon. Middenstandsbond op het eiland. De voorzitter van de afdeling Kortgene, de heer S. Strijd, sprak een openings woord, waarin hij onder meer de bur gemeesters van Kortgene en Wïssekcr- ke, de heren A. A. Schuit en J. van Halst, hartelijk wcikom heette. Hierna sprak het hoofdbestuurslid van de Middenstandsbond, de heer P. G. van de VVeele. cr zijn voldoening over uit, dat er voor deze avond zulk een grote belangstelling bestond en bet deed hem een bijzonder groot genoegen, dat ook de dames in zo groten getale aan wezig waren. Het was, zoals de heer Van de Weele opmerkte, «-en manifes tatie van de eenheid onder de Noord- Bevelandse leden. Hij merkte verder op dat de midden standsverenigingen m de afgelopen jaren hun bestaansrecht ten volle be wezen hebben, hetgeen onder meer blijkt uit de steeds groeiende en ac tieve middenstandsorganisaties. Alleen in Zeeland is het aantal afdelingen in de laatste jaren gegroeid van acht tot zes-en-twintig. De middenstanders worden doordrongen van de noodzaak tot organisatie en hun verantwoorde lijkheidsgevoel en teamgeest doet het beste voor de toekomst hopen. Mr. D. Kluiver schetste vervolgens de noodzakelijkheid van organisatie en het verheugde spreker, dat er op het eiland een zo actief middenstands besef leefde Hij noemde deze avond een demonstratie van de eenheid der Noord-Bevelandse middenstand en zag het eiland als een fortificatie voor de middenstandsbelangen Er werden voorts op deze avond een aantal aan trekkelijke films vertoond De voorzitter van de middenstands- Vereniging te Wissekerke de heer R. Sloiema. sprak een slotwoord. Nieuw „Honk" weldra in gebruik Zaterdag 22 October zal de Her vormde Jeugdraad te Goes het nieu we „Honk" officieel openstellen, Een verheugend feit, want het is voor veel jongens en meisjes, die tot geen enkele jeugdvereniging behoren, een trefpunt geworden waar /ij hun liefhebberijen kunnen beoefenen Door de grote vlucht van hét jeugdzorgwerk in Goes was 't oude „Honk" in de Korte Vorst- straat te klein geworden Het nieuwe uit hout opgetrokken Honk staat op het zogenaamde Paardeweitje aan de Westhavendijk. even voorbij de Gas fabriek: Gemeenteavond Ned. Herv. kerk Gedurende de gezinsweek van de Nederlands Hervormde Kerk zal in Goes uitgaande van „In Dienst der Kerk" op Donderdag 20 October een gemeente-avond worden gehouden in Zaal Krijger De heer P j F Dupuis, arts te Rotterdam, zal tijdens deze avond spreken over „Huwelijk en Ge- Terneuzen Zeelieden hadden ruzie Rond het sluitingsuur dér café's ontstond in de Nieuwstraat te Ter neuzen onenigheid tussen een aantal zeelieden, bemanningsleden van het Engelse stoomschip „Holdenith". De politie had de orde spoedig hersteld en sloot één der herriemakers ter ontnuchtering in de cel, Ned. Ver. voor huisvrouwen De afdeling Terneuzen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen hield onder leiding van mevrouw P. Hoving-Venekamp in café ..De Vriendschap" een drukbezochte bij eenkomst. Uitgaande van het insti tuut voor gezinsbegroting werd een lezing gehouden over de besteding van het gezinsinkomen, waarbij vele raadgevingen en aanwijzingen wer den gegeven voor de huisvrouwen. Cabaretgezelschap trad op In een vrij goed bezet „Concertge bouw" trad te Terneuzen op een ca baretgezelschap, waarvan o.m. deel uitmaakten de bekende radio-zange ressen Helma en Selma. Deze kunnen op een zeer succesvol optreden terug zien, terwyl ook de overige medewer kenden, waaronder Mathieu Niens, die het hammondorgel bespeelde, de humorist Fred Kemp en de kunst- schutter Gregovax, veel bijval oogst ten Scheep ".berichten Te Vlissingen aangekomen 12 Oct.: Pe ter Bornhöfèn van Antwerpen; Mlra van Antwerpen; Silvano van Mozambique; Educator van Bremen; Castoi van Ant werpen: 13 Oct.: Walter van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 13 Oct.: Pe ter Bornhofen naar Archangel: Silvano naar Sauda. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 12 Oct.: Vesta van Rouen; Alkaid van BuertOs Aires; Jaba van Zeebrugge naar Zierikzee; Diana V van Londen; Spora van Amsterdam: Pr. Wilhelmina van Swansea; Goeree (sleepbooti met sleep van L'Orient naar Terneuzen: 13 Oct.: IJsel van Caen; Matthew van zee naar Gent. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 12 Oct.: Albatros naar Gooie; Astra naar Londen; Confiance naar St. Nazaire; Fen naar Londen; Star: naai Queensbo- rough; Catharina naar St Nazaire; 13 Oct.: Helvetia naar Londen, Al-.vaki naar Rotterdam; Willy naar Helsinki; Condor naar Leith,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15