TERWIJL POLITIE STOPTEKEN GAF REED BURGEMEESTER DOOR WALCHEREN VLAG OP VERENIGINGSGEBOUW VAN KATTENDIJKE ORIGINELE SINT NIC0LAAS- ACTIE IN GOES OP KOMST DONDERDAG 13 OCTOBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT 1 POLITIERECHTER MIDDELBURG Tweetal ijzerwerkers probeerden in Axel hoeveelheid lood te stelen Aan de voet van de vuurtoren te Wcstkapelle controleerde de rijkspo litie op 9 Juni van dit jaar toevallig passerende motorrijtuigen. Eén van degenen, die gesommeerd werden om te stoppen, was de heer E. A. M. J. v. d. YV., burgemeester van Bunnik. De rijdende burgemeester deed ech ter of hü van de prins geen kwaad wist en reed vrolijk door. Toen de wa gen uit het gezicht was verdwenen, prijkte ln het boekje van de rijkspo litie het nummer van de auto van de heer v. d. W. En zo kon het dan ook gebeuren, dat de politierechter te Middelburg, Dinsdagochtend Bun- ninks burgemeester bij verstek conform de eis van de Officier van Jus titie, veroordeelde tot een boete van 75 subs. 15 dagen hechtenis. Dit nadat de 25-jarige wachtmeester L. K. had verteld, dat hjj aan v. d. \V. volgens de regelen der kunst een lamp op en neer bewegen het stop teken had gegeven. De 57-jarige Middelburgse pomp houder M. S. was kennelijk niet over- dreven collegiaal, toen hij een andere pomphouder (H. A. F.) met de na men „Schoft en ploert" betitelde. S. werd conform de eis veroordeeld tot 60 subs, twaalf dagen. De 25-jarige Vlissmgse grondwer ker C. C. B schepte er samen met zijn maat j. G. (loswerkman) op 30 Juni van dit jaar veel plezier in om de heer W. M., kruidenier in Middelburg, in diens woon- laats eens flink „af te tuigen", leze afstraffing was gebeurd naar aanleiding van het feit, dat W. M. zijn misnoegen uitsprak over B., die dronken op een fiets rond reed. Tegen C. C. B, luiden eis en vonnis zes weken en toe wijzing van de civiele vordering. J. G., die 75 of vijftien dagen hoorde eisen, kreeg veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De 31-jarige mevrouw E. F. S. uit Sas van Gent vergat op 5 Juli van 1 dit. laar in haar woonplaats klaarblij kelijk de taak van een kinderstoel tje. Zij gebruikte dit meubelstuk na melijk niet om één der kinderen er mee zoet te houden, maar om mevr. Bezorgdheid in Goes over kosten muziekschool De financiële commissie uit de Goes- se gemeenteraad heeft bij haar advies over het voorstel tot huur van een lo kaal van het Schuttershof voor ballet lessen van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool, haar ernstige bezorgdheid uitgesproken over de gang van zaken bij deze muziekschool. De commissie hoopt, dat bij de begroting voor 1956 een uitvoerig overzicht zal worden gegeven, waardoor een inzicht wordt verkregen wat de kosten van de mu ziekschool zullen zijn en in de toe komst worden. Aanbesteding rusthuis te Wemeldinge In het rusthuis „Vredebcst" te We meldinge heeft Dinsdagavond namens het' burgerlijk armbestuur architect J. A. de Bruijne uit Goes aanbesteed het verbouwen en maken van een uitbrei ding aan het rusthuis „Vredebest". De inschrijvers waren: Fa Verburg, Wolfaartsdijk, f 26.500J Hopmans, Goes, f 26.640; H. J. Meijaard, Wemel dinge, f 27.797; J. P. van de Linde, Kattendijke, f 28.492; A. Kosten, We meldinge, f 28.572; J. Priem, Ovezan- de, f 28.753. De aanbestedingsprijzen kwamen beneden "de begroting. De gunning werd aangehouden. Benoeming leidster kraamzorg Het bestuur van de stichting Cen trum voor Kraamzorg voor Zuid- en .Noord-Beveland en Tholen heeft met ingang van 1 November tot leidster- docente benoemd mej. zuster B. M. Aarends, thans waarnemend leidster docente van dit centrum. Botsing tussen twee bromfietsen. Op de rijksweg" te St. Philipsland botsten twee bromfietsen tegen elk aar. Hierbij werd de heer V. d. B uit Oud-Gastel zo ernstig gewond, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Roosendaal vervoerd. Beperkte bewegingsvrijheid voor ex-president Peron Argentijnse politie onderzoekt verkiezingsfraude Te Buenos Aires is vernomen, dat de Parag uayse regering ex-president Peron heeft medegedeeld, dat hij in <le plaats Villarica, 130 km van de hoofd stad Asuncion, beperkte bewegings vrijheid zal genieten. De Argentijnse politie verzamelt op het ogenblik bewijzen, die zullen moe ten aantonen dat ex-president Peron in 1952 voor de tweede maal tot pre sident werd verkozen door middel van fraude bij de verkiezingen van de zij de van de toenmalige regering. In kringen op het hoofdkwartier van po litie te Buenos Aires wordt de mening verkondigd dat als de verkiezingen in - 1952 op een eerlijke manier zouden zijn gehouden, de radicale oppositie party vooral buiten de hoofdstad veel meer stemmen zou hebben behaald en dat bovendien bij een eerlijke telling van de stemmen in de hoofdstad zou zijn gebleken dat de radicale partij de leiding zou hebben gehad. Volgens de officië'le uitslagen behaalden de Pe ronisten 4.745.168 stemmen, tegen de gezamenlijke oppositiepartijen 2.725.811 stemmen. KERKNIEUWS Beroep aangenomen. Ds. D. J. van Dijk. Ned. Herv. predikant te Sint Annaland heeft het beroep naar Nieuwerkerk aan de IJssel aangenomen en voor het beroep naar Kampen be dankt. Ds. Van Dijk staat sinds 15 April 1951 te Sint Annaland. J. E. F. de G. er mee om de oren te slaan. De dames hadden al enige ma len onenigheid gehad, maar de poli tierechter vond het optreden van mevrouw S. wat al te fors en legde als straf, conform de eis 30 or 6 dagen op. De politie had het duo A. D. W. uit Den Haag en A. D. S. uit Rotterdam die als ijzerwerkers in Axel werk zaam waren, reeds lang goed in het oog- gehouden. En jawel, op 28 Juli j.l. kon men de beide heren betrap pen op de diefstal van een hoeveel heid lood. Het tweetal bekende vlot. Van W. die al heel wat op zijn kerf stok heeft, kreeg als vonnis te horen 60 of twaalf dagen en één maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. S. kreeg een boete van 50 subs, tien dagen. Het negentien-jarige strijkstertie P. de V. uit Zaamslag ontdekte in een broek, die ter stoming was aan geboden op het bedrijf te Temeuzen waar zh werkte een gouden zegel ring. Dit kostbare kleinood gaf zij ca deau-aan een jongeman, die thans haar echtgenoot is. Nu moest zij 30 betalen (subs, vijf dagen) Opdracht van Staatsmijnen voor „De Schelde" De N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen heeft van de Staats mijnen te Heerlen opdracht ontvan- fen voor de levering van twee chelde-Combustion Engineering hoge druk stoomketels, ieder met een capaciteit van 125.000 kg. stoom per uur en een druk van 130 atmos feer bij een temperatuur van 535° C. De ketels zijn bestemd voor de hoge druk centrale van de Staats mijn Emma, welke een belangrijke uitbreiding zal ondergaan. De fabricage van deze aanzienlij ke opdracht zal circa 2 Jaar in be slag nemen. De uitbreiding van de hogedruk- centrale van de staatsmijn „Emma" is nodig geworden door het steeds gro ter wordende electriclteitsverbruik in de mijnindustrie, en met name in de chemische bedrijven. De centrale heeft op het ogenblik een capaciteit van 70.000 kw. Door de uitbreiding zal het vermogen byna worden verdubbeld. Behalve de twee ketels komt er na melijk een turbogenerator by met een vermogen van 64.000 kw. Voorts moeten twee schoorstenen en een koeltoren worden gebouwd. Deze uitbreiding zal worden aange bouwd tegen het bestaande gebouw van de hogedrukeentrale. Van het staatsmijnbedrijf hebben drie mijnen en twee chemische bedrijven eigen centrales met een gezamenlijke capa citeit van 260.000 kw. Dat zal dus na gereedkoming van de uitbreiding 324.000 kw. worden. Het werk zal eni ge jaren duren. Tankschepen in aanvaring. Op de Oosterschelde kwamen Dins dag de tankschepen „Citerna 31" en „Tiberia" in aanvaring met elkaar. Bei de schepen, doch vooral de „Citerna" kregen belangrijke schade. HOGESCHOOL-EXAMENS Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het propaedeu- tisch examen werktuigkundig inge nieur de heren J. D. Melio uit Driewe gen, A. J. Ooms uit Oud-Vossemeer en H. R. J. Stieltjes uit Vlissingen. Middelburg Begroetingsavond voor Geref. militairen In het Gereformeerd jeugdgebouw in Middelburg kwamen Dinsdagavond militairen van de C.O.A.K., die pas in Middelburg zijn gekomen, samen om kennis te maken met het Gerefor meerd kerkelijke leven in de provin cie-hoofdstad. Namens de kerkeraad waren aanwezig de ouderlingen J. Boender, die deze avond leidde, en de heer B. v. d. Ende, beiden speciaal belast met de zielszorg onder de Ge reformeerde militairen. De kapitein J. Zwijnenberg en de sergeanten-ma joor R. J. Verspoor en Dolfing verte genwoordigden het beroepspersoneel fan de C.O.A.K. De aanwezigen hiel den zich bezig jnet gezelschapsspelen en samenzang ën de heer J. Boender declameerde. Aan het eind van de bij eenkomst konden de militairen adres sen krijgen van inwoners der stad. Nieuwe bestuursleden in vrouwenvereniging De Ned. Herv. Vrouwenvereniging ,,'t Zand" te Middelburg heeft zich een nieuwe presidente en secretaresse ge kozen. Presidente is nu mevr. Durk- stra, terwijl mevr. D. den Engelsen als secretaresse optreedt. Samenkomsten kruisleger Zondag 16 October worden door het Kruisleger te Middelburg enige bijzon dere samenkomsten gehouden in het gebouw „Montaan" aan de Lange iststraat. In ueze samenkomsten, die onder leiding staan van commandant J. de Koning, zal voorgaan de beken de Canadese predikant, refR. Spille- naar uit Ontario, welbekend door zijn vele gebedsgenezingen. Oost- en West-Souburg Verladen van bieten. Op de losplaats te Souburg heerst in deze dagen een buitengewone druk te door de aanvoer van bieten. Lange files van wagens met paarden en tractoren voeren de suikerbieten aan, die dan per schip verder gebracht worden. Benoemd in Lisse Mej. J. M. Moens uit Souburg is met ingang van 1 Januari 1956 benoemd tot hoofd van de Hervormde kleuter school te Lisse (N.-H.). Vlissingen V erkeersongevallen. In Vlissingen gebeurden Woens dag twee aanrijdingen, die het ge volg waren van het niet verlenen van voorrang door respectievelijk een wielrijder en een bromfietsbe rijder. 's Morgens omstreeks half twaalf verleende de wielrijder Van M. uit Vlissingen op de hoek Singel- Van Dishoeckstraat geen voorrang aan een personenauto, die werd be stuurd door de heer E. uit Vlissin gen. Bij de botsing, die hierdoor ontstond, liepen beide voertuigen schade op. Op de hoek Bellamypark-Beurs- plein verleende omstreeks half twee de bromfietsberijder C. uit Vlissin gen geen voorrang aan een perso nenauto, bestuurd door de heer Van. de V. uit Heeze.. Bij de aanrijding werd de bromfiets beschadigd. Dinsdagmiddag is op ae hoek West-Souburgseweg-Baskenburgse- weg de gemeentewerkman G. uit Vlissingen uit de cabine van een au to der gemeentelijke reinigings dienst gevallen. In de bocht viel de gemeentewerkman, die naast de be stuurder zat, tegen het portier, dat vermoedelijk niet goed gesloten was, en kwam daarna op de weg terecht. De heer G .werd voor onderzoek overgebracht naar het Sint-Joseph- ziekenhuis. Oogst van de straat. Op het politiebureau te Vlissingen zijn over de volgende gevonden voor werpen inlichtingen te verkrijgen: witte muts, jongensbril met hoornen montuur, bruine baret, gekleurde sjaal, lipssleutel 222, rode plastic portemonnaie met inhoud, blauwe ceintuur, spaarkaart Centr. Volks bank, rode capuchon, gestreept zak je, fluit met medaille, zwarte ball point, doublé kinderarmband, baby slabbetje, zwart linnen portefuille in houdende een bankbiljet 10, grij ze herenhoed, gryze vulpen met zwar te dop, gele kanaries, sleuteltje, bril met koker, wit teddyjasje, wit-zwart teddy speelgoedhondje, gummika boutertje, tennisbal, actetas met in houd, paar damespantoffels en twee bankbiljetten. Biljartdemonstratie Op uitnodiging van de biljartvereni ging „Krijt op tijd" te IJzendijke zal de Zeeuwse biljartkampioen, de heer F. Verhulst uit Vlissingen, op Dinsdag 18 October enkele demonstratie-par tijen spelen in café Van de Vlies te IJzendijke. Het is het eerste optreden van de heer Verhulst in Zeeuwsch- Vlaanderen. Officiële publicaties VLISSINGEN B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 30 Sep tember 1955 onder no. 29 met ingang van 1 October 1955 een huurcommissie als be doeld in artikel 8, 3e lid van de Huurwet is ingesteld: dat belanghebbenden, die, ln verband met de onderhoudstoestand van de door hen bewoonde woning menen, dat deze woning niet meer voldoet aan redelijke eisen van bewoonbaarheid en instandhou ding en dat om die reden, de woning niet in aanmerking komt voor de 5% huurver hoging, een verzoek tot vervallenverkla ring daarvan kunnen doen op een daartoe ter gemeentesecretarie. 2e afdeling, kamer 1. gratis verkrijgbaar gesteld formulier. Vlissingen, 7 October 1955 VLISSINGEN De wethouder van volkshuisvesting is verhinderd heden, Donderdag, spreekuur te houden. Causerie over lezen en schrijven in Amerika De Nederlandse romanschrijver en criticus Adriaan van der Veen, die geruime tijd in de Verenigde Staten van Amerika verbleef en in wiens ouevre volgens de Nederlandse critici toch weinig van de Amerikaanse ma nier van schreven te bespeuren valt, heeft Dinsdagavond in „de Prins van Oranje" te Goes en Woensdagavond in hotel De Vuyst te Oostburg voor de leden van de Z.V.U. iets verteld over het lezen en schrijven in Ame rika. In een interessante causerie be sprak de heer Van der Veen de Amerikaanse literatuur en de positie van de schrijver, waarbij hij aan het eind tot de conclusie kwam, dat men in Nederland toch geen minderwaar digheidsgevoel omtrent de eigen lite ratuur behoeft te hebben. Nadat spreker eerst iets in het al gemeen over de Amerikaanse schrij vers had verteld, besprak hy de crisis in het boekwezen, hetgeen onder meer te wyten is aan de televisie. De be hoefte aan literatuur voor puur ver maak, die vroeger grote oplagen van een bepaald boek opleverde, is bijna geheel verdwenen. Wat in Nederland niet zo best maar in Amerika wel goed floreert is de boekenclub. De Amerikaan is volgens spreker meer afhankelijk in zijn keus en laat zich gemakkelijker door autoriteiten op li terair gebied leiden. Daar men de meeste schrijvers ver spreid over het gehele land kan vin den kent men in Amerika niet zo zeer de avant garde. Op de Amerikaanse universiteiten kan men echter vele schrijvers van naam vinden, die les geven in het boeken schrijven. Nadat de heer Van der Veen een korte uit eenzetting van de invloed van de uni versiteiten op de schrijvers had gege ven vertelde hij nog iets over het to neelleven en de musical comedies in de Verenigde Staten. VOLGEND VOORJAAR IN GEBRUIK Bouw vordert goed Van de dakspanten van het in aan bouw zijnde verenigingsgebouw te Kattendijke wapperde Woensdag de vaderlandse driekleur. In aannemers- taal betekent dit, dat het hoogste punt van het gebouw was bereikt. Twee-en- een-halve maand is men nu bezig met de bouw van het verenigingsgebouw, dat door de veelzijdige bestemming het culturele centrum van het dorp zal worden. Het verenigingsgebouw bestaat eigen- ZUID-BEVELAND Goes Filmavond „Trichogaster" De Goesse aquariumhoudersvereni- ging „Trichogaster" organiseerde Woensdag een filmavond in het „Slot Ostende" te Goes. Bij het vijfentwin tig jarig bestaan van de Nederland se Bona „Aquaterra", dat dit jaar gevierd werd, hebben de afdelingen namelijk als geschenk een fraaie filmprojector aangeboden en de af deling Goes was een der eerste om van deze gift de vruchten te mogen plukken. Er werden films vertoond, aie door de Amerikaanse ambassade beschikbaar waren gesteld. Aller eerst werd een kleurenfilm gedraald over de bedrijvige scheepvaart op de Hudsonrivier, waarna documentaires over het ontstaan van orkanen en de sardinevangst werden vertoond. Dit goede filmprogramma en de behoor lijke opkomst maakten de avond tot een succes. Slotavond Lekespel-cursus In „de Prins van Oranje" te Goes werd Woensdag de slotavond van de lekespelcursus gehouden, die de Cul turele commissie van de Hervormde Kerk in samenwerking met de Her vormde Jeugdraad en de Landbouw Jongeren Gemeenschap organiseerde. Regisseur Lou Hoefnagels liet de bij na dertig aanwezigen in groepsver band opdrachten in pantomimevorm uitvoeren. Van deze pantomimes moest de uitbeelding geradqn worden door de verschillende groepen. Deze practische voorbeelden van creatief spel slaagden bijzonder goed en voor de deelnemers werd het zowel een leerzame als een amusante avond. Krabbendijke Propaganda-wandeltochten te Krabbendijke Zaterdag 29 October organiseert de wandelsportvereniging „Kruiningen" onder auspiciën van de Nederlandse Wandelsport Bond propagandawandel- tochten te Krabbendijke. Deelneming staat open voor groepen en scholen terwijl men ook individueel kan deel nemen. Voor de leeftijdsgroep 8—9 jaar bedraagt de afstand 5 kilometer, voor 1011 jaar 10 kilometer, voor 12 13 jaar 15 kilometer en voor 14 jaar en ouder 20 kilometer. Gestart wordt om half drie vanaf de openbare lagere school aan de Noordweg te Krabben dijke. Geen wedstrijden in de Zaterdagmiddagcomnetïtie In afdeling slechts vijf ontmoetingen Voor de Zaterdagmiddagcompetitie is in verbanr met de op Zaterdag a.s. te spelen wedstrij'den ter dekking van het tekort in de i fdelingskas, geen en kele competitiewedstrijd vastgesteld. Ook voor de aidelingscompetitie zijn in verband met de interland voetbal wedstrijd Nederland- -België slechts een vijftal meest plaatselijke ontmoetingen op het programma ge plaatst. Het betreft in de reserve eer ste klas het duel tussen Zeeland Sport IH en Vlissingen Hl, waarbij op grond van de tot heden bereikte re sultaten dc Vlissingers lichtelijk favoriet zijn. Hulsl H zou leider Clin- ge II het vuur nog wel eens na aan de schenen kunnen leggen. In de 2e klasse A staat de hoofd stedelijke derb: tussen Middelburg IV en Zeelandia III voor de deur, waarbij de laatste plaats in het geding is. Wij tippen hier de groen-witten. Zeeland Sport IV, dat plaatsgenote Vli'.singen IV ontvangt, loopt een kwade Itans de volle winst te verspe len en netzelfd>- geldt voor Walche ren n dat in de 3e klasse A het 5e van Zeeland Sp~rt partij moet geven. Het programma luidt: Res. Ie klasse: Zeeland Sport III- Vlissingen III; Hulst IIClinge 13. 2e klasse A: Middelburg IVZee landia III, Zeeland Sport IV—Vlissin gen IV. 3e klasse A: Zeeland Sport VWal cheren n. Heinkenszand Raad komt bijeen. De gemeenteraad van Heinkenszand komt Maandagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de behan deling van het voorstel tot wijziging van de erfpacht-overeenkomst met de Ned. Herv. kerk. De begroting over het dienstjaar 1956 en die van het Bur gerlijk Armbestuur zullen de raad ter goedkeuring worden voorgelegd. Ver der is er een voorstel tot vaststelling van de verordening heffing opcenten grondbelasting en een voorstel tot wij ziging van de bouwverordening. Kortgene Louis Grimberg voerde éénmanstoneelstuk op Woensdagavond opende het Nutsde- partement Noord-Beveland in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene het winterseizoen met het éénmanstoneel stuk „Flat no. 17" van de Hongaarse schrijver Zilahy. Het stuk. dat in Boe dapest speelt en een gerechtelijk on derzoek naar een moord behandelt, werd opgevoerd door Louis Grimberg. Deze acteur gaf zulke goede persoons beschrijvingen en wist de details zo aanschouwelijk voor te stellen, dat men als het ware de betreffende per sonen op het toneel aanwezig zag. Grimberg voerde de bezoekers naar een climax bij de bekentenis van de moordenares en bij gaf de slotscène zo aangrijpend weer, dat de aanwezig heid van meer acteurs een tastbare realiteit scheen. De voorzitter van het Nutsdeparte- ment Noord-Beveland, burgemeester A. A. Schuit, gaf in zijn slotwoord nog enkele bijzonderheden over het op handen zijnde winterprogramma. Muzikale rondgang. Ter gelegenheid van de winkelweek te Heinkenszand maakte de plaatse lijke muziekvereniging „Euterpe" een muzikale rondgang door het dorp. Kapelie Onderling damkampioenschap Voor het onderling damkampioen schap werden door de leden van de damclub „Kapelie" de volgende par tijen gespeeld: C. van LiereM. de Jager 20; J. van Liere-NoutG. Lepoeter 0; C. SulstêrsJ. de Neef 11; J. J. GansemanC. Blan kenburg 1—1; C. v. d. Schraaf— J. C. Walrave 20; J. C. van Liere C. van Overloop 17. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Kapelie van de Ned, Christelijke Vrouwenbond kwam in vergadering bijeen onder voorzitter schap van mevr. Zegers-Kielen. Het tweede gedeelte van deze bijeenkomst werd verzorgd door de heer M. Alle- wijn uit Hoedekenskerke, die vertelde over zijn ervaringen opgedaan achter het IJzeren Gordijn. Het was een inte ressante causerie, waarvoor een aan dachtig en talrijk gehoor bestond. Wolfaartsdijk Badhuis. In het gemeentelijk badhuis te Wolfaartsdyk werden in September 970 baden genomen. lijk uit twee vleugels. Ue voorzijde van het gebouw geeft toegang tot de grote zaal met podium. Boven de hal met kassa en garderobe is de filmca bine geprojecteerd. Links van de zaal komt een modern buffet, dat in ver binding met de keuken staat. In de andere vleugel Komt onder meer de kleuterschool Tot op heden wordt m Kattendijke nog geen kleu teronderwijs gegeven, daar de gele genheid hiertoe ontbreekt Zodra het verenigingsgebouw klaar is. zal een deel van het gebouw voor het kleu teronderwijs benut worden. In dezelf de vleugel komt het consultatiebureau voor kleuters en de burgemeesterska mer. Helemaal aan de achterzijde is het badhuis gebouwd, waarin vier douchecellen worden ondergebracht. Hoe lang het nog precies zal duren alvorens het gebouw klaar zal zijn, is nog niet definitief te zeggen. Het wordt wel 1956, maar nog voor de len te denkt men het in gebruik te heb ben. Er staan reeds grote stapels rode dakpannen klaar en de aannemer pro fiteert van de schitterende nazomer om het complex zo spoedig mogelijk onder de kap te krijgen MIDDENSTAND NAM BESLUIT „Handelsbelangen" ging accoord met de plannen In de Woensdagavond in „de Land bouw" te Goes gehouden spoedeisen de vergadering van de Middenstands vereniging „Handelsbelangen", is met algemene stemmen besloten, tus sen 12 en 26 November een St. Nico- laas-actie te voeren, die aan vele be zoekers van het fruiteorso een ver rassing van een tientje gaat opleve- Het idee voor deze actie kwam van enkele middenstanders lilt de Lange Vorststraat, die hiermee beogen mensen naar Goes te trekken, lot kopen te bewegen en tegelijk nog eens het zo geslaagde fruiteorso in de herinnering te roepen. In de etala ges van de deelnemende winkeliers zullen tijdens het fruiteorso gemaak te foto's van het publiek worden op gehangen. Op iedere foto wordt het gezicht van één persoon omlijnd en wie nu de gelukkige is, kan de be treffende winkel binnenstappen om een waardebon van 10 in ontvangst te nemen. Naast de prijs van 10 voor het publiek, betaalt de winke lier 25 aan de commissie, van welk bedrag St. Nicolaas een waardige ontvangst zal worden bereid en aan de kinderen tractaties worden uitge reikt. Voor „Handelsbelangen" werden in de commissie van uitvoering benoemd de heren Meeuwsen, A C- Sinke, S. J. de Witte en P. J. J. Knöps, terwijl namens het bestuur nog nader een ijfde lid zal worden aangewezen. Voor „De Hanze" zullen twee leden zitting nemen. Bij de aanvang van de goed be zochte vergadering, memoreerde de voorzitter, de heer A. Vermai- re nog met erkentelijkheid de ont vangen medewerking bij het orga niseren van het fruiteorso. Met voldoening kan op dit eerste fruit eorso, dat wel vijf en veertigdui zend bezoekers trok, worden te ruggezien. Dank bracht de voor zitter verder aan die leden, die er voor zorgden dat de middenstand ook met een mooie wagen aan dit corso deelnam. De middenstand heeft zich van een goede zijde la ten zien. Nadat de secretaris, de heer W. J. Dominieus de notulen had gelezen en een zestal nieuwe leden waren gebal loteerd, werd het vo rstel voor de St. Nicolaas-actie behandeld en na een korte gedachtenwisseling aanvaard. Bij de rondvraag werd verzocht om de vertegenwoordiger van „Han delsbelangenin de Kamer van Koop handel te willen laten wyzen op de electriciteitstarieven, welke in Zee land veel hoger zijn dan in andere provincies. By de P.Z.E.M. dient op verlaging te worden aangedrongen. Ook kwam de verhuur èn verkoop van electrische apparaten door de P. Z.E.M. nog ter sprake. De midden stand wordt hierdoor benadeeld. Verder werd o.m. van de. zijde van het bestuur nog medegedeeld, dat voor 26 en 28 November ontheffing van de Winkelsluitingswet is aange vraagd. Voor de overige dagen vóór St. Nicolaas is dit bjj de wet gere geld. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. Tl Oct. Appelen: Cox Orange Pippin I 43—52; II 37: keuken 37: Jonathan I 34— 46; A 48: BC 41: keuken 2635; Goudrel- nette A 49—53: I 38—46; keuken 34; Gro ninger Kroon I 4145: keuken 2732; Laxton Superbe A 45: II 23; keuken 23—32. Peren: Doyenne du Cornice I 75; keuken f; Conférence keuken 3142; Bonne Louise I 28—38; II 17; keuken 35—41; Lé- gipont II 28; keuken 3940; Beurrè Clair- geau I 3412; keuken 25: St Remy keu ken 23—25 Diversen: Tomaten A 20—42; B 20—34; 20—30; Netmeloenen 15—40; Ananas meloenen 45; Frankenthaler» II 98129; Black Alicante I 111—133; fJ 106-117. Aardappelen: Bintjes bonken 12; grote 11; Koopmans Blauwe grote ll—12; Blau we Eigenheimers grote 11. Groenten: Bloemkool A 22—53: B 14 I; C 16; Sla per stuk A 3—10; B 3—5; Komkommers A 15—21; B 8—16; C 813: Savoye kool 512; Rode kool 512; Witte kool 3—5; Prei 12—20; Andijvie 6—12; Princessebonen 112—125: Snijbonen 58— 62; Bospeen 6—27; Wijnpeen 14—37; Was- peen 6—20: Kroten per kg 411; Boskro- ten 812: Postelein 33—55; Uien per kg 21—27: Spinazie 649; Spruiten 52—02; Witlof 72—95. VEILING KAPELLE. 12 Oct. Industrie- en expoftveillng: Bra- en 05—72; Cox Orange Pippin AAA 65,70 —67,20: AA 65,20—68,10; A 67.20; B 67,60: C 53; I 75, 62,10—64.90; I 70. 65; 1 05. 64,30; I 60. 60.70: I 55. 43,70—49; IJ 23.10; keu ken 41.70—44.80; fabr 21.40—23,10; Goud- reinette AAA 45.90—46.60: A 43.280—44,30; BC 40.35: I grof 40.95—42.50: i 37.80—38.10: II 27,40: keuken 28.40-^29.80; fabr. 25.10— 26,50; Laxton Superbe AA 48,10; A 50.50: 48,10; C 41,20; 1 70. 45.20; I 65. 42,30; 60. 37,30: II 24,10; keuken 20,30; Ster appel A 56,40—57: BC 43.50: I grof 51,80; I 46,40; II 26,10—26.50: keuken 35.70; fabr. 21,80; Glorie van Holland J grof 45,50; 1 42,20—42,90; II 27,50—27.60; Keuken 36,50; fabr. 24,10—26; Jonathan A 60,95; B 46,90; C 39,30; I 70, 46,10; I 65. 41; 1 60. 37,90; II 22,90; Notarisappel I grof 35,30; I 32,70; keuken 28,60; Allington Pippin 1 grof 35,50; I 35,50; II 24,30; keuken 26.60; fabr. 18,10; Oranjerelnette 1 grof 36,90; I 33,20; keuken 28,20; Franse Reinette I grof 33,90: I 28,60; II 22; keuken 27,80—28.20; fabr. 24,20; Bramley Seedling l grof 30,10; I 30,10; II 19.89: keuken 27.80: fabr. 22,30; Transparant de Croncels 1 grof 43,10; I 43,70; II 30,15; Keuken 36; Doyenne du Cornice AA 97.40; A 97.40: B 95,60; C 87,60; I 75. 91,80; I 70, 90,95: 1 65, 86,40; II 66.50 —68,60; keuken 74.20; fabr 39,60—45,10: Beurré Hardy A 72; B 68,40: C 68,20; I 70, 70,55; I 65. 68,60; I 80, 66,20; U 43,90 —44,20; keuken 49,40; fabr 24,60—25.40; Bonne Louise I 55. 51,30; l 50, 47,60; II 27,10; keuken 37.20; Zwljndrechtse Wijn peer A 34,60; BC 34,30—33.40- 1 grof 32,20; I 31—31,70; II 17,30—17,90; keuken 21,50— 22,70; fabr 12,70—13; Conférence A 49,10: BC 43,10: I 38,80; II 25,80; keuken 35,80; fabr. 20,95; Léglponf A 49: BC 45,10; I grof 46.60; I 43,70: II 29; Keuken 33,40; fabr. 20,50: Beurrè Clairgeau A 44; BC 33; I 23.90; H 18,50; keuken 22.80: Por.ds- peer I grof 23,20—23,90: I 23.40; II 21,30; keuken 20.40: fabr. 15,20; Zure kroet- appelen 17.9018.30; Valperen 917.30; Val Goudreinette 23.60—23.80: Val Ster- appelen 22; Groene Noten 54; Noten 210 per 100 stuks; Blauwe Druiven I 117—131; II 88107; III 70: Perziken .642 per kg; Bramen per doos 1 29; H 26; Monarch- pruimen I 61; II 33. Gewone veiling. Appelen en peren: Groninger Kroon 1 31; II 17: keuken 31 —28; Dubb. Bellefleur II 18—20; keuken 23; I 26; I grof 28: Hondsmuil I 2526; II 1819'; Maagdepeer 1 29; l, 21; keuken 27; Beurré Superfin 1 grof 39: 1 31; II 17; keuken 22; Pater v d, Eisen 29; Lanes Prince Albert I grof 27; I 26: II 18; keu ken 21; Dubb Bergamotten i grof 24; I 20; Zuccalmaglio Remette I grof 31; I 25; keuken 19; Jacq Lebel 1 24: Hollands Zoet I 26; U 17; Ellisons Orange BC 56: keu ken 43: Dr. Lucius A 32; BC 26; H 10; Zoete Ribbeling 1 44. Groenten: Bloemkool 24—33 Uien stek 9; Dubb. Princessebonen 61—93; Rode koo! 4ia8: Tomaten 2027. Kropsla 8; Andijvie 10—15; Pronkbonen 59; Ramenas 1%; Savoye kool 9—14; Prei 24; Waspeen 1112; Knolselderij 17; Aardappelen I 8li —10; II 8—9. VISMIJN VEERE 12 Oct. Aangevoerd 298:> kg exportgar nalen 65—67; 1965 kg nandeisgarnalen 54 —57; 77 kg schar 48—59. 13 kg tong (mid del) 267—316; 167 kg rog 28—46; 38 kg on gesorteerde vis 3073 VEILING GOES. 12 Oct. Groenten: Kropsla B I 9—12; Bloemkool A 1 65; A II 41—62; afw. 14— 39; Tomaten A 28—34; B 20—25; C 20; Gr. Savoye kool 10—15; afw 7—9; Rode kool 7—11; Witte koo) 5—7; Koolrapen 7 —8; Andijvie 10—14: Wortelen 10: Sprui ten 45—58; Pronkbonen 47: Dubb Prin cessebonen afw 67-91: Uien 13; Kroten 6—12; Hollandla bonen 82; Saxa bonen 92; Bintjes 6—10; Druiven 110120.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15