KAPPIE EN DE6R0ENE WIMPEL GOUDEN VITRITE-JUBILARIS KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN WALCHEREN TEKORT AAN POLITIEMENSEN IN ZEELAND MARKTBERICHTEN Gupa: HOUTEN STOPSEL van Geta Bever DINSDAG 11 OCTOBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE HEER H. VAN BOVEN GEHULDIGD Bronzen medaille Orde van Oranje Nassau Aan de heer H. van Boven, die z\jn gouden jubileum vierde in dienst van de Vitrlte Works te Middelburg, werd Maandag 10 October tijdens een bul- digingsbijeenkomst in de conferentie zaal, de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit gereikt. De directeur, ir. J. F. Berdenis van Berlekom, verwelkomde de jubilaris en mevrouw Van Boven en feliciteer de hen met deze gedenkwaardige dag. Spreker memoreerde dat de heer Van Boven als 15-jarige jongeling zjjn werkzaamheden op het bedrijf aanving en zodoende het grootste ge deelte van zijn leven in ae onderne ming heeft doorgebracht. De heer Van Berlekom noemde de heer Van Boven een voorbeeld van de oude tijd. Het feit, dat hij op zo jeugdige leeftijd z'n intrede op de Vitrite deed en zijn arbeid 50 jaar op rustige kalme wijze heeft verricht, noemde spreker een bewijs dat de heer Van Boven een van de werkne mers was, die de directie en bedrijfs leiding bijzonder waardeerden. Onder aanbieding van de gebruike lijke enveloppe met inhoud dankte de heer Van Berlekom de jubilaris in bijzonder hartelijke bewoordingen voor de toewijding waarmede hij steeds zijn werk heeft gedaan en wenste hem nog vele^oede jaren toe. Aan mevrouw van Boven werd een fraai bouquet rozen overhandigd. De loco-burgemeester, de heer J. W. Kögeler feliciteerde de directie, die 50 jaar de beschikking heeft ge had over een pliohtsgetrouwe vol ijverige medewerker De jubilaris heeft op zijn plaats onbewust en met grote trouw me- R.K.-kaderkring Zeeland waa in Goes bijeen. Zaterdag hield de kaderkring Zee land van de gezamenlijke diocesen Haarlem en Breda een bijeenkomst te Goes in de „Prins van Oranje", On geveer 400 genodigden, onder wie velen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, wa ren aanwezig. De voorzitter van de Haarlemse Bond, de heer J. Kori ink. opende deze bijeenkomst met een korte en kernachtige toespraak. Hierna was het woord aan de hoer J. C. v. d. Ploeg, voorzitter van de Ned. Katholieke Landarbeidevsbond. Inleider wijdde uit over het doel en streven van de K.A.B. en memo reerde, dat de eerste taak van de organisatie is het vormen van haar leden op cultureele, geestelijke en zedelijke grondslag. „Ons streven is gericht op een steeds groter ledental, het mag niet blijven Dij 400.000. Maar het gaat niet alleen om de kwantiteit, maar om de kwaliteit van de arbeider. Men moet ook vooral de jeugd be trekken in deze propaganda", aldus spr. Hij vergeleek materieel de ar beider en vooral de landarbeider van nu, met die van een dertig k veertig-tal laren geleden. „Nu zijn deze wat kleding betreft allen ver momd als heer. Maar deze materiële verbetering heeft veelal een geeste lijke verslechtering teweeg ge bracht. Hiertegen moet worden ge waakt. Het grote gezin, dat veelal wordt gezien als een last, moet eer der als een zegen worden beschouwd. Men kan het goed opgevoede kind uit een groot gezin steeds hieraan herkennen, dat zij veel zelfstandiger en meer offerbereid zijn." Een daverend applaus volgde op deze rede. Verder voerden nog het woord, de heer Goof Jacobs, voorzitter van de Bredase Bond en de heer Louis Beu- mer, propagandist van de K.A.B., die in zijn toespraak nog de woor den van dr. Poels citeerde; dat het Christendom in het land en in de wereld niet leeft, wanneer het niet leeft op sociaal terrein Hierna kwam het K.A.B.-cabaret met enige leuke en gezellige schesjes. De muzikale omlijsting \yerd ver zorgd door de Harmonie van Lewe- degewerkt aan de nationale wel vaart van ons land, Dit feit is aan de overheid piet ontgaan en het was de heer Kögeler daarom een buitengewoon genoegen te kunnen mededelen, dat het H.M. de Konin gin heeft behaagd de jubilaris de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, te verlenen. De heer Kögeler felici teerde de heer Van Boven met dit feit en speldde hem de onderschei ding op de borst, daarbij de wens uitsprekend, dat hij deze nog vele jaren zal mogen dragen. Voorts werd het woord gevoerd door de heren R. E. Kampman, onder wiens leiding de jubilaris vele jaren heeft gewerkt, P. Meliefste, lid van het dagelijks bestuur van de onder nemingsraad, A. Poortvliet, namens de collega's uit de Vitriteer-afdeling, en W. Janse, chef der Sorteer-afde- ling. Namens de collega's uit deze afdeling werd een bloemstuk aange boden. De heer Van Boven dankte daarop voor de Koninklijke onderscheiding en de enveloppe met inhoud en riep voorts enkele feiten, die hij in het verre verleden heeft medegemaakt, in herinnering. Herv. gemeente Middelburg aanvaardt nieuwe berkorde „Historische beslissing" In het kerkcentrum „Koorkerkhof" te Middelburg werd door het college van kerkvoogden van de Hervormde gemeente een gemeente-avond belegd- In deze bijeenkomst deelde de presi dent-kerkvoogd, de heer R. Batten, mede, dat kerkvoogden besloten had den zich aan te passen aan de ben»' lingen van de nieuwe kerkorde. Be doelde overgang zal, behoudens hoge re goedkeuring, per 1 Januari a.s. ge schieden. Het gevolg van dit besluit is, dat er ook in Middelburg tussen de centrale kerkeraad (het bestuur) en het colle ge van kerkvoogden (hét beheer) een nieuwe samenwerking zal bestaan. In de vijf wijkgemeenten van de Her vormde gemeente zullen drie kerk voogden moeten worden gekozen. Drie van deze vijftien leden zullen als ouderling-kerkvoogd zitting hebben in de centrale kerkeraad. Uit de vijitien kerkvoogden zal een centraal college van vijf leden worden samengesteld. Het voorstel van de kerkvoogden werd door de aanwezigen met algeme ne stemmen aanvaard. De praeses van de kerkeraad, ds, Don, bedankte na mens de aanwezigen de kerkvoogden voor hun besluit. De aanvaarding van dit voorstel door alle aanwezigen noemde de praeses ,,een historische be slissing". Middelburg Voor Kinderzorg. Qok dit jaar zal weder de tradi tionele Oogstinzameling ten bate van de Vereniging' Kinderzorg te Middel burg worden gehouden. Jaarvergadering „Zebra". Zaterdag wordt in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg de jaarver gadering gehouden van de Zeeuws Brabantse Turnkring. Deze vergade ring wordt voorafgegaan door een be spreking omtrent de jaarlijkse ste- denontmoeting tussen Vllssingen, Goes, Bergen op Zoom en Breda, die vermoedelijk in Januari te Breda zal worden gehouden. Aetherforum naar Middelburg. Donderdag 27 October zullen in dc Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg opnamen worden gemaakt voor de VARA^-uitzending „het ae therforum". Dit forum bestaat uit movrouw H. StraalmanKremer, Meyor Sluyser, D. van Staveren, mr. N. W. A. van Eyk en voorzitter mr. J. Roelse. Eveneens zal er een op* namp gemaakt worden van „Het hangt aan de muur en het tikt...", oen oud gezelschapsspel onder een nieuwe naam, waarin Ary van Nie- rop antwoord geeft op vragen van Wim Hora Adema, Jeanne Roos, Bob Spaak en dr. Lastpost. De „ge heimzinnige stem" is die van Henk Janmaat. Tenslotte wordt er een opname gemaakt van „lëert uw landgeno ten kennen", waarbij Geert Elffe- rlcli een gemoedelijk praatje maakt met een aantal inwoners van Mid delburg. CJMV bracht weekeinde door op Hedenesse De Middelburgse CJMV heeft onder leiding van voorzitter C. Hamelink een geslaagd herfstweekeinde op He denesse bij Cadzand gehouden. De Za terdagavond werd gevuld met volks dansen en samenzang, waarna Wika R. Wasterval, die bijna het hele week einde op Hedenesse vertoefde, bij een geïmproviseerd kampvuur een boeiend verhaal vertelde, 's Zondagsmorgens leidde wika Wasterval de kampdienst, waarna een interessante bespreking volgde. In de middag werd door dis cussie-groepen de omgang tussen jon gens en meisjes besproken. Tot be sluit van het weekeinde hielden de deelnemers zich nog met volksdansen bezig en leidde de heer G. Sigtermans een amusant gezelschapsspel. Distr ictsver ga dering P.v.d.A. te Goes. Inleiding over algemene Ouderdomsvoorziening. Zaterdagmiddag werd in „De Prins van Oranje" te Goes een dis trictsvergadering gehouden voor de afdelingen Walcheren en Zuid- en Noord-Beveland van de Partij van de Arbeid, met name voor de ou dere leden. Tijdens deze vergade ring besprak de heer C, M. Swiebel uit 's-Gravenhage het ontwerp van de wet op dc algemene ouderdoms voorziening. Spreker noemde het nieuwe ontwerp een synthese tussen de algemene verzekering en het staatspensioen. Hij gaf toe, dat de, uitkeringen niet hoog zijn, maar 't invaliditeitspensioen blijft als aan vulling bestaan. Dit is eveneens het geval met het bedrijfspensioenfonds. Reeds is 31 van de Nederlandse arbeidors hierin opgenomen. Betreffende de uitkeringen deelde spreker mede, dat deze zullen wor den aangepast aan het algemene welvaartspeil. Er moet geen premie betaald worden voor studerenden en personen beneden de vijftien jaar. De gehuwde vrouw valt ook onder de wet en behoeft geen premie te betalen. Van de zelfstandigen beta len alleen zij premie, van wie de in komsten respectievelijk voor onge- huwden en gehuwden meer dan 1500 en f 2100 bedragen. Wanneer de wet ingevoerd zal worden, wordt waarschijnlijk een compensatie op de lonen gegeven. Spreker deelde voorts nog mede, dat voor het bedrag aan inkomen boven de 6000 geen premie be taald zal moeten worden, terwijl vermoedelijk ook geen overgangs termijn zal worden ingesteld. Na de bespreking bestond gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG Bevallen: J. BostelaarPeena, d.; P. K. Midavaine—Sijrier. d.; S. Manusama— Sohilait, d.; J. H. Falet—Borghonts, d.; P. ScheeleDurink. d, Ondertrouwd: J. H. van Dijk. 22 jr. en D. E. de Rijke. 20 jr.; R. J. G. van Velt- hoven 28 jr. en F. M. Pouleijn 23 jr.; W Oreel 29 jr. en J. Verhage 28 jr. Getrouwd: I, Joziasse 22 jr. en G. Ver- ziasse A. y, linde 19 jr.; A. Kerkhove 29 jr. en M. A, Joziasse 21 jr.; C. Schouten 61 jr. en E. A. Berrevoets 44 jr.; J. Tabak, 22 jr.- en A. J. van den Berg 21 jr. Overleden: P. Varmeule 50 Jr. geh. met A. J. Franchimont; W. Paardekoper 85 jr, wedn. W. S, Buijs; K. Kruk, 69 jr. geh. m. J. C. Korstanje; H. Hoogerheide 85 jr. wede. J. J. Wemmers. Vlissingen „Het Mannion Mysterie". De toneelgroep uit de personeels vereniging van de Kon. Mij. „De Schelde" heeft Zaterdagavond ip liet Scheldekwartier te Vhsslngeji do eerste van een serie opvoeringen verzorgd van „Het Manion Myste rie", een thriller van de Engelse schrijver Philip Weathers, in de Ne derlandse bewerking van Alfred Pleiter. Ondanks enkele onmiskenbare dieptepunten niet onvergeeflijk op zo'n „eerste avond" zijn de amateur-actrices en -acteurs er vrij goed in geslaagd een acceptabele vertolking van liet stuk voor zo ver dit op zichzelf acceptabel was te geven. Te meer gaf dit re den tot waardering, omdat de groep onder leiding gtond van twee regis seurs, hetgeen licht tot verwarring aanleiding had kunnen geven. Dat is echter niet gebeurd. Van gevaarlijke constructie is echter hot frame van het stuk. De schrijver is namelijk uitgegaan van de stelling, dat de neiging tot liet plegen van gifroooïdep. erfelijk zou zijn. Dat een vrouw beslist in staat is haar man te vergiftigen, enkel en alleen omdat haar moeder des tijds hetzelfde deed, gaat ons toch beslist te ver. Programma Maatschappij „Tot Nut van het Algemeen" De Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen", departement Vlissingeii, heeft haar programma voor hét seizoen 1955/'56 bekend gemaakt. Op 20 October wordt de eerste avond belegd in de grote zaal van „Britannia. Dan zal worden opge voerd de komische opera „l'Ehsir d'Amoro" van Gaestano Donizetti, door het Marionettentheater Bert Brugman. Als tweede datum staat op het ■ogramma 18 November. In samen werking met de Stichting voor de Culturele Samenwerking tussen Ne derland, Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen: de Sticusa, zal Raden Mas Djodjana deze avond optreden en spreken over de Indo nesische bewegingskunst zoals oude riten, dansen en pantomine. Op 15 Februari *zal een voor drachtavond worden gehouden, ver zorgd door Albert Vögel, Ellen Vo gel en Evertine Vogel, piano. Ten slotte zal op 16 Maart aanstaande de Antwerpse kunstcriticus Mare Callewaert een lezing houden over de Vlaamse Schilderkunst van deze tijd. Filmvoorstelling voor ouden van dagen De Algemene Bond voor Ouden van Dagen, afdeling Vlissingen, had Maandagmiddag een filmvoorstelling voor zyn iden op het program staan. De voorstelling, die werd gehouden in „Alhambra", werd druk bezocht. De heer A. R. König, voorzitter van de afdeling Vlissingen, sprak een kort openingswoord. Hij dankte de directie van „Alhambra" voor het beschik baar stellen van de zaal. De film „Ab bot en Costello en de mummie" viel wel erg goed in de smaak. Er werd dan ook flink gelachen om deze film klucht van formaat. De zaal was ge heel bezet. Filmvoorstellingen Pierenbescherming Maandagmiddag werden in „Alham bra" voor de leerlingen van de zesde klasse der lagere scholen films ver toond uitgaande van de „Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren". Mevrouw E. Niemeyer, voorzit ster van de Vlissingse afdeling van de ze bond, opende de filmvoorstelling met een kort welkomstwoord, pé films „Jeugd en natuur" en „Vogel^ langs duin en plas" waren een buitgn- fewone openbare les wat betreft de ierenbesohevming. -verzorging en -kennis. In het „Scheldekwartier" word des avonds een voorstelling gegeven voor leden en belangstellenden. Ook hier apeqde mevrouw E. Nie meyer de bijeenkomst. De heer J- Ivangh gaf een overzicht van de films. De eerste rolprent „Dieren in de land- bouw,T, liet grote contrasten aien over het vervoer van dieren naar de markt en naar de slachterij- Vooral de kleu renfilm „Gouden handen", die vorige winter werd ipgenomen en voor het eerst aan het publiek werd getoond, toonde vele prachtige natuuropnamen, waarin velé soorten vogels en bloe men waren te zien. Da heer J. Ivangh, ornitholoog, gaf tijdens de voorstellingen een toelioh- ting. De technisch. zijde van deze programma's werd verzorgd door de heer F. de Leeuw. Uitvoering V.T.V. De jaarlijkse uitvoeringen van de Vlissingse Turnvereniging^ zijn vast gesteld op 17. 18 en 19 November. Op 17 en 18 November komen de adspi- ranten voor het voetlicht, terwijl op 19 November de senioren hun kunnen zullen tonen. Qpst- en West-SouburCj Benoeming Mej, J. M. Moens uit Souburg is met "ingang van 1 Januari 1956 be= noemd tot hoofd van de Hervormde kleuterschool te Nisse, Bromfietser viel. Toen de heer K. te Souburg zich Zaterdagmorgen vroeg naar zijn werk begaf, kwam hij op het jaag: pad zo ongelukkig te vallen, dat hij zich met enkele hoofdwonden en verwondingen aan hand en been onder geneeskundige behandeling moest stellen. Vermoedelijk heeft hij ook een lichte hersenschudding opgelopen. Arnemuiden Aanbesteding badhuis voor het „Groene Kruis". Maandagmorgen werd te Arne muiden aanbesteed de bouw van een badhuis voor de vereniging het „Groene Kruis". Ingeschreven word als volgt; J. K. Crucq 24.773; Fa. I. Boone en Zn. 24.139; J. F. Hop mans 25.000: Fa, C. Oveel 24.150; A. C. Polderdijk 23.915; Fa. L. de Hamer 22.796; M. Verburg 25.250; J. Priem 25.200. De gunning werd aangehouden, daar deze da goedkeuring van B. en W. behoeft (Slot van pag. 1) mate normaal te kunnen laten func- tïonneren, zou het korps met min stens zes man uitgebreiq dienen te worden. Het is thans vaak noodzakelijk, dat diensten gewijzigd worden. Er worden dan politiemannen van bijv. de vroege dienst naar de late dienst overgeheveld, maar zoals begrijpelijk la dit slechts een verschuiving van de moeilijkheden De diensten, waar aan de betrokken mannen worden onttrokken, zijn dan immcra weer in* compleet. Gezien de centrale ligging van Goes, de vele evenementen en bovendien het verlof van het perso neel, is daarom de huidige bezetting ten enenmale onvoldoende, Voor de surveillancedienst zou dit tekort nog ten dele kunnen worden opgevangen, door dit te doen geschieden door ge motoriseerde politie. De gemeentepo litie van Goes heeft echter slechts de beschikking over één motor met zn- span, zonder enig communicatiemid del als bijv. een walkie-talkie. Terneuzen Gerekend naar de door de minister vastgestelde normen heeft het Terneuzense korps der gemeente politie dé voorgeschreven sterkte, maar om alle takken vap dienst naar behoren te kunnen vervullen is wel enige uitbreiding nodig. Dit gezien de verkeerstoezichten, de grote drukte in de trjden van het vreemdelingenverkeer en dé drukte die Terneuzen kent door zijn haven, wgnneer de zeelieden gaan passagieren. Onder Terneuzen valt ook een groot deel van Sluiskil dat op zes Kilo meter afstand liet waar twee man gestationneerd is. Hiervan doet één de dag- en één de nachtdienst. Het komt veelvuldig voor, dat .it Terneu zen moet worden geassisteerd, Voorts wordt ook Sluiskil vaak aangedaan door zeeschepen, terwijl Waar "'n qnze schepen? Agrdjjk D v. R'dam n. Havanna. Alphard 9 v. Kiel n. Las FaUnas, Arostelbrug 3 p. Lands End n R'dam Annenkerk 3 p. Perim n. Port Said. Banka 3 v. Marseille n. A'dam. Camitia 8 v. Cardon n. R'dam. Crania 9 te Cristobal. Doqgedijk 6 V- Los Angeles n. Balboa. Grootekerk 10 te Colombo. Gropte Beer 8 v. New York n. R'dam. Indrapoera 9 260 m. Z.W. Genua Kalijdon 9 le Miri. Kota Inten 9 te Alexandrië Krebsia 9 te Heyshpm. Mariekerk 9 te. Hamburg. Noordam 9 te New York. Oranje 9 p. Gibraltar n. Southampton. Oranjefonteyn 10 te Kaapstad. Polydorus 10 v. Port Said n. Marseille- Prins Fredrik Willem 9 te R'dam. Schie 7 v. Curagao n. Antwerpen Slamat 9 te R'dam. Waterman 10 te Suez. Zuiderkruis 10 te R'dam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 10 October. Klei-aardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers 89, Bintjes 910. Bevelanders 0,50—10. Bintjes van de klei grond, voor export 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 10,50—10.75. Vo- ran van de zandgrond, voor export 35 mm opwaarts 6:50. Voeraardappelen 2.753, prijzen berekend per 100 kg en op de han- deïsvoorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEERÊ. 10 Oct. Aangevoerd: 7552 kg export garnalen 6583; 528 kg handelsgarnalen 59—64 28 kg schar 59; 20 kg bot 56—57; 18 kg tong (middel) 251—310: 6 kg rog 17 28; 9 kg ongesorteerde vis 4468. VEILING MIDDELBURG. 10 Oct. Appelen: Cox Orange Pippin A 55; B 56; I 4049: II 23; keuken 34—41; Jonathan A 43; BC 39; I 41—44; Glorie van Holland A 43; keuken 36; Goudreinette A 42; Laxton Superbe I 37; keuken 28—32. Peren: Beurrè Hardy I 48—49; keuken 38; Bonne Louise I 36; keuken 28—38; Conference II 27—28; ke.uken 2338; Kraaiperen keuken 3133. Diversen: Tomaten A 25—39; B 2035; C 20—25; Netmeloenen 1636: Suikerme loenen 36: Frankenthalers J 125127; IJ 116; Biack Alicante I 124—132; II 116—124. Aardappelen: Bintjes bonken 12—13; grote 10; Koopmans Blauwe grote 11; Blauwe Eigenheimers grote 9; Meerlan- ders grote 10. Groenten: Bloemkool A 38—63; B 24— 36; Sla per stuk. A 12—22; B 6—18; Kom kommers B 1420; C 14; Savoye kool 8 —21; Rode kool 4—16; Witte kool 3—5; Prei 15—24; Andijvie 7—14; Prlncessebo- nen 78136; Snijbonen 37—63; Postelein 45—54; Spinazie 12—56; Bospeen 10—28; Wijnpeen 314; Boskroten 6—15; Kroten per kg 4—14; Spruiten 15—51; Uien per kg 18—26; Witlof 92—106. Heden werd door diverse telers de eer ste witlof aangevoerd GRAANBEUKS ROTTERDAM 10 October. Binnenlandse granen of ficieuze noteringen per 100 Kg franco Rot terdam. Rode tarwe op vochtcondltie 26.20 —26.50. Witte tarwe, met weinig kooplust tot 28.60. Voedergranen gedrukt: gomer- gerst, naar kwaliteit 22—24.25; prima daar boven. Haver, naar kwaliteit 21.75—23, ex tra blanke daarboven. Rogge doorsnee kwaliteit 20. Peulvruchten, Groene erwten tot 43. Schokkers, moeilijk te plaatsen tot 52:50. Bruine bonen tot 64. VEEMARKT ROTTERDAM 10 October. Aanvoer 1973 Weektotaal 1191. Varkens 755 Schapen of lamme ren 27. Prijs in cents pei Kg: Vette koeten le kw 260—278. 2e Kw 246—250, 3e kw 216 230. Varkens ilev gew.i le *w 1.84, 2e kw 1.82, 3e kw 1.80 Prijs in guldens pei stuk. -e kw 120. 2e kw 100. Se kw 90. Vette koeien, prijzen le Kwal. tets st(j ver; verder onveranderd: prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) prijzen: iets hoger; zware varkens van 1.72—1.76. Lammeren, prijzen als vorige week Dins dag. Advertentie j VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN 9. Samen met de bemanning van de Kraker stond Kap- pie voor het bureau van de cargadoor Kreukmeniet. „Zo! Pufpuf!" sprak deze, aan zijn sigaar trekkend. „Hm| Pufl Er is een lading snel bedervende grutten te halen uit Siddeburenl Puf- poef l" „Geef ons cfie opdracht maar!" riep de stuurman van de Kraker, nog' voor Kappie jets kon zeggen. „Wij hebben de snelste sleepboot van de gehele omtrekI" „Pufpuf!" pufte de direc- teur, wat meer onder zijn bureau wegzakkend.-om het zich gemakkelijk te ma ken. „Hm!" Jullie doen maar! Wie het eerste in Sid- deburen is, krijgt het vrachtje te vervoeren! Puf! Klaar! Uit!" Hiermede scheen het ge sprek afgelopen te zijn en Kappie wilde net beleefd „Dank U wel. meneer!" zeggen, toen hij omver werd gelopen door de stuurman. „Snell" riep de .man en draafde, gevolgd door kapitein en Kappie het gebouw uit. Het ging er nu om, wie het eerste in Siddeburen or enkele belangrijke industriën zijn gevestigd. De hulsvesting van de polltic te rerneuzen laat ook wel een en ander te wensen over. Het bureau is slecht ingedeeld en ligt niet bepaald -p de „strategisch" juiste plaats, vooral vreemdelingen ondervindon nogal eena moeüykheden om het bureau te vinden Zierikzee De aterkte van de Zlerikzeeue ge meentelijke politiemacht bedraagt thana tien man, maar zou mede gezien de veranderde situatie na de ramp twaalf moeten zijn. Een bij de minister ingediende aanvraag om het korps met twee leden te mogen uitbreiden werd destijds afgewezen. Ter verlichting van de politionele taak heeft de gemeente-secretaris een groot deel van de administratieve werkzaamheden overgenomen. Rijkspolitie Dat de Rijkspolitie met een tekort aan personeel kampt is een landelijk verschijnsel, Ook in het district Mid- delhurg, dat de Zeeuwse gemeenten, waar geen gemeentepolitie Is, omvat, is de personeelssterkte incompleet. Het totaal aantal personeelsleden be draagt thans in onze provincie 292. Er is hierop een reëel incompleet van 10 man. Voor de toekomst zijn de vooruitzichten niet bijzonder optimis tisch. Geaien althans de gemiddelde leeftijd van degenen, die bij dit korps dienen, namelijk 35 a 40 jaar. De per- soneelsopbouw is in dit verband dan óók beaiist ongunstig. lierekoningen hebhen geleerd, dat over ongeveer "0 jaar per jaar grote groepen de dienst zuU«n verlaten we gens bet bereiken v;«n de pensioen gerechtigde leeftijd, De bctrokkkenen worden thans gevonden onder dege nen tussen de 30 en 40 jaar. Honder den van hep zullen dan jaarlijks ipet ontslag gaan. Het verloop kan thans niet worden gedekt uit degenen, die een opleiding hebben gevolgd. Ér is namelijk voor dit beroep een te geringe belangstel ling bij de categorieën van de bevol king, waaruit mén graag zou putten. Het- aanvullen van vacatures is dan ook zeer moeilijk. Omdat vaak geen nieuwe „aan voer" beschikbaar is, ziet de dis trictscommandant, majo' W- H. van Ballegoyen de Jong, zi'" dan genoodzaakt de sterkte van be paalde posten tijdelijk te vermin deren. Het daaraan onttrokken personeel wordt naar de leeggeko men standplaatsen gedirigeerd. Een en ander gesehledè steeds in qverleg met de betrokken burge meesters. Uiteraard kan men de sterkte zodoende niet blijven ver minderen. Sedert 1 Juni 1951 nam het aantal Rijkspolitiemensen in Zeeland met 6 af. Hierbij dient echter .e worden opgemerkt, dat er in het genoemde jaar een overcompleet bestond. Op allerlei gebieden doet het te kort zich thans reeds gevoelen. Het behoeft geen betoog, dat geringere sterkte van de posten bijv. tengevol- fe heeft, dat er minder gesurveilleerd an worden. In het algemeen ziet de Rijkspolitie zich thans belemmerd in haar voornaamste taak, het handha ven van de openbare orde. De moei lijkste periode moet echter nog ko men. Odio Zeeland Sport 3-2. Onmiddellijk na de aftrap zette Zeeland Sport, dat technisch de meer dere was, het Odio-doel onder zware druk. Toch duurde het twintig minu ten voor De Visser uit een goede pass van rechtsbuiten Brasser het eerste doelpunt maakte (01) Twee minuten later vergrootte Zeeland Sport de voor spong tot 20. Na de rust hadden de Vlissingers weer het beste van 't spel, maar tot scoren konden zij niet meer komen. In de twaalfde minuut was de linksbuiten van de gastheren back Van Rijswijk te vlug af. Zijn voorzet werd door rechtsbinnen Wessenbeek keurig opgevangen en in een doel punt omgezet, Odio kwam nu fel op zetten en in de 23e minuut van de twee de helft was het opnieuw Wessenbeek, die doelman Gunter het nakijken gaf. (22). Tien minuten voor het einde bracht de midvoor van Odio de stand op 3—2 en hierin kwam geen vetan- dering meer. Cadetten Middelburg 1—11. Door de Cadetten op hun eigen veld met forse cijfers (111) te verslaan, zetten de Middelburgse hockeyers hun reeks van overwinningen voort. De voorhoede van de bezoekers draaide ditmaal op volle toeren en vooral het binnentrio Van HeelFrankeTuijt was zeer productief De wedstrijd was tien minuten oud; toen Tuijt de score opende. Even later produceerde Franke het tweede doel punt, waarna Tuijt voor het derde zorgde. Het Cadettenteam kon de eer redden (13). Nog voor de rust bracht Franke de stand echter op 1—4. Na de rust doorkliefde de sterke Middelburg se voorhoede de verdediging van de Cadetten Franke scoorde nog twee keer en Tuijt nog viermaal Nadat Van Heel een strafbully in een doelpunt had omgezet, kwam hst einde. Forward III Middelburg 5 1. Zoals verwacht werd konden de Mid delburgse dames het tegen Forward III niet tot een overwinning brengen. Toch waren zij het, die de score openden door Tiny Gabriëlse. maar bij de rust stonden de gastvrouwen al met 2I voor. In de tweede speelhelft werd het spel van Middelburg minder en scoor den de dames van Forward nog drie maal. Push IV Middelburg II 0 0. Middelburg II ontmoette dezelfde tegenstanders als vorige week, maar ditmaal in Breda. De krachten bleken nu echter beter verdeeld te zijn en de beide voorhoedes zagen geen kans om te scoren. Met dubbelblanke stand kwam dan ook het einde van deze pret tige wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3