Als Uw carburateur van glas was... Productie Peulvruchtencentrum Z.W. Nederland is begonnen EEN KANTOORPAND IN GOES VOOR ZEEUWSE C.B.T.B, Zeeuws» Almanak li geen voorrang HUURCOMMISSIE MIDDELBURG WERD INGESTELD Belanghebbenden bespraken Drie-Eilandenplan niet G. S. Sluis in het havenkanaal van Regeling in Goes voor een werkplaats minder-validen. Agenda 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 OCTOBER 19SB OFFICIËLE OPENING OP 21 OCTOBER Zeeland neemt landelijk eerste plaats in bij verbouwen van de grondstoffen Het „Peulvruchtencentrum Zuid-West Nederland", dat in de afgelopen maanden op het Middelburgse industrieterrein werd opgetrokken, draait thans op volle toeren om de oogst te kunnen verwerken. Er wordt naar gestreefd zo spoedig mogelijk de totale capaciteit van ongeveer 5 ton gereed product te bereiken. De officiële opening zal Vrijdag 21 October worden verricht door mr, A. O.'F. Hendrikse, directeur van het Centraal Bureau uit Rotterdam. Tijdens een persconferentie, die Vrijdag in Mid delbug werd gehouden heeft de heer P. J. Bom, directeur van de Coöpe ratieve Bewerkingsvereniging „Peulvruchtencentrura Zuid-West Neder land" G.A, (C.P.C.), iets verteld over dit voor Nederland unieke bedrijf, dat is gevestigd in een achthoekig gebouw. Een-en-twintig plaatselijke landbouwcoöperaties, verspreid over Zeeland, Noord-Brabant, Zuid-Holland en Gelderland zjjn aandeelhouders in het centrum, tezamen met het Cen traal Bureau. Reeds in 1951 hield men zich in kringen der landbouwcoöperaties be zig met het vraagstuk van de peul vruehtenafzet. De landbouwcoöperaties kre gen na de bevrijding meer moge lijkheden om hun werkzaamheden ook over het terrein van de aankoop uit te breiden. De sterk voortschrijdende mechanisatie was hierop van grote invloed. Maar aan de andere Kant eiste de bouw van silo's in dit ver-, band grote investeringen. Men ver keerde dan ook destijds - 1951 in de onmogelijkheid nogmaals grote in vesteringen te doen ten behoeve van de peulvruehtenafzet. Het verschijnsel, dat de particulie re handel de peulvruchtenmarkt be heerste, bleef echter de coöpèratoren bezig houden. Genoemd feit veroor zaakte namelijk grote fluctuaties in de prijzen, hetgeen niet in het be lang van de boer is en een normale afzet in de weg- stond- Met name van de zijde van het Centraal Bureau wer daarom aandrang uitgeoefend om 'n betere afzet te verkrijgen. Er werd toen een commissie benoemd, die de vraagstukken zou onderzoe ken. Maar de tijd bleek nog niet rijp. De bemoeiingen van de coöperaties namen echter nog steeds toe. Lang zamerhand werd consolidatie verkre gen bjj de bemoeienissen b\j de aam koop van zaden e.d. Men kon zich toen met andere zaken bezighouden en overgaan tot bestudering van de peulvruehtenafzet. In 1954 nam de activiteit op dit vlak nog meer toe en tenslotte kwam het resultaat voor de dag, het plan voor dit centrum en een op te rich ten bewerkingsvereniging. Exploita tie afzonderlijk bleek te duur, zodat men tot een gëzamenlijk object kwam. Waarom in Zeeland Met cijfers kon toen worden aan getoond, dat het centrum in Zeeland moest worden gebouwd. Ónze provin cie neemt namelijk landelijk de eerste plaats in bij het verbouwen van peul vruchten. wat de groene erwten be treft, kende Zeeland in 1954 een are aal van 7645 ha op een totaal van 28.273 ha. In 1955 waren deze cijfers achtereenvolgens 9485 ha en 32.991 ha. Voor de z.g. schokkers waren de cijfers in 1954 2257 op 3361 ha en 3170 op 4875 ha in 1955. Bovendien nemen Zeeland en Noord-Brabant 43 procent van het landelijk areaal groe ne erwten voor hun rekening. Zee land alleen heeft 65 procent van het landelijke areaal aan schokkers. Dat tenslotte Middelburg vesti gingsplaats van het centrum werd is ook niet verwonderlijk. In de onmiddellijke nabijheid van de Zeeuwse hoofdstad Walche ren, West Zuid-Beveland en Zeouwsch-Vlaanderen wordt namelijk 25 procent van het are aal groene erwten en 45 procent van de schokkers aangetroffen. Voorts heeft Middelburg de bij zondere voordelen, dat het indus trieterrein aan diep vaarwater ligt en dat er gelegenheid is tot aansluiting op het spoorwegem placement. De coöperatieve bewerkingsvereni ging kwam spoedig tot stand. In to taal bezitten de 21 verenigingen en het Centraal Bureau 200 aandelen van 1000 gulden, waarvan er 195 zijn geplaatst. Ieder lid van de vereniging is aansprakelijk voor het vijfvoudige van elk aandeel, waarover het be schikt plus het volstorten van één aandeel. (Vervolg op pag. 5) Te Goes worden theologische vervolg- colleges gehouden De cpmmi&Mé vervolgcollpges, uit gaande van dé provinciale kerkver gadering der Ned, Hérv- kerlt, en van de commissie studiedagen der provinciale Gereformeerde predik kanteneonfereptie zijn tot samen- werking overgegami- Gezamenlijk ia voor het komende seizpep eèu reeks van vijf studiedagen opgezet voor predikanten en kerkelijke me? dewerkers met ais centraal thema: „De Heilige Schrift". Het eerste college zal a-s- Maan dag io October worden gehouden, des morgens half elf in het gebouw van de c,j.m,V„ Wijngaardstraat te Goes, Prof, dr- J-L, Kqle uit Kampen zal behandelen-' „Het heir lige boek in het Oude Testament's Universitaire examens. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde de heer C. van Wallenburg te Middelburg voor het ingenieursexamén Nederlandse land bouw. De heer W. A. Dieleman te Zaam- slag slaagde voor het ingenieursexa men tuinbouw. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieurs examen scheikundig ingenieur, de heer A. C. Poppe uit Vlissingen. Voor het propaedeutisch examen civiel-ingenieur aan dezelfde inrich ting de peren J. Lijk uit Zonnemai- re en T. L. M. Thomaes uit Hoofd plaat, IN PRINCIPE BESLOTEN TOT AANKOOP Bestuursvorm organisatie wordt gewijzigd. Het algemeen bestuur van de Zeeuwse O.B.TJB. heeft in zjjn jong ste vergadering in principe besloten tot aankoop van het pand Boudewijn de Wittestraat 11 te Goes, waarin het secretariaat is gevestigd. Een groot aantal leden zegde spontaan medewerking hiervoor toe. Met de eigenaresse is inmiddels overeen stemming bereikt over de aankoop prijs. Men wil in dit pand behalve net secretariaat ook het boekhoudbu- reau onderbrengen. Over de samenstelling van de Com missie Grondgebruik en Bestrijding Plantenziekten en Plagen van het Landhouwachap in Zeeland, zal ge tracht worden overeenstemming te bereiken- Tot nog toe is dat niet ge lukt. Zeer binnenkort zal overleg tussen de drie C.L.Ö. in Zeeland piaats hebben. In verband met de wijziging van de bestuursvormen van de Neef C.B.T. B., waarbij in de plaats van het hoofd- en dagelijks bestuur, een Bondsraad en een bestuur komt, zijn voor de Zeeuwse C.B.T.B. in de bondsraad aangewezen de heren C. de Putter en P. Ton en als plaats- VAN TOT ZESTIG JAAR GETROUWD. De heer J. J. Wijkliuijs en mejuf frouw C. Bliek, nu wonende in Arne- muiden, stonden op 11 October 1895 Dinsdag aanstaande dus zestig jaar geleden voor de ambtenaar van de burgerlijke stand en gaven elkaar liet ja-woord. Dit heugelijk feit wordt dus volgende week ge vierd en de heer en mevrouw Wijk liuijsBliek respectievelijk 83 en 79 jaar oud zullen zich kunnen verheugen in de belangstelling van Velen, onder wie vanzelfsprekend hun *nderen en kleinkinderen. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Woensdag jl. vierde het echtpaar CornellsTermont te Hoofdplaat zijn vijftigjarig huwelijksfeest. De buurt bewoners hadden voor een keurige versiering van de woning der jubila rissen gezorgd en er wapperden vele vlaggen. In de avonduren bracht de muziekvereniging „Oefening Baaj't GEEN RUZIE De buurvrouwwaar de nogal self-> bewuste driejarige Vlissingse Joost op ongeregelde tijden een visite pleegt af te leggenwas die middag niet zo best over hem te spreken. Joost kwam argeloos aangewandeld, in geselschap van zijn zesjarig zusjeen wilde de conversatie opgewekt inzetten. Maar de buurvrouw was hem voor. ,,Wat heb ik gehoord?" zo sprak ze op een wat dreigend toontje, „ben jij gisteren weggelopen?" Want dat was zo. Joost was enkele uren zoek ge iveest, zoals dat by kleuters wel meer pleegt voor te kamen. En buurvrouw besloot enige paedagogiek te bedrijf ven. „Jij mag niet.weglopen. Dat is vre selijk stout", vervolgde ze, maar Joost zweeg. „Vind je zelf niet vroeg se tenslotte en toen kreeg ze antwoord. Met een verbeten trek om zijn mond sprak Joost tot z'n zusje: „Kom mee. Ik ben hier niet gekomen om ruzie te maken Kunst" onder grote belangstelling een serenade, hetgeen voor de feest vierenden aanleiding was om een vreugdevolle rondedans te maken, OVER DE DIJK. Twee drijvende bokken hebben deze week bij Sirjansland een ste vig karweitje opgeknapt. In ver band met de aanstaande verho ging van de dijk ter plaatse moest een zandzuiger over de nieuwe af sluitdijk van het dijkwater wor den gezet. MOOIE GIFT. Uit de opbrengst van de onlangs te Brouwershaven gehouden bloemen tentoonstelling „Floralia" zal een be drag van drie honderd gulden worden overgemaakt aan de tuberculosebe» strijdingsafdeling van het plaatselij ke Groene Kruis. Het spreekt van zelf, dat de dankbaarheid van het Groene Kruis-bestuur voor deze mooie gift groot is NU DE BIETEN. Nu <le aardappel ltanipioensr ace blijkbaar ver achter de rug is, maakt de heer Jae. Westveer te Driewegen een aanvang met de strijd om de grootste suikerbiet. De lieer West- veer voerde aan de haven van Elle- woutsdijk p.m. een suikerbiet aan met een gewicht van 4,2 kg, vervangend lid de heer J, A. v. d. Bijl uit Zonnemaire.Ook de secre taris gaat deel uitmaken van de Bondsraad. In het bestuur 'van de Ned- C.B.T.B. wordt als lid aange wezen de heer C. de Putter en gis plaatsvervanger de heer P- Ton, Besloten Werd eèn belastingcom missie in te Stellen ter behandeling van problemen als waardering van landbouwgronden, vee e.d. Voor deze commissie zullen enkéle belastingdes kundigen, een tuinbouwdeskundig een gronddeskundige en een veeteg] Over de samenstelling en werkwij ze van de Grondkamer voor Zeeland is overleg geweest tussen de 3 O.L. O. in Zeeland en de Grondkamer zelf. Binnenkort zullen hierover nadere voorstellen van de Grondkamer ko men. Besloten werd het juridisch advi seurschap van mr J, G, v. d, Burgt vóórt te zetten. BOUWBUREAU Nu het Bouwbureau van de Land bouw ih Zeeland door enkele organi saties zal worden voortgezet, aient eèn nieuwe organisatorische en juri dische vorm gevonden te worden. Een kleine commissie heeft daartoe Statuten opgesteld, die dqqr Het be stuur bezien zullen worden. Qver een en ander zal nader advies worden in gewonnen Getracht zal worden het bijkantoor van het Bouwbureau van de Land bouw te Zieriltzee nog een jaar te handhaven. Verder werd o.m. nog gesproken over de loonpolitiek, inkrimping van de varkensstapel, de politiek van de minister t.a.v. het koolzaad, de nor men voor de gewassensehade in het rampgebied, de kostprijsberekening van het L.E.I. enz. dan zoudt U kunnen zien, dat zich daarin dikwijls ijs afeet, terwijl het buiten nog ver „boven nul" is. Door de snelle verdamping vgn ylnehtige benzine koelen de metaal- delen van de carburateur ze pterh kf, dat bij kil en vochtig weer de waterdamp uit de lucht als ijs daarop neerslaat. Gevolgen: minder motorvermogen, hoger benzineverbruik en grote kans op af slaat» van de motor! Tank Esso Extra Winter Grade. De vluch tigheid van deze benzine is aangepast aan de eisen van de winter, maar zij bevat bovendien een speciaal „anti-stalling" in grediënt tegen ijsyorming. Daardoor: snellere start, sneller op temperatuur, geen krachtver lies, lager ben.zmwb.ruik en geen motor die nfslaaf! ;;:h vX:::X x:xx Drankmisbruik oorzaak Vopr de rechtbank te Middelburg stond gisteren terecht de eiectrisch lasser M. W. de D. uit Terneuzen, die op 20 Juli op de Axelse weg een on geluk heeft veroorzaakt doordat hij geen voorrang .verleende aan de mo torrijder O. W. D-, eep 21-jarige automonteur. Een botsing bleef niet uit en de motorrijder kwam zó te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak, waardoor hij bijna vier weken niet kon werken. Waren deze feiten al ernstig: het bleek bovendien, dat verdachte ta melijk beschonken óp zijn bromfiets zat en in dip ptgmming'hpt ongeluk veroorzaakte, pe officier van justi tie, mr, G. J. B. van der Diisspn, vroeg veroordeling van verdachte tot een gevangenisstraf voor dp tijd van twee weken. Uitspraak op 21 Pet. Benoemingen. Ter gemeente-secretarie van Krui- ningen zijn benoemd de heren J. Dek ker te Yerseke en G. L. Woudstra te Middelburg, beiden in de rang van typist. RAAD BIJEEN Discussie over openstelling Abdijtoren- De raad Middelburg besloot Vrijdag» middag tot instelling van een huur- ppmmissie en benoemde daarin de he ren B. A. van Verre, voorzitter, I, van Loo, vice-voorzitter, mevrouw A. Rui tenbeek en de heren A, Flipse en K, j, vgn Lop, Bij de vaststelling van een verorde ning inzake bezichtiging van de Ab dijtoren, stelde de heer A. J. Schot (S. G.P.j voor, om de toren op Zondag voor het publiek gesloten te verkla ren. De burgemeester, mr. dr. N. Bol- kestein, deelde mede, dat deze opens Advertentie Koninklijke Draisma van Valkenburg N.V. ^telling is gebeurd in het afgelopen seizoen op verzoek van de torenwach ter zelf. Het voorstel van de heer Schot werd verworpen met 9-7 stem men (vóór wethouder J. W. Kögeler (A.R.), ir. H. Steur (A.R.), A. J. Ka- land (C.H.), J. S. Hoek (A.R.), W. P. J. Baars (C.H,), A. J. Schpt (S.G.P.j en mr. P, vgn Empel (C.H.). Enige discussie ontstond rond het voorstel tot vaststelling van een schoolgeldverordening voor de muziekschool, waarbij de he ren Hoek, üqhpt en Kslémd hun twijfel uitgeraken evep het ver bindend gijn van de?e verpfde- ning, Het pntwerp werd overi gens z.h.s, vastgesteld. Een aantal agendapunten ging zon der digeussie en zonder Jipof gelijke stemming onde? de hamer door. Ten* slotte werd gesproken over een nieu we subsidieregeling voor de muziek korpsen. De heer M. A. L. Hubregtse (P.v.d.A,), wilde ook andere vereni gingen, mandoline-, aeeordepn- en vooral ook de pijperkorpsen in de re geling opnemen. De heren W, P, J, Baars (C.H,), pleitte eveneens v§e.r pijperkornsen en noemde in dit ver band met name „Juliana" en mr, P. vgn Empel (C.H,) vroeg of B, en W. nog eens wilden nagaan of het niet mo gelijk was, het Leger des Hells een ho ger bedrag te verlenen dan 100,-, zo als nu in de regeling was opgenomen. Namens het college verklaarde wet houder jhl', mi', T, A, J,. W» jsphprer, dat men is uitgegaan van de bestaan- Naar wjj vernemen hebben verte genwoordigers van gemeenten oj Walcheren, Noord- en Zuld-Bevelana, betrokken bij het Drie-Eilandenplan, gistermiddag gelegenheid gehad lmn belangen ten aanzien van dit Plan naar voren te brengen bij het College van Gedep. Staten en bjj de leden van de Deltacommissie van het provinciaal bestuur. Voorts waren bij deze bijeenkomst tegenwoordig vertegenwoordigers uit kringen van landbouw, visserij, pol der- en waterschapsbesturen en van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse Eilanden. Brouwershaven heeft van Ged. Sta ten bericht ontvangen, dat er geen be zwaar bestaat tegen de bouw vaij een slujs ip het havenkanaal. Het betreft hier een keerglpis niet dubbele deuren, waarvan de riuishpof- den een hppgfe krijgen van zes meter boven N.A.P. Pe gporlaatbreeöte zal acht en halvé meter bedragen, Dit werk zal wprdèn ihfigevperfl in de periode van April tof October 1956, volgen§ liet plan van" liet technisch bureau van de Vereniging van Neder landse Gemeenten te Amersfoort, naar het ontwerp van ir, Klein, Door de totstandkoming van dit werk zal de huidige waterkeringsdam qp de haven dit jaar voor het laatst dipnst ÖPeh, zpdat Öe hayenbewpners in de tppkomsf bij hoog water de vloedplanken niet meer behoeven te gebruiken. Aanrijding in Krabbendijke Voor de rechtbank te Middelburg stond gisteren terecht de conducteur van de N.S., E. W. Uit Roosendaal, die op 22 Maart een aanrijding ver oorzaakte in de Dorpsstraat te Krab bendijke. Verdachte wgrd door dp kantonrechter te Middelburg veroor deeld tot eep geldboete van veertig gulden subs. 14 dagen. Hij moest uitwijken voor een fiet ser en daarna plotseling remmen voor een bus en raakte zodoende een geparkeerde volkswagen van de ver tegenwoordiger A. K. uit Goes, Deze had het voorval wel gezien dóch niét opgemerkt, dat zijn wagen werd be schadigd. De chauffeur van de bus had dé botsing achtei' wel gezien; na derhand waarschuwde hij cje verte genwoordiger. Verdachte bleef even wel volhouden, dat hij de botsing niet had veroorzaakt. Pe officier van jus titie eiste bevestiging van hei vonnis van de Kantonrechter; uitspraak over veertien dagen, Collecte, De collecte te Zaamslag ten bats Van de reclassering bracht 107,36 op, de toestand, Komen er meer verzoe ken, dan zal men opnieuw een stand punt dienen te bepalen. Hei pijper- korps hééft wel de sympathie van B. en W„ mpar ten tijde van de voorbe reiding van het onderhavige voorstel, was nog geen verzoek om subsidie bin nengekomen. KUNST Bach, Krebbers en Olof. ROTTERDAMS KAMER ORKEST, CONCERT- EN GEHOORZAAL, MID DELBURG. VIER werken van Bach werden gisteravond uitgevoerd in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg door het Rotterdams Kamerorkest onder leiding van Piet Ketting en de' belangstelling voor dit concert was zo groot, dat de zaal practisch uitverkocht was. Wellicht kwam het niet alleen door Bach uit Leipzig, dat er zoveel publiek was, maar ooK door Krebbers en Olof uit Den Haag. Welnu, gedrieën hebben zij het recht om mensen op een najaarsavond van huis en haard naar de Concertzaal te lokken, want de eerste is een com ponist, die nooit meer is geëvenaard en de beide anderen zijn werkelijk grootmeesters op hun instrument! En wanneer men nu weet, dat de na men van Bach, Krebbers en Olof in één adem op een programma voor- kpmep, dan is er maaf één mogelijk heid: het beroemde dubbelconcert! De „Residentie-orkestmeesters" speelden het gisteravond na de puuze en plaatsten mpt hun spel deze kris talheldere, logische muziek als hét ware-midden in het publiek, dat er zo verrukt van was, dat het aan hgt slot Krebbers en Olof steeds weer opnieuw terugriep. Terecht overigens, want beide violisten vertolkten dit grpotse we»'H brillant en met fille respect jegens de „Dritté ihi Bun- de", de componist, Dat réspect werd niet de geheje avond opgebracht en het was met name het orkest, dat wel eens die eerbied uit het oog -= of liever ge zegd: uit het oor verloor, Dat ge- bpurde bijvoorbeeld ig de vierde Sui te in D en vooral in het Triplecon- cert in A, waardoor men soms de neiging had het geluid van de strij kers te vergelijken met hard-staal. Er zat over het algemeen wat weinig souplesse jn de orkestklank en mis-, schien daardoor klonk vooral de be- feleiding van het concertino (Jóhan 'eltkamp, fluit, Bertha Kalff, viool, en Hans Philips, cembalo) in dit Triplepóncert vaak te luid. Bovendien ging men van de veronderstelling uit, dat de natuurlijke klank van de cem balo, althans in dit concert, te gering van volume was voor de concertzaal, zodat ipén een microfoon met ge luidsinstallatie bij het instrumeb1" opgesteld.'Was dat wél nodig? kan er over twisten en men kan ër pok het zwijgen aan toe doen. Laten Wij in elk géval een goede kant (dé enige?) vafï deze ingreep vermel den: dé uitmuntende kwaliteiten van Hahs Philips als clavecynist werdén nu een" ieder volkomen duidelijk. Hij speelde zijn partij in dit Tripléconcert voortreffelijk. Het vierde Brandenburgs Concert vormde het slot van deze avond eji hier werd het concertino gevórmd door Johan Feitkamp en Frans Ves- ter, fluit en Theo Olof, viool. Enthou siast spel bij het órkést eri een uiterst dankbaar publiek. De organisatie van dit concert werd verzorgd door de Zeeuwsë Volksuniversiteit. Voldoende werk aanwezig. B. en W. van Goes stellen aan de raad voor 'toe te treden tot een ge meenschappelijke regeling voor het oprichten en 'instandhouden van een - werkplaats voor minder validen te Goes, voor de Bevelandse gemeenten. Zoals bekend, ging de gemeente Goeg in 1954 óver tot de bouw van een dergelijke werkplaats. De ont wikkeling hiervan verloopt tot nu foe bevredigend. EeU gemis blijft, dat industriële opdrachten niet in voldoende maté kunnen worden ver- kregen, doordat dit veelal afstuit pp; de noge transportkosten. Niettemin zijn er voldoende andere opdrachten in portefeuille, zodanig, dat voor de ca, 40 personen, die momenteel in de werkplaats zijn ondergebracht, in ruime mate Werk aanwezig is. Naast plaatsing van minder-vali den uit de gemeente Goes, kon suc cessievelijk worden overgegaan tot plaatsing van dergelijke personen uit andere Bevelandse gemeenten. Zo zijn op het moment reeds bij de werk plaats betrokken de gemeenten Heinkenszand, 's-Heerenhoek, Baar land, Waarde, Driewegen, Krabben dijke, Kloetinge, Yerseke, Kruinin- gèn, Nisse, Kortgene èn Wissekerke. Dit heeft er toe geleid, dat B. en W. van Goes thans de tijd aangebroken achten over te gaan tot een geza menlijke exploitatie van de wérk- plaats door de gemeentebesturen van 1 Zuid- en Noord Beveland, Door deze samenwerking zal dë exploitatie zo- Wel ih financieel als in technisch opzicht, pas goed mogelijk zijn en tastbare resultaten kunnen opleve- VANDAAG. Middelburg Electro: „Het loon van de angst", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De fantastische rit'1, (14 jr.). 20 uur; Schouwburg: Provin ciale Herdenkingsbijeenkomst 50-jarig bestaan kinderwetten, 10.45 uur. Vlissingen Luxor: „De wraak van de vaandrig, (a.l,), 19 en 21 uur- Alham- bra: „A C en de mummie", (14 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „De zigeunerbaron", (a.l.), 19 en 21 uur. Singelloop Hellas, Oostsingel, 16 uur; Terrein Ruyterlaan: Circus van Bever, 20 uur. MORGEN. Middelburg Electro: „Walt Disney festi val", (a.l.), 15.30 uur, als vandaag, 19 en 21.15 u.; Schouwburg: als vandaag. 14.30 en 20 uur. Vlissingen Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. GoesGrand: als vandaag, 19 en 21 uur en „De pgs des doods", (14 jr.), 15' VUT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2