KA PP IS EN VE GROENE WIMPEL AFSCHEID VAN SCHOOLHOOFD ROSENDAAL IN MIDDELBURG WALCHEREN RAMPENFONDSJEUGDHUIS VOOR ZIERIKZEE ONMOGELIJK? MARKTBERICHTEN KLANKEN uit de AETHER DINSDAG 4 OCTOBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 NA 46 DIENSTJAREN GEPENSIONNEERD Vele hartelijke woorden. Tijdens een bijeenkomst, die Maan dagavond in de „Gouden Poorte" in Middelburg werd gehouden, hebben velen afscheid genomen van de heer F. A. Rosendaai, die wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 October jl. eervol ontslag als hoofd van de open bare lagere school C verkreeg. Aan het adres van de scheidende werden vele hartelijke woorden gericht van verschillende zijden, hetgeen nog eens bevestigde, dat de heer Rosendaai, die het onderwijs niet minder dan 46 jaar diende, in brede kringen een zeer bekend en bemind man is. De heer Rosendaai begon bij het onderwijs in Hoek, in 1909. Enkele jaren later werd hij in Middelburg benoemd, waar hij tot 1923 als onder wijzer werkzaam was. In 1923 werd hij hoofd van de openbare lagere school in St. Maartensdijk. Vijf Jaar later ging hij' wederom naar Middel burg om daar tot 1932 als hoofd van het centraal zevende leerjaar werk zaam te zijn. In laatstgenoemd jaar werd de heer Rosendaai benoemd tot hoofd van school C, die toen nog aan de Lange Delft was gevestigd, maar later in het huidige gebouw, aan het Cellebroershof, kwam. Deze afscheidsavond, belegd door de oudercommissie, werd geopend door de heer C, Roelands, die de heer Rosendaai alshoofd is opgevolgd. Deze haalde enkele herinneringen aan de verstreken periode op, dankte de scheidende voor de ondervonden vriendschap en sprak voorts de hoop uit, dat aan de benauwdheid, waar in thans de school verkeert, spoedig een einde mag komen door het bou wen van een nieuwe school in het Westelijke deel van de stad. Tot slot overhandigde spr. een blijk van waardering. De heer J. v. d. Berge, voorzitter van de oudercommissie, dankte de scheidende in waarderende bewoor dingen voor het onderwijs, dat deze aan zovele leerlingen gaf. Ook hij liet zijn woorden van een geschenk ver gezeld gaan. De heer C. J. Geldhof voerde hierop het woord als oudste van de leerkrachten, die aan de school zjjn verbonden. Spr. prees o.a. de kwaliteiten van de heer Rosendaai als onderwijzer. De wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler, merkte op, dat het hem zwaar valt afscheid van de heer Rosendaai te nemen na vele ja ren van goede samenwerking. Hij betreurde, dat in het verleden de om standigheden er toe hebben geleid, dat school C van een zesklassige tot een vijfklassige werd teruggebracht. Helaas slaagde men er tot dusver niet in de school weer tot een volle dige te maken. Spr. betoogde dat de heer Rosen daai zich steeds met volle inzet van zijn persoonlijkheid voor het onder wijs heeftgegeven. Door zijn werk zaamheden in het nijverheids- en kleuteronderwijs nam de scheidende in Middelburg een centrale plaats in. Namens het gemeentebestuur zegde de heer Kögeler de heer Rosendaai dank voor al diens werk. Hij bood hem een herinnering aan. „Open karakter" Hierna sprak de heer A. A. Leen- houts, inspecteur van het lager on derwijs in het ressort Middelburg. Deze spr. wees o.a. op de invloed, die de onderwijzer op zijn leerlingen uit- Circus van Bever Vandaag Dinsdag verrijst aan de Nieuwe Markt te Vlissingen we derom de grote zes-masten-circustent van Van Bever en vanavond reeds wordt de eerste voorstelling gegeven, die zal worden herhaald op Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond. Woens dagmiddag is er bovendien een speci ale voorstelling voor de jeugd. Het uitgebreide programma voor de ze voorstellingen houdt een belofte in, want Van Bever verzekerde zich ook voor dit seizoen weer van een keur van artisten en een uitgelezen groep dieren. IJsberendressuur, acrobaten, voetbalhonden, evenwichtskunstenaar, paardendressuur, clowns en Romeinse krachtspelen, ziedaar enkele aantrek kelijke nummers uit het repertoire, dat het publiek uit Vlissingen en omge ving wordt aangeboden. Waar zijn onze schepen? Annenkerk-2 p. Ceylon naar Aden. Aardljk 1 te Rotterdam. Aagtedijk 2 te Soerabaja. Alamak 2 200 m. O. v. Str. Messina. Amerskerk 2 v. Hongkong n. Shanghai. Crania 3 te Curagao. Delfshaven 2 150 m. N. v. Den Helder n. Narvik. Eos 2 v. Istanbul n. Yerakini. Gaastei'kerk 2 te Hamburg. Gouwe 2 p. Kaap Vilano n. Dakar. Japara (K.R.L.) 2 v. Aarhus n. R'dam. Kabylia 2 625 m. N.O. v. L. Marquez. Kalydon 2 p. Torrestraat n. Miri. Koratia 2 250 m. W. v. Sabana n. Pernis. Larenberg 2 te Sapele. Lievevrouwekelk 3 te Rotterdam. Maashaven 2 p. Recife n. Rio de Janeiro. Mariekerk 3 te Antwerpen. Mataram 2 te Ternate. Macoma 2 v. Port Said n. Fedala. oi-anje 2 100 m. N.O. Massana n. Suez. Pendrecht 2 te Rotterdam. Perna 2 te Willemstad. Prins Frederik Willem 2 v. Rotterdam n. Bremen. Rondo 2 550 m. O. v. Socotra n. Suez. Schie 2 te Christobal. Sliedrecht 2 p. Socotra n. Mena. Sinabang 2 te Hollandia. Sibajak 2 225 m. N. Chagos n. Frem. Tomori 2 500 m. W. v. Sabang n. Belawan. Tibia 2 v. Rasalhadd n. Bahrein. Waterman 2 p. Kanaal n. Amsterdam. Willem Ruys 2 p. Gibraltar n. Port Said. Weltevreden 1 v. Port Said n. Napels. Willemstad 1 p. Kaap Lands End. Zuiderkruis 1 op St. Laurens n. Rotter- dam, Zeeland 2 180 m, W. v. Sabang n. Belawan. oefent. Hij schetste de heer Rosendaai als een man met een open karakter, die een grote liefde voor het kind heeft. Over liet huidige karakter van de school merkte de inspecteur nog op, dat het belangrijker is met welke mensen men in een school „staat" dan met hoeveel. Overigens onder schreef hij het streven van het ge meentebestuur om de school weer te vervolledigen. Tenslotte spraken nog de heren J. W. Almekinders, namens de collega's hoofden van openbare lagere scholen ln Middelburg, mr. dr. A. Veenhoven, uit naam van „Volksonderwijs" en W. Hardon, voor de afdeling Middelburg van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging. De heer Rosendaai sprak een dankwoord. Het verdere deel van de avond werd geheel door een aan tal leerlingen verzorgd, dat met zang en muziek zijn gehoor uitste kend amuseerde. Indische markt op voetbalveld in Havendorp Op Vrijdag 7 en Zaterdag 8 Oc tober wordt in Vlissingen op het voetbalterrein bij Havendorp in Vlissingen een „pasar-malam", een feestelijke avondmarkt, gehouden, die wordt georganiseerd door het veteranen-legioen Nederland tot steun aan het kolonel H. J. Schmidt- fonds. Op deze „pasar-malam" zal een echte Indische sfeer heersen. Zo zal er op vele plaatsen een „wa- roeng", winkeltje, staan, waarin men terecht kan voor vele indische lekkernijen. Bovendien zal er vrij wel doorlopend Oosterse muziek te beluisteren zijn. Vrijdagavond zal de heer J. P. Maspaitella uit Ambon de „pasar-malam" officieel openen. Bij schilderen van dak gevallen. Maandagmiddag kwam de heer J. d. K. bij het schilderen van een dak in de Brouwerjjweg te Oostkapelle te vallen. De ontboden geneesheer dokter Bom constateerde een beenbreuk. Het slachtoffer werd per ziekenauto van het Gasthuis naar het ziekenhuis in Middelburg gebracht. Middelburg De heer J. A. van Tuijl jubileerde bij de P.T.T. Dezer dagen vierde de heer J. A. van Tuijl uit Middelburg, vakman le klasse bij de P.T.T., zijn 40-jarig ju bileum. De jubilaris, die thans bijna 54 jaar oud is, Werd in Middelburg geboren en trad op 1 October 1914 in dienst van een particulier tele foonbedrijf in Vlissingen. Nadat dit bedrijf door de P.T.T. was genaast, trad de heer Van Tuijl in rijksdienst. B\j het publiek van Middelburg en omstreken geniet hij bekendheid als „Toon, de storingsman." Ter gelegenheid van het jubileum werd in de vergaderzaal van de in spectie der P. en T. in Middelburg 'n bijeenkomst gehouden De eerste, die de jubilaris op hartelijke wijze toe sprak was ir. R. Diks, directeur van het telefoondistrict Breda. Deze me moreerde de loopbaan van de heer Van Tuijl en overhandigde hem de be kende enveloppe en een oorkonde. Ook de heer E. K. Striker, sectie chef, richtte waarderende woorden aan het adres van de jubilaris. Deze spr. speldde de heer Van Tuijl de gouden P.T.T.-ster voor 40 jaar trou we dienst op. Als chef buitendienst sprak daarna de heer G. J. Zembsch, terwijl namens de collega's nog de heer J. Krijger het woord voerde. Er werden enkele geschenken aangebo den. Voor mevrouw Van Tuijl waren er bloemen. De heer Van Tujjl sprak tot slot een dankwoord. Concert in de Graanbeurs Het concert van het Middelburgs Muziekkorps, dat 15 September j.l. niet kon doorgaan, zal nu Donderdag 6 -October a-.s; in de Middelburgse Graanbeurs op de Dam worden gege ven. Onder leiding van de dirigent Piet de Roorj aanvang 20 uur zal het volgende programma worden afgewerkt: 1. Territoriale, mars, H. L. Blankenburg; 2. Antigone, ouver ture, F. Rousseau; 3. Negermelodieën, Foster-Guzzan (op veelv. verzoek) 4. Potpourri populaire", A. Delbecq; 5. Westkapelle, mars, P. de Rooij; pauze; 6. Finlandia, symphonisch ge dicht, J. Sibelius; 7 Auf der Wacht (cornetsolo de heer Hariot), Dïemer; 8. La housarde, valse militaire, L. GanneF. Jakma; 9. Jubelklange, mars, E. HebeiMolenaar. Sint Laurens N.C.V.B. vergaderde De afdeling St. Laurens van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond kwam voor de eerste keer in dit sei zoen bijeen onder voorzitterschap van mevrouw D. H. Baas-Kemp. In deze bijeenkomst sprak ds B. F. C. de Groot uit Vlissmgen over „Amos en de sociale vragen". Besloten werd deel te nemen aan de in October a.s. te houden algemene vergadering. Oost- en West-Souburg N.C.V.B. vergaderde De afdeling Souburg van de Ned. Chr. Vrouwen Bond kwam onder lei ding van de presidente, mevrouw Arendse-Huson in vergadering bij een. Deze avond werd bijgewoond door mejuffrouw Kemming, luitenan te bij het korps Milva, die op aan trekkelijke wijze een causerie hield over het werk, dat deze dames ver richten. Een en ander werd met en kele films toegelicht. Daar eveneens leden van andere verenigingen wa ren uitgenodigd was er voor deze le zing veel belangstelling. Burgerlijke Stand. ZOUTELANDE. Ondertrouwd: A. Janse, 25 j. en L. Kleinepier, 23 j. Vlissingen Amateurgroep Vlissingen vierde eerste lustrum De „Amateur Groep Vlissingen" (A.G.V.) vierde Zaterdag haar eerste lustrum. Ter gelegenheid hiervan werd in het Concertgebouw te Vlis singen de klucht in drie bedrüven van Harry van Batenburg Betsy" of „De grijns om de duiten" opge voerd. Dit stuk speelde zich af ten huize van de deftige familie Dedoudelaire. Papa had weinig te vertellen in het bijzijn van zijn ega, evenals zijn dochter Bets met het knoedeltje. Zij leefde als oude vrijster en had de hoop om nog eens een man te krij gen al lang laten Vliegen. Maar dan verschenen er plotseling twee neven die beiden probeerden Bets te be machtigen, tenminste dat was hun bedoeling, want op die manier kon den zij een ton geld verdienen, van een onbekende oom. Deze oom, een kapitein op de grote vaart, kwam met zijn bootsmaat plotseling bij de familie op bezoek. De eikenhouten butler Jasper en het lieftallige dienstmeisje vormden een grote tegenstelling, maar hoor den toch zeker in deze klucht thuis. De vriendin van Bets, Gravin Ai-isti- de van Bluttenbeurs, ook nog steeds vrijgezel, maakte het gezelschap compleet. De heer I Hubregsen trad voor het voetlicht als de „gedevalueerde" land heer, hetgeen hg voortreffelijk deed, evenals mevrouw M. Boogerd-v. d. Eijk als Ursula de gedistingeerde „betere helft". De rol van Bets werd op een goede manier vertolkt door mevrouw A. Flipse-Berrevoets. De heren C. Elïch en F. Boel, de neven van de familie, traden op als twee goede toneelspelers. Mejuffrouw M. v. Eenema, als het lieftallige daghit je speelde aardig. Als Karei Bonk, met zijn brede lach was de heer J. Stuut de juiste persoon De heer A. v. Wijngen had veel succes met zijn effen gezicht als butler Jasper. Ari- stide, gravin van Bluttenbeurs en Kees Kleun, bootsman werden aardig vertolkt resp. door mejuffrouw M. v. d. Eijk en de heer A. v. Wensveen. RAAD MELISKERKE Verhoging algemene uitkering aan minister verzocht Meliskerke zal aan de minister van Binnelandse Zaken een verzoek rich ten om verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor het jaar 1956 te mogen ontvangen. De hogere bijdrage is nodig in ver band met de hoge onderwijskosten, die op de begroting drukken. Dit werd besloten tijdens de gemeente raadsvergadering, waarin ook de be groting 1956 werd aangeboden. Bur gemeester A. J. Huijsman, deelde voorts mee, dat de toren moet wor den ontgraven om het plan voor de restauratie te kunnen begroten. Dit laatste werk is opgedragen aan de aanemer Jakobsen. Deze firma zal ook de gewenste verbetering uitvoe ren aan de keukens van de 10 premie- woningen in de Bergstraat. Besloten werd, dat voor één jaar een kasgeld lening zal worden aangegaan van 30.000 a 1% voor de financiering van een in de Bergstraat te bouwen woning. Zes woningen aan dezelfde Anvertentiej Stramheid is een waarschuwing: Bheumatiek ligt op de loer. Wfloi er tijdig bh 1 Veem Kruscben! Stramheid is een eerste aanwijzing dat Rheumatiek U bedreigt. Met het stijgen der jaren verslappen de bloed zuiverende organen. Onzuiverheden in het bloed worden niet meer regel matig afgevoerd; ze hopen zich op; zetten zich geleidelijk vast in de ge wrichten. En op 'n kwade dag kunt U niet meer op of neer van de pijn. Met Kruschen smoort U het kwaad in de kiem. De zes minerale zouten brengen Uw bloedzuiverende organen weer op „volle toeren". Met verjong de kracht zuiveren zij dan Uw bloed en stimuleren de bloedsomloop. straat zullen tegen kostprijs aan de huidige huurders worden verkocht. Vastgesteld werden een ambtena renreglement, een arbeidsovereen- komstenbesluit voor het gemeente- personeel en een nieuwe verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting. Een premie van 500 werd toegestaan voor woningverbetering en woning splitsing. Trjdens de discussie werd nog gewezen op het belang van deze regeling voor huisbezitters. Aan het Wegschap Walcheren werd hét onderhoud van de Manckerseweg binnen de bebouwde kom der ge meente opgedragen, zulks tegen jaar lijkse afrekening der gemaakte kos ten. De wo'onruimtecommissie werd in haar geheel herbenoemd. Een nieuw te bouwen woning herbouw- plicht zal onder de plaatselijke aannemers worden aanbesteed. SwiftScampolo 133 De met spanning tegemoet geziene wedstrijd Swift-Seampolo is wel op een grote overwinning voor Swift uitgelopen, doch de uitslag was wat geflatteerd, hoewel Swift vooral na de rust veelal in de meerderheid is geweest. Voor de rust gaf Scampolo uitstekend partij. Het duurde gerui me tijd voor mevrouw Wisse Swift aan de leiding kon brengen Het was dezelfde speelster die na een afge keurd doelpunt, Swift met 2-0 voor bracht. Scampolo kon het niet tot goede doelkansen brengen, hoewel -het veldspel goed was. Nog voor de rust bracht A. Goedbloed de stand op 3-0. Na de hervatting liep Swift hard van stapel en door doelpunten van mevrouw Bruggeman, mei. van Dalen (tweemaal), werd spoedig de stand tot 6-0 opgevoerd. Zelfs bracht me vrouw Wisse de stand op 7-0, voor Scampolo door Schoonakkers de eer kon redden. Swift sloeg terug, door doelpunten van Goedbloed en me vrouw Bruggeman liep het uit tot 9-1, doch nu kwam Scampolo goed terug en door mooie doelpunten van mej. Leunis en Schoonakkers kwa men de gasten op 9-3. Toen werd het tempo Scampolo echter' te machtig en door doelpunten van mevrouw Wisse, J. Wisse, A. Goedbloed en mevrouw Bruggeman werd de stand tot 13-3 opgevoerd, waarmee het eind kwam van deze door scheidsrechter Rol rustig geleidde wedstrijd. (Slot van pag. 1) De exploitatie zal voorts door de vertegenwoordigers van de gezamen lijke levensovertuigingen moeten ge schieden. Dus er is hier géén sprake van zoals het sprookje wil, dat nog hardnekkig in Zierikzee de ronde doel dat het Rampenfonds gratis een „modern" jeugdcentrum aan Zierik zee zou geven. Waarheid is dat een overigens „publiekelijk" nog steeds onbekende som, vermoedelijk tussen de zestig- en zeventigduizend gulden als stichtingskapitaal voor een jeugdtehuis wordt geschonken, maar dat de suppletie gemeenschappelijk door Zierikzee moet worden opge bracht. Een sober en aan het doel beant woordend huis kan op 230.000 ge taxeerd worden, zodat er 160.000 dient te worden bijgepast. Dat is voorshands uit eigen middelen on mogelijk, zodat slechts een lening hulp kan bieden. Men behoeft wer kelijk geen accountant te zijn om te berekenen, dat aflossing 3200. rente 3200.concierge KERKNIEUWS Ds. W. Fabei 70 jaar Vandaag (Dinsdag) hoopt ds. W. Faber te Hoogeveen, emeritus pre dikant van de Gereformeerde Ker ken in Nederland, de leeftijd van de sterken te bereiken. Ds. Faber werd op 4 October 1885 geboren, bezocht de gymnasia te Zetten en te Kampen en studeerde vervolgens eerst twee jaar rechten en daarna vier jaar theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1913 zijn candidaatsex- amen deed. Op 29 Maart 1914 werd cand. Faber door prof. dr F. W. Grosheide van Amsterdam te Schip luiden in het ambt bevestigd. Op 21 Maart 1920 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Serooskerke, vanwaar hij op 7 December 1924 naar Hoogeveen vertrok. Deze, zijn derde en laatste gemeente, diende ds. Faber tot 1 April 1954, toen hem na 40 volbrachte dienstjaren emeri taat werd verleend. Na zijn eme ritaat werd hij benoemd tot gees telijk verzorger van het ziekenhuis „Bethesda" te Hoogeveen. Van Augustus 1914 tot April 1918 en in de mobilisatie 1939/1940 was ds. Faber in actieve dienst als veld prediker. Als predikant van de Zen dende kerk van Hoogeveen maakte ds. Faber deel uit van de Soemba- zending. Van zijn hand verscheen een boekwerk „Grondbeginselen der Wijsbegeerte". Verder was hij vaste medewerker aan het DrentsOver ijssels Kerkblad en verzorgde daar voor de rubriek „Uitleven der Ziel". NED. HERV. KERK. Ds. D. J. van Dijk, Ned. Herv. pre dikant te Sint-Annaland ontving een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente van Kampen. (Vacature ds. L. Blok). Ds. v. Dieren, N. H. predikant te Ede, heeft bedankt voor het beroep naar Tholen. VICARIS BENOEMD. Door de kerkeraad van de Ned. Hervormde gemeente te Terneuzen werd tot vicaris benoemd de heer A. van Haarlem te Leiden. VEILING „WALCHEREN" 3 Oct. Appelen: Cox Orange Pippin A 42—47, C C 34, I I 41—48, III 22. I K 25—42, Laxton Superbe I 30—36, idem K 23, Glo rie van Holland I 29—34, idem K 29—31, Transparant de C. I 43, idem K 33—36. Jaques Lebel K 29. Peren: Bonne A 35, Louise B 32—33, C 26, I 2836, n 1521, K 21.35. Conference I 40—44, id. II 26, id. K 30—36. WiUiam Duchesse I 28—29. K 24. Kraaiperen K 28— 31. Tomaten A 20—38, id. B 20—36, id. C 2029. Netmeloenen 2045, Suiker- en Ananasmeloenen 31—59, Frankenthaler I 111115, id. n 96110. Black Alicante I 111—120, id. II 98—100. Aardappelen: Bintjes, bonken 11.90. id., grote 8—9.70, Koopip. BI., grote lO—l'l, Meerlanders, grote 8. Groenten: Bloemkool A 2542, id, B 17, id. C 12, Sla per st. A 5—12, 3d. B 4—12, Komkommers A 17—23, id. B 12—20, id. C 815, Sav. kool 714, Rode kool 510, Witte kool 3—6. Andijvie 6—13, Prei 19— 27, Snijbonen 35102, Princessebonen 68 124, Bospeen 638, Boskroten 514, Kro- HOOG EN LAAG WATER 5 October Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 3.46 2.37 4.18 5.01 5.23 5.40 2.51 2.61 1.70 1.94 U.+N.A.P. 16.05 2.40 16.35 17.18 17.41 17.56 .54 2.60 1.67 1.90 10.11 10.45 11.20 10.35 11.08 2.00 2.12 2.30 1.41 1.68 U.—N.A.P. 22.42 2.15 23.15 23.50 23.05 23.35 2.27 2.45 1.57 1.48 ten per kg 5—14, Postelein 46—44, Spina zie 13—42, Uien per kg 13—15. Spruiten 39. VISMIJN VEERE 3 Oct. 5639 kg ExpSrt garnalen 6595, 241 kg Handels garnalen 52—70, 155 kg Schar 41—53, 41 kg Bot 35—45, 8 kg Wij ting 38—39, 44 kg Middel tong 232—288, 309 kg Rog 2937, 9 kg ongesort. vis 57 GRAANBEURS ROTTERDAM. 3 Oct. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Rode tarwe op vochtconditie 26.1026.20; Witte tarwe tot 26.65; Voedergranen: Zo- mergerst naar kwaliteit. 22—24.50. extra kwaliteit daarboven; Haver naar kwali teit 21.75—23.25, extra blanke 23.50; Rogge, doorsneekwaliteit 20.50: Peulvruchten: Groene erwten tot 44; Schokkers tot 53.50; Bruine bonen 60—66.50. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 3 October. Aanvoer ln totaal 7946 stuks. Vette koeien en ossen 1199; varkens 747. Vette koeien per kg. in et. le kw. 260— 276, 2e kw. 246—260, 3e kaw. 216—230; var kens (lev. gew.) per kg. in ct. le kw. 181, 2e kw. 179. 3e kw. 177. Vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd, prima's boven not.; varkens (lev. gew.) aanvoer korter, handel vlot, iets stijver in prijs, prima's boven notering, zware varkens van 170— 175. 3. Kappie had het gesprek tussep de Maat en de kerel op het andere schip met stijgende woede aange hoord. Maar toen hij hoor de, dat zijn trouwe Kraak werd uitgemaakt voor een wastobbe, verloor hij het geduld. „Zal ik jou eens wat ver- tel'lenl" schreeuwde hij, de Maat opzij duwend. „Als jij nog meer praatjes hebt, kom ik aan boord van dat glimmende schip en sla jou in kleine gehaktballetjes". Het idee, dat hij tot ge haktballetjes verwerkt zou worden, scheen de ander niet af te schrikken. Inte gendeel hij liet zijn spier ballen wat rollen en vroeg spottend: „Wie neem je daarvoor mee? Die weke aardappel, die daar naast Je staat, soms?' „Ikik ben geen weke aardappel I" bljgde de Maat verwilderd. „Ik ben de stuurman van de sleepboot Kraak I" „Die naam Kraak heb je dan zeker van ons ge stolen!" riep de kerel terug, wijzend op de achter plecht van zijn schip. „Onze diesel-zeesleper heet de Kraker 1" Woedend keek Kappie naar de letters! die op de diesel-zeesleper geschilderd waren en Inderdaad, daar stond „Kraker-Lutjewier!" „En kraken zullen we jullie!" vervolgde de morsi ge figuur. „Geen één sleepboot is zo sterk en zo snel en bo vendien hebben ze MIJ nog, de beste stoker van de wereld! Jullie kunnen wel inpakken! Verkoop je schuit maar voor oud roestl" 4000.— onderhoud cn verlich ting 404)0,— samen een bedrag vormen van jaarlijks ca. 14.000 of 40 cent per week per inwoner van Zierikzee De moeilijkheid van een redelijke expolitatie is daarmee aangetoond. De kosten voor één avond zouden tussen de 10 en 12 gulden komen, wat geen enkele jeugdorganisatie, thans over een ca- techesatielokaal beschikkend, zal neertellen. Voorts is er nog de be paling, dat slechts jongeren in het gebouw mogen komen Bruiloften, muziekrepetities e.d. zijn uitgeslo ten! Zelfs de gymnastiekverenigin gen vallen buiten de bevoorrech ten. TWIJFELACHTIG. Dit alles betekent, dat de uitvoe ring van de plannen toch wel twijfel achtig is geworden In hel bestuur van het nieuwe gebouw zouden ook de or thodoxe groepen zijn vertegenwoor digd, want zij hebben de grootste frac tie van de georganiseerde jeugd in Zierikzee. Zij zullen ongetwijfeld be palingen vragen, die anderen over bodig lijken of zeer onaanvaardbaar. In geen geval immers zullen de kerken het door hun leden toevertrouwde geld kunnen aanwenden als suppletie voor de bouw van een tehuis, dat door ex ploitatie voor hen niet geheel aan vaardbaar is. Zoals de stand van zaken nu is lijkt het er niet op, dat er ln Zierikzee een nieuw jeugdcentrum komt. Ondanks de commissie uit de raad, die zich met de voorbereiding ervan bezighoudt. De angst, die hier en daar wordt uitge sproken, dat het bedrag verloren gaat, omdat de fictieve som niet verdeeld mag worden, lijkt overigens mis plaatst. Het is immers mogelijk, dat het Rampenfonds, gezien de structuur van de bevolking, er de voorkeur aan geeft, volgens het ledental subsidie te geven voor het werk onder de jeugd. Is er dan helemaal geen oplossing te vinden, dan gaan er reeds stemmen op aan de gift een andere bestemming te geven. Er is gesproken over een sport hal, maar de laatste weken boort men weer spreken over plannen voor een zwembad, waarvoor de rampenfonds gift wellicht kan worden vrijgemaakt. Dit is tenslotte een project, waar geen principiële moeilijkheden bij voor komen Hoe het ook zal worden, vast staat, dat men met het jeugdcentrum op dood spoor is gekomen, maar dat elke po ging die wordt aangewend het geld in dienst van de Zierikzeese gemeenschap te stellen, op aller medewerking kan rekenen. WOENSDAG 5 OCTOBER. HILVERSUM I. 402 m 746 ks/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord vaD de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9:35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.25 „Joas", Hoorspel. 12:30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Instr. septet. £2.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Me- tropole Ork. 14.00 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gr. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 „Spec trum van het Chr. organisatie- en vereni gingsleven". 13.30 R.V.U.: Prof. Dr. C. A. van Peursen: „De mens in de filosofie", (Tweede lezing). 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram- 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio- philharm. ork., groot koor en sol. (plm. 20.55: Int. Evangelisch comm.) 22,20 Muzi kale caus. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gr. HILVERSUM H. 298 m 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 en 9.35 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en 2ang. 12.30 Land- en tuinb. me ded. 12.33 Voor het platteland 12.38 Gram. 1-3.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Gram. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Idem 17.15 Dans- muz. 17.50 Regeringsuitz.. Rijksdelen over zee. Jeugduitz. „De brievenbus gaat open". Correspondentieclub oJ.v. Regina Zwart. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram: 18,30 Act. 18.40 Lichte muz. 19.00 Voor de Jehgd. 19.10 Joods progr. VPRO. 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Leert uw landgenoten kennen. 20.30 Wedloop met het geluk", hoorspel. 21.55 Promenade- ork., koor en sol. 22.40 „Zijn ongelukken noodzakelijk?", caus. 22.55 Gram. 23.00 Nws en SOS-ber. 23.15 Soc. nws. ln TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.0017.30 Voor de jeugd. NTS: 20.15—21.45 Filmprogramma. 21.45 —22.30 Eurovisie: Bezoek aan het Ru bens-huls te Antwerpen. Nagekomen advertentie- Algemene kennisgeving. Heden overleed onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder PRIENTJE WISKERKJE VERSLUIS In de ouderdom van 81 jaar en ruim 9 maan den. Namens de diepbe droefde familie, C. WISKERKE. Nieuwdorp 3 October 1955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7