Provinciaal bestuur krijgt in Abdij sober en stijlvol gebouw Beter een B.B. zonder oorlog, dan een oorlog zonder B.B.! „CIT0GRAF" REGISTREERT NU DE MIDDELBURGERS NIEUW KOELHUIS IN GOES NOG DEZE WEEK ONDER DE KAP Kilo's slanker BonKorets Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 4 OCTOBER 1955 LELIJKE GAPING VERDWIJNT Waardige aansluiting met het overige klooster-complex ZESTIG METER LANG wordt het nieuwe gebouw van de Provinciale Grif- fie in de Abdij te Middelburg, een stijlvolle, maar sobere gevel op de plaats, waar zich nu nog een lelijke gaping vertoont. De buitenmuren worden opge trokken uit oude bakstenen, die nog in groten getale circa anderhalf mil- lioen aanwezig zijn binnen de poorten van het voormalige kloostercom plex. Dit nieuwe gebouw zal uit twee hoofdafdelingen bestaan, waarvan de uiteinden door vleugels zijn verbonden, zodat een fraaie binnenplaats ont staat. Het representatieve deel zal in het gebouw aan het Abdijplein komen, terwijl het gedeelte aan- de Sint Pieterstraat vrijwel uitsluitend uit kantoor ruimte zal bestaan. De hoofdingang komt eveneens in de Abdij, een eenvou dige entrée, versierd met een lantaarn. De hoofddeur op het Abdijplein geeft toegang tot een ruime hal, waar aan de bodenkamer grenst, zodat men van hieruit alle bezoekers in het ge bouw wegwijs kan maken. Aan deze hal wordt ook een soort toren ge bouwd, ca. 11,5 meter hoog en opge trokken aan de achterzijde op het bin nenplein. Deze toren dient als trap penhuis en geeft toegang tot de boven verdieping, die aan de Abdijzijde uit sluitend uit representatieve vertrek ken bestaat. Ook hier is weer een rui me hal geprojecteerd, die naar de zijde van de Balans toegang geeft tot de ver gaderzaal van Gedeputeerde Staten, een vertrek van 14,5 bij 7 meter. Hier zullen de 24 stoelen een plaats vinden, die thans nog in gebruik zijn bij de Arrondissementsrechtbank en van het zelfde type zijn als de stoelen, die vroeger de Staten van het gewest tot zitplaats hebben gediend. Als wand versiering zullen vier van de zeven go belins worden opgehangen, die nog in het bezit van de provincie zijn. Het is de bedoeling, dat dit vertrek ook dient voor kleinere ontvangsten enz. Aan de andere zijde van de hal is de kamer van de Griffier der Staten geprojecteerd en daarnaast die van de Commis saris der Koningin. In dit laat ste vertrek zal eveneens 'n go belin worden opgehangen, ter wijl hier voorts een houten be timmering wordt aangebrachte Uitziend op het Abdijplein ko men hier twee brede ramen met een eenvoudig balcoh met deur in het midden. Boven deze deur zal aan de gevel een gebeeld houwd wapen van de provincie worden aangebracht. Voorts is op deze bovenverdieping aan de Abdijkant nog plaats voor de secretaris van het kabinet, een kluis, een type-afdeling, terwijl voorts een kamer voor commissie-vergaderingen is geprojecteerd. Op de benedenver dieping van dit gedeelte aan het Ab dijplein komen behalve de reeds ge noemde bodenkamer, de boekerij van de griffie, collationeer-kamers, ver trekken voor de afdeling expeditie en de telefooncentrale. Vleugels De verbindingsvleugel aan de zijde van de Gistpoort naar het gedeelte aan de St. Pieterstraat is voor zover de benedenverdieping betreft, bestemd voor de afdeling registratuur. Er is hier o.m. een ruim vertrek ontworpen, waar de grote stalen archiefkasten worden opgesteld. Er komt hier ook een archief-lift naar de kelder. Op de bovenverdieping van deze vleugel zijn vertrekken gereserveerd voor de derdé afdeling van de griffie.,, De benedenverdieping van de ande re vleugel, gelegen aan de zijde van de Balans, is bestemd voor garderobe, koffiekeuken, terwijl enkele vertrek ken zijn bestemd voor de eerste afde ling, o.m. de kamer voor de chef van VAN Itvin TOT LIEF HONDJE-... De familie P. in Poortvliet had een kettinghondje, hetgeen tegenwoordig op zich reeds een bijzonderheid is, ge lukkig. Dat hondje brak dezer dagen los. Het was blij met zijn op onregel matige wijze verkregen vrijheid. Een zuster en een nichtje van de heer P. trachtten 't dier ie grijpen. Toen werd het hondje woedend, zo woedend zelfs dat het de eerdergenoemde dames respectievelijk in de arm en de kin en in de arm beet. De slachtoffers moesten zich onverwijld onder medische be handeling stellen. Op zijn beurt werd toen de heer P. woedend en schoot hij de hond dood. ZOMERTJE.... We hebben wel een zomertje achter de rug, een seizoen met een ongekend HONDJE 't Was een lief hondje. Daar wa ren de heide dames, in de bus op weg van Vlissingen naar Middelburghet roerend over eens. Een pïnstertje is toch altijd leute", vertelaarde de bezit ster van het viervoetertjeen ze streelde verliefd de kop van het dier tje. Weldra ontwikkelde zich een ge animeerd gesprek over het hondje, een gesprek, dat ook werd overgeno men door twee wat oudere dames, die een paar banken verder gezeten wa ren. ,J3eb jij je hondje nog?", vroeg de een belangstellend. „Welnee", antwoordde de ander. ,J)at weet je toch. Fikkie is dood", zo vervolgde ze en in haar toon was een licht verwijt merkbaar aan het adres van haar vriendin. „Dat iemand zo snel kon vergeten", moet ze gedacht hebben „Gunst, mens, dat is waar ook", zei de ander weer. „Neem je geen ander hondje?". De voormalige hondenbezitster, die zo juist nog met enige weemoed over Fikkie had gesproken, verklaarde be slist: „Voor geen goud!". „O neef', wilde de eerste weer we ten. „Ook niet zo'n lief klein pïnster tje „Voor geen goud", verzekerde de tweede weer en helaas had de bus toen juist een halte bereikt, waar de dames er uit moesten. Nooit zullen wij weten waarom de dame, die zo lief over de overleden Fikkie sprak, voor geen goud een ander hondje wil heb ben aantal „zwembare" dagen. Dit blijkt o.m. uit het feit, dat in het zwembad te Aardenburg, dat 17 September j.l. werd gesloten, tijdens het bedoelde seizoen meer dan tweemaal zoveel ba den werden genomen dan in de zomer van 1954. Er doken 23.669 zwemlusti- gen in het water (in 1954 waren het er 11.265 en in 1953 17.070). De drukste dag was 22 Augustus, toen 659 baden werden genomen. SLECHTE WEG. Het is met de wegen om en nabij Poortvliet niet zo rooskleurig gesteld. Wegens verbeteringswerkzaamheden aan de hoofdweg moet gebruik ge maakt worden van enkele binnenwe gen, die het na enkele regenbuien min der goed hebben gemaakt. Zo reed de zer dagen een met mest geladen wagen in de sloot en nam een duiker, waar over hij op dat moment reed mee in zijn. val. Het kostte heel wat moeite om de wagen weer op het droge te krij gen. PER AUTO. De wijkverpleegster van het wit gele kruis te Koewacht moest tot voor kort per fiets door weer en wind om haar patiënten te bezoeken. Dat vond de bevolking toch wel wat al te bar. Weshalve 'n actie op touw werd gezet, welke resulteerde in 'n dermate groot bedrag aan contanten, dat voor de wijkverpleegster een auto kon worden aangeschaft. Dezer dagen werd de gloednieuwe wagen in ge bruik genomen. OPGRAVINGEN. De opgravingen naast de Sint Baafs- kerk te Aardenburg, waarover we reeds uitvoerig schreven, zijn voor dit seizoen stopgezet. Alle voorwerpen, die er werden aangetroffen, worden thans door deskundigen bestudeerd en reeds is o.m. komen vast te staan, dat ter plaatse een Romeinse nederzetting is geweest. Inmiddels is een begin ge maakt met het zoeken naar fundamen ten van de grote Mariakerk. deze afdeling. Boven is een soortgelij ke indeling, met dien verstande, dat men hier de kamer van de chef van de tweede afdeling aantreft. Het gedeelte aan de St. Pieter straat wordt gebouwd tot aan de rooilijn van deze straat en krijgt een lengte van ca. 80 meter. Er is hierbij reeds gedacht aan de mogelijkheid van uitbreidipg aan de zijde van de Gistpoort, In de St. Pieterstraat komt een toegang voor de ambtenaren, terwijl hier op de benedenver dieping de overige vertrekken van de eerste afdeling worden ondergebracht. Hierboven wordt de tweede afdeling gehuisvest en verder is hier een conferen tiekamer. Ook in dit deel van het gebouw is een trappenhuis aangebracht, zij het niet als to ren. Tussen de vier gedeelten van het nieuwe griffiegebouw de twee hoofdgebouwen en de twee vleugels komt dus een binnenplaats, die de respectabele afmetingen heeft van 15 bij 26 meter. Deze binnenplaats zal met de trappenhuis-toren aan de voor kant en met een soort kloostergang de indruk wekken, van een oud kloos terpleintje. En voorts zijn er nog twee kleine binnenplaatsjes, namelijk één aan de zijde van de Gistpoort, meer als tuin bedoeld, en één aan de zijde van de Balans, die zal worden begrensd door een muur, waarin aan de kant van de St. Pieterstraat een inkijkje zal worden gemaakt. De gevel aan de voorzijde wordt be grensd door twee torens van het be- Advertentie) törïfe tzuiafen Prteeeadem met ate nieuwe Nieuwe heerlijke JMtWral. smaak Ere lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim! Houdt Uw mond fris en gezond Nieutce lage prijs! Nn kan iedereen zich Colgate veroorloven. Colgate-de mee9t verkochte tandpasta ter wereld Familie turn- atv: Schouwen schenkt Amsterdam een monumentale bank. Naar wij vernemen zullen de geza menlijke gemeentebesturen op Schou wen-Duiveland een Nederlands kun stenaar opdracht geven een ontwerp te maken voor een monumentale bank, die aan de bevolking van Am sterdam zal worden aangéboden als dank voor de vele hulp die het eiland in geld en natura na de ramj^ ontvan gen heeft. Het geschenk zal in over leg met het gemeentebestuur van Am sterdam een plaats krijgen op één der drukste punten van de hoofdstad. Universitair examen Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het artsexamen mejuf frouw M. C. v. d. Plank te Middelburg. kende Abdijtype, namelijk het toren tje van het vroegere Thoolse huis en het torentje, dat vroeger bij de Polder Walcheren behoorde. Zij worden opge trokken tot een hoogte van ca. 32 me ter. Het gebouw aan het Abdijplein wordt het hoogst, namelijk 17,5 meter tot aan de nok, terwijl het gedeelte aan de St. Pieterstraat 15 meter wordt en de beide verbindingsvleugels 13 me ter. Men zal voor de bouw moeten hei en, want de grond is ter plaatse bij zonder slecht, vermoedelijk omdat hier vroeger een gracht is geweest. Het zal centraal worden verwarmd met een afzonderlijke installatie, die niet is aangesloten op het overige Ab dijcomplex. De gevel in de Abdij krijgt fraaie, kloeke ramen en op het dak van blauw leisteen worden dakkapellen geplaatst, zodat het geheel een waar dige aansluiting zal vormen met het overige deel van het complex. Zoals bekend, is het gebouw ontworpen door de architecten ir. de Lussanet de la Sablonière en prof ir. Berghoef. Afsluiting adoptie-actie Schouwen—Amsterdam. Uitgebreid programma. De adoptie-actie Amsterdam Schouwen-Duiveland zal, zoals reeds gemeld, Dinsdag 18 October met een reeks plechtigheden beëindigd wor- den. Vertegenwoordigers van de stad Amsterdam, onder wie burgemeester mr. A. d'Ailly, wethouders, gemeen tesecretaris en raadsleden (in totaal dertig j>->rs""c.n) zullen om elf uur. tc Zi,ipe worden door 't b^stiinr van de Veren,"in~ van Bur gemeesters en Sec.e.ar.ssen op Schouwen-Duiveland. Via Oosterland wordt om half twaalf naar Nieuwerkerk gercr1 n. waar de koffie wordt aangeboden. Om half twee gaat de tocht naar de herstelwerken in Ouwerkerk en. vandaar voor de thee naar het Ver enigingsgebouw ih Kerkwerve. Ten slotte wordt een rondrit gemaakt over Ellemeet, Eikerzee. Scharen- dijke, Brouwershaven, Zonnemaire, Noordgouwe naar Zierikzee. Nadat gelegenheid gegeven is de stad te bezichtigen, waarbij op het carillon volksliederen ten gehore wor den gebracht en enkele pierementen een Amsterdamse sfeer zullen schep pen, vangt om vier uur de officiële ontvangst van de adopterende hoofd stadbewoners aan, door de gemeente besturen van het eiland in de Sche penzaal van het Zierikzeese stadhuis, waarbij ook particulieren en contact mensen zijn uitgenodigd. Om half zes wordt in Mondragon een diner gegeven, waarbij de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot aan wezig zal zijn. Tijdens deze maaltijd zal burgemeester d'Ailly een aantal cheques uitreiken, o.m. aan de bur gemeesters van Burgh, Nieuwerkerk en Zierikzee. Uitslag nationale vlucht uit Orleans De officiële uitslag van het grote Na tionale Concours uit Orleans, waaraan 34.221 duiven deelnamen. Is thans bekend gemaakt. Er waren 19.141 uit het Zuiden ons land afkomstig. De resultaten van de Zeeuwse dulvenliefhebbers op deze monstervlucht zijn niet zo geweldig. Bra bant speelt hier wel de eerste viool. De beste duiven uit onze provincie wa ren afkomstig van: 3 Joh. de Block, Sint Jansteen. 19 P. Durink en Co., Graauw. 20 T. Clarijsse, Clinge; 24 A. Blommaert, Axel. 31 A. Risseeuw, Oostburg. 47 A. IJsebaert, Koewacht; 53 A. de Hulster, Breskens. 61 J. Bracke, Clinge. 69 E. Rijkaart, Biervliet. 75 B. Verdurmen, Sint Jansteen. 79 F. van Acker. Axel. 88 J. van der Gucht, Hulst. 94 H. Manmens, Sint Jansteen. 97 D. Dieleman, Axel. 98 R. E, Kox, Sas van Gent. Opvallend is dat Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren sterk domineert. Wel een bewijs dal de weersomstandigheden in de Oostelijke lijn het gunstigst lagen. De eerste duif op Walcheren was van P. Babijn uit Bigge- kerke die er 149e plaats bezette, Zuid-Be veland was het eerste vertegenwoordigd door G. d Bruine uit Kruiningen. Terneuzenaar directeur van Chr. Nat. Schildersschool. In hotel „Van Gijtenbeek" te Zwol le is Maandagmiddag de Christelijk Nationale Schildersschool geopend. Deze school zal werkzaam zyn naast de algemene schildersschool te Utrecht en de R.K. school te Boxtel. Een stichting voert het beheer over de school te Zwolle. In deze stichting werken samen de Christelijke Schil ders Patroons Bond, de Christelijke Bond van Werknemers in Hout- en Bouwnijverheid en de Vereniging van Christelijke Leraren en Leraressen bij het Nijverheidsonderwijs. De school is voorlopig gevestigd in zeven lokalen van de voormalige hei-vormde kweek school. Er bestaat reeds een plan voor een nieuw gebouw. De Christelijk Na tionale Schildersschool leidt op voor .:;czoi, voor het vestigingsdiploma, voor meesterschilder, voor de akte m.e. en de akte L.O. handtekenen. Directeur van de school is de heer C. Lips te Terneuzen. De nieuwe school begint met 20 leerlingen, die intern zijn, en 22 zogenaamde Zater dagscursisten. Kwestie Oostenrijkse huizen op Schouwen besproken. Maandag is op Schouwen-Duiveland de kwestie over het gebruik van de Oostenrijkse geschenkwoningen in de gemeenten Renesse, Haamstede en Burgh behandeld tijdens een conferen tie van de gemeentebesturen van de ze drie plaatsen en de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Aan deze "besoreking, die zuiver in formatief was, werd eveneens deelge nomen door de Directeur-Generaal van de Wederopbouw en Volkshuis vesting ir. H. M. Buskens en de hoofd ingenieur-directeur van de Wederop- bouwdienst in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum. De betrokken gemeentebesturen zullen deze gehele aangelegenheid binnenkort met hun raad behandelen. SELECTEERAPPARAAT MET GROTE MOGELIJKHEDEN Wer kb esparend e en doelmatige bevolkingsboekhouding Een kamertje van het Middelburgse stadhuis herbergt thans de „c-ito- graf", de nieuwste aanwinst van de Zeeuwse hoofdstad. Het is een se- lecteermachïne met grote mogelijkheden, die voor een volkomen nieuw hoofdstuk in de bevolkingsboekhouding van de Zeeuwse hoofdstad gaat zorgen. De inwoners van Middelburg staan thans namelijk „te boek" op ponsplaatjes, waarmee deze machine kan worden „gevoed". De „cito- graf" registreert van de ongeveer 22.000 inwoners dan de gegevens, die men maar wenst. Vorige week, op 1 October, is het apparaat officieel in gebruik genomen. Maar reeds daarvoor hebben de gemeentelijke diensten het profijt van dit „technisch wonder" ondervonden. Nu is ech ter het stadium van experimenteren en het zoeken naar de juiste metho des voorbij. De „hersenen" van de „citograf" zullen in het vervolg druk werk krijgen om de vele vragen te beantwoorden, die hen gesteld worden. De grote voordelen, die daarmee voor de gemeente werden ver kregen, zjjn wel in hoofdzaak werkbesparing en doelmatiger werkwijze van de betrokken afdeling der secretarie. De „citograf" is een vernuftige vinding, waaruit men steeds meer mogelijkheden weet te putten. Het is niet het enige apparaat op dit ebied, maar Middelburg achtte eze machine voor het beoogde doel wel het beste. Op voorstel van het gemeentebestuur, voteerde de ge meenteraad indertijd het vereiste cre- diet. Na aanschaffing werd lang ge zocht, alvorens men de beste ge bruikswijze vond. Vermeld zij ter toelichting, dat de twee peilers, waarop de bevolkings boekhouding in het algemeen rust, 't alfabetisch register van de ingezete nen en het woningregister zijn. De intrede van de „citograf" heeft dit systeem in Middelburg geheel gewij zigd. Het woningregister is geheel verdwenen, het eerstgenoemde regis ter met de z.g. pèrsoonskaarten bestaat nog wel. Daarvoor in de plaats kwam een eenvoudig stalen ponskaartje, waarop letterlijk alle gegevens van de ingezetenen op in genieuze wijze zijn vermeld. Middelburg is de tweede gemeente in het land, die geen afzonderlijk wo ningregister meer bezit. Dit behoeft ook niet meer, want ieder kaartje is opgeborgen per straat. De straten z(jn weer per stemdistrict aan te tref fen en tezamen vormen zij de gehele gemeente. Bovendien zijn alle leden van een gezin per kaart dan by elkaar opgeborgen. De ponskaartjes nu, „voeden" de machine. Behalve naam, geboorteda- Nieuwe kleuterschool te Modern en ruim gebouw In tegenwoordigheid van het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, burge meester A. L. S. Lockefeer van Hulst, de directeur van het Bouw- en Wo ningtoezicht in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer Roelands, mej. A. Glasz, in- spectrice van het kleuteronderwijs en diverse andere autoriteiten en geno digden, opende burgemeester P. Ver- cauteren te Clinge de nieuwe kleuter school. Diverse sprekers voerden nog het woord, waarna pastoor P. Corijn de inzegening verrichtte. Het moderne en ruime gebouw voldoet aan alle te stellen eisen en betekent voor Clinge een prachtige vooruitgang. De kleuters voerden na de officiële opening een kabouterspel op, waarna op het speel terrein de Nederlandse driekleur werd gehesen. VOOR TWEE MILLIOEN KILO FRUIT Volgende maand in gebruik. turn, straat e.d. bezitten zij speciale kenmerken, o.a. in de vorm van „nok-_ jes", die men er in heeft geponst. De „citograf" kan worden afgesteld via een bepaalde code op deze kaarten en reageert dan op de „nok jes". De op de ponskaart vermelde let ters en cijfers worden door de machi ne normaal op de papierband afge drukt. De werkwijze is dus vrij een voudig: Een bak met kaartjes wordt in de machine gezet, men start de „ci tograf" en de kaartjes „glijden" er door. Op de papierband worden de gewenste gegevens afgedrukt. Andere doeleinden Maar de „citograf" is niet slechts bruikbaar voor de bevolkingsboekhou ding. Het apparaat werd namelijk ook reeds gebruikt o.a. ten dienste van de gemeentebedrijven voor het adres seren van kwitanties en ten dienste van de belasting. Op het gebied van bevolking is de „citograf" weer bruik baar voor het invullen van bijy'. at- testaties.de visa en andere docümen- ten, die de inwoners soms nodigliéb- ben. Belangrijk is In dit verband ook, dat telkenjare in weinig tijd de kiezers lijst kan worden samengesteld. Men selecteert de inwoners boven de 23 jaar. Een en ander is ook voor kies verenigingen van belang. Hoewel de Middelburgse „citograf" nog slechts kort in gebruik is, werkt de machine ook reeds voor anderen. Met Vlissingen is namelyk een over eenkomst gesloten, dat deze gemeen te, die geen „citograf" bezit, zjjn ponskaarten wanneer nodig hier ter selectie kan brengen. Naar het schijnt zullen nog wel enkele andere gemeen ten volgen. Behalve gemeenten kun nen ook particulieren van de diensten der „citograf" gebruik maken. Met name zakenlieden kunnen hieruit hun voordeel putten. Dit vergt uiteraard enige kosten, maar het profyt is on getwijfeld hoger. Rest te vermelden, dat in Nederland reeds een tachtigtal gemeenten van de „citograf" gebruik maakt, waaron- onder enkele grote steden. Ruim 2 millioen Nederlanders staan reeds op deze wijze te boek. Zelfs is reeds een soort „citograf"- gemeenschap ontstaan. De betrokken gemeenten komen namelijk van tijd :ot tijd by een om gegevens over de machine uit te wisselen. Het blijkt dan telkenmale, dat weer nieuwe mo gelijkheden zijn ontdekt! Collecte. De opbrengst van de collecten in de Ned. Hervormde kerk te Sas van Gent in September was als volgt: kerkvoogdij 56.90, diaconie 27.52, P.I.T. 12.79, zendingsbussen 17.89. Bijna veertig ambachtslieden zijn in de Poel te Goes, even voorbij de spoorlijn, bezig met het leggen van de laatste hand aan het nieuwe koel huis van de Veilings Vereniging „Zuid-Beveland". Nog deze week komt het complex, dat een opper vlakte beslaat van 2800 vierkante meter, onder de kap en kan met de verdere afwerking worden begonnen. In het nieuwe koelhuis zal twee mil lioen kilo fruit opgeslagen kunnen worden en daarmede wordt de totale koelruimtecapaciteit van de V. V. Z. B. vermeerderd tot bijna vier milli- Advertentie.) JUHB0 O V E R A L L S vanaf f. U.'° oen kilo. Waarschijnlijk zal het ge bouw eind November in gebruik ge nomen kunnen worden. Dringend gebrek heeft men mo menteel nog niet aan de nieuwe koelruimte, vertelde de heer J. G. i Cornelisse, directeur van de Veiling. Er is dit jaar weinig fruit en «5e prijzen zijn zo gunstig, dat de fruit telers liever verkopen dan het fruit op slaan. Met de twee andere koelhuizen, gezamenlijk 1.800.000 ki lo, kan men voorlopig volstaan, hoe wel deze nu toch vol zjjn. Het nieuwe koelhuis is gebouwd volgens het perronbouwsysteem. De wagens met fruit kunnen langs een laaggelegen perron- binnenrijden, waardoor de laadbak opgeveer ter hoogte van de toegang tot de cellen komt. Aan weerskanten telt het ge bouw zeven cellen, die indirect wor den gekoeld. Deze koeling geschiedt door middel van een ringleiding, waaruit iedere cel zoveel koelin kan betrekken als nodig is. Met de bouw van het koelhuis werd in April begonnen. Aanvanke lijk had men nogal wat moeilijkhe den met het heien van de 286 palen, waarop het gebouw rust. Dit karwei nam veel tyd in beslag en zodoende kon het werk niet meer vóór het be gin van het fruitseizoen klaarkomen. Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u is een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, f. 3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES VANDAAG. Vlissingen Luxor: „Gispy Golt", (a .1), 20 uur; Alhambra: „Miss Sadie Thomp son". (18 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Battle cry". (18 jr.). Nieuwe Markt: Circus-voorstelling Van Bever, 8 uur. Prins van Oranje: Youth for Christ-rallye, 20 uur. Middelburg Electro: „Opstand der ge- doemden", (14 jr.), 19 en 21.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2