Zware straffen veediefstallen gevorderd inzake op Zuid-Beveland Van der WERFF HUBRECHT imn Imwm Almanak A. WILKING IR. C. J. A. BAX DIRECTEUR VAN M.T.S. IN VLISSINGEN URGENTSTE BELANGEN VAN DE PAARDENFOKKERS BEHANDELD Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 INGEWIKKELDE ZAAK HIELD RECHTBANK LANG BEZIG. Vier verdachten van wie 3 hieven ontkennen hoorden één jaar eisen Urenlang heeft do Middelburgse rechtbank zich Vrijdag onder presi dium van mr. 1'. van Empel bezig gehouden met de behandeling van een serie veediefstallen, die gedurende de afgelopen jaren en ook dit jaar in Zuid-Bevcland zijn gepleegd. Vier van de talrijke lieden, die bij deze zaak betrokken zijn, stonden als verdachten terecht. Bovendien werd een groot aantal getuigen gehoord. Het is een ingewikkelde affaire. In totaal gaat het om een twaalftal stuks vee. Lange tijd slaagde de politie er niet in een spoor te vinden. Maar in Mei j.l. kwam de zaak tot klaarheid. De verdach ten zijn de 22-jarige slager J. P. van S. uit 's-Heerenhoek, de 25-jarige koopman W. A. G. uit Lewedorp, de 24-jarige P. J. S. varkensliandelaar uit Ovezande en de 21-jarige landbouwersknecht J. R. uit 's Heerenhoek. Op merkelijk was, dat de hoofdverdachte, Van S., die by alle diefstallen betrok ken was, slechts voor drie van de door hem toegegeven feiten terecht stond. In de andere gevallen vormden zyn getuigenissen de grond, waarop de of ficier van justitie mr. J. L. Andreae zijn bewijslast bouwde. De officier vor derde strenge straffenTegen Van S. 1 jaar gevangenisstraf met aftrek, te gen G. 1 jaar jeugdgevangenis in Zutphen, tegen S. 1 jaar, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en ondertoezichtstel ling en tegen R. eveneens 1 jaar Zutphen. De zaak is aan het rollen gebracht toen in Mei de politie onder Waarde een vee-auto aanhield van J. op 't H., een expediteur uit 's-Heer Arendsker- ke. Daarin bevonden zich zeven scha pen, die van diefstal afkomstig wa ren. Op 't H. bleek te goeder trouw en het spoor leidde toen naar Van S., de hoofdverdachte. Deze bleek de schapen te hebben doorverkocht voor de koopman G. uit Lewedorp. Van S. werd nu tenlastegelegd, dat hij niet onkundig was van het feit, dat G. op oneerlijke wijze aan deze dieren kwam. G. werd gedagvaard wegens diefstal van de schapen. Toen Van S. eenmaal aan het ver tellen was, kwam er meer los. En zo werd de sluier opgelicht, die om een reeks veediefstallen hing. De dag vaarding tegen Van S. werd uitge breid met een diefstal, die hij in April 1952 heeft gepleegd, in Baarland. Ten nadele van P. J. Z. werd daar een koe ontvreemd. Bovendien had de slager uit 's-Heerenhoek met een zekere J. F. S. die te goeder trouwe mee hielp een koe van O. B. gestolen in De Poel onder Nlsse. Beide malen slachtte Van S. de dieren en verkocht de huid. Wat het derde feit dat van de schapen betreft, G., de man uit Lewedorp, kwam Van S. op zeker Indonesische Specialisten sinds 1899 Beursbericht no 145 is verschenen De Philips-emissie moment vragen of deze de schapen voor hem wikle verkopen. Hel zouden er vier zyn, maar later kwam G. weer vertellen, dat hij nog niet leve ren kon. Eindeljjk, op 17 Mei j.l., kwam G. weer, nu om Van S. te zeg gen, dat bij 7 schapen in een wei van zekere V. d. D. bad gelaten en of de slager, die maar wilde verkopen. Van S. vond het best en zorgde voor een koper, een zekere S. De prijs werd bepaald op f 475.Uit vrees, dat G. hem met een „schijntje" zou afschepen, gaf Van S. de Lewedorper echter slechts f 420. Maar G. zei: „Ik heb ze goedkoop" en gaf zijn „commissionair" f 210.ofwel d( helft! De twee eerste feiten gaf de hoofd verdachte toe. Maar hij hield ook ter zitting vol, dat hij van de schapen diefstal onschuldig was. „Ik wist ei niets van", aldus Van S. „U had het kunnen wetën", zei de officier. Van S. had namelijk verklaard, dat G. toen hy bij hem kwam, de sporen droeg van hard werken: o.a. zat ei zand aan zijn laarzen en broek. Bo vendien had G. bij Van S. naar schaapskooien geïnformeerd. Toeval lig wist Van S., dat bij één van de schaapskooien de weg was opgebro ken, aus: zand! Een en ander klopte ook, zo was later gebleken. „U itzonderlijki: Hierna hield de officier zijn requi sitoir tegen Van S. Volledige klaar heid is niet gebracht, wel is het grootste deel van de zaak ontrafeld. Mr. Andreae begreep niet, dat Van S. het laatste feit met toegaf. Hij achtte dit ook wettelijk en overtuigend be wezen, evenals de andere. „Voor Zeeuwse begrippen is deze zaak een uitzonderlijke ge beurtenis", aldus de officier. Dat VAN TOT DE KLOK WEER GEPLAATST. De inwoners van Kattendijke zijn bij de tijd. Zij behoeven zich niet meer tc verslapen, want op de toren prijkt weer de klok in zijn oude glorie. In verband met de restauratiewerkzaam heden heeft men het anderhalf jaar zonder uurwerk moeten stellen. Het wachten is nu nog op de inventaris van de kerk, waarna ook dit geheel ge restaureerde bouwwerk weer in ge bruik kan worden genomen. NIEUW UURWERK. Over torenklokken gesproken, in Stavenisse kunnen de inwoners nu in de avonduren zien hoe laat het is. Men heeft thans een nieuw uurwerk, waar van de vier wijzerplaten verlicht zijn, voor de toren in gebruik genomen. BIETENCAMPAGNE. Uit alle delen van Zeeland komen de berichten binnen, dat de suikerbieten campagne begonnen. In St. Annaland werd Maandag reeds begonnen met het rooien der bieten, maar omdat er geen enkel schip in de haven lag, kon met de aflevering nog niet begonnen worden. De landbouwer J P. Kloet voerde Donderdag de eerste bieten op het haventerrein aan met bestemming Puttershoek. Ook in Stavenisse was het begin van de bietencampagne mersbaar. Hier werd Woensdag 'al de eerste partij bij de haven gelost. UITVOERING. Het kinderkoor „Van knop tot bloem" te Vrouwenpolder heeft Don derdagavond een uitvoering gege- ROMANTIEK Op de Markt in Middelburg arri veerden voor het eerst in hun nog prille bestaan de zesjarige Clazientje met haar negenjarig broertje Nanno begeleid door een nog jeugdige tante. Het stijlvolle raadhuis maakte die pe indruk, ondanks de steigers. ,JLijk daar es", riep Nanno. „Wat een prachtig gebouw! Wat zou dat zijn?" Clazientje nam het woordnog voordat tante gelegenheid had om een begrijpelijke verklaring op te bouwen voor de schepping uit vroe ger eeuwen. ,J9atf", zei ze, en uit Clazientjes anticoord sprak een kinderziel boor devol romantiek, „dat is vast een kasteel, dat nog niet af is"... En verliefd, blikte ze op naar het magistrale bordes, alsof er elk ogen blik een koene ridder op de trappen zou kunnen verschijnen. ven, waarover nog lang nagepraat zal worden. Op vlotte wijze werden voor de pauze, onder leiding van de direc teur van het koor, de heer J. Hek huis, een aantal liedjes ten gehore gebracht. In de pauze werd een Zeeuwse pop op Amerikaanse wijze verkocht en kwam in het bezit van een hier verblijvende badgast. Hierna voerden de kinderen een tweetal toneelstukjes op, nm. „Hans en Grietje" en „Lentespel" dat zeer in de smaak viel bij de talrijke aanwezigen. En als klap op de vuurpijl vertoon de de heer D. P. Cornelisse uit Mid delburg nog een aantal filmpjes, die er ingingen als koek. BRAND. Donderdagavond werd in Veere de stilte verbroken door het gelui van de klok in de stadhuistoren. De brand weer rukte onmiddellijk uit en het bleek dat het heklicht van een bin nenschip, dat in de sluis lag, in brand was geraakt. Het bootpersoneel wist de brand echter spoedig te blussen, .zodat de brandweer niet behoefde op te treden. met een dergelijke hardnekkig heid steeds weer vee werd gesto len noemde hy „Een aantasting van de specifieke rechtsorde op het platteland". Van S. heeft een zware straf ver diend. Zijn daden hebben algemeen verontwaardiging verwekt. Over ver dachte is een reclasseringsrapport uitgebracht. Daaruit blijkt, dat hij vroeger een verwende jongen was met name in de oorlog had hij het ge makkelijk die niet bestand was te- fen de zorgen, die zijn eigen slagerij em bracht. Reclassabel is Van S. wel. Hij is thans bezig het gestolene te vergoeden. „Zoiets komt zelden voor", zo zei de officier, die tenslotte tot zijn eis van 1 jaar met aftrek kwam. Tweede ontkenning De raadsman van verdachte, mr. W. K. H. Dieleman, voerde tal van verzachtende omstandigheden aan. Hij bestreed de mening, dat Van S. zou weten van de schapendiefstal en betoogde, dat verdachte de ernst van zijn daden niet heeft ingezien. Van S, kan moeilijk verantwoordelijkheid dragen. Na gewezen te hebben op de gezinsomstandigheden van zijn cliënt merkte pleiter op, dat een voorwaardelijke veroordeling hem beter in overeenstemming leek, in dien de rechtbank besluit, dat hier van een strafbaar feit sprake is. Vervolgens stond W. A. G. terecht. Deze verdachte ontkende het hem tenlastegelegde en zei niet te weten, waarvoor hij terecht stond. De voor naamste getuige was hier Van S„ die de schapen doorverkocht voor G. Hij bleef bij zijn verklaringen. Ook de ex pediteur Óp 't H., die de dieren ver voerde, getuigde. Een derde getuige Baby kan tevreden zijn. Z'n Teddy's zijn in prijs verlaagd. IDEAL EL UIERS SPECIAALZAAK VOOR BABY-UITZETTEN HULST - Tel. 12 GOES - Tel. 2687 Hofleveranciers van H.M. de Koningin jeugdige F. de K„ een ken- G. Deze verklaarde o.a., dat was de nis van bij een gesprek op de bewuste datum van de diefstal die 's nachts moet zijn gebeurd G. hem had gezegd weinig te hebben geslapen. Verd. herinnerde zich niets van dit gesprek. De derde verdachte was de var kenshandelaar P. J. S. Volgens verklaringen van kroongetuige Van S. heeft deze, samen met S. op 5 Au gustus 1953 uit een wei in 's Heer Abtskerke een koe gestolen van J. de D. en vervolgens op 14 September een koe onder Driewegen, die behoorde aan P. van S. Deze beesten werden geslacht en een deel ervan zouden S. en Van S. samen naar de slager A. K. in Zoutelande hebben gebracht. Deze slager als getuige gehoord bevestigde, dat hij de auto van S. twee maal had gezien. Verd. S. ont kende aan diefstal te hebben gehol pen. Wel zei hij Van S. behulpzaam te zijn geweest bii het brengen van vlees naar slager K., echter slechts één keer. (Vervolg op pag. 4) (Advertentie) lewekter werken! Waniu-ci LI nerveus en on rustig bent, wil het werk niet vlotten. Twee of drie Val- dispert-dragées doen de inner lijke onru6t verdwijnen en verbeteren Uw prestaties. Valdispert is een zuiver natuurproduct, bevat geen chemische toevoegingen en is daardoor onschadelijk. De dragees zijn zonder reuk of smaak.. PER 1 NOVEMBER IN FUNCTIE Voorstander van vernieuwing op onderwijsgebied Naar wij vernemen is ir. C. J. A. Bax, hoofd van de personeelsopleïding van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" benoemd tot directeur van de M.T.S. te Vlis- singen. Vermoedelijk zal de heer Bax op 1 Nov. zijn nieuwe functie aanvaar den. De M.T.S. zar een eigen'behuizing krijgen in een noodgebouw aan de Nieuwe Markt in Vlissingen, welk gebouw naar men hoopt, volgend jaar op 1 Sept. gereed zal zijn. Ir. Bax verklaarde zich in een onderhoud, dat hij ons toestond in verband met zijn nieuwe benoeming, een uitgesproken voorstander van de vernieu wing van het middelbaar technisch onderwijs. Juist door zijn werkzaamheden bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" heeft hij de eisen van het bedrijfsleven leren kennen, waaraan het onderwijs vaak niet voldoet. Vóór de oorlog de heer Bax noem de het leerplan Hofstede van 1930 werd de opleiding van de M.T.S.-er be schouwd als de opleiding van e.en be kwaam technicus, de schakel tussen de hoofden van de bedrijven en de uit voering De verdere ontwikkeling van de M.T.S.-er geschiedde doorgaans in het bedrijf. Maar zoaïs er zoveel na de oorlog veranderde, óók op dit gebied zijn de eisen gewijzigd. Voorop gesteld moet worden, dat in een bedrijf een bepaalde hiërarchie dient te zijn voor de orde en de goede verhoudingen. Alle medewerkers in een bedrijf moeten dit als een nood zaak zien. Wordt eenmaal die leiding als noodzakelijk en goed erkend, dan kan anderzijds worden vastgesteld, dat diezelfde leiding begrip dient te heb- voor de menselijke en sociale ver houdingen. De aanstaande middelbare technicus, die geroepen wordt om leiding te ge ven in het bedrijf, kan hiervan niet ge noeg doordrongen worden. Van alle leiding gevende personen op elk ni veau kan worden geëist, dat zij per soonlijkheden zijn, mensen van karak- te/, representatief, die weten wanneer en hóé er wordt opgetreden. Gezien de algemene maatschappelij ke verhoudingen van vandaag dient bij het onderwijs alle aandacht te wor den besteed aan de bedrijfs-economi- sche kant. Het is de taak van alle do centen hun leerlingen te helpen bij de ontwikkeling van hun karakter en hun persoonlijkheid. Contact met leerlingen. In zijn nieuwe functie als directeur van de M.T.S. zal ir. Bax zoveel moge lijk doen om een goed contact tussen directeur, docenten en leerlingen te be werkstelligen. Hij acht daarbij een bloeiend verenigingsleven zeer ge wenst. De docenten kunnen zeer veel doen door een goed begrip van de no den en de wensen van de leerlingen. Daarbij is het al evenzeer gewenst, dat de leerlingen een actieve rol spelen. Dit kan geschieden in een gemeen schappelijk overleg tussen directeur, docenten en klassevertegenwoordigers De heer Bax, die in zijn werk voor de Kon. Mij. „De Schelde" een zo groot aandeel had in de reorganisatie van de bedrijfsscliool en de opleiding van het personeel, weet waarover hij praat. Hij vindt het prettig, dat hij nu juist ook in het bedrijf de verhoudingen meemaakte, waaronder zijn leerlingen later komen te werken. Zijn gehele loopbaan getuigde voorts van zijn gro te belangstelling voor het onderwijs. Na de 5-jarige H.B.S.-B in Arnhem bezocht te hebben, ging de heer Bax in 1927 naar Delft waar hij afstudeer de als werktuigbouwkundig ingenieur. In 1934 kwam hij bij de Z.V.T.M. voor het eerst in de praktijk en wel in Ter- neuzen bij de bouw van Diesel-electri- 7r. C. J. A. Bax sche tramstellen. Na een jaar- ging Ir. Bax naar Arnhem, waar hij werkte bij de A.K.U op de afdeling Bedaux en de registratie van de inventaris. In 1936 stichtte hij een Technische Handels school in Oosterbeek, welke school in 1939 bij het uitbreken der mobilisatie werd opgeheven. Ir. Bax werd daarna leraar aan de H.B.S. en het gymnasium te Arnhem in de wiskunde, natuurkunde en .me chanica. Voorts was hij directeur van de avond-nijverheidsschool van de ge meente Renkum. In 1946 kwam ir. Bax naar Vlissin gen waar hij leraar werd aan de „De Ruyterschool", in 1947 werd hij ad junct-directeur van de afdeling M.T.- S. van de „De Ruyterschool", welk functie hij tot 1954 bekleedde. In dat jaar werd ir. Bax hoofd van de personeelsopleiding van de Kon. Mij. „De Schelde", waarvoor hij reeds van 1953 optrad als adviseur van deze op leiding. Conferentie van C.H.U. op 8 en 9 October m Domburg. „Operatie activiteit". Zoals gemeld, zal tijdens het week einde van 8 en 9 October a.s. in de Domburgse jeugdherberg een confe rentie van de Christelijk Historische Unie worden gehouden. Thans is hier voor een programma opgesteld. Za terdagavond half zeven zal de heer C. Philipse, lid van G.S. voor de C.H. U„ de bijeenkomst openen. Na een gezamenlijke maaltijd zal om 8 uur de heer H. Kikkert, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal voor de C.H.U., het woord voeren over „De Christelyk Historische visie op de hedendaagse politiek". Hierna is gelegenheid tot het stellen van vra gen. Na samenzang zal ds. Sneller, Ned. Hervormd predikant te Mid delburg, de dagsluiting verzorgen. Zondagmorgen zal ds. G. H. Wil- lenswaard, in de Hervormde kerk te Domburg, een kerkdienst leiden, die in het teken zal staan van de opdracht die Christenen hebben in deze maat schappij, waarna, onder leiding van deze predikant, in de jeugdherberg gelegenheid zal zyn nader hier op in te gaan. In de middag en avond wordt een cyclus aan de orde gesteld, jnhouden- politiek, en waarom doen wy vbgkqb de: „Waarom doen wij aan politiek, waarom doen wij aan Christelyke po litiek, en waarom doen wij aan Chris telyk Historische politiek De onderwerpen zullen worden in geleid door de heren ir. A. B. J. de Koning, Goes, H. Kikkert, Zeist en A. J. Kaland, Middelburg. Tussendoor wordt er muziek, samenzang en de clamatie ten beste gegeven. Na de dagsluiting op Zondagavond, die zal worden verzorgd door mej. G. A. Bakker te Helnkenszand, wordt de conferentie .gesloten door de heer C. F. v. d. Peijl, Goes, die als conferen tieleider zal fungeren. Vermeldenswaard is nog dat dit weekend is belengd onder de naam „Operatie Activiteit". H.H. Vogelliefhebbers Zondag 2 October koopt „De KLEINE' ARTIS" uit Til burg kanaries e i betaalt voor: af ge ruide mannen 6.50, pop-kanaries 1.bastaardputters 8.bas taard seisjes en kneuters 6.50, dia mant duifjes 20.p. paar, parkie ten 1.50 p. paar. Vogels brengen van 1.303 u., Café Dijkstra, Grote Markt 18, Goes en 4— 6 u. café Internationaal, KI. Markt 11, Vlissingen. KUNST Wiener Sangerknaben Z.V.U.-CONCERT IN JACOBSKERK EEN EN TWINTIG jongens hebben gisteravond een talrijk gehoor in de Vlissingse Jacobskerk twee uur lang geboeid met voortreffelijke koorzang. Het waren de befaamde „Wiener Sangerknaben" ditmaal de echte! die hier een concert gaven met een programma, dat de moeite waard was! Bij de samenstelling was er kennelijk naar gestreefd om werken te kiezen, die byzonder geschikt zijn voor een knapenkoor en dat beteken de, dat de polyfone muziek ditmaal de grootste aandacht kreeg. Dat was een belangrijk winstpunt, vergeleken bij vroegere concerten in Zeeland van dit koor, toen nogal sterk de aan dacht viel op zoet-klinkende harmo nieën. Het programma viel in drie delen uiteen, waarvan de eerste twee met name kerkmuziek bevatten en het derde volksliederen. Van de kerkely- ke composities willen wij er drie noe men, die wel zo magnifiek werden uitgevoerd, dat daardoor alleen al de avond volkomen geslaagd was. Dat was in de eerste plaats een acht stemmig motet van Jacobus Gallus „Repleti sunt omnes", waarbij elke stem een natuurlijke soepelheid kreeg en zelfstandig werd gezongen, zonder dat ook maar even het totaalbeeld geweld werd aangedaan. Deze koor zang was inderdaad een voorbeeld van uitmuntende polyfone kunst, zo als men die in de vocale wereld niet elke dag aantreft. Datzelfde kan ook worden gezegd van „O bone Jesu", een motet van Marco Antonio Inge- gneri, dat eveneens prachtig werd ge zongen. En als derde werk, dat op viel door een voortreffelijke vertol king, dient hier te worden vermeld een werk van de Fransman André Caplet, „O salutaris hostia". Dezelfde zorg," die besteed werd aan de uitvoering van de kerkmuziek, kregen ook de volksliederen, waaron der verschillende oude getrouwen: Schubert's „Die Nacht", „Kein schö- aer land" en niet te vergeten Brahms' „Guten Aben, gut' Nacht". Een concert, waarmee de Z.V.U. velen een grote dienst heeft bewe zen! de K. Geen voorrang verlenen kostte veertig gulden. Van de 25 aanrijdingsgevallen, die Donderdagmorgen voor de kan tonrechter te Bergen op Zoom wer den behandeld, waren er dertien, welke het niet verlenen van voor rang betroffen. N. de G. uit Tholen was één van de mensen, die zich schuldig had gemaakt aan deze overtreding. De G. was in Bergen op Zoom vanuit de Oude Huijbergse- baan de Parallelweg opgereden en had daar geen voorrang verleend aan een militaire auto. Toen hij la ter in de middag in het ziekenhuis te Bergen op Zoom wakker werd, hoorde hij wat er was gebeurd. Het rijden van De G. vond de ambtenaar hoogst onvoorzichtig. Verdachte had nog geen leergeld gekregen toen hij een half jaar geleden ook al was aangereden. Hij werd een gevaar op de weg, vonden de heren achter de groene tafel. Conform werd hij dan ook tot f 40 subs. 8 dagen veroor deeld. L. B. uit Oud-Vossemeer moest voor komen, omdat hij zijn 14-jarige zoon op de tractor naar huis had laten rijden. Volgens verdachte was er geen verkeer op de weg. Boven dien reed hij er zelf naast op de fietsNa een eis van f 75 subs. 15 dagen werd hij veroordeeld tot f 60 subs. 10 dagen. ZIJN PLANNEN UITVOERBAAR? Ploegwedstrijd om Zeeuws kampioenschap Vanmiddag in de Wilhelminapolder Voor de provinciale ploegweclstr(jd om het Zeeuwse kampioenschap, die vandaag, Zaterdag1"' 1 October wordt ~eorganiseerd door vijf samenwerken de landbouw-, landarbeiders- en land- bouwjongerenorganisaties zijn 36 ploegers uit alle gebieden van Zeeland "tgenodigd. In verschillende streken was de animo om deel te nemen zo groot, dat selectiewedstrijden gehouden moes ten worden. Onder de deelnemers bevinden zich zeven ploegers, die met paarden wer ken. De wedstrijd begint om 13.15 uur op het bedrijf „Groenje" in de Wilhelmi napolder. Breedvoerige discussies centralisatie keuringen. In hotel „Auport" te Philippine kwamen onder presidium van burge meester M. A. B. Puylaert van Zuid- dorpe de besturen bijeen van „V.V.Z. F." uit Axel, „Rust Roest" uit Oost burg, en „Door Eendracht Sterk" uit Hulst teneinde de meest urgente be langen van de paardenfokkers, zowel in Óóst als in West Zeeuwsch Vlaan deren te bespreken. In de eerste plaats werd besproken de wenselijkheid van centralisatie der keuringen. Unaniem was men de mening toegedaan, dat het houden van fokdagen, zowel in Oost als in West Zeeuwsch Vlaande ren een urgente aangelegenheid is» die geen langer uitstel duldt. Deze fokda gen zullen een grote belangstelling trekken, omdat alle categoriën ver tegenwoordigd zullen zijn en ongetwij feld de beste Zeeuwsch Vlaamse paar den bij elkaar komen. Wanneer de provincie en de afde ling Zeeland hun medewerking verle nen, zullen deze fokdagen zonder twij fel georganiseerd worden. Het is im mers een niet te betwisten feit, dat Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen wat betreft trekpaarden over het meest superieure materiaal van Ne derland beschikken. Veertig procent Hierna kwam oij de besprekingen het misnoegen tot uiting over de De- handeling, die de Zeeuwsch Vlaamse fokkers op de Nationale Tentoonstel ling in 's-Hertogei.bosch ondervonden. Ondanks het feit, dat Zeeland op deze jaarlijkse show 40 der tentoon- f estelde paarden levert, zijn er slechts wee Zeeuwse juryleden. Over dit feit werd zeer heftige critiek uitgebracht en er gingen zelfs stemmen op om jaarlijks zelf een dergelijke demon stratie in deze streek te organiseren. Deze belangrijke, gecombineerde vergadering werd door burgemeester Puylaert met een bijzonder woord van dank voor de vruchtdragende en aan gename besprek'ng gesloten. De be langen der paardenfokkerij in Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen zullen voortaan regelmatige besprekingen gesteund worden. VANDAAG Middelburg Electro: „Rear window", (18 jaar), 19 en 21.15 uur: Schouw burg: „Mr .Hulot met vacantie", (al le leeftijden), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren 9—24 uur; Europese Jeugd,WeekSlotbijeen komst op de Markt, 20 uur. Vlissingen Luxor: „School der dappe ren". (18 jaar). 19 en 21 uur; Alham- bra: „Mensen zoals jij en ik", (14 j.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Gezworen kameraden", (18 jaar). 19 en 21 uur. Goes Prins van Oranje, i uur, Propa ganda zangavond, Ring Zeeland van Chr. Zangverenigingen; Schuttershof: 1015.30 Zeeuwe ULO-conferentie; C, J.M.V.-gebouw, 8 uur, openingsavond instuif; Schuttershof, 20 uur. Toneel uitvoering „Kunst naar Kracht". Wilhelminadorp: 1.15 uur. ploegwedstrij- den om Zeeuws kampioenschap. MORGEN Vlissingen Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Alhambra: als vandaag. 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: als vandaag. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag. 14.30 en 20 uur; Molenwater: als vandaag, 9—24 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2