Wat mag men dit seizoen van het Nederlandse elftal verwachten? JIMMY BROWN als pol f BUISMAN DDD SPORT EN WEDSTRIJDEN T0NID0 KWAM TOT HOGE SCORE TEGEN HEREN VAN E.M.M. (16-1) ALLE WERELDZEEËN éjótiiïen bócim WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 BALANS VORIG JAAR IN EVENWICHT Nieuwe sterren hebben zich nog maar in bescheiden aantal aangediend (door ir. A. van Emmenes) DAT DE PRESTATIES, die het Nederlands elftal het vorige seizoen heeft verricht, veel beter waren dan die welke in de daaraan voorafgaande „zwarte" jaren moesten worden geïncasseerd, is iets waarover niet 'behoefd te worden gediscussieerd. Er zijn weliswaar duizenden mensen geweest, die nog veel grotere successen hadden verwacht, maar hun aanvankelijk ogen schijnlijk wel gerechtvaardigde optimisme was toch blijkbaar te hoog opge schroefd. De internationale balans was tenslotte precies in evenwicht: overwinningen op België (10) en Zwitserland (41), gelijk spel tegen Denemarken (11), nederlagen tegen België (43) en Ierland (10). Juist de beide uitwedstrijden werden verloren, waarby echter opgemerkt moet worden, dat in de ontmoeting te Antwerpen nog niet over spelers als De Munck, Van der Hart en De Harder kon worden beschikt. Overigens dient eerlijk te worden toegegeven, dat de balans van het vo rige seizoen als ietwat geflatteerd moet worden aangemerkt, omdat ons elftal kon worden versterkt met spelers, die in het buitenlandse profvoetbal aanzienlijk waren vooruitgegaan: De Munck, Van der Hart. Schaap, Tim mermans, De Harder, aanvankelijk ook Roosenburg. De betere resultaten mocht men dan ook niet toeschrijven aan verhoging van het spelpeil die trouwens ook zo vlug niet mocht worden verwacht. Als wij nu eens nagaan wat de ver wachtingen voor het nieuwe seizoen zijn, kunnen wij om te beginnen vast stellen dat de keuze-commissie ook nu over genoemde spelers kan beschik ken. De enige uitzondering is waar schijnlijk Bertus de Harder, die ge heel en al uit vorm is en als 35-jarige niet zo gemakkelijk meer in vorm zal komen. Hij behoort in elk geval niet tot de uitverkoren schare van thans in totaal 24 spelers, die uitverkoren zijn voor de centrale training. De an deren echter behalve Roosenburg, die het vorige seizoen al van de lijst van internationals werd geschrapt behoren tot het wel uiterst summiere groepje van tien, dat als A-ploeg elke Dinsdagavond in het Olympisch Sta dion te Amsterdam bijeenkomt. Het is in feite de nationale ploeg, zoals die laatstelijk tegen Zwit serland in het veld kwam, die blijkbaar nog steeds nummer één staat. De tydelyke door Land man ingenomen plaats onder de lat is nu uiteraard weer voor de inderdaad betere De Munck ge reserveerd en verder valt op dat niet Van Roessel is geselecteerd, maar wel De Bruijckere, die in bedoelde wedstrijd al vrij gauw de plaats van zijn clubgenoot op verdienstelijke wijze overnam. En dan is ook Wilkes er voorlo pig? niet bij, omdat nog niet bekend is waar hij dit seizoen zal spelen. Midvoor De enige nieuweling in het gezel schap is de N.A.C.-er Canjels, die men dus als candidaat nummer één voor de middenvoor-plaats moet be schouwen. Of deze stellig niet onver dienstelijke speler daarvoor de aange wezen man is, wagen wij vooralsnog te betwijfelen. Van Roessel heeft dit seizoen nog geen bijzondere dingen la ten zipn enhij valt niet in de smaak van bondstrainer Merkel, zo dat wij geen herintrede van de tegen Zwitserland zo onfortuinlijk uitge schakelde Willem Il-er mogen ver wachten. Wij hebben liet toch juist over de middenvoorplaats en als wij nu kijken naar de zogenaamde B-groep van veertien spelers, die Woensdagavond te Amsterdam traint, dan zien wij daarbij o.a. Heinen van H.V.C. opge nomen. Zal deze lange en schotvaar- dige Spakenburger, afkomstig uit het Zaterdagmiddagvoetbal, zijn kans krijgen? Hij is, na drie wedstrijdda gen, met zeven doelpunten achter eenvolgens twee, drie en twee als topscorer in de Hoofdklasse en hy heeft dus wat in zijn mars. Er kan aangenomen worden, dat zowel De Munck, als Wiersma, Kuijs, Van der Hart. Klaassens en Schaap weer serieus in aanmerking komen voor het vormen van het defensie- blok. Mede doordat Landman „bui- Advertentie) Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest tenspel" staat is Feijt reserve-doel man en voor de achterhoede komen de Feijenoorders Kerkum en Oster- holt en als stopperspil de V.V.V.-er Van der Hurk in aanmerking. Als middenspelers de uit de derdeklasse J.O.S. afkomstige, ons echter volko men onbekende Blauw-Witter Goed hart, alsmede eventueel Bak van Feij- enoord, die tegenwoordig echter weer in de voorhoede staat. Dan verder nog als voorspelers oude bekende als Van der Kuil, Rijnvis, Brusselers, Bos- selaar en Voges en behalve Heinen als nieuwelingen de Limburgia-rechts- binnen Feijen en de Donar-rechtsbui- ten Heerschop. Opvallend is het kleine aantal aangewezen vleugelspelers. Tim merman speelde tegen Zwitser land rechtsbuiten en deed dat lang niet slecht, maar toch zien wij hem liever in het binnentrio. Doch als de binnenplaatsen be stemd zijn voor de Bruijckere en Clavan, zou Timmermans wel licht toch weer op de rechtervleu gel worden gekozen. Dan wij veronderstellen maar! Canjels of Heinen middenvoor met o.i. een voorkeur voor de H.V.C.-er en dan blijft voor de linksbuiten plaats eigenlijk alleen maar Rijn vis over, die inderdaad dit sei zoen goed op dreef is. Maarwaarom traint hy dan niet met het tiental van de A-ploeg. Langzamerhand mag men de hoop wel opgeven, dat De Harder tijdig voor de op 16 October vastgesteld wed strijd tegen België zijn internationale vorm heeft hervonden. Wat de rechts buitenplaats betreft: wy kennen Heer schop helemaal niet, hadden nooit van nem gehoord voor wij deze week zijn naam in de krant lazen. Mis schien echter doet zich wel het merk waardige geval voor, dat het Hilver- sumse Donar, dat reeds Schaap en Wiersma heeft voortgebracht, weer een speler voor het Nederlands elftal oplevert. De vooruitzichten voor het komen de seizoen, met vooral in het voorjaar een paar uiterst zware wedstrijden, samenvattend, komen wij tot de con clusie dat het totaai-resultaat wel zo ongeveer hetzelfde kan zijn als in het vorige seizoen. Rekening houdend met vooruitgang van spelers als Wiersma, Kuijs, De Bruijckere e.a. misschien zelfs nog betere! Enig opti misme is wel op zyn plaats. 'TEGEN HOEST '.EN HEESHEID DAGELIJKS VOOjA STEM EN KEEl 32. Miebet was en bleef spoorloos. Inspecteur Van Tlen- oogen had al zijn mannen gemobiliseerd en deze zochten de gehele omgeving van de Lauriergracht naarstig af. Er waren verschillende liuiszoekingen gedaan op adres sen waar goede bekenden van de politie woonden, maar het resultaat was nihil geweest. Jimmy had erg met Miebet te doen. Achteraf had hij er zelfs spijt van, dat hij haar hulp had ingeroepen. „Dat is eigenlijk oók geen werk voor vrouwen", bromde hij. „En het ergste is nog, dat zij er de wrange vruchten van moet pluk ken. Jimmy had ook opdracht gegeven een inval te doen in het perceel Lauriergracht 93AA, waar de recherche de vorige dag het verdachte kaasboertje met zijn duw- wagentje in had zien verdwijnen. In het onderhuls had men het wagentje wel aangetroffen, maar van het kaas- boertje was geen glimp te bekennen geweest. De re chercheurs hadden de buren nog aan de tand gevoeld, maar die wisten van niets, zeiden ze. Het onderhuis was verhuurd aan een man, die bakfietsen verhuurde, maar die al maandenlang zwaar ziek in een gasthuis lag. Al het geploeter van de rechercheurs had niets opgele verd, zodat Jimmy Brown die avond met een hoofd vol zorgen naar huis was gegaan.. Miebet was er niet, maar er lag wel een brief op hem te wachten. Deze was dit maal door de post bezorgd. Jimmy scheurde de enve loppe open en begon te lezen.. Er verscheen een zorge lijke rimpel op zijn voorhoofd.. In de koude avondlucht! dreigt gevaar voor verkoudheid. Neem daarom als U naar buiten gaat, steeds enige Wybertjes in de. mond ter bescherming van Uw keel. Resultaten junioren voetbal. De uitslagen van de gedurende bet afgelopen weekeinde gespeelde wedstrijden voor de juniorencompe titie van de K.N.V.B., afdeling Zee land, luiden als volgt: Groep A I: Arnemuiden A I Meeuwen A I 03; Serooskerke A IMiddelburg A I 11; Walcheren A I—R.C.S. A 11—13. Groep A n: Goes A IGoes A n 4-0; Krabbendijke A IPatrijzen A I 3—5. Groep A III: Hulst A IVogel waarde A I 112; Axel A IHulst A II 2—4. Groep B I: V.C.K. B IBevelan ders B I 21; Zeelandia B IMid delburg B I 13; Zeeland Sport B IArnemuiden B I 50; Walcheren B I—R.C.S. B I 1—12. Groep B II: R.C.S. B n—Middel burg B n 05; Zeelandia B II Middelburg B m 03; Zeeland Sport B II —Domburg B I 12. Groep B III: Goes B IGoes B II 11—1; Robur B I—Rillandia B I 16; Wemeldinge B IWolfaarts- dijk B I 0—2. Groep B IV: Volharding '32 B I —Beren B I 0—8; S.V.D. B IKwa- dendamme B I 13; Patrijzen B I Lewedorpse Boys B I 11; Nieuwdorp B ILuctor B I 12. Groep B V: Zuidzande B IAar denburg B I 07; Schoondijke B I Oostburg B I 52. Groep B VI: Mevo B IZierikzee B I 17; Rcnesse B IZierikzee B II 270; Dreischor B IBurgh B I 0—6. Groep B Vn: Corn Boys B I A.Z.V.V. B I 06; Terneuzensc Boys B IZaamslag B I 31. Groep B VIII: Vogelwaarde B I Clinge B I 2—5 Hulst B II—Honte- nisse B II 21; Graauw B IRa penburg B I 50. Zeeuws korfbaltwaalftal speelt nog een wedstrijd Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, dat het Zeeuwse korfbal twaalftal voor het einde van het sei zoen nog een wedstrijd zal spelen. Men treft namelijk thans voorberei dingen voor een ontmoeting met een vertegenwoordigende ploeg van de Schouwen-Duivelandse Korfbal Bond (SKDB) Het staat nog niet vast of deze wedstrijd doorgaat, maar als de plannen worden uitgevoerd, zal het duel in de tweede helft van Octo ber op een nader te bepalen plaats worden gehouden. De vorige wed strijd van het ZKB-team werd ge speeld tegen Swift, ter gelegenheid van de mgebruikneming van het sportterrein in Lewedorp-Nieuwdorp. Dr. J. S. Zaneveld, hoofdcommis saris van de vereniging De Neder landse Padvinder, heeft Zaterdag avond tijdens een bijeenkomst te Utrecht afscheid genomen van de Nederlandse padvindersbeweging en zyn functie overgedragen aan oubaas E. J. H. Volkmaars te Amstelveen, die tot waarnemend hoofdcommissa ris werd benoemd. C.O.A.K. verloor in Mechelen van Belgische collega's Slechts volleybal werd gewonnen. Ook de tweede ontmoeting tussen de Nederlandse en de Belgische mili taire administrateurs, de COAK uit Middelburg en de CAD uit Mechelen, is in een nederlaag voor de Neder landers geëindigd. Eindigde de weel- strijden te Middelburg op 30 Juni j.I. in een 95—45 overwinning voor de Belgen, thans, in Mechelen, deden zij het nog iets beter, want de Neder landers trokken met 10258 aan het kortste eind. Slechts een onderdeel werd door hen gewonnen, namelylc het volleybal (21). Niettemin is er enthousiast en fel gestreden. De Belgen waren echter aanzienlijk sterker en hun overwin ning was dan ook volkomen verdiend. De uitslagen waren: 800 meter: 1 Vanderheyden (B) 2.8.6; 2. Desmet (B) 2.10.5; 3. Uitterha- gen (B) 2.13.0; 4. Raes (N); 5. Van Maanen (N); 6. Ros (N). Vèrspringen: 1. Van Hove (B) 5.68; 2. Breedveld (N) 5.67; 3. Bousche (N) 5.67; 4. Azorne (B) 5.36; 5. Lesseine (B) 5.25; 6. Hendrikse (N) 5.10. Hoogspringen: 1. Janssen (N) 1.60; 2. De Graaf (N) 1.55; 3. Ver meulen (B) 1.55; 4. Blondeel (B) I.50; 5. Deravet (B) 1.45; 6. Bousche (N) 1.45. 100 meter: 1. Coppens (B) II.8; 2 Soetens (B) 12.0; 3. Lescrau- waet (B) 12.2; 4. Bousche (N) 12.0; 5. Moser (N) 12.5; 6. Ros (N) 12.5. 1500 meter: 1. Van Zaaien (B) 4.38.4; 2. De Busscher (B) 4.40.3; 3. De Becker (B) 4.41.2; 4. Westerhof (N) 5. De Wit (N); 6. Hendrikse (N). De volleybalwedstrijd werd door Nederland met 21 gewonnen; de Belgen wonnen de voetbalwedstrijd met niet minder dan 82. De pun tentelling was als volgt: 800 meter: Nederland 6; België 15; vèrspringen: Nederland 16; België 26; hoogsprin gen: Nederland 28; België 35; 100 meter: Nederland 34; België 50; 1500 meter: Nederland 40; België 65; vol leybal: Nederland 10, België 5; voet bal: Nederland 8, België 32. Totaal: Nederland 58, België 102. Bep van Klaveren wint van Horst Ganz By de opening van het boks-prof- seizoen te Rotterdam heeft Bep van Klaveren op punten gewonnen van de Duitse weltergewichtbokser Horst Garz. De partij ging over tien ronden. In het byprogramma won de Ne derlander Nick Moos door interven tie van de scheidsrechter in de vier de ronde van de Duitser Heinz Bier- freund. Deze partij was vastgesteld op zes ronden. ZEEUWSE HANDBALLERS IN ACTIE Marathon II won van Zeeland Sport II2-1 Het Is de dames van W.L.C. n in het afgelopen weekeinde niet ge lukt de eerste winst binnen te ha len. Tegen R.P.C. konden zij het terrein-voordeel niet uitbuiten: het werd een overwinning voor de gas ten (13). De heren van H.E.W. bleken inderdaad in staat de volle winst bij W.L.C. weg te halen (7 10), terwijl Agressive korte met ten met Geel-Blauw maakte (75). Het was voor de dames van Tonïdo zeker niet gemakkelijk om tegen Geel-Blauw een deel van de buit weg te grissen, maar het kwam ten slotte toch zover (33). De E.B. H.V.-dames stelden hun aanhang enigszins teleur door het tegen We re Di niet verder te brengen dan 2 2. Zoals te verwachten was, was de krachtsverhouding bij Longa S-O.A. inderdaad heel gering. De thuisclub schreef tenslotte de mees te treffers op zijn naam (32). Zoals al was voorspeld, konden de heren van P.T.T. die van E.B.H.V. niet van de winst afhouden, maar dat deze verwachting slechts op het uiterste nippertje bewaarheid werd, blijkt wel uit de uitslag (1011). Fortse Marathon moest natuurlijk buigen voor S.O.A. (3—9), terwijl het Middelburgse spel Tonido dit maal heel goed bleek te liggen, want E.M.M. werd met een 161 ne derlaag naar de Zeeuwse hoofdstad teruggestuurd. In de le klasse dames van de afdeling Zeeland legden de re serves van Marathon en Zee land Sport een spannende derby op de groene mat. Na wisselen de kansen trok Marathon met 21 tenslotte aan het langste einde. Bij WalcherenOlympus kwamen de gasten niet opda gen. E.M.M. ging inderdaad een wel heel ruime overwinning te- femoet op Marathon IH. De 'lissingse dames is waarschijn lijk het schaamrood op de wan- fen gekomen, toen zij met 11 nederlaag weer naar de kleedkamers moesten wandelen. Luctor n hield zich buitengewoon kranig door de Volharding-dames een gelijk spel (00) af te dwin gen, terwijl Luctor I beide puntjes bij O.D.I. weghaalde. De Meeuwen bracht het ook bij Hontenisse niet tot een overwinning (51). De heren van Marathon II wreek ten de grote nederlaag die de da mes van deze vereniging van E.M.M. moesten aannemen. De heren van E.M.M. II ondervonden de represail lemaatregel en botsten pijnlijk te gen een 215 nederlaag op. Vol harding had toch nog wat moeite met Tonido Hl maar won toch (9 7) .terwijl Marathon Hl het hoofd moest buigen voor Olympus (217). De meisjes-junioren van Volhar ding verbaasden vriend en vijand door de winst bij Hellas weg te ha len (65), terwijl Luctor bij To nido met ruime cijfers (27) zege vierde. Hontenisse rekende af met de Meeuwen (41). (Advertentie) De Nederlanders hebben steeds alle zeeën bevaren en de Neder- landae producten overal heengebracht. BUISMAN behoort daar thans in steeds groeiende mate ook toe, omdat overal ter wereld, tot in Japan toe, de grote waarde van BUISMAN wordt erkend, n.l. be- spnren op koffie, terwijl ze tevens lekkerder wordt door BUISMAN. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet 'n beetje BUISMAN" wonderen! Wijziging in deelneming schaakkampioenschappen In de indeling van de groepen voor de voorronden om de persoonlijke Zeeuwse schaaktitels is enige wijzi ging gekomen, doordat zowel de neer J. C. van Vliet als de heer J. Mellegers, beiden uit Zierikzee, zich wegens hun aanstaande vertrek uit Zeeland hebben moeten terugtrekken. De heer A. J. Niemarkt uit Vlissin- gen heeft zich echter alsnog aan gemeld en deze heeft de plaats inge nomen van de heer Mellegers. In groep A is voorts de heer L. M. Siliakus vervangen door de heer K. van Belzen, terwijl in groep B ir. J. J. Elzeman de plaats neeft ingeno men van de heer Van Vliet en de heer Van Belzen is vervangen door de heer L. M. Siliakus. Nederlands B-elftal tegen militaire ploeg. Voor de voetbalwedstrijd tussen 't Nederlands B-elftal en het Neder lands militair elftal, die Woensdag 28 September te Den Bosch wordt ge speeld, is het Nederlands B-team als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland (Ajax); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (N AC); midden: Brooymans (Willem II), Van de Hurk (VW) en Brusse lers (PSV); voor: De Jong (Willem H), Van Beurden (BW) Heinen (H VC), Ummels MW) en Clavan (Scheveningen-Holland Sport). Reserves: Van Dijk (Sparta), Ker kum (Feyenoord), De Koning (Spar ta), Voges (Enschede) en Van der Kuil (Ajax). Q FEUILLETON „Oh, jy arme jongen. Arme jon gen". Met ontzetting sloeg hij Letty ga de, die het werk voltooide, waar mee hy begonnen was. In minder tijd dan nodig was, om de vertrapte bloemen op de grond te tellen, wa ren de rozenperken onthoofd cn was de tuin van al haar schoonheid ont daan. „Daar", riep Letty, dapper tegen hem lachend. „Als jy er niet tegen kunt, zullen we. zolang jy onze gast bent, geen rozen meer kweken". Toen ze zich realiseerde, dat hy wel eens altijd zou kunnen biyven, drukte het zo snel genomen besluit al bijna te zwaar op haar. „Geen ro zen meer". Ze draaide zich vlug om en bracht hem in huis. Claudia was al met het ontbijt be gonnen, toen zy binnenkwamen. „Goeie morgen", begon ze vrolijk. Toen legde zè haar brood rfeer en vroeg: „Alles wel aan boord?" „Best. best", antwoordde Letty, die zich bezig hield met het verzor gen van Peter, die trouwens hele- door TERRY DEAN maal geen trek had in een ontbyt. Hij pynigde zyn hersens af om een opmerking, waarmee hij zijn figuur zou kunnen redden, maar hy kon niets beters vinden dan een vraag over Claudia's versnellingsbak. Het gesprek liep pas dood, toen de wa gen mondeling helemaal uit elkaar was genomen en weer in elkaar was gezet. „Zullen we een tochtje maken om hem te proberen?" stelde Claudia voor, daarmee een lange stilte ver brekende. Met beide handen greep Peter dit voorstel aan. „Een prachtig idee, nicht. Vind je het goed dat ik chauf feer. Ik ryd heel goed, weet je. Deed nog een beetje aan autoracen". Hij zou alles hebben willen doen en zeg gen om maar niet te hoeven denken aan de heiligschennis van zo net. Hy kon het eenvoudig niet verdragen, Letty's gezicht zo te zien. Claudia was zo verstandig, zelf achter het stuur te gaan zitten. Ze reden door de eentonige landstreek en luisterden naar de radio. Zo nu en dan wisselden ze een paar woor den. „Kijk, daar is een meer. En er zyn bomen ook", zei Peter, voor zich uit wyzende. „Het lykt een mooi plekje. Zullen we daar even blyven staan?" „Er is niet veel aan daar", loog Claudia en ze staarde naar de plaats waar zij en Dick zo graag samen heengingen. De beeltetnis van Dick Forrester verscheen voor haar ogen. Ze wist; dat hij nooit goed zou vinden, dat zij een ander meenam naar een van hun „heilige plekjes". Als Dick nu maar bij haar was, inplaats van de ze smakeloze bedreiging van haar geluk. Claudia begon over wat anders te graten, terwijl ze het gaspedaal ver ïdrulcte. „Realiseer jij je wel", vroeg ze schalks, „dat Ik eigenlyk maar heel weinig van je weet? Be halve dan, dat je uit Australië komt en dat wij heel in de verte familie van elkaar zijn?" Peter ging daar direct op in. Er zijn immers maar heel weinig men sen, die er niet van houden over zichzelf te praten. „Er valt niet veel over mij te vertellen, Claudia", lach te hij bescheidener dan hy in werke lijkheid was „Dat zou ik niet graag beweren, Peter. Als een knappe jongeman door een rijke en bezorgde tante naar een vreemd land wordt gestuurd, dan kan dat volgens mij maar een ding betekenen. Ik heb daar in boe ken vaak genoeg over gelezen". „Werkelijk? Wat betekent dat dan?" Peters bleek-blauwe ogen ke- ken haar een beetje angstig aan. „Dat ligt voor de hand: moeilijk heden met meisjes natuurlyk! En doe nu maar niet zo onschuldig, Pe ter Ponsonby. Toen ik voor de eer ste keer mijn ogen op je gezicht richtte, wist ik al, dat jouw levens weg met gebroken harten bezaaid ligt". Peter vond het wel leuk, dat Clau dia zo over hem praatte, maar hy trok een gezicht, alsof hij verschrik kelijk was geschrokken. „Ik kende heel wat meisjes in Sydnev. Eeuwig en altyd duwde tante Cecilia er een paar naar mij toe. Tenminste, zo leek het". „Doe nu maar niet alsof. Peter. Je weet heel best, dat het tegenover gestelde waar is". „Maar ik heb niemand van hen erg lang .gekend", klaagde hy. „Precies lang genoeg misschien?" „Nicht Claudia! Hoe kun je zoiets zeggen?" „Wel, welke andere reden zou er kunnen zijn?" Claudia kon soms ver bazend snugger zyn en daarom be greep ze, dat zelfs Peter liever voor een Don Juan werd aangezien, dan voor goedmoedige sukkel. „Wel", zei nij, wat gemaakt lachend en hij leek nogal erg met zichzelf ingenomen. Claudia remde. Toen de wagen stilstond draaide ze zich om en keek hem ernstig aan. „Je begrijpt zeker wel dat ik zo weinig mogelijk aan dacht aan je behoor te besteden Ze zouden er hier wat van denken, als ze ons altyd samen zouden zien. De mensen zijn in zo'n klein stadje zo, weet je. Erg fatsoenlyk „Maar „Ik wil je niet beledigen, Peter, maar je bent nu eenmaal wat je bent, dat is alles". „Vind je my wel aardig?" Peter kon slechts met moeite zijn verba zing verbergen zyn mond viel open. „Een meisje moet voorzichtig zyn, weet je, PeterHaar hand rust te zacht op de zyne. „Onthoud dat, dan zul je het begrijpen, als ik eens geen notitie van je neem en als het lijkt, dat ik me erg veel met ande ren bemoei". „Ik zal dat begrijpen", sprak hy" plechtig. Z'n stem leek gespannen. „Dank je Peter". De rest van de dag had hy het ge voel, of hy zou vliegen. Zo nu en dan gluurde hij tersluiks in het spie geltje om zich nogmaals te overtui gen. Vreemd, dat iemand zichzelf zo kon onderschatten! Claudia wierp zo nu en dan een steelse blik naar hem. Hij was haar uiteindelyk toch nog meegevallen. Het deed haar goed, te weten, dat Peter eerder gevleid zou zh'n dan be ledigd. als zij hem zou ontlopen. Dat betekende immers, dat zij Dick kon zien, zo vaak ze wilde Van dat ogenblik af gingen ze heel plezierig met elkaar om. Totdat Pe ter in de kleigroeve viel. Twee da gen later HOOFDSTUK IV. Hoewel hij niet was uitgenodigd kwam Dick Forrester ook naar de, picnic. Niemand van de personeels vereniging maakte echter bezwaar. De arbeiders kenden hem allemaal en ze mochten hem graag Zyn va der was vroeger pottenbakker ge weest in de fabriek, toen deze nog goede darren kende, dat wil zeggen, voordat Elwood er eigenaar van werd. Dick had het grootste gedeelte van zijn levensloop zelf moeten be palen. Hij had zich door de school geworsteld, terwyl hij zyn moeder, die toen al weduwe was. moest on derhouden. Later was hij naar de technische school gegaan, ondanks het feit. dat hy toen helemaal alleen in de wereld stond. Met hard wer ken had hy in die jaren het geld ver diend. nodig om zyn studie te beta len. Claudia kende hy destijds nog niet. Zij hoorde tot een heel andere stand dan hy. De oorlog bracht evenwel de de mocratie in Pottsville en zo werd Dick Forrester, de officier, op visite gevraagd door families, die vroeger Dick Forrester, de monteur, nauwe lijks hadden gekend. Claudia nam hem mee naar huis. Haar ouders begroetten hem aller vriendelijkst en merkten later op, dat ze hem eigenlijk toch wel een keurige jongeman vonden. De wereld waarin Dick was opge groeid. was niet een van een ge makkelijk leventje geweest. Niemand was oo: t voor hem in de bres ge sprongen. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 9