Minister Mansholt sprak over streven naar Europese integratie Drie en twee maanden opgelegd aan boter smokkelaars HERFSTMODE KOMT TOT LEVEN IN VLISSINGS STRANDHOTEL LANGE DISCUSSIE BENOEMING LEDEN WOONRUIMTECOMMISSIE WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 EUROPA-JEUGDWEEK IN MIDDELBURG BEGONNEN Commissaris der Koningin tot jeugd „Wij moeten er wat voor over hebben Op de Middelburgse Markt wapperen sinds gisteravond vele groen-witte vlaggen met de bekende „E" van Europa, ten teken dat in de Zeeuwse hoofdstad de Europese Jeugdweek is begonnen. Om kwart voor acht wer den deze dundoeken gehesen na een openingsrede van loco-burgemeester wethouder -J. W. Kögeler van Middelburg. Eerst Zaterdagavond tydens de slotbijeenkomst zullen zij worden gestreken. Tot zo lang zullen de leden van diverse jeugdorganisaties uit geheel Walcheren zich aan de Europese gedachte wijden. Over dit streven is gisteravond veel gesproken. Een voor- het merendeel jeugdig publiek van naar schatting tegen de 400 woonde na de openingsceremonie een bijeenkomst bij in de Burgerzaal van het stad huis. Zij luisterden naar een belangwekkend betoog van minister Mans- holt, waarin deze zijn visie gaf op het vraagstuk van de Europese inte gratie. Ook de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroqt, sprak in deze bijeenkomst de jeugd van Walcheren toe. De heer Kögeler kenschetste in zijn openingsrede de jeugdweek als een gelukkig initiatief. „Het is nodig, dat de jeugd kennis neemt van wat er op internationaal gebied gebeurt", zo zei hij. „Daardoor wordt belang stelling voor en een gemeenschaps gevoel met de volken om ons heen gekweekt". Hierna hees een aantal leden van jeugdorganisaties de vlaggen in top Het Tamboers- en Pijper corps ..Juliana", dat tevoren een rondgang door de stad had ge maakt, zorgde daarbij voor mu zikale illustratie. De Commissaris der Koningin begon zijn korte toespraak in de Burger zaal met de vraag te stellen: „Wat hebben wij voor de Europese gedach te over". Hij meende, dat men nim mer over die gedachte zou hebben gepeinsd als Nederland uit de tweede wereldoorlog even rijk en ongeschon den te voorschijn was gekomen dan 'uit de eerste. Als eerste van de Eu ropese instituten kwam de Kolen- en Staal Gemeenschap (K.S.G.) tot stand. Maar een gevolg was, dat de huisvrouwen mopperden, omdat de kolen duurder werden. „Als wij er zo over denken dan ko men wij er niet", aldus de Commis saris. „voor de verwezenlijking van deze gedachte dienen wy ons finan cieel en economisch egoïsme te laten varen. Wij moeten er wat voor over hebben, ook in materieel opzicht". Minister Mansholt zei in zijn rede o.a., dat de Europese gedachte is ontstaan uit een mengeling van vrees en de drang naar nieuwe vormen. Vrees o.a. voor een herhaling van het verleden en vrees van het Franse volk voor het Duitse. Deze laatste angst leidde tot de verwerping van de E.D.G. door het Franse parle ment. Sedert de Kolen en Staal Ge meenschap haar nut bewees is er meer vertrouwen verwekt. De nood zakelijkheid om op deze weg verder te gaan groeit met de dag. Uitvoerig sprak de minister over de gedachte aan een „groene poel", een vrije markt voor agrarische pro ducten. De zg. Brusselse werkgroep ingesteld op de conferentie van Messina maakt thans een studie van zulk een markt. Vele problemen zullen in dit verband moeten worden opgelost. Weinig stabiel Wat de landbouw betreft moeten de volkeren zich naar minister Mansholt's mening ook gemeenschap pelijk verantwoordelijk weten. Een grote moeilijkheid is. dat de' prijs vorming van de producten weinig stabiel is. Ook het verschil in ar beidsproductiviteit bemoeilijkt de ge dachte aan één markt. Door het uitvoeren van cultuur technische werken herverkave ling e.d. moet men trachten de arbeidsproductiviteit van de verschil lende landen als het ware naar elk aar toe te brengen. Van invloed is verder ook het verschil in de graad van ontwikkeling van het landbouw onderwijs. Er zal een positief klimaat moeten worden geschapen voor economische expansie van Europa. De U.S.A. en de U.S.S.R zijn ons werelddeel daar in belangrijk voor. Er is dan ook geen tijd meer te verliezen. De terza ke aanwezige moeilijkheden dienen te worden opgespoord en de oorzaken van de spanningen moeten worden weggenomen. Zo moeten de volken bijv. een vrije migratie aanvaarden. uitdrukking del van offers", aldus de heer Mans holt, die tenslotte nog pleitte voor een gemeenschappelijk investerings fonds, dat het bereiken van een ho ger niveau moet vergemakkelijken. Na de rede van de minister kwam in het tweede deel van het program ma de jeugd zelf aan het woord. Met belangstelling luisterde het talrijke publiek naar muziek van het L.J.G.- orkest uit Hoek en van het C.J.B.T. B.-orkest uit Axel. Ook volksdansde- monstraties door leden van de Z.P. M.B. en de C.P.M.B. ondervonden grote waardering. Aan de bijeen komst werd verder medewerking ver leend door de heer J. Koole, piano en door mej. Schipper uit Koudeker- ke, die een gedicht van Okke Jager declameerde. De voorzitter van de Middelburgse Jeugdraad, de heer A. J. Schuitema, sprak bij de aanvang een welkomstwoord. „BONT", DAT EEN SOPJE KAN HEBBEN Van sportieve dagkleding tot groot avondtoilet i (Van onze redactrice) De blonde slanke mannequin, die tijdens de gisteravond in het Vlissingse Strandhotel gehouden modeshow als eerste het. plankier betrad, zorgde in meer dan één opzicht voor een verrassend begin van deze show! Niet al leen haar kleding een originele gestreepte pantalon met een gezellig windjack en warme bontlaarsjes trok de aandacht; de belangstelling van het publiek ging evenzeer uit naar de door deze mannequin als „acces soire" medegevoerde krulharige viervoeter, die dit voor honden wel zeer on gebruikelijke rondje gewillig meeliep. Met deze verrassende entree begon een show, waar in ruim drie uur tijds heel wat facetten van de hedendaagse mode werden getoond. Een veelzij dige expositie van damesconfectie en accessoires, tezamen gebracht in har monieuze combinaties, door vier mannequins onder wie éen stadgenote op rustige en gracieuze wjjze aan de zeer talryke bezoeksters getoond. Vele leden van Walcherse jeugdorga nisaties vulden Dinsdagavond de Mid delburgse Burgerzaal, toen daar de eerste bijeenkomst van de Europese Jeugdweek werd gehouden. De Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, spreekt de jeugd toe. (Foto P.Z.C.) Een geklede combinatie welke gister avond op de modeshow in het Vlissing se strandhotel werd getoond: japon van zwarte jerseyzijde met witte bont kraag, gecompleteerd door zwarte hoed en aigrettes. Sandaaltjes, tasje en handschoenen zijn eveneens zwart. Circus Van Bever geeft drie voorstellingen. Het bekende Nederlandse circus Van Bever zal op Donderdag en Vrjj'dag a.s. in Terneuzen een drietal voorstellingen geven. Het zcsmasten- circus zal zijn tenten opslaan op het terrein aan het Oostelijk Bolwerk. Aan het zeer gevarieerde program ma, dat tal van wereldvermaarde nummers telt, werkt een internatio naal gezelschap van bekende artis- ten mede. terwijl men daarnaast ook het optreden zal kunnen zien van bruine beren, ijsberen, olifanten enz. Vanzelfsprekend is op het program ma van dit circus, dat om zijn paar- dendressuur reeds lang een grote be kendheid geniet, ook voor de paar den een 50 tal een bijzondere plaats ingeruimd. Opening Mater Amabilisschool. In de huishoud- en industrieschool St. Joseph te Sas van Gent werd de Mater Amabilisschool, afdelingen Sas van Gent en Westdorpe, geopend. Deze opening werd sober gehouden, want na een kort woord van de voor zitter, de heer M. v.t. Root, werd di rect een aanvang genomen met de lessen. De afdeling Sas van Gent be gon met koken en de afdeling West dorpe met een naailes. Mevrouw A. de Nooyer uit Haar lem, oude bekende van vorige sei- zoens, zorgde ook ditmaal voor de ex plicaties bij de modellen. Zij vertelde de toehoorsters onder meer iets over de nieuwe casaque-lijn, vertegenwoor digd in een havannakleurige yersey- japon met a-symmetrische knoopslui- ting, waarbij een handwerk melusine hoed werd gedragen. Een japon, die het ook uitstekend als wandelcos- tuum zal doen, en die tevens bewees dat deze nieuwe lijn vooral voor lan ge vrouwen grote mogelijkheden biedt. Een ander „costuum met mo gelijkheden" was een wintermantel- pak, waarbij zowel een nauwe als een plissé-rok wordt geleverd. In jersey bleek ook deze show een overvloed aan modellen te bieden, vanaf zeer geklede japonnen (een zwarte, uiterst nauwe jurk met mid denvoor een goudkleurige gesp, een beige deux-pieces met heupaccenten, een kostelijk Zwitsers deuxpièces, blauw-grijs gemêleerd, met ruime rok. nauw jasje en geheel doorlopen de knoopsluïting) tot sportieve mo dellen, welke vaak ook voor de grote re maten bijzonder geschikt zijn. Vorstelijk was een zwarte mo hair mantel met bontgarnering aan de mouwen, gecombineerd met een Franse modelhoed in twee tinten, waarbij zwart suède open schoenen, een zwarte beu geltas en dito handschoenen wer den gedragen. Dit was kleding van klasse, evenals de zeer apar te combinatie, gevormd door een zwart-grijs gestreepte zeven achtste ni an tel over een nauwe zwarte rok, waarbij een glanzen de grijze hoed in helmachtig mo del werd gedragen. Voor de heel jonge vrouw waren goede vondsten de met imitatie-ocelot gevoerde autocoat, een hemelsblauw jersey deux-pièces met bescheiden garnering, en een bonte regenjas met blauwe en gele motievèn op een zwart fond. gedragen met een leuk geel hoedje en gele handschoenen. De ze jas was tweezijdig te dragen; de keerzijde was effen zwart. Fraai waren de bontmantels, maar het imitatie-bontjasje van wit orlon was in zijn genre ook heel aardig en bovendien practisch, omdat het in een sopje gereinigd kan worden wanneer het smoezelig dreigt te worden! Er was tenslotte een ruime plaats gereserveerd voor een aantal geklede toiletten, cdtktail- en avondjaponnen. Van de laatste verdienen vooral het schitterende zwartkanten avondtoilet met stola en de strapless japon van goudkleurige organza niets dan lof Het witte bruidstoilet, dat aan het einde van de show werd getoond, was niet alleen heel mooi, maar ook prac tisch omdat het uit twee delen be stond een zilverwit gebrocheerd jasje op een tule rok, waarvan het jasje uitstekend als avondbloüse dienst kan doen. Accessoires. Rondom deze confectie, afkomstig uit de wintercollectie van de firma Lambooy, was een groot aantal bij passende hoeden, schoenen, hand schoenen, tassen en byou's gegroe peerd, gekozen in velerlei ook onder ling goed harmoniërende tinten en materialen. De hoedjes en diverse shawls wer den gebracht door maison Bollen- Van Zwienen. De materialen melusi ne en mirage waren veelvuldig toege past, maar ook zag men enkele ori ginele hoedjes van leder. Vele hoed jes zijn a-symmetrisch, vele worden ietwat scheef opgezet, hetgeen het gezicht een ongemeen levendig karak ter verleent! Er waren enkele waar lijk exclusieve modelletjes: een rose- met-zwart kapje met getande rand, een gedurfd, geheel uit veertjes ge maakt hoofddekseltje, eveneens in rose met zwart, en een fraaie zwarte cocktailhoed, gegarneerd met ragfij ne aigrettes. De firma D. Roelse kwam met een collectie modieuze, maar bovendien solide schoeisel, waarin naast flat en sportschoentje een serie geklede schoentjes met diverse hakhoogten voorkwamen; de moderne „queenie", de blokhak bij een beschaafde grijs suède pump en de sierlijke hoge Zeeuwse Bonden van Paardenfokkers bijeen Op uitnodiging van de Bond van Zuia-Bevelanase Paardenfokkers kwa men Dinsdag in hotel „Centraal" te Goes de besturen van alle Zeeuwse Bonden van Paardenfokkers, met uit zondering van Zeeuwsch-Vlaanderen bijeen. Besloten werd op 1 December een gezamenlijke keuring van anderhalf- jarige hengsten en merries in Goes te organiseren. Evenals dit reeds enke le jaren in Zeeuwsch-Vlaanderen ge schiedt, zal er ook een nummer fok- groepen van drie stuks aan deze keu ring worden toegevoegd. Zeeuws kampioenschap op de 10.000 meter Hedenavond zal op de Vlissingse sintelbaan een wedstrijd worden ge houden om de titel kampioen van Zeeland op de 10.000 meter. Voor de race, die om kwart over zes begint, zullen drie athleten aan de start ver schijnen, te weten Hein Cujé (E.M. M.), Staf Dobbelaere (Marathon) en Bilius (Zeeland Sport). GEMEENTERAAD ZIERIKZEE tot uiterst hoge hakjes, onder meer bij een gedistingeerde donkergrijze pump met vlinderstrikje en een mo dern-getinte beige pump met open teen. De handschoenen van magazijn „De Ster" en de tassen en byou's van de firma Jo Fibbe toonden een grote verscheidenheid in materiaal en mo dellen. Handschoenen waren er in di verse lengten, zowel uit eenvoudige stof als uit het veel kostbaarder leer, en ook bij de tassen werden smaak volle lederen exemplaren getoond, naast plastic in vele variëteiten. Bij de boodschaptassen was een handig exemplaar met „verlengstuk". De firma Witte en Zn. zorgde voor tafelversieringen en voor een fraai bruidsbouquet, en pianist Leen Zietse voor een (als altijd!) uitstekend uit gebalanceerde muzikale achtergrond. Hedenmiddag en hedenavond vindt in het Vlissingse strandhotel een herhaling van qeze herfstmodeshow plaats. Tijdelijke aanstelling van leerkrachten Hoewel de agenda van de Dinsdag avond gehouden gemeenteraadszit ting van Zierikzee een overvloed van hamers tukken telde heeft een enkel w punt er voornamelijk voor gezorgd dat de zitting pas laat in de avond gesloten werd. Het betreffende agen dapunt was de benoeming van leden en plaatsvervangende leden voor de woonruimtecommissie. Daarnaast waren er ook nog bij de rondvraag vele problemen, die de aandacht vroegen. Wegens een zware griep van de burgemeester jhr. mr. J. Schuurbe- que Boeije werd de vergadering ge presideerd door wethouder J. Cats- hoek. By de behandeling van de ingeko men stukken werd meegedeeld, dat de provincie geen subsidie verleent voor de restauratie van het Vry- poortje. Onder de stukken bevond zich ook een schrijven van B. en W. waarin melding werd gemaakt van het plan voor het komende zwem- seizoen een eenvoudige kleedgele genheid te bouwen. Men heeft by de sportcommissie om advies gevraagd voor de juiste plaats hiervoor. Het voorstel tot vaststellen van een verordening op de persoonlijke diensten, waardoor bij calamiteiten mensen voor het verlenen van hulp opgeroepen kunnen worden wera goedgekeurd. In de commissie voor georganiseerd overleg werden geko zen de heren M. C. Verheijden, B. Leijdekker en mr K. A. Keuning. In de commissie tot wering van school verzuim werd de heer M. Dieleman gekozen. De raad besloot voorts tot tijdelijk leraar c.q. lerares aan de ge meentelijke gymnasiale afdeling van het prof. Zeemanlyceum te benoemen mej Th. Tünissen en de heren L. M. A. Nijssen en M. van Lindt van Erk. Enige discussie ontstond bij het voorstel de bevoegdheid tot het be noemen in tijdelijke dienst van leer krachten aan het prof. Zeemanlyceum naar B. en W. te delegeren. De heer J. W. van den Doel (ar) vond dit wel practisch. Indien men docenten kan krijgen, die op een spoedige benoe ming aandringen, kan het inderdaad ECONOMISCHE POLITIERECHTER STRAFTE STRENG Bovendien f 2000 boete voor handelaar die grote ivinst maakte Voor de Middelburgse economische politierechter, mr P. van Empel, diende in de zitting van Dinsdagmiddag weer een botersmokkelzaak. Ver dachten waren de 31-jarige Belgische handelsreiziger J. A. B. uit Meul- wijk en de zuivelhandelaar R. L. D. uit St. Jansteen, 50 jaar oud. De Belg had voor 19 en 20 Augustus telkenmale ongeveer 700 kg boter bij de man uit St. Jansteen besteld. Die zou hij d an komen halen per auto. De eerste maal het gebeurde op klaarlichte dag! ging alles goed. De boter werd ingeladen en B. verdween er mee naar het buurland. De volgende dag echter werd tijdens het inladen op de deur van D.'s garage geklopt: Aan de andere kant stond de douane. Op heterdaad betrapt, werden beide botersmokkelaars gedetineerd in het Huis van Bewaring in hliddelburg. Een en ander kost nu de Belg 3 maanden gevangenisstraf met aftrek en verbeurdverklaring van auto en boter. De winkelier kreeg een fikse boete. Hij zal niet minder dan 2000 (subs. 2 maanden) moeten voldoen. Maar eerst moet hy 2 maanden met aftrek „brommen". Voorts hangt hem voorwaardelijk een sluiting van zijn bedryf boven het hoofd met een proeftyd van 2 jaar. De Belg ging uiteraard smokkelen om wat te verdienen. Dat zou 9 frs per kg zijn, niet te versmaden dus. Hij is echter niet de hoofdpersoon in het complot, maar B. werkte voor anderen, die niet bekend zijn. De au to, waarmee hij de boter haalde, was voorzien van valse nummerplaten. Beide keren had B. het geld by zich en D. werd dan ook contant betaald. Veeleer zag spreker hem als een „man, die overal wat tussendoor- scharrelt" en van alles doet om aan de kost te komen. Het op klaarlichte dag de grens over schrijden om boter te halen vond de officier zeer brutaal. Zijn vor dering was gelijkluidend aan het vonnis voor B. Mr. P. C. Adriaanse verdedigde de De officier van justitie, mr. Ph. Belg. Pleiter legde vooral de nadruk Schenkenberg van Mierop, vroeg zich op de ondergeschikte rol, die B. heeft af of verdachte werkelijk, zoals hij gespeeld. Hij deed het om bij te ver zegt, handelsreiziger is. dienen. Zijn financiële omstandighe den zijn namelyk zeer slecht. In Bel gië is hij failliet verklaard. Mr. Adri aanse wees er ook nog op, dat zijn cliënt reeds bijna 5 weken in voor arrest zit en verzocht tenslotte cle mentie. De politierechter zag echter voor B. geen verzachtende omstan digheden „Afleveringsstation" Wat de zuivelhandelaar uit St. Jansteen betreft, merkte mr Van Empel op, dat diens bedrijf een „druk afleveringsstation van boter" is geweest. Bij nacht en ontij zelfs komt men bij U boter halen", aldus spreker, die over inlichtingen be schikte volgens welke de omzet van D.'s bedrijf te hoog was toegenomen voor gewoon verbruik. „Ik dacht dat het wel mocht overdag", was ver- dachte's antwoord, waarop mr Van Empel lachte en zei, dat D. het wel beter weet. Ook de officier wees op de grote omzet van D.'s bedrijf. In enkele maanden tyd heeft de man uit St. Jansteen ongeveer 14.000 verdiend. Zijn bedrijf is gunstig gelegen, vlak bij de grens en de smokkel kost wei nig moeite. Mr. Schenkenberg van Mierop vorderde tegen D. 2 maanden met aftrek, verbeurdverklaring van de boter en sluiting van het bedryf met al hetgeen daarbij behoort voor de tijd van één jaar. Raadsman van deze verdachte, was mr. J. van Nederveen. Deze bestreed enkele punten in de dagvaarding. Hij wees ook op de moeilijke omstandig heden, waarin D. en diens huisgeno ten verkeren, alle mensen van om streeks 60 jaar oud. De gevolgen vaD sluiting zouden voor deze mensen wel zeer hard zijn. Pleiter verzocht met deze omstandigheden rekening te willen houden. bezwaar geven dat de aanstelling over de raad loopt. Toch zou de heer Van den Doel het willen beper ken tot docenten in de vakken die nu op het lesrooster staan. Voorts verklaarde de heer Van den Doel dat indien straks op deze school Bijbelonderricht gegeven zal worden, hij liever zag dat de benoeming van een leerkracht niet alleen naar keu ze van B. en W. geschiedt. Dit voor stel werd door de voorzitter in stem ming gebracht waarna het werd aan genomen. Hierna werd ook het voor stel van B. en W. goeugeiicui>. ..ir Keuning (Roer om) stemde in beide gevallen tegen. Spreker zag liever dat de delegatie naar B. en W. slechts bij zeer spoedeisende gevallen werd toegepast. Het kiezen voor leden van de woon ruimtecommissie bleek een moeiza me kwestie te zijn. De heer v'an den Doel wilde gaarne weten of de inde ling van de leden in eerste en twee de Kamer door de woonruimtecom missieleden zelf werd bewerkstelligd. Wethouder Den Boer beantwoordde deze vraag bevestigend, hoewel de heer B. Leijdekekr (KVP), zelf eni ge tijd lid van de commissie, hier niets van voorstond. Het raadslid J. G. L. Simmers (KV P) sprak er zijn teleurstelilng over uit, dat in de huidige formatie de KVP-fractie ontbrak. Na een uitge breide discussie hakte de heer C'ats- hoek de knoop door met liet voorstel weer één kamer te vormen bestaande uit vyt leden, die zowel de advise ring als bevordering tot bevoeguheid hebben. Met enige moeite slaagde de heer Catshoek er in dit voorstel er door te krijgen. Na vele stemmingen en herstemmingen werd de woon ruimtecommissie benoemd. De samenstelling werd als volgt: de heer J. v. d. Gaast, met als plaats vervanger de heer J. Rameijs, de heer L. J. v. d. Houten, plaatsver vanger S. J. bij de Vaatte, M. de Moore, plaatsvervanger M. C. Ver heijden, D. Quant, plaatsvervanger M. Haverhoek en B. Leijdekker, plaatsvervanger G. J. den lekker. Voorts werd besloten medewer king te verlenen bij het aanschaf fen van een kolenkachel en nieu- en leermiddelen-kasten en herstel we leermiddelen voor de Chr. ULO van vloeren voor de RK Parachi- ale school. Medewerking werd ook verleend voor de bouw van nieu we chr. lagere school, een Chr. ULO, een openbare ULO en een Openbare Lagere school, daar de huidige toestand van de ingebruik zijnde scholen niet aan hun doel beantwoorden Voor de Chr. Lagere scholen werd nog medewerking verleend inzake de bouw van noodleslokalen. Het voor stel- om afwijzend te beschikken op een subsidie-aanvrage voor de restau ratie van de kleine kerk, bracht ook een drukke bespreking teweeg, die er uiteindelijk toe leidde dat deze kwestie aangehouden zal worden tot meer positieve gegevens bekend zijn. Tot vertegenwoordigers in de raad van advies voor het Rode Kruis werd de burgemeester van de gemeente Zierikzee gekozen. In verband met het aangaan van een verhoging van. de algemene uitkering uit het ge meentefonds voor het begrotingsjaar 1956, stelde mr Keunings voor meer te vragen dan in het voorstel wordt gezegd. De genoemde argumenten, verscheidene uit te voeren kapitaals- werken, waren volgens spreker vol doende reden De raad besloot ech ter de in het voorstel genoemde ver- noging aan te houden. Bij dc rondvraag informeerde de heer M. de Boer (pvda) of er iets be kend was over de uitvoering van de sluisplannen. Wethouder Den Boer ant woordde, dat men bij de voorbereiden de werkzaamheden bezig is. De proe ven, die prof. Thijsse momenteel neemt, zullen vier maanden in beslag nemen, zodat een aanbesteding dit jaar niet meer verwacht kan worden. De heer Simmers informeerde naar de vordering van de commissie voor het jeugdcentrum of de sporthal. Het antwoord dat de voorzitter gaf getuigde van weinig activiteit van deze commis sie. Mr. C. J. B. du Croo (vvd) stelde de raad voor een stichting in het Le ven te laten roepen, waar alle raads leden zitting in zouden nemen en een bestuur te benoemen, om dit onder werp nader te bespreken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7