shag C JIMMY BROWN als politie-chef RDTERDDN tfonien beden KOUDE DOUCHE VOOR ZEEL.- SPORT BIJ BIERVUET (6-1) JViemeijer§ shag MAANDAG 26 SEPTEMBER 1955 PROVIN 01ALE ZEEUWSE COURANT 5 KWADE DAGEN VOOR ZIERIKZEE Hansw. Boys leverde zeer goed werk in Breskens. Het ziet er naar uit, dat Zierikzee ook dit seizoen kwade dagen gaat be leven en de grote nederlaag tegen RWB is er mede oorzaak van dat de ploeg uit Schouwen als hekkesluiter fungeert. In de derde klasse D blijkt de weg van Zeeland Sport niet over rozen te gaan, want de 61 neder laag in en tegen Biervliet moet toch wel een koude douche betekenen voor de gecombineerden. Uitstekend werk konden wij noteren van Corn Bo,s, Zeelandia en ROS. Burgh kwam in de vierde klasse G door een verdien stelijk gelijk spel tegen Halsteren wat in het goede spoor, terwijl Hans- weertse Boys het in Breskens in de vierde klasse H niet tot de vol le winst kon brengen al lijkt ons het puntloze gelijke spel geen onverdien stelijk resultaat. Bij de reserves wa ren ook. dit weekeind de doelpunten zeer goedkoop. Veerse Boyg liet Gudok weinig illu sies en de 61 nederlaag die de Til- burgers te slikken kregen, bracht hen dicht in de buurt van de rode lan taarn. BSC toonde zich juist iets schotvaardiger dan VES (43). WS C nam de leiding in handen via een 81 overwinning op Virtus. De Schutters beten tegen RKC in het zand (14) en Hero leed tegen DHV een 42 nederlaag. De conserven- mensen zijn vrij laag geklasseerd. Zoals gezegd kwam Zierikzee onder aan, doordat met 61 van RWB werd verloren. De stand is: WSC DHV RWB Veerse Boys BSC RKC Schutters VES Hero Gudok Virtus Zierikzee 3 2 1 0 5 13- 4 3 2 1 0 5 7-3 4 2 115 13-12 3 2 0 1 4 13- 6 32 01412-8 2 1 1 0 3 5-2 2 10 12 4-6 3 1 0 2 2 12-10 3 1 0 2 2 5-6 3 1 0 2 2 4-14 2 0 0 2 0 3-11 3 0 0 3 0 1-10 Hoewel wij Zeeland Sport geen ge makkelijke partij voorspelden, ligt de 61 nederlaag toch wel wat buiten het normale. Corn Boys stelde niet teleur door de winst tegen Odio thuis te houden (21). maar Hontenisse kwam tegen RKFC niet zover en ver loor met 24. Zeelandia bleef voort gaan op de goede weg en door een keurige 32 zege op Terneuzen be zetten de groen zwarten de derde plaats. RCS „stopperde" zich tegen Nieuw Borgvliet naar een goede 20 overwinning en Steen liet zich in Ho- gerheide tegen Meto met dezelfde cij fers van de ruif dringen. Meto Corn èBoys Zeelandia" RCS Biervliet RKFC Steen Terneuzen Hontenisse Odio Zeeland Sport Nw Borgvliet 3 3 0 0 6 12- 2 4 3 0 1 6 15- 7 3 2 1 0 5 8-4 4 2 1 1 5 7-8 3 2 1 0 4 10- 7 4 12 14 9-10 3 0 2 1 2 6-8 3 1 0 2 2 5-8 3 1 0 2 2 4-7 3 0 12 1 5-7 3 0 12 1 3-13 2 0 0 2 0 1-4 N.S.Vaan top Steenbergen liep in 4 G over HSC heen (17), terwijl NSV zich aan de top van de ranglijst werkte door een 4—1 overwinning op het tegenvallen de SC Gastel. Devo boekte zijn eer ste nederlaag tegen Grenswachters (12) wat min of meer verrassend is. Burgh deed meer dan verwacht werd en pikte tegen Halsteren een graantje mee (11). De stand luidt hier: NSV Grenswachters DEVO Halsteren Kaaise Boys Steenbergen 3 3 0 0 6 13- 4 2 2 0 0 4 5-1 3 2 0 1 4 16- 6 3 1 2 0 4 9-5 2 10 12 6-9 3 1 0 2 2 11- 9 f Advertentie RSV Burgh SC Gastel HSC '28 10 10 1 2 0 111 2 0 0 2 0 3 0 0 3 0 2- 2 1- 4 5-22 Luctor liet zich op eigen veld ge heel onverwacht door Sluiskil in de luren leggen (13). Yerseke liet geen twijfel bestaan over zijn goede voornemens en stuurde Aardenburg met een 41 nederlaag over de Schelde terug. Breskens en Hans. Boys lieten het bij een bril (00), wat nog zo'n gek resultaat niet is en Oostburg liet zich door Ria gewil lig naar de slachtbank leiden (05). D- stand is hier: Hansw. Boys 3 2 1 0 5 8-2 Yerseke 2 2 0 0 4 8-2 Ria W 3 2 0 1 4 16-11 Clinge 2 1 1 0 3 8-1 Sluiskil 3 1113 5-5 Aardenburg 31113 7-8 Breskens 2 0 2 0 2 1-1 Koewacht 2 10 12 5-7 Luctor 3 1 0 2 2 8-9 Hoofdplaat 2 0 0 2 0 Oostburg 3 0 0 3 0 4-16 5-13 Reserves. Een tweetal verrassende uitslagen kwamen hier uit de bus. Het gelijke spel van Goes n tegen Corn Boys H (22) en de 20 nederlaag van Zee land Sport H tegen Breskens H. RCS, II kwam er tegen Terneuzen H niet aan te pas (80), evenmin als Hon tenisse n tegen Vlissingen n (80). Middelburg II versloeg zijn kleine broertje Middelburg IH met 31 en Zeelandia II kon tegen de Axel-re- serves geen nederlaag ontgaan (2 6)De stand is nur Middelburg n Vlissingen n Zeeland Sport II Terneuzen II Axel H Goes II Corn Boys ET Middelburg III Zeelandia n Breskens H RCS II Hontenisse n 2 2 0 0 4 8-4 3 2 0 1 4 20- 8 3 2 0 1 4 12- 5 3 2 0 1 4 14- 7 3 2 0 14 13-13 2 110 3 3 1113 3 10 2 2 3 10 2 2 3 10 2 2 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 4- 7-12 4-10 3-13 2-13 Vier landenwedstrijden: Niet minder dan vier landenwed- strijden en eenzelfde aantal semi-in- terlandontmoetingen stonden in Eu ropa op het voetbalprogramma van dit weekeinde.' De vier officiële matches hadden het volgende resul taat: Praag: TsjechoslavakijeBel gië 52 (ruststand 31)Boeda pest: HongarijeRusland 11 (rust stand 00)Belgado: Zuidslavië West Duitsland 31 (ruststand 2 0); Stockholm: ZwedenNoorwegen 11 (ruststand 11) De vier z.g. B-wedstrijden gaven de volgende uitslagen te zien: Moskou: Rusland BHongarije B 42 (rust stand 11)Ljubljana: Zuidslavië B West Duitsland B 80 (ruststand 4 0); Drontheim: Noorwegen B Zwe den B 33 (ruststand 23)Luxem burg: LuxemburgBelgië B 33 (ruststand 21). Uit 96 stralen spoot Zaterdagmiddag het water in de tweede Binnenhaven van Vlissingentoen daar 2/t eenhe den van de B.B.-"brandweer een de monstratie gaven in het kader van een grootscheepse manifestatie. (Foto P.Z.C.) Hulst moest capituleren voor D.E.S.K. (6-3). Nederlaag stond bij rust reeds vast. In de wedstrijd DESK-Hulst do mineerde het spel van de thuisclub meestentijds, tervvyl vooral in het begin de Zeeuwsch Vlamingen aarze lend voetbal lieten zien. Al spoedig gaf de DESK-midvoor zijn club dé leiding, waarna de linksbuiten de stand op 2-0 bracht. De Nijs was bn een felle DESK-aanval genoodzaakt de bal met de hand uit het doel te slaan. De penalty werd door doel man De Gucht weer het veld ingesla gen, maar de snel toelopende DESH- spil kon de bal bemachtigen en doel puntte (3-0). Daarna werd de druk op het Hulst- doel nog zwaarder en het waren respectievelijk de linksbinnen en de linksbuiten, die de voorsprong ver grootten tot 5-0. Na rust kwam Hulst met een gewijzigde opstelling hetgeen spoedig resulteerde in een treffer van Seghers, waarna Esse- ling er 5-2 van maakte. De DESK- midvoor maakte echter aan alle Hulst-illusies een einde door een foed doelpunt (6-2). In het laatste wartier was er een overwicht van de Zeeuwen, maar verder dan één doelpunt van Seghers kwam men niet zodat het einde kwam met een 6-3 zege voor DESK. Zeelandia-Terneuzen 3-2. Reeds vrij spoedig had Terneuzen succes maar tereent annuleerde de scheidsrechter dit doelpunt wegens buitenspel. Dit kunstje herhaalde zich vlak daarna aan de andere zijde. In de 21e minuut had Ko van Iren suc ces en nog voor de rust kon de voor sprong tot 2-0 worden vergroot toen Erkend de beste Beukert een misverstand in de Ter- neuzen-achterhoede kon afstraffen. De Terneuzen-voorhoede viel bepaald tegen en men moest herhaaldelijk het onderspit delven tegen de uitstekend spelende Zeelandia-verdediging waar. in van der Weel schitterde. Na de thee strafte Koch een zwak moment af maar 10 minuten later was het weer 3-1 toen een fraai opgezette aanval door Ko van Iren op waarlijk fraaie wijze werd afgewerkt. Wel kreeg Terneuzen nog gelegenheid de achterstand tot 3-2 terug te brengen maar verder kwam men niet. In de slotfase kreeg de thuisclub nog enkele opgelegde kan sen die evenmin werden benut. Zee landia verdiende de zege volkomen. 30. De man met de bolhoed, die in de deuropening van de handel in huisdieren had gestaan, had tegen Miebet gezegd, dat ze een momentje binnen moest komen. „Ik heb een gewichtige mededeling van het hoofdbureau voor U", zei hij, terwijl hij plaats voor haar maakte. Miebet in haar argeloosheid had dat geloofd. Ze vond wel, dat de man een nogal ongunstig uiterlijk had, maar ja, elke rechercheur behoefde er toch niet als een Engelse Lord uit te zien.. Maar nauwelijks bevond zij zich in de winkel, waar een vieze lucht hing van die- renhokken, die in lang niet waren gereinigd, of zij merkte, dat de man haar van achteren aangreep Zij probeerde zich nog te verzetten, maar er werd haar een vuile lap met een vreemd prikkelend goedje onder de neus geduwd en bijna op hetzelfde ogenblik 'begon voor Miebet de hele winkel in het rond te draaien. Even later was alles zwart om haar heen.. Miebet be-e sefte niet meer, dat de man met de bolhoed haar zo snel mogelijk naar het achterhuis sleepte om haar daar na met behulp van een vrouw naar de kelder te dragen. „Weet je zeker, Sijppie, dat de russenl) niet hebben ge zien dat ze hier de winkel in is gegaan?", vroeg de vrouw op een gejaagde toon. „Daar ben ik helemaal zeker van, Leentje", antwoordde de man met de bol hoed op een besliste toon. „Maak je nou maar geen zor gen. Ik ga weer naar boven. Hou haar in de gaten en prdat met haar als ze is bijgekomen. Als ze kabaal schopt, weet je wat je te doen staat!" 1) russen rechercheurs Vlissingen klom op naar top van ranglijst De enige Zeeuwse eerste klasser „Vlissingen" heeft zich Zondagmiddag triomfantelijk aan de top van de rang lijst van 1 C genesteld door een glo rieuze overwinning op het bezoekende Almania (32). Maurits herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag door met 2—1 van WH '16 te winnen, terwijl TSC door een 4—1 overwinning Schijndel wat steviger op de laatste plaats duwde. Vlissingen Maurits TSC Brabantia Almania Roermond SC Emma VSV '34 Alliance WH '16 Kimbria Schijndel 2 2 0 0 4 3 2 0 1 4 0 3 0 2 0 2 0 2 2 0 111 3 0 12 1 10 0 10 2 0 0 2 0 Bloembollen naar Moskou Het Centraal Bloembollencomité heeft Vrijdag een geschenkzending bloembollen naar Moskou gezonden. De bloembollen zijn bestemd voor planting in de parken van de Russi sche hoofdstad. Het betreft 10.000 hy acinten en 25.000 tulpen. Per vracht auto gaat de zending naar Berlijn en zij wordt vandaar per trein doorge zonden. Zeeuwse K.N.V.B.-clubs in het a.s. weekeinde. j§ Het programma van K.N.V. m B.-wedstrijden, voor het a.s. weekeinde, voor zover daar Zeeuwse clubs aan deelnemen, luidt als volgt: le klasse C.: V. V.H. '16Vlissingen; Almania Alliance; T.C.S.Maurits; V. S.V. '34Schijndel; Kimbria S.C. Emma; BrabantiaRoer- mond. 2e klasse B: MiddelburgW V.O.; HulstAxel; Rood Wit WRoosendaal; M.O.C. '39 D.E.S.K. R.A.C.Internos. 3e klasse C: V.E.S. '34 Veerse Bovs; VirtusR.W.B.; W.S.C.R.K.C.; ZierikzeeDe s Schutters; GudokD.H.V. 3e klasse D: OdioBiervliet; R.K.F.C.Corn Boys; Terneu- zen—Steen; R.C.S.Zeelandia; n Zeeland SportMeto. 4e klasse G: S.C. GastelH. S.C. '28; GrenswachtersN.S. V.; Kaaise Boys-Burgh; Steen- bergenR.S.V. 4e klasse H: Aardenburg— Koewacht; Hansweertse Boys f§ Yerseke; Ria WBreskens; ClingeOostburg; Sluiskil— s Hoofdplaat, Res. 2e klasse C: Goes n Terneuzen n; Middelburg Hl Corn Boys II; Zeeland Sport H Middelburg n; Axel II Breskens II: Hontenisse n Zeelandia H; R.C.S. IIVlis- s singen H. Piet Maas was snelste in Terneuzen. Vier renners streden eindsprint uit. Een felle en enerverende eindsprint tussen een viertal renners was no dig, om té beslissen, wie In het „Oranjekwartier" te Terneuzen overwinnaar werd van de door de Bond van oud-militairen georgani seerde wielerwedstrijd voor ama teurs. Piet Maas uit Pindorp toonde zich daarbij de sterkste en deze renner, die voortreffelijk gereden heeft, kon daarmede deze koers, die niet alleen enkele duizenden be langstellenden trok, doch daarnaast uit sportief oogpunt bezien, buiten gewoon slaagde, op zij'n naam bren gen. Vele uitlooppogingen werden op het 1100 meter lange parcours, dat enige haakse bochten telde, tijdens de 100 ronden ondernomen, waarbij de gemiddelde snelheid circa 40 km per uur bedroeg. Steeds echter wist het jachtende peloton de uitlopers, bij wie vooral Van der Pluijm, Westdorp, De Roo, Inghels, Van Wijchen en Konings zich onder scheidden, meestal na enkele ronden weer In te lopen. Dit duurde tot een tiental ronden voor het einde, toen J. de Roo er alleen van door ging. Bij deze renner sloot zich even later Theo van Wijchen aan. Beide ren ners wisten tot twee ronden voor de finish enkele tientallen meters voor sprong te behouden, doch toen bleek het geweldig offensief, dat Maas en Van der Pluïjm inzetten, te machtig en met deze vier renners, onmiddel lijk gevolgd door Westdorp, werd de eindsprint ingezet. Maas won ten slotte. Van de 27 renners hebben er 16 de wedstrijd uitgereden. Verhoef, stelde teleur. Hij kon ken nelijk niet goed mee en staakte reeds na een twaalftal ronden de strijd. De uitslag luidt: 1 P. Maas, Pin dorp, 110 km in 2 uur 47 min. 55 sec., 2 L. v. d. Pluïjm, Breda, 3 J. de Roo, Schore, 4 Theo van Wijchen, Goes, allen zelfde tijd, 5 J. West dorp, 's-Heerenhoek, 6 A. van 't Hof, Haarlem, 7 A. Braspenninckj Zun- dert, 8 K. Kepers, Roozendaal, 9 J. Bruggenkanip, I.Jmuïden, 10 Jac. Looijen, Steenbergen, 11 K. Inghels, Sas van Gent, 12 J. Konings, Breda, 13 T. de Ruyter, Beverwijk, 14 P. Peters, Haarlem, 15 J. Huissoon, Yerseke. (Advertentie! Snel en zeker TEGEN HOOFDPIJN, KIESPIJN, GRIEP, RHEUMATISCHE PIJNEN FEUILLETON „Wil je dan misschien mijn verlo ving met dat stuk van de Ponsonby- millioenen als onderpand gebruiken voor een nieuwe lening? Claudia schrok van haar eigen woorden. „Zakelijk bezien zou dat een heel wijs besluit zijn", zei Elwood voor zichtig, terwijl zijn vingers speelden met eèn draadje, dat los was geraakt van het tafelkleed. „Als jij toe zou willen stemmen... en dat kun je toch, zonder dat de gevolgen noodlottig be hoeven te zijn... zouden wij genoeg los kunnen krijgen om ons weer een maand of zes misschien zelfs een jaar te kunnen redden. Wellicht gaan de zaken dan weer wat beter". Claudia trok schalks haar wenk brauwen omhoog, waardoor haar ge zicht een uitdrukking kreeg waaruit een mengeling van hoop en wanhoop sprak. „Je bedoelt, dat we iedereen in Pottsville voorschemeren, dat we verloofd zijn, zonder dat dat ons tot iets verplicht... Toen Elwood instemmend knikte riep Letty luid en streng: „Wat een misselijk' plan. Dat is gemeen El- door TERRY DEAN wood, hoe kun je aan zoiets den ken?" „Nood breekt wetten", zei Elwood somber, „ik dacht alleen maar aan Claudia's geluk." Claudia's goudblonde haar glinster de in het licht, toen zij ging staan om zacht haar vaders schouders te strelen en haar moeders wenkbrauw teder met haar lippen te beroeren. „Ik begin me af te vragen, waarom we in deze situatie verzeild geraakt zijn. Maar trek je er maar niets van aan. Zolang er leven is, is er hoop. En zolang Peter hier is zijn er nog heel wat mogelijkheden." Claudia kon toen nog niet weten, hoe precies ze de spijker op zijn kop sloeg. Voordat ze een week verder waren, kende iedereen in Pottsville en zelfs velen uit de omtrek Peter Ponsonby. Peter zorgde daar zelf voor en wèl op een heel eenvou dige manier, namelijk door in een verlaten kleigroeve in de buurt van de fabriek te vallen en daar urenlang te blijven, tot het middel in het water en van top tot teen besmeurd met de kleverige massa, die er in achter was gebleven. Zijn foto prijkte op de voorpagina' s van alle kranten in Pottsville en omgeving, compleet met smeuïge en wel wat erg mooi gemaakte bijzonderheden over zijn val en opgesierd met alle opwindende details van zijn redding. Na het voorgaande zal het wellicht onnodig zijn te onthullen, dat Peter een merkwaardige aanleg had om op de meest ongelegen ogenblikken de meest wonderlijke en onhandige din gen te doen. Hij was zo iemand, te gen wie doodgewone omstandigheden altijd de boosaardigste acties onder nemen. Stoelen zouden als hij er op ging zitten, beslist wegglijden om zijn schenen te bewerken en hemzelf op de grond te smijten, het deksel van de piano, waar hg achter zat, zou bij voorkeur niet op zijn plaats blijven maar op de een of andere ma nier met een boosaardige klap op zijn vingers dichtslaan. Hete thee zou plotseling liever rustig in een schoteltje kabbelen, dan rustig in een kopje blijven en stukken zeep hadden een zeer speciale methode om voortdurend onder zijn voeten te ko men. Bezadigde en onberispelijke trappen smeten hem eensklaps met verbijsterende kracht op de harde grond van de hall en de stekende pijn die hij toeschreef aan speldeprikken van zijn geweten, zou later veroor zaakt blijken te zijn, door een speld, die een klerenmaker had vergeten in zijn broek. Zo ging het altijd. Allerlei dingen sprongen eh duw den tegen, of vielen en smeten zich op deze argeloze figuur met zulk een vasthoudendheid, dat men dit moei lijk toe kon schrijven aan Peters zor geloosheid en stunteligheid. Ondanks deze georganiseerde sabotage van allerlei levenloze voorwerpen, zag Pe ter kans om altijd vrolijk te blijven en een schreeuwend optimisme te be waren. Hij was er heilig van over tuigd, dat alles altijd weer op zijn pootjes terecht kwam en tegen die opvatting 3tond zelfs het noodlot in hoogst eigen persoon machteloos. Het feit van Peters afdaling in de kleigroeve viel verwonderlijk genoeg samen met het jaarlijkse uitstapje van het fabriekspersoneel. Elwood had het briljante idee gehad, om zijn verre neef uit te nodigen om als spe ciale gast of wat net ook was de picnic mee te maken. Met dit uit- vluchtje wilde hij bereiken, dat Peter de publiciteit en bekendheid kreeg die tante Cecilia zo beslist had geëist. Hoe hij het feestje om zou zetten in een officiële receptie ter ere van de jongeman, was een vraag, die Ell- woods hersenen nog zwaar belastte en die zijn vindingrijkheid nog steeds gespannen hield, toen Peter er zelf een oplossing voor vond, zo prachtig en zo dramatisch, als niemand had durven hopen. Op dedag na de aankomst van Peter had Elwood dit plan geoperd. Overgelukkig haastte hg zich naar de fabriek, om van het organisatieco mité van de personeelsvereniging een uitnodiging voor zijn neef los tè peuteren. „Als het een beetje wil", zei hij tegen zijn vrouw, voordat hij op stap ging, „kunnen we een uitno diging voor hem krijgen, zonder dat het een cent kost, of ons nog meer schulden op de hals te halen. Er wor den in het personeelsorgaan altijd foto's opgenomen van dit uitstapje en als ik het zo weet te plooien, dat Peter op een paar daarvan staat..;" „Maar tante Cecilia wil heel wat anders. Een feest voor Peter alleen", wierp Letty tegen. „Ze zou zich wel eens beledigd kunnen voelen als ze Peters gezicht ziet tussen die van de steenhouwers, pottenbakkers en klei- menger3". „Wel, daar zou ik me maar niets van aantrekken, liefste. Ze hebben immers allemaal hun beste pakje aan. En ik daag iedereen uit zelfs tante Cecilia om een bankier van een schoorsteenveger of een dominee van een inbreker te onderscheiden, als ze allemaal uitgedost zgn in hun mooiste gewaden". „Maar de naam van de krant, El wood?" „Daarover praten we later nog wel eens, liefste". Ook dit bezwaar wuifde Elwood weg, met de zelf verzekerdheid van een man, die het gegeven is, met een handomdraai alle wereldproblemen te kunnen op lossen. „Geef Claudia een zoen van mij en zeg haar, dat ik vanavond wel zal vertellen, hoe we het klaar zullen spelen. En laat ze haar lieve hoofd je maar niet breken over die recep tie. Alles komt in orde". Claudia had het echter te druk met andere (plezieriger) gedachten, toen ze hoorde dat haar vader was uitge gaan. Ze lag in haar bed en dacht aan Diclc Forrester: hoe mooi zijn glimmend zwarte haar over zijn ruïngebrande voorhoofd viel, hoe sterk zijn handen waren en hoe zacht en goedgevormd, ondanks de ruwheid van zijn beroep. Gedurende de oorlog had Dick dienst gedaan als tankcommandant, het geen hem heel wat medailles en eer volle onderscheidingen had opgele verd. Als zij zoals op dit ogenblik aan Dick dacht, zag Claudia hem altijd in uniform, de helm zwierig op zijn krullen en met een bescheiden glimlach om zgn mond. Dan was hij een opwindende held, op wie ieder meisje verliefd zou willen zijn. Hg was knap en donker en geweldig ze ker van zichzelf. Soms zelfs te zeker, dacht Claudia, haar voorhoofd fron sende. Te zeker ook van haar! Maar zo was Dick nu eenmaal en hij zou zich niet laten veranderen, bedacht ze met een zucht, terwijl ze uit haar bed stapte. Een schalkse glimlach krulde haar lippen, toen ze zich herinnerde, hoe hij van zijn stuk. was gebracht, toen tante Cecilia's stem plotseling was uitgebarsten in het kleinerende telefoongesprek, dat ze hadden gevoerd over hun pas aan gekomen neef. Hp had zich gedragen als een ondeugend jongetje, üat wordt betrapt terwgl hij de jampot plun dert. Ondanks al zijn onderscheidin gen en eervolle vermeldingen voor moed, beleid en trouw, "ij had niet meer kunnen schrikken, als hij het verwrongen gezicht van de Medusa met haar dodende blik voczich had zien oprijzen. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7