Glorieuze overwinningen voor KAC Kapellen in 20e boulevard-loop Willem II, ook na benauwd duel met S.V.V., nog zonder verliespunt TEGEN VW STILDE EINDHOVEN D0ELPUNTEN-H0NGER" NIET BRUGGENKAMP SLOEG DE R00 IN EINDSPRINT 's-HEERENHOEK MAANDAG 26 SEPTEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 BELGISCHE CONCURRENTIE TE STERK VOOR ZEEUWEN 1 Stevens was sneller dan Hein Cujé en vestigde nieuw record ENKELE OPGEWONDEN SUPPORTERS van de Belgische athletiek- club K.A.C. Kapellen schreeuwden zich Zondagmiddag in Vlissingen in hun enthousiasme de kelen schor, toen de soepel-lopende athleet L. Stevens van „hun" vereniging in een benijdenswaardige eenzaamheid naar de eindstreep van de twintigste internationale boulevard-loop sprintte. Met ruim twintig meter voorsprong op de Zeeuwse favoriet Hein Cujé vloog hij door de finish en liet een tijd voor zich afdrukken, die goed genoeg was om niet alleen de overwinning, maar ook een trots nieuw record op zijn naam te brengen. De Belg had slechts 10.22 min. nodig om de 3600 meter af te leggen en daar mee veegde hij het oude record (10.26.4) voor goed van de kaart. Overigens bleef het nief bij dit succes voor K.A.C. Kapellen. Het werd voor deze Bel gische vereniging een feestelijke gloriedag, want op alle nummers waren de resultaten van deze Belgische lopers zo goed, dat zy zowel bij de senioren (3600 meter), als bij de junioren (1400 en 1000 meter) de clubprijzen in de wacht sleepten. En was deze dag voor iemand een gloriedag, dan was dat zeker voor Willaert Frans, de secretaris en trainer van K.A.C., die „zijn" athleten trainde op een schema van Gaston Reiff. De senioren, die circa vijftig meter ten Oosten van de bomvrije toren op de boulevard van start gingen, moes ten eerst lopen tot een punt ter hoog te van Britannia, daarna tot het standbeeld van Michiel de Ruyter en vervolgens weer naar de plaats, waar zij gestart waren. Reeds bij de bom vrije toren nestelde Stevens zich bij de koplopers. Voorlopig bleef hij nog meedraaien achter zijn clubgenoot Cadisseur en Joossen van de A.C. Sta broek. Ter hoogte van het Haventje van Meijer kwam hij echter opvallend makkelijk lopend naar voren en nam de kop over. Vanaf dat moment zou Stevens de leiding niet meer afstaan. Door deze actie van de athleet uit Kapellen werd het tempo onmiddellijk zo hoog opgeschroefd, dat van de drie Zeeuwse kanshebbers, Cujé, Dob- belaere en Bilius, die zich allen tot nog toe in het ltopgroepje konden handhaven, alleen Cujé in de voetspo ren van Stevens kon blijven draven. Toen het veruitééngerekte veld voor de tweede maal langs het Haventje van Meijer stoof, had Stevens inmid dels ruim vijftien meter voorsprong op Cujé „genomen", die niettemin moedig bleef volgen. Cadisseur kon op zijn beurt Cuje niet bijbenen en moest tussen hem en de Zeeuwse ri vaal een gat van ruim tien meter la ten vallen. Deze situatie bleef vrijwel onge wijzigd tot aan de eindstreep, zij het dan o*.k, dat de afstand tus sen Stevens en Cujé nog iets uit- groeide, terwijl ook Cadisseur en kele meters moest prijsgeven aan de rappe benen van de Zeeuw. De Belgische koploper draaide in een prachtige stijl door, zodat de kracht van Cujé niet groot ge noeg was om een bedreiging te kunnen vormen. Ook niet op de laatste honderd meter toen Ste vens met rustige pas, volkomen zeker van de overwinning, op de eindstreep afging en Cujé er nog een verbeten eindsprint uitpers te. Dobbelaere, die de aansluiting met de koplopers moest missen, ging als achtste door de finish en Bilius, die zich op de laatste honderd meter prachtig vrij liep van de Belg Ga- brielse, werd negende. Zege voor Kortekaas. Bij de A-junioren, die 1400 meter moesten afleggen, kreeg Rudi Sander- se geen gelegenheid zijn titel te pro longeren. Ook op dit nummer was de Belgische concurrentie namelijk zo sterk, dat de Zeeuwen moesten capi tuleren. Het belangrijke werk werd op de eerste twee honderd meter ver richt door Dielen en Francken, beiden van K.A.C. Kapellen, die bij toerbeurt de kop namen. Dat was echter helemaal niet naar de zin van Allonsius uit Rieme, die plotseling naar voren kwam, zich met een kort tussensprintje loswerkte en daarna rustig naar de overwinning liep. Buts uit Merksum trachtte nog even voor een bedreiging te zorgen, maar door een forse tempo-verhoging sloeg Allonsius deze aanval af. Allon sius zegevierde overtuigend. Buts werd tweede en Rudi Sanderse sprint te in een fel duel met Willems (K.A. C. Kapellen) naar de derde plaats. Met een ruime voorsprong op zijn naaste concurrenten gaat dc Belg Stevens als eerste over de eindstreep van de 20e boulevard-loop. Op de achtergrond sprint de Zeeuwse favo riet Hein Cujé naar voren om zijn tweede plaats te veroveren. (Foto P.Z.C.) De tientallen deelnemers voor de B-juniorenloop (1000 meter) gaven elkaar geen gelegenheid te ontvluch ten, zodat het veld dicht opeengedron gen over het parcours rende. Het werd tenslotte tussen Kortekaas uit Wassenaar en Willems uit Kapellen, die zich een minieme voorsprong kon den veroveren op de rest van het veld, een foto finish. Kortekaas ging nog juist een fractie van een tiende deel van een seconde eerder over de streep. Voor beide lopers echter dezelfde tijd: 2.36.7. Prijsuitreiking. De bui'gemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, reikte na afloop in res taurant „Maldeghem" aan het Beurs plein te Vlissingen de prijzen uit aan de winnaars. Tevoren verwelkomde voorzitter F. Naerebout van „Marathon", de orga niserende vereniging, de aanwezigen en bracht hij dank aan allen, die mee werkten tot het welslagen van de boulevardloop. In het bijzonder noem de hij het gemeentebestuur, de poli tie en de Prov. Zeeuwse Courant. Bij de training voor deze 20ste bou levardloop had men ook de beschik king over een sintelbaan en dat gaf veel voldoening. Na de aanwezigheid van vele Bel- fische vrienden gememoreerd te heb- en, bood spr. aan burgemeester mr. Kolff een legpenning aan om daar mee zijn bijzondere verdiensten voor de boulevardloop te eren. Burgemeester Kolff aanvaardde dit blijk van waardering en ging in het kort de geschiedenis van de boule vardloop na. Om de eerste wisselbe ker is lang gestreden. Deze beker werd in 1951 veroverd door Hans Harting (driemaal win naar) in de recoracyd van 10 m 26,4 sec. Thans is dat record gebroken door L. Stevens van K.A.C. Kapellen, die een tijd van 10 m 22 maakte. De tweede beker ging naar Rootsaert en om de derde moet nog weer gekampt worden. Gezien de Belgische deelname is het wel zeker, dat de boulevardloop zyn internationale karakter zal be houden. Spr. zwaaide tenslotte lof toe aan Marathon voor het organiseren van deze wedstrijd en reikte daarna de prijzen uit aan de winnaars, die har telijk werden toegejuicht. Aan de winnaar Stevens reikte de burgemeester niet alleen de zilveren P.Z.Ct.-wisselbeker, maar ook een fraai klokje uit. De tweede aanko mende, H. Cujé, van E.M.M. Middel burg, ontving de wisselbeker voor de eerstaankomende Zeeuw. Uitslagen. Senioren (3600 meter): 1 L. Ste vens KAC Kapellen, tijd 10.22; 2 H. Cujé, EMM, Middelburg, tijd 10.25.3; 3 M. Gadisseur, KAC- Ka pellen 10.36.5; 4 J. van Onselen, AC Bell, Antwerpen; 5 A. de Baere, La Gantoise, Gent; 6 L. Joossen, AC Stabroek; 7 A. v. d. Linden, Holland, Voor de twintigste maal is Zondag middag in Vlissingen de internationa le boulevard-loop gehouden. Terwijl een miezerig regentje de straten spiegelend nat maaktzijn de senio ren juist van start gegaan voor een race over 3600 meter. (Foto P.Z.C.) WEDSTRIJDEN VAN DE DAG 99 Sparta speelde gelijk. De beruchte doelpunten-honger van Eindhoven, dat vorige week nog ver bazingwekkend snel van stapel liep door acht treffers tegen NAC, is Zondagmiddag wel heel duidelyk aan banden belegd door een enthousiast elftal van het Venlose VW, dat voor eigen publiek speelde. De voet ballers uit de lichtstad konden het namelijk niet presteren ook maar één maal de touwen te laten trillen. De Venlonaren daarentegen konden dat wel en lieten met éen doelpunt de schaal in hun voordeel doorslaan. Einhoven begon met veelbelovende stormlopen, die echter keer op keer door VW werden afgeslagen. De Limburgers konden het zelfs bolwer ken al spoedig het zo bekende heft in handen te nemen. In de eerste helft hadden alle operaties van de bei de voorhoeden echter geen succes en het duurde tot diep in de tweede helft voor het publiek kon juichen voor een doelpunt. Dat doelpunt werd door de VVV- spelers gemaakt uit een corner. Via een wirwar van spelers belandde de bal uit een doelworsteling in het Eindhovense heiligdom. Hoewel Eind hoven onmiskenbaar een beter ploeg- verband demonstreerde, kon men de juiste afwerking toch niet vinden en zo bleef het 1-0 voor VVV. Doordat beide ploegen in techniek te kort schoten was de strijd zeker niet boeiend. Dat het goede spel van een ploeg niet altijd gehonoreerd wordt, bleek weer eens in de wedstrijd DOS-Roda Sport, want hoewel Roda Sport aanmerkelijk beter voetbal liet zien en vaker in de aanval was, ging de rust toch in met een 2-0 voorsprong voor DOS. Uit enkele vloeiende combinaties hadden Krommert en Van de Lin den voor deze stand gezorgd. Na de rust werd DOS agressiever en Luit kon er al spoedig 3-0 van ma ken. Pas toen had Roda Sport een ant woord klaar en moest de DOS-kee per voor het eerst de bal uit de net ten grabbelen. Van het kansen schep pen bleek DOS echter toch betere kaas gegeten te hebben en het werd tenslotte dan ook een 5-2-nederlaag voor Roda Sport. De beide doelpunten uit de wed strijd Sparta-ADO, die in een 1-1-ge- lijk spel eindigde, werden in de twee de helft gescoord. In de 22e minuut na de rust liet Timmermans een nauwkeurige pass vertrekken naar Rijnvis. Uit een uiterst moeilijke hoek loste deze speler een scherp diagonaal schot, dat in de hoek in het net sloeg (0-1). In de 33e minuut luidde een de monstratie solospel gegeven door r C" Sparta in. De melijk een zo nauwkeurige voorzet, Nina Otkalenko brak weer wereldrecord 800 meter. De Russische athlete Nina Otka lenko won tijdens de wedstrijden te Zagreb de 800 meter in 2 min. 5 sec. Enkele dagen geleden verbeterde Ni- na Otkalenko reeds het wereldre cord over deze afstand dat met 2 min. 6.6 sec. i-eeds op haar naam stond, met 0,2 sec., m»ar deze keer bleef zij 1.6 sec. beneden de officiële recordtijd. dat Tonny van Eeden met een mak kelijk knikje de bal in de touwen kon jagen (1-1). Daarna had Sparta nog de beste scoringskansen, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Leiden; 8 G. W. Dobbelaere, Mara thon, Vlissingen; 9 A. Bilius, Zeeland Sport, Vlissingen; 10 A. Gabrielse, AC Bell, Antwerpen; 11 F. Dinge- manse, AC Stabroek; 12 L. Mer- tens, AC Stabroek; 13 P. Zwarte- poorte, EMM M'burg; 14 J. Wou ters, AC Bell, Antwerpen; 15 F. Thijssen, KAC Kapellen. B-Junioren (1000 m): 1 H. Kor tekaas, WIK, Wassenaar, tijd 2.36.7; 2 F. Willems, KAC Kapellen, België, tijd 2.36.7; 3 A. van Gendt, La Gan toise, België, tijd 2.37.2; 4 R. D. de Baere, La Gantoise; 5 A. de Ridder, KAC Kapellen; 6 J. Vochten, idem; 7 H. dé Dapper, La Gantoise; 8 Reijnhout, A.S. Rieme; 9. M. van Troost, A.S. Rieme; 10 R. Mondeel, EMM, Middelburg. A-Junioren (1400 m): IE. Allon sius, AS Rieme, tijd 4.20.3; 2 L. Buts OLSE, Merkserrt, tijd 4.26; 3 R. D. Sanderse, Marathon, Vlissingen, tijd 4.28.2; 4 W. Willems, KAC Kapel len; 5 J. Dielen, KAC Kapellen; 6 L. Janssens, KAC Kapellen; 7 L. Vranken, KAC Kapellen; 8 L. Nisse, AC Bell, Antwerpen. Uit deze situatie ontstond een doel punt in de wedstrijd ZeelandiaTer- neuzen. De aanstormende speler was eerder bij de bal dan de keeper en scoordetoenvoor de gasten. (Foto P.Z.C.) WESTDORP WAS GROTE ANIMATOR. Voor start van course werd „Scheldemond" gehuldigd. De kleine en taaie vechtjas Jan Westdorpe die op een uitstekend seizoen kan terugzien en ook in het buitenland furore maakte was Zon dag in eigen home dus te 's-Hee- renhoek fel gebrand op de zege. Heto is zover niet gekomen, omdat Jan Bruggenkamp met de bloemen naar huis ging, maar toch is West dorp de gróte animator van deze course geweest. Samen met de nieu weling Miel Verstrate die goed werk Twee van de vier tweede klassers waren in vorm. Moe '39 blsef aan de leiding. Twee van de vier Zeeuwse tweede klassers hebben een goede dag. Dat waren Middelburg en Goes. De ploeg uit de Zeeuwse hoofdstad won in Axel van die gelijknamige club met 05 en steeg daardoor naar de 5e plaats. Het was tevens de eerste overwin ning. Ook Goes haalde de eerste zege binnen. In Dongen werd met 23 gewonnen, waardoor de Ganzestede- lingen hun positie verbeterden. Axel, dat dus verloor, staat nu on deraan. Hulst bracht het in Kaats heuvel tegen Desk niet verder dan een 63 nederlaag. WVO moest het onderspit delven tegen Rood-Wit, zij het met klein verschil. MOC '39 liet bliiken, dat het over een sterke ploeg beschikt, die goed was voor een zege bij Internos. De Roosendalers gaan ook nu nog aan kop. Maar Desk volgt goed. Een kleine surprise was, dat Rac bij* Roosendaal de punten weghaalde. Het werd 35 en dat had ,roor de verliezers ongunstige ge volgen, zoals uit de stand blijkt: MOC '39 3 3 0 0 6 12- 5 DESK 3 3 0 0 6 12- 7 RAC 3 2 0 1 4 10- 7 Rood Wit 3 2 0 1 4 6- 3 Middelburg 3 1 1 0 3 11- 7 WVO 3 1 0 0 2 11-11 Roosendaal 3 1 0 1 2 3- 5 Hulst 2 0 0 1 2 6- 3 Internos 3 0 1 2 1 5- 8 Goes 3 1 0 0 2 5- 9 Dongen 3 1 0 2 2 6-12 Axel 2 0 0 1 0 0- 8 H.V.C. MOEST 5—2 NEDERLAAG ACCEPTEREN Amsterdam was geen gevaarlijke klip voor triomferend Fortuna '54 (0-5) WIE DE UITSLAGEN-LIJST doorkijkt die de Nederlandse hoofdklasse ditmaal aan den volke heeft voorgeschoteld, komt al spoedig tot de ontdek king, dat er in het afgelopen weekeinde maar heel weinig verrassingen van de groene velden zijn gerold. Voor ons is het alleen maar min of meer een sensatie, dat H.V.C. zich weer naar Amersfoort heeft laten sturen door Rigtershleek nog we! met een 52 nederlaag. Ondertussen heeft Ensche de er wel heel duidelijk blyk van gegeven het voetballesje van vorige week goed ter harte te hebben genomen. Daarvan werd het noodlottige Vole- wijekers het slachtoffer, want voor eigen pubiiek kregen de Amsterdam mers een 16 nederlaag opgedrongen. Willem H kroop dit weekeinde door het spreekwoordelijk oog van de naald. Vele minuten lang keken de Tilbur- gers namelijk op tegen 1—0 achterstand in de wedstrijd tegen S.V.V. Toen wat beweging in het hek op de dam. Dat hek ging weliswaar, zoals de uit- Jan van Roessel de gelijkmaker echter had geproduceerd, kwam er toch drukking luidt, niet compleet van die dam, maar het knerpte toch op een kiertje open. En die opening bleek voor Willem H groot genoeg om het win nende doelpunt te fabriceren (21). Met vijf overwinningen staan de Til- burgers nu wel stevig aan kop in de afdeling B. Limburgia deed de Stormvogels 'n tevergeefse reis naar Limburg ma ken, want de IJmuidenaren kregen met 42 het lit op de neus. D.O.S. liet Roda Sport voor de vierde maal in deze competitie met de capitulatie vlag van het veld draven, terwijl Am sterdam helemaal geen gevaarlijke klin bleek voor het triomferende For tuna '54 (0—5). V.V.V. zorgde toch ook nog voor een verrassinkje, want het favo riet geachte Eindhoven stelde na de acht doelpunten van vorige week ditmaal wel erg teleur door niet één treffer te maken. V.V.V. deed dat juist wel en won dus met 10. N.A.C. had getuige de uitslag (21) nog al wat moeite met Excelsior, maar de Rotter dammers konden de puntjes toch niet naar de Maasstad transpor teren. Sparta en A.D.O. deden in productiviteit niet voor elkaar onder en stopten bij de 11-stand terwijl Vitesse 't zowaar bestond om Ajax te bedwingen (22). E.B.O.H. sleepte weer eens een kostbaar puntje in de wacht te gen N.O.A.D. (1—1). Eindelijk. De andere Dortse club, Emma, haalde hetzelfde resultaat tegen Alk maar uit de bus, zij het met een klei ne nuancering in de uitslag (22). B. V.V. liet De Graafschap inderdaad struikelen (42) en Scheveningen- Holland Sport kwam dan toch einde lijk aan het eerste puntje door Fey- enoord een gelnk spel af te dwingen (11). De derde Dortse club, D.F.C., kon voor Dordrecht de stand niet in evenwicht houden, want M.V.V. liet met 40 beide puntjes overtuigend in Limburg. P.SV. poetste weer wat nieuwe glans op het gevlekte prestige door met 50 E.D.O. van het veld te vegen. Sittardia sleepte een gelijk spel tegen Elinkwijk (11) uit het vuur en G.V.A.V. kon de voor Gronin gen gewenste verrassing toch niet opbrengen; Rapid won namelijk met 41. Voor a.sweekeinde. Voor a.s. Zondag zijn voor de hoofd klasse de volgende wedstrijden vast gesteld: Hoofdklasse A: Roda Sport Limburgia; Fortuna '54D.O.S. EindhovenAmsterdamExcelsior V.V.V.; A.D.O.N.A.C.; AjexSpar ta; Noad—Vitesse; H.V.C.—E.B.ÓH. StormvogelsRigtershleek Hoofdklasse B: AlkmaarWillem II; EnschedeEmma; De Graafschap —De Volewijckers; FeyenoordB.V. V.; D.F.C. Scheveriingen/Holland Sport; E.D.O.M.V.V.Elinkwijk P.S.V.; G.V.A.V.—Sittardia; S.V.V.— Rapid JC. liet zien, maar toch practisch al het zware werk aan Westdorp moest overlaten, heelt Jantje vele ronden lang getracht de beslissing te force ren. Jo de Roo in supervorm en een eveneens goed marcherende Theo van 'Wijchen en Jaap Huissoon hebben tenslotte in gezelschap van Jan Bruggenkamp Westdorp een halt toe geroepen in zijn opmars naar de ze ge. Dit gebeurde nadat er reeds meer dan de nelft van de 50 te rijden ron den onder de wielen waren doorge gleden en er van de 21 gestarte ren ners nog slechts 14 in het strijdperk waren. Voordat de beslissende fase door Jan Westdorp was ingeluid waren di verse uitlooppogingen op niets uitge lopen. Jo de Roo, Van Wijchen, Brug genkamp en Huissoon waren de gro te animators van al deze schermut selingen geweest. Nadat het kwartet achtervolgers de fusie met het duo Westdorp-Verstrate tot stand had gebracht moest Jaap Huissoon afha- ken wegens pech. en verdween even later van het toneel De vijf overige renners aan de lei ding gingen echter onversaagd door en boekten elke ronde winst op de tweede groep, waarin Jan Konings en Matje Sonnemans de grote trom roerden echter zonder tot grote daden te komen. Gepareerd. Hoewel Westdorp in de eindfase nog wel enkele malen trachtte weg te komen werden deze aanvallen gepa reerd dank zij Jo de Roo die zich bijzonder strijdlustig toonde. De eindsprint was enerverend. Jo de Roo, die het in dit genre moet hebben van een lange spurt en zeker niet kansloos was om de bloemen in de wacht te slepen, werd uiteindelijk in de laatste meters door Bruggen kamp overtroefd waarmede de over winning toch wel terecht gekomen' was bij hem, die ook deze middag tot de matadoren behoorde. Voor de start werd de wielerclub „Scheldemond" uit Vlissingen ge huldigd door de waarnemend bur gemeester van 's-Heerenhoek. de heer Raas, in verband met het be halen van de vierde plaats tijdens de nationale clubkampioenschap pen van vorige week Woensdag. De uitslag luidt 1 J. Bruggenkamp (IJmuiden) 110 km in 2 uur 44 min.; 2 J. de Roo (Schore); 3 J. Westdorp ('s Heerenhoek); 4 Th. van Wijchen (Goes)5 E. Verstrate (Ede)6 A. v. Sluijs (Vlissingen); 7 J. Konings (Breda); 8 H. v d. Kloot (Zundert); 9 C. Oosthoek ('s Heerenhoek), 10 C. de Nijs (Beverwijk). Succes voor Jo de Roo. De Zeeuwse amateur Jo de Roo heeft in de afgelopen week een nieuw succes geboekt in eten wielercourse in België. De Roo klasseerde zich na melijk in Wachtebeke als derde. Hoofdklassestand AFDELING A. V.V.V. '03 5 4 0 1 8 11-7 Fortuna '54 5 3 11 7 14-5 Eindhoven 5 3 11 7 15-7 D.O.S. 5 3 11 7 1S-11 N.A.C. 5 3 11 7 12-11 A.D.O. 5 2 2 1 6 10-8 Sparta 5 2 2 1 6 7-6 Ajax 5 2 2 1 6 9-8 H.V.C. 5 2 2 1 6 11-12 Excelsior 5 2 12 5 3-4 N.O.A.D. 4 12 1 4 6-6 Limburgia 5 2 0 3 4 9-13 6-6 Rigtershleek 4 112 3 E.B.O.H. 5 0 3 2 3 5-7 Stormvogels 5 113 3 7-11 Amsterdam 5 113 3 8-13 Roda Sport 5 10 4 2 7-16 Vitesse 5 0 14 1 6-13 AFDELING B. Willem 11 5 5 0 0 10 17-6 Rapid J.C. 5 4 0 1 8 14-5 M.V.V. 5 4 0 1 8 16-6 Enschede 5 4 0 1 8 19-8 B.V.V. 5 4 0 1 8 16-8 S.V.V. 5 3 11 7 18-9 Elinkwyk 5 3 11 7 11-6 Sittardia 5 2 2 1 6 10-9 De Graafschap 5 2 12 5 10-10 G.VA.V. 5 2 12 5 9-13 Alkmaar 5 2 12 5 7-12 P.S.V. 5 2 0 3 4 11-12 Feyenoord 5 113 3 8-12 D.F.C. 5 10 4 2 7-13 Volewijckers 5 10 4 2 7-20 Schev./Holl. Sport 5 0 14 1 7-16 Emma 5 0 14 1 6-15 E.D.O. 5 0 0 5 0 4-17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5