Twee Kloetingse afpersers tot 3 maanden hechtenis veroordeeld GEREF. JEUGDORGANISATIES HIELDEN APPÈL IN GOES GESCHOKT VERTROUWEN IN LANDBOUWBELEID ifvin SCHOUWEN-DUIVELAND KRIJGT EEN VOORBEELDBEDRIJF Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1955 „ONDERWERELDMETHODES", ZEI POLITIERECHTER Spiedende buurman, die zelf werd gadegeslagen, liet zich chanteren »Onde"vereldmethodes", aldus de Middelburgse politierechter, mr. J. A. Abbing, Vrijdagmorgen toen hy een affaire berechtte, die Kloetinge in Juni j.I. in opschudding bracht. Het is de zaak van de „spiedende buur man waarin thans als verdachten terecht stonden de Kloetingers W. de en H- de F- achtereenvolgens 22 jaar en fruitkwekersknecht en 40 jaar en plaatwerker. Zy werden beschuldigd van afpersing en hoorden zich beiden tot een gevangenisstraf van 3 maanden veroordelen. Het was d® verdachten in Juni opgevallen, dat hun achterbuurman M. elke Vrijdagavond zijn plat beklom om de gang van zaken in een buurhuis gade te slaan. De R. wilde hier een eind aan maken, door bijv. de politie te waarschuwen. Maar De F. zag geld in het geval. Hij stelde voor er bij M. munt uit te slaan. Zo wachtte het tweetal de klimmende buurman een keer op met de eis: óf 600 of aangifte bij de politie. RL betaalde een „voorschot" van 70 lu zyn angst, beloofde de rest op een latere datum te voldoen, maar waarschuwde naderhand de politie. De datum werd vastgesteld en het was De R., die op een gegeven mo ment bij M. aanbelde. De bewoner had inmiddels de medewerking van de politie verkregen. M. zou hiertoe de komende afperser voor zijn deur ontvangen. Achter de deur stelde zich een politieman op, die zodoende het gesprek kon afluisteren M. gedroeg zich echter wat zenuwachtig, waar door De R. werd gewaarschuwd. De fechanteerde Kloetinger zei o.a. maar 300 beschikbaar te hebben. Toen hij even later „Pak hem" riep, was De R. voldoende ge waarschuwd om snel het hazen pad te kiezen. De politie had pech, want de bewoner had in zijn angst de deur afgesloten. Daardoor had de overheidsdienaar meteen al 'n achterstand in deze race. Maar tenslotte werd De R. gegrepen. Ook De F. werd opgehaald, waar na beiden bekenden. Voor de politierechter verklaarde De F. thans, dat hij De R. er bij had gehaald, omdat hij een getuige van M's daad wilde hebben. Hij was na melijk bang, dat men hem er voor zou aanzien, daar hij reeds eenmaal we gens een zedendelict werd veroor deeld. „U moet maar ophouden met draaien, u praat zich er hoe langer hoe meer in", zei mr. Abbing, die in het optreden van beide verdachten niets goeds kon ontdekken. Ook de officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, was over het geval niet te spreken. „Ik heb mij de ogen uitgewreven", zo zei hij in zijn requisitoir, „toen ik hoorde, dat zo iets op het rustige en fatsoenlijke platteland van Zuid-Beveland is voor gekomen. Ik heb geen woorden voor aeze afpersing van een angstig man. Als de zaak niet was aangebracht, zou M. doodgewoon 600 lichter zijn geworden". Mr. Van der Dussen be toogde, dat op deze daad niet anders dan een vrijheidsstraf kan volgen. „De feiten zyn geen bagatel". Tegen De R., die volgens de offi cier het grootste aandeel in de affaire had, werd 3 maanden ge- eist en voor De F. vroeg mr. Van der Dussen 1 maand. Pleidooien Mr. J. J. van Lujjk, raadsman van verdachte De R., meende dat 't ten laste gelegde feit niet als zeer ern stig kan worden aangemerkt. M. had niet zo in angst behoeven te zitten. Pleiter zag overigens in deze zaak en in de handelswijze van de verdachten een typisch Nederlandse reactie, iets van „Geld gaat voor het meisje". Mr. Van Luijk voerde nog verzachtende omstandigheden voor zijn cliënt aan en merkte o.a. op, dat deze nog niet eerder met de justitie in aanraking kwam. Als verdediger van De F. trad op mr. M. Vlaming. Ook deze betoogde, dat er voor M. niet zulk een vrees nodig was geweest. Naar zijn mening had de politie hem niets ten laste kunnen leggen voor het bespieden. M. klom met .zijn eigen ladder naar zijn eigen plat. Hij mocht daar dus staan Bovendien had zijn vrouw, zo zei pleiter, hem gevraagd te gaan kijken of er soms ruzie was. Mr. Van d. Burgt vond een en ander dan ook van weinig betekenis. Hij drong aan op een geldboete. Tenslotte kwam het vonnis. De po litierechter merkte nog op, dat de fei ten bijzonder ernstig zijn. „De ver dachten hebben misbruik gemaakt van de ang^t, die hun buurman be heerste", aldus mr. Abbing, die hier na bovenvermelde uitspraak deed. Chr. Grafische Bond nam afscheid van J. Marijs. Tijdens de deze week gehouden al gemene bondsvergadering van de Ne derlandse Christelijke Grafische be drijf sbond in Woudsehoten bij Zeist, werd afscheid genomen van de hoofd bestuurder, de heer J. Marijs uit Vlissingen, die onlangs de pensioen- bereik er A. -rys in woorden toe. Hij dankte hem voor het gerechtigde leeftijd bereikte. De bondsvoorzitter, de heer A. Conjongh sprak de heer Marijs in hartelijke GESLAAGDE BIJEENKOMST Bijdrage van 1000 voor gedenkteken te Biervliet Voorstel B. en W. Den Haag. Het comité tot oprichting van een tot dusver een bedrag van ongeveer 11.000 bijeengebracht. Het monu ment zal 20.000 kosten. B. en W. van Den Haag hebben de raad thans voor-gesteld een be van 1000 goed te keuren. In toelichting voert het college aan, dat binnen de gemeente Den Haag de grootste haringhaven van Nederland is gelegen. Honderden jongeren waren bijeen Meer dan vijfhonderd jongeren van Geref. jeugdorganisaties uit Zuid-Be veland hebben Vrijdagavond in „De Prins van Oranje" hun jaarlijks jeugd- appèl gehouden, waarmee het winter seizoen voor hen wordt ingeluid. Dank zij het warme herfstweer was ook de opkomts uit de kleinere plaatsen weer geweldig en het is dan ook een avond geworden, die bijzonder ge slaagd genoemd mag worden. Voor de pauze werd een liturgisch gedeelte ge houden en hield ds. H. J. Kouwenho- ven uit Heinkenszand een boeiende toespraak over het onderwerp: „Wat Jezus van ons verwacht". Daarna was er nog voldoende tijd voor een gezel lig ontspanningsprogramma, dat door de leden van verschillende afdelingen zelf werd verzorgd. De heer J. P. Balkenende, afdelings voorzitter van de J.V., leidde het li turgisch gedeelte, waarbij Schriftle zing uit Johannes 15 werd afgewisseld met samenzang. In zijn kort openings woord zei de heer Balkenende, dat met dit jeugdappèl het startsein voor het winterwerk wordt gegeven, waarbij hij nogmaals beklemtoonde, dat wan neer het jeugdwerk wil slagen de steun van alle leden nodig is. Veel aandacht viel vervolgens mej. Jo de Kam uit Wolfaartsdijk ten deel voor haar goede declamatie „Toeschou wer of deelnemer". In zijn toespraak drukte ds. Kouwenhoven hierna de jeugd op het hart op te passen, dat zij hun geloof geen apart plaatsje geven in hun leven. Hij wees er op, dat zij actief moeten zijn voor het christelijk geloof en vooral ook het jeugdwerk moe ten steunen. Ook als het voor spoedig gaat moeten jullie trouw blijven", aldus ds. Kou wenhoven. Vervolgens brachten Jannie en Mat- tie Geene tweestemmige zang, waarna een half uurtje werd gepauzeerd. Het programma werd hervat met het zin gen van de bondsliederen, waarbij Jaap de Jager uit Nieuwdorp voor en kele voordrachten zorgde. Onder lei ding van de heer H. Lammers uit Heinkenszand zorgden enkele meisjes vele werk, dat hij gedurende de 18 ja ren, dat hij zitting had in het hoofd bestuur van de Necl. Chr. Grafische Bedrijfsbond, verrichtte, in het bij zonder tijdens de bezettingsjaren, toen hij niet alleen voor de bond, maar voor het hele CNV* zegenrijk werk heeft gedaan in het zuiden van het land. De heer Conjongh stelde daarom voor de heer Marijs het ere-lidmaat- schap van de bond aan te bieden. Dit voorstel werd met een daverend ap plaus begroet en aanvaard. Nadat nij do betreffende oorkonde had ontvangen, dankte de heer Ma rys in enkele welgekozen woorden voor de hem ten deel gevallen hulde en voor de prettige samenwerking in een lange reeks van jaren. In de vacature, die ontstond door het aftreden van de heer Marijs, werd de heer L. A. Willeboordse uit Goes gekozen. Mosselzaadvisserij in de Waddenzee toegestaan. Van de Inspectie der Visseryen van de Waddenzee is bericht ontvangen, dat in het Westelijk deel van de Wad denzee op mosselzaad zal mogen wor den gevist'op 11,12,18 en 19 October. Er mag alleen worden gevist op diepe gedeelten en op plaatsen waar scha de door zeesterren kan worden ver wacht. Het zaad mag uitsluitend wor den gebruikt voor het uitzaaien op percelen in de Waddenzee. Het verzoek om ook het Groninger Wad open te stellen en zaad hiervan beschikbaar te stellen voor uitzaai op de percelen in Zeeland is afgewezen. Intussen wordt dank zij het mooie weer door de mosselkwekersvloot intensief gevist in de „Laagte van Re- nesse" met banjo en guitaarbegeleiding v een vrolijk programma van kampeer en vaderlandse liedjes en de gelegen heid om mee te zingen werd daarbij dankbaar aanvaard. De Goesse Meis jesvereniging liet in een toneelstukje zien, op welke manier de meisjes hun vacantie in de cluboorden door kun nen brengen. Nadat Piet Allewijn uit Krabbendijke nog iets had voorgedra gen, sprak ds. Bouwknegt uit Wol faartsdijk een sluitingswoord. VAN TOT SMOKKEL VARIA. De beste bondgenoot van de smok kelaars in het Zeeuwsch-Vlaamse grensgebied is wel „het nachtelijk duister", .waarin de illegale handela ren immer weer weten te ontkomen. Zo ook deze week in Clinge. Een pa trouille van de douane verraste er twee smokkelaars, die poogden een gelijk aantal graskalveren naar de Belgische zijde van de grens over te brengen. Op hyn beurt werden de be- ACQUIS1TIE In Waarde kwam onze acquiisteur, de man die er mede voor zorgt dat het aantal abonnementen van uw en onze P.Z.C. op peil blijft, in een wo ning, waar hem een bijzonder harte lijk welkom werd bereid. Rauwelijks heb ik geschreven, of u bent er al", riep de vrouw des hui zes opgewekt uit. Rou kan ik u zelf es vertellen, hoe blij ik met m'n nieu we woning ben en nou kunt u zelf es zien, dat het hoog tijd werd. Kom nou es mee kijkenhoe dit huis er aan toe is", zo sprak ze voortvarend verder en nog voordat onze man iets in het midden kon brengen, was hij al op excursie door de inderdaad bouwval lige woning. Tijdens een adempauze slaagde hij er in duidelijk te maken, dat hij niets met de woningdienst had te maken. De opgetogen vrouw vond dat hele maal geen bezwaar. Het was haar een groot genoegen geweest iemand deel genoot van'haar vreugde te hebben kunnen maken! Rus u komt voor de P.Z.C. Man, daar ben ik al veertig jaar op geabon neerd! 'lc Zou die krant geen dag wil len missen", zo onthulde ze tenslotte nog ambten der invoerrechten en accijnzen verrast door de athletische bekwaam heden hunner tegenstanders, die de benen namen en in de duisternis „op losten". De kalveren waren echter wat minder snel ter been en konden derhalve in beslag genomen worden. Ondanks de Europese Kolen- en Staalgemeenschap schijnt het toch nog lonend te zijn steenkool in Neder land te kopen en deze zonder de nodige papieren en dus zonder beta ling van invoerrechten naar Bel gië te verkopen. Om een dergelijk feit werd de kolenhandelaar S. te Nieuw-Namen verbaliseerd, toen hij trachtte 250 kg steenkool frauduleus de grens over te brengen. Jammer voor hem. maar de douaniers waren er als de kippen by om beslag te leg gen. OVER GARNALEN. Dezer dagen heeft de V.A.R.A. aan boord van de „Breskens 47" 'n reportage gemaakt. Het schip schipper Vermeulen was toen op de garnalenvangst bij de Mid- densteenbank voor de Wester- schelde. Deze reportage zal de V.A.R.A. in haar programma van Woensdag 28 September aanstaande om tien voor half zeven 's avonds uitzen den. Ook zal binnenkort een nieu we reportage worden gemaakt, maar dan van een schip, dat uit Veere vertrekt. KAREPIOENSRACE. In de kampioensrace om de groot ste aardappel, is thans de derde ron de achter de rug. Winnaar werd de landbouwer J. Nieuwenhuijse uit de Bathpolder te Rilland-Bath. De ver bouwer v/as overigens met het feit niet bekend. De „reus" werd bij het machinaal sorteren ontdekt door de heer W. Cevaal, die hem meenam naar huis en er de weegschaal bij haalde en ons daarna met volle tevre denheid het resultaat meldde: 1300 framEn wederom is het wachten op e volgende pretendent (.Slot van pag. IJ Met de minister zullen besprekin gen worden gehouden over te nemen maatregelen bij eventuele binnen landse overschotten. Naar aanleiding van de moeilijkheden van het vorige seizoen, zal het Landbouwschap daar bij aandringen op duidelijke afspra- kert De opbrengst van de erwten is in het gehele land goed, terwijl de kwa liteit eveneens niet veel te wensen overlaat. Of men nü zijn erwten moet verkopen of deze nog moet bewaren, ig moeilijk te zeggen. De prijsontwik keling hangt van teveel onbekende factoren af. Zoals een regelmatig bouwplan in het algemeen is aan te bevelen, zo is het ook met een regel matige en gespreide afzet. Het loonvraagstuk Er wordt in ons land uitvoerig gesproken over de loonverhoudin- gen. Voor de landbouw ligt de zaak moeilijk, omdat de hoogcon junctuur, die in vele bedrijfstak ken heerst, de landbouw op dit ogenblik in de steek laat. Bij een algemene loonronde zal voor de landbouw in ieder geval een door berekening van de hogere kosten moeten plaats vinden, voor die producten, waarvoor de Overheid een garantieprijs vaststelt. Indien er een meer vrijere loonvor ming zou komen, is het voor de land bouw zaak, dat het landbouwbeleid van de regering zich hierbij aanpast. Voorlopig lijkt het er op, dat de re gering een compromis nastreeft, waarbij wél een verbetering van bij komende arbeidsvoorwaarden, zoals vacantie, vacantietoeslag enz. zal worden toegestaan, maar waarbij het loon als zodanig niet direct verhoogd zal mogen worden. In de Commissie Grondgebruik van Aardenburgse steenfabriek viert 50-jarig bestaan. Op 28 en 29 September. Op Woensdag 28 en Donderdag 29 September a.s. wordt het 50-jarig bestaan gevierd der N.V. Aarden burgse Steenfabriek. Deze fabriek is de enige steenfabriek in de provincie Zeeland en het oudste industriële bedrijf in Aardenburg. Zij werd in 1905 opgericht in een zuiver agrari sche streek en vond haar materiaal in het afgraven van oude dijken. Door de fabriek worden alleen stenen voor buitenmuren vervaardigd, en wel het speciale product van de handvorm steen. Doordat het vormen van de steen in vormbakken nog steeds met de hand geschiedt, worden stenen verkregen die alle een afzonderlijke nerf en tekening hebben. De jaarlijk se productie bedraagt meer dan 3 millioen stuks. Op 28 September zal een receptie worden gehouden en bestaat gele-' genheid de fabrieksgebouwen te be zichtigen. Op 29 September maakt het personeel een bustocht door Noord-Brabant en België, terwijl dan twee personeelsleden die 30 jaar in dienst zijn, zullen worden gehuldigd, de heren J. Beun, werkbaas en Th. Dhondt. draglinemachinist. De N.V. is een familievennootschap die van vader op zoon overgegaan. Achter eenvolgens waren directeur de heren J. A. Trapman 1905-1918. W. C. Trapman 1918-1938 en J. W. A. Trap man 1938 tot heden Het nieuwe agrarische voorbeeldbe drijf by Ellemeet in aanbouw.... (Foto P.Z.C.) Vandaag fruitcorso in Goes Op de voorlaatste dag van de fruit- week te Goes werden Vrijdagavond weer honderden naar de Grote Markt gelokt, waar „Euphonia", na een rond wandeling, een programma van popu laire muziek ten gehore bracht. Een bijzondere attractie vormde de ze avond de vertoning in de open lucht van een tweetal films over de fruit- teetl. Met spanning en ongeduld wordt thans het hoofdnummer van deze feets- week, het fruitcorso, afgewacht. Van middag half drie za 1de stoèt door de Goesse binnenstad trekken. De volgen de route zol worden gevolgd: Terwcl- straat, Walhelminastraat (in richting Patijnweg), Voorstad, Ganzepoort- straat, Lange Vorststraai, Lombard- straat, Grote Markt, Opril, Koning straat, Bierkade, Turfkade, 's-Heer Hendrikskinderenstraat, Nieuwst raat, Beestenmarkt, Wijngaardstraat, Zus terstraat, Singelstraat .Klokstraat, L. Kerkstraat, Grote Markt. Vanavond zal de stoet als volgt gaan: Grote Markt, Korte Kerkstraat, Sin gelstraat, Klokstraat, Lange Kerk straat, Markt, Opril, Koningstraat, Grote Kade, Oostsingel, Rimmeland- straat, Rimmelandplein, Oostzijde Wil- helminastraat, veilingsterrein. Controleur visserijpolitie viert 40-jarig jubileum. De heer N. C. Hoogesteger, con troleur bij de Visserijpolitie te Yerse- ke zul l October zijn 40-jarig jubi leum vieren. Op 1 October 1915 be gon de heer Hoogesteger zyn loop baan te Yerseke en kwam aan boord van de „Gier" onder opzichter J. J. Sipsma en schipper J. Vermaat Na tien jaar in Zierikzee ge werkt te hebben, ging hij op 2 April 1930 naar Hansweert. In 1936 werd hy bevorderd tot schipper van de nieuwe „Sperwer". Bij het uitbreken van de oorlog dreigde er gevaar voor „zijn" schip. Hy verhinderde inbeslagname door op 12 Mei 1940 geheel alleen met de lerwer" naar Philippine te varen. Jijdens de bezetting was de heer Hoogesteger lid van verschillende or ganisaties. Op 2 April. 1947 werd hy overgeplaatst naar Yerselte, zijn ge boorteplaats, om daar in dienst te treden als controleur van mossels, waar hy tot op heden nog werkzaam is. Het jubileum zal gevierd worden in het jeugdgebouw van de Vrije Evang. Gemeente aan de Lepelstraat te Yerseke. VOLGENDE WEEK OVERDRACHT Een geschenk van de Friese boeren In het boomloze landschap tussen Ellemeet en Kerkwerve verrijst mo menteel een nieuwe boerderij. Zo op het eerste oog verschilt dit nieuwe bedrijf weinig met de hofsteden, die in de naaste omtrek worden gebouwd. De woning en de stallen zijn van het normale Zeeuwse type en dat was ook de bedoeling, want deze kleine hofste de wordt het voorbeeldbedrijf voor de Schouwen en Duivelandse agra riërs. „Frieslandhoeve" is de naam van het bedrijf, dat een geschenk is van de Friese boeren aan hun collega's in het door de ramp zo zwaar getroffen ge deelte van Zeeland. Woensdag 28 September komt de Commissaris der Koningin in Fries land, mr. H. P. Linthorst-Homan, naar Zeeland om l>et bedrijf over te dra gen aan de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F C. de Ca- sembroot, die het vervolgens weer zal overdragen aan het Bestuur van de Stichting Proefboerderijen Zeeland. De jonge boer M. Boot, die in het nabijgelegen gehuchtje Moriaans- hoofd het levenslicht aanschouwde, wordt bedrijfsleider op het voorbeeld bedrijf. Hij werd grootgebracht in het „lage van Schouwen" en hoe hij daar boeren moet, hoeft dus geen mens hem te vertellen. Rondom het bedrijf lig gen zijn twaalf bunder land, waarvan hij de helft als bouwgrond en de rest als weiland zal gaan gebruiken. „Het is hier eigenlijk niet zulke beste grond", vertelde hij, „vroeger lagen hier niets dan weilanden, maar na de herverkavelingswerkzaamheden is de grond er wel beter op geworden". Een groot gedeelte van zijn twaalf bunder is reeds geploegd en het overige deel 15 gespit met behulp van de draglines. Toch zal er de eerste jaren nog veel aan de grond op te knappen zijn. Daar het bedrijf niet groot genoeg is om het gebruik van een trekker rendabel te maken, gaat bedrijfsleider Boot met twee paarden aan het werk. Eén paard is reeds gekocht en het tweede zal spoedig volgen. Op het be drijf komen in de toekomst ook nog tien stuks grootvee, zes stuks klein vee, varkens en kippen. In dc ruime schuren ligt het stro op dc zolder reeds hoog opgetast. En al zijn de metselaars, de timmerlieden en de schilders nog drnk in dc weer, bedrijfsleider Boot werkt toch al op zijn twaalf bunder land of helpt bij het storten van grond bij de drie ach ter de stallen gelegen groenvoersilo's. Met ongeduld wacht hij op het tijd stip, dat het bedrijf helemaal klaar zal zijn en de officiële overdracht achter de rug is. Dan kan hij begin nen en hij is vastbesloten, er iets goeds van te maken. Want zijn bedrijf moet immers aan aile andere in Schou wen ten voorbeeld gesteld kunnen worden! Bedrijfsleider Boot is terecht trots op de fraaie stallen van het nieuwe landbouw voorbeeldbedrijf, dat mo menteel in de omgeving van Ellemeet wordt gebouwd. Met ongeduld wacht hij op het moment, dat alles klaar zal zijn en wanneer er grond gestort moet worden steekt h\j graag de han den uit de mouwen (Foto P.Z.C.) het Landbouwschap werden aangewe zen de heren ïr. J. Bos en K. de Buck, terwijl over een derde zetel nog nader zal worden beslist. In de Commissie Plantenziekten en Plagen werden be noemd de heren F de Groene, D. Deïst en F. de Kubber. In het te vor men 'bestuur van de afdeling Zeeland voor de Bedrijfsvereniging van de Agrarische Bedrijfstak zijn aangewe zen de heren W. Koster, C. J. J. Kooyman, P. Krepel en W. vay der Werff én in de Prov. Raad voor de Landbouwvoorlichting de heer A. J. v. d. Zande te Oosterland, die tevens aangewezen werd voor het op te rich ten onderzoekcentrum. Voorts besloot het dagelijks bestuur nog een tentoonstellingsfonds te vor men, waarbij de kringen voor elkan der borg zullen staan voor een ge deelte van eventuele tekorten bij te houden kringtentoonstellingen Daar tegenover zal een gedeelte van even tuele baten in dit fonds gestort moe ten worden. Een „Saffiaan Printed" porte feuille, zó knap gemaakt, dat zij bijna niet van leer te onderscheiden is. Een tech nisch volmaakte portefeuille (doordemodernelasmethode worden de naden één geheel), met twee grote geldvakken, één vak yoor zilverbons, foto's of abonnementen; en één, met een drukknoop af gesloten portemonnaiè, kunt U nu bestellen voor nog géén gulden. En dit is maar een enkele van de vele aanbiedingen die de leden van onze post orderclub regelmatigperpost persoonlijk krijgen toege zonden, zonder enige koop verplichting. Bestel v tn word daardoor lid van onze postorderclub) zo'n portefeuille, leverbaar in groen, bordeaux, zwart en een heel mooie bruine kleur (die wij U het meest adviseren) voor WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM VANDAAG Middelburg Electro: „Les clandestlnes", .(18 jaar), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „Salto mor tale", (14 jaar), 20 uur: Molenwater: „Miniatuur Walche- Vlissingen Luxor: „Clown Boem", (alle leeftijden), 19 en 21 uur; Alhambra: „Het grote spel", (1'8 jaar), 19 en 21 Goes Fruitcorso, 2.30 uur; Uitreiking prijzen op de Grote Markt, 5—6 uur; Bezichtiging praalwagens. 6—7.30 uur; Fruitcorso. 7.30—8.30 uur; Concert „EJM.M." (Kortgene) Grote Markt, 7.309 uur; Concert „Excelsior" (Kloethnge), 910 uur; Concert en taptoe „Euphonia", 10 uur. Grand: „New-York. op stelten", (alle leeftijden), 19 en 21 uur. MORGEN Middelburg Electro: „Zeebonken", (alle leeftijden), 15.30 uur - als vandaag, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur: Molenwater: als vandaag, 924 uur. Vlissingen Luxor: „Clown Boem", (al le leeftijden), 15, 19 en 21 uur; Alham bra: „Ijlet grote spel", (18 jaar), 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Meisjes van cle kouse band", (14 jaar), 15 uur en „Netv- York op stelten", (alle leeftijden), 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2