„Afschuwelijk slecht" zwemmer, die veelvoudig kampioen werd KAPPIE EN DE OERMUZIEK VERDEELDHEID JUDOSFORT KLM! uit de AETHER KRABBENDIJKE KAN POSITIE VERSTERKEN TEGEN NIEUWD0RP 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1955 HENK DE HAAS AAN TOP VAN NEDERLANDSE ZWEMWERELD Behaalde eerste titel reeds in 1929 en werd in 1955 beste schoonspringer HET WAS IN DE ZOMER van 1923, dat de badmeester van de Haagse zweminrichting „Regentes", de heer Stotyn, tegen een 14-jarige knaap zei: Zo, nu kun je zwemmen, maar zeg in hemelsnaam nooit, dat je het van my geleerd hebt, want je doet het afschuwelijk". Vier jaar later, op 7 Au gustus 1927, werd datzelfde knaapje, Henk de Haas, Ned. kampioen op de 100 m. vrye slag en de 200 m. rugslag en op dit laatste nummer ves tigde hij met de tyd van 3 min. 06 seconden tevens een nieuw Nederlands record. Een jaar later werden in Amsterdam de Olympische Spelen ge houden. Het „knaapje", dat zo afschuwelijk zwom, werd door de Neder landse Zwem bond niet ingeschreven; hy had toch geen kans... Door met 5 min. 50,8 sec. een nieuw Nederlands- en Europees record te vestigen op de 400 meter rugslag bewees dat „knaapje" in dat zelfde jaar deze mis vatting van de Zwembond. En om alle theorieën van badmeesters en of ficials te logenstraffen ging die jongeman, die zo „afschuwelijk" zwom, door met oogsten van lauweren, het verzamelen van records en kampioen schappen. 1929 bracht hem op de lijst der kampioenen met liefst vier num mers: 100, 200 en 400 meter rugslag en 100 meter vrije slag. In 1930 deed hy het wat bescheidener: Nederlands kampioen op de 100 en 400 meter vrye slag en op de 100 meter rugslag. En passant bracht hy nog even het Nederlands record 200 m vrye slag met 2 min. 27.4 sec. op zyn naam. In 1931 waren het „slechts" twee nummers, waarop die jongeman, die ruim een jaar nodig had gehad om zwemmen te leren, de nationale titel behaalde, nl. op de 100-meter rug- en de 200 meter vrije slag en in 1932 kwam zijn naam voor de laatste maal op de kampioenenlyst en wel voor de 100 meter rugslag. Voor het laatst? neen, wan 23 jaar later, op 7 Augustus 1955, werd in het fraaie Groningse bad „De Papier molen" bekendgemaakt, dat Henk de Haas Nederlands kampioen schoon- springen van de 3 meter-plank was geworden. Henk de Haas, geboren en getogen in Den Haag, leerde als 13- jarige pas zwemmen (afschuwelijk slecht), was rond zijn twintigste levensjaar Nederlands beste zwem mer voor zover wij hebben kun nen nagaan, de enige Nederlandse zwemmer, die ooit. een Europees re cord op zijn naam heeft gehad en keert op zijn 46ste jaar aan de top in de vaderlandse zwemwereld terug als kampioen schoonsprlngen. Ons dunkt: een sportieve carrière, die het vermelden wel waard is! Toen die oude badmeester Stotyn tegen Henk de Haas zei, dat deze maar nooit moest vertellen, dat hij zwemmen van hem geleerd had, heeft de goede man niets van die fantasti sche loopbaan van Henk de Haas als zwemmer kunnen bevroeden. En ze ker niet, dat Henk op 46-jarige leef tijd in het voetspoor van zijn zoon zou treden. Want juist in de jaren, dat Henk de Haas de grondslagen van het zwemmen van de oude heer Stotyn leerde, was diens zoon, Joop Stotyn, Nederlands beste schoonspringer. He laas heeft de dood deze zwem-athleet op jeugdige leeftijd aan de Neder landse zwemsport ontnomen. Aan het samenspel der omstandigheden is Henk de Haas er toe gekomen is om by gegaan. Ter nagedachtenis aan zyn grote voorganger, de zoon van de man, die hem zwemmen leerde, heeft hy de springclub, welke hij in Janua ri 1954 oprichtte „Joop Stotijn" ge noemd. Hiermede eert hij en de vader en de zoon... Gymnastiekleraar U zult natuurlyk willen weten hoe Henk de Haas ertoe gekomen is om zich op schoonspringen toe te leggen. Wel, eigenlijk door zyn vak. Voor de oorlog was hij nl. leraar in de licha melijke opvoeding. Hy is dat natuur lyk nog, maar niet meer actief. Sinds vele jaren is hy ambtenaar bij Sociale Belangen en hy is dit geworden, omdat er voor de oorlog als gymnastiekleraar nauwelyks een Korst droog brood te verdie nen viel; Maargoed: in zyn studie tijd zwom hy veel en zoals zyn SCHO ONSPRINGEN moedgeduld, zelfbeheersing reeks van successen wel aantoont goed ook. Na korte tyd lid van de Haagse Zwem- en Poloclub te zijn geweest, kwam hy bij ZLAN. Als lid van deze club beleefde hy zyn glorietyd als wedstrijdzwem mer en als polospeler. Vele jaren lang maakte hy deel uit van het nationale zevental, zodat hy Ne derlandse naam op tweeërlei wijze hoog hielp houden: zwemmen en polo. In 1932 zette hij een streep onder zyn wedstrijdcarrière als zwemmer, doch bleef als polospeler nog enkele jaren actief. Intussen trainde hij (hij was immers gymnastiekleraar) de dames van ZIAN in het schoonsprin gen En zo, omdat hy nogal eens een voorbeeld moest geven, kwam hy er eigenlijk toe om zelf ook eens wat serieuzer te gaan springen. In 1938 deed hij voor het eerst mee aan de HENK DE HAAS .veelvoudig kampioen Nederlandse kampioenschappen. Hy werd derde, een plaats, die hem ook in 1939 ten deel viel. Toen kwam de oorlog, een tyd waarin Henk de Haas wel water zag, maar geen zwemwa ter. „Alleen de douche in het bad huis, maar zwemmen was er niet bij in de oorlog". Eerst in 1948 keerde hy als lid van de Personeels Vereniging Sociale Be langen in het zwembad terug. Hij legae zich weer toe op schoonspringen en in 1950 en 1952 werd hij tweede op de Nederlandse kampioenschappen. Alhoewel in dit laatste jaar alle num mers 1 en 2 op de zwemnummers naar de Olympische Spelen te Hel sinki werden afgevaardigd, viel deze eer Henk de Haas niet ten deel. Hy was te oud de jongeren konden van een uitzending veel meer leren dan hij 1953 werd door Henk overgeslagen en in 1954 liij had toen een eigen springclub opgericht werd hy weer tweede op de nationale springkam- pioenschappen. En thans heeft deze taaie doorzet ter dan de kroon op zyn rentree in de zwemsport gezet, door de titel tot zich te trekken. Heeft Henk de Haas hiermede een ideaal bereikt? Ach, natuurlyk is hij met de titel ten zeerste ingenomen, „maar" zo zegt hy „net is ei genlijk een schande voor de jeugd". Oudjes En hier pakken we dan gelyk het ware ideaal, dat Henk de Haas zich heeft gesteld: het kweken van jeug dige springkampioenen. Maar dit is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Voorlopig hebben we geen jeugd. Zowel bij de heren als bij de da mes geven de „oudjes" <le toon aan. De Haas is 46, zyn naaste concurrent, Wim Kuitert, 28. Bij de dames is de kampioene, Els van BredaHorn, ook al 28 jaar en mevrouw Dols-Wolters, die vo rig jaar kampioene was en nog steeds een woordje meespreekt, is al 41. Oh ja, in de 4 springclubs, die Ne derland telt, en dus ook by „Joop Sto tyn", waarvan De Haas voorzitter en trainer is, zit wel wat jeugd. Die jeugd is echter niet hard genoeg. Schoonspringen eist behalve een soe pelheid van lichaam, moed, geduld en een zeer grote mate van zelfbeheer sing. Dit complex van factoren blijkt voor de meeste jongeren op te hoog niveau te liggen. Vol animo beginnen zij te trainen, maar als er met op korte termijn gunstige resultaten volgen, dan verdwynen ze plotseling van het toneel of beter gezegd, van de springplank. De enkeling onder de jeugd waar wat inzit en die het ge duld kan opbrengen om zich heel langzaam omhoog te werken, wordt vaak door andere factoren geremd, bv. een studie, verhuizing, etc. In lnndèn waar het schoonspringen op zeer hoog peil staat, bv. Amerika, trainen de springers en springsters elke dag enkele uren in speciale ba den, waarin niet zoals hier, de con centratie gebroken wordt door zwem mende toeschouwers onder de plankAldus ongeveer I-Ienk de Haas over het probleem van de jeugd in de schoonspringerij. Een prohleem, dat niet zo gemakkelijk op te lossen valt, maar waaraan Henk de Haas, met zijn sportieve carrière zonder weerga, zo goed en zo kwaad als het kan, doktert. Vlissinger grensrechter bij SaarlandFrankrijk B Naar wij vernemen zal de op 9 Oc tober a.s. te Saavbiiicken te spelen voetbalwedstryd tussen het vertegen woordigend elftal van Saarland en Frankrijk B worden geleid door de bekende scheidsrechter Leo Hom uit Bentveld. Als grensrechters fungeren de heren Van Doorn uit Utrecht en de Vlissingse scheidsrechter J. Ver kerk. GEEN SAMENWERKING Langdurige correspondentie. Sinds jacn wordt in Nederland het Judo gepropageerd door twee orga nisaties, de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond (welke is aangesloten by de Europese Judo Unie) en door de Ne derlandse amateur Judo associatie. Al geruime tijd waren besprekingen gaande om tot samenwerking tussen beide organisaties te geraken. Nu deze besprekingen nog steeds niet tot tastbaar resultaat hebben geleid, heeft de N.A.J.A aangekondigd zijn vrijheid van handelen te hernemen. Men verwyt de N.J.J.B., dat deze bond, na 't initiatief vrn de N.AJ.A. tot het voeren van besprekingen, telkens minstens zes weken nodig had om brieven te beantwoorden. Nadat een gezamenlyk communiqé was uitgegeven, waarin gezegd werd, dat op verschillende punten samen werking mogelijk was, werd besloten, op 18 Augustus een nieuwe bespre king te houden. Twee dagen tevoren, aldus 't bestuur van de N.A.J.A., kreeg men van de N.J.J.B. 'n tele gram, met de mededeling, dat de ver- dering moest worden uitgesteld, in verband met de afwezigheid van eni ge bestuursleden. Drie weken daarna had de N.J.J.B. nog geen nieuwe da tum vastgesteld. Daarom richtte de N.A.J.A. op 6 September een schrij ven tot de N.J.J.B., waarin verzocht werd vóór 20 September enige data op te geven, waaruit de N.A.J.A. een keuze zou kunnen doen. „Op deze brief", zo deelt de N.A. J.A. thans mede, „kregen wij vóór 20 September geen antwoord, zodat wij niet anders kunnen concluderen, dan dat de N.J.J.B. de samenwerking niet wenst. De voorzitter van de N.J.J.B., ir. A. M. Pingen, gaf ons als zijn com mentaar, dat de laatste brief van de N.A.J.A., die naar zijn mening op een „ultimatum" geleek, wel is beant woord, al heeft dit antwoord de N.A. J.A. misschien niet meer op de 20ste September bereikt. De heer Pingen geloofde wel, dat het nog steeds zin had, de besprekin gen met de'N.A.J.A. voort te zetten. Of dit ook inderdaad zal gebeuren, nu de N.A.J.A. heeft aangekondigd, zijn vryheid van handelen te herne men, zal in een binnenkort te houden bestuursvergadering van de N.J.J.B. worden overwogen. ZATERDAG 24 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7,00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Or gelspel. 8.55 V. d. huisvrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35940 Water standen). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld". caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 V. d. arb. i. d. continubedr. 11.20 Kamermuz. 12.00 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Sportpraatje. 14.15 Post- harmonie. 14.35 Betuws progr. 15.00 Instr. trio. 15.15 „Wat Socialistische Studenten wiïlen", lezing. 15.30 Orgelspel en zang. 16.00 „Van de Wieg tot het Graf", caus. 16.15 Radio Philharm. ork. en solist. 17.00 Act. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.45 Regerlngsuitz.: „At lantisch allerlei". Een en ander over de 15 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Pas separtout", caus. 19.40 Impressies uit Spanje. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Liederen. 20.45 Gevari eerd progr. 21.30 Lichte muz. 22.00 „Het huis waarin wij wonen", toespr. 22.15 Gram. 22.30 „Jurre Jurk", klankb. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc-s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Gew. muz. 7.45 Morgengebd en lit. kal. 8.00 JJws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vr. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 11.00 V d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. -2.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws.. en Kath. nws. 13.20 Musette ork. en soliste. 13.50 Gram. 14.00 Boekbespr 14.10 Amus. muz. 14.40 Amus. muz. 14.55 Gram. 15.05 Kron v. Letteren en Kunsten. 15.40 Ama- teusprogr. 16.00 De schoonheid v. h. Gre goriaans. 16.30 Dameskoor. 17.00 V. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalist, weekoverz. 18,25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18 40 Dansmuz. 19.00 Nws. 10.10 „Lichtba ken". caus. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Amus. muz. 21.40 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 24.00 Metropole ork. en soliste. TELEVISIE-PROGRAMMA NTS: 16.0016.45 Eerste steenlegging voor de Wereldtentoonstelling ten Brus sel, in 1958. KRO: 20.15 Act,, wereldvisie en weer ber. 20.35 Telemimiek. 20.55 Tentoonstel. „Het geheim der Etrusken". 21.25—22.15 Cabaret. „Ontmoeting van tie dag" is Tjoba Mats in 3e klasse. Korfbalprogramma bevat zeer weinig belangrijke duels. Het korfhalprogramma voor a.s. weekeinde vermeldt weinig beiangry- ke duels. Slechts is er een uitzonde ring voor het duel in 3 C tussen de koplopers Kats en Tjoba H. De win naar van deze ontmoeting komt er goed voor te staan. Door het veld- voordeel heeft de thuisclub wel de meeste kans. In de le klasse zal Vol harding Swift de winst niet kunnen ontnemen. Scampolo geeft Poel in Zaamslag geen kans. Olympia zal in Goes bij Togo niet veel wijzer wor den. Vios II zal zich niet gemakkelyk ge wonnen geven (2 A). Maar Swift Hl is in staat de winst mee te nemen. Swift H is ook goed voor de volle buit in Tholen bij Eendracht. In B heeft Dios tegen net bezoekende Animo geen kans. Togo II, dat wat komt op zetten, zou Vitesse wel eens een puntje kunnen afnemen. Vios zal het in Zaamslag niet gemakkelijk heb ben, maar het neemt uiteindelijk de winst op Scampolo II wel mee naar huis. In 3 A zullen de krachtsverhoudin gen by Animo nA.K.C. het resul taat wel tot een puntenverdeling brengen. Vedo zou de punten bij K.v. L. wel eens kunnen weghalen. B.K.C. gaat in Westkapelle geen gemakke lijk duel tegemoet, De Bressiaanders zullen blij zijn als zij er zonder kleer scheuren vanaf komen. Zuidwesters IIT.O.P. II kan een zege voor de thuisclub opleveren 3 BIn C is de match Tjoba HKats de ontmoeting van de dag, zoals boven vermeld. Vo po II is thuis iets te sterk voor Togo IH. Volharding II zal ook by het bezoek van De Poel H wel geen punt verspelen. Het programma luidt: le klasse: VolhardingSwift; Scampolo De Poel; TogoOlympia; TjobaZee- landia; 2 A: Vios IISwift III; Een drachtSwift II; 2 B: DiosAnimo; Togo IIVitesse; Scampolo IIVios; 3 A: Animo II—A.K.C.K.V.L.— Vedo; Stormvogels—B.K.C.3 B: Zuidwesters IITop II; 3 C: Tjoba II Kats; Vopo IITogo III; Volhar ding IIDe Poel II; Adspiranten: A: Swift BDe Poel; B: Swift Snel Zuidwesters A; C: ScampoloVios; Swift RapZuidwesters; K.V.L. Animo B. ZATERDAGVOETBALPROGRAMMA Te grote verschillen in aantal gespeelde duels Het is In het Zaterdagvoetbal wel wat onregelmatig verdeeld. Uit het programma voor het a.s. weekeinde blijkt, dat bijv. Krabbendijke zijn vier de wedstryd reeds gaat spelen. Die kan gewonnen worden van Nieuw- dorp, waardoor Krabbendijke een nog fraaie toppositie inneemt. Maar Nieuwdorp komt hiermee pas voor de tweede keer aan bod! AZVV kan op de tweede plaats komen door een ze ge op Colynspl. Boys, die geheel in de lijn der verwachtingen ligt. Ook de Noordbevelanders spelen pas hun tweede wedstryd. Rillandia komt voor de vierde maal in het veld tegen We- meidinge voor de tweede keer. De thuisclub heeft de meeste kans. De verschillen in aantallen gespeelde wedstrijden zijn groot, te groot zelfs! In 2 A zal Arnemuiden 2 wel geen moeite hebben met Wemeldinge 2. De reserves van Wolfaartsdyk zijn goed voor een overwinning op die van Co lynspl. Boys. Rillandia 2 verslaat het vrij zwakke Kapelle 2. Kloetinge 2 maakt wel een kans op de halve buit by Serooskerke 2. Overigens zijn er ook hier grote verschillen, want VCK 2 en Nieuwdorp 2 spelen nog slechts hun tweede wedstryd. Vermoedelyk een puntenverdeling. De vraag in 2 B is of Bevelanders tegen Wissekerke 2 tekenen van her stel zal vertonen. Indien dit het geval niet is dan loopt het bezoek aan Wis sekerke 2 in een nederlaag uit. RCS 4 Middelburg 5 is waarschynlijk een duel tussen vrijwel gelijkwaardige ploegen. Nieuwland zal nu niet win nen, want Serooskerke komt op be zoek. VeereOostkapelle is een zeer belangwekkend duel, waarvoor een voorspelling te moeilijk is. Zeeland Sport 6 houdt de winst wel thuis te gen Meeuwen. Beren zal niet veel goeds verwach ten (2 C) van Wissekerke's bezoek. Toch kan het resultaat nog meeval- 53. „Komaan 1" sprak de opper-fakir. „We hebben nu lang genoeg getoefd bij de Oppercel!" en hij duwde Kappie en de Maat weer door de lange gang. „Zag U wel. welk een heerlijk ongemak dit celletje be zat? De spijkers bezitten 'n ongemene scherpte, terwijl ook breinaalden aanwezig zijVi. Aï deze geneugten werken mee aan een hoge gedachtenvlucht, welke in de periode van vasten zo noodzakelijk is. En dan te bedenken, dat ge daar een maand moogt verblijven zonder etenl Welk een vreugdel" Maar Kappie zag er de vreugde niet van ln, even min trouwens als de Maat, die zacht piepend en vol ellende-gevoelens voort liep, Ze kwamen nu ln een grote zaal, waar maestro Picolinl op een verhoglnk- Je stond, vóór een aantal fakirs met fluiten aan de mond. „Even stemmen, beren!" riep de maestro. „De ho ge A!" Weliswaar begn pen de fakirs niet precies, wat met een hoge A bedoeld werd, maar ze begonnen wat te blazen op hun instrumenten, en Picolinl knikte goedkeurend. „Thans zullen wij U inwijden!" riep de opper-fa- kir boven het lawaai uit. „Wij, gewone fakirs, zullen onze trilling verlagen en een oermelodie spelen. Om niet onder de invloed te komen van deze grove klan ken, zullen wij U een geluiddemper opzetten!" en hij haalde een vreemdgevormd voorwerp voor de dag, dat hij om de oren van de sidderende Maat stulpte.... lcn. Goes 4 zal de opwaartse tendens voortzetten met een zege op Yerseke 2. Kloetinge en 's-Heer Hendrikskin deren zouden de punten wel eens kun nen delen. Mevo is in staat de beide punten bij Kapelle weg te halen. Korfbalcijfers Het eerste optreden van Bruse Boys in 2 D gaf niet veel bijzonders te zien. Nu Mevo 2 in Bruinisse op bezoek komt kunnen de verwachtingen van de nieuwe thuisclub evenmin hoog worden gesteld. Brouwershaven 2 zal zich Sinoto niet van het lyf kunnen houden en misschien worden ook in dit duel weer korfbalcijfers genoteerd. In 2 E is er bij DriewegenZaam slag kans op een puntenverdeling. Tern. Boys kan de winst by Hoek grypen. In 2 F tenslotte, kan AZVV 2 thuis over Zaamslag 2 triomferen. Eindelyk kan Driewegen 2 nu spelen, na vele malen uitstel. Een voorspel ling voor het duel tegen SVD 2 is moeilijk. Spui 2 en Driewegen 2 zyn geiykwaardige teams. Programma le klasse: AZWColynspl. Boys, KrabbendijkeNieuwdorp, Wemeldin geRillandia; 2e klasse A. Arnemui den 2Wemeldinge 2, Wolfaartsdyk 2Colynspl. Boys 2. Rillandia 2 Kapelle 2, Serooskerke 2Kloetinge 2, /CK 2Nieuwdorp 2; 2e klasse B: Wissekerke 2Bevelanders. RCS 4 Middelburg 5, NieuwlandSeroosker ke; VeereOostkapelle, Zeeland Sport 6Meeuwen; 2e klasse C: Beren— Wissekerke, Goes 4Yerseke 2, Kloetinge's-Heer Hendrikskinderen, KapelleMevo; 2e klasse D: Bruse BoysMovo 2, Brouwershaven 2 Sirioto; 2e klasse E: Driewegen Zaamslag, HoekTern. Boys 2; 2e klasse F: AZW 2Zaamslag 2, Drie wegen 2—SVD 2, Spui 2Kruiningen 3. Hulster hockeyers wonnen in Breda Het eerste elftal der Hulstenaren zette met tien man in Breda de com petitie met een overwinning in. Na ongeveer een kwartier spelen wist E. v. Dorsselaer uit een mooie voorzet de stand op 01 te brengen. De Bre- danaars. die iets in de meerderheid waren, lieten zich niet onbetuigd en scoorden spoedig de gelijkmaker. Na de rust waren de gastheren bedui dend sterker, maar Rapide verdedig de stug en met succes. Toen óp een gegeven moment aan Rapide by een uitval een stafcorner werd toege kend was het Essers. die onhoudbaar doelpuntte en de gasten aan een for tuinlijke overwinning hielp. Daan de Groot in de grote prijs der naties Daan de Groot behoort tot de uit verkorenen van de jaarlijkse in Sep tember te Parijs te houden Grote Prijs der Naties, een rit, waarvoor altijd en kele van de beste buitenlandse ren ners worden uitgenodigd. Behalve Daan de Groot staan op de lijst van deelnemers John Black (Australië), Pasquale Fornara (Italië), Marcel .Tanssens, (België), die kennelijk Jean Brankart vervangt, Donato Piazza (Italië), Jean Pierre Schmitz (Luxem burg), nummer twee van het wereld kampioenschap op de weg te Frascati en de Zwitser Vaucher. Jacques An- quetil is de Franse favoriet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8