Fruit-Telia's Burgemeester Van der Hoop nam afscheid van Ellewoutsdijk UJAARSSHOW IN TERNEUZEN, VOOR DAMES EN VOOR HEREN! 'jout JEUK KLEINE VERGRIJPEN LEVERDEN VELE VERDACHTEN BOETEN OP Weerbestendig poetsextract dus-. Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 SEPTEMBER, 1955. VEEL LIEF EN LEED GEDEELD Negen jaren van goede samenwerking De nieuw benoemde burgemeester van Bennebroek, de heer D. Tho massen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, nam Woensdagmid dag afscheid als burgemeester van Ellewoutsdijk. In het gemeentehuis kwamen hiertoe behalve de leden van de gemeenteraad, ook de burge meesters van Borssele, Hoedekenskerke en Oudelande alsmede verschil lende andere genodigden bijeen. In de over en weer gesproken woorden kwam duidelijk tot uiting, dat in de afgelopen negen jaar een hechte band van vriendschap was ontstaan tussen de thans scheidende burge meester en zijn gemeentenaren alsmede zyn collega's. De hieruit voort vloeiende waardering voor het werk en de persoon van burgemeester Van der Hoop, werd door alle sprekers in hartelijke bewoordingen naar voren gebracht, met daarbij de beste wensen voor zyn arbeid in de ge meente Bennebroek. Nadat de secretaris, de heer N. A. van Overbeeke, voorlezing had ge daan van het Kon. Besluit, richtte burgemeester Van der Hoop zich tot de raadsleden om een terugblik te werpen op de afgelopen negenjarige ambtsperiode. De gemeente Elle woutsdijk en Driewegen waren altijd gelijkwaardige partners voor hem geweest, hoewel hij het echter steeds wel als een nadeel had gevoeld, dat slechts één gemeente Driewegen zijn woonplaats was geweest. Ellewoutsdijk nam een bijzondere Elaats in zijn hart in. „Lief en leed ebben we samen gedeeld", zo merk te de burgemeester op. Hij herinner de daarbij aan de toestand bij zyn komst. Het gemeentehuis droeg toen nog de sporen van de oorlogsvernie lingen, er was ook geen kerk, geen postkantoor en geen Groene Kruis- gebouw. Vele inwoners moesten nog onder moeilijke omstandigheden wo nen. Thans is de herbouw practisch voltooid. De burgemeester vond het jammer, dat hem niet meer de tijd was gegeven om een oplossing te vinden voor het laatste herstel. Ook andere wensen als byv. een kleuter school en een gymnastiekzaal bleven onvervuld. Ellewoutsdijk was op weg een mooi dorp te worden, toen de watersnood ramp kwam en opnieuw veel verloren ging, wat moeizaam was opgebouwd. Ook deze slag is men thans weer goeddeels te boven gekomen. Met eer bied herdacht spreker nog het by deze ramp omgekomen raadslid, de heer J. Sandee, en zyn vrouw en dochtertje. Van de raadsleden die bij zyn komst in 1946 zitting hadden, zijn thans alleen nog de beide wethouders <Ss!r-4§J ês de heren J. Oele en J. de Dreu te genwoordig. De burgemeester bracht hen, alsmede de secretaris, de raads leden en oud-raadsleden dank voor hun medewerking. Met voldoening memoreerde de burgemeester ook de blijde dagen welke na de ramp volg den, toen Ellewoutsdijk en Driewegen door een aantal N. Hollandse ge meenten werden geadopteerd. „We gaan scheiden", zo vervolgde burge meester Van der Hoop zijn afscheids woord. „Ik keer terug naar de pro vincie Noord Holland. Het leven gaat voort. De toekomst van Ellewouts dijk ligt in Gods hand." Met de her verkaveling zyn er grote veranderin gen voor deze gemeente op til. Spr. hoopte, dat hieruit iets goeds voor Ellewoutsdijk zal voortkomen. Na nog het gemeentepersoneel als mede alle anderen met wie hij in aan raking kwam, te hebben gedankt en tegroet, droeg burgemeester Van er Hoop de ambtsketen over aan de wnd. burgemeester, wethouder Oele. Wethouder Oele wees er daarna op, hoe de bevolking met burge meester Van der Hoop vertrouwd was geraakt. Zijn hartelijkheid en vriendelijkheid werd door allen zeer gewaardeerd. De heer Oele sprak de hoop uit, dat God de kracht zal schenken om het werk in de nieuwe gemeente ter hand te nemen. Als blijvend aandenken bood hij burgemeester Van der Hoop namens de raadsleden en het gemeentepersoneel een vulpen met inscriptie aan. Mevrouw Van der Hoop mocht bloemen ontvan gen. Namens het gemeentepersoneel, sprak de secretaris, de heer N. A. van Overbeeke, die wees op de gro te verandering welke het vertrek van burgemeester Van der Hoop ook voor het personeel zal zijn. „We kunnen Ellewoutsdijk nauwelijks in denken, zonder U als burgemeester". Dank bracht spreker voor het ver trouwen dat het gemeentepersoneel genoot. Spr. twijfelde er niet aan, dat de vriendelijkheid en voorkomendheid van de burgemeester er toe zullen bijdragen, dat hij zich spoedig in Bennebroek thuis zal gevoelen. Na de officiële raadsvergadering sprak ds. L. W. Blok, Ned. Herv. predikant nog namens de kerkelijke gemeente. Hij dankte de burgemees ter voor het werk dat deze ook voor de kerk deed, terwijl de heèr P. J. Dominicu3, burgemeester van Borsse le, namens de kring van collega's dankte voor de ondervonden vriend schap. Tenslotte heeft burgemeester Van der Hoop de verschillende sprekers afzonderlijk dank ZEEUW SCH-VLAAMSE VROUWEN ZAGEN: Goede jersey-kleding en smaakvolle hoedjes. (Van onze redactrice.) In het Grand Hotel „Rotterdam" te Terneuzen hebben Terneuzense firma's gedurende de twee afgelopen dagen een drietal modeshows van dames- en heren- confectie, hoeden en handschoenen ge houden. Dinsdagavond had de eerste show plaats; Woensdagmiddag en Woensdag avond werd deze herhaald, en ondanks het slechte weer kwamen vele belangstel lenden dit modegebeuren gadeslaan. Op het gebied van jersey-kleding heb- den de bezoeksters van deze show een ruime keus kunnen maken Vele. zeer vele japonnen en costuums uit dit fraaie, bij uitstek winterse materiaal, passeerden de revue, vaak klassiek van lijn, soms echter ook met de „long torso" accen ten, welke sedert vorig seizoen zo gang baar zijn. Sombere tinten bleven geluk kig verre van deze Jersey-collectie; wel waren er de gedistingeerde kleuren zwart en anthraciet-grijs, de laatste onder meer VAN TOT HET IS UIT Het Is uit met de vliegfeesten in Knokke. Voor vele Zeeuvvsch-Vla- mingen vormden die jaarlijks een geliefde attractie, maar het ziet er ernstig naar uit, dat ze die van nu af aan zullen moeten missen. Burge meester Lippens van Knokke is na melijk een beetje boos op de organi satoren. Dat zit zo: de heren hebben demonstraties met parachutisten ge geven zonder daarvoor toestemming te vragen aan de burgemeester en daarbij werd het verkeer ernstig ge stremd. De heer Lippens verklaarde, dat daarom in de toekomst geen toe stemming meer zal worden verleend voor het houden van vliegfeesten. TWEEDE PLUK. We mogen wel aannemen, dat de zomer thans definitief met vacantie is gegaan, maar daarom mogen we niet mopperen. Het afgelopen sei zoen is immers uitstekend geweest, beter dan in een lange reeks vooraf gaande jaren. Hoe goed de zomer wel was, moge blijken uit een sim pel berichtje uit Sint-Annaland: In het groententuintje van de heer A. A. Goedegebuure Lz. aan de Nieuw- straat werden dezer dagen voor de KAARTJE De Engelsman aan boord van de provincials boot VlissingenBreskens maakte zich zorgen over het voorals nog ontbreken van,z\jn „ticket". Be grijpelijkwant zonder kaartjes komt men tegenwoordig niet ver meer. Nu geviel het, dat de man zich be vond op het tweedeklassedek en toen hij zich om inlichtingen tot een mede passagier wendde, kreeg hij dan ook te horen, dat een kaartje geen ver eiste was. De Brit toonde zich bijzon der verbaasd en verwijderde zich hoofdschuddend. Helemaal begreep hij het niet. Of liever gezegd: hij had het hele maal niet begrepen. Want even later keerde hy tnom- fantelijk terug van een wandeling over het schip. Mét een kaartje. Dat had hij in de eerste klas weten te be machtigen. En zielstevreden maakte hy de rejs verder mee. Tot aan het eindpunt in de tweede klas tweede maal in het seizoen de aard beien geplukt! WEG ER MEE Weg met het oude papier, dat nog op Brouwershavense zolders ligt! is de stelling van de plaatselijke mu ziekvereniging „Apollo". Nu de va- cantiemaanden achter de rug zijn, gaat deze muziekvereniging zich weer beijveren de inwoners behulp zaam te zijn bij het opruimen van het oude papier. Zij heeft er wel in teresse voor en houdt aanstaande Zaterdag weer een muzikale papier collecte. VOEDSELACTIE. In Axel, Terneuzen, Zaamslag en omstreken wordt gedurende October een voedselactie gehou den voor het in Boechoute bij Antwerpen staande protestantse tehuis „Kinderzorg". Zaterdag aanstaande brengt ae Chr. fanfa re „Hosanna" uit Axel met vele belangstellenden een bezoek aan het tehuis, waarin momenteel on geveer dertig kinderen zijn onder gebracht. KOKEN, BRADEN EN PROEVEN Te Axel werd in hotel „Het Gulden Vlies" een drukbezochte demonstra tie gehouden van het bereiden van spijzen op een nieuwe manier. Vele huisvrouwen en ook nieuwsgieri ge huisvaders lieten zich de proef- schoteltjes uitstekend smaken er met recht kan er van gesproken wor den, dat de demonstratie zowel let terlijk als figuurlijk in de smaak viel. in een bijzonder mooi trois-pièces met ingeweven lichtgrijze rand. gedragen met een grijs melusine hoedje en grijze hand schoenen. Daarnaast waren er verheu gend veel lichte tinten: een lichte lever kleur, het altijd weer verrassende mari ne-blauw (in een met wit gegarneerd deux-pièces, gedragen met een wit „pot- hoedje"), en een heel licht-beige. ver werkt tot een fraaie Japon met plissé rok, welke terecht een extra applaus kreeg I Bij de mantels was in verge lijk met' vorige winters niet veel nieuws onder de zon. De swaggers bleven op de eerste plaats; zij zijn in de rug iets wij der geworden, voor een enkele is een nieuw materiaal gebruikt, maar over het algemeen zag men In deze collectie de ruigharige fan- taslestoffen van het vorige jaar te rug, Opvallend door eenvoud en goede lijn was een jas uit zwart witte tweed; origineel en helrode ratiné mantel met zwarte bles langs de sluiting. Een aantal bontmantels kreeg de bijzon dere aandacht van het publiek; ze waren op goede, smaakvolle wijze gecombineerd met jersey pakjes en japonnen, en som mige hoeden zoals een gedurfd abri koos-kleurig hoofddekseltje bij een zwart yemen jasje leken wel speciaal vervaar digd bij deze luxueze combinaties I Dat geldt trouwens ook voor de hoedjes, wel ke hij de feestelijke cocktail'kleding wer den gedragen: kleine, glad-aansluitende veren kapjes met soms een exotisch ac centje. De getoonde dames-confectie, waaron der ook aardige kleding voor het jonge meisje was, werd gebracht door de firma Van der Meer. Het modehuis Nobels Molducci had met zorg en veel goede smaak de bijpassende hoedencollectie sa mengesteld, en leverde bovendien de mo dieuze handschoenen en een enkele fijne jumper. Voor de heren der schepping werd een collectie herenkleding getoond door de firma Van Dixhoorn, waarin de voor naamste kenmerken van de hedendaagse herenmode wel zeer duidelijk tot uiting kwamen. Naast herencostuums werden1 er de zo populaire tweed-colberts ge toond, gedragen op effen pantalons, wel ke tegenwoordig zowel met wijde als met de ultra-moderne nauwe pijpen ver vaardigd worden. Bij de regen- en win terjassen wint het nieuwe kortere sil houet steeds meer terrein, zo bleek wel op deze show. Gezamenlijk brachten de deelnemende zaken tenslotte een fraaie bruidsstoet voor het voetlicht, waarvan uiteraard de witte, hooggesloten bruidsjapon met het sierlijke sluierkapje de meeste blikken tot zich trok De vier mannequins werden geïntroduceerd door mevrouw M. Sie- renberg uit Amsterdam, die in Zeeland geen onbekende is, en die ook deze shows weer op prettige en beschaafde wijze leidde. (Advertentie) Advertentie P- pakje "17 «- fruit-frisse vruchtencaramels in handige verpakking Plannen voor nieuwe o.l. school Zaamslag Het gebouw van de tegenwoordige lagere school te Zaamslag is zo ver vallen, dat verbetering op grote schaal noodzakelijk is. De verbete ring zou een bedrag vergen van on geveer 35.000. Na ingewonnen ad vies door B. en W. werd de gemeen teraad van Zaamslag voorgesteld een nieuwe openbare laeere school te doen bouwen. Voor de bouw van de ze school is een bedrag van 50.000 door de raad gevoteerd. Provinciale beplantingscommissie Gedeputeerde Staten hebben als opvolger van jhr. mr. J. Schuur- beque Boeije, burgemeester van Zie- rikzee. als vertegenwoordiger van de afdeling Zeeland van de Vereni ging van Nederlandse gemeenten, tot lid van de Provinciale Zeeuwse Commissie voor de beplantingen be noemd, de heer A. A. van Eeten, burgemeester van Nieuwerkerk. Karei V als bruidegom! i In de trouwzaal van het Veerse s j stadhuis pronkten Woensdag- middag enige hellebaarden en M een Spaanse helm en op de tafel stond de gouden drinkbeker van Maximiliaan van Bourgondië. In dezelfde zetel, die tijdens de H Markiezaatfeesten werd ge- bruikt bij de eedsaflegging van Maximiliaan voor Karei V, zat s dé heer J. van Zorgen, die tij- dens de eerder genoemde fees- ten de rol van Karei V vervul- de. Ditmaal echter voor een be- langrijker plechtigheid dan die M van enkele weken geleden. Naast hem zat namelijk zijn ff bruidee De Veerse burgemeester, jhr. I. F. den Beer Poortugael, die het huwelijk voltrok, was de fes- tiviteiten blijkbaar geenszins M vergeten, want tijdens de trouw- speech sprak hij de bruidegom heel officieel aan als Ka- ee rel V. H De bruiloft werd 's avonds in §f „Het Lammetje" gehouden en j= toen bleek, dat nog meer Veere- naren het spel van enkele weken tevoren niet waren vergeten, want vrijwel alle acteurs en ac- trices uit het spel „Het sprookje ff in de historie" kwamen er hun Ie opwachting maken. Zij boden het bruidspaar een ingelijste §jj foto aan van Maximiliaans eeds- =j aflegging. Illll!lllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllll!l!!llll!llllll!llf Botsing te Ovezande met dodelijke afloop Bestelauto reed tegen autobus. Woensdagmorgen heeft zich om streeks kwart voor elf In de „Stoof" te Ovezande een verkeersongeluk voorgedaan, dat het leven heeft ge kost aan de heer J. Sommeyer, smid te Ovezande. De heer S., die met zijn bestelauto op weg was naar Goes, botste even buiten het dorp tegen een bus van de A.M.Z., die uit de richting Goes kwam. Volgens de voorlopige verklaringen reed de smid op het linkergedeelte van de rijweg. Door de heftige klap werd de bestelauto in elkaar gedrukt terwyl de heer S. achterover geslin gerd werd, waarop de dood onmiddel lijk ingetreden is. Zyn zoontje, dat naast hem zat, ont snapte op wonderbaarlijke wijze aan de dood en werd slechts licht aan het hoofd gewond. Nadat de heer A. P. Kole, arts te Hoedekenskerke, eerste hulp had verleend, kon het ventje naar huis vervoerd worden. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. Advertentie Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. BB.B. VLOEISTOF BALSEM „Schoolmuseum" vergadert op 28 September in Middelburg. Ledental aanmerkelijk gestegen. Woensdag 28 September a.s. zal de vereniging „Schoolmuseum Mid delburg" ïn het Middelburgse Schut tershof haar algemene vergadering houden, die om 10 uur begint. Spre ker in deze bijeenkomst is de heer P. Kasberg, medewerker aan het Koninklijk Instituut voor de Tro pen in Amsterdam. Zijn onderwerp is: „Plannen en richtlijnen voor Nieuw-Guinea". In de middagverga dering zal Rob Geraerds een solo toneelvoorstelling geven van Hilde- brands „Camera Obscura". Uit het jaarverslag van de secre taris van net museum, de heer C. Roelands, dat ter vergadering zal worden uitgebracht, blijkt, dat het aantal leden steeg van 310 tot 361. Subsidie verleenden 36 gemeenten, 22 schoolbesturen en 3 verenigingen. Het museum werd in het afgelo pen verenigingsjaar goed bezocht, zo vermeldt het verslag. Ztchtzen- dingen werden naar verder gelegen plaatsen gestuurd. Op deze wijze werden ruim 100 aanvragen behan deld, waaronder ook buiten de pro vincie. Het museum is nog steeds gevestigd in twee lokalen van de school aan de Nieuwe Haven in Mid delburg. Uit het financieel verslag blijkt nog, dat er een tekort werd gele den. Dit wordt toegeschreven aan het feit, dat de inkomsten zich op een te laag peil bewegen. Het te kort bedraagt over 19541955 f 173,62. De totaaltollingen van rekening luiden f 1214,74. GEVARIEERD „MENU" VOOR POLITIERECHTER Chauffeur eigende zich men gevonden geldtas toe Voor de Middelburgse politierechter, mr. P. van Empel, passeerden Dins dagmorgen tal van kleine vergrijpen de revue, die in de meeste gevallen de verdachten boeten opleverden. Het „menu" varieerde van diefstal tot dron kenschap. Voor het eerstgenoemde feit had zich te verantwoorden de 23- jarige chauffeur A. H. uit Vlissingen. In Terneuzen zag liy op de weg een geldtas liggen, die hij meenam. De tas behoorde aan een groenfenhande- laar, die H. even later vroeg of deze zijn eigendom misschien had gevonden. Verdachte antwoordde toen ontkennend. H. deelde de buit met een collega, de Vlissinger M. K., die niet was verschenen. De verdenking rustte echter snel op hem en enkele uren later reeds werd hij aangehouden. Verd. toon de nu veel spijt. De officier van justitie, mr. Ph. Schenkenberg van Mierop, merkte in zijn requisitoir op het vergrijp ernstig te vinden. Rekening hou dende met de g-unstïge inlichtingen, die over IPs verleden werden ver kregen, vroeg hij f 40.of 8 dagen, 2 weken voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 2 jaar voor beiden. Mr. Van Empel vonniste conform. lie wierp hem later een steen tegen het hoofd. Dit zoontje, een knaap van 10 jaar, is de bron van alle moeilyk- heden geweest. Wegens diefstal van 2 postwissel- formulieren stond terecht de jeugdige P. H. uit het Souburgse woonoord voor Ambonezen. Deze formulieren waren bestemd voor 'n andere kamp bewoner. H. stal de stukken uit een keuken en wisselde de formulieren op het postkantoor in. Het betrof hier een totaalbedrag van f 44,12. Via de kampraad heeft H. het geld later te rugbetaald, doch toen wilde zijn ge dupeerde lotgenoot er niets meer van weten. Ook H. wilde het geld niet meer en stortte het toen maar in de kas van de kampraad. „Het lijkt wel een uitwisseling van beleefdheden", zo zei de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, die rekening houdend met H.'s financiële omstandigheden slechts een boete van f 15.of 12 dagen vorderde. Mr. Van Empel vonniste conform. In 1953 vond de 45-jarige Terneu zense fabrieksarbeider H. M. op weg van zijn werk naar huis een horloge, dat het eigendom was van een juist gepasseerde collega, P. J. G, M. raap te het uurwerk op en stopte het m zijn zak. Toen G. hem vroeg of hij soms een horloge had gevonden, ant woordde de verd. ontkennend. Ande ren hadden echter gezien, dat hy iets van de grond opraapte en latei- kwam de zaak toch uit. De officier eiste tegen M., die reeds eenmaal is veroordeeld, f 50.of 10 dagen, 3 weken voorwaardelijk met een proef- Het vonnis luidde Vrijspraak Terecht stonden verder vyf bouw vakarbeiders, die er van werden be schuldigd lood te hebben weggeno men ten nadele van de gemeente Mid delburg. Het waren de 47-jarige J. S., opperman uit Middelburg, de 34-jari- ge J. J. M., eveneens opperman uit Middelburg, de 31-jarige J. J„ opper man, de 4é-iarige grondwerker S. B. en de 25-jarige opperman A. W. allen uit Serooskerke (W.). Dit vijftal had op het terrein van het in aanbouw zijnde Peulvruchtencentrum loden pijpen uit de grond gehaald, die daar na werden verkocht. Verdachten ver klaarden permissie te hebben van hun aannemer om wat zij uit de grond haalden, zelf te houden. Dief stal was niet hun bedoeling geweest. De officier van justitie zei, dat de aannemer niet het zeggenschap heeft over hetgeen in de grond ligt. Ver dachten nadden dit moeten begrijpen. Hij vorderde f 25.of 10 dagen te gen elk van hen. De politierechter achtte het tenlastegelegde bewezen, de schuld van de vijf mannen echter niet, zodat liij hen vrijsprak. Toen de 19-jarige landarbeider S. W. uit Colijnsplaat in grote haast om de boot te halen 's avonds met zijn brommer door Goes reed, kwam hij in botsing met een fietser. Direct na de aanrijding zette W. zijn weg voort, in plaats van op de komst van de politie te wachten. „Verdachte treft weinig schuld, maar wie wegrijdt laadt verden king op zich", zei de officier, die f 20.of 4 dagen eiste. De poli tierechter maakte er f 10.of 2 dagen van. De 21-jarige los werkman J. P. uit Wolfaartsdnk had zich schuldig ge maakt aan net verkeerd invullen van het formulier voor de bedrijfsverze- kering tegen werkloosheid. Hij ver zweeg. dat hij door enkele dagen in verschillende weken te werken onge veer f 60.had verdiend. Verdachte zei dit niet met opzet te hebben ge daan, maar de officier achtte het een ernstig feit en vorderde f 40.of 2 weken voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftyd van 2 jaar. Het vonnis luidde conform. Burenruzie De 29-jarige assistent van 's Rijks belastingen J. P. B. uit Terneuzen was ten laste gelegd, dat hy een buur dame, mevrouw JT D.Van L. in het gezicht had geslagen. Dit feit speelde zich af tijdens een burenruzie. De oor zaak was, zoals dat vaak gebeurt, herrie tussen de kinderen van beide betrokken gezinnen. Verdachte ver klaarde ter zitting, dat hij slechts een afwerend gebaar had gemaakt. Wel heeft hij zyn buurman een afwerende slag gegeven. B. -beriep zich hierbij op noodweer. Een zoon der buurfami- toir op, dat het natuurlijk i bedoeling kan zijn het probleem van lastige kinderen door een vechtpar tijtje op te lossen. Hij vorderde f 10 of 2 dagen. De politierechter achtte, gehoord de verklaringen van verd., genoeg twijfel aanwezig om tot vrij spraak over te gaan. Op 21 Mei j.l. reed de expediteur H. P. V. uit Sas van Gent „in kennelijke staat" per fiets over de Westkade in zijn woonplaats. Aan de wachtmees ter van de Koninklijke Marechaussee, die in dit gedrag voldoende aanlei ding vond om V. aan te houden, voeg de verd. allerlei lelijke uitdrukkingen toe. V. was. thans niet verschenen, maar uit de verklaringen van ge noemde wachtmeester bleek hoe een en ander zich had toegedragen. Het ritje kost de expediteur nu f 60.of 12 dagen. (Advertentie) Minder poetsen langer glans VANDAAG, Middelburg Electro: „Een meisje voor dag en nacht", (14 jr.), 10 en 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—24 uur. Vlissingen Luxor: „Duivels in het za del", (14 jr.), 20 uur; Alhambra: „Een vrouw verdedigt zich", (18 jr.), 19 en 21 uur; Stedelijk museum: Tentoon stelling „Vier eeuwen markiezaat". Goes Grand: „Verboden verhaal", (18 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2