JIMMY BROWN als politie-chef HOGE BOETE GEEIST TEGEN BOER, DIE SMOKKELKALVEREN STALDE Kilo's slanker BonKorets Klitwortel op brandewijn JO FIBBE VOOR alle VERWARMING! Kolen of Olie VAN R00N PROVINOIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1955 ALLERLEI „AGRARISCHE" VERGRIJPEN BERECHT Nasleep van affaire met de „rode pantserwagen" werd behandeld voor economische politierechter. Voor de economische politierechter in Middelburg, mr. P. van Empel, speelde zich Dinsdagmiddag een nasleep af van de affaire met de „rode pantserwagen". Dit voertuig, waarmee ijverig veesmokkel werd bedreven, maakten de kommiezen zoals men weet buit in de Veerhoek bij Oost- burg na een spannend gevecht op 28 Februari j.l. Nu stond terecht de bijna 72-jarige landbouwer J. N. uit Oostburg. Hg werd er van beschuldigd me dewerking aan het smokkelcomplot te hebben verleend door het stallen van 12 graskalveren, die naar België zouden moeten worden vervoerd met de pantserwagen. Verdachte ontkende ter zitting ook maar iets van de gehele geschiedenis af te weten. Als getuige trad thans op de 38-jarige kommies P. B. van Waas, de man, die een groot aandeel had in het „oprollen" van het complot. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, eiste tegen N. een boete van 600 subs. 2 maanden, 1 maand voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar en verbeurdverklaring van de in beslagge nomen kalveren. De Oostburgse landbouwer ver klaarde tegenover de politierechter, dat hy niets met de zaak te maken had. „Ik sta niet meer aan het hoofd van het bedrijf", zo zei hij. Op de vraag van mr. Van Empel wat hg' dan wel deed, antwoordde N., dat hg rus tend was. Uit diverse verklaringen was echter gebleken, dat N. wel op de hoogte moest zijn. Zo had zyn zoon verklaard, dat de kalveren door een zekere R. waren gebracht. De jonge N. had toen de kalveren binnen laten brengen in de mening, dat zijn vader, die niet thuis was, er wel van zou we ten. De officier van justitie zei dan ook in zijn requisitoir, dat hij verd. wel degelijk als het hoofd van het bedrijf Vergadering van de Tweede Kamer. (Slot van pag. 1) stichten nieuwe scholen enigszins te beperken, en omdat de opleiding van de leidsters enige tijd zal vergen. Er wordt een schoolgeld geheven. De kosten van de voorzieningen zyn geraamd op 51.120.000. Hierte genover staat een geraamde op brengst aan schoolgelden van 2.500.000. Bovendien worden de kosten van de wet ten dele gecom penseerd door een herziening van de uitkeringen aan de gemeenten uit het gemeentefonds tot een bedrag van naar raming 28.400.000, zodat met inachtneming van de kosten der opleidingsscholen die op 600.000 moeten worden gesteld, uiteindelijk met deze voorzieningen een bedrag van 20.800.000 gemoeid zal zijn. Mr. Roos jen was jarig Een jarige mr. Roosjen (A.R.) hg werd Dinsdag 60 jaar opende het debat. Hij was niet geheel onte vreden met het wetsontwerp, doch als het eenmaal in werking getreden is, dan zal de tevredenheid vermoe delijk wel getemperd worden zo vreesde hg doordat onvolkomen heden aan het licht treden. Voor de voorstanders van het openbaar on derwijs achtte deze afgevaardigde geen reden aanwezig om in het zwart te gaan en de huilebalk om te han gen, omdat het openbaar kleuteron derwijs achtergesteld zou worden bij het bg'zondere. Hij noemde de waar borgsom van 25 te hoog 15 vond hij voldoende en hij opperde bezwaren tegen de leerlingenschaal van 40. De socialistische- afgevaardigde de heer Van Sleen had geen beden kingen tegen de volledige financiële gelijkstelling by het lager onder wijs heeft de pacificatie immers goed gewerkt maar hij was het er niet mee eens, dat de gemeenteraad kan besluiten geen openbare kleuterschool te stichten, ornaat de kleuters wel in een naburige gemeente' een kleuter school kunnen bezoeken. De heer Van Sleen ontwikkelde bezwaren tegen de regeling van de vergoedingen, die uit het gemeentefonds aan ae ge meenten worden toegekend, ornaat deze regeling zijns inziens de gemeen ten, die zich tot dusver weinig aan het kleuteronderwijs gelegen hebben laten liggen, bevoordeelt boven de ge meenten, die reeds goede dingen voor dit onderwijs gedaan hebben. Eveneens had hij critiek op de in voering van de schoolgeldregeling nu bij het l.o. het schoolgeld juist afge schaft is. Evenals mr. Roósjen acht te ook prof. Lemaire (K.N.P.) de waarborgsom te hooi Hi TVlOl klaagde die aan en sloot Roosjen aan, over de te geringe de ouders wordt toegekend zich opnieuw bij mr. Roosj toen hij een lagere leerlingenschaal dan 40 bepleitte. Ook in de avondvergadering betuig den de sprekers hun instemming met het ontwerp tot wettelijke regeling van het kleuteronderwijs. en dus de verantwoordelijke man beschouwde. „De kalveren stonden klaar met de koptouwen aan in de schuur om op transport te gaan", al dus mr. Schenkenberg van Mierop. „Het was niet de eerste keer, dat ae pantserwagen een vrachtje kwam ha len". Verdediger van N. was mr. M. A. Terwoert uit Middelburg. Deze be toogde, dat niet bewezen is, dat de pantserwagen- vaker bij de hofstede van zgn cliënt kwam. Pleiter zei ver der, dat de terbeschikkingstelling van de stal in zgn ogen geen hulpverle ning bij het vervoer van de kalveren is geweest. Bovendien voerde mr. Ter woert aan, dat N. bekend staat als een bijzonder hulpvaardig man. „Je kunt alles van hem gedaan krygen en hij staat voor iedereen klaar", aldus de raadsman. Over acht dagen zal de politierech ter schriftelijk vonnis wijzen. Botersmokkel Nog een smokkelaffaire werd be handeld, echter minder spectaculair en zelfs enigszins oud. Verdachte was hier de Belg C. B„ die niet was ver schenen. In 1952 was zgn auto gesig naleerd door kommiezen aan de grens bij Eede onder verdachte omstandig heden. De wagen was zwaar geladen en de echtgenote van B. reed er voor op een fiets. Volgens de kommiezen was er boter gesmokkeld. Na 3 jaar was deze zaak weer opgerakeld, om dat B. weer eens over de grens was gekomen en men hem had kunnen verhoren. De officier vroeg 3 weken gevangenisstraf en het vonnis luidde conform. Meliskerke, die eveneens verstek liet gaan, handelt reeds lang in strijd met de Stierenverordening. Hg heeft na melijk op zijn bedrijf een stier, die niet is ingeschreven en ook niet ingeschre ven kan worden. Om die reden kreeg hij geen ontheffing van het bedrijfs- schap voor het houden van dit dier. Ook het Scheidsgerecht voor de Voed selvoorziening kon L. geen gelijk ge ven. De hoogste instantie, de minis ter, beschikte tenslotte ook afwijzend op het verzoek van L. „Alle wegen heeft verd. bewandeld", zo zei de of ficier, „men kan niet aan zgn verzoek voldoen en dus moet de stier nu weg. Hij vorderde 25 of 5 dagen, hetgeen ook het vonnis werd. M eikdelict Consumptiemelk afnemen, daarvan een deel aan dieren voederen en toch voor de gehele hoeveelheid de daarop van toepassing zijnde toeslagen in ontvangst nemen, is verboden. Aan dit feit had zich schuldig gemaakt de landbouwer-veehouder P. B. uit Zie- rikzee. Van de melkfabriek in Zierik- zee nam hij de melk af. Hij gaf niet op. dat niet alles voor de consumptie was bestemd. Een en ander kwam aan het licht bij een controle van het Be- drijfsschap Zuivel. Ook de betrokken fabriek, een N.V., was gedagvaard. Zowel B. als de N.V., waarvoor een procuratiehouder als gemachtigde Her ministerie van economische zaken heeft met vertegenwoordigers van de Nederlandse kalkzandsteen- industrie besprekingen gevoerd over de prijs van kalkzandsteen. Deze be sprekingen hebben ertoe geleid dat de kalkzandsteenindustrie de huidige prijzen van haar product heeft ver laagd tot het niveau van 1 Juni jl. Het betreft hier prijsverlagingen tot dertien procent. Waarom de last van ongezonde (en vaalc lelijke) dikte nog langer metu meedragen? BonKorets geven u In enkeie weken weer uw jeugdig slank figuur. BonKorets werken volgens het principe van dehy- dratie - veilig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, loomheid en verstopping maken plaats voor een opgewekt en monter gevoel - veroverende charme straalt van u af - u Is een ander mens. Be gin een nieuw leven, begin nog vandaag met BonKorets, f. 3.30 per flacon. VERMAG ERINGSDRAGEES was verschenen, beriepen zich op de moeilijke omstandigheden van na de ramp. De officier vroeg tegen B. 60 of 12 dagen ën tegen de N.V. een boe te van .ri25. De vonnissen werden achtereenvolgens 40 of 8 dagen en 75. Tenslotte was er nog een tweetal kleine zaken. De 26-jarige. schippers knecht J. de W. uit Axel had zgn ar beidsverhouding plotseling eenzijdig verbroken zonder toestemming van het G.A.B. en tegen de wil van znn werkgever. Dit leverde verd. nu 25 of 5 dagen op. De 53-jarige Goesse bloemenhandelaar A. P., die bij con- tröle een vooraad te kleine bollen en knollen in voorraad bleek te hebben, die bovendien ziek waren, kreeg 40 of 8 dagen. P. toonde ter zitting een aantal gladiolen om te bewyzen, dat uit de boller, mooie bloemen kunnen komen! Maar dat hielp hem niet, om dat het niet als bewijs werd aanvaard. De eis was 75 of 15 Nederlander op Sumatra na roofoverval overleden De Nederlandse administrateur van de onderneming „Pernantian" in La- buhan (Sumatra), de lieer A. A. Vo gel, Is Zaterdagnacht in het Catha- rina-liospitaal in Klsaran overleden aan verwondingen, die hy de vorige weck heeft opgelopen by een overval. De heer Vogel, die met een jeep op weg was naar de onderneming, met een bedrag van ruim rp 100.000 aan salarissen, werd door een bende te gengehouden. Toen hy uitstapte om een Doom, die Je weg versperde, op zij te schuiven, wierp een van de ben deleden een handgranaat naar hem. Bij een poging, de granaat terug te wei-pen, werd hg zwaar gewond. De heer Vogel wist echter toch met zyn chauffeur te ontkomen en in liet bezit te blijven van het grootste deel van het geld. In ernstige toestand werd hij in het ziekenhuis opgeno men. De heer Vogel bereikte de leeftijd van 51 jaar. Romeijnsen vierde in Erenbodègem Na Zaterdag te Colijnsplaat door pech trapasbreuk te zijn uit geschakeld reed de Zeeuwse wieier- amateur Romeijnsen de volgende dag een zeer verdienstelijke koers in het Belgische Erenbodengem. Een neergelaten spoorwegboom was tenslotte oorzaak, dat twee juist gepasseerde Belgen niet meer ach terhaald werden, hoe hard Romeijn sen en zijn twee metgezellen er ook aan trokken. Tenslotte behaalde Romeijnsen de vierde plaats. FEUILLETON De glimlach had nu ziin lippen bereikt. „Kom hier, beste kind en wees lief". Hij reikte met zijn hand naar een andere stoel en duwde die tot vlak naast de zijne. „Dat moet ik zeggen ter ere van wijlen Gregory: hij wist een huis met goede stoelen te vinden. En wat hebben wij dagen en dagen achter een gedaan Op de rand ervan zit ten zo stijf als een stok en met po litiemensen praten. Dat is geen ma nier om behoorlijke meubelen te be handelen. Kom nu hier en vertel mij alles over die nieuwe baan". Dorinda werd week. En, wat er ger was, ze had de overtuiging, al tijd week te zullen worden als Jus tin haar zo aankeek. Maar daar zou natuurlijk niet veel gelegenheid meer toe zijn, omdat ze allebei weer naar hun werk moesten en elkaar voorlopig weinig zouden zien. Zo ging ze dus in de aangewezen stoel zitten en reeds dadelijk wist ze. dat ze een fout had gemaakt. Het is heel wat gemakkelijker trots en onafhankelijk te zijn als je over eind staèt. Zachte, goed verende stoelen ondermijnen je geestkracht. Inpiaats van te worden opgevrolijkt door de gedachte aan fiere zelfstan digheid, kreeg je veeleer het gevoel, dat het allemaal erg saai en eento nig zou zijn. En alsof dat nog niet genoeg was, zweefden haar allerlei tonelen voor de geest, die zij zo vast besloten had, eruit te verbannen. Daar was het ogenblik in de hall op Zaterdagavond ,toen Justin zijn arm om haar heen had geslagen en 't had natuurlijk toch niets te beteke nen, want ze waren immers neef en nicht en er was juist iemand ver moord. En dan dat ogenblik, dat haar inderdaad met schaamte ver vulde, n.l. toen zij haar gezicht in zijn jas had gedrukt en hem uit al höar macht tegen zich aan gehou den. Dat was toen de politie Geof frey Masterman had gearresteerd en hij was los gebroken en met een grote sprong naar het venster aan het einde van de salon was gerend. Het lawaai van de worsteling, man- nenvoeten, die stampten en uitgle den op de gepolijste vloer, het stem- mengerucht, het geluid van brekend glas dat alles kwam in haar her innering terug als een geluidsbaan van een film. Justin was van haar weggelopen om de politie te helpen. Ze werd nog warm bij de gedachte, dat hij haar had moeten wegduwen. Daarom moest zij zich nu niet laten gaan. Zijn hand kwam over de stoelleu ning en raakte haar wang aan. „Je bent helemaal niet liefje HOOG EN LAAG WATER 15 September U.+N.AJ?. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. Vlissingen 1.04 2.17 13.16 2.15 7.23 1.79 19.53 2.19 Terneuzen 1.31 2.33 13.46 2.30 7-55 1.92 20.26 2.32 Hansweert 2.12 2.45 14.22 2.39 8.28 2.09 20.58 2.49 Zierikzee 2.34 1.56 14.49 1.38 7.56 1.36 20.19 1.68 Wemeldinge 2.45 1.79 15.05 1.62 8.26 1.62 20.45 1.97 20. Tegen elf uur 's avonds deed Jimmy zijn intrede In het vertrek, dat hij met Eooie Rinus en Nelis met de Neus moest delen, Hy werd er heen gebracht door een bewaker, die niet anders dacht dan dat Jlmmy ook tot het gilde der inbrekers, ladelichters en zwijntjesjagers behoorde. Op dringend verzoek van Jimmy had meneer Van Ketenen de man niet over de werkelijke status van de nieuwe gast ingelicht. Jimmy's lotgenoten lagen alle bei reeds op één oor en zii keken niet eens op. toen Jimmy zich ontkleedde en zich op zijn krib uitstrekte Maar de volgende morgen toonden zij toch wel enige belangstelling. „Chris heet ik", zei Jimmy. „In Rotter dam noemen ze me Chinezen-Chris, omdat ik nog al be- vrind ben met een paar gele jongens van Katendrecht". De twee anderen namen hem nogai argwanend op. Ze zeiden niet veel, maar wel voerden zij samen een paar maal een fluisterend gesprek. Rooie Rinus had zijn naam niet aan 't toeval te danken. Zijn ongunstig hoofd was bedekt met een overvloed aan kleine vuurrode krul letjes. Ook het uiterjjk van Nelis met de Neus boezem de weinig vertrouwen in. Zijn grauw gelaat,werd ont sierd door een dikke aardappelneus, die wijnrood van kleur was. Het duurde wel een uur, voordat een hunner het woord tot Jimmy richtte. „Hoe lang moet jij hier opknappen?" vroeg Nelis op een tamelijk onverschillige toon. Deze was op deze vraag voorbereid. „Hier mis schien maar een paar weken", antwoordde hij. „Zij schijnen me als getuige te willen gebruiken, maar ik hoor in Rotterdam thuis". door PATRICIA WENTWORTH bent stuf en gesloten. Wat scheelt er aan?' „Ik denk, dat ik moe ben", ant woordde Dorinda zo koel als haar maar mogelijk was. Ze hoorde hem zachtjes lachen. „Dat denk ik ook. En natuurlijk is dat een prachtige eden, om hier styf als een plank te zitten". „Zo ben ik als ik me vermoeid voel, Justin. Laat me alsjeblieft gaan". „Dadelijk. Ga een beetje verzitten, zodat ik mijn arm om je heen kan slaanDat is beter. Luister nu! Ik denk te gaan trouwen". Onwillekeurig sprong ze even op, maar na die ene onbeheerste bewe ging kwam er iets over haar een gevoel, dat alle dingen, welke haar zo gehinderd hadden, plotseling weg vaagde. Ze schenen er niets meer op aan te komen ze waren in één woord verdwenen. Wat het gevoel precies was, kon ze niet uitmaken. Als het pijn was, deed het tot nu toe ~ig geen zeer. Het maakte alleen, it niets anders meer van belang was. Zich omwendend keek ze hem strak aan en vroeg: „Is het Moira Lane?" „Zou jij dat graag willen?" „Als het jou gelukkig zou maken". „Dat zou het niet. En in geen ge val zou ze mij als een soort aalmoes willen aannemen". „Hoe weet Je dat?" „Ik denk niet, dat zij het eigendom van een ander zou willen hebben". Terwijl hij dit zei, was hij onbe wust van de tegenstrijdigheid, maar tegenstrijdig of niet, het was de waar heid. 'Moira had wel een armband ge stolen, maar ze zou nooit de aanbid der van een ander meisje stelen. De menselijke natuur is wonderlijk sa mengesteld. (Wordt vervolgd) AMSTERDAMSE BEURS Over alle linies weer lagere koersen Nederland 1955 (3%) Nederland 1951 (3 Va) Nederland 1943 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indlë 1937 A 3 12 Sept. 13 Sept. 100 100 98% 100% 79% 99% begint 81 Wintercompetitie bridge I October weer Tournooi voor clubviertallen in Terneuzen op 1 October De zomerslaap der bridgers is weer achter de rug en de liefhebbers van wedstrijden kunnen al dadelyk liun hart weer ophalen. Zo vermeldt de open-parenagenda voor Zeeland een wedstrijd op 16 September in Krui- ningen, de bridgers sloten zich kort geleden aan bij de Nederlandse Brid ge Bond. Op 1 October wordt na af loop van de districtsvergadering in Terneuzen, een tournooi gehouden voor clubviertallen. Uit de verschillende toezeggingen hier voor blijkt wel, dat de animo zo mogelijk nog groter is dan vorig jaar. Er staat nu* immers bovendien een beker voor de sterkste vereniging op het spel. Hoewel een uitslag uiter mate moeilijk is te voorspellen, moe ten Terneuzen en Vlissingen favoriet worden geacht. De agenda voor de districtsverga dering Belooft weinig schokkende dingen, tenzy de indeling voor de a.s. competities wederom op moeilijkhe den stuit. Het laat zich echter aan zien, dat het nieuwe competitiesei zoen op 8 October met. de eerste zit ting van de parencompetitie, op pret tige wyze zal worden geopend. Van Klaveren bokst tegen Horst Garz Maandag 26 September wordt te Rotterdam het. pröf-hoksseizoen ge opend, waarbij Bep van Klaveren zal uitkomen tegen de Duitse welterge- wieht Horst Garz in een party over 10 ronden. Garz bokste meer dan 50 prof-par tgen en behaalde o.m. overwinningen op Schulz, Dieckman, Dietrich, Lyg- get, Vogel en Brand. Hij verloor op punten van de middengewichten Szue- zina en Jimmy King. Met het oog op de kans van Van Klaveren als candidaat voor het Eu ropese titelgevecht, kan deze ontmoe ting tegen de Duitser als een proef beschouwd worden voor zijn huidige vorm. Triomfen van Zeeuwse renners De Zeeuwse amateur-wielrenner Jo de Roo uit Schore boekte Zon dag in een wieier course te Sprundel wederom een fraai succes. De Roo klasseerde zich na Kees v. d. Borst, die winnaar werd als tweede in de zelfde tijd. Bij de renners, die elkaar de ere plaatsen betwistten bevond zich nog een Zeeuw, n.l. Van Wychen uit Goes, die zevende werd. Arrestatie van Nederlanders in Indonesië Naar het in Djakarta verschijnen de blad „Indonesia Raya" meldt, is de Nederlander J. H. C. Plesman op beschuldiging van deviezen-smokkel aangehouden. De heer Plesman is procuratiehou der bij een Nederlandse handelsonder neming in Indonesië, belast met de handel in sheetrubber. Grootboek 1946 3 99% Nat. Handelsbank 180% 1773/4 Ned. Handelmij. 251 247 A.K.U. 367 3583% B'ergh's en Jurgens 309% 310 Calvé-Delft 340% 338 Kon. Ned1. Hoogovens 424% 415 Unilever 492% 486% Ned. Kabelfabriek 335 335 Philips 490% 482% Wilton-Feijenoord 292% 276 Kon. Petroleum Mij. 674% 669% Amsterdam Rubber 163% 159% Holland Amerika Lijn 237% 237% Kon. Paketvaart 194 195% Rotterdamse Lloyd 191 190% Ned. Scheepvaart Unie 203% 202% Stv. Mij. Nederland 210 2001/3 H.V.A. 177% 169% Deli Mij. 185 176% A.K.U. 3% 104 Bank van Ned. Gem. 108 108 Bank van Ned. Gem. 0-5-10 125 Van Berkels Patent 140 136% Centrale Suiker 225% 222 Kon. Mij. De Schelde N.B. 275 278 Baltimore-Ohio 51% 51 New York Central 48% b. Pennsylvania 29% 29% Anaconda 79% 79% Bethlehem Steel 161 e.d. 163 General Motors 132% 135% Intern. Nickel 86 85% Kennecott 127% 126% Republic Steel 52% 54 U.S. Steel 121 Shell Union 61% 61% Tide Water 32% 32% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 142% 141% Breda 1954 113 113% Eindhoven 1954 110% 110 Enschede 1954 109% Den Haag 1952 I 137 136% Den Haag 1952 II 134 134% Rotterdam 19521 137 138 Rotterdam 1952II 135 135 'Utrecht 1952 120% A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 9/9 12/9 13/9 Intern Concerns 301.87 293.63 294,50 Industrie 1-78.53 176.04 173.40 ScheeDvaart 172.47 167.84 166.17 Banken 157.05 154.63 153.43 Ind. fondsen 185.47 182.68 179.36 Algemeen 235.20 232.15 228.92 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 13 September. Ook gis teren heeft de ware animo ontbroken op de Amsterdamse effectenbeurs. De han del blijft van beperkte omvang en zowel de beroepshandelaren als het publiek zijn huiverig iets te ondernemen. Het aanbod blijft echter overheersend, zij het gisteren niet zo dringend als Maandag. Bij de in ternationale fondsen moest ook Kon. Olie enlg terrein prijsgeven. De Maandag behaalde koerswinst ging hierbij geheel verloren en het oliefonds viel terug van 675 op 670. Philips zette 10 punten lager in op 480 doch herstelde zich licht tot 482. Aku en Unilever circa 8 punten lager. Certificaten Hoogovens daalden van 425 tot 416. Ook de scheepvaartsector had een zeer rustig verloop. De meeste fondsen noteer den weliswaar 1 a 2 punten lager, doch op dit verlaagde niveau zat er toch bodem in de markt. Hol. Am. Lijn en K.P.M. waren zelfs prijshoudend.. De cultuurafdeling bracht het er gisteren minder gunstig af dan Maandag. Amsterdam Rubber en HVA openden circa 3 punten lager waarna dit verlies aangroeide tot 5 punten. Ver. Dell moest zich een verlies van ruim 8 punten getroosten. Ook op de incourante industrie- markt waren kleiner verliezen wederom in de meerderheid. Claims rubberfabriek Vredestein werden iets beneden de theoretisch waarde van f 6.60 geadviseerd. Guldensbeleggingen stil en eerder een fractie beter. Prolongatie 2% procent. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde, zorgzame Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder MARIA JANNA ZONNEVïJLLE, weduwe van Hendrik van Oosten, in de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam: I. H. VAN OOSTEN Vlissingen, 13 Sept. '55 Van der Swalmenstr. 9. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 16 September a.s., des namiddags 2 uur vanaf Van der Swalmenstraat 9. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, in de ouderdom van 84 jaar, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer MARINUS ROTH, weduwnaar van Klaziene van Zunderen Uit aller naam A.ROTH Vlissingen, 13 Sept. '55 Verkuil Quakkelaar- straat 102 De teraardebestelling zal plaats hebben te Middelburg op Vrydag 16 September a.s. te 2.15 uur. Vertrek sterf huis te 1.45 uur. Heden overleed ge heel onverwacht onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der MARIA CORNELIA DAAMEN geboren VAN DE PLASSCHE op de leeftijd van 64 jaar. Vlissingen, 13 Sepf. 1955. Singel 190. J. W. DAAMEN A. A. DAAMEN A. S. DAAMEN— VAN DER LEIJÉ en Kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Donderdag om 12.30 vanaf het sterfhuis. Voor de zeer vele bewyzen van medeleven, ons betoond na het overigden van onze lieve Man en Vader CHARLES VADER danken wij ook namens de verdere familie, zeer har. telyk. Uit aller naam: P. VADER—MELJERS Natuurlijk stelt U prijs op een gezond lichaam, dus ook op gezond haar. Dit krijgt U als U regel matig gebruikt. U kent toch dit oude beproefde mid del wel Slechts 95 ct. per flacon. Ook voor al uw andere haarverzorgingsartikelen Vlissingen Middelburg. Kleine of grote capaciteit. Prijzig en goedkoop. Komt U zien bij de WARMTESPECIALIST LAN GE V IELE 62 MIDDELBURG Ook voor bijverwarroing ALADDIN, BES, en de DEMONKACHEL in nieuwe constructie. Zie ook de Toonkamers: WASMACHINES, WRINGERS, GASFORNUIZEN, STOFZUIGERS en MUTSAERTS KINDERWAGENS! Kon. Harmonie „ONS GENOEGEN" Vlissingen Trekkingslijst van de gehouden verloting op 10 September j.l. RIJWIEL 3939 KEUKENUITZET 519 SCHEMERLAMP 948 Verdere prijzen: 164 190 198 348 619 703 838 886 1426 1569 1690 1980 2113 2381 2666 3027 3564 3617 3693 3794 4008 4032 4082 4105 4347 4539 4562 4699 4864 4871 4881 4991 5094 5108 5160 5414 5638 5786 5816 5992 Aantal erwten: 12011 Klok gevallen op no. 13 Naam v. d. pop: Marionneke Prijzen afhalen na 6 uur tot 25 Sept. op Schuitvaart- gracht 3. Na deze datum vallen de prgzen terug aan de vereniging. 985 2105 4177 4855 4994 5432 5993 Te koop: een i.g.st. verkerende CHEVROLET, gesloten bestelwagen. Elk deskundig onder zoek toegestaan. Garage „Heuscvcldt" Nieuwerkcrk (Z.) Tel. 240 VSV Olympus In verband met sportkeu ring hedenavond geen trai ning. Vanaf Woensdag 21 Sept. 1955 vindt de training plaats in zaal Glacisstraat, aanvangend 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4