Colijnsplaat beleefde grandioos schouwspel„jacht op patrijzen" KRABBENDIJKE NU AAN DE KOP NA 4-0 OVERWINNING OP V.C.K. BENJAMIN HANSWEERTSE BOYS ZORGDE VOOR GOEDE START 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 SEPTEMBER 1955 JEUGD STREED IN „MUGGENTOUR" Piet Maas wees Zeeuwse favorieten in sterk bezette eindsprint terug HET NOORD-BEVELANDSE Colijnsplaat heeft het algelopen week einde een specatulairo en boeiende „jacht op patrijzen" beleefd. Enkele tientallen amateur- en onafhankelijke wielrenners, waaronder enkele top- rijders van ons land, zetten daar namelijk Zaterdagmiddag een course in over 120 ronden, waarvan de inzet een „patrijzen-trui" was. De honderden belangstellenden, die zich op vele plaatsen langs het 2400 nieter lange parcours geschaard hadden kregen een wedstrijd te zien, waarin een felle strijd geleverd werd tussen tal van Zeeuwse favorieten en rijders uit an dere provincies, waaronder ook Gijs Pauw was, die Nederland vertegen woordigd heeft by de wereldkampioenschappen in Italië. Een sterk groepje rijders, die het gelukt was, een duidelijke voorsprong te nemen, moest in een eindsprint vechten om de beste plaatsen. Het werd een Brabantse zege: Piet. Maas uit Pindorp triomfeerde. Maar Jantje Westdorp, de Zeeuwse kanshebber uit 's-Heerenhoek, trok zo hard mee naar de eind streep, dat hij slechts enkele banddikten achterstand had en als tweede eindigde. kop°;roepje uit zeven man. Dit groep je bleef de laatste tien ronden angst vallig dicht bij elkaar rijden en het werd tenslotte een massale eindsprint, waarbij Piet Maas de pedalen het snelst kon rond krijgen. Deze rijder uit Pindorp werd eerste en Jantje Westdorp flitste als tweede over de witte streep. J. Looijen uit Steenber gen nam de derde plaats voor zijn re kening en Konings uit Breda greep de vierde positie, J. Blaauw uit Arn hem eindigde als vijfde, J. de Roo uit Schore werd zesde, J. Huissoon uit Yerseke veroverde de zevende plaats, C. v. d. Borst uit Etten nam de acht ste voor zyn rekening, C. Keepers uit Roosendaal klasseerde zich negen en Gijs Pauw uit Utrecht arriveerde als tiende. De uitslag van de „muggentour", de wedstrijd voor jongens op gewo ne fietsen, luidt: 1. A. Bustraan uit Yerseke: 2. C. van Espen uit Axel; 3. Th. Koster uit Yerseke; 4. Jac. Huissoon uit Yerseke; 5. W. Jochems uit Wouw; 6. Van Espen uit Axel; 7. Joh. Geelhoed uit Colijnsplaat; 8. J. Slabbekoorn uit Kapelle; 9. C. Raas uit 's-Heerenhoek; 10. G. Slabbe koorn uit uoes. Film Ter gelegenheid van deze wieier- evenementen kon men des avonds in Coljjnsplaat nog luisteren naar mu ziek van enkele fanfarekorpsen en zoek van enkele fanfarekorpsen en werd de Tour de Franee-film 1955 in een openlucht-voorstelling vertoond. Ondertussen was deze course niet het enige wielerevenement, dat de toeschouwers voorgeschoteld kregen. Een interessante „muggentour" bracht vele jeugdige wielrenners op gewone fietsen in actie. Bij deze ca tegorie was het de jonge A. Bustraan uit Yerseke, die zijn wieltjes het snelst over het parcours liet snorren. Nadat in café P. H. Coomans een officiële ontvangst van genodigden was gehouden door de Conjnsplaatse middenstand en de ren- en tourclub „Theo Middelkamp", de organisato ren van het evenement, gaf burge meester A. A. Schuit even over drie uur het startschot voor de „Patrijzen jacht". Bandjes sprongen Doordat een gedeelte van het tra ject over een grintweg voerde, sneu velden er reeds in de eerste ronden ettelijke bandjes, waardoor vele kans hebbers uit het strijdperk verdwenen. Onder do renners, die met de fiets aan de hand van het parcours afwan delden, waren Aanraad, Van de Zan- de, Van Glerum en Oosthoek. De meer fortuinlijke renners zorgden on dertussen voor opvallend wapenge kletter. Van de Borst uit Etten was één van de krachtigste aanvallers. In de 22e ronde leverde een felle dema- rag'e hem circa honderd meter voor sprong op. Van Overveld uit Hooger- heide en Huissoon uit Yerseke span den daarbij alles in het werk om de aansluiting niet te missen. Van de plannen van dit drietal kwam echter niet veel terecht, toen Jantje Westdorp uit 's-Heerenhoek, die al eerder in deze course leven in de brou werij had gebracht, zich met de koplopers ging bemoeien. Westdorp nam de voorste po sitie over, op tachtig meter ge volgd door Van Oosterhout, terwijl vyftig meter achter de ze tweede rijder Konings, De Roo en Huissoon zwoegden om het verlies niet te groot te la ten worden. Nadat ook Piet Maas en Looijen zich in het strijdgewoel hadden ge mengd, vormde zich tenslotte een Donner zette remise tegen Stahlberg in Gothenburg. In Gothenburg werd het interzo nale schaaktournooi voortgezet. Onze landgenoot Donner verloor in de vijftiende ronde van de Tsjech Filip, maar wist in de zestiende ronde remise te zetten tegen de Zweedse crack Stahlberg. De stand luidt na de zestiende ron de: 1 Bronstein (Rusl.) 12 (15); 2 Keres (Rusl.) 10*4 (15); 3 Panno (Arg.) 9V2 (16); 4 en 5 Ilivitsky (Rusl.), Filip (Tsjech. SI. elk 9 (15); 6 Szabo (Hong.) 9 (16);"7 en 8 Gel- Ier (Rusl.), Petrosian (Rusl.) elk 8% (15); 9 en 11 Fuderer (J. SI.), Pech man (Tsjech. SI.), Pilnik (Arg.) elk 8 (15); 12 Spassky (Rusl.) 7% (15); 13 en 14 Rabar (J. SI.), Najdorf (Arg.) elk 7 (15); 15 en 16 Stahl berg (Zw.), Guimard (Arg.) elk 6% (15); 17 Unzicker (W. D.) 6 (15); 18 Bisguier (V.S.) 6 (16); 19 Donner (Ned.) 5 (16); 20 Sliwa (Polen) 414 (15); 21 Medina (Ven.) (16). Roosendaal bleef met 4—1 Goes overtuigend de baas. Gastheren hadden hoger tempo en vele vlottere combinaties. De eerste competitiewedstrijd is voor Goes niet succesvol verlopen. Met 41 bleef Roosendaal baas in eigen huis. De gastheren waren In deze wedstrijd Goes vooral in tempo de baas. Hun combinaties werden op vlotte wijze uitgevoerd en vaak kwam het heiligdom van Zwartepoorte on der hoge druk te staan. De Goesse verdediging met Luïjk weer op de back-plaats kreeg het ook zwaar verduren. Na 7 minuten nam Roosendaal reeds de leiding. Een slechte uittrap deed de bal bij de rechtsbuiten der thuisclub belanden, die het leer daarna effectvol in de rech terbovenhoek van het doel schoot, Zwartepoorte gaf er nog een laatste zetje aan (10). Na een kwartier volgde een hoog schot op het Goesse doel. Zwarte poorte hoog opspringend ving de bal maar viel bovenop Mos. Beiden ble ven op de grond liggen en de bal, die door Zwartepoorte was losgelaten werd in het doel geplaatst (20). Hoewel Roosendaal in het offensief bleef, wist Lindenberg de achter stand te verkleinen. Een hard schot joeg hij door een kluwen van spelers heen in de' touwen (21). Na rust was Piet de Wijs bij Goes vervangen door Foudraine, die mid- voor ging spelen, terwijl Lindenberg de linksbinnenplaats innam. Dit was een verbetering. Er kwam meer vaart in de Goesse voorhoede en het doel van Roosendaal kwam onder ho ge druk te staan in tegenstelling met het Goesse doel, waarin Zwartepoor te geen hand behoefde uit te steken. Toch hieven doelpunten voor Goes uit, vooral dank zij goed werk van de Roosendaalse keeper. Langzamer hand kwam Roosendaal ook weer aan bod en toen na 22 minuten Schip per een steek liet. vallen en de gast heren de stand op 31 brachten was Goes practisch geslagen. Een vierde doelpunt diende dan ook om de Roo sendaalse zege nog wat overtuigen der te maken (41). ZATERDAGVOET BALOVERZICHT Mevo verpletterde Beren met niet minder dan 163 Grote verrassingen geeft het Zater dagvoetbal ditmaal niet te zien. Wei werden echter enkele uitslagen geno teerd, die boekdelen spreken over de kracht van sommige clubs. Wat te denken bijv. van de 210 zege, die Serooskerke by en op de Bevelanders behaalde? Mevo maakte het nog „mooier". De Zierikzeese ploeg ver sloeg namelijk Beren met 163! Ar- nemuiden en AZVV zyn na nederla gen op de eerste speeldag nu een be tere weg ingeslagen. Eerstgenoemde club gaf Wolfaartsdyk geen kans (3—0) en Axel sloeg Rillandia met gering verschil (21). Krabben- dyke voeg-de 2 winstpunten aan zijn saldo toe, zodat het leider werd, door een 40 overwinning op VCK. De reserves van Arnemuiden deden in de 2e klasse wat van hen werd verwacht. Serooskerke kreeg op eigen terrein een 38 nederlaag toe gediend. Wolfaartsdijk H startte met een nederlaag, daar Kloetinge II bei de punten weghaalde (23). Rillan dia toont inderdaad van enige kracht ontbloot te zijn. Nieuwdorp H had niet de minste moeite en won met 1 9. Bevelanders gaat dit jaar beslist tot de zwakke broeders van 2 B be horen. Een uitslag als die tegen Serooskerke (210) is veelbeteke nend. Veere behaalde een keurige 4 0 zege op Meeuwen. Wissekerke H deed meer dan verwacht door Mid delburg V zonder één doelpunt terug te sturen (40). RCS TV is van plan hier een duchtig woordje mee te spre ken, getuige het 21 resultaat tegen Oostkapelle. Goede beurt Mevo beschikt over een fraai doel- gemiddelde na de 16—3 overwinning op Beren, dat wel bijzonder teleur stelt (2 C). SVD maakte een zeer goede beurt door Goes IV niets toe te staan (50). 's-Heer Hendrikskinde ren en Wissekerke kregen ieder de helft, zoals verwacht kon worden (3 3). Kapelle boekte een regelmatige 50 zege op Yerseke H. Kloetinge stelde .wel enigszins teleur; Kats had er niet veel moeite mee (02). Ook nu ging in 2 D de wedstryd van Bruse Boys niet door. Het nieu we Sinoto ging door met winnen. Nu kwam Mevo II aan de beurt (32). Mevo Hl kon niet spelen, omdat Brouwershaven niet verscheen. Driewegen moest in Spui zijn meer dere erkennen (2 E). De thuisclub, die vorige week zulk een hoge score dee noteren, kwam er nu niet aan te pas (15). Hoek herstelde zich en won fraai van Zaamslag (42). Spui n moest (in 2 F) AZW H met de winst terug_naar Axel laten gaan (14). SVD II blijkt hier hoge ogen te willen gooien. Nu won de ploeg bij en van Kruiningen in ;n goede prestatie (13). FEUILLETON Ik had direct naar de procureurs moeten gaan en ik was er maar niet zeker van, of hij haar bang had ge maaktof iets ergers. Ze was oud en zwak en heel gauw bang. Ik kon het maar niet uit myn hoofd zetten. Ik weet niet, hoe mr Porlock iets er over te weten kwammaar hij dééd het. Hij liet ons hier komen, omdat hij Geoffrey feld dacht af te zetten. Toen hij werd oodgestoken was ik bang, maar ik dacht niet, dat Geoffrey het gedaan had en verdacht mr Carroll: ik denk, dat de meesten hier dat deden. Maar Geoffrey zei, dat mr Tote wel de da der zou zijn en wist me te overtuigen, dat hij zelf er niets mee te maken had. Ook gaf hy toe wat het geld be treft en beloofde het testament over te zullen leggen. Hij vertelde mij, dat zij mij 50.000 pond had nagelaten en ik zei, dat hij die mocht hebben. Om er zeker van te zijn, dat hij niet van plan veranderde, schreef ik de pro cureurs, dat wij een later gedateerd testament hadden gevonden. Zondag avond heb ik die brief in het dorp ge post. Daarna dacht ik aan niets an ders meer. Ik wachtte maar op het antwoord. Toen gebeurde er vanavond iets. Het was alsof ik wakker schrikte, maar niet alsof ik uit een nachtmer rie ontwaakte: eer het tegendeel. Het door PATRICIA WENTWORTH was op het ogenblik, dat ik mr Car roll hoorde spreken. Ik geloof, dat hij slecht cn wreed was. Hij wilde ons doen geloven, dat hij wist wie mr Porlock vermoord had en hij liet doorschemeren, dat hij iets gezien had, toen de lichten weer aangingen. Ik weet niet, of hy werkelijk iets had waargenomen. Ik keek naar Geoffrey en zag, dat zyn duimen zenuwachtig bewogen. Dat schrikte me wakker. Hij had dat altijd gedaan als hij erg bang was. Myn vader was heel streng jegens hem en ik heb zijn dui men precies zo zien op en neer gaan, als hij een pak slaag zou krijgen. Ik zag het ook toen mijn oude nicht stierf. Hy weet het niet, als het ge beurt. Toen ik het die avond weer zag, wist ik wat het betekende. Ik moest hem spreken en zeggen wat ik ontdekt had, maar ik was erg bang. Toen we door de hall liepen, zei mr Carroll: „Ik moet iemand opbellen" en hij ging de bibliotheek in. Geoffrey keek angstig, maar hij liep de trap op en liet my achter. De anderen wa ren al vooruit gegaan. Ik zocht mijn kamer op, maar ik voelde dat ik hem moest spreken; dus ging ik weer naar buiten en liep over de galerij en door de andere kamer, maar hy was er niet. Ik dacht, dat hij misschien naar de badkamer was gegaan en wachtte. De deur liet ik half open. Opeens hoorde ik een deur opengaan en toen ik keek, zag ik, dat het de deur van mr Porlocks kamer was en dat Geoffrey eruit kwam. Ik wilde niet, dat hij me op dat ogenblik zien zou en ging achteruit, zodat hij me niet opmerkte. Hij passeerde zijn eigen kamer en liep de achtertrap af. Na nog even te hebben gewacht, ging ik ook naar beneden. Ik dacht, dat we misschien beter konden praten, omdat niemand ons er horen kon en zich afvragen, waar wij over spraken. Toen ik beneden kwam, was de bil- jarlkamerdeur open en ging er een koude luchtstroom door. Alles was donker, maar ik vond al tastend de weg en bemerkte, dat het linkerven ster openstond. Een tijdje bleef ik daar zo staan. Ilc vermoedde, dat er iets gebeurde, maar ik wist niet wat. Ik was bang om verder te gaan, maar ook om terug te keren. Toen hoorde ik eensklaps voetstappen buiten en een kletterend geluid. Een paar kie zelsteentjes kwamen naar binnen. Toen opende mr Carroll zijn venster en riep: „Een jij dat, Oakley?" en ik vroeg mij af, wat mr OaKley daar uitvoerde. Achter het gordyn staan de. kon ik juist iemand buiten onder scheiden. Hij zei: „Je zou verstandig doen, je mond te houden. Kom naar beneden, dan zullen wy praten". „Zodra hij sprak, wist ik, dat het Geoffrey was. Hij sprak wel een beetje fluisterend, maar in de stem, Eén van de attracties van het wieier- festijn in Colijnsplaatdat Zaterdag middag een feit werd, was een „mug gentour", een race voor jongens op gewone fietsen. Twee enthousiaste deelnemers scheren hier in snelle vaart door een bocht. (Foto P.Z.C.). Nieuwe wereldrecords 5000 m en 3000 m hindernisloop. Tijdens de landenathletiekwed- strijd HongarijePolen, die in Boe dapest werd gehouden, heeft de Hongaar Sandor Iharos het wereld record op de 5000 meter verbeterd en gebracht op 13 min. 50,8 sec. Het oude record stond sedert 23 October van het vorig jaar met 13 min. 51.2 sec. op naam van de Russische athleet Vladimir Kuc en werd te Praag gemaakt. De Poolse athleet Chromik is er tijdens dezelfde wedstrijd in geslaagd het wereldrecord op de 3000 meter hindernisloop te verbeteren. Hij leg de de afstand af in 8 min. 40.2 sec. Het oude record, overigens nog niet erkend, stond op zyn naam met een tijd van 8 min. 41.2 sec., gemaakt op 31 Augustus van dit jaar te Brno. Nederlandse hockeyers weer 1—1 tegen Indiase ploeg. De hockeywedstrijd Nederland India, die in het Wagenerstadiön te Amstelveen is gespeeld, is in een ge lijk spel 11 geëindigd, nadat de rust met een 10 voorsprong voor de gasten was ingegaan. De mïd- voor van India, Balbir, scoorde het eerste doelpunt en linksbinnen Bouw man maakte het Nederlandse doel punt. Voor de tweede keer is het Neder landse hockey elftal er dus in ge slaagd India een 11 gelijkspel af te dwingen, nadat de rust met een 1—0 voorsprong voor de fel op winst spelende Indiërs was ingegaan. De Indiase hockeymataöoren hebben in deze laatste van de drie ontmoe tingen, die zy in ons land hebben ge speeld tegen het nationale team, zelfg een ogenblik aan de rand van een nederlaag gestaan. Dat was acht minuten voor het einde, toen bij een van de snelle Ne derlandse uitvallen in een periode, waarin het Indiase team vergeefs storm liep op de Nederlandse defen sie, Bouwman met de bal aan de stick in de cirkel doordrong en van links met een strak schot doelman Lakshman al had geslagen. Links half Bansode had echter het gevaar al gezien en op de doellyn keerde, hij beheerst het schot, dat Nederland de hoogste eer in de hockeywereld had kunnen brengen: Een overwin ning op India. Daarmede zou echter Nederland meer hebben gekregen dan het verdiende. DERDE EN VIERDE KLASSERS Verrassende nederlaag van Burgh tegen Grenswachters. Zou men moeten afgaan op de eer ste uitslagen dan schijnt er hier en daar nogal wijziging in de speel- sterkte der 3e en 4e klasse clubs te zijn gekomen. Een nederlaag van Gudok met liefst 71 doet veronder stellen dat B.S.C. nogal wat in zijn mars heeft en ook de grote zege van N.S.V. op Steenbergen ligt wat bui ten de verwachting. Bepaald verras send was de nederlaag van Burgh. Goed werk kwam er van de jongste K.N.V.B.'er Hansweertse Boys en met belangstelling zullen wij de ver dere verrichtingen van deze nieuwe lingen blijven volgen. Clinge gaf blijk ook dit seizoen mee te willen tellen. De 71 nederlaag van Gudok in 3C stipten wij al even aan en de Roo sendalers blijken in elk geval over schutters te beschikken. Bij R.W.B.- Veerse Boys werd ook druk met doel punten gesmeten maar zij werden hier wat beter verdeeld. Met 43 bleef de thuisclub de baas. W.S.C. boekte een normale zege op V.E.S. (4—2), terwijl D.H.V. en R.K.C. de winst eerlijk deelden (11). De 02 nederlaag van Zierikzee tegen Hero lag enigszins in de lijn der verwach ting al geeft de uitslag alle reden te veronderstellen dat de Schouwse ploeg het er dit jaar wat beter af zal brengen. Min of meer verrassend was de 02 zege van Biervliet in en op Hon- tenisse en het ziet er dus naar uit dat de volgelingen van Jan Willem Middelburg sleepte tegen Internos de helft uit vuur. Geert hoog peil in spannende en sensationele wedstrijd (3 3). In een sensationele en spannende wedstrijd heeft Middelburg in Etten tegen Internos letterlijk de helft van de winst uit het vuur gesleept (33). Het duel stond qua techniek helaas niet op een hoog peil. De aanvalsli- nies met name waren de zwakste de len van beide ploegen. Gebleken is, dat er in de groen-witte voorhoede nog wat te „schaven" valt. Internos bezit een doortastende ploeg. Middelburg liep direct al hard van stapel en stichtte gevaarlijke momen ten voor het Brabantse doel, waar Pertijs zyn mannetje echter stond. In de 7e minuut leek het er op, dat de thuisclub ondanks een Zeeuws overwicht de leiding zou nemen. Maar stopperspil Houtepen bracht op het nippertje redding. Na 15 minuten bezorgde De Bruin Middelburg op keurige wijze de leiding (01). De groen-witten bleven in de eerste helft in het offensief, ondanks de handicap, dat Van Hercules na een half uur wegens een blessure door Wisse moest worden vervangen. Na de rust kwam Internos fel op zetten. Reeds in de eerste minuut lag de bal achter de verkeerd opgestelde Van de Vreede in het doel (11). Direct na de „middenbal" namen de Middelburgers het leer mee en dezelf de minuut nog scoorde De Bruin op nieuw (12). De Ettenaren gingen echter niet bij deze pakken neerzit ten. Nog geen twee minuten later maakte zij weer gelijk door linksbui ten v. d. Berg (22). Middelburg kwam nu in de ver drukking. Want na deze gelijkmaker zetten de Brabanders een fel offen sief in. Dit resulteerde na een half uur spelen in een derde doelpunt (3 2). De Zeeuwse ploeg gooide er toen een schepje op. men ging met man en macht in de aanval. Ondanks dit hevige offensief duurde het nog tot één minuut voor het einde eer dat succes kwam. Outermans gaf Wisse de kans en de gelijkmaker werd ge scoord (33). Advertentie) Beukelszoon het dit jaar verder zul len sture ndan vorig seizoen. Steen kwam tegen Odio niet verder dan 33 en Terneuzen liet zich in Ho- gerheyde de kaas volledig van het brood eten (41). Een uitstekende start had Zeelan- dïa. Het toch niet zo zwakke R.K. F.C. moest met een verdiende 41 afstraffing naar Bergen op Zoom te rug. Ook R.C.S. gaf blijk niet met een ondergeschikte rol tevreden te zijn en de 31 overwinning op Corn Boys is een goede stap in die rich ting. Burgh startte slecht De 41 nederlaag in 4G die Steenbergen in Nispen van N.S.V. te slikken kreeg was voor de bezoekers een koude douche. Nieuweling D.E. V.O. had kennelijk geen last van plankenkoorts en hoewel H.S.C. zich de laatste jaren een zeer zwak zusje heeft getoond, mag deze 102 zege toch een waarschuwing inhouden voor andere tegenstanders van Devo. Burgh verloor in een bar slechte wed strijd tegen de verwachting van Grenswachters (03) terwijl Halste ren tegen Kaaise Boys ook al met scherp schoot, getuige de 26 uit slag. Koewacht bleef met 31 baas in eigen huis in de vierde klasse H en ook Yerseke liet zijn supporters van de eerste zege genieten. De 41 overwinning op Luctor is een goede beurt. Voor de benjamin in deze klasse, Hansweertse Boys, ging de weg in Hoofdplaat over rozen. Met niet min der dan 50 bleven de Boys de baas en zelfs als wij rekening houden met een verzwakking bij de thuisploeg, dan nog is het een goed resultaat. Dat Clinge, nu Steen is gepromo veerd, dezelfde weg wil gaan als hun voorganger blijkt wel uit de 70 zege op Ria. Reserves De Sasse reserves deden het heel wat beter dan hun grote broers, want zij bezorgden R.C.S. 2 een 53 ne derlaag. Met dezelfde cijfers bleef Middelburg 2 heer en meester over Terneuzen 2. Kampioen Goes 2 had de handen vol in Breskens (12). Middelburg 3 leed een royale neder laag tegen de Zeelandia-reserves (5—0) en de reserves van Zeeland Sport bezorgden Vlissingen 2 reeds in de eerste wedstrijd een fikse ne derlaag (36). Axel 2 kon beide punten tegen Hontenisse 2 in de wacht slepen (25). Rusland won athletiekduel met Engeland overtuigend. Enkele wereldrecords verbeterd. Tjjdens de dubbele landenwedstryd (voor dames en heren) tussen Rus land en Groot-Brittannië, die door 80.000 toeschouwers in het Dynamo stadion werd bijgewoond, zyn enkele wereldrecords verbeterd of geëve naard. De Russische damesestafetteploeg verbeterde het wereldrecord op de 3 x 80CK meter door deze afstand af te leggen in de tijd van 6 min. 27.6 sec. Het record was in het bezit van Rus land met 6 min. 32.6 sec., een tijd die tijdens wedstrijden te Moskou op 17 Juli van dit jaar werd gemaakt, maar nog niet als wereldrecord is gehomologeerd. Het officiële wereld record staat eveneens op naam van de Russische dames met een tyd van 6 min. 33.2 sec., daterend van 19 September 1953 en gemaakt te Boe dapest. Voorts evenaarde de 4 x 100 meter estafetteploeg der dames het we reldrecord met een tijd van 45.6 sec. Het record op dit nummer staat reeds op naam van de Sowjet-Russi- sche dames en dateert van 20 Sep tember 1953 te Boedapest gemaakt. Galina Vinogradova boekte een fraai succes door het Europees re cord verspringen voor dames met 1 centimeter te verbeteren en het we reldrecord van Yvette Williams tot op 0.001 meter te evenaren. Met groot verschil bezetten de Russische ploegen in het eindklasse ment de eerste plaats met 220 pun ten tegen Groot-Brittannië 141 pun ten. Van de 31 nummers 20 voor heren en 11 voor dames leverden 24 een zege voor een Russische athleet of athlete op. •X4 De interlandvoetbaTwedstrijd tussen Noorwegen en Denemarken, die In het Ulleval-stadion werd gespeeld, is in een gelijk spel (11) geëindigd. Bij de rust was de stand 00. van je eigen broer vergis je je niet. Ik bleef achter het gordyn. Mr Car roll kwam, evenals ik gedaan had, op de tast naar beneden. Hij klom het venster uit en liep naar Geoffrey toe. Geoffrey zei toen vlug: „wat is dat achter je?" en toen mr Carroll zich omdraaide, sloeg mijn broer hem neer, terwijl lift de naam van mr Oak ley uitriep. Daarna gaf hij geen ge luid meer en bewoog evenmin. Geof frey rende door het venster naar bin nen, sloot het en trok er het gordijn voor. alles in het donker. Ik dacht, dat hij me zou aanraken en me dan ook vermoorden, maar hij lien naai de deur en door de eang naar de hall. Ik weet niet, waarom hij dat deed, want hij kwam bijna dadelijk terug en ik hoorde hem naar de achtertrap gaan. Een hele tijd heb ik me niet bewogen; ik denk, dat ik flauw ben gevallen, want toen ik weer begon te denken, merkte ik, dat ik half zat, half knielde op de vensterbank en ei- iemand buiten was met een zaklan taarn. Ilc ging door de gang naar de hall en de trap op naar mijn kamer. Daar trok ik mijn japon uit en myn morgenjapon aan, omdat die warm is maar ik kan niet warm worden. HOOFDSTUK XXXVn. Het „inquest" gerechtelijke lijk schouwing was afgelopen. Uit spraak: moord met voorbedachten rade door Geoffrey Masterman. De Sasten van „The Grange" verspreid en zich weer. Miss Masterman ging naar een rusthuis, de Totes naar de kostbare en ongemakkelijke woning, waar mrs Tote zich altijd een in dringster gevoelde, Moira Lane naar de flat van drie kamers, die zy met een vriendin deelde. Miss Silver zou by Dorinda blyven tot na de begra fenis en dan naar de stad terugkeren. Dorinda wist niet precies wat daar na te doen. Ze kon weer naar de Heather Club gaan en proberen, een andere betrekking te krygen. Maar aan de andere kant: Waarom zou zij dat eigenlijk? Twee moorden en een erfenis, die zij niet dacht te behou den veranderden niets aan het feit, dat zij de secretaresse was van mrs Oakley. Zij legde de vraag aan Moira Lane voor, die een rookkringetje uit blies en „dat klopt" zeide. Toen voeg de zij er lachend by: „Vraag het Jus tin!" De vraag werd hem gesteld. Of eigenlijk niet regelrecht. Dorinda gaf te kennen, dat er geen reden was, om niet naar de Oakley's terug te gaan en hij antwoordde: „Ook een opvatting!", waarna hij de ka mer uitliep. Hij sloeg niet met de deur, omdat Pearson juist met het theeblad binnenkwam, maar Dorin da kreeg de indruk, dat anders een harde slag zou zijn gehoord. Na dc thee wandelde zij naar Mill House en werd in het rose boudoir gelaten, waar de Oakley's thee had den gedronken. Doris nam het thee blad mee, Martin Oakley verdween na een handdruk. Zo bleef Dorinda alleen met Linnet, die in een van haar rose négligees op de met rose en blauwe kussens overladen divan lag. Dorinda vond haar op een fi guurtje van Saksisch porselein lij ken ,een beetje beschadigd, om 't zo uit te drukken, maar zichtbaar op gevrolijkt. Het dramatische stempel, dat zo slecht bij haar type paste, was verdwenen. De schaduw onder de vergeet-mij-niet-ogen deed niet langer aan een blauwe plek denken en er was enige natuurlijke kleur zichtbaar onder het fijne kunstmati- •ge tintje. De ontvangst was heel vriendelijk, ja uiterst hartelijk. Ze hield lange tijd Dorinda's hand vast, terwijl ze haar met vochtige ogen aankeek en zei, dat alles zo erg was geweest. „Ik zou nu elke dag kunnen te rugkomen". Nu werd de hand losgelaten en kwam een met kant omgeven zak doek in actie. Vriendschappelijk klapjes gevend, mompelde mrs. Oakley, dat alles zo moeilijk was. „U wilt liever niet, dat ik kom?" „Wilt U me dan zeggen wat het wèl is?" 't Had heel wat voeten in de aar de. Dorinda moest denken aan het vangen van een vogel met bescha digde vleugels: Juist als je dacht hem te hebben, fladderde hij weg en kon je opnieuw beginnen. Maar ten slotte kwam het er toch uit. Er wa ren veel herhalingen van woorden als „Martin vindt" en „pijnlijke her inneringen" en een erg gejaagde op merking over „het dode verleden". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6