KAMERLEDEN GECONFRONTEERD MET VISSERIJPROBLEMEN NOORDZEELAND WALCHEREN Jaarlijkse Jeugdfloralia bood ruim 600 plantjes RONDOM ST. LAURENS ZULLEN NIEUWE WEGWIJZERS KOMEN LIEFHEBBERS ZORGDEN VOOR FRAAIE BL0EMEN-EXP0SITIE ZUID-BEVELAND Waar zijn onze schepen? ZEEUWSCH-VLAANDEREN RYNBENDE'S NIEUW ROOD VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 (Slot van pag. 2) Het bezwaar dat tegen punt 1 wordt opgeworpen, te lange vaartijd, kan volgens spreker met schepen van grotere capaciteit en grotere snel heid worden ondervangen. Het twee de bezwaar is over be vissing. Deze zou tot gevolg hebben, dat de vissers van Vlissingen en Breskens hun op brengsten zien verminderen. Moderne en technisch beter uitgeruste sche pen zullen naar sprekers mening meer mogelijkheden doen ontstaan. Daarbij wees hjj op de grotere be tékenis, die de haringvisserij in het Zuidelijk deel van de Noordzee na 1945 heeft gekregen. Het vorig sei zoen werd in Breskens 7.404.536 kg haring aangevoerd, in Vlissingen 300.000 kg. De totale opbrengst be droeg 1.786.600. Ook de Zeeuwse vissers zouden hieraan kunnen deel nemen. Beide havens zyn hiervoor geschikt. In dit licht gezien zijn er volgens de heer Van Oorschot wei nig bezwaren tegen verplr Vlissingen of Breskens. Colijnsplaat beschouwde spreker slechts als een tijdelijke oplossing. Hij achtte zich niet deskundig ge noeg om te kunnen beoordelen of een nieuwe haven aan de Noord-West- kust van Noord-Beveland mogeirjK is. Deskundigen menen, dat dit pro ject vele bezwaren heeft. Boven dien komt er dan spreiding van de nandel. Men verwacht daardoor een daling van de prijzen, omdat voor de kopers de kosten toene men. Als vierde spreker voerde burge meester Willemsen het woord. Onder het motto „frappez, frappez tou- jours" gaf de voorzitter van de Com missie van Dertien „een klop op de deur, die", zoals hij zei, „door be- naalde instanties in gedachten reeds dichtgedraaid wordt om de Ooster schelde voorgoed hermetisch van de Noordzee af te sluiten". Hg wees er voorts op. dat de Zeeuwse visser zich. enkel verzet tegen de radicale af sluiting, die zijn bestaan vernietigt. Er moet iets gedaan worden in het belang van de veiligheid van Zuid- West Nederland tegen het water. „Waneer de Deltacommissie van oor deel is, dat afsluiting de enige weg is ter afdoende bescherming van de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden dan zou onze regering grovelyk te kortschieten tegenover de bevolking van Zeeuvsch-Vlaanderen en Zuiu- Beveland en een deel van Walcheren, die aan de Westerschelde grenzen, door langs deze stroom met dijkver hoging genoegen te nemen", aldus spreker. Hij weigerde te geloven dat men de veiligheid van de bewoners der ge noemde gebieden en die rond de Nieu we Waterweg van minder belang acht dan de economische belangen, die op de achtergrond staan. Hij conclu deerde, dat de veiligheid van het min der belangrijke gebied rond de Oosterschelde toch zeker door dijk verhoging veilig gesteld kan worden. Er mag niet worden gewacht op het Deltaplan. Alleen dijkverho ging kan op korte termijn voor Zeeland uitkomst brengen. De heer Willemse gaf de verzekering Polderbestuur bezocht Schouwen De leden van het polderbestuur VoorschotenWassenaar hebben Woensdag een oriëntatiebezoek aan Schouwen-Duiveland gebracht. Ver schillende projecten o.m. de Schelp- hoek en het Dijkwater werden be zichtigd. Benoeming De heer N. v. d. Houten, onderwij zer te Heiningen, is met ingang van 1 October benoemd aan de o.l. school te Oud Vossemeer. dat de Zeeuwse visser genoegen neemt met dijkverhoging rond de Oosterschelde. Spreker behandelde voorts het pro bleem verzilting. Naar zijn mening speelt dit in Zeeland geen grote rol. Naar zijn overtuiging gaat men te ver in landbouwkringen door alle wa ter in Nederland zoet te willen maken ten koste van de visserij. Het is bo vendien een open vraag of de Ooster schelde zou verzoeten met de daarin aanwezige geulen van 40 50 m diep. Tenslotte wees burgemeester Wil lemse op de gevolgen, die de afslui: ting zal hebben voor de visserij. Hij noemde het daarbij een ernstige fout, indien de in ons land enige oestercul tuur zou verdwijnen. De visserij be hoeft niet verloren te gaan. Hierbij dacht spreker aan een geperforeerde dam tussen Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. De technische mogelijkheid daarvan is erkend door de Deltacommissieleden. By uitvoe ring van zulk een dam zou ook aan de noodzakelijke veiligheid worden voldaan. Frieslands Commissaris draagt bedrijf te Ellemeet over Naar wij vernemen zal de Commis saris der Koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan, op 28 Sep tember het voorbeeldbedrijf te Elle meet, 'n geschenk van de Friese land bouwers voor de getroffen boeren op Schouwen-Duiveland, officieel over dragen. Bij de plechtigheid zullen o.m. aanwezig zijn de Commissaris der Koningin In Zeeland, Gedeputeer den an Friesland, vertegenwoordi gers van de landbouworganisaties en de schenkers. Toelatingsexamen Chr. landbouwwinterschool Voor het toelatingsexamen slaag den aan de Chr. Landbouwwinter school in Middelburg de volgende candidaten: H. M. Filius, Kamper land; P. Gilde en C. Ton, St. Lau rens; W. de Jager, H. Z. C. Steen blok en J. P. Quist, Nieuwdorp; D. Koole, J. Poppe en J. I. van Soelen, Souburg; C. de Lignie, Serooskerke (W.); M. Meulenberg, Rilland-Bath; K. Oele, Arnemuiden; M. G. Rouw, Goes; A. de Visser, Aagtekerke; L. Wattel, Oostkapelle; M. van der Wekken, Zonnemaire en J. Wisse, Nieuw en St. Joosland. Provinciale expositie van hoenders, duiven, konijnen Vrijdag 23, Zaterdag 24 en Maan dag 26 December zal in Souburg in de zaal „De Zwaan" een provinciale tentoonstelling van hoenders, konij nen en duiven worden gehouden. De organisatie van deze expositie is in handen van de samenwerkende ver enigingen Middelburg en Omstre ken, Het Edele Ras, Vlissingen en Nut en Genoegen, Souburg, die daarmee de Walcherse Tentoonstel lingscombinatie (W.T.C.) vormen. Voor deze tentoonstelling, die weer een succes belooft te worden, wer den reeds verschillende fraaie ere prijzen beschikbaar- gesteld, o.a. door de Commissaris der Koningin en de burgemeesters van Middel burg en Vlissingen. Middelburg Donderdagmiddag en een deel van de avond werd in de Middelburgse Graanbeurs de jaarlijkse jeugdflora lia gehouden. Op deze tentoonstel ling, die een traditioneel evenement is, wordt getoond wat de schooljeugd van de haar uitgereikte plantjes heeft „gemaakt". De organisatie was ook nu weer in handen van de afde ling Walcheren der Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de. Bij het inrichten van de exposi tie ondervond z\J veel medewerking van de zijde van gemeentewerken. De floralia bood ditmaal een totaal aantal van 651 plantjes. Opmerkelijk is evenals vorig jaar dat van de enkele maanden geleden aan de schoolkinderen uitgereikte plantjes, slechts een gemiddeld zeer gering percentage werd ingezonden. In to taal zijn in Middelburg en op enkele Walcherse dorpen 2769 plantjes uit gegeven. De Middelburgse scholen ontvin gen er tezamen 2446, waarvan er thans slechts 496 (20%) op de flora lia verschenen. De dorpsscholen, in totaal 5 uit Souburg, Nieuwland, Meliskerke en Aagtekerke kwa men beter voor de dag. Zij zonden van de 323 uitgereikte plantjes thans 155 (bijna 50%) in. Aan de inzendingen was over het algemeen veel aandacht besteed. De Graanbeurs maakte dan ook een fleurige indruk toen de „stands" van de diverse scholen waren ingericht. Vrij veel belangstellenden hebben op deze floralia een kijkje genomen. In middels had de jury, bestaande uit de heren G. Budde en J, Sanderse, de zware taak de prijswinnaars te bepa len. GEMEENTERAAD VERGADERDE Premies toegekend voor woningverbetering Donderdagavond vergaderde de raad der gemeente Sint Laurens onder voorzitterschap van burgemeester W. Baas. Verzoeken van de lieren A. Bommeljé en A. Simons om een pre mie voor woningverbetering werden ingewilligd. Er is voor de gemeente een bedrag van 550 mee gemoeid. In overleg met de A.N.W.B. zullen bij de Seisbrug, Noordbrug en begin Noordweg wegwijzer worden ge plaatst met de aanduiding „Sint Lau rens". De gemeente Middelburg gaat hier ook mee accoord. De kosten van dit project zullen 250 bedragen. De heer K. Hamerlink (Gem. Be lang) vroeg om een aanduiding „Sint Laurens via Brigdamme" op de Markt aan te brengen, wijzend in de rich ting Noordstraat, maar de voorzitter merkte op, dat de gemeente Middel burg het verkeer door de Noordstraat niet wenst te stimuleren. Voorts werden aangenomen voor stellen om een einde te maken aan de vergoeding aan de gemeente Vrou wenpolder voor verbeteringswerk zaamheden aan de Gapingse weg, tot wijziging van -het arbeidsovereen- komstenbesluit, tot wijziging van le gesverordening, tot wijziging statu ten „Stichting Werkplaatsen Walche ren" en een voorstel tot vaststelling van een verordening, regelende het aantal, de rangen en de bezoldiging van de ambtenaren ter secretarie. Bij de behandeling van een voorstel tot verzekering van gemeentegelden wenste de heer P. A. Abrahamse (S GPde aantekening te hebben tegen- stemd. Aan de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel werden gelden toegewezen voor het aanschaffen van een stof zuiger. Voor een fokveedag op Wal cheren werd een subsidie van 5 verleend. Om het werk van de ge- meentewei'kman te verlichten werd besloten een motorgrasmaaier aan te schaffen, waarvan de kosten 2150 bedragen. De heren A. F. Francke Jzn. (CH) en J. Riemens (AR) wer den in een commissie benoemd om de rekening 1954 na te zien. Bij de ingekomen stukken bevon den zich verzoeken om steun van het Humanistisch Thuisfront, de Joanna Stichting te Arnhem en de Bond van Katholieke Militaire Tehuizen. Al de ze verzoeken werden afgewezen. RONDVRAAG By de rondvraag informeerde de heer J. Marinissen (AR) wanneer de wachthuisjes worden geplaatst. Hier op antwoordde de voorzitter, dat de bedoeling was om vijf gelijke huisjes te plaatsen. Er wordt nu naar een andere oplossing gezocht en de inder tijd gekochte drie houten huisjes zal men trachten te verkopen. De heren J. Riemens en P. Boon (AR) betwijfelde of dit wel de juiste oplossing was en vreesden te hoge kosten. De heer Marinissen vestigde vervolgens de aandacht op het Brig- dammepadje, dat bijna is dichtge groeid. Volgens hem zal men zich met de Herverkaveling in verbinding moe ten stellen om dit weer in orde te maken. Nadat de heer Riemens had gewezen op het houtgewas, dat in Schellach het uitzicht belemmert, sloot de voorzitter de vergadering. In totaal waren 60 prijzen voor de verschillende soorten planten te ver delen. Winnaar van de wisselbeker voor Middelburgse scholen werd de Hervormde School Zuidsingel, voor de 3e maal in successie, zodat zij deze beker behoudt. De wisseltrofee voor de dorpsscho len ging ditmaal naar de Chr. School Meliskerke. De overige prijzen be stonden uit nuttige gebruiksvoorwer pen. Vandaag tussen 16 en 17 uur worden in de Graanbeurs de prijzen uitgereikt. Leger des Heils hield speciale dienst met oud-Middelburger Het Middelburgse Leger des Heils heeft Donderdagavond in zijn gebouw aan de Hoogstraat een speciale dienst gehouden ter gelegenheid van de aan wezigheid van de oud-Middelburger, de heer Jac. de Bree. Deze bekleedt bij het Leger de rang van majoor. Als zo danig werkte hij lange tijd als zen dingsofficier in Indonesië. Tijdens de samenkomst, waarvoor grote belang stelling bestond, heeft majoor De Bree verteld over zijn werk in Indonesië en speciaal op Sumatra. Bij de aanvang van de dienst sprak de heer De Bree een inleidend woord. Medewerking werd verleend door het muziekkorps van het Leger des Heils en door een eigen zangkoor. Tot slot sprak majoor De Bree een kort woord naar aanleiding van Lucas 19 8. Vlissingen Examen Aan de sportschool „Felix Jans- sens" te Bergen op Zoom slaagden voor de gele band Judo, W. Luijk, J. van Meerendonk, J. v. d. Meulen en K. Barendsen allen uit Vlissingen. Bazar „Ons Genoegen" In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw in de Noordstraat te Vlissin gen houdt de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" een bazar, georganiseerd door de Signaalafdeling van de ver eniging. Het doel van deze bazar, die Donderdagavond werd geopend en vervolgens heden (Vrijdag)-avond en Zaterdagmiddag en -avond open is, is het byeen brengen van gelden ter vernieuwing van instrumenten. Vooral de middenstanders hebben de actie, goederen voor de bazar bij een te brengen, gesteund. Diverse attracties, als rad van avontuur, touwtje trekken, balwer- pen en schieten zijn aanwezig. Koudekerke Concert Leger des Heils Het muziekkorps van het Leger des Heils in Middelburg zal Zaterdag 10 September a.s. concertere.n in K dekerke. Het concert wordt gegeven in de muziektent op het dorpsplein en begint om 20 uur. Het optreden staat onder leiding van kapelmeester D. J. de Graaf. Veere Zilveren jubileum Donderdag vierde de heer M. N. Minneboo te Veere zijn 25-jarig jubi leum als machinist bij de Provinciale Stoombootdiensten. Het heeft de jubi* laris die dag niet aan belangstelling ontbroken. Tijdens de receptie werd hem namens de directie een enveloppe met inhoud aangeboden. Voorts mocht •hij van het jubileumfonds een pendu le ontvangen. Marktberichten VEEMARKT MIDDELBURG 8 Sept. Aanvoer in totaal 40 stuks. Run deren 20, Biggen 19, veulens 1. VISMIJN VEERE 8 Sept. Export garnalen, aanvoer 2593, prijs per kg 81161. Handelsgarnalen 534, 66—71. Schar 48, 56. Bot 80, 20—51. Schol 6, 46. Middel tong 95, 172—277, Rog 54, 16—20. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 7 Sept.- Thïs- Al'emuir van Antwerpen. Simon, v. Utrecht van Hamburg. Hadiotis van Hampton Roads, Vlissingen vertrokken, 7 Sept.: Simon, v. Utrecht naar Los Angeles. Hadiotis naar Hampton Roads. 8 Sept. Thistlemuir naar Port Churchill. Gepasseerd naar Antwerpen, 7 Sept.: Arkeldijk van New York, Mapia van Amsterdam. Import van Oporto. Lacra van Boston Lines/Gent. Van Linschoten van Hamburg. 8 Sept. Evertsen van Rot- tercTam. Casana van Rotterdam. IJsei van Port Jerome. Prins Alexander van Rotterdam. Alja van Hamburg/Gent. Agiena van Londen. Curacoa van Lon den. Gepasseerd van Antwerpen, 7 Sept.: Albert V. naar Cardiff/Gent. Wester- singe) naar Oxelund. 8 Sept.: Europa naar Swansea. Oranje naar Swansea. Auriga naar Rostock. (Advertentie) Een copie van deze tekening 10 x 25 cm (zonder reclame) ont vangt U na verzending van één gulden in postzegels aan Velasques, Meerveldhoven IN ZALEN-KRIJGER TE GOES Ligthartschool won wisselbeker Tot en met Zaterdagavond zijn de zalen-Krijger te Goes omgetoverd in een lusthof van bloemen. De afdeling Goes van de Kon. Ned. Maatschappij v. Tuinbouw en Plantkunde houdt er haar jaarlijkse bloemententoonstel ling, ditmaal weer gecombineerd met de expositie van de honderden plant jes van de schoolkinderen. De velerlei soorten bloemen, waar bij uiteraard de dahlia's met zijn tal rijke variëteiten overheersen, leveren een boeiend en kleurrijk schouwspel. De bewondering voor het geëxposeer de wordt nog groter, wanneer men bedenkt, dat de meeste inzendingen Twee auto's bij Bergen op Zoom tegen boom. Op de Antwerpsestraatweg bij Ber gen op Zoom werd Woensdagavond omstreeks half elf een autobus, die bestuurd werd door de heer B. uit Middelburg en die op weg was naar Zeeland, door een vrachtauto met aanhangwagen, afkomstig uit Gronin_ gen, aangereden. Na de aanrijding kwam de autobus tegen een boom tot stilstand. De bestuurder van de vrachtauto had blijkbaar niets van de aanrijding bemerkt en was door- f ereden. Hij werd later door de poli- Le in Roosendaal aangehouden. Even later naderde een vrachtauto met aardappelen uit Kruisland. Toen de bestuurder van deze wagen de autobus tegen de boom zag staan, remde hij zo plotseling, dat zijn eigen wagen slipte en eveneens tegen een boom reed. Aan beide voertuigen werd aanzienlijke schade aangericht, maar van de inzittenden werd nie mand ernstig gewond. 's-Heer Abtskerke COLLECTE. De collecte voor het Hoogeland heeft te 's-Heer Abtskerke 54,30 opgebracht. Aagtedijk 6 v. Djeddah. Aalsum 8 te Hamburg. Abbekerk 7 te R'dam. Akkrumdijk 6 v. New Orleans n. R'dam. Albireo 6 p. Finisterre. Alphard 6 430 m. Z.W. v. Dakar, Alwaki 7 p. Finisterre n. Antwerpen. Alnati 6 64 m. N. v. Vlieland. Andijk 7 p. Key West n, Le Havre. Appingedijk 6 v. Curasao n. Buenos Aires. Arendskerlc 6 te Cadiz. Averdijk 6 425 m. O. v. Kaap Race. Boschfontein 7 v. Aden n. Port Sudan. Batavier I 7 45 m. Z.W. v. Finisterre. Britsum 6 520 m. O. v. Miami. Blitar 8 p. Ceylon n. Djeddah. Blommersdijk 6 p. Gibraltar. Böissevain 6 1900 m. N.O. v. Mauritius. Cottica 6 400 m. N.O. v. Fayal, Camitia 6.150 m. N.O. v. Dominica. Crania 7 530 m. O. v. Sydney. Delft 6 1160 m. N.O. v. Martinique. Delfshaven 7 v. Narvik n. R'dam. Ena 7 n. Salvador. Eos 7 v. R'dam n. Tanger. Esso - Amsterdam 7 p. Gibraltar n. Sidon. Gaasterkerk 7 te Aden. Grootekerk 6 te Tahu Bar. Gouwe 6 450 m. W. v. Las Palmas. Haulerwijk 6 250 m, Z. v. Kaap Race. Japara (KRL) 6 p. Perim. Koratia 6 n. Hongkong. Kabylia 6 150 m. Z. v. Durban. Korovina 6 1300 m. O. v. Guardefui. Katelysia 6 50 m. O. v. Pointe de Galle. Kota Agoeng 6 800 m. N.W. v, Sorong. Krebsia 6 Maracaibo. Langkoeas 6 450 m. Z.O. V. Guardefui. Loppersum 7 p. Finisterre n. Almeria. Lekkerkerk 6 te R'dam. Lawak 8 v. Mombasa n. Aden. Burgerlijke Stand. OOSTKAPELLE. Bevallen: C. VosLouwerse, d.; E. C. BrouwerFrancke, d. Ondertrouwd: H. Lous, 25 j. en C. de Voogd, 23 j. Getrouwd: J. Geldof, 24 j. en N. van der Schaaf, 24 j. Overleden: J. H. Vernhout, 88 j; A. de Wijze, 80 j. SINT LAURENS. Bevallen: C. L. H. JanseDries- sen, d.; M." S. SterkenburgVer burg, d. Ondertrouwd: L. I. E. Affourtit, 37 j. en C. J. Entink, 34 j.; C. Cop- poolse, 37 j. en C. Hillebrand, 30 j. Getrouwd: L. E. Nijenhuis, 29 j. en C. W. Bommeljé, 30 j. Overleden: J. M. Houterman, 58 j., gehuwd met C. Pouwer; J. Roukens, 77 j., weduwe van C. J. Goeman. WESTKAPELLE. Bevallen: P. LousMinderhoud, z.; A. HoumesDe Voogt, 2 z. Overleden: J. Lous, 3 dagen. SEROOSKERKE Geboren: Jacob, zoon van J. Moelker en C .den Herder. Frans, zoon van J. Pouwer en A. Harthoorn. Adriana. dochter van P. Sinke en J. Marinussen. Ondertrouwd: C. P. Louws 26 jaar en A. Wondergem 24 jaar. Overleden: J. van Sluijs 77 jaar echt genoot van P. Marijs. L. Cornelisse 74 jaar weduwnaar van M. P. Cornelisse. A. Wa,- tel 69 jaar echtgenoot van E de Visser. VROUWENPOLDER Bevallen: P. HovestadtDe Bruine, d. Getrouwd: W. H. C. Wiegel, 25 j. en P. de Visser, 21 j. GRIJPSKERKE Ondertrouwd: L. Adriaanse, 24 j. en E, de- Wolf, 22 j. Overleden: J. Looise, 92 j., wedn. van E. Kleijnepier. Lutterkerk 6 te Kuweit. Leopoldskerk 6 te Umm Said. Liberty Bell 6 100 m. O. v. Aden. Lievevrouwekerk 6 te Hamburg. Limburg 6 425 m. W. v. Gibraltar. Maasdam 6 te New York. Maashaven 6 n. Bremen. Malea 6 95 m. W. v. Perth. Marisa 6 180 m. O. v. Malta. Mariekerk 6 te Cochin. Mies 7 p. Portland Bill. Molenkerk 7 te R'dam. Muiderkerk 6 te Port Elizabeth. Noordam 6 650 m. W. v. Valentia (Ierl.), 3. v. Oldenbarnevelt 6 125 m. O. v. Lizard Head. Oranje 7 540 m. W. v. Minikoi. Pendrecht 6 30 m. O. v. San Miguel. Rotula 6 76 m. O. v. Pt. Elizabeth. Sibajak 7 200 m. W. v. Land's End. Schouten 6 te Singapore Statue of Liberty 7 100 m. N.O. v. P. Su dan. Stad Leiden 6 75 m. N.W. V. Kaap Sint Vincent. Tjiluwah 6 te Singapore. Teiresias 6 n. Belawan. Tomori 6 170 m. O. v. Gibraltar. Van Spilbergen 7 p. Ouessant n. Dakar. W. Alton Jones 7 te Suez. Willem Ruys 7 v. Port-Said. Wonosobo 6 m. Z. v. Kaap Race. 'Barbados. R'dam. Oostburg Rotterdams mannenkoor concerteerde Woensdagavond trad in de Ned. Herv. Kerk te Oostburg het- Rotter dams mannenkoor van het tramper soneel „R.E.T." op onder leiding van haar dirigent, de heer P. Struyk jr. 's Middags waren in drie bussen de leden van dit koor, veelal vergezeld van hun echtgenoten, op de markt aangekomen, waar zij werden ontvan gen door de heer J H. van Kampen en ds H. van Dalen namens de plaat selijke Gemeenschap, die dit concert had georganiseerd. Alle leden van dit grote gezelschap werden bij particu lieren in Oostburg ondergebracht", 's Avonds sprak de burgemeester van Oostburg, mr K. Hoekzema een wel komstwoord. Hij wees er op, dat avonden als deze van groot belang zrjn voor de culturele uitbouw van Oostburg. Ds. van Dalen leidde het koor in en lichtte eveneens de ver schillende nummers telkens toe. Het koor begon met „Beati Mortui" ter herdenking van de doden van Oost burg, waarna werken van Palestrina, Diepenbroek, Bruckner, Mozart en Rubinstein werden uitgevoerd. Onder uitstekende leiding van de dirigent. Vooral „O Bone Jesu" van Palestri na en „Priesterkooi'" van Mozart vormden hoogtepunten. Verder werk te aan het programma mee mevrouw Schijve-Anthonisse, die begeleid door een spinet enkele liederen zong. Ds. Van Dalen sloot de avond met een woord van dank aan allen, di' mee gewerkt hadden aan het slagen er van. Donderdagmorgen voor 't vertrek zong het Rotterdams koor nog en kele liederen op het plein voor het ziekenhuis. Vooral enkele Hollandse liederen van Eduard Flipse vielen bij zonder in de smaak. Uitgeleide ge daan door enkele bestuursleden van de Plaatselijke Gemeenschap en vele pleegouders vertrok het gezelschap weer naar Rotterdam verzorgd zyn door amateurs, die in deze droge zomermaanden wel een bijzondere zorg aan hun tuin moeten hebben gewijd. Daarnaast leveren o. a. de inzending van de plantsoen dienst, de plantjes van de school jeugd, een interessante inzending van de Natuurhistorische vereniging en een fruitstand van de veiling een aantrekkelijke bijdrage om deze jaar lijkse bloemententoonstelling tot een evenement te maken, dat alleszins een bezoek waard is Een extra attractie zal daarbij van daag en morgen nog zijn de aan wezigheid van een zeldzame orchi dee, welke slechts 3 dagen pleegt te bloeien. OFFICIËLE OPENING Donderdagavond heeft de burge meester van Goes, mr. W. C. ten Ka- te deze expositie o.m. in tegenwoor digheid van wethouder mr. H. B. Bouwman officieel geopend. De voorzitter van de afdeling Goes van de Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, de heer K. Goudzwaard sprak een welkom, waar hij met vol doening er van gewaagde, dat de schooljeugd weer met een groot aan tal inzendingen vertegenwoordigd is. Er werden dit jaar 1100 plantjes uit gereikt, waarvan er voor deze expo sitie 827 ingeleverd werden. Intussen nadden de bloemenkwe- kers door de droogte veel teleurstel lingen moeten boeken Er waren twintig deelnemers voor de dahlia prijsvraag, doch uiteindelijk konden er slechts zes met een collectie bloe men verschrjfien. Burgemeester Ten Kate prees de eendrachtige samenwerking waardoor telken jare deze expositie weer tot stand kan komen, terwijl hij tevens verheugd was over het grote aantal schoolkinderen dat een plantje ver zorgde. „Moge hier bij hen de basis gelegd worden voor de liefde tot de natuur en moge dit vruchten afwer pen voor hun verdere leven". Dank bracht spreker aan de My. v. Tuin bouw en Plantkunde alsmede aan het onderwijzend personeel, terwijl hij eindigde met de wens, dat deze ten toonstelling door velen zal worden bezocht. PRIJSWINNAARS De heer Goudzwaard maakte hier na de prijzen bekend en kon medede len, dat Adrie Blanker met een prachtige fuchsia ditmaal de wissel beker voor de Jan Ligthartschool had gewonnen. Bij de dahliaprijsvraag ging de eer ste prijs (wisselbeker) naar D. Fok- ke met 48 pt., 2 G. Bakker, 47 pt., 3 P. Hermes 45 pt. De verdere uitslagen zijn als volgt: Dahlia's (35 vazen): 1 D. Fokke, 73% pt, 20 vazen: 1 Van de Guchte en Bruël, 68% pt, 15 vazen: 1 J. van Ham (beker)10 vazen: 1 G. Bakker, 68% pt. Vrije inzendingen: le p. Gebr. Eversen. De grote bloemisten schit terden weer door afwezigheid, zo moest de heer Goudzwaard nog met teleurstelling constateren Zonneschijn mef volle teugen! Overdracht wijkgebouwen in Zeeland Vertegenwoordigers van de Zwit serse radio-omroep zullen waarschijn lijk nog deze maand, symbolisch de 30 wijkgebouwen overdragen, die het Groene Kruis voor de millioen Zwit serse francs die via de z.g. „Chaine de Bonheur" zyn byeengebracht, in het rampgebied heeft laten bouwen. Het eerste gebouw zal geopend worden in Nieuwerkerk op Schou wen-Duiveland. De betrokken gemeenten hebben alle medewerking aan de bouw ver leend en veelal zelf de bouw van een bijbehorend badhuis gefinancierd. Bilius verbeterde persoonlijk record Dezer dagen nam de Zeeuwse athleet Bilius van de vereniging Zee land Sport deel aan een 1500 meter wedstrijd (A-klasse) ir Den Haag. Van de twaalf lopers klasseerde hij zich als zevende in de uitstekende tijd van 4.8.2 minuten, waarmee hij zijn persoonlijk reord verbeterde. Nagekomen advertentie Heden overleed zacht en kalm op de leeftijd van ruim 69 jaar onze geliefde Man, Vader. Behuwd- en Grootvader JOHANNIS VERSCHUURE Uit aller naam. Wed. J. VERSCHUURE DE NOOD. 's Heer Hendrikskinde ren, 8 September 1955. De teraardebestelling zal D.V, plaats vinden op Maandag 12 Septem ber a.s. te 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7