VAN NELLE'S Kamerleden geconfronteerd met problemen der Zeeuwse visserij Huid van in Zeeuwse Almanak tot wijfie liiiigpai HET LYCEUM IN ZIERIKZEE KREEG EEN NIEUWE NAAM 'n TIP VAN BOOTZ KANTOOR BOERENLEENBANK IN C0LIJNSPLAAT GEOPEND PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 BELANGWEKKENDE CAUSERIEËN IN STATENZAAL Moeilijkheden en mogelijkheden door viertal deskundigen terdege belicht De leden der Staten-Generaal, die Donderdag als onderdeel van het „Par- mentair Visser^bezoek" in Zeeland waren zie ook elders in dit nummer lementalr zijn des morgens in de Middelburgse Statenzaal op uitvoerigê'wyze ge- oonfronteerd met de problemen der Zeeuwse visserij. In een viertal belang wekkende causerieën hebben evenzovele sprekers op de terzake liggende moeilijkheden en mogelijkheden gewezen. Burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst, voorzitter van de „Zevibel", die de bijeenkomst leidde, onder wierp enkele urgente vraagstukken met betrekicing tot de toestand der vis serij, aan een beschouwing. De secretaris van de „Zevibel", drs. R. Cam- bier, gaf een „Economische beschrijving van de Zeeuwse visserij". De heer L. P. van Oorschot, secretaris van de „Zevibel"-Drieeilandenplancommissie, sprak over „Problemen rond het Drie-eilandenplan". En burgemeester A. O. Willemsen van Yerseke, voorzitter van de Oommissie van Dertien, deed zich opnieuw kennen als pleiter voor behoud van de oestercultuur en tegen de afdamming der Oosterschelde in zyn causerie „Deltaplan en Zeeuwse visserij". De Kamerleden hebben een en ander aandachtig beluisterd tijdens deze bijeenkomst, die onder auspiciën van Stichting Nederlandse Visserij en „Zevibel" stond. Evenals het gehele parlementaire bezoek kenmerkte zij zich door een goede organisatie. De heer Lockefeer wees er op, dat de parlementaire beschouwingen en beslissingen rond de Visserijnota geen bevrediging schonken. De aparte, ei gen en zeker niet onbelangrijke plaats van de Zeeuwse visserij in die van Nederland schept eigen proble men. De „Zevibel" trekt volgens spr. aan de noodklok, omdat er grote ge varen dreigen voor het voortbestaan van deze visserij. De gamalenvloot is verouderd. Om een rendabele bedrijfsvoering te ver krijgen moeten vele schepen door nieuwe en grotere worden vervangen. Er moet ook gestreefd worden naar meer economische bedrrjfsmethoden. Het grote probleem ligt in het tekort aan bedrijfskapitaal, dat het onmoge lijk maakt noodzakelijke investerin gen te doen. Sanering kan slechts met krachtige hulp van de overheid ge schieden. In dit verband vroeg spr. zich af of de overheid in het streven naar verruiming van de werkgelegen heid wel voldoende aandacht besteed aan een bestaande bron van welvaart, de visserij. De aangaande de sanering in het uit zicht gestelde maatregelen zijn in geen enkel opzicht voldoende. De vis serij voelt er weinig voor om eventu eel met tweedehands schepen te sane ren. Men kan zich niet verenigen met het niet uitkeren van een slooppremie voor oude schepen. Men is huiverig voor de hoge rentepercentages van le ningen bij de Herstelbank. Öm werke lijk te saneren, dient dit op groter ba sis te geschieden. Te meer omdat de uitrusting der schepen verbeterd moet worden. Bovendien zal omscha keling op zeevisserij mogelijk moeten worden. De haringaanvoer ia Bres- Advertentie) Krabben en peuteren 'maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare liltSfltlfl D.D.D. dringt diep in de lUUUU^ poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid. kens biedt, ook voor de Zeeuwen pers pectief, aldus de heer Lockefeer. Ook het vraagstuk der sociale ver zekering schreeuwt volgens spr. om een oplossing. Om ontvolking van de gamalenvloot te voorkomen moet de huidige maatschapsverhouding in loondienst worden veranderd. Het opbrengen van premies laten de te genwoordige bedrijfsresultaten niet toe. Pachtvraagstuk Wat de mosselvisserij betreft, is de Êacht der visgronden een vraagstuk. !r wordt gestreefd naar een pacht wet voor mosselpercelen. Hierby' zal de staat de percelen verpachten, ter wijl het Visserijbestuur de verdeling regelt. De-positie van de pachter is nu vrij rechteloos. De betrokken or- f;anisaties zijn niet vertegenwoordigd n het Visserijbestuur. Een wet dient de positie van pachter en verpachter te regelen. De pachtprijs behoort zodanig te worden vastgelegd, dat bij behoorlijke exploitatie winst gewaarborgd is. Er dient recht op pachtverlaging te zijn wanneer de opbrengst door buitenge wone omstandigheden vermindert. Thans is er geen recht op pachtver- mlndëring gedurende een termijn van 3 jaar. Een beroepsinstantie voor de pachter bestaat niet. Spr. noemde de beslaande toestand niet meer van de ze tijd. Tenslotte wees de heer Lockefeer op het gebrek aan goede havens in Yerseke en Bruinisse.Een pa rallel trekkend met industrieter reinen vroeg hij zich af of deze werkterreinen niet door de over heid gefinancierd en „bouwrijp" gemaakt kunnen worden. Drs. Cambier gaf in zijn economi sche beschrijving- een overzicht van de structuur der Zeeuwse visserij. Hij merkte op, dat de mosselvisserij thans voor ongeveer 75 in de Wadden zee wordt beoefend als gevolg van 't optreden der parasieten. Het produc tiegebied in eigen provincie kan ech ter niet worden gemist, omdat verwa tering alleen in Zeeland kan geschie- IN BRAND. Te Oosterland vloog door tot nu toe onbekende oorzaak een tractor in brand van de landbouwer W. v d. B., die bezig was met het ploegen van het land. Men trachtte nog de brand te blussen met water uit een tank auto, die juist passeerde, maar dit gelukte niet. De schade aan de trac tor betekent voor de landbouwer een onaangename verliespost. VANDALEN. Een verliespost boekte ook de fa milie C. D. te Sas van Gent. Tijdens de kermisdagen verschaften vandalen zich toegang tot een achter de wo- felegen schuurtje, waar ning gelegen schuurtje, waai een kleine voorraad drank en lekkernijen was opgeslagen, in verband met het komende 55-jarig huwelijksfeest van het echtpaar D. De daders deden zich tegoed aan de ingrediënten voor de feestmaaltijd en vernielden bovendien enkele glazen potten met vruchten. Een naar staaltje van vandalisme TRANSPORT.... Tot niet geringe ontsteltenis van de moeder, die met haar driejarig zoontje boodschappen in Goes deed, bood een welwillende kruidenier haar een reclameplaat aan van gi gantische afmetingen, waarop een verleidelijk glimlachende jongedame een gerenommeerde „koele dronk propageerde. „Voor Jantje, om mee te spelen", zei de winkelier verkla rend. Mama verbleekte, ,,'t Is erg vriendelijk van u", begon ze omzich tig een 'beleefde weigering voor te bereidenmaar 't was al te laat. De driejarige Jan Willem had de zaak dóór en brulde enthousiast: jla. prik-prik"! Want voor Jan Willem zijn alle koele dronken „prik- prik" en hij zag inderdaad tn de reclameplaat een dankbaar object om mee te spelen. 't Werd, zoals mama onmiddellijk had voorzien, een merkwaardig transport. Ze was namelijk per fiets. En zo kon het gebeuren, dat ze even later ongemakkelijk door Goes fiets te. met Jan Willem in het stoeltje op de bagagedrager en met achter Jan Willem de enorme reclameplaat met de jongedame, die, bobbelend en krullend in de wind, obsceen naar de voorbijgangers lonkte.... GASTCONCERTEN. De muziekvereniging „St. Caeci- lia" uit Vlissingen zal een tweetal „gastconcerten' 'geven. Op uitnodi ging van het gemeentebestuur van Heyst (Knokke) concerteren de Vlis- singers daar in de middaguren van de elfde September en zullen zij er 's avonds een taptoe geven. Dit pro gramma zal 17 September in Hulst herhaald worden, dat op die datum bezig is aan de viering van zijn 775- jarig bestaan. VEEL ANIMO, Voor een duik in het fraaie zwem bad te Sas van Gent heeft de afgelo- Sen maanden veel animo bestaan! In uli bezochten 16.951 liefhebbers het bad en in Augustus waren het er maar liefst 19.628. Over het gehele seizoen bedroeg het aantal bezoekers 50.000; de vijftigduizendste werd pre cies op 31 Augustus genoteerd! Het was mevrouw Van den AdelVelle- raan uit Sas van Gent, die verrast werd met een gratis seizoenabonne ment voor 1956. STUDIETIJD. Zo langzamerhand breekt de stu dietijd weer aan en ook in Axel be zint men zich daar reeds op. In Oc tober zal de arbeiders-avondschool weer starten, die gehouden wordt onder auspiciën van de Stichting Scholendienst van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en de „Dr. Wiardi-Beckmanstichting". Voor de ze cursussen, die reeds eerder m Zeeuwsch-Vlaanderen werden gehou den, bestaat ook in Axel veel belang stelling. den. De exportwaarde was in 1954 f 8.632.023. Grote waarden Ook gaf spr. een beschrijving van de werkwijze in de Zeeuwse oestercul tuur, die een jaarlijkse productie van 20.000.000 stuks bereikt. De exportwaarde bedroeg vorig jaar 3.398.080. Bij de Zeeuwse garnalen» visserij, zo bleek verder uit het be toog van de heer Cambier, zijn onge veer 55 schepen met een totaal be manning van 220 koppen betrokken. De aanvoerwaarde bedroeg in 1954 993.800 29% van 's lands totaal waarbij nog een waarde van puf komt van 44.396. De export waar de van de ongepelde garnalen had spreker voor 1954 berekend op ten minste 1.237.000. Met de binnen landse afzet mee komt men op een bedrag van 1.277.000. Het totaal van de waarden, die de Zeeuwse visserij opbrengt becijferde drs Cambier op 14.900.000 voor '54. De betekenis van de visserij voor de betrokken gemeenten toonde hij met de percentages der beroepsbevolking die direct in het bedrijf werkzaam is. Voor Tholen was dit 7.65, Amemui- den 8.43, Veere 2.34, Yerseke 35.12, Breskens 9.23 en Philippine 10.10, een en ander volgens de telling van 1947. H avenprobleem. De heer Van Oorschot sprak spe ciaal over de gevolgen van het Drie- eilandenplan voor de Arnemuidse en Veerse garnalenvisserij. Hij onder wierp ter oplossing van dit probleem -edane suggesties aan een bespre- :ing. Daartoe gaf spreker een vier tal punten aan: verplaatsing van de visserij naar Breskens en Vlissingen; 2 sanering en vernieuwing der vis sersschepen; 3 verplaatsing naar Co- '--splaat en 4 een nieuwe haven aan Noord-Westkust van Noörd-Beve- land. (Vervolg op pag. 5) NIVE-cursussen voor bedrij f s-organisatie Komende winter in Vlissingen Het Nederlands Instituut voor Ef ficiency organiseert in de komende winter een aantal cursussen in Vlis singen. Deze cursussen behandelen het onderwerp interne bedrijfsorgani satie en zijn eensdeels bestemd voor bazen en werkmeesters en anderdeels voor hoger leidinggevend personeel. De cursussen worden gegeven in dis cussievorm. De eerste bazencursus is inmiddels op 6 September in hotel „Noordzee Boulevard" begonnen met een bespreking van het onderwerp „De ontwikkeling van het moderne bedrijf". De onderwerpen voor de komende bijeenkomsten zijn a.m.: „De taak van de Baas", „Arbeidsom standigheden", „Werkmethode onder zoek", „Tijdstudies en tarifiëring" en „Planning". Op 9 September begint in het „Stranahotel" te Vlissingen een cursus voor bedrijfsléiders. In de loop van deze cursus zullen worden behandeld: „de structuur van de or ganisatie", „principes van het orga niseren", „verkoop, productie en In koop", „de administratie" en „perso neelsvraagstukken." Beeldententoonstelling in Oostburg Onder auspiciën van de „Plaatselij ke Gemeenschap" zal te Oostburg van 17 September tot 2 October een tentoonstelling worden gehouden van Brabantse beeldhouwers. Deze expo sitie zal ongeveer 60 werken omvat ten. Zij zal worden ingericht in en om de Ned. Hervormde kerk. De wer ken werden eerder tentoongesteld in Hilvarenbeek en zijn thans te zien in Oss. SBIli il In 1956 zilveren jubileum Bond Plattelandsvrouwen Volgend jaar zal de afdeling Zee land van de Bond van Plattelands vrouwen haar vijf en twintig jarig be staan gaan vieren, zo werd in de Don derdag te Goes gehouden Prov. be stuursvergadering medegedeeld. In haar openingswoord voor deze eerste vergadering na de vacantie, sprak de provinciale presidente, mevr. L. N. HuijsmanGriep de hoop uit, dat allen krachten hebben opgedaan, om met nieuwe moed het komende win terseizoen in te gaan. Bij het werk zal men zich niet moeten beperken tot in de afdelingen, maar de plattelands vrouwen zullen dienen mede te wer ken aan de bevordering van de belan gen van het gehele platteland. In verschillende provincies zal een kadercursus worden georganiseerd, om de dames op te leiden voor het geven van voorlichting in hun afdeling over het werk van de bond. In October a.s. zal het 25-jarig bestaan van de lande lijke bond worden gevierd. Eind October wordt de provinciale najaarsvergadering gehouden, terwijl op de middag van dezelfde dag de Zeeuwse Agrarische Raad weer voor een aantrekkelijk programma zorgt. In het winterprogramma wordt grote aandacht geschonken aan de algemene ontwikkeling. Ter vergadering deed voorts mevr. G. DorstVos nog enkele mededelin gen over de werkzaamheden van de woningcommissie. Het werk van de woningconsulente wordt zeer gewaar-, deerd. De moderne woninginrichting verdient nog meer aandacht. Standwerkersconcours in Middelburg 29 September Zoals gemeld, zal in Middelburg deze maand nog 'n standwerkerscon cours op de Markt worden gehouden. Voor dit evenement, dat een tradi tioneel gebeuren wordt vorig jaar was het eerste is thans een datum vastgesteld. Het concours zal worden fehouden op Donderdag 29 Septem- er tijdens de weekmarkt. De organisatie is in handen van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel. Er wordt een tamelijk groot aantal deelnemers in verschillende categorieën ver wacht. Hoeveel kooplieden met rad heid van tong hun waren zullen ko men aanprijzen is echter nog niet nauwkeurig bekend. Benoeming bij kantongerecht Tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Zierikzee is benoemd mr. J. Moolenburgh, kantonrechter te Middelburg. PROFESSOR ZEEMAN GEËERD Eenvoudige plechtigheid Het Zierikzees lyceum in de Man huisstraat heet nu officieel Professor Zeeman-lyceum. Deze naamsverande ring wérd Donderdagmorgen bekrach tigd tijdens een bijzondere plechtig heid in de aula van de school, in te genwoordigheid van jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye, burgemeester van Zierikzee, de beide wethouders J. Catshoek en A. M. den Boer, leden van het curatorium van het gymna sium, docenten en leerlingen. Uit Zonnemaire de geboorte- ilaats van Prof. Zeeman waren iiirgemeester H. J. Roelvink en de wethouders Jac. de Ryke en Jac. van 'k Had een vriend Tip van Bootz (ingeschonken, Op een weerzien na jaren wij klonken; Hij ging er bij staan En zei toen spontaan: „Zó iets fijns heb ik nimmer gedronken"! Inz. Hr. J. L., Utrecht ontv. 1 fL TIP 1 1 fh Bootz' Oude Genever Splunder aanwezig. Na een begroe tingswoord van de rector, dr. J. J. Westendorp Boerma, nam burge meester Roelvink het woord om uit naam van de gemeente Zonnemaire, aan de schoolgemeenschap een schil derij aan te bieden van het tegen woordige gemeentehuis van Zonne maire, eertijds de dorospastorie, waar prof. Zeeman in 186o geboren werd. Met de wens dat in lengte van dagen de gedachte aan prof. Zeeman leven dig gehouden zal worden, overhan digde de heer Roelvink het tableau. Nadat dr. Westendorp Boerma voor het zojuist ontvangen geschenk dank gebracht had, vertolkte hij de erkentelijkheid van de school aan de echtgenote van prof. Zeeman, die toe stemming gaf om de naam van haar in 1943 te Amsterdam overleden man in Zierikzee aan de middelbare school te geven, en aan de minister van on derwijs, die aan deze onderscheiding heeft medegewerkt, evenals het ge meentebestuur van Zierikzee. „Het is vandaag de doopplechtigheid van een vitale 86-jarige zo merkte de heer Boerma op, maar na dit eerbiedwaar dig verleden.hopen wij nog op een fraaie toekomst". De rector vertelde daarop de jongelui in het kort de levensloop van de grote geleerde en ontdekker van het z.g. Zeeman-effect, die van 1887 tot 1882 leerling op het zelfde lyceum was, waaraan thans zijn naam gegeven wordt. De heer Boerma had er de oude schoolrapporten op nageslagen en ontdekte, dat de Nobelprijs winnaar van >902 tijdens zijn ly ceumtijd tot de middelmatigen behoord had. Zelfs waren er bij verschillende overgangen van de EEN NIEUW GEBOUW Afdoende voorzien in lang gevoelde behoefte. In Colijnsplaat ging Donderdagmiddag de vlag uit van het nieuwe kan toorgebouw van de Coöperatieve Boerenleenbank. Met het ontsluiten van de deur, waartoe het negenjarig dochtertje van de kassier, Janneke de Pree de sleutel keurig op een kussentje aandroeg, heeft de hoofdinspecteur van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, de heer H. te Kolsté, namelijk op deze dag, de officiële opening van dit. kantoor met kassierswoning verricht. En hoewel iedere belegger een zuinig beheer van zijn bank zal waarderen, waren de leden van de boerenleenbank te Colijnsplaat het er op deze ope ningsmiddag unaniem over eens, dat het nieuwe kantoor geen overbodige luxe is. Men was verheugd, dat eindelijk een eind was gekomen aan het zich behelpen in het oude kantoortje. Voox-dat bestuur en vele leden, met genodigden zich voor de openings plechtigheid naar het kantoor bega ven, kwam men bijeen in hotel „Zee- landia". De voorzitter van de bank, de heer M. de Bruyne sprak hier een welkomstwoord, waarin hij in kort de voorgeschiedenis van de bouw memo reerde. Twee jaar geleden werden twee oude schuren aangekocht, om na sloop hiervan op de vrijkomende frond de nieuwe kassierswoning met antoor te kunnen bouwen, vorig jaar October werd de eerste steen ge legd en nu was het dan zover, dat tot opening kon worden overgegaan.Men wilde het bescheiden doen, omdat het bestuur volgend jaar het veertigjarig bestaan van de bank meer uitgebreid wil vieren. De dames zullen dan ook worden uitgenodigd, terwijl de school kinderen evenmin vergeten zullen worden. Behalve de heer Te Kolsté, die we gens verhindering van de heer H. J. Hendriksen, de officiële opening zou verrichten, kon de voorzitter ook o.m. verwelkomen de heer G. J. Colenbran der, inspecteur van de Raiffeisen bank voor het rayon Goes, B. en W. van Kortgene, architect ir. P. J. 't Hooft, Toestuur en Raad van Toe zicht van de zusterbank te Kamper land en vertegenwoordigers van di verse coöperafieve verenigingen en polders waarmee wordt samenge werkt. SYMBOLISCHE OPLOSSING Hierna begaf het gezelschap zich naar het kantoorgebouw, waar de heer Te Kolsté met het openen van de'deur de symbolische opening ver richtte. Men kon zich toen overtui gen van de fraaie en doelmatige in richting van het nieuwe kantoor. Naast de smaakvol uitgevoerde 'kantoorruimte met brand- en in- braakvrije kluis, bevat het gebouw voorts o.a. 'n aantrekkelijke wacht- gelegenheid en een Spreekkamer. Het daarnaast verrezen woonge deelte voor de kassier is al even fraai uitgevoerd, zodat het complex zeer zeker een aanwinst voor Co lijnsplaat is. Na terugkeer in hotel „Zeeiandia" heeft de heer Te Kolsté tijdens de receptie de gelukwensen van de Centrale Raiffeisenbank aan bestuur, kassier en leden overgebracht, waar bij hij eraan herinnerde dat de eerste bouwplannen reeds van 1943 dateer den. Met cijfers toonde hij ook aan, dat de groei van de bank alleszins de bouw van een nieuw kantoor tot een bedrag van f 75.000.wettigt. Ter wijl bij de opening in 1916 de balans een bedrag van f 56.000.aangaf, is dit cijfer reeds gestegen tot f 3.040.000.—. De by de bank belegde spaargelden groeiden van f 324.000.tot f 2.154.000.—. GELUKWENSEN. Bestuur en Raad van Toezicht mochten daarna nog talrijke geluk wensen in ontvangst nemen. De heer M. W. van Arentnals, bracht de feli citaties van het Waterschap Oud en Nieuw Noord-Beveland over en zegde als geschenk een voorzittershamer toe. Burgemeester A. A. Schuit ge tuigde namens het gemeentebestuur van de dankbaarheid en blijdschap over het totstandkomen van het ge bouw, dat ook een aanwinst is voor eerste jaren nog herexamens aan te pas gekomen, o.m. voor Duits, wiskunde cn geschiedenis. In de vierde klas toonde de later wereldberoemde natuurkundige wat hij waard was, al won in pun ten een zekere „Landman" het nog van „Zeeman"! Met de wens dat de nagedachtenis van Schouwens grote zoon een aan sporing voor middelmatigen zal zyn en een goede toekomst voor het on derwijs betekenen zal. beëindigde de rector zijn toespraak. Nadat de leerlingen, die zoals de rector zei. popelden van ongeduld naar de Zierikzeese kermis, vertrok ken waren, bracht burgemeester Roel vink een dronk uit op het welzijn van het Prof. Zeeman-lyc ®um. het dorp. Voorts spraken o.m. nog de heer L. J. Hoveijn, voorzitter van de Boerenleenbank Kamperland, die een ets' aanbood, en de aannemer C. J. Anemaet, die een vlaggemast had ge schonken. De secretaris van de boe renleenbank, de heer P. J. Bom sprak tot slot een dankwoord. BELICHTINGSMETER - PROJECTOREN - PlLMS 2 O 2 X 5 Fotograferend 5 i Nederland.... 3 De Regering en Agfa reiken b U de hand! 5 Een gouden tijd breekt aan. Een goede tijd voor alle fotoliefhebbers! De regering erkent de opvoedkun- z digc waarde van fotograferen. Daar in om is de wijziging in de omzetbo- lasting ook van toepassing op foto- materiaal, waardoor verschillende Agfa-artikclcn in prijs konden wor- J Isoehrom 18/10 DIN": f 1.60. Isopsn F17/10 DIN". Isopan ISS 3 21/10 DIN' en Isopan Ultra 23/10 3 3 DIN0: f 1.7S Kleinbeeldfllmpatrcon, g 36 opnamen. c Isoehrom F 17/10 DIN0: f3.35. S Isopan FF 13/10 DIN0. Isopan F17/10 z 5 DIN0, Isopan ISS 21/10 DIN0 en £J U Isopan Ultra 23/10 DIN°: f3.60. 5 De prijsverlagingen van alle andere formaten zw/w films, smalfilms en g Agfacolor-films zijn Uw fotohande- f laar beltend. s I i •PONKERÊ KAMER APPARATUUR PAPIEREN VANDAAG: Middelburg Electro: „Mensen zoals jij en ik" (14 j.), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „Drum beat", (cinemasc.), 14 j.), 20 uur; Molenwater: „Miniatuur Wlcheren", 9-24 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumier, 9-18 uur. Vlissingen Luxor: „Prinses van de Nijl" (14 Jaar), 20 uur; Alhambra: „The great adventure" (alle le&Tt.), 19 en 21 uur; Stedelijk Museum: Tentoon stelling „Vier eeuwen markiezaat". Goes Grand: „Het zwarte schild" 20 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2