KAPPIë EN DE OERMUZIEK ™i BEWOGEN WEEK-EI1 ARNEMUIDEN EN AZW KRIJGEN NU KANS ZICH TE HERSTELLEN SWIFT II KAN - NA WINST OP VOPO - KAMPIOEN 2A WORDEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 Hier viel Lamb haar in de rede: „De twee gangen liggen vlak tegenover elkaar. U keek recht over de hall on de gang boven de salon. Was daar licht aan? „Er was een licht aan het einde, tegenover de kamer van mr. Carroll. Ik kon de hele gang afzien. Miss Masterman klopte opnieuw, toen draaide zij de kruk óm en ging naar binnen. Ze liet de deur open. Ik liep naar het einde van mijn eigen gang en draaide het licht uit, zodat ik kon blijven kyken zonder zelf gezien te worden. Nauwelijks had ik dat ge daan, of Miss Masterman kwam weer naar buiten; de deur bleef nog open. Ze stond blükbaar te aarzelen en ik kreeg de indruk, dat mr. Mas terman niet op zjjn kamer was. Na een korte poos ging zij de kamer veer binnen, maar kwam telkens nu en dan om de hoek van de deur kij ken. Blijkbaar wilde ze op de terug komst van haar broer wachten. Er scheen voor mij geen reden, om nog langer op mijn post te staan, dus ging ik weer naar mijn kamer en enige ogenblikken later verscheen Pearson, om over het telefoongesprek van mr. Carroll met mr. Oakley te vertellen Miss Masterman zag ik niet terug vóór het alarmsein was gegeven, toen zij in haar ochtendja- door PATRICIA WENTWORTH pon uit haar kamer kwam". „Denkt U, dat ze iets gezien heeft?" Miss Silver kuchte nog eens. „Ik denk van wel. Gaat U maar na, hoofdinspecteur. Ze was in de ka mer van haar broer, wachtte op hem en verkeerde in hevige spanning. De kamerdeur was open. Als er iemand uit de kamer van mr. Porlock kwam, moest zij wel zien wie het was. Er is een achtertrap, die uitmondt tussen de kamer van mr. Masterman en die van mr. Carroll. Als mr. Masterman die trap was afgegaan, moest, zij dat bemerkt hebben en als mr. Carroll het gedaan had, waarschijnlijk even eens. Volgens mij waren haar zenu wen op. het punt, na een lange pei-io- de van spanning, te bezwijken. Ze verlangde wanhopig naar een ge sprek met haar broermisschien nog hopend, dat hij haar zou ge ruststellen. Denkt U, dat in deze omstandigheden iets haar zou ont gaan?" „Wat doet ze nu?" vroeg Lamb brommend „Toen ik binnenkwam, om mrs. Tote te halen, zat zij te rillen by het vuur. 't Is heel érg heet in de ka mer en ze is warm gekleed, maar ze blijft aan één stuk door rillen. Als U haar ondervraagt, zal ze vermoede lijk ineenzinken. De man in kwestie is haar broer, maar hij heeft twee mensen vermoord, die hem in de weg stonden. Als U een onderzoek instelt naar de dood van de oude nicht, van wie hij erfde, zult U misschien ont dekken, dat hij nóg een moord op zijn geweten heeft. De spanning, waarin Miss Masterman verkeert, is hevig en al van oude datum. Waarschijnlijk heeft ze reeds vermoed wat ze zelf niet durfde geloven. Nu denk ik, dat ze wéét en als ze weet, moet ze spreken, niet alleen ter wille van anderen, maar ook ter wille van zichzelf. Als mr. Masterman ver moedde, dat zij op de hoogte was, zou ze in groot gevaar verkeren, geloof ik. De man is een moordenaar van huis uit. Hij is sluw en handig. Nie mand die zijn veiligheid bedreigt, is zeker van zijn leven. Ik denk, dat U zjjn vingerafdrukken zult v „den op de telefoon in de kamer van mr. Por lock en op het venster van de biljart kamer beneden en ze zullen wel ovei'- eenkomen met die op de schoorsteen mantel en de trap in de hall". „Wat de afdrukken daar betreft, heeft Miss Silver gelijk, meneer", merkte Frank Abbott op. „Hughes vertelde mij het daareven: di- zijn van Masterman". Lamb keek hem heel flegmatiek aan. „En ze bewijzen niets", zei hrj. De hoofdinspecteur richtte zijn blik op Miss Silver, die voortging met breien. Na een ogenblik herhaal de hij zijn opmerking. „Ze bewijzen niets en dat weet U ook wel. Iedereen in huis kon zulke afdrukken hebben achtergelaten, zon der iets meer met de moord uit staande te hebben dan Uof ik. Veronderstel, dat een jury op zulke aanwijzingen moet oordelenhij stiet een kort lachje uit„Ik zie me al een figuur slaan! Ja, ik ga nog een stap verder. Gesteld, dat we zijn afdrukken vinden op de telefoon in Porlock's kamer wat bewijzen ze dan nog? Dat hij daar is binnen gegaan en iemand heeft opgebeld. Maar waarschijnlijk hebben ze bijna allemaal vandaag of gisteren getele foneerd. Masterman zal eenvoudig zeggen, dat hij het dichtsbijzijnde toestel heeft gebruikt. En wat zijn afdrukken op het venster van de biljartkamer betreft hij heeft sinds zijn komst hier de meeste tijd in die kamer doorgebracht welnu, de man zal beweren, dat hij het venster heeft geopend om wat frisse lucht te krijgen". „Ja, maar", wierp Frank Abbott tegen, „al die afdrukken bij elkaar vormen toch door hun opeenhoping wel een bewijs. Zelfs een jury zou tot de conclusie kunnen komen, dat er wat al te veel Masterman-afdrukken. waren" „Als je meent, dat een jury denkt of conclusies trekt, kun je je lelijk in de vingers snijden. Ik heb je vioe- ger al verteld en zal het nog wel eens moeten doen, dat een jury feiten wil, volledige, soliede feiten, met volko men sóliede getuigen om er een eed op te doen. Jury's willen niet graag denken, want ze weten even goed als jjj en ik, dat ze dan de kans lopen, zich te vergalopperen. Ze willen lie ver niet des nachts wakker worden en zich afvragen, of ze 't bijgeval ook mis hebben gehad, toen zij het „schuldig" uitspraken in een moord zaakzulke dingen drukken je neer. Jury's verlangen feiten, zodat zij bij hun thuiskomst kunnen zeg gen: „Hij hééft het gedaan, daaraan bestaat geen twijfel". Hij schoof zijn stoel achteruit. „Nu ga ik het vol gende doen: Er is bewijs genoeg te gen Oakley, om hem te arresteren en aan te klagen „Maar chef, U zei, dat hij het niet kon gedaan hebben". ,,'t Komt er niet op aan, wat ik zeinu zeg ik wat anders". Achteraf beschouwd, vroeg Frank Abbott zich af, hoeveel verschil er in werkelijkheid was geweest. Als Lamb wilde kon hij slim zijn. Frank zou tot de slotsom komen, dat per slot van rekening zijn chef en Man die twee zielen met één gedachte waren. Ondertussen keek de hoofdinspec teur Miss Silver aan, die zijn blik met een lichte, begrijpende glimlach beantwoordde. (Wordt vervolgd Donner speelde gelijk in Gothenburg-tournooi. De uitslagen van de afgebroken partijen in het interzonaal schaak- tournooi te Gothenburg luiden als volgt: Tweed, ronde: StahlbergPach- man y>13e ronde: Medina Ilivitsky 0—1; Najdorf Petrosian V-<VaGuimardDonner y>y. 14e ronde: Petrosian- Guimard 1 0. De stand luidt na 14 ronden: 1 Bronstein 10 (13); 2. Panno 9 (14); 3. Keres 8(13); 4. Ilivitsky 8 (13); 88 Petrosian, Pilnik, Fude- rer, Filip ieder 7% (13); 9. Szabo 7% (14); 10 en 11 Spassky en Geiler ieder 7 (13); 12. Rabar 7 (14); 13. Pachman 6% (13); 14 en 15 Guimard Stahlberg ieder 6 (13); lö. Najdorf 5% (13); 17. Bisquier 5% (14); 18. Unzicker 4ya (13); 19 en 20 Donner, Sliwa ieder 4yz (14); 21. Medina 3 ATTRACTIEF ZATERDACVOETBALP Voortzetting „sur prisef eest" op tweede speeldag Een uitgebreid Zaterdagvoetbalprogramma met een aantal attractieve wedstrijden staat de liefhebbers weer te wachten. Vorige week is de competitie met wat aardig voorwerk begonnen. De tweede speeldag biedt kansen op een voortzetting van het „surprisefeest". Zo krijgen in de le klasse Arnemuiden en A.Z.V.V. kans zich te herstellen van de achtereen volgens bij Terneuzense Boys en V.C.K. geleden nederlagen. De vissers mannen ontvangen Wolfaartsdijk, waartegen zij het wel zullen klaren. En de Axelse ploeg moet toch in staat zijn Rillandia zonder één punt naar Zuid-Beveland terug te sturen. Krabbendijke en V.C.K. ontmoeten elkaar als ploegen, die beide de eerste maal wonnen. De thuisclub staat het hoogst genoteerd, maar een puntenverdeling zou geen verwondering wekken. daarom ook niet bij Mevo. S.V.D. moet Goes. IV vermoedelijk wel met de punten laten gaan. 's-Heer Hen drikskinderen kan met het bezoeken de Wissekerke de punten delen. Ka- Selle heeft de beste papieren voor de mismatch tegen Yerseke n. Kloe- tinge en Kats zullen felle strijd leve ren, met misschien een gelijke eind stand als resultaat. Een novum in de 2e klasse D is het optreden van Bruse Boys. Het krijgt Renesse HL als tegenstander en een voorspelling is moeilijk. Sinoto ook een nieuwe bloeg won vorige week van Mevo Hl. Nu zullen de Nieuwer- Serooskerke n heeft vorige week getoond zwak te zjjn. De Arnemuidse reserves zullen dan de volle winst wel weghalen (2e klasse A). Wolfaartsdijk II komt voor het eerst in het veld. Tegen Kloetinge II zal het begin wel winstgevend zijn. Hetzelfde is het geval met Nieuw- dorp n, dat goede kans maakt bij het kennelijk niet al te sterke Rillan dia n. Voor Bevelanders, dat vorige week van R.C.S. IV verloor, wordt het geen beste dag. Het bezoek van Se- rooskerke lijkt geen enkele winstmo gelijkheid të bieden. Gezien het resul taat van Meeuwens eerste wedstrijd zal het de tocht naar Veere de Zou- telandenaren niets rijker doen wor den. Wissekerke II en Middelburg V zouden wel eens voor een puntenver deling kunnen zorgen. Zeeland Sport VI, blijkbaar niet van kracht ge speend, zal het met Nieuwland niet moeilijk hebben. R.C.S. IV heeft te gen Öostkapelle wel kans op een deel van de winst. Misstap Misschien was de nederlaag tegen Kloetinge een misstap van Beren (2e klasse C)Maar een verzwakte ploeg is ook mogelijk. Veel kans zit er kerkers waarschijnlijk hun tweede zege op Mevo II behalen. Laatstge noemde ploeg p-aat in duel met Brou wershaven. De krachtsverhoudingen zullen hier wel niet ver uiteenlopen. De 2e klasse E brengt slechts twee duels. Driewegen zal zijn kracht ook tegen Spui kunnen bewijzen. Hoek gaat trachten Zaamslag een puntje af te snoepen. In de 2e klasse F heeft Spui He beste kansen tegen A.Z.V.V. n. Om trent het duel Kruinïngen UIS.V.D. II is een voorspelling te moeilijk. Het programma luidt: le klasse: ArnemuïdenWolfaarts- 4i. Toen de maestro zag, dat hij met zijn. slangen- melodieën niets kon uit richten. en er alleen maar door bereikte, dat de reu zenslang steeds bozer werd, holde hij naar een sloep toe. en wilde onder het dekzeil kruipen. „Ho, zwabberaar!" scheeuw- de Oklci, hem bij zijn jas panden grijpend. „Wacht eensl Ik heb een plan, om die mislukte hagedis in be dwang te lioudenl Kom mee!" Kappie stond intussen zorgelijk aan zijn stuurwiel te draaien. Hij keek ang stig naar de zeeslang, die dreigend om de Kraak heen zwom en af en toe een dof gebrul uitstootte. „Hai, hai!" mompelde hij. „Wat een toestandI Dat beest maakt ja een bult geluiden, die me helemaal niet bevallenl" Haar de geluiden, die Kappie nu hoorde, waren niets, vergeleken met het lawaai, dat plotseling boven hem losbarstte.Toen hij zich verschrikt omdraaide, zag hij zijn scheeps jongen aan het handvat van de stoomfluit bengelen. „Wacht maar, kapitein!" riep Okki, een ruk gevend aan het voorwerp. „We gaan dat beest mores lerenI" Picolini bespeelde met zijn handen de blazende fluit, en ontlokte aan het instrument een slangen- melodie, die door merg en been drong. „Zou het beest hierdoor bezworen kunnen worden?" vroeg hjj zich transpirerend af. „Ik betwijfel hetl" (Advertentie) dijk; A.Z.V.V.—Rillandia; Krabben- dykeV.C.K. 2e Idasse A: Serooskerke IIAr nemuiden II; Wolfaartsdijk nKloe tinge II; Rillandia IINieuwdorp n. 2e klasse B: BevelandersSeroos kerke; Veere-^Meeuwen; Wissekerke IIMiddelburg V; Zeeland Sport VI Nieuwland; R.C.S. IVöostka pelle. 2e klasse C: MevoBeren; S.V.D. Goes IV; 's-Heer Hendrikskinderen Wissekerke; KapelleYerseke II; KloetingeKats. 2e klasse D: Renesse IIIBruse Boys; SinotoMevo II; Mevo IH Brouwershaven II. 2e klasse E: DriewegenSpui; HoekZaamslag. 2e klasse F: Spui IIA.Z.V.V. II; Kruiningen HES.V.D. H. Geen afdelingsvoctbal a.s. weekeinde in Vlissingen Naar wij vernemen heeft de afdeling Zeeland van de H.N.Y.B. zich genood zaakt gezien alle wedstrijden, die voor a.s. weekeinde voor de afdelingscompe titie in Vlissingen waren vastgesteld, uit te stellen. De oorzaak van dit be sluit is, dat er meoilijkhedén zijn ge rezen ten aanzien van de beschikbaar stelling van terreinen doür de Stich ting Sportbelangen. Naar verluidt zou deze stichting zelf de velden aan be paalde clubs willen toewijzen. De K.N. V.B. meent, dat dit tot zijn taak be hoort. Het uitstel geldt tot een bevre digende oplossing van deze kwestie is gevonden. Middelburg I heeft sterke ploeg voor hockeystrijd Thans is de indeling van de 2e klas se A van de hockey-competitie be kend geworden, waarin Middelburg I als enige Zeeuwse ploeg uitkomt. De indeling luidt: Breda it, Push H, Zwart Wit II, Cadetten, allen uit Breda, Waranda, Oosterhout; het ge promoveerde Liberty uit Dongen, het gedegradeerde Pelikaan uit Roosen daal en Middelburg, Het Middelburgse team zal het a.s. seizoen, de competitie begint op Zon dag IS September a.s., in sterke op stelling verschijnen. Als nieuwe leden werden namelijk ingeschreven de oud-internationaal W. van Heel, die meer dan 50 interlandwedstrijden speelde en de bekende Togospeler E. Tuijt. Het eerste damesteam van Middel burg moet in de 3e klasse A uitko men tegen Breda H, Tilburg Hl, Forward IV (Tilburg), Liberty (Don gen), Pelikaan (Roosendaal) en DES (Kaatsheuvel). De afdeling, waarin Middelburg H heren) zal spelen, wordt nog nader vastgesteld. Voor het samenstellen van een jeugdcom- petitie moet eerst nog een vergade ring van de Zuidelijke jeugdcompe- titie worden gehouden. M.M.H.C. opent hockey- seizoen met een onderling tournooi De Middelburgse Mixed Hockey Club (MMHC) zal Zondag 11 Septem ber a.s. het seizoen openen met een onderling tournooi. Dit evenement begint met een wedstrijd tussen twee jeugdelftallen. Daarna volgt een duel tussen damesploegen. In de afedeiing heren zal o.a. een elftal van de Koninklijke Marine uit Vlissingen deelnemen. Tot besluit van het tournooi zal een wedstrijd wor den gespeeld tussen twee teams, be staande uit spelers, die gedurende het a.s. seizoen vermoedelijk in de competitie-elftallen zullen uitkomen. In vierde „Bemelux-ronde" starten befaamde renners Grote deelname uit buitenland In Eede zal fouremeester J. van Dongen van Aardenburg Zondagmid dag a.s. het startschot geven voor de vierde „Benelux"-ronde waaraan door tal van bekende renners uit binnen- buitenland zal worden deelgeno men. Dit jaarlykse wielerevenement, dat steeds weer zowel van de zijde der renners als van de toeschouwers grote belangstelling trekt, brengt ditmaal onder anderen Gerrit Schatte Gerrit Voorting, Hein van Breenen, Piet van As, Brinkman, Païjmans en de Zeeuw Eddy de Waal aan de start- streep. De Belgische course-winnaar Rik Steenbergen, zal onder meer met zijn landgenoten Rik van Looij, Jef Plas, Pascal, Ryckaert en René de Smet, aan de wedstrijd deelnemen. Holzmann en Intra vertegenwoor digen de Duitse wielerwereld en van Oostenrijkse zijde komen Schneider" en Kaïn, terwijl de Zwitser Russen berger en de Engelsen Reavis en Reckits hun kwaliteiten zullen laten zien. Deze „Beneluxronde" draagt dus een sterk internationaal karak ter. Het parcours begint in de Dorps straat bij de kerk, loopt vervolgens door de Nieuwstraat, Brieversweg, Dorpsstraat, Hazelwegel, Nieuwe- weg, Brieversweg en Dorpsstraat. De route beschrijft dus een 8-vorm. Enkele scherpe en korte bochten maken het parcours zeer interessant voor de toeschouwers. Vijftal voetbalduels ten bate van de afdelingskas Zaterdag 15 October onder het motto „Groten voor kleintjes" Het comité, dat de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. enige tijd geleden in het leven riep met het doel maatrege len te treffen ter dekking van het tekort in kas, heeft zijn taak met voortvarendheid ter hand genomen. Reeds thans blijken dan ook de resul taten. Ten bate van de afdelingskas zullen namelijk Zaterdag 15 October a.s. de dag vóór NederlandBel gië vijf wedstrijden worden ge speeld door de gehele provincie. Dit geschiedt dan onder het motto „De groten voor de kleintjes". Het ligt in het voornemen de enige Zeeuwse eerste klasser, Vlissin gen en de vier tweede klassers te la ten spelen tegen een vertegenwoordi gend streekelftal en het Zaterdag middagelftal. Zo zal in Zierikzee het elftal van Schouwen-Duiveland uitkomen tegen Goes I, in Hulst komt Vlissingen I de strijd opnemen tegen Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en Middelburg I speelt dan te Oostburg tegen het elftal van West Zeeuwsch-Vlaanderen. Axel maakt de reis naar Souburg om daar het Walcherens elftal partij te geven, terwijl tenslotte het Zaterdagelftal in Goes zal spelen tegen Terneuzen I. Aangezien de bezoekende vereni gingen de reiskosten voor eigen reke ning zullen nemen en ook de overige kosten tot een minimum zullen wor den beperkt lijdt het geen twijfel of deze actie zal tot het gewenste re sultaat lijden. Vooral kleinere clubs, die anders by hoofdelijke omslag van het tekort voor moeilijkheden zouden worden geplaatst, zullen haar met vreugde begroeten. Beperkt korfbalprogramma met enkele belangrijke wedstrijden. Het programma, dat de korfbal- competitie voor Zaterdag voorscho telt, is niet groot. Toch vermeldt het enkele belangrijke wedstrijden. Zo byv. in de 2e klasse A. Daar kan Swift 2 kampioen worden, mits het van Vopo wint. Zover is het echter nog niet. In de eerste klasse zal Tjo ba in Zaamslag geen enkel deel van de winst behalen. Zeelandia wordt ook niet rijker van hot uitstapje naar het Goesse Togo. Olympia en Volharding hoewel buiten de ge vaarlijke zóne zullen fel om de winst strijden. De thuisclub heeft de beste kansen. In 2 A zal de ontmoeting tussen de beide Hekkesluiters Vios 2 en Eendracht wel de beslissing voor de uiteindelijke bezetting van deze wei nig begeerde plaats betekenen. De beste papieren zijn in handen van de thuisclub. In 2 B maar één wed- Advertentie Neem He» doeltreffend zenuWkalmeretid praeparaat voor deze üjd strijd: Togo 2Animo,, met de beste kansen voor de gatsen. Swift 4 heeft de kans zijn positie te verbeteren 3 A nu AKC op bezoek komt. Stormvogels staat er net zo voor tegen Animo 2. Als BKC van KVL wint. nemen de Bressiaan- ders de kop over. Vedo zal vermoe delijk juist iets te sterk zijn voor At las. In 3 B wordt niet gespeeld. Vopo zal het in 3 C tegen Tjoba 2 niet kunnen bolwerken. Blauw Wit heeft in Wemeldinge tegen WKV wel kans op een gelijkspel. Elto 2 en Olympia 2 3D zullen elkaar in kracht niet veel ontlopen, evenals trouwens Luetor 2 en De Poel 2. Scampolo 3 heeft niet de minste kans tegen kampioen Volharding Q. Vitesse 2 zal Blauw Wit 2 wel de baas blijven. Het programma voor .Zaterdag luidt: le klasse: ScampoloTjoba, TogoZeelandia, OlympiaVolhar ding; 2e klasse A: Swift 2Vopo, Vios 2Eendracht, TopElto; 2e klasse B; Togo 2Animo; 3e klasse A: Swift 4AKC, Stormvogels Animo 2, BKCKVL, VedoAtlas; 3e klasse C: VopoTjoba 2, WKV Blauw Wit; 3e klase D; Elto 2 Olympia 2. Luctor 2De Poel 2, Scampolo 3Volharding 2, Vitesse 2Blauw Wit 2; Adspiranten: A: Swift ATogo, Swift BVopo; C: LuctorVolharding. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 12