H< OFNAR en Zeeland Den Bosch Limburg deelden in de nationale titels Vlissingen beveiligt zélf zijn inwoners tegen het zeewater TE HARD RIJDEN OP SMALLE WEG VEROORZAAKTE BOTSING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1955 PAARDENFESTIJN WEER TEN EINDE Addy van Annie kampioen-merrie; Quarré res.-kampioen-hengst Het is Woensdag op de 23e nationale trekpaardcntentoonstelling in Den Bosch geen dubbele Zeeuwse zege geworden. Zeeland en Limburg hebben de beide nationale titels eerlijk gedeeld. Ook tegen de verwachting van meer dan de helft van de duizend deelnemers aan de landelijke prijsvraag in, heeft de zwartschiinmel Quarré, van Stallen de Dobbclaere het voor de tweede maal niet vcredr dan het reserve-kampioenschap kunnen brengen, terwijl zijn grote Limburgse rivaal, Nico van het Zwartewater, van Kindn. Simons uit Grubbenvorst, voor 1955 op de hoogste titel beslag legde. Maar toch is de Zeeuwse vlag op het demonstratieterrein in top gegaan en heeft het Zeeuwse volkslied geklonken. Daarvoor heeft de 7-jarige bruinschimmel- merrie ..Addy van Annie", van Oswald Kerckhaert en Zn uit Westdorpe ge zorgd, die de kampioenstitel van de merries naar Zeeland bracht. Met de vier en dertig eerste prijzen, waaronder die van de hengsten met de beste af stammelingen, loten merriën van één eigenaar en fokgroepen van één eige naar, kan de Zeeuwse paardenfokkerswereld daarom toch niet ontevteden zijn over deze „Nationale". Het was nog vroeg in de morgen, toen van alle kanten de duizenden paardenliefhebbers de Brabantse hoofdstad kwamen binnenstromen en zich een weg zochten naar het demon stratieterrein van de markthallen, waar de laatste keuringen werden ver richt. De hengsten met afstammelingen maakten, er hun opwachting, waarbij de nationale kampioen 1949 Nico van Annie van de lieer C. A. Dekker uit Axel, met zoons als o.a. Quarré en de Zeeuwse kampioen Victor van Evers- dam, die ook een gooi naar het natio naal kampioenschap deed, met de eer ste prijs ging strijken. De Stallen de Dobbelaere uit IJzen- dijke, legden voor de vijftiende maal beslag op de eerste prijs voor de lo ten van 4 merriën van één eigenaar, terwijl in de categorieën van loten van twee en meer eigenaren de Zeeuw se fokkers ook de eerste viool speel den. Zoals ieder jaar culmineerde zich de grote belangstelling én de span ning, rond de kampioenskeuringen. Om tien uur kwamen de hengsten in d'e baan. Twaalf stuks, waaronder drie Zeeuwen, namelijk, Nico van de Klef, van J. de Putter, Axel, Jac. Dieleman, Zaamslag, J. K. de Putter, Axel en O. Kerckhaert en Zn. Westdorpe, Moustic van Urbain van G. N. den Hamer, Schoondijke en G. van Hal, Sluis en Quarré, van Stallen de Dobbelaere, IJzendijke en A. J. Catseman, Bier vliet. Alle candidaten maakten afzon derlijk hun opwachting voor de jury leden. de heren H. Boonen en D. J. den Hartog Jager. De microfonist hielp weer een handje om bij het pu bliek de spanning tot het uiterste op te voeren, totdat tegen elf uur drie hengsten in de baan werden terugge roepen Ni.co van het Zwartewater, Quarré en de Limburger Maurits van Geneind. De laafse viel spoedig uit en toen ging de grote strijd tussen Ni co en Quarré. De beslissing wa= moeilijkminuten verstreken beide paarden moesten nogmaals lopen en draven en toen Tiel de be slissing...: Nico van het Zwarttf- water werd tot kampioen ver klaard, terwijl Quarré voor de tweede achtereenvolgende maal met het reservekampioenschap ge noegen moest nemen. Groot was de blijdschap in het Limburgse kamp, waar uit volle borst het „Waar in het bronsgroen eiken hout" werd meegezongen. Indirect was dit kampioenschap toch ooknog wel een Zeeuws succes, want tot vorig jaar Burgemeester Verburg wil watersnoodmuseum In Stavenisses nieuwe gemeentehuis. Zo mogelijk nog dit jaar zal te Stavenisse een bescheiden water snoodmuseum worden gesticht. De plannen hiervoor worden op het ogenblik voorbereid door burgemees ter L. A. Verburg, die voor het mu seum een plaatsje hoopt te kunnen vinden in het nieuwe gemeentehuis, dat op 1 Januari in gebruik zal wor den genomen. Naast een uitgebreide collectie fo to's, krantenknipsels e.d. hoopt bur gemeester Verburg o.a. een maquet te van „Oud-Stavenisse" en een van „Nieuw-Stavenisse" te kunnen plaat sen, die door hemzelf vervaardigd zullen worden. Eerstbedoelde maquet te zal de mogelijkheid moeten bieden' de inundatie van 1 Februari 1953 na. te bootsen. Het museum is enerzijds bedoeld als documentatie voor het nageslacht, terwijl er anderzijds het aantrekken van vreemdelingen mee wordt be oogd. VAN iwifi TOT ijfte 775-JARIG BESTAAN In goede moed hebben burgemeester en raad der-gemeente Hulst zich tot het provinciaal bestuur gewend om een subsidie van f 3000 te verkrij gen voor de viering van het 775-jarig bestaan dier stad. Het college van G.S. was blijkbaar wel van mening, dat 775 het vieren waard zijn, maar niet, dat de provincie hierin geldelijk moet deelnemen. Daarom moest het programma voor de feestelijkheden een weinig worden gewijzigd. Zaterdag 17 September worden om drie uur de genodigden in de burger zaal van het stadhuis ontvangen ter bijwoning van een plechtige raads zitting en van de officiële opening van de Oudheidkamer en de histori sche tentoonstelling- Voor de jeugd, wordt die dag een historisch zoek- spel gehouden. Voor Zondag 18 Sep tember staat een zang-, turn- ën mu ziekfeest op het programma en Maandag is er een feestmarkt mét! braderie. Die avond houdt burgemees ter A. L. S. Lockefeer oen toespraak tot de bevolking in verband met de, bevrijding van Hulst door de Polen, tien jaar geleden. ZELDZAAM Sinds de lautste wereldoorlog moet de Nederlands Hervormde Gemeente in Hulst het zonder torenklok stel len; de Duitsers namen de klok des tijds mee. Toch luidt al die jaren reeds ook voor de Hervormde kerk gangers de klok! De klok van de R. K.-kerk namelijk. Dank zij een loyale samenwerking is het in Hulst mogelijk, dat de hervormden ter ker ke gaan op de tonen van een room se klok. Een tot dankbaarheid stem mend verschijnsel! Maar daarbij is het niet gebleven. Thans houdt men in Hulst een in zamelingsactie om de Hervormde Gemecte een ntcuioe klok te bezor gen. Daartoe zal o.m. een bazar worden gehouden. En spontaan wordt ook door de katholieken geof ferd om de benodigde gelden bijeen te brengen. Bovendien stonden tal van r.k. middenstanders artikelen voor de bazar af. In het Land van Hulst wordt op deze wijze een verblijdende eensge zindheid gedemonstreerd, een eens gezindheid, welke helaas als zeld zaam moet worden anugemerkt... ZWEMBAD VERVERST. Den en verversen var ;se zwembad eigen lijk een iets te gróót woord.dat enige tijd geleden, zoals in deze ru briek vermeld, mislukte tot grote te leurstelling van de Koewachtse zwem- lustige jeugd, is thans geschied. De brandweer loosde met behulp van een krachtige spuit het vieze water en de natuur deed de rest. Het water welt hier namelijk uit de grond op. De jeugd van Koewacht kan dus weer dartelen in fris en helder overi gens niet al te fris en al te helder water. DAMES, TE PAARD! De ringrijderij, die Zaterdag aan staande op het Oranjeplein te Souburg wordt gehouden, zal ver moedelijk weer een attractie rij ker zijn. Naar verluidt zal name lijk ook een vrouwelijke ruiter een amazone dus trachten een der fraaie prijzen in de wacht te slepen. Hiermee wordt dan voor sportieve dames, die niet bang uit gevallen zijn, weer een mogelijk heid geopend....:. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar J. BoogaardWieme te Sluis vierde Dinsdag jl. zijn gou den huwelijksfeest, voor welke festi viteit uiteraard veel belangstelling bestond, 's Morgens kwamen burge meester en wethouders van Sluis het jubilerende echtpaar namens de ge meente gelukwensen. ONTVANGST OP JAARBEURS. De directeur van de Jaarbeurs, mr. H. A. R. Schuit, heeft in het restau rant van de Bernhardhal een aantal der hoofdbesturen van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, de Christelijke- en de Katholieke Mid denstandsbond en van de afdelings besturen dezer bonden in Noord- Brabant, Zeeland en Limburg ont vangen. Mr. Schuit onderstreepte tijdens deze ontvangst nog eens het belang van een nauw contact tussen de Jaarbeurs en de middenstandsbon den. verbleef Nico van het Zwartewater, die als jong paard naar Zeeland werd ver kocht, in de Stallen van Mare. d' Hee- re Sluis, R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland. Toch kampioenstitel Aan de kampioenskeuring voor de merriën namen vijftien Zeeuwse paar den deel, namelijk Mia van Nieuwen- hof, v. A. J. E. Temmerman, Hoofd plaat, Nelly van Annie, v. O. Kerck haert en 'Zn. Westdorpe, Julma van Dierkensteen, v. gebr. de Milliano. Wa terlandkerkje, Olga van Dierkensteen, 'van dezelfde, Addy van Annie, v. O. (Vervolg op pag. 5) Zilveren jubileum zeevaartschoolleraar. Huldiging in de „De Ruyterschool". Woensdagmorgen is in het gebouw van de „De Ruyterschbol" te vlissin- gen, de adjunct-directeur van deze school, de heer J. W. van der Burgt, leraar scheepswerktuigkunde, gehul digd iu verband meit zijn zilveren leraars jubileum aan deze school. De jubilaris werd in aanwezigheid van de voorzitter van het bestuur, ir. C. Kapsenberg, het lerarenkorps en de scholieren, in hartelijke be woordingen toegesproken door do di recteur, de heer P. Vyn. De heer Vijn memoreerde, dat de heer Van der Bui'gt op 1 September 1930 leraar werd aan de „De Ruyter school", na acht jaar op de „grote vaart" gevaren te hebben en twaalf jaar leraar te zijn geweest in de scheepswerktuigkunde te Terschel ling. Hij dankte hem voor al hetgeen hij in de achterliggende kwart eeuw voor de school heeft gedaan, in het bijzonder tijdens de moeilijke pe rioden kort vóór, tijdens en na de tweede wereldoorlog, waarbij hij spe ciaal herinnerde, aan het „Nijmeegse tijdperk" van 1941 tot 1946. Als stoffelijke blijk van waarde ring overhandigde de directeur de heer Van der Burgt namens, het schoolbestuur een stel gouden man chetknopen met het embleem van de school. De jubilaris, die speciaal belast is met de opleiding van de zogenaam- 'de herhalingsklassen, dankte voor de hartelijke woorden en het geschenk en zei te hopen nog enkele jaren zijn krachten aan de school te mogen ge ven. De heer. Van der Burgt is thans 62 jaar. (Advertentie) Binnenbrand van schrijnend maagzuur f Onmiddellijk te doven! Met Rennies. Bevrijd U van dit hinderlijke, bran dende gevoel op IJw maag. Neem Rennies. Rennies helpen iedereen altijd dadelijk! Laat U het genot van een smakelijke, pittige maaltijd niet bij voorbaat bederven door angst. Met Rennies is de narigheid van „verkeerd vallen" uitgesloten. Als Uw maag „onveilig" seint, vlug één of twee Rennies en wég zuur- brand, wèg pijn. Simpel om in te ne men en nog smakelijk ook! Fruitteeltgebied in Schouwens Westhoek (Slot van pag. 1) In Schouwen is er voldoende zoet water tot 100 m, dat zonodig met grote sproeiers over ha kan wor den verspreid. Staat op het ene niet- beregende stuk van het proefveld het gras schriel en dor, op het naastlig gende gedeelte maait men de vierde snede gras van dit jaar. Ook is duidelijk gebleken, dat het zaaien van gladiolen slagen kan by beregening. Hoewel dit het tweede jaar is van liet proef veld in 1954 verwaaide de ge hele akker zijn ,met bieten, aardappelen en klein fruit prima resultaten bereikt. Ir. J. A. van 't Leven uit Goes, probeert in samenwerking met de rijkslandbouwconsulent: ir. J. W. Hennink al het mogelijke om een bloeiend fruitteeltgebied te creëren, voorlopig nog -met de kleine „vier- ecksregner", dat een vierkant van veertien bfl veertien' meter in een keer beregent. Het proefbedrijf voor de fruitteelt bij Renesse biedt weer andere mogelijkheden. Hier wordt o.m. door de heer J. Vroegop, assis tent van de Landbouw Voorlichtings dienst, onderzocht op welke wijze en met welk resultaat fruitteeltgrond te bebouwen is. Het behoeft wel geen betoog dat voor dit alios medewerking van de tuinders onontbeerlijk was. Zowel by verkaveling als by proefnemingen heeft men deze in ruime mate ont vangen. Het ziet er dan ook naar uit, dat de strook fruitteeltgebied langs de Nederlandse kust vanaf bet West- land, met zijn bekende broeikassen, zich zal voortzetten op de eilanden, waarbij Schouwen een belangrijk productiecentrum worden kan. (Advertentie) RIGOLETTO 26 ct Sk" VRAAG UW WINKELIER 1 KANTONRECHTER MIDDELBURG Vrachtautochauffeur beboet wegens aanrijden collega Het waren merendeels kleine overtredingen, die Woensdag de revue passeerden voor de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh. De grooste van dit „kleingoed" was een botsing tussen twee vrachtauto's. Een en ander speelde zich op 7 Juni j.l. af in Groeneweg onder Kruinin- gen. De wagens van twee collega-chauffeurs, beiden rijdend voor een werk dat in de nabijheid in uitvoering was, raakten elkaar aan de achterzjjde. De verdachte in deze zaak was de 31-jarige E. M. K. uit Sas van Gent, die de Belgische nationaliteit bezit. Hem werd voorts tenlastegelegd, dat hij het verkeer ter plaatse in gevaar had gebracht door zijn wijze van rij den. De weg was daar smal en de ber men waren zacht. Volgens de beide getuigen a charge ook chauffeurs die gehoord werden, was er een afspraak onder de chauffeurs, dat de geladen wagens op bepaalde pun ten zouden wachten op de volle au to's, die dezelfde route volgden. Dit nu had K. niet gedaan; hjj zei er niet van te weten. Bovendien was K. toen het ongeval geschiedde nog maar kort in dienst. Naar de mening van een getuige charge, nog een chauf feur. bestond zulk een afspraak ech ter niet. De ambtenaar van het O.M., mr. T. Lebret, vorderde 40 of 8 dagen. Verdachte's raadsman, mr. F. W. Adriaanse, wees er op, dat zyn cliënt niet van een gemaakte af spraak wist. Hy betoogde verder, dat de andere wagen te ver naar links had gereden toen de botsing ont stond. Volgens pleiter zou dit uit de. sporen gebleken zyn. Over deze kwes tie volgde toen een debat, waarin nogmaals naar de mening van de ge tuigen werd gevraagd. Tenslotte wees de kantonrechter vonnis. Hij achtte bewezen, dat K. met een te grote snelheid had gere den, mede gezien de slechte toestand van de weg. Die snelheid is de oor zaak geweest, dat de wagen slingerde bij het passeren van de andere wagen, waardoor de botsing ontstond. K. kreeg 40 boete subsidiair 15 dagen. Mej. A. L. A., een 37-jarige kan toorbediende uit Middelburg, had een bekeuring opgelopen, omdat zy, ry- dend op een brommer haar zuster, die naast haar fietste, voortduwde. De overtreding was geconstateerd onder St. Laurens, terwijl beide da mes op weg van het strand naar huis waren. Zij hadden daarbij veel haast. Verd. zei, dat het duwen slechts één minuut had geduurd. Het werd een vrij kostbare minuut. De eis luidde 15 of 3 dagen, het'vonnis 10 of 5 dagen. Schrikachtig De 23-jarige administrateur J. S. uit 's-Heerennoek was in die ge meente bekeurd, omdat het achter licht van zijn fiets niet brandde. Toen een wachtmeester van de Rijkspolitie hom aanhield zei verd. enige minder nette woorden, die er op neerkwa men, dat hij erg schrok het was „TAAK VAN RIJKSWATERSTAAT" Gemeente ziet echter niet af van aanspraken op het Rijk! Zonder enige discussie en zonder stemming heeft de Vlissingse gemeen teraad Woensdagmiddag aan B. en W. een aanvullend crediet van f 140.000 verleend voor de financiering van de bouw en inrichting van het nieu>ve te huis voor bejaarden. Het totaal voor de boüvv benodigde crediet is daar door gebracht op f 1.523.254.Ook het voorstel van B. en W. om hun col lege een crediet van f 7000.te verlenen voor het treffen van voorzienin gen tegen overslaand zeewater aan de Boulevard de Ruyter werd door de raad goedgekeurd, zij het na een vrij uitgebreide gedachtemvisseling over de rol, die Rijkswaterstaat in deze aangelegenheid speelt. De heer J. P. Ventevogol (C.H.) zei het voorstel van harte toe te juichen, maar hy meende, dat de kosten echter niet op het terrein van de gemeente thuishoren, daar de betrokken zee wering in onderhoud is bij Rijkswa terstaat. De heer Ventevogel vond, dat de heren van Rijkswaterstaat de toestand te veel bagateliseren en „dat zij er zeif maar eens een poosje moe ten gaan wonen". De gemeente moet volgens hem het nodige doen om het geld terug te krygen. De trappen bij de Gevangentoren moeten naar het oordeel van de heer J. Marys (A.R.) helemaal afgesloten worden, omdat het daar onder de bou levard een vieze boel is. De heer H. B. J. Knoop (V.V.D.) sloot zich geheel t\de g> blijvende motechtheid EULAN voor mofechte behandeling van wol en ondere dierlijke vezels: een wetenschoppeliike pioniers-prestatie van tientallen jaren op zijn deugdelijkheid beproefd. aan bij de heer Ventevogel en ir. J. H. Krietemeyer (A.R.) deed dit in zo verre, dat hij. ook de gemaakte kos ten voor het aanbrengen van de nood- bekisting en de schade van 23 Decem ber 1954 wel graag op het Rijk ver haald zag. De voorgestelde vloedplan ken voor de incidentele afsluiting van de trappen by de Gevangentoren zag de heer F. G. Smit (P.v.d.A.) liever vervangen door permanent gesloten plaatstalen deuren, ook om dezelfde reden, die de heer Marys reeds had genoemd. Wethouder M. A. van Popering, die de sprekers antwoordde, deel de mee, dat met Rijkswaterstaat reeds onderhandelingen zijn ge- voerd over het plaatsen van èen goede beveiliging, maar dat deze instantie tot dusver de noodzake lijkheid niet heeft begrepen. Hij gaf een beschouwing over de al gemene toestand van de boule vard, zoals die vermoedelijk is, en kwam daarbij niet tot e' i vreugdeschenkend resultaat. Er zal nog nader met Rijkswater staat worden geconfereerd. Over de afsluiting van de trappen zal eveneens nog overleg worden ge pleegd, wat de aard van die af sluiting betreft. De voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, wees er nog eens met na druk op, dat de gemeente door zelf de nodige voorzieningen te treffen geenszins afziet van haar aanspraken ten aanzien van het Rijk. Rondvraag Ook de rondvraag leverde nog eni ge stof ter bespreking op. Wethouder Van Popering antwoordde de heer H. van Rooijen (C.H.) op desbetreffende vragen, dat de mogelijkheid om een lichtpunt te plaatsen aan de opgang naar de boulevard, langs de Spuiboe- zern naar de zeevaartschool, on danks de hoge kosten nader zal worden bezien en dat voor de aanleg van paden door het wandelpark aan de Koudekerkseweg reeds opdracht is gegeven. De heer D. Romijn (P.v.d.A.) in formeerde naar de mogelijkheid om Vlissingen te doen opnemen in de helicopterlijn Brussel-^ Zeeuwsch-Vlaanderen Rotter dam. De voorzitter zette uiteen, waarom hij daarin voorlopig vooral in de winter weinig heil ziet, maar zegde toe, dat binnen niet al te lange tijd zeker nog besprekingen zullen worden ge voerd met „Sabena" en anderen, waarbij dit waarschijnlijk ter sprake zal komen. Op een vraag van de heer J. Koops (P.v.d.A.) deelde wethouder W. Pop- pe mee. dat het onderzoek, dat is in gesteld naar de bestaansrechten van een nieuwe kleuterschool in de oude stad voorlopig gunstig is uitgevallen. De heer Marijs vond het wel wat vreemd, dat door ouders van kinderen die de openbare kleuterschool bezoe ken in een week, waarin slechts twee dagen school werd gehouden, het vol le schoolgeld moest worden betaald. Wethouder Poppe zegde toe een on derzoek te zullen instellen. De „voeten" van de papiermanden Go.es Grand: „Melba" («11e leeft.), uiteraard donker en dat daardoor bij het afstappen zijn licht wel eens zou kunnen zijn beschadigd. Noch de verbalisant noch het kantonge recht nam met dit smoesje genoe gen. Het werd een vordering van 5 of 2 dagen en het vonnis luidde 4 of 2 dagen. Dat men na vijf jaar nog niet tij dig weet, dat de kentekens van voer tuigen vernieuwd moeten worden, geeft aanleiding tot overtreding. Dit ondervond de 44-jarige slager J. S. uit Serooskerke (W.), die zonder gel dig kenteken aan de achterzijde van zijn wagen reed. Verd. zei, dat hij had gewacht op „iets definitiefs", waarin de voorge schreven verandering bekend wordt gemaakt. Hij kreeg 6 of 3 dagen van de kantonrechter, die er aan toevoegde, dat dit vonnis wel „iets definitiefs" was...... L. J., een 64-jarige tuinder, ook uit Serooskerke (W.), had zijn zoon op de weg doen verschijnen met een jeep, die ook niet van geldige ken tekenen was voorzien. Verd. had in April, zoals hij zei, een nieuw ken tekenbewijs aangevraagd. Pas enige tijd later was de wagen gekeurd en toen de overtreding werd geconsta teerd was het nieuwe document nog niet gearriveerd. „Dan had u de wa gen m afwachting daarvan op stal moeten laten staan", zei de kanton rechter. Maar J. voerde aan. dat hij dan zijn producten niet kon afvoeren. De ambtenaar vond dit geen af doende verweer en eiste 10 of 3 da gen. De kantonrechter legde j' 6 of 3 dagen op. J. wilde graag de 8 da gen tijd voor cassatie benutten om er over na te denken Aan 'n wat vrije uitlegging van het artikel, dat parkeren binnen een straal van 10 m afstand van een kruising van wegen niet is toege staan, had de 54-jarige kantoor ma chinehandelaar J. v. d, G. uit Goes zich schuldig gemaakt. Voor zijn wo ning had hij zijn wagen om in- en uit te laden geparkeerd binnen de verboden straal. V. d. G. beriep zich er op, dat de auto daar niemand hin derde. omdat ter plaatse éénrich tingsverkeer is voorgeschreven. Dit werd echter niet als een geldig argument erkend. „Dan moet u maar een ontheffing anvragen", zei mr. Moolenburgh, die in zijn vonnis con form de eis van f 10.- of 2 f hield. A/VWWVWVVSA Wout Wagtmans als chauffeur naar Zeeland Wout Wagtmans zal in de ko mende wintermaanden niet op de banen in het buitenland ver schijnen. Hij is van plan chauf feur te worden van een 6-tons vrachtauto voor het vervoer van zand in Zeeland. Half Januari hoopt Wagtmans zijn training op de weg hervatten. Hij wil het volgend seizoen uitsluitend aan wegwedstrijden deelnemen. VV\VW»AAAAVVVVV\WVVVW zullen wit worden geschilderd om te beletten, dat de mensen er in de duis ternis de voeten aan stqten, deelde wethouder Van Popering mee op een vraag van de heer E. G. Vader (K.V. P-). De heer J. L. Verhagen (V.V.D.), maakte bezwaar tegen de lichtmas ten, die in de omgeving van „Britan nia" midden op de verkeersweg staan. Onlangs nog was er een motorrijder tegenaan gereden. Een andere moge lijkheid van verlichting zal onder de loupo worden genomen, deelde de voorzitter mee. VANDAAG: Middelburg Electro: „De Decamerone", (18 j.), 19 en 21.15 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren". 9-24 uur: Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie werken Honoré Daumie-, 9- 18 uur; Molenwater: Concert Middel burgs Muziekkorps, 20 uur. Vlissingen Luxor: „De zoon van Lassie" (alle leeft.), 20 uur; Alhanvbra: „Ce- lestina, de wees" (18 .1.), 19 en 21 u.; Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Vier eeuwen markiezaat".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2