Hoge gasten maakten rijtoer in vrolijk-vlaggend Vlissingen Wichelroedeloper „Er ligt goud op weet het zeker: de zeebodem" OUDE RELATIES TUSSEN DE MARINE EN „DE SCHELDE vV m De heer W. Hulsegge uit Deventer werd op de knieën getrokken DINSDAG 6 SEPTEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DUIZENDEN LANGS DE WEG Bezoek aan bedrijfsschool De stoet passeerde op weg naar het hoofdkantoor van „De Schelde" het St Jozef-ziekenhuis, waar verplee gsters en herstellende patiënten naar buiten waren gekomen om de vorstelyke gasten toe te juichen. Bij het hoofdkantoor van „De Schelde" had zich eveneens een menigte verza meld, terwyl de beide directeuren, de heren J. VV. Hupkes en ir. C. Kap- senberg voor het gebouw de prins enen prinses opwachtten. Direct na aan komst ging het gezelschap naar binnen, waar in de hal en in de directie kamer een groot aantal autoriteiten aan prins en prinses werden voorge steld. Om half twaalf begon de rijtoer door Vlissingen. De bevolking was uitgelopen om prinses en prins te begroeten. Vooral de honderden school kinderen, die langs de route stonden opgesteld juichten enthousiast de vor stelijke gasten toe, waarvoor de prinses met een vriendelijk gebaar dankte. buiten, klonk van alle kanten een spontaan gejuich. Rondrit. Het volgende punt van het uitge breide programma was een rondrit over de fabrieksterreinen en een be zoek aan de bedrijfsschool. Aan de ingang der school werd het hoofd van de opleidingen, ir. C. J. A. Bax, aan de Koninklijke gasten voorge steld, waarna het gezelschap de bei de ruime hallen doorwandelde; prin ses Beatrix begeleid door de heer Bax en de prins begeleid door de heer Hupkes. Prinses en prins toonden veel belangstelling voor het werk der leerlingen. In de afdeling machi nebouw was juist een moment voor het bezoek de electrische stroom uit gevallen, zodat de diverse draaiban ken niet in werking waren. Bij een De tewaterlating. Even voor twaalven arriveerde de stoet by de bouwloods. Daar waren opnieuw de directeuren van „De Schelde" ter begroeting aanwezig, alsmede de vlagofficier materieel Schout by Nacht H. H. L. Proper. Nadat een aantal Schelde-employé's en marinemensen, die rechtstreeks bij de bouw van de „Limburg" be trokken zijn, waren voorgesteld, over handigde de achtjarige Joan Emy Hupkes, gekleed in Walchers costuum bloemen aan prinses Beatrix. Inmid dels hadden zich enige honderden ge nodigden in de loods verzameld en in grote spanning werd hier op de komst van de prinses gewacht. Het werd plotseling doodstil in de enorme hal, toen prinses en prins binnentraden. Vergezeld door minis ter Staf en de heer Hupkes ging prinses Beatrix naar de tribune, waar de heer Hupkes haar de gang van zaken uiteenzette. Zodra er een rood lichtje ging branden moest zij het schip dopen en ging daarna een groen lichtje aan, dan moest de kabel door gehakt worden. Dit laatste diende te gebeuren met een speciaal bijltje, dat de 7-jarige Margriet van de Dries even te voren aan de heer Hupkes had overhandigd. De doopplechtigheid verliep vlot zij het dan dat de champagne niet alleen tegen de boeg spatteDi rect daarop ging het groene lichtje branden en met enkele energieke slagen hakte de prinses de kabel van de klink door. Enige ogenblikken leek het alsof het schip onwrikbaar vast bleef liggen, maar langzamer hand kwam er enige beweging in en opeens gleed de nieuwe onderzee bootjager rustig te water. Juichende mensen, gillende scheepssirenes en door dit alles heen, de klanken van de Konin klijke Harmonie „Ons Genoegen", die het Wilhelmus inzette. En ter wijl buiten in de haven het schip langzaam vaart verloor klonken nog de laatste strofen van het volkslied door de hoge ruimte: de tewaterlating van de „Lim burg" was een feit De spanning, die er altijd weer heerst bij een dergelyke gebeurtenis, was f ebroken en toen de prinses en prins e trap van de tribune afgingen naar JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Het bijltje Voor het wegnemen van de laatste beletselen gebruikte ee prinses Beatrix een vlijmscherp geslepen en gepolijst nikkelsta- H len bijltje, met bewerkte, palm- houten steel. Deze steel was gemaakt in de trant van het H oude beeldhouwwerk, zoals dit vroeger op de schegbeelden van s de schepen van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" werd aangebracht. Het étui, waarin het bijltje wordt be- s waard, was van rio-palissan- derhout met verguld zilveren- beslag. Inwendig was het be- kleed met hemelsblauwe taft- zijde. Op twee verguld zilveren plaatjes, aangebracht op de ee ee greep van het steeltje waren ee de volgende inscripties aange- s bracht: „Tewaterlating Onder- zeebootjager ..Limburg" door §e Hare Koninklijke Hoogheid H Prinses Beatrix" en „Vlissin- e= gen, 5 September 1955". llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllll Mr. Jonkman blijft voorzitter Eerste Kamer Bij koninklijk besluit is tot voorzit ter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal voor de zitting, welke zal aanvangen op 20 September 1955, be noemd, mr J. A. Jonkman. STAKINGSWEE: Sir Walter Monck- ton, de Engelse minister van arbeid, is overwerkt. De dokwerkers, de spoorwegarbeiders en de zeelieden hebben het allemaal op hun gewe ten... door hun stakingen. ONMOGELIJK: Gaby Morlay ver scheen in de kring van haar vrienden met een verbonden vinger en een pijn lijk gezicht. Wat is er gebeurd?, vroeg een vriend, advocaat van be roep. Ik ben gebeten, zuchtte Ga by. Wat? Zeg mij, wie het is; ik zal onmiddellijk een eis tot schade vergoeding indienen van minstens acht millioen. Helaas, zei de Fran se ster, het was mijn hond. WANNEER Sir Thomas Beecham, (76) de Engelse dirigent, die bekend staat om zijn openhartigheid, heeft hiervan onlangs nog getuigenis afge legd in Oslo. Toen hij voor 40 jaar daar kwam, was men van plan een concertzaal te bouwen, 20 jaar later bleek by een bezoek, dat net plan nog bestond. Sir Thomas Beecham zeide niet eerder weer te komen voordat het plan was uitgevoerd der werkbanken onderhield prinses Beatrix zich enkele ogenblikken met de derdejaarsleerling C. P. J van de Velde. Tenslotte bezichtigde 'men de tentoongestelde werkstukken, die in het afgelopen seizoen door de leerlin gen werden vervaardigd als examen werk. Ontvangst. Tenslotte was er een ontvangst in een daartoe ingerichte lasloods op het Eiland. Tydens deze ontvangst werd het woord gevoerd door de heer Hup kes, minister Staf en de Commissaris der Koningin in Limburg, dr F. J. M. A. Houben. De heer Hupkes herinerde aan de oude betrekkingen tussen de Schelde en de Marine. De „Limburg" is reeds het 52e schip, dat op de hellingen van de maatschappij voor de Konink lijke Marine wordt gebouwd, zo zei hij en hij herinnerde voorts aan de sa menwerking, die sinds 1934 bestaat tussen vooraanstaande scheepswer ven en fabrieken met betrekking tot de bouw van groot marine-materieel. „Met vérziende blik hebben de toen verantwoordelijke ministers en hoge officieren van de Koninklijke Mari ne, alsmede de toenmalige leiders der betrokken industrieën ingezien, dat door eerlijke en hechte samenwerking grote dingen tot stand gebracht kun nen worden. De uitmuntende naam, die de schepen van de Koninklijke Marine over de gehele wereld genie ten, is één van de resultaten van de ze samenwerking". De heer Hupkes toonde zich zeer dankbaar, dat prinses Beatrix de te waterlating had willen verrichten. Reeds driemaal werden door „de Schelde" gebouwde schepen door een lid van het vorstelijk huis te water gelaten. Tenslotte verzocht de heer Hupkes de prinses om traditiege trouw een heildronk te willen uit brengen op de behouden vaart van de „Limburg" en haar bemanning. En opnieuw klonk de jonge stem van de prinses, ook nu zonder schroom en byzonder duidelijk: „Ik verzoek U allen met mij te willen drinken op de „Limburg" en haar bemanning". En nadat allen het glas hadden geheven: „Op de Limburg...,,,", De minister van oorlog en van mari ne, ir. C. Staf, was de volgende spre ker. Hij gewaagde van een „feest in Vlissingen en feest op de Schelde". Hij wenste „de Schelde" geluk met de vlotte tewaterlating en met het voortreffelijke werk, dat hier werd getoond. Dat deze onderzeebootja gers de namen van Nederlandse pro vincies dragen achtte de minister juist en hij zag daarin een bewijs daarvoor, dat de Koninklijke Marine wordt gedragen door het gehele Ne- landse volk. De Commissaris der Koningin in Limburg, dr. Houben, hoopte, dat de naam van deze nieuwe onderzeeboot jager een aansporing zou betekenen voor de Limburgse jeugd de weg naar en de liefde voor de zee te winnen. „Wij mogen ons de titel „zeeva rend gewest" niet toemeten", aldus de Commissaris, „maar toch zal Lim burg niet alleen binnengaats, maar ook buitengaats zijn beste zonen wil len afstaan". En dr. Houben besloot: ,Moge de Limburgse geest uit .ge loof en verleden kracht putten voor trouw aan het vaderland en Oranje het te water gelaten schip veilig doen koersen en behouden in de haven te rugbrengen". Na de toespraken gebruikten de ge nodigden de lunch totdat omstreeks twee uur de hoge gasten zich naar het hoofdgebouw van „De Schelde" be gaven. In de directiekamer werd tenslotte afscheid genomen. Van de heer Hup kes ontving de prinses het bijltje, waar- Drie gasten van het filmfestival te Venetië maken op deze foto een gon delvaart door een van de grachten van Venetië. Het zijn van links naar rechts de Britse actrice Mary UreEdmund Purdom en de filmster Linda Chris tian uit Hollyivood, die pas zijn ge arriveerd voor het zestiende filmfesti val. mede zij de laatste beletselen had weggenomen, maarnaar oud ge bruik moest de prinses er voor beta len. Zij leende één cent van een lid van de hofhouding en overhandigde dit muntstuk aan de heer Hupkes, waar mee de koop gesloten was Tenslot te werd nog het gastenboek van de maatschappij getekend. Tot dusver had „De Schelde" een dergelijk docu ment niet bezeten, maar ter gelegen heid van het vorstelijk bezoek was er een aangeschaft en prinses en prins waren de eersten, die er hun naam in zetten. Per auto gingen de hoge gasten ten slotte naar Woensdrecht, vanwaar zij per vliegtuig de thuisreis aanvaard den. Tijdens de tocht van prinses Beatrix en prins Bernhard naar en van Zee land werd de stoet begeleid door de rijkspolitie onder commando van ma joor W. H. van Ballegoijen de Jong. De Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, had de vorstelijke gasten op het vlieg veld Woensdrecht begroet en de bur gemeester van Vlissingen mr. B. Kolff, bij de grens van zijn gemeente. Een ere-escorte van de Koninklijke Mare chaussee zorgde met de Vlissingse po litie voor begeleiding van de stoet in Vlissingen. Vermindering militaire diensttijd in België De partijraad van de Belgische ka tholieke Volkspartij heeft zich tijdens een in het het afgelopen weekeinde gehouden bijeenkomst o.a. bezigge houden met het vraagstuk van de mi litaire verplichtingen van België. In een na afloop uitgegeven com muniqué wordt verklaard, dat een verzoek tot de regering zal worden gericht om na te gaan in hoeverre de militaire lasten van België, als ge volg van de ingetreden ontspanning op internationaal gebied, kunnen blad „La Libre Belgique" zou de par tijraad van de C.V.P. in het bijzonder van oordeel zijn dat de duur van de militaire dienstplicht aanzienlijk kan worden verminderd. Andere bladen maken er melding van dat men van R.K. zijde deze dienstplicht vermin derd wenst te zien van 18 tot 12 maanden. Zoals bekend verlaagde de huidige socialistische-liberale rege ring toen zij aan het bewind kwam de duur van de militaire dienst van 21 tot 18 maanden, waarmee zij een verkiezingsbelofte nakwam. Plan voor Rotterdamse manif estatie in 1960 Nu de nationale tentoonstelling E 55 met groot succes is beëindigd heeft het comité Rotterdam 1955, dat het plan hiervoor vijf jaar geleden heeft gemaakt, zijn werk voltooid. Het heeft met instemming van het ge meentebestuur besloten een nieuwe taak op zich te nemen, en onder de naam corité R'dam 1960 zijn werk zaamheden voort te zetten, waar bij ook in overweging zal worden ge nomen de mogelijkheid om in 1960 andermaal een speciaal evenement te organiseren, dat, zonder dat het een tentoonstelling behoeft te zijn, als een voortzetting kan worden be schouwd van de traditie, die door de manifestaties 1950 en '55 is gescha pen. Rekening mag worden gehouden met de mogelijkheid, dat in de a.s. vrjf jaar het herstel en de uitbreiding van de stad zo ver gevorderd zullen zijn, dat er in 1960 aanleiding zal zijn te herdenken hetgeen in 15 jaar herstel en vernieuwing in stad en haven is tot stand gebracht, aldus deelde het comité meae„ De onderscheidingsvlag voor H.K.H. prinses Beatrix werd gisteren voor het eerst gebruikt tijdens haar be zoek aan VlissingenHet is een oran je vlagdriehoekig afgesneden over 1/3 van de lengte van de vlag. De vlag is in vier vakken verdeeld door een staand vier-armig Jcruis van Nas- saus blauwin het midden van het kruis een medaillon van oranje kleur, waarin het koninklijk wapen. Het bo venste vak toont een jachthoorn en het onderste vak het wapen van Lippe. Sultan Ben Arafa wil niet aftreden Sultan Moelai Ben Arafa heeft Maandag tijdens een „lang en vriend schappelijk gesprek met generaal Boyer de Latour, de Franse resident- generaal, met nadruk gewezen op de „hemelse aard van zijn zending" en verklaard, dat hij verplicht is, op zijn post te blijven tot God hem terug roept", aldus is in een officiële be kendmaking in Rabat bekendge maakt. Generaal de Latour had zich Maan dagmiddag op verzoek van de sultan naar het paleis begeven, omdat de sultan de nadruk wilde leggen op zijn verlangen een nauw contact met de resident-generaal te onderhouden, teneinde „zo dikwijls als mogelijk is de toestand zoals deze zich ontwik kelt, te bespreken", aldus het com muniqué. Indus doorbreekt dijken Tengevolge van zware regens in YVest-Pakistan staan grote katoen- gebieden onder water. De weg van Karatsji naar Lahore, de enige die de hoofdstad met de Noordelijke pro vincies verbindt, is onbruikbaar. Een twaalftal dorpen staat blank. Door enige breuken in de dijken stroomt het water van de Indus over het land. Uit Hyderabad (ten Noord- Oosten van Karatsji) zijn 500 veroor deelden onder politiegeleide naar het stadje Matiari, met een inwonertal van 15000, gezonden in een poging om deze plaats voor vernieling te. spa ren. Matiari ligt ongeveer 25 kilo meter ten Noorden van Hyderabad. DE SCHAT IN DE „RENATE LEONHARDT" Zaterdag is een nieuwe schrede gezet op het doornige pad naar de schat van de Rétiate Leonhardt". Wij troffen in Den Helder een gezelschap aan onder leiding van de voorzitter van de vereniging „Renate Leonhardt", de heer P. Visser, zojuist teruggekeerd met de „HD 47" van een bezoek aan de plaats waar het wrak ligt. Zoals men weet, is daar verleden week een boei uitgezet. Van de heer Visser vernamen wij, dat de tocht van Zaterdag twee sappige vruchten zou hebben opgeleverd: „Ik weet zeker, dat het wrak ligt, waar ik het van meet af aan wist, en ik weet nu ook zeker, dat er veel goud is!" Het bleek ons, dat de leider van deze opzienbarende expeditie, de heer Visser, nog Zaterdagmorgen even heeft getwijfeld inzake de ligging van het wrak. Wij kunnen ons dat voor stellen, omdat officiële kaarten inza ke de „Renate Leonhardt" een andere plaats aanwijzen dan de plek, waar op het gezelschap Zaterdag heeft ge peild. Volgens anderen toeft op het punt van de heer Visser wel een wrak, maar niet dat van de „Renate". De voorzitter van de bergingsver eniging laat zich evenwel niet van zijn stuk brengen. Al omstreeks 1948 maakte hij een merking en de pei lingen van eergisteren nadden uitge wezen, dat sindsdien in de situatie geen verandering is gekomen. „De afmetingen kloppen ook weer! Het schip ligt NO-ZW". Maar ons zegt dat niets en daarom vragen wij, de positie in graden op te geven. Daar voor voelde hij echter niet. „Ik heb namelijk pas gehoord, dat men in het buitenland geld aan het inzamelen is om ook een poging te wagen het foud van de „Renate Leonhardt" te ergen". Na zoveel voorbereidend werk brengt hij nog veel enthousiasme op, als hy toe is aan de afmetingen van het wrak. Die kloppen. Dat wil zeggen de peilingen met een staaf yzer we zen uit, dat het wrak meer dan zes tig meter lang is. By hoog water ligt het ongeveer twee en twintig meter diep. Byzonder verheugend was voor de heer Visser het resultaat, bereikt door de wichelroedeloper, de heer W. Hulsegge uit Deventer, die de tocht met de „HD 47" eveneens meemaak te. Van de heer Hulsegge is onder andere bekend, dat hij enige tijd na de oorlog onder de spoordijk by Zwol le een drietal bommen opspoorde. Nu, Het Wereldgebeuren Gaza: gevaar voor de vrede Volgens de laatste berichten zijn zowel Egypte als Israël bereid het zoveelste beroep van de V. N.-bemiddelaar, generaal Burns, op te volgen om nu eindelyk eens het Pale stijnse bestand niet alleen maar een schijnovereenkomst te doen zijn. Mis schien heeft het voornemen van de feneraal om de zaak in arren moede an maar voor de Veiligheidsraad te brengen, gunstig gewerkt en mag men nopen, dat de talrijke incidenten met doden en gewonden tot het verleden behoren. Maar anderzijds is en blijft Gaza een gevaar voor de vre de, zolang niet de publieke opinie in béide landen hiervoor besef toont. Sinds drie jaar wordt Egypte gere geerd door een groep van militairen, die dus als technici on de hoogte moe ten zijn van de risico s welke een oor log met Israël met zich brengt, zoals trouwens ook al gebleken is uit de eerste Palestijnse oorlog. Het is een feit, dat Israël een strijdmacht in het veld zou kun nen brengen, die verre superieur zou zijn aan het Egyptische leger of een combinatie van Arabische staten. Sinds 1948 heeft het een leger van 150.000 man onder de wapenen, dat zeer goed getraind en uitstekend be wapend is. Dank zij een svsteem van reservisten, zoals Zwitserland dit kent. zou het bovendien binnen enkele uren na het uitbreken van een wer kelijke oorlog nog eens 250.000 man op de been kunnen brengen. Dit gehe- le leger is gelijk aan de gecombineer de strijdkrachten van alle Arabische landen met inbegrip van het feodale Yemen en Saoedi-Arabië. Wat de kwaliteit betreft is er aan Israëlische kant in alle opzichten een suprematie terwyl men bovendien het voordeel heeft korte verbindingen en een een heid in commando. Lijkt dus de uitslag van een der gelijk openlijk treffen niet twij felachtig, de consequenties van een en ander zouden veel erger zijn. De politieke gevolgen wegen minstens zo zwaar. In Egypte doet de regering haar best om de oppositie te muilkor ven door op dreigende toon te spre ken over Israël en de wensen van Tel Aviv. Maar die toon en houding zijn niet geheel in overeenstemming met een werkelijke waardering van de si tuatie. In Israël zelf ligt de situatie veel ernstiger, hetgeen blijkt uit de enthousiaste wijze, waarop de publie ke opinie daar reageerde op de straf expeditie naar Chan Joenis. waarvan het doel toch beperkt was. De laatste verkiezingen hebben een parlement opgeleverd, dat welhaast onregeer baar is voor Ben Goerion, indien hij niet een krachtiger houding aanneemt tegenover de Arabische staten. Slaagt hij er niet in de Israëlische openbare mening in toom te houden, dan kon den de ultra-nationalisten wel eens hun kans schoon zien, met alle gevol gen'van dien. zorg zien naar deze gespannen situatie, naar het kruitvat Gaza. In groter internationaal verband bezien kan alleen de Sowjet-Unie voordeel hebben van een oorlog in het Midden- Oosten. Er zijn sinds twee jaar door de Westelijken met succes pogingen ondernomen om een verbetering in de algehele sfeer te bewerkstelligen. Mossadeq is verdwenen, de Perzische olie is weer beschikbaar voor de we reldmarkt. het Suezkanaal-zóne-con- flict tussen Engeland en Egypte werd naar genoegen van beide partijen ge regeld. Pakistan en Irak znn met Turkije in eeri gemeenschappelijk ver dedigingsverdrag verbonden. Johnson, de bijzondere afgevaar digde van Eisenhower, was er in Cai ro in geslaagd, het irrigatie-plan van de Jordaan te aanvaarden, maar de incidenten van Gaza dreigen nu al de ze resultaten teniet te doen. Vaststaat, dat men er thans niet meer uitkomt met verzekeringen van goéde wil om de vrede te bewaren en incidenten te voorkomen. In 1950 was een gemeenschappelij ke verklaring van de V.S., Groof-Brit- tannië en Frankrijk, waarin gezamen lijk stelling werd genomen, voldoen de. Men kan de vraag stellen, waar om deze drie juist in het huidige sta dium niet gezamenlijk op dezelfde wijze het probleem-Gaza aan de orde stellen en dat op een bondiger en meer afdoende wijze, dan de poging van minister Dulles om door tijdwinst cn dollars dit conflict uit ue wereld te helpen. Het aantal werklozen in de Ver enigde Staten is van Juli op Augus tus met ongeveer 250.000 gedaald tot 2.471.000, zo maakt het Amerikaans departement van arbeid bekend. Er waren in Augustus 65.500.000 Amerikanen in het productie-proces aan boord van de Heldcrse kotter, ingeschakeld. viel hy voorover; zo sterk was de j kracht van het goud (een flinke hoe veelheid), dat hij „zeker in het wrak van de „Renate" aanwezig weet". De heer Hulsegge verklaarde zelf dat hij op zijn knieën werd getrokken". Hij gaf ons de verzekering, dat goud hem dat koopje had geleverd. Geen koper, geen ijzer, maar goud! In 1948 heeft de heer Visser ge werkt met de wichelroedeloper Ver loop uit Groenekan. Deze kon geen reacties waarnemen als hijzelf op ijzer stond Dit heeft de heer Visser in zijn oren geknoopt en van daar dat zijn werkput van een hou ten bodem ïs voorzien. De heer Hul segge daarentegen zegt: „Mij maakt het niet uit, staal of hout" en dat heeft hij dan Zaterdag op de kotter bewezen. „Kijk, zei de heer Visser ons, „die houten bodem is goed, maar als ik geweten had wat ik nu weet, dan had ik een plaat op de put ge daan. Dat was wel zo gemakkelijk geweest". Met frisse moed bezield gaat de vereniging „Renate Leonhardt" ver der. De heer Visser zegt: „Hier ligt het wrak!", de heer Hulsegge: „En er ligt een massa goud!" Toen we hem vroegen of het geen koper kan zijn of iets anders, was zijn antwoord: „Nee, ik zou het gevoeld hebben". En iemand zei: „Gesteld nu, dat er iemand ligt. met een gouden ring!", maar de heer Hulsegge hield voet bij stuk: „Een ringetjeIk werd op m'n knieën getrokken! Nee, het goud ligt er". Binnenkort hoopt men de werkput naar zyn plaats van bestem ming te brengen. September op het goede pad (Van onze weerkundige medewerker) September heeft de,eerste da gen van deze maand de depres sies nog van het lijf weten te houden, maar het regenfront, dat gistermiddag van Enge land de Noordzee overstak, kon zij niet beletten ons land met regen te passeren. Wij hebben anders niet te klagen. Ook gis teren werd nog weer een tem peratuur van 22 graden Celsius gemeten, welke ook in Zeeland voor September nog iets boven normaal ligt. De depressies bo ven het Noordelijk deel van de Oceaan vertonen een vrij grote activiteit. Rond IJsland komen stormachtige winden voor, maar onze omgeving krijgt alleen de zwakke storingsfronten, welke het weer een enigszins wissel vallig karakter geven. -De aan gevoerde lucht is nog vrij zacht, zodat de temperatuur iets boven normaal zal blijven. September heeft ons de laatste twee jaar met regen en kou erg teleurge steld. maar zoals het er, ook op iets langere termijn bezien, naar uitziet kan het een mooie maand worden. Af en toe enige regen, liefst 's nachts kan hele maal geen kwaad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 5