KAPPIE EN DE OERMUZIEK KERKWERVE, EEN NIEUW DORP OP SCHOUWEN-DÜIVELAND WALCHEREN MARKTBERICHTEN Plaatst uw familie berichten in de P.Z.C. DINSDAG 6 SEPTEMBER 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 HERSTEL EN VERNIEUWING Vele wensen werden dit jaarvervuld „Wat in zichzelf verdeeld is, zal niet bestaan". Deze spreuk, op verzoek van de raadsleden te. Kerkwerve boven de ingang van de vergaderzaal in vergulde letters voor ieder duidelijk leesbaar aangebracht, is voor het stille, opzij van de hoofdweg gelegen Schouwse dorpje, geen frase gebleken. De bezoeker, die vanuit Zierikzee zijn weg naar de Westhoek zoekt over de slingerende weg via Kerkwerve, staat verbaasd, midden tussen het vrij eentonige landschap van nog niet geheel ontzilt bouwland, een dorp te vin den, waar men zich door bestrating en brede trottoirs, in een provinciestad waant. De eensgezindheid, waartoe bij elke raadszitting het gemeente bestuur opgeroepen wordt, heeft voor deze gemeenschap heilzame gevolgen gehad; een nieuw dorp verrees! Rond de oude ring werd na de ramp een nieuw centrum gebouwd toe passelijk de Vloedstraat genoemd waar thans veertig woningen, een wijkgebouw. en een school verrijzen. Wanneer volgend jaar het wederop- bouwplan zal zijn voltooid, is het ge meentebestuur van Kerkwerve tevre den, maar nog niet voldaan. Daar voor wonen er nog te veel Kerkwer- vers in de evacuatiegemeente Noord- gouwe. De gemeente maakt nu reeds plannen meer woningen aan te vra- gen, zodat het tweede wederopbouw- plan aan alle redelijke verlangens kan voldoen. Bestrating en riolering waren hier na de ramp het eerst op Schouwen Duiveland voltooid. De houten elec- triciteitspalen zijn verwijderd en de moderne lichtmasten geven nu het dorp een ander aanzien. Burgemees ter S. Franeke, die, zonder de grote klok te luiden, de stuwende kracht bij de herbouw is, heeft veel lof voor het P.Z.E.M.-personeel, dat de straat verlichting binnen de afgesproken tijdslimiet Maar had. Overigens zal het jaar 1955 voor Kerkwerve de vervulling brengen van veel wensen. Nog dit najaar zal er met de aanleg van een sportterrein begonnen worden, hetgeen voor de korfballers kampioen in hun afdeling wel een grote aanwinst zal betekenen. De scholen kunnen vanzelfspre kend ook van het terrein profite ren, zodat het gemis aan een gym- nastieMokaal gedeeltelijk opgehe ven wordt. De nieuw te bouwen Christelijke school in de Beatrix- straat en de te bouwen openbare school zullen de tegenwoordige oude afgekeurde gebouwen ver vangen. Ook voor de Meuterschool is een plan gemaakt, mogelijk door de toezegging van de Franse stad Bordeaux. Wanneer de minister nu maar de vereiste urgentieverkla- ring geven wil. Plannen zijn, er ook voor een Chris telijk Gereformeerde kerk, waarvan de leden tot nu toe in de houten nood kerk te Noordgouwe of in Zierikzee ter kerke gaan. Met de bouw van het wijkgebouw wordt begin September een aanvang gemaakt Bij de ingang van het dorp wordt een ambtswoning opgetrokken voor het burgemeesters gezin, zodat begin volgend jaar bur gemeester Franeke in het dorp wo nen kan, wat tot dusver geen burge meester deed. Nog maar enkele maanden ig de gemeentesecretarie, tot die tijd in Zierikzee, overge bracht naar Kerkwerve in een ruim en fraai gebouw, met een doelmatig verblijf voor het personeel en een mo derne kluis. Het uiterlijk aanzien van het dorp is niet vergeten. Dit jaar zal met de herbeplanting worden begonnen, waartoe bij de bestrating bepaalde groenstroken reeds zijn uitgespaard. De beplanting geschiedt door de Grontmij. in overleg met Staatsbosbe heer, terwijl men vertrouwen heeft dat de stichting Nieuw Schouwen- Duiveland t.z.t. de toegezegde subsi die zal uitkeren. Het deze zomer geopende vereni gingsgebouw zal 's winters aan ver enigingen onderdak verschaffen; er kunnen lezingen en ontspannings avonden worden belegd, zodat plaat gebrek de „verheffing van de geest" niet kan belemmeren. Het jaar 1956 zal dus voor Kerk werve, dat, zonder een groot aantal slachtoffers, bij de ramp volledig verwoest werd, de afsluiting beteke nen van de herbouw, een feit, dat voor Schouwen-Duiveland van grote bete kenis is en een aansporing kan zijn voor andere gemeenten. Orde van Advocaten houdt haar congres in Zeeland Vergaderingen, ontvangsten en excursies 16 en 17 September Zoals gemeld, zal de Nederlandse Orde van Advocaten deze maand in Zeeland haar jaarlijks congres hou den. Als data zyn vastgesteld Vrij dag 16 cn Zaterdag 17 September. De eerste wordt in Middelburg ver gaderd, tervvy'1 voor de tweede dag enkele excursies op het programma staan. Voor dit congres worden on geveer 300 deelnemers verwacht, die in hotels over geheel Walcheren ver spreid zullen worden gehuisvest. Om 10.15 uur begint op de eerste dag in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal de officiële vergadering. Het voornaamste punt, waarover be raadslaagd zal worden, vermeldt de agenda „De (on)verenigbaarheid van het beroep van advocaat met andere beroepen'. Om 11.45 uur zullen B. en W. de congressisten in het stadhuis ontvangen. Na een koffiemaaltijd wordt de vergadering des middags voortgezet met o.a. een rede van ae deken der orde. Om 17.30 uur worden de deelne mers aan het congres door het pro vinciaal bestuur ontvangen in de Sta tenzaal. Hierna wordt „Miniatuur Walcheren" bezocht, waar de Middel burgse balie als gastheer optreedt. De dag wordt in het Vlissingse ,.F tannia besloten met een maalt waarna een gezellige avond volgt, met onder meer een concert. De 2e dag begint om 9.30 uur met een korte hustrip over Walcheren. Om 10.45 uur wordt daarop uit Vlis- singen vertrokken voor een tocht met een schip van de Provinciale Stoom bootdiensten over de Westerschelde. Aan boord wordt een lopende maal tijd gebruikt. Omstreeks 14 uur wordt deze excursie beëindigd, waar na de congressisten in Vlissingen uit een gaan. Van onze adverteerders Zaterdagmorgen heeft de fa. L. P. Good aan de Koorkerkstraat 12 te Middelburg haar nieuwe zaak in kou sen en tricotage geopend. Tot dusver was deze reeds lange jaren bestaande firma gevestigd in een pand aan de Gortstraat. De nieuwe vestiging be tekent echter een grote verbetering. Door middel van een verbouwing werd een winkelpand, waarin voor heen een soortgelijke zaak was on dergebracht, voor het nieuwe doel geschikt gemaakt. Bij de ingrijpende modernisering, die tot stand kwam, is men' er in ge slaagd een winkelruimte te scheppen, diè uitstekend voldoet aan de huidige eisen op dit gebied. Het interieur is uiteraard geheel in lichte tinten ge houden en voorzien van goede ver lichting. Op overzichtelijke wijze werd voorts de uitgebreide collectie goede ren ondergebracht. Behalve een ver koopafdeling bevat de zaak ook een afdeling voor de reparatie van sok ken en kousen. Al met al kan gezegd worden, dat de nieuwe zaak een aanwinst bete kent voor het winkelcentrum Lange Delft en omgeving, Op deze ope ningsdag ondervond de eigenaar, de heer J. M. van Luijk, dan ook zeer veel belangstelling, hetgeen zich uitte in druk bezoek en vele bloemstukken. Vlissingen Aanwinsten Openbare Leeszaal Vlissingen. Het boekenbezit van. de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken; Des Cars, Het meisje Chantal; Christie, Moord op de golflinks; Els- schot, Kaas; Gouzenko, De val van 'n reus; Van Havelte, Het begon in een stortbui; Van Hemeldonck, Soet Antwerpen, adieuDe Jonge, De schone ontgoocheling; 1 Maugham, Koek en bier; Dürremnatt, Der Rich ter und sein Henker Massip; La ré- gente; Bühler, Psychologie der pu- bepteitsjaren; Kouwer en Linscho- ten, Inleiding tot de psychologie; Payne, en Bendit, Deze en gene we reld; Gaisseau, Heilig woud; Eske- lund, De nieuwe kleren van de kei zer; Aspecten van het vraagstuk der overbevolking; Franssen, en van Zwynidrecht, Beknopt leerboek dér staatsinrichting van Nederland; Lub- berink, Onze samenleving; de Kra mer, en Klijnen, Elementair recht; Gerrits, Grote Nederlanders bij de opbouw der natuurwetenschappen; Bierhorst, Algemene ziekenverple ging; Van der Velden, Het onder houd van machines en constructie werk; Stants, Dieselmotoren voor au tomobielen; Baay, Hardmetalen ge reedschappen en andere toepassingen van hadmetaalKrause, Galvano- techniek; Paap, De symfonieën van Beethoven; Van Vriesland, Spiegel van de Nederlandse poëzie door alle eeuwen; dl. 3. In de maand Augustus werden uit geleend: 1862 Ned. romans. 165 ro mans in vreemde talen, 720 studieboe ken en 506 jeugdboeken (totaal '3253). De tijdschriften- en kranten zaal werd bezocht door 309 mannen en 55 vrouwen, de jeugdleeszaal door 21 meisjes en 8 jongéns (totaal 393). Nieuw rijwielpad. Het rijwielpad langs het gedeelte VlissingenWest Souburg van de provinciale weg MiddelburgVlis singen is in de afgelopen weken ge heel vernieuwd. Niet alleen is het pad geheel herlegd, maar ook is een aan zienlijke verbreding tot stand geko men over de gehele lengte. Dit "werk dat thans vrijwel gereed is, betekent een grote verbetering op dit traject, dat door een intensief bromfiets- en rijwielverkeer wordt gekenmerkt. Middelburg Samenkomst Leger des Heils Donderdagmorgen .wordt in het ge bouw van het Middelburgse Leger des Heils een bijzondere samenkomst ge houden. Deze bijeenkomst zal worden geleid door een oud-Middelburger, de heer Jac. de Bree, majoor bij het Le ger des Heils. Majoor De Bree werkte jarenlang als zendingsofficier in In donesië en verblijft thans in Neder land. Daumièr-expositie verlengd. De tentoonstelling van- werken van de beroemde 19e eeuwse Franse ca ricaturist, schilder, lithograaf en beeldhouwer Honoré Daumier, die reeds vanaf 2 Juli in de kunstzaal van de boekhandel Van Benthem en Jutting in Middelburg wordt gehou den, mag zich in druk bezoek ver heugen. Reeds ruim 1500 belang stellenden namen er een kijkje. De organisatoren hebben dan ook be sloten de expositie met een week te verlengen. De sluitingsdatum is nu Zaterdag 10 September a.s. Molenwaterconcert Donderdag 8 September a.s. zal het Middelburgs Muziekkorps op het Molenwater van 2022 uur een con cert geven onder leiding van de di rigent, de heer P. de Rooij. Het pro gramma luidt: 1 Marche des petits tambours, Jan Morks: 2 Regina, ou verture, G. Rossini: 3 Petite suite (4 delen)Prélude, Sarabande, Air, Gavotte. A, Kousemaker; 4 Bevrij dingshymne, G. Boedijn; 5 Een volksfeest, F. Jakma; pauze; 6 Le cominois, mats, E. Pellemeule; 7 Estudiantin, Spaanse wals, E. Wald- teufel; 8 Le joyeux paysan, operette fragmenten, L. Fall; 9 Colonel Bo gey on parade, K. J. Alford. „Juliana" maakte mars Zaterdagavond heeft het Tamboers- en Pijpercorps „Juliana" een wande-, ling door de binnenstad van Middel burg gemaakt. Op aanraden van de politie was de aanvankelijk vastge stelde route op het laatste moment nog gewijzigd Thans trok „Juliana" niet over de Markt, omdat daar een evangelisatiebijeenkomst werd gehou den. Hierdoor zijn vele toeschouwers die op en om de Markt en omgeving wachtten op het corps, teleurgesteld. „Juliana" treft echter geen schuld. Het kranige ensemble ondervond ove rigens op zijn mars overal grote be langstelling. Wedvlucht De postdulvenhoudersveréniglng „Zee- landia" in Middelburg hield vanuit Or leans (Fr.) een wedvlucht over een af stand van 420 km. De eerste tien.prezen gingen naar: 1. M. Jaspers; 2, 4, 5, 7 en 8 J. de Buck; 3 en 9 J. P. Davidse, 6 en 10. P. van Sabben. Westkapelle Benoeming. Mejuffrouw A. Meijers te Grijps- kerke is benoemd tot hoofd van de Chr. Kleuterschool te Westkapelle. RAAD BIGGEKERKE: Éénrichtingsverkeer op Kerkplein Dezer dagen kwam de gemeente raad van Biggekerkc in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester J. L. Dregmans. Een verzoek van het Humanistisch Thuis front om subsidie-verlening, werd door de raad niet ingewilligd. Ook werd een verzoek van de muziek organisatie voor fanfare- en harmo niekorpsen om subsidie afgewezen. De raad ging accoord met een voor stel tot wijziging van de verkeers regeling op het kerkplein. Op dit plein zal in de toekomst alleen één richtingsverkeer zijn. Gewijzigd werd de legesverorde ning in verband met de invoering van een nieuwe jachtwet. Ook het ambte narenreglement onderging enige wij ziging. Het koninklijk besluit inza ke garantie-uitkering kindertoeslag raadsbesluit van 24 Julien en en werd van toepassing verklaard op de ambtenaren^ Besloten werd het raadsbesluit van 24 Juli 1954, waarbij de herbouwplicht van de heer Wege- ling werd' overgenomen, in te trek ken. De raad keurde goed de voorge stelde wijzigingen in het ontwerp statuten van de stichting tot oprich ting van de beschuttende werk plaatsen op Walcheren. Verder werd goedgekeurd de verpachting van gronden, deel uitmakende van de voormalige trambaan, in herverka- velingsverband toegewezen. De le den van de commissie ingevolge de Woonruimtewet werden allen her benoemd. Aangenomen werd een verhoging van het voorschot ten behoeve van het handwerkonderwijs op de plaatse lijke scholen. De verordening gelden de de bezoldiging van het gemeente- personeel werd gewijzigd. De pen sioengrondslag van de gemeente geneesheer werd vastgeseld op een bedrag van 135.-. De gemeente begroting van 195r onderging een wijziging. Een ontwerp gemeente begroting 1956 werdaangeboden. Tijdens de rondvraag werd ge vraagd of bij de-restauratie van de kerk en de toren, tevens verlichting voor de torenklok aangebracht zou kunnen worden. De voorzitter deel de mee, dat B. en W. dit reeds over wogen. Aagtekerke Collecte In Aagtekerke bracht de straatcollecte .ten bate van het Wilheiminafonds 61 op. Koudekerke Zuster Koster nam afscheid van Groene Kruis. Dezer dagen kwam het bestuur van de Groene Kruisvereniging te Koudekerke in het gemeentehuis bij een onder voorzitterschap van de heer J. L. Dregmans, die mededeelde, dat de nieuw benoemde zuster per 1 October 1955 in functie hoopt te treden. Het magazijn wordt onderge bracht teh huize van mevr. P. L. Maasdo Lange, Korteweegje 2. Deze bijeenkomst was in het bij zonder belegd, om afscheid te nemen van zuster M. J. Koster. In hartelijke woorden richtte de voorzitter zich daarna tot de vertrekkende zuster, dankte haar voor al hetgeen zij in het belang van de zieken heeft verricht gedurende haar verblijf in deze ge meente vanaf 1941 en wenste haar geluk met haar voorgenomen huwe lijk. Vervolgens reikte hij haar een aandenken uit. Zuster Koster dankte voor de gesproken woorden en ver klaarde, dat zij altijd met genoegen haar werk heeft verricht. Na het officiële gedeelte bleef m.en nog enige tijd gezellig bijeen. Sint Laurens Benoeming. Met ingang van 5 September is be noemd tot leerling-ambtenaar ter ge meente-secretarie van- St. Laurens, de heer A. van de Dool uit. Middel burg. Wethouder P. Boon Sr zal zijn ontslag nemen. Tijdens een vergadering van het college van B. en W. van St. Lau rens heeft wethouder P. Boon Sr. meegedeeld, dat hij het voornemen heeft met ingang van 1 Januari '56 ontslag te nemen als wethouder en raadslid. De heer Boon, die in November a.s. 75 jaar zal worden, is sedert Sep tember 1919 onafgebroken raadslid voor de A.R.-partij. Vanaf 1930 be kleedt hij het wethouderschap. Zijn opvolger op de A.R.-lijst is de heer Simonse Lzn. 'i September. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 4.51 5.21 5.59 6.17 2.24 2.39 2.51 1.63 1.86 17.( 17.40 18.14 18.32 18.51 2.24 2.39 2.49 1.56 1.77 11.13 11.41. 0.09 U.—N.A.P. 23.50 2.04 2.48 1.36 1.64 38. Langzaam stoomde de Kraak de grot binnen. Het was daarbinnen niet zo duister, als Kappie had ver wacht, want van de zolde ring hingen talrijke druip stenen, die het weinige licht, dat door de opening naar binnen kwam, naar alle richtingen weerkaatsten. „Hm. ik ben benieuwd, wat die doodskop op mijn kaart betekende!" mompel de Kappie. „Hier is niets le vensgevaarlijks!" „Er komt allemaal ellen de en narigheid!" bromde de Maat zorgelijk. „Ik voel het aan mijn eksterogen ze jeuken! Ik voorzie, dat. „Maat, zever nietl" riep Kappie. „Je maakt me ja nog zeeziek met dat geleu ter! Ga liever eens beneden kijken, of er niets in het water zit. waar we tegen op kunnen varen. Onder zeese druipstenen en zol" Mompelend daalde de Maat het trapje van de stuurhut af. „En tóch ls hier een levensgevaarlijks Iets Ik voel hetl" zei hij te- gen zichzelf, en boog zich overboord, om in het wa ter te kunnen kijken. Toen werd hij plotseling bleek van schrik. „H-helpl" schreeuwde hij hees, „Een Ietsll L-levensgevaarlijkl Help lil AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 5 Sept. Kleiaardappelen. 35 mm op waarts. Eigenheimers 9-10. Bintjes 9.50-10 Koopmansblauwe 10. Bintjes - van de kleigrond - voor ex port. 35 mm opwaarts 11.50. Zandaaraappelen. Voran 7.50. Bintjes 7.50. Voeraardappelen 2.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consump- tieaardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM 5 Sept. Aanvoer intotaal 1986. Vette koeien en ossen 1265. Varkens 721. Prijs in cent per kg: Vette koeien le kw. 260-274 2e Kw. 246- 260. 3e kw. 214-230 Varkens (lev. gewicht) 178, 176, 174. Overzicht: Vette koeien aanvoer ruimer, handel goed, prijzen vaster, enkele pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer korter, han del vlug, prijzen hoger, zware van 1.70 tot 1.72. Burgerlijke Stand. DOMBURG Bevallen: W. S. Bimmpl—Rotte, d.; L. F. Minderhoud—Visser, z. Ondertrouwd: B. Lourens, .23 j. en H. Joosse, 21 j. Getroüwd: A. Maljaars, 39 j. en N. v. d. Meulen, 29 j. Overleden: E. de Korte, 71 J. KOUDEKERKE Getrouwd: C. A. J. Tamaëla, 27 j. en M. M. Matulessij, 23 j.' J. Hoogedeure, 23.j. en C. A. Luteyn, 20 j.; H. Joosse, 23 j. en S. K. Verstraate, 21- j. 3. Verstraate, 23 j. en A. Berendsen, 22 j. Overleden: P. M. Vaane. 89 j., wedn. van A. v. d. Have; J. Edens, 76 j„ wed. van J. Bos; C.v. Wijck, 64 j. Officiële publicaties GEMEENTE VLISSINGEN De Burgemeester van viissingen brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 7 September 1955, des namiddags te 5.30 uur, een openbare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden. Vlissingen, 5 September 1955. HINDERWET B. en W. van Vlissingen; Gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 30 Augus tus 1955 aan J. Verhage te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het uitbreiden van de brood- en banketbakkerij door het plaatsen van een stalen heetwateroven en 3 electromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 4',2 pk. in de percelen, kadas traal bekend gemeente Vlissingen, sectie E-, No. 319286, plaatselijk gemerkt St. Jacobsslraat 5 en Vxouwestraat 8. Vlissingen, 2 September 1955. Raad vergadert Donderdagavond om 7.30 uur zal de raad der gemeente St. Laurens in vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.a.: voorstellen inza ke verzoeken om premie tot woning verbetering; het plaatsen van weg wijzers; het aankopen van een gras maaier met motor en wijziging van de gemeentebegroting 1955. Ritthem Feestavond en concert. Zaterdagavond hield het jubilerend O.N.D.A. te Ritthem zijn laatste feestavond met een concert, waarna de gemengde zangvereniging U.D.I. uit Souburg verschillende liederen ten gehore bracht. Er was ook deze avond weer grote belangstelling. Met grote aandacht werd naar muziek en zang geluisterd. Na afloop werd dit jubileumfeest besloten met een muzi kale rondwandeling. Veere Bouw van brandweergarage en woningen wordt gegund Maandagavond kwam de raad van de gemeente Veere in spoedeisende ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael. Een voorstel om, na ver kregen goedkeuring van G.S. en het Rijk, de bouw van twee woningwet woningen en een brandweergarage te gunnen aan de laagste inschrijver, de firma Van Doorn te St. Laurens, werd aangenomen. Eveneens werd aangeno men de wijziging van tie begroting van inkomsten en uitgaven van de ge meente Veere voor het dienstjaar 1955. GRAANBEURS ROTTERDAM 5 Sept. Binnenlandse granen of ficieuze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam. Rodo tarwe, op vochtcondlUe 25.70. Voe- dergrancn - zeer klam. Zomergerst. naar kwal. 21-25. Haver, naar kwal. 21-22.50. Rogge, doorsneekwal. ca. 18. Peulvruchten - kalm. Groene erwten, ca; 42. Schokkers ca. 51. VEILING MIDDELBURG 5 Sept. Appelen Manks Codlln I 21—24, II 18—20. K 17—21. James Grieve I 27— 45. K 15-37. Zigeunerin A 36—37, B 30—32, I 32—38, II 22—30. K 17—37 Peren: Clapps Favourite A 4356, 3 40—41, C 36, I 32—40, II 29—35, K 22—39. Précose de Trévoux I 27—36, II 20—31, K 22—32. Pruimen: Reine Vlet, 1 37—66, H 36—56. Czarpruim I 46, II 30. Washington I 50— 51, II 39—47. R. Cl. d' Althan I 67—79. II 32—58. Dubb. Boerenwitte i 57—63, U 29 —53. R. Cl. Verte I 68. II 46. Belle de Lou- valn I 60-67. II 32—49. Tomaten A 20-29. B 20—29, C 20—22. Netmeloenen 25—70.6 Ananas- en sui kermei. 36—90. Frankenthalers I 106—116. II 80—112. Bramen per doos 17—38, per kg 60—65. Perziken p. st. 3—32. Aardappelen: Koopm. BI. grote 910, BI. Eigenh. bonken 9. grote 7—10. Bintjes bonken 11.50—12.60. grote 7—11.10. Aan voer aardappelen 20.000 kg. Groenten: bloemkool A 33—58. B 3139, C 14. sla per stuk' A 4—16, B 3—12, kom kommers A 1424, B 1524, C 1219, sav. kool 12—19. rode kool 4—14. prei 27—33, dubb. princ. 23—73, snijbonen 23—62, pos telein 1510, andijvie 6—29, bospeen 15 31, waspeen 18—22, boskroten 3—12, kro ten per kg 3—10. Augurken A 50—70, B 22—53, C 11—29, D 15—18. VISMIJN VEERE 5 Sept. Export garnalen, aanvoer 4132, prijs per kg 1.03—1.91. Schar 44. 53. Bot 101, 40—52. Middel tong 157, 157—257. Rog 113, 18—30. Waar zijn onze schepen? Aagtcdijk 5 te Djeddah. Alphacca 4 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alchlba 3 v. Hamburg n. Baltimore. Appingedijk 5 te Curagao. Arendskerk 4 v. Marseille n Cadiz. Annenkerk 5 te Manilla. Ena 4 te Recife. Esso - Amsterdam 3 v. Antwerpen n. Sidon. Gouwe 4 v. Dakar n. R'dam. Kota Gede 4 te Bombay. Kieldrecht 4 Genua. Loppersum 4 v, Port Talbot n. Almerla. Lissekerk 4 v. Port-SaicJ n. Genua. Maas 4 te R'dam. Macoma 4 v. Curasao n. Casablanca. Noordam 3 v. R'dam n. New York. J. v. Oldenbarnevelt 3 te R'dam. Schouten 4 p. Sabang n. Singapore. Statue of Liberty 4 te Port Said. Stad Leiden 4 p. Finisterre n. Letxoes. Willemstad 2 te La Guaira. Westland 4 te Buenos Aires. Wonosobo 4 v. New- York n. Beyrouth. Zeeland 5 te R'dam. Nagekomen advertenties Ver. v. Instrumentale Muziek Middelburg Directeur Henk Stam. Aanvang der repetities Dinsdag 6 September. Heden overleed, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster TEÜNTJE BAAK, in de ouderdom 'van 81 jaar. Tilburg: Wed. D. VAN BEL- ZEN—VAN BELZEN en Kinderen. Arnemuiden: J. VAN BELZEN T. VAN BELZEN— DE NOOIJEK Familie BAAK. Arnemuiden, Westdijkstraat 22. 4 September 1955. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 7 September des middags 12 uur. Enige en algemene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid zijn heden tengevolge van een noodlottig ongeval, voorzien van het H. Oliesel van ons heengegaan, onze lieve Zoon, Zwager en Oom, ALEXANDER KAKEL ZWEEDE, oud 52 jaar. Ir. Rijkstuinbouwconsulent, Directeur van het Instituut tot Be waring en Verwerking van Tuin bouwproducten. en zjjn Echtgenote, onze lieve Dochter. Zuster, Be huwdzuster en Tante, HENDKINA CATHRINA MUNTJE WERF, oud 44 jaar. Fam. ZWEEDE, Fam. MUNTJEVVERF. Wageningen, 4 September 1955. Diedenweg 13. Correspondentieadres: Generaal Foulkesweg 20. Geen bezoek. Geen toespraken. Rozenkransgebed 's avonds 7 uur ifi de R.K Kerk, Bergstraat. De H.H. Uitvaartdiensten zulle», aan God worden opgedragen in de Paroehieke» van de H. Johannes de Doper, Bergstraat, op Don- derdag 8 September a.s. Te 8.30 uur de gelezen H Mis en om 10 uur de Gezongen H. Mis van Re quiem, waarna de begrafenis vanuit de Kerk op de R.K. Begraafplaats te Wageningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3