ADHAESIE SCHRIJVEN HULST OVER VASTE OEVERVERBINDING WALCHEREN MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 GEMEENTERAAD AXEL Gemeente bouwt acht autoboxen Dinsdag; kwam de raad der ge meente Axel, onder voorzitterschap van burgemeester P. L. D. J. van Oeveren, in openbare vergadering bijeen. 3Iet algemene stemmen werd besloten om adhaesie te betuigen aan het schrijven van het gemeentebe stuur van Hulst aan het Ministerie van Verkeer en Waterstaat tot ver krijging van een vaste oeververbin ding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland. In de Oudewijk werden de perce len 2, 4, 6, 8, 14, 40, 42, 48, 65, en 73 en in de Weststraat werd perceel 67 aangekocht ten behoeve van het saneringsplan, in totaal tot een be drag van 25.000. In de Stationsstraat werd een strook grond aangekocht voor de aanleg van een trottoir. Besloten werd tot het instellen van een koop avond voor de sigarenhandelaars op Vrijdagavond. Op deze avonden zullen behou dens toestemming van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen de win kels tot 21 uur geopend mogen blij ven. De Chr. nationale school ontving 343,80 voor de aanschaf van leer middelen en de Chr. U.L.O.-school 86 voor aanschaf leermiddelen voor het vak handelskennis. De exploita tie-vergoedingen voor 'de bijzondere scholen voor 1954 werden als volgt vastgesteld: Chr. nationale school 12.696,62, Ger. lagere school Zou- tespui 2.195.11, Rooms-Katholieke lagere school 8.107,24 en Chr. U.L. O.-school 5.458,10. De bedragen voor vakonderwijs over 1954 werden als volgt bepaald: Chr. Nat. school 1256,13, R.K. lagere school 468,49 en de Chr, U.L.O.-school 2.796.98. Op voorstel van de rijksgebou wendienst werd besloten tot de bouw en exploitatie van een acht tal autoboxen ten behoeve van de Koene sprong van ladder De 33-jarige schilder S. van der P., die maar liever het zekere voor het onzekere nam, heeft Maandagmiddag in de Middelburgse Segeerstraat een sprong van een zestal meters hoogte gemaakt vanaf de ladder, waarop hij aan het werk was. Het resultaat was, dat Van der P. op zijn voeten terecht kwam. Eén van zijn voeten bleek la ter inwendig gekneusd. De schilder verrichtte werkzaamhe den aan de gevel van de winkelgale rij, die ter plaatse over de Sint Bar- baragang gebouwd is. De ladder stond dus voor de poort. Een auto, die uit de gang kwam raakte de ladder, die wankelde, waarop de schilder zijn koene sprong ondernam. Op advies van' dokter P. C. J. van -der Slikke werd Van der P. naar zijn woning ge bracht. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 30/8: Rex van Antwerpen; Bonaire van Antwerpen. Ver trokken 29/8: Ahmad Saud naar Zeebrug- ge. 30./8Bonaire naar B'elfast: Macfzy naar Harlingen/Middelburg. Gepasseerd naar Antwerpen; 29/: John ny van Fur/Terneuzen; Avontuur van Laxy. 30/8: Hebe Nobel van Rotterdam; Mutatie van Zee/Gent; Haaksbergen van Zee/Gent. Gepasseerd van Antwerpen: 29/8: Att-S naar Avonmouth; Rini naar Dublin; Delfshaven naar Hamburg; Odile- R. naar Grimsby; Geert Bodewes naar Haneo/Terneuzen. 30/8: Da Capo naar Rotterdam; Delfzijl naar Randers; Gruno naar- Goole; Mado II naar Palnackie. Officiële publicaties GEMEENTE VLISSINGEN Wijziging algemene politieverordening. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hen op de ge meentesecretarie (2e afdeling) voor een ieder gedurende drie maanden ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is gesteld een besluit van de raad dier gemeente van 22 Juli 1955, nr. 18 tot wijziging van de Al gemene Politieverordening voor Vlissin gen, strekkende tot vaststelling van voor schriften met betrekking tot het houden van toespraken of het uitoefenen van een beroep op of aan de openbare weg, van voorschriften met betrekking tot loslo pende honden en van maatregelen ten aanzien van voor het publiek toegankelijke bijeenkomsten, alsmede tot vaststelling van enkele voorschriften van onderge schikt belang. Bovengenoemde verordening treedt in Werking op 3 September 1955. Vlissingen, 31 Augustus 1955. GEMEENTE VLISSINGEN Medewerking ingevolge artikel 72 L.O. Wet 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad der gemeente in zijn vergadering van 26 Augustus 1955 is besloten medewerking te verlenen aan: a. het bestuur der Vereniging voor bij zonder lager onderwijs op Gereformeerde grondslag voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Prins Bernhardschool aan de Bonedijkestraat; b.)het R.K. Kerk- en Schoolbestuur voor de aanschaf ring van bordtrapjes ten be hoeve van de St. Jacobsschool aan de Breestraat; c. het bestuur der Vereniging voor Chris-: telijk uitgebreid lager onderwijs voor de inrichting van het natuurkundelokaal van de onder het bestuur staande school tot gewoon leslokaal en de aanschaffing van 20 nieuwe schoolbanken; d. het bestuur der Vereniging tot bevor dering van Christelijk onderwijs voor de stichting van een school met 6 loka len en een vaklokaal in de nieuwe stads uitbreiding ten Noorden van de Presi dent Roosovelllaan tussen Watergang en Irislaan. Vlissingen, 29 Augustus 1955. land- en voorlichtingsdienst en de centrale veldpostdienst der douane te Axel. De bouw werd geraamd op een totaal van 32.000. De boxen zullen verrijzen aan het parkeerterrein aan de Oranje straat. Voor de financiering van de U.L.O.-school werd een kasgeldle ning aangegaan met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten ten be drage van 70.000 en voor de aan leg van centrale verwarming in de Chr. U.L.O.-school en de Chr. lagere school sloot men een lening af van 50.000. In de commissie van onderzoek voor de gemeentebegroting voor 1956 werden benoemd: in de afd. I de he ren J. Pijpelink, W. Tollenaar, F. Gerrits, W. de Feijter, P. P. Won- dergem en C. de Putter. In afd. II werden benoemd de heren D. J. Og- gel, C. van Bendegem, mevrouw Folkertsma-Staal en de heren K. Hamelink, A. J. M. Kersbeke, E. A. Maas en P. J. van Bendegem. Diverse reclames tegen plaatselij ke belastingen en de vaststelling van oninbare posten van vorige jaren werden, conform de adviézen van B. en W. afgehandeld. Bij de rondvraag stelde de heer E. A. Maas vragen over een woning in de De Ruijterstraat, die sedert zes weken leeg staat. Wethouder Van Bendegem kon de vragen tot genoe gen van de steller beantwoorden. Suikerbieten profiteren van zonnig weer Zeeland aan de spits Het zeer gunstige weer van de laatste maand heeft ook voor de groei van de suikerbieten veel goed gedaan. Weliswaar zyn de bieten lang niet zo zwaar als in 1952 en 1953, maar een normaal tienjaarsge- middelde zit er toch zeker in, zo meldt „De Suikerbiet." De wekelijkse rooiing door het In stituut voor Rationale Suikerproduc tie gaf op 16 Augustus een gewicht van 601.7 gram per biet te zien, te gen 454.5 gram op 8 Augustus en nog slechts 380.6 gram op 1 Augus tus. Het suikergehalte bleef op ge noemde data gelyk, nl. 14,1 pet. Volgens de veertiendaagse mon sternemingen over geheel Nederland was op 8 Augustus jl. het gewicht van 1 biet landelijk 428 gr. tegen vorig jaar 424 gr. De Zeeuwse eilan den en Zeeuwsch-Vlaanderen kwa men hier belangrijk boven uit en gaan met resp. 476 en 487 gram aan de spits, evenals vorig jaar met resp. 472 en 48"?. gr Het wortelgewicht ligt dus gelijk met vorig jaar, doch het gehalte is beduidend hoger. Landelijk komt men aan 13.1 tegen 12.2 in 1954. Op de Zeeuwse eilanden bedroeg dit percentage op 8 Aug. jl. 13.8 (v.j. 12.2) en in Zeeuwsch-Vlaanderen 14.5 (v.j. 12.8). Of er echter eindelijk weer eens een jaar zal zijn met een goed suikergehalte, valt volgens het Instituut nog niet te voorspellen. Hiervoor is liet weer in September beslissend. De gezondheidstoestand van het gewas is over het algemeen goed. De vergelingsziekte is vrijwel nergens van betekenis. Middelburg Bedrijfsvoorstelling van 8 personeelsverenigingen Enkele samenwerkende personeels verenigingen van bedrijven en instel lingen in Middelburg hebben in Maart j.l. bij wijze van proef een z.g. be drijfsvoorstelling georganiseerd. Dit evenementwerd verzorgd door een beroepsgezelschap. Deze proef kon als een succes worden beschouwd. Men vond hierin aanleiding het werk in groot verband voort te zetten. On langs is dan ook een commissie ge- vorrpd, die bestaat uit afgevaardig den van de acht deelnemende per soneelsverenigingen De commissie is genaamd „Commissie bedrjjfsvoor- stellingen van de samenwerkende personeelsverenigingen." De heren J. Huser en A. K. Louws bekleden ach tereenvolgens de functies van voor zitter en secretaris. De deelnemende verenigingen aan deze samenwerking zjjn die van de belastingen, van de gemeente Middel burg, Provinciale Griffie van Zee land. Provinciale Zeeuwse Courant, P.Z.E.M., Raad van Arbeid, Stoom tram Walcheren en Vïtrite Works. De commissie is thans zover gevor derd met de voorbereidingen, dat de eerste van deze voorstellingen kon worden aangekondigd. Woensdag 12 en Donderdag 13 Oct. zal namelijk het gezelschap „Studio" uit Amster dam in de Schouwburg een opvoering feven van het blijspel „Hendrik en ernille." Alle leden van de deelne mende verenigingen hebben de kans dit stuk te zien. Voorts wil de com missie in Februari 1956 een bedrijfs voorstelling doen geven in samen werking met de Z.V.U. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 23 tot en met 29 Augustus gevonden voorwerpen: portemonnaie's met en zonder inhoud, sleutels, hand schoenen, kinderpistool, blauwe hand doek, gebreid broekje, rood badpak, hon- denviem met pening no. 289, tabakspijp, geruite kinderblouse, rijwielhandpomp, rode boodschapstas met inhoud, zwem broek met handdoek, staaf ijzer, 2 schij ven, paar bretels, zilveren luciferdoos, luchtfilter van motorrijwiel, zakdoek, groen kinderjasje, rode parapluie, kip, damesrijwiel, benzinedop van bromfiets, armband van licht metaal, grijze stofjas, verstelbare tang, paar bruine Jongens schoenen, broche, speelgoedgeweer, paar kindersokken, blauwe ballpointpen. Bevordering. Tot administratief ambtenaar A lste klasse is per 1 Januari 1955 be noemd de heer M. C. Goossen, voor heen ambtenaar A 2e klasse, in vaste dienst bij de Rijksverkeersinspectie te Middelburg. Vlissingen Jubileumcommissie „Vlissingen". De V.C. „Vlissingen" zal volgend jaar 40 jaar bestaan. Ter voorberei ding van de jubileumviering werd een jubileumcommissie samengesteld, die Woensdagavond zal worden geïnstal leerd. Van het jubileumprogramma is ui teraard nog weinig bekend. Wel kan worden medegedeeld, dat de jubileum- wedstrijd zal worden gespeeld tegen het Engelse Bromley F.C. op Zater dag voor Pinksteren De V.C. Vlissingen en de Bromley F.C. zijn namelijk overeengekomen, om een clubuitwisseling te beginnen, waarbij het ene jaar in Engeland, het andere jaar in Vlissingen zal worden gespeelt!. Mars en taptoe door St. Caecilia. Hedenavond, van half acht tot half negen, zal de muziekvereniging St. Caecilia uit Vlissingen, ter gelegen heid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, onder leiding van haar dirigent, do heer J. de Graaf te Middelburg, een muzikale rondgang maken door Tuindorp, de Witte wijk en Goed Wonen. Van negen uur tot half tien zal op het schoolplein in de Bonedijkestraat eën taptoe worden gegeven. Deze marts en taptoe zijn in dekplaats gekomen voor het laatste zomeravondconcert, dat oorspronke lijk op het programma stond. Vliegenplaag Havendorp wordt bestreden Collecte De collecte, gehouden door de afd. Zaamslag van net Ned. Rode Kruis bracht f 595.70 op. Konijnenhouders zullen moeten meewerken In een deel van het Havendorp te Vlissingen zijn de bewoners ge durende de afgelopen zeer warme dagen geplaagd geweest door ontel bare vliegen. Naar aanleiding van klachten hierover, heeft de gemeen telijke reinigingsdienst een onder zoek ingesteld naar de oorzaken biervan. Daarbij is gebleken, dat de oude tankval die daar loopt, met afval wordt gedempt en dat een deel daarvan niet voldoende was af gedekt. Dit euvel is inmiddels ver holpen. Tal van vliegen voelden zich in sterke mate aangetrokken tot de afval, die bij het slachthuis wordt neergeworpen. Er zal thans op worden toegezien, dat hier de nodige maatregelen worden getrof fen om de volksgezondheid niet in gevaar te brengen. De derde oorzaak in het euvel moet worden gezocht in het feit, dat vele bewoners van het Haven- dovp achter hun huizen konijnen hokken hebben staan, die bij onvol doende onderhoud een onaangename geur verspreiden. Ook hierdoor wordt de ontwikkeling van de vlie- genstand sterk in de hand gewerkt. Houders van konijnen zij er dus op gewezen, dat zij zelf kunnen me dewerken aan het uitbannen der vliegen uit het Havendorp door de hokken goed schoon te houden. De gemeentelijke reinigingsdienst doet wat zij kan, maar de bewoners zelf moeten hun volledige medewerking geven om aan de vliegenplaag paal en perk te stellen. Oost- en Wesl-Souburg Sportmiddag „Animo". Dit weekend hield de korfbalvereni ging „Animo" te Souburg haar jaar lijkse sportmiddag, die geheel in het teken van de jeugd stond. Er moest een zevenkamp aoor de adspiranten afgewerkt worden. Er is sportief ge streden om de prijzen. De uitslagen luidden: Groep A meisjes: le pr. B. Nijssen 2e pr. R. de Wolf, 3e pr. E. Willemse; Groep B. meisjes: 1. J. Jasperse, 2. M. Groenevelt, 3. M. Mercie; Groep C meisjes: 1. G. den Engelsman. 2. A. Jasperse, 3. N. Pauwels; Jongens A: 1. H. Jasperse, 2. T. Groenevelt, 3. H. Vreeke; Jongens B: 1. W. Bouman, 2. L. "Back. 3, G. Wevers. Na afloop speelde Animo I een wed strijd tegen de oud eerste klasser Vi tesse uit Wolphaartsdijk. De uitslag luidde 32 in het voordeel van Ani mo. „Animo" hield sportdag. De korfbalvereniging „Animo" te Souburg hield haar jaarlijkse sport dag. Er werd een zevenkamp voor de jeug(l gehouden waarbij fel om de pryzen werd gestreden. De voor naamste uitslagen luidden: Meisjes groep A: 1. B. Nijssen, 2. R. de Wolf, 3. E. Willemse. Groep B: 1. J. Jas perse, 2. N. Groenevelt, 3. M. Mercie. Groep C: 1. G. den Engelsman, 2. A. Jasperse, 3 N. Pauwels. Jongens: groep A 1. H. Jasperse, 2. T. Groene velt, 3. H. Vreeke. Groep B: 1. W. Bouwman, 2. L. Back, 3. G. Wevers. Biggekerke Hoofd der school benoemd Tot hoofd der school voor Christe lijk Volksonderwijs te Biggekerke is benoemd de heer P. C. Bothoff uit Slikkerveer. Raad vergadert. De gemeenteraad van Biggekerke komt vrijdag 2 September aanstaan de om 4 uur des middags in openbare vergadering bijeen. Ritthem Concert 0 van „O.N.D.A." te de muziekvereniging „viyteu vuinnrding" uit Souburg Za terdagavond een concert in de nieuwe muziektent, waarvoor grote belang stelling bestond. Na afloop werd nog een muzikale wandeling gemaakt. Zaterdagavond 3 September om 8 uur zullen de jubileumfeesten van O.- N.D.A. worden besloten met een con cert van genoemde vereniging en de femengde zangvereniging U.D.I. uit ouburg. Ook, deze dag zal besloten worden met een muzikale rondwan deling. Bond van paardenfokkers vergaderde in Goes De heer I. Groenewege tot voorzitter gekozen Tijdens een buitengewone algemene vergadering van de Bond van Zuid- Bevelandse paardenfokkers, die Dins dagmiddag in „De Landbouw" te Goes werd gehouden, werd de heer I. Groe newege tot voorzitter gekozen als op volger van de onlangs overleden voor zitter, de heer P. Scheele-dePutter. In zijn openingswoord herdacht de heer Groenewege de beide bestuurs leden, de heren Goetheer en Scheele, die kort na elkaar zijn overleden. Spreker schetste hen als zeer actie ve krachten, die veel voor de bond hebben gedaan. „Hun werk en hun vriendschap zal bij ons in dankbare herinnering voortleven", aldus de heer Groenewege. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van twee nieuwe bestuursle den. De heren J. van Overbeeke en M de Jonge werden als zodanig benoemd Bij de rondvraag deelde de heer Groenewege mede, dat bij de afdeling Zeeland aangedrongen zal worden op meer combinatie, wat betreft de pre miekeuringen. Zo is men van mening, dat het aanbeveling zou verdienen, b.v. Hulst, Axel en Terneuzen samen te voegen. Aan het eind van do ver gadering koos het bestuur nog een nieuwe voorzitter. Met meerderheid van stemmen werd de heer Groene wege hiervoor aangewezen, terwijl de heer J. van 't Westeinde als vice-voor- zitter zal fungeren. Festival ter gelegenheid van 65-jarig „Rillandia" Uitgebreid programma. Zaterdag 3 September a.s. wordt te Rilland-Bath een festival gehouden ter gelegenheid van het 65-jarig be staan der muziekvereniging „Rulan- dia". Het programma is als volgt samengesteld: 1.30 uur: Officiële ontvangst van ge nodigden, besturen en dirigenten op het gemeentehuis; 2 uur: Gezameniy- ke optocht der deelnemende korpsen door het dorp; 35.30 uur: concerten te geven door „Riliandia", „Concor dia", Krabbendijke; „Vooruit", Waar de; „Erato", Rilland; en „Aurora", Woensdrecht. 5.307 uur pauze; 710.30 uur: Concerten te geven door „Ons Genoegen", Kapelle; „Mo zart" Yerseke; en „Excelsior „Kloe- tinge. Teneinde het dorp een feestelijk aanzien te geven, worden alle inwo ners verzocht des middags de vlag uit te steken. RAAD ZOUTELANDE Uitbreidingsplan z.h.s. vastgesteld De gemeenteraad' van Zóütelande behandelde gisteravond als voor naamste punt van de agenda de vast stelling van het uitbreidingsplan. Te gen de vaststelling hiervan was een groot aantal bezwaar-schriften inge komen, hoewel het plan in zijn opzet hierdoor niet werd aangevallen. Na een zeer uitvoerige bespreking werd het uitbreidingsplan zonder hoofdelij ke stemming vastgesteld. In verband met de afbraak van een aantal woningen ter verbetering van de zeewering waren door de eigenaars bij het gemeentebestuur verschillende wensen ingediend. In de meeste ge vallen kon de raad toezegging doen, deze wensen wat de plaats van her bouw betreft, te zullen verwezenlij ken. Ook werd het voorstel inzake toewijzing van gronden voor herbouw z.h.s. aangenomen. Arnemuiden Zwarte ooievaar bij Arnemuiden. De heer J. J. Huissen meldt ons, dat hij in gezelschap van de heer J. Crucq een zwarte ooievaar heeft waar genomen. De vogel vloog op uit een waterput in een weiland onder de ge meente Arnemuiden, en keerde later nog eens terug, zodat de waarneming onder rustige omstandigheden kon plaats hebben. De zwarte ooievaar nestelt op gro te hoogte in bossen, waar tevens moe rassig gebied aanwezig is. Hy trekt meest solitair, komt daarbij zelden door Nederland (na 1900 hoogstens 30 x vermeld), zodat het een buiten kansje is hem aan te treffen. Z. VEILING GOES. 30 Aug. Industrie- en exportveiling: Dubb. Princessebonen I 48; II 40.50; afw. 28; Manks Codlln AA 31; A 33.30—33; BC 27,60—28; 1 grof 30; I 25.80—35; II 16.70- 17; Zigeunerin A 50,50—50,75; BC 44,80— 45; B 47; C 42; I grof 40—41: I 36.70- 38,80; II 32,70—33,10; James Grieve AAA 46; AA 45; A 42,70—43; B 41,60; I 70, 39; 75, 39; 80. 41; 85, 44; Précose de Trevoux A 53; B 46; BC 31,10—34J20; C 29; 1 grol 44; I 29,50; II 22.20—22,50: Clapps Favo rite A 47; BC 34—34,50; B 37; I grof 38; I 31,30—31,50; II 29,50: H 24,50. Gewone veiling; Manks Codlln A 38; I 73, 37; 1 30—37; Zigeunerin AA 5255; A 49—57; B 48—54; C 41—48; I 47; James Grieve A 5657: B 5256; C 50—52; Pré- cose de Trevoux A 50-53; 6 43—44; C 35. Gewone veiling: Manks Codiin keuken 18—25; fabr. 13—21; Zigeunerin keuken 29—35; fabr. 18—31,- James Grieve keuken 33—44; fabr. 23—27; Clapps Favorite keu ken 26—31; fabr. 19—27; Précose de Tre voux keuken 18—31; fabr. 12—16; Bramen per doos I 22—26; H 17—22 Pruimen: Washington I 62—64; II 38—51; grof 50—68: fabr. 1644; Belle de Lou- vain I 48—58; II 30—39; grof 41—52; fabr. 20—40; Reine Claude d'Althan I 44; grof 43—56; fabr. 32; Reine Victoria I 53-81; grof 56—57; II 40; Mons. Hatlve I 71—72; II 39; grof 51—63; Witte Wijnpruimen X 36—43; II 27; fabr. 18—31; Dubb. Boere Witte I 42—45: H 26—27; grof 33—41; fabr. 20; Tonneboera 24. VEILING KAPELLE. 30 Aug. Industrie- en exportveUlng: Bramen 66,20—68,50; Dubb. Princessebo nen I 38,70; H 39,40. Appelen en peren: Zigeunerin A 49,30— 49,60; BC 42,10—44,50; I grof 40,10—42,10; I 37,30—39; II 32—32.70; keuken 31—33,50; fabr. 20,50; val 9,20—10,20; Manks Codiin A 30.70—30.90; BC 26,40; I grof 28,60; I 23,70; II 16,10; keuken 18.60—19,70; fabr. 10,75; James Grieve AA 46,90; A 47,20; B 45,20; I 80. 42,30; 75, 43,20; 70, 43; keu ken 30,90; Early Victoria J grof 23,81 21,60; II 14,50—15,20; keuken 13,50; Codlln Keswick I grof 21.60; I 19,80; II 12.90; keuken 15,80; fabr. 9,50—9,70; Perzikappel I grof 41,30—41,60; I 42,30—42,40; II 31; keuken 31,30; fabr. 22,10; Clapps Favorite A 48—48,70; BC 34—35,30; I grof 40,05; I 31,80; I (niet voor overzee) 33,70; II exp. 28—29; II 23,30—24,10; keuken 29,30; fabr. 18,60—20,50; Précose de Trevoux A 51,40; BC 34,80; I grof 40.95; I 30,30; II exp. 26,40 —26,70; n 21,40: keuken 26,40—26,50; fabr. 18,70. Verpakt fruit: Zigeunerin 75, 61; I 70. 58; 65. 51; Bramen per doos I 23—27; II 17—22; Frambozen per doos 1 58; II 2537; Moerbeien per doos I 3032; Abrikozen II 98. Pruimen: Reine Claude d'Oulllins I 53— 71; II 31—45; Belle de Louvain I 42—59; II 26—41; Czar I 36-41; II 19—25; Wijn' pruimen I 3540; II 26—22; Tonneboer II 14; Ontario I 53—59; II 31—34: Boère Witte I 37—56; II 23-27; Reine Victoria I 59— 76; II 21—39; Mons. Hative I 69—75; II 3419; Reine Claude d'Althan I 52—58; II 37. Apelen en peren: Jutten I 41—44; n 18; keuken 20; Duch. d'Oldenburg I 16; II 14. VEILING KRABBENDIJKE. 30 Aug. Export» en blokveliingt Manks Codlln AA 30,20; A 30,50; B 27.70; C 23,60; BC 25,80; 1 grof 26,90; I 65, 21,40—21,50; 60, 68; 60-70, 19; II 13,20: Zigeunerin A 49; B 47; BC 47; I grof 45: I fijn 42; H 37; Perzikrode zomerappel 1 grof 41; 1 fijn 4243; II 35; James Grieve AAAA 49: AAA 49; AA 46,50; A 47,80—48,40: B 44,80; C 41; I 80. 42; 75. 83; 70, 42; 65, 36; II 26: Clapps Favorite A 47; B 39,50—40,70; C 35,90; BC 36; I 70, 36; 65, 34; 60, 31,40; 60-70, 34; H 25,10—29,10. Gewone veiling: Manks Codiin 3—18; James Grieve 1641; Perzikrode zon appel 936; Zigeunerin, los, 8—34; ver pakt 5864; Précose de Trevoux Clapps Favorite 1625; Ontario 30—58; Dubb. Princessebonen I 35: II 25—28. VISMIJN VEERE. 30 Aug. Aangevoerd: 2386 kg export- garnalen 150—273; 48 kg bot 36—69: 123 kg tong (middel) 158—246; 14 kg rog —36; 2 kg visiever 225. VEILING SINT MAARTENSDIJK. 30 Aug. Aardappelen: Eigenheimers 9.909.94; II 97; bonken ?.10; afw. 4,70; drielingen 3: Bintjes bonken 10,40; ge wone 11,60. Aanvoer 1000 kisten. VEILING SCHERPENISSE. 30 Aug. Aardappelen; Bintjes bonken 11,55; gewone 9,53—9.80; Eigenheimers bonken 8,10; gewone 8,06—9,63. Aanvoer 30 ton. VEILING SINT ANNALAND. J Aug. Aardappelen: Bintjes bonken 11,56— II-,75; gewone 10,90—10,40; Eigen heimers bonken 8,52—9,05: gewone 9,49— 10,58; drielingen 5,20 Aanvoer 65 ton. Aagtedijk 28 60 m. N.W. van Malta. Aardljk 29 v. New York n. New Orleans. Aagtekerk 29 te R'dam. Albireo 29 te R'dam. Alwaki 29 te Barcelona. Almdijk 29 v. Lissabon n. Havanna. Amerskerk 27 v. Genua n. Kobe. Appingedam 28 dwars v. Leixoes. Arendskerk 29 v. Port Said n. Genua. Aver dijk 28 te Antwerpen. Alnati 29 p. Ouessant n. R'dam, Blitar 28 v. Semarang. Banka 28 n. Padang. Batavier I 28 p. Estacapoint. Blijdendijk 28 te New York. Britsum 28 50 Z. W. v. Horta Cottica 28 460 m. N. v. Kaap Orange. Crania 27 te Melbourne. Delft 28 n. Punta Cardon. Eos 28 v. Hamburg te A'dam. Esso Amsterdam 23 125 m Z. v. Fini sterre. Gaasterkerk 29 te Colombo. Grootekerk 29 te Shanghai. Gouwe 28 620 m. Z.O. v. Monrovia. Haulerwijk 27 400 m. O. v. Philadelfia. Helicon 28 1780 m. Z.W. V. Fayal. Indra Poera 30 te Surabaia. Ivoorkust 28 90 m. Z. v. Las Palmas. Japara (KPM) 30 te Kaapstad. Kieldrecht 28 160 m. N. v. Ouessant. Kalijdon 29 50 m. W. v. Houtman Rocks. Katelysia 28 320 m. Z.O. v. Fao. Te Utrecht behaalde de heer P. v. d. Berg te St. Phillpsland het vakdi ploma behangen. Kota Gede 28 te Kuweit. Kellia 28 460 m. N.O. v. Straat Soenda. Koratia 28 n. Miri. Loppersum 30 p. Finisterre n. Pt. Talbot. Laurenskerk 29 te Bahrein. Lissekerk 23 360 N.O. v. Aden. Loenerkerk 28 p. Finisterre. Liberty Bell 28 200 m. W. v. Gibraltar. Lievevrouwekerk 29 p. Finisterre n Antw Maasdam 29 te New York. Maas, 28 69 m. N.O. v. Algiers. Marisa 29 te Berre. Macoma 28 600 m. v. Trinidad. Meerkerk 23 v. Aden. Meliskerk 29 te Mombasa. Mijdrecht 29 320 m. N.O. v. Bahia. Noordam 29 te R'dam. Oranje 29 p. Algiers n. Port Said. Oranjefontein 29 v. Cowes n Antw. Pendrecht 28 te Philadelfia. Raki 30 te Houston. Rotula 28 70 m. v. Mauritius. Rijndam 28 290 m. Z.O. v. Kaap Race. Schouten 28 te Mahe. Schiédijk 29 te Havre. Statue of Liberty 27 v. R'dam n. Mena al Ahmadl. Ternate 29 te Karachi. Teïresias 30 te TJ. Priok. Tjibadah 28 100 m. W. v. Onslow. Telamon 28 te Baltimore. Van Cloon 28 p. Gibraltar. W. Alton Jones 29 te Mena ai Ahmadl. Willemstad 29 n. Oranjestad. Willem Ruys 30 te Colombo. Westland 30 te Montevideo. Weltevreden 29 v. TJ. Priok n. Singapore Wonorato 28 op Musl-rlvier. Zeeland 29 te Hamburg. 29 Augustus. Fruit: Precoce de Trev St B 39-40, St C 33-40, HH B 36, HH C 38. HH J 17-37. HH 2 20-26. K 19-35. Claps Fav 43-44, 36. 36. 34-37, 28-32, 12-35. Claps Fav. zacht. HH 2 44. Manks Codlln St A 18-23. St B 16-19, St C 16-25. HH A 10-21. HH B 10-15, HH C 17-19. HH 2 II, K 11-16 Perzik Ap pel St A 40-51, St B 47-48. St O 42-43, HH A 43-54. HH B 31-54, HH C 40-48. HH 1 37- 41, HH 2 31-34, K 13-31. James Grieve HH A 85. HH B 55. HH C 47. K 15-40. Ear- ley Victoria HH A 18. HH B 21. HH C 20. HH 1 18-20, HH 2 11-12. K 8-ie, Zigeunerin HH A 39-43, HH B 41-35. HH C 37-40, HH 1 36, HH 2 21-41, K 14-27. N. Holl. Sulkerp. HH 1 13. HH 2 12. K 6-15. Andijvie 6-9, Augurken 29-92, Aardeppe- len gr. 8.60-1150, Idem p. 4.*0-8.10, ld. kr. 3-5, ld. bonken 8.20-9. Dubb Stampr. 21- 43, Enk. Prince 39-47, Stoksnljbonen 22- 48. Pronksn Ij bonen 14-27. Spekbonen 33- 35 alles per kg. Komkommers A 8-23, ld. B 8-13 per st. Uien 8-18 per Kg Bloemkool A 14-50 per st. Perziken AA 25-33, ld. A 17-24, ld. B 13-17, Annanas Meloenen 55- 1.08 alles per st. Pruimen. Golden Jap 69- 81. Ontario 41-64, Czar 38-77, R Claude 37- 89, Frankenthaler 1 1.48-1.59. ld. 2 i.OS» 1.39, Golden Champion 1.35-1.49, Sla A 4- 15.30 per st. Spinazie 1 26-30 per kg. Bos Peen 20 per bos, Bloemkool H 9-34 per st. Tomaten, Export A 22-20, B 23-24. Binnen land A 20-27, B 20-28. VEEMARKT ROTTERDAM 30 Aug. Aanvoer in totaai 2992. Week- totaal 4939 Vette koelen en ossen 520. ge- bruiksvee 910, w.o. 611 t.b.c.-vrij; Vette kalveren 150, Graskalveren 172, w.o. 100 t.b.c.-vrij: Nuchtere kalveren 306, Var kens 133, Biggen 226, Paarden 98, schapen of lammeren 335, Bokken of geiten 39. Prijs ln cents per kg: Vette koeien le kw. 260—274, 2e kw. 246 —260, 3e kw. 214—230; Vette kalveren 280 —300, 260—270. 230—260; Slachtpaarden 220, 210, 195. Prijs in guldens per stuk: Graskalveren le kw. 400, 2e kw. 350, 3e kw. 270; Nuchtere kalveren 70, 60. 50; Big gen 48. 42, 38; Veulens 473. S50, 250; Scha pen 135, 120, 95; Lammeren 115, 95, 85; Kalf- en melkkoeien 1025, 025, 750; Vare koelen 700, 600, 550; Vaarzen 800, 700, 600; Pinken 500, 450, 375. Overzicht: Vette koeien aanvoer als vo rige week, handel kalm. prijzen als giste ren. enkele prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer tamelijk, han del vlot, prijzen stijgend. Graskalveren aanvoer matig, handel lui, prijzen stabiel. Nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen dalend. Biggen aanvoer even kleiner, handel ta melijk, prijzen constant. Slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen beste Jonge paar den prljsh» verder iets minder. Veulens aanvoer Iets kleiner, handel le vendig. prijzen vooral niet minder. Schapen en lammeren aanvoer als vo rige week. handel tamelijk, prijzen wat hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen prijshoudend. Vare koeien aanvoer iets groter, handel slepend, prijzen even minder Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd. E IERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kipeleren 13 cent; poelje-eieren 8 cent; eendeieren 8 Nog geen oplossing over baggeren in Zandkreek Moeten oesterpannen opgeruimd worden? De Rijkswaterstaat heeft aanbe steed het uitdiepen van de Zandkreek n.l bij Veere, Kortgene en bij de in gang van de Kreek, daar waar de oesterkwekers hun pannen hebben uitgezet. Men is inmiddels met het baggerwerk begonnen en over onge veer 6 weken komt men bö de pannen- grond. Voor dit tijdstip zullen de pan nen opgeruimd moeten zijn, hetgeen een strop voor de kwekers is, aange zien de groei der oestertjes dan pas goed tot ontplooiing komt. In samenwerking met het Visserij- bestuur en dr. Korringa heeft nu een onderhoud plaats gehad met de Rijks waterstaat en de aannemer. Gepoogd is het baggeren btf de pannen uit te st' llen tot December. Hieraan zijn voor de aannemer echter grote moei lijkheden verbonden, in verband met zijn contract, huur van mensen en materiaal, en zijn verplichtingen van andere overeenkomsten. Ook is de eventuele schaderegeling besproken. Tot een oplossing is mén echter nog niet gekomen. Prov. commissie Zeeland Ned. Bijbelgenootschap Onder leiding van mevrouw S. C. de Casembrootbaronesse Van der Feltz, vergaderde Dinsdag j.l. te Goes de Prov. Commissie Zeeland van het Ned. Bijbelgenootschap in haar nieuwe samenstelling. Na opening van de vergadering met Schriftlezing en gebed, herdacht de presidente het overleden lid der Commissie, de heer F. C. Wjjsveld uit Vlissingen. De functies in deze Commissie wer den als volgt verdeeld: presidente mevrouw De Casembroot, tweede voorzitter ds. C. D. Otte te Veere, secretaris-penningmeester ds, S. A. Vis te Aardenburg, tweede secretaris penningmeester cfe heer H. v. d. Wee- Ie te Tholen. In de vacatures ontstaan door het overijlden van de heer Wjjsveld en door het vertrek van mevrouw Ka- kebeeke-Behage te Goes zal worden voorzien door de benoeming van een lid der Evang. Lutherse kerk en één lid van de vrije Evangelische ge meente. Besloten werd op Dinsdag 25 Octo ber a.s. te Goes een Provinciale Bij beldag te houden, waarop des mid dags prof. dr. Beek zal spreken over de opgravingen bij de Dode Zee. In de rondvraag werd opgewekt om ook ln Zeeland het bedrag, dat aan contributies voor het Nea. Bij belgenootschap binnenkomt, te doen stijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7