Veilings ver. „Zuid-Be veland" benoemde nieuwe directeur UITLENEN AUTO VOOR BOTER SMOKKEL KOSTTE 1 MAAND 3.W 'Lmm „Neus verstopf?N IN IJZENDIJKE WORDT EEN GROOT FORTUIN VERDEELD Agenda 2 PROVINCIALE ZE.EUWSE COURANT WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1955 NA URENLANGE DISCUSSIE De heer S. G. Nooteboom zal de heer J. G. Cornelisse opvolgen De veilingsvereniging „Zuid-Beveland", welke Dinsdagmorgen in „De Prins van Oranje" te Goes in algemene vergadering bijeenkwam, heeft aan de heer J. G. Cornelisse, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend. Als zijn opvolger werd tot administrateur- directeur benoemd de heer S. G. Nooteboom, directeur van dë veiling te Krabbendijke. Voordat echter te ruim half twee het slotwoord van de voor zitter, de heer J. Q. C. Lenshoek, verloren ging in het gestommel van de vertrekkende leden, is er ongeveer twee uur gediscussieerd over deze twee voor de veiling belangrijke besluiten. Uit de vergadering gingen namelijk verschillende stemmen op vóór en tegen het ontslag van de heer Cornelisse, terwijl ook de voordracht voor de nieuwe directeur bezwaren ontmoette. Na een uitvoerige gedachteuwisseling werden bij meerderheid van stemmen de bestuursvoorstellen toch ongewijzigd aanvaard, ^l*eM00rst,el °P aaal d? ^luidi|'e 1 tevens de hoop uit dat de heer Corne- admimsti ateui-directeur ontslag te hsse nog vele jaren van zijn pensioen i-0„ e0r, too. i 2ai kunnen genieten en de vacantie zal kunnen^nemen, welke hij zichzelf nooit heeft gegund. Daarop kwam het voorstel tot benoeming van een nieuwe admini strateur-directeur aan de orde. Zo als voorzitter Lenshoek mededeel de, waren er 125 sollicitanten. Na dat nog met 20 van hen persoonlijk kennis was gemaakt, kwam het bestuur tot de conclusie, dat de heer Nooteboom de meest geschikte candidaat was. Hij heeft de veiling te Krabbendijke financieel gezond gemaakt. De heer Nooteboom heeft echter de restrictie gemaakt, dat hij voor wat het algemeen toezicht betreft, ook directeur te Krabben dijke wenst te blijven. Wel zal hij in Goes moeten kómen wonen. De rijkstuinbouwconsulent, ir. J. j. van Hennik, die in deze zaak van ad-, vies had gediend, wees erop, dat de heer Nooteboom een van de beste vei lingsdirecteuren in ons land is en een bijzondere entree heeft bij het Bedrijf schap, het Centraal Bureau e.d. Daar om is volgens hem aan de benoeming van deze candidaat de minste risioo voor de veiling verbonden. De voor naamste bezwaren tegen de voor dracht kwamen van de heer P. Rijk, hierbij door enkele anderen uit de ver gadering gesteund. Hij had liever ge zien dat er iemand uit het personeel, was benoemd. Thans achtte hij deze mensen de promotiekansen ontnomen. Uit de beantwoording van de opmer kingen bleek echter, dat de huidige administratieve kracht met de leiding van de gehele administratie zal wor den belast en als plv. directeur zal op treden. Toen men na veel heen en weer gepraat uiteindelijk tot een stemming kwam, verkreeg de heer Nooteboom 50 stemmen, de heer C. C. Leenheer uit Scheveningen, tweede op de voordracht, kreeg 2 stemmen, de heer K. Vos uit Klundert, nummer drie van de voordracht, 10. stemmen, terwijl 23 leden blanco stemden eh"3 een stem van onwaarde uitbrachten. Minder gunstig jaar Voordat deze voorstellen in verband met de directiewisseling aan de orde kwamen, wérden de jaars tikken in vrij snel tenipo afgewerkt. Bij de be stuursmededelingen maakte de voor zitter melding van de koelhuisbouw. Doordat er geheid moest worden, zijn de werkzaamheden zes weken gestag neerd, zodat het bouwwerk later op geleverd zal worden. De brand in de voor het koelhuis opgeslagen partij Ivui-hmeel heeft niet veel schade ver oorzaakt. Het jaarverslag dat bij ontstentenis van de secretaris, de heer Linden- verlenen, gaf de voorzitter een toe lichting, waaruit bleek, dat het be stuur overtuigd is van de grote ver diensten van betrokkene voor de vei ling. Het is echter een millioenënzaak en daar de plannen voor een nieuw veilingsgebouw enz. ook veel werk met zich brengen, was men van oor deel, een man te moeten hebben, die in de kracht van zijn leven staat. De heer Cornelisse, die in October a.s. 66 jaar wordt, had niet om ontslag ver zocht. „Daar is hij de man niet voor", aldus de voorzitter doch al ging het dan niet van harte heeft hij er uiteindelijk toch in toegestemd, dat hij zijn taak aan een ander zal over dragen. Momenteel komt de heer Cor nelisse nog twee jaren tekort voor een pensioen van veertig dienstjaren, doch de veiling vult dit mindere pensioen volledig aan. Uit de vergadering gingen stemmen op om hem nog aan te houden. Hoe wel de betrokkene verklaarde, dat hij zich zelf bij de mening van het be stuur neerlegde, ofschoon hij nog wel had willen blijven, waren« er toch drie leden, die schriftelijke stemming over dit bestuursvoorstel verlangden. Met 65 stemmen vóór, 20 tegen en 2 blanco werd dit daarop aanvaard. De voor zitter bracht toen de heer Cornelisse dank voor het vele dat deze voor de veiling heeft gedaan. Daarbij sprak hij (Advertentie) Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Door belangrijke ontdekkingen op het gebied van pijnbestrijding is het mo gelijk geworden een tablet te maken dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen falen. De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Geleerden hebben vastgesteld W33f en hoe pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te metenDaarna heb ben zij kans gezien de werking van een der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werkt bij pijnen - en ook bij griep - beter dan elk middel afzonderlijk. C&tefariKie,4 bergh, werd uitgebracht door de heer J. Kakebeeke uit Wolphaartsdijk, maakte melding van de schade door hagelval e.d., welke vorig jaar de fruitaanvoer sterk ten ongunste heeft beïnvloed. Door de ramp. liep het werkterrein van de veiling reeds van 2000 tot 1600 ha terug. Hiervan werd thans meer dan de helft door hagel getroffen. Er.werd totaal 2.380.000 kg fruit gekoeld. De financiële uitkom sten waren bevredigend, doch hadden nog beter kunnen 'zijn.. De pakstations hadden volop werk en de kistennood duurde ditmaal slechts kort. De heer C. Zuidweg uit Kats, die namens de financiële commissie ver slag uitbracht deed verschillende suggesties. Hij gaf o.a. in overweging, de sorteer- en vrachtkosten van de pakstations elders te splitsen, en.de nieuwe kisten in het voorjaar aan te kopen, hetgeen voordeliger is. Jaar lijks kunnen er wel 25.000 kisten wor den aangeschaft, ter vervanging van verloren of versleten kisten. Verder werd geadviseerd een rechtskundig- adviseur aan te stellen en het accoun tantsonderzoek niet jaarlijks, maar om de één of twee maanden te doen geschieden. De balans en resultatenrekening over 1954/55 werden goedgekeurd. In de financiële commissie werd benoemd de heer Jac. de Jonge, Lewedorp en tot plv. de heer L. Testei's uit Putte. De diverse tarieven en provisieper centages werden onveranderd vastge steld, terwijl bij de bestuursverkiezing de heren M. Nijsten, Mar. Steijn en J. A. van Oeveren werden herkozen. In de plaats van de heer C. Sanderse. die wegens vertrek bedankte,werd tot nieuw bestuurslid gekozen de heer J. Buteijn, Bergen op Zoom. De rente van het ledenkapitaal werd op 4 gesteld, het bestuur werd gemachtigd tot eventuele aan koop van emballage en tot voorzie ning in de beheofte van kasgeld tot een max. van 100.000. Goes wil hogere uitkering uit Om begroting sluitend te maken B. en W. van Goes stellen de raad voor aan de ministers van Financiën en Binnenlandse Zaken te verzoeken de algemene uitkering per inwoner uit hét gemeentefonds voor 1956 er 1957 te willen verhogen. De begroting voor 1955 werd slui tend gemaakt met de raming van een achterstallige inkomst, ingevolge het politiekostenbesluit ad 17.000 en een na-uitkering ad 18.000 uit het gemeentefonds. Op beide bedra gen kan uit de aard der zaak niet worden gerekend voor 1956 en vol gende jaren. Door prijsstijgingen van materialen moeten echter verschil lende uitgaven voor 1956 hoger wor den geraamd. Vooral omdat de on- derhoudsposten voor dit jaar zo zui nig mogelijk zijn begroot. Hoewel de ontwerp-begroting voor 1956 nog niet geheel gereed is, staat thans reeds vast. dat met de voor dit jaar gel dende uitkering ad 41 per inwoner zonder extra-uitkering, niet kan wor den volstaan om de begroting voor dat jaar sluitend te maken. Grote aanvoer voor rundveefokdag Goes Voor de op Dinsdag 13 September op de Grote Markt te Goes te houden fokveedag, blijkt zeer veel belangstel ling te bestaan. Terwijl er andere ja ren ongeveer 55 tot 60 stamboekdieren waren ingeschreven, zijn er thans niet minder dan 178 runderen opgegeven. Bovendien houdt op dezelfde dag de Kring van Geitenfokverenigingen op Zuid-Beveland een fokdag, waarvoor 51 geiten zijn ingeschreven. Om kwart r negen zal de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, de fokdag officieel openen, waarna om half tien een aanvang wordt gemaakt met de keuringen. Des middags omstreeks half drie zal het défilé worden gehou den. Examen Voor het examen ter verkrijging van de hoofdacte slaagde de heer A. Jansen uit Zoutelande, onderwijzer aan de v.g.l.o.-school in Meliskerke. VOOR DE ECONOMISCHE POLITIERECHTER Belg raakte nieuwe „slee" niet geheim vakje kwijt Voor de economische politierechter in Middelburg, mr P. van Empel, stond Dinsdagmorgen terecht de 33-jarige W.'E. uit Westdorpe. Hem werd ten laste gelegd, dat hij zijn vrachtauto had uitgeleend aan een zekere G., die er boter mee over de grens smokkelde. G. had de auto gevraagd en E. toonde geen bezwaar. Alleen wilde hij niet zelf rijden. Aanvankelijk hing verdachte de politie schone verdichtsels op. Maar later kwam de waarheid te voorschijn. Ter zitting gaf E. de feiten toe. Het is gebleken, dat de auto in totaal driemaal over de grens is gereden met kostbare lading. De offi cier van justitie, mr J. L. Andreae, noemde verdachte „een typische grens-, scharrelaar, die van de grens gebruik maakt op een wijze, die net niet door de beugel kan". Hij eiste 5 maanden, waarvan één onvoorwaardelijk met aftrek en 4 voorwaardelijk, een proeftijd van 3 jaar en een boete van f 250 of 2 maanden. E.'s verdediger, mr P. C. Adriaanse, voerde enkele ver zachtende omstandigheden aan. O.a. merkte hij op, dat zijn cliënt al vijf weken in het huis van bewaring in de cel zit, terwijl het de gewoonte is de gedetineerden aan het werk te zetten. Tevens zal E. voortaan vast werk verrichten. De politierechter sprak hierna het vonnis uit: 1 maand onvoor waardelijk met aftrek, 3 maanden voorwaardelijk en een proeftijd van 3 jaar. Eén der kleinste veren verdween, Een „echte" botersmokkelaar is de 25-jarige groothandelaar F. M. uit het Belgische Lokeren. Hij was niet ver sohenen, maar uiteraard werd zijn zaak wel behandeld. Scherpzinnige kommiezen hadden in de „slee" van de Belg een voorraad boter van 70 kg ontdekt, die vanzelfsprekend voor smokkel was bestemd. Althans de voorraad was verstopt en dat doet men niet met boter voor eigen gebruik! Op vernuftige wijze had M. de koffer ruimte van zijn wagen verkleind. Dit was van buitenniet zichtbaar. Toch vonden de kommiezen het geheime vakje toen zij op een gegeven moment lont roken en controleerden. Tussen de achterbank en de verkleinde koffer ruimte troffen zij de pakjes boter aan. Het werd voor M, een behoorlijke strop. Want de douaniers namen zijn wagen die spiksplinternieuw was regelrecht in beslag. Men heeft het recht hiertegen in verzet te komen en dat deed de Belg dan ook. Maar de officier wees de terugvordering van de auto af en de politierechter besliste, dat de slee rijkseigendom blijft. Te vens kreeg M. voor zijn vergrijp f 50 of 10 dagen. De eis luidde f 250 of 1 maand. De tweede man voor wie deze boter- zaak een nasleep heeft was de 33-ja- rige P. J. de C. uit Hulst, zuivelhande laar. Deze Hulstenaar was als boter- leverancier opgetreden van M. De klandizie kostte hem nu f 250 of 1 maand, vonnis conform de eis. Dames kapp'en zonder de nodi ge vergunningen mag niet. De 20-jarige mevrouw W. van D.-P. uit Heinkeriszand wist dat wel, maar stoorde zich er niet aan. Zij ging, "rustig door met het coifferen van de dames uit haar woonplaats en wijde omtrek. Zij liep enkele bekeuringen op, omdat zij de papieren niet be zat. Nu stond zij voor de ^ech ter, die haar bovendien verweet, dat zij bij de laatste - controle op haar bedrijf dé. betrokken ambtenaar onvriendelijk had bejegend. Toch is mevrouw Van D. al een sport verder gekomen op de ladder naar het benodigde: een patroonsdi ploma. Zij heeft nu een diploma voor kappersbediende. Over een jaar kan zij haar volledige bevoegdheid in de zak hebben. De officier stelde gezien deze omstandigheden voor de zaak een jaar aan te houden. De politierechter besloot daartoe en raadsman mr W. F. Adriaanse sloot zich hierbij gaarne aan. VAN w TOT ZWEMMEN Zwemmen en zwemmen is twee, vinden Giel Hout en Rinus Pieterse Pz., gezworen vrienden in Wemeidin- ge. Het is heel aardig een partijtje te zwemmen in het kanaal, maar op de duur, zo menen zij. wordt dat toch wat kinderachtig- Zij lieten het niet bij deze uitspraak, maar voegden de daad er bij. leder jaar wordt de Wes- terschelde tussen Breskens en Vlis singen zwemmend overgestoken waarom dus ook de Oosterschelde niet tussen Wemeldinge en Sint-Maar tensdijk? De afstand is ongeveer ge lijk; alleen de omstandigheden wat gunstiger. Beide jongens begaven zich daarom bij Wemeldiiige te water en kropen bij Sint-Maartensdijk weer op de wal. Dit gebeurde Zondagmorgen. Giel en Rinus hadden er precies an- ARBEID Van de provinciale boot, die juist in Zierikzee aankwam, stajjte een op gewekte en zon-verbrande heer, com pleet met zware aktetas. Hij bewoog zich door de straten van de oude stad als oen vacantieganger, die zich van niets en niemand wat behoefde aan te trekken en die alleen maar geniet van het zalig-niets-doen. Maar de man had géén vacantie... Harde plicht had hein naar Zierikzee geroepen om er gewichtige zaken te bespreken. En daarom veranderde de zonnige uitdrukking op zijn ge&icht al naar gelang hij dichter bij het ge bouw aankwam, waar hij zijn werk diende te verrichten. Toen hij op de stoep van het kantoor stond, was in middels de zon op het gelaat onder gegaan en bitterernst was er voor in de plaats gekomen. De eens zo vrolijke, maar thans zo ingetogen heer greep waardig de kruk van de deur en wilde naar bin nen stappen. Doch plotseling stond hij stil. Hij zette zijn tas neer, grabbelde in zijn zak, haalde iets tevoorschijn knoopte zijn overhemd dicht en strik te staande op de drempel keurig netjes een stemmige das. Want dat ontbrak nog aan het de- derhalf uur voor nodig. Zij werden begeleid door een roeiboot. JUBILEUM. De heer C. Verschueren te Lams- waarde vierde dezer.dagen zijn 65-ja- rig jubileum als schutter van de hand boogsociëteit „De Vrede". De thans 82-jarige schutter werd een onverge telijke dag bereid door de organisatie van een grote jubileumschieting, waaraan niet minder dan 68 schutters deelnamen. De hoofdvogel werd ge schoten door de heer C. van Remortel uit Lamswaarde. De heer A. van de Wiel uit Kapellebrug nam drie zijvo- fels voor zijn rekening en veroverde aarmee een prachtige beker. Na af loop van de schieting genoten de schutters een grandioos schutters- maal tot besluit van het festijn. AUTO IN BRAND. De heer A. Duijzer uit Sint-An- naland had moeilijkheden met het starten van zijn personenauto. Het vehikel- gaf er de brui aan en bleef er de brui aan geven. Vermoedelijk ontstond ergens kortsluiting, want plotseling schoten de vlammen uit de auto omhoog. Met enkele zak ken wist men het vuur spoedig te doven, zodat de schade nog enigs zins kon worden beperkt. TE WATER.... Een motorrijder, die op de Noord- weg te Poortvliet een vrachtauto wil de inhalen, kwam op die smalle weg in een hoop los grind terecht en be landde vervolgens in de naast de weg lopende sloot. De motorist behaalde daarbij uiteraard een nat pak, maar daar bleef het dan ook bij. want bij de val was de motor op de kant blijven liggen, zodat er zeer weinig materiële schade was. i Advertentie) Doe een paar druppels Va-tro-nol in elk neusgat. I J Deze speciale behandeling laat de gezwollen slijmvliezen slinken, i 2 "ontstopt" Uw neus en iaat U ademen! VICKS VA-TRO-NOL i t NEUSDRUPPELS De Arnemuidse gemeenteraad heeft jinsdagmiddag besloten het veer ove: het Arnekanaal op te heffen. Niemand maakte meer gebruik van het bootje, dat aan kettingen naar de gewenste oever kan worden getrokken. Sedert ruim één jaar was er zelfs niemand meer officieel met Ket overzetten be last. Van oüdsher woonde de „veer man" een wat overdreven bena ming in dit verband in de nabij de overzetplaats staande, woning, die dan ook nog de naam veerhuis draagt. Maar er meldden zich geen passa giers meer. Dat kon ook niet, want het voetpad, dat naar het veertje leid de, werd aan het openbaar verkeer onttrokken, zodat officieel niemand meer van de kant van Middelburg af bij de ovefzetplaats kan komen. Ér is wel een andere weg, maar diesis eigen dom van de rijkswaterstaat.nSpeciaal voor vele Middelburgers gaat hiermee een vroeger zeer geliefde wan deling verloren. Toch wordt ér nu nog overgezet met het bootje, zoals men hier ziet. Enkele malen per dag wordt het nog gebruikt. Anders kan boer F. de Nooijer, die aan de overzijde woont, zijn melk niet aan de weg ArnemuïdenMiddelburg zejten, waar de auto de productie op haalt. Omdat hij het nodig heeft zal de heer De Nooijer het bootje wel van de gemeente Arnemuiden kopen. Waarmee dus één der kleinste voet veren van Zeeland is verdwenen. fFoto P.Z.G) Districtssecretaris C.J.M.V. verlaat Zeeland Nu secretaris in Limburg en Oostelijk Brabant Met ingang van 1 October is de heer M. J. Bijleveld, momenteel nog dïs- tricts-secretaris van het C.J.M.V. in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, benoemd tot secretaris voor het C.J. M.V. en de C.J.V.F. in Limburg en Oostelijk Noord-Brabant. De heer Bij leveld is ongeveer twee jaar in Zee land werkzaam geweest, waar hij in zijn functie van districts-secretaris be last was met, onder meer, het organise ren van weekenden en het verzorgen van cursussen voor de ringen van het C.J.M.V. In zijn plaats is nog geen nieuwe districts-secretaris benoemd. LOT NUMMER 447085 Koloniale Loterij als „suikeroom" In vijf IJzendijkse gezinnen heerst sinds Zondag een feeststemming. De vijf huisvaders' hebben samen namelijk niet minder dan 2'/2 millioen Belgische francs gewonnen in de grote Koloniale Loterij, die iedere drie weken een trekking heeft. Ieder van hen kan binnenkort dus ongeveer 37.590 opstrijken, maar zover is het nog niet. Zjj moeten het geld eerst nog op het hoofdkantoor van de loterij in Brussel gaan halen en het vijftal is vast van plan er dan in de Belgische hoofdstad een gezel lige dag van te maken. IJzendijke schijnt .anders wel in een gelukkige hoek te liggen. Een jaar geleden viel er een prijs van vijftienhonderd gulden en zes maanden later konden twee broers twintigduizend gulden verdelen. Sinds een jaartje kochten' de zes leden van een kaartclubje in IJzen dijke, die Zondagsavonds bij elkaar komen om „opbieden"te spelen, ge zamenlijk een lotje van de Kolonia le. Deze loten kosten 110 francs, zo dat iedere man elke drie weken in Nederlands geld 1,30 neertelde. Een enkele maal viel er op het lot een klein prijsje, waarvoor zij dan nieu we loten kochten. Iets meer dan een maand gele den gaf een van de zes „gokkers" het op. „Het brengt toch geen ge luk". De overblijvende vijf man lieten zich echter niet ontmoedi gen en gingen rustig door met het kopen van de waardevolle pa piertjes. Vorige week hadden zij dus weer een lotje, gekocht Een van hen schreef liet nummer, 447085, in zyn boekje, maar de andere geloofden het wel. Zaterdagavond was de trekking en toen door de raclio-omroeper het win nende nummer bekend werd gemaakt, kon de gelukkige luisteraar zijn oren niet geloven. Onmiddellijk probeerde hij zijn deelgenoten te waarschuwen, maar dat ging nog niet zo vlot. Een van hen was met vacantie in het Noorden des lands „ik had hele maal niet meer aan dat lot gedacht" en een ander zat ergens in de pol der te vissen. De anderen geloofden het niet voetstoots en wachtten met spanning de ochtendbladen af. „Ik kwam diep in de nacht thuis van het vissen" vertelde een van de gelukkigen ons. „Mijn vrouw werd wakker en vertelde met slaperige stem, dat er iemand aan de deur was komen zeggen, dat er een prijs van twee epi een half millioen op ons lot was gévallen. Eerst dacht ik aan een flauwe grap, maar de volgende ochtend waè ik toch nieuwsgierig en toen de krant kwam bleek het nog waar te zyn ook." Een van' de andere prijswinnaars merkte glunderend op: „Nee plannen hebben we nog niet gemaakt. Eerst moeten we het geld maar eens heb ben. Je mag immers de huid niet ver kopen voor de beer geschoten is. Een buitenlands reisje? Misschien wel, er kan nog van alles gebeuren." Ingrijpende veranderingen in het leven van de boffers zal iot no. 447085 niet hebben. Voorlopig gaan ze rustig door met het leggen "van een kaartje en het kopen van een lot in de Koloniale! Ook in Vlissingen Overigens kwam de prijzenregen niet alleen bij het fortuinlijke vyftai in IJzendijke terecht. Ook enkele an dere Zeeuwen bleken een bijzonder winstgevend lot getrokken té heb ben, Met name enkele leden van het personeel van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" in Vlissingen werden door deze loterij aanzienlijk rijker. En lid van liet „Sehelde"-per- soneel zal niet minder dan 7700 ontvangen, terwijl twee winnaars 1925 In de wacht zullen slepen. Zonder vergunning De 23-jarige G. M. had in Vlissingen een tabakszaak zonder vereiste ver gunningen voortgezet. Nu heeft .hij de papieren wel, maar de overtreding le verde hem toch f 15 'of 3 dagen op. De eis was f 20 of 4 dagen. De gedeeltelijk wegens invaliditeit werkloze Souburger W. F. van H., 79 jaar, was rijwielen gaan repareren, zonder bevoegdheid echter. Geld om een eenvoudige proef ter verkrijging, van een z.g. ministeriële verklaring af te leggen heeft Van 1-1. niet. De offi- 'cier gaf hem de raad met deze werk zaamheden op. te houden en in overleg met sociale zorg om te zien naar ge schikte tewerkstelling. Hij eiste f 15 of 3 dagen. Gezien verdachte's finan ciële omstandigheden werd het von nis f 50 voorwaardelijk subsidiair 10 dagen, met een proeftijd van 2 jaar. Een soortgelijk geval was dat van de 38-jarige Vlissinger F. A. Ook deze i in fietsen gaan doen na zijn pen sionnering wegens gedeeltelijke inva liditeit. Hij maakte van oude onder delen verkoopbare rijwielen, die hij dan aan de man bracht. De Kamer van Koophandel zal haar medewer king verlenen, dat A. een vergunning krijgt voor het uitoefenen van een handel in tweedehands goederen. Hij zal zelf studeren voor het midden standsdiploma. A. krijgt dan ook uit stel tot Januari. Wegens ongeoorloofd uitbreiden van zijn rijwielhandel tot de branche naai machines stond terecht C. bij de V. uit Zierikzee. Hij had voor de nieuwe artikelen, die hij wenste 'te voeren wel een aanvraag ingediend, maar deze was afgewezen. Daarbij was hem me degedeeld, dat hij moest bewijzen vroeger óók naaimachines te hebben verkocht, zoals verdachte had aange voerd. Voor' dit laatste krijgt Bij de V. nh een maand tijd. Op eigen houtje Een dienstbetrekking beëindigen op eigen houtje, tegen de wil van de werkgever en zonder de tussenkomst van het betrokken arbeidsbureau als onpartijdige instantie, is strafbaar. Dat ondervonden twee verdachten. De eer ste was de 21-jarige Lewedorpse P. v. d. W., die haar betrekking bij een Middelburgse slager na enige tijd op zegde. Het bleek haar namelijk, dat zij met landarbeid meer kon verdie- nen dan met 'het verkopen van vlees en vleeswaren. „De werkgevers moe ten er tegen worden beschermd, dat hun personeel zo maar wegloopt", vond de officier. Hij vorderde f 30 of 6 dagen en de politierechter vonniste conform. De stucsyioor J. F. van B. uit Vo gelwaarde wilde van baas veranderen. De patroon in kwestie is een Terneu- zense aannemer, die desgevraagd Van B. geen ontslagbewijs wilde geven. Toen was verdachte zonder meer weg gebleven. Ook 'hepi wees de officier er op, dat men' in zulke gevallen de ar bitrage van het arbeidsbureau moet inroepen. De eis was f 75 of 15 dagen en het vonnis luidde conform. Bejaarde bromfietser dodelijk verongelukt Reed te Kloetinge tegen een passerende auto Dinsdag rond het middaguur is de 72-jarige landbouwer W. J. van 't W. uit Borssele, op de hoek van de Lan- geweg en de 's-Gravenpoklerseweg te Kloetinge, met zijn bromfiets tegen een passerende auto gereden en dode lijk verongelukt. De man kwam over de Langeweg uit de richting 's Heer Abtskerke. Op het moment cia' hij' de 's-Gravenpol- derseweg wilde oprijden, kwam uit de richting Kloetinge een personenauto, bestuurd door de heer H. S. uit Kloe tinge. De bromfietsberijder verleende geen voorrang aan het snelverkeer en hoewel de automobilist door uitwijken naar links nog een aanrijding wilde voorkomen, reed de man' .met zijn bromfiets tegen de zijkant van de auto. Hij kwam daarbij zodanig te vallen, dat hij vrijwel op slag werd ge dood. Ongeveer op dezelfde tijd gebeurde op de rijksweg onder Schore ook een verkeersongeval, dat gelukkig beter afliep. De marskramer J. D. zonder vaste woonplaats, stak ter hoogte van de Vlaalcse Zandweg met zijn rijwiel de weg over, zonder voldoende op het snelverkeer te letten. De man werd achterop gereden door een auto, be stuurd door de heer D. uit Wemeldin- ge. De auto kon nog voldoende uitwij ken, zodat de wielrijder slechts dooi de zijkant van de wagen werd ge raakt en 'alleen lichte verwondingen opliep. Middelburg Electro: „Vergeef mij" (18 j.), 19 en 21.15 uur: Molenwater: „Miniatuur Walcheren". 9-24 uur: Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie Honoré Daumier, 9-18 uur; Markt: Concert Middelburgs Muziek korps, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2