Kampioenschappen van landelijke ruiters werd onvergetelijke dag TENNIS EN VOETBAL WERDEN VLISSINGSE OVERWINNINGEN D0RDTS FLUKS WINNAAR VAN ZILVEREN STADHUISTOURNOOI 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 Augustus 1953 CONCOURS HIPPIQUE IN VROUWENPOLDER Zeeuwse paardensport gaat vooruit Onder ideale weersomstandigheden werden Zaterdag in Vrouwenpolder de jaarlijkse kampioenschappen van de landelijke ruiters uit Zeeland ge houden. Op het prachtige terrein onder Oranjezon waren honderden paar densportliefhebbers bijeengekomen om naar dit edele spel van mens en (lier te kijken en zij hebben genoten van fraaie staaltjes springen, dressuur en acrobatiek, die bewezen, dat deze tak van sport in onze provincie nog steeds vooruit gaat. Enkele jeugdige ruiters deden door hun uitstekend rij den het beste voor de toekomst hopen. Het was de vierde maal dat deze kampioenschappen in Zeeland werden gehouden en ook nu weer was de organisatie in goede handen en werden de vele nummers vlot en zonder vertraging afgewerkt. Vooral de springnummers, die het uiterste aan con centratie van ruiter en paard vergen, oogstten veel succes, maar ook de dressuurnummers stonden op zeer hoog peil. Een gedeelte van het om vangrijke programma werd bijgewoond door de Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Nadat de burgemeester van Vrou wenpolder, de heer A. de Kam, het concours hippique met een kort wel komstwoord had geopend, werd er een begin gemaakt met het spring concours klasse B. Bij dit nummer werd vooral op de manier, waarop de bochten tussen de hindernissen wer den genomen. Als een paard een hin dernis weigerde te nemen of omver gooide, werden strafpunten toege kend. Aangezien zowel N. v. d. Werf met „Bentcr' als van Oeveren met „Tar- zan" een foutloos parcours reden en de tien hindernissen zonder struike len passeerden, moest een tijdrit de beslissing brengen.. Jeugdviertal Na de prijsuitreiking van de in de ochtenduren gehouden individuele dressuurproeven toonde een jeugd viertal van de rijvereniging „Wal cheren" en „Noord Beveland", dat zij de rijkunst al aardig meester was. De wijze waarop deze jonge vier op commando van hun instructrice moeilijke oefeningen uitvoerden en hun perfecte houding en volledige controle over het paard ontlokten aan het publiek een geestdriftig ap plaus. Ook de demonstratie met aan gespannen ponys werd door jeugdige leden van de rysport uitgevoerd. Het springen, dat een onderdeel was van het kampioenschap dres suur/springen, toonde het beste wat Zeeland op dit gebied pres teert. In snel tempo namen de ruiters de hindernissen, die met veertig centimeter waren ver hoogd en vooral in de bochten kwam de vloeiende stijl van rijden goed tot uiting. De heer van der Slikke van de rijver eniging „Walcheren" uit Nieuw- en St. Joosland, vormde met zijn paard Etcetera één geheel, hij nam alle hindernissen met lange sprongen en zonder fouten. Bij het concours tweespannen tuig- paarden dat daarna kwam werd voor al gelet op de kleur van de paarden en de manier waarop zij in het tuig liepen. Parade Het hoogtepunt van de middag was de parade van alle ruiters, die aan het concours deelnamen. In grote spiralen reden de ruiters door de ring, terwijl de dreunende paarden hoeven grote stofwolken opwierpen. Nadat ae ruiters zich in een breed front hadden opgesteld nam de Com missaris der Koningin in de provin cie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot een inspectie af. By de prijsuitreiking, die door hem werd verricht, prees hy de rijkunst van mevrouw Bom van de „Oranje- ruiters" uit Willemstad-Fijnaart voor haar uitstekende prestatie op het ge bied van de zware dressuur en hij bood haar daarvoor een houtgravure aan. Nadat leden van de rijvereniging „Noord Beveland" een adembenemend staaltje van pyramïderijden hadden Weg met onhandige lilcdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn veg in 60 seconden. Eellplekken en eksterogen verschrompelen met •wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van t 1.35 bespaart U veel ellende i50' getoond werd de midag besloten met een demonstratie in het aanspannen van een nog niet bereden tweejarig paard. Het dier, dat zich buitenge woon kalm hield, werd eerst enige tijd aan een loge gewend, waarna het voorzichtig voor een veldslede werd gespannen. Evenals voorgaande jaren mag het concours uitstekend geslaagd ge noemd worden. Hoogtijdagen als deze zyn een levende reclame voor de paardensport. Het uitstekende com mentaar van de heer P. P. Voorsluijs uit Amersfoort, heeft ertoe by gedra gen, dat vele leken een goede indruk kregen van de moeilijkheden en mo gelijkheden van deze edelste van alle sporten. Robbenploeg zorgde ook in Algiers voor records Op de tweede dag van de internatio nale zwemwedstrijden te Algiers, waaraan wordt deelgenomen door een Robbenploeg bestaande uit Mary Kok, Atie Voorbij, Lenie de Nijs en Rita Kroon, heeft deze ploeg de 4x 100 me ter wisselslag estafette gezwommen in 5 minuten 0.8 seconde. Hiermede bleef de ploeg 0,7 seconde boven het be staande wereldrecord van 5.00.1, dat op 17 Juli van dit jaar in Parijs door Ne derland werd gemaakt. Deze tijd be tekende echter wel een Nederlands re cord, dat met 5.06 sedert 26 Maart van dit jaar in handen was van de R.D.Z. Mary Kok noteerde op de 200 meter vrije slag 2 minuten 23,8 seconden. Zij bleef hiermede 2,1 seconden boven het wereldrecord van Ragnhild Hveger (2.21.7) op 11 September 1938 te Aar- hus gemaakt. Mary Kok heeft hiermee het ruim 17 jaar oude Nederlandse re cord van de R.D.Z.-zwemster Rie van Veen met 0,8 seconde verbeterd. Mary's aanval op het wereldrecord 440 yards vrije slag mislukte. Zij bleef 0,9 seconde boven het wereldrecord van de Amerikaanse Ann Curtis, die op 3 Mei 1947 5.07.9 had gezwommen. In Halsingborg ls een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Zweden en Finland. De gastheren wonnen met 30, nadat de rust met 10 was ingegaan. EINDE VAN SPORTONTMOET1NG Scarborough overtuigend verslagen Zondag werd in Vlissingeh het laatste nummer van dc sportuitwisseling tussen deze stad en het bezoekende Scarborough verwerkt. In een gezellige en sportieve sfeer werden op de banen bij de Nolledijk de tenniswedstrijden gespeeld, die in een 95 overwinning voor de Vlissingse spelers en speel sters zijn geëindigd. Hoewel Zaterdagavond na de voetbaloverwinning van Zeeland Sport het pleit al beslecht was en de overwinning de Scheldestede- lingen niet meer kon ontgaan, waren velen voor de aanvang van de wed strijden pessimistisch gestemd. Terecht, want de Engelsen hebben de voor gaande jaren bewezen, dat zy op de tennisbanen zeer goed voor de dag kun nen komen en over jonge spelers beschikken, die hun mannetje staan. Bij de eerste partijen bleek echter al spoedig, dat er voor de Zeeuwen toch wel een kansje op een overwin ning in zat. De spelers waren aan elkaar gewaagd en van een Engels overwicht was geen sprake, wat wel het duidelijkst werd gedemonstreerd door de vele partijen, die in een der de set moesten worden beslist. Tot de lunch, die de spelers geza menlijk bij de banen in de open lucht gebruikten, werd er met wisse lend succes gestreden. Na sportieve en felle duels was de stand toen 43 in het voordeel van Vlissingen en de hoop op een overwinning werd daar door sterker. Na de maaltijd kwam er al spoedig tekening in de strijd en na enkele partijen konden de Vlis- singers de zegevlag hijsen. Het opvallende aan het spel van de gasten was de aandacht, die zij besteden aan het snijden en kappen, waarmee zij hun tegenstanders vaak verrasten. Hun service was over liet algemeen sterk en technisch ook zeer goed, hoewel alleen de heer Booth over een matchwlnnende service be schikte. Het Nederlandse spel was iets lan ger. Het werd meer in lange drives gezocht dan in korte volleys en het plaatsen was iets zwakker... De laat ste partij, tussen mej. Vierhout en miss Webster stond op zeer hoog peil. Toen %nej. Vierhout de eerste set met 36 had verloren groeide haar vorm tot grote hoogte en in de twee laatste sets veroloeg zij de tengere miss Webster vooral dank zij haar schitterende backhanddrive met de verpletterende cijfers 61, 61. UITSLAGEN. De uitslagen van deze ontmoeting luiden: Heren-enkel: C. Speckens-B. Booth (3—6, 6—4, 4—6), F. v. d. Velde— A. Scarth (6—2, 7—9, 8—6), F. LolwrensS. Smithson (60, 86). Dames-enkel: C. den HamerP. Maymard (5—7, 8—10, 6—4), Tim mermanRobinson (57, 6—3, 6 4); M. Vierhout—K. Webster (3—6, 6—1, 6—1). Heren-dubbel: Louwrens en v. d. VeldeBooth en Maynard (62, 9 7); Bode en De KorteRussel en Wiffen (46, 64, 16); Speckens en SpuymanScarth en Smithson (1—6, 2—6). Damesdubbel: Den Hamer en Tim mermanWebster en Maynard (26 3—6). Mixed dubbels: Speckens en Den HamerWiffen en Webster (86, 36, 75); v. d. Velde en Timmer manEchtp. Maynard (62, 64); Timmerman en VierhoutSmithson en Robinson (26, 64, 26). Van Boven en Van LeeuwenRussel en Cussons (06, 63, 62). VOETBAL. In een sportieve wedstrijd is het Zeeland Sport Zaterdagavond gelukt om een grote overwinning op het zwak spelende Scarborough te beha len. De uitslag 70 gaf de krachts verhouding goed weer, want de aan vallers van de gasten zijn niet wer kelijk gevaarlijk voor het Vlissingse doel geweest. Na de rust hebben zij enkele spo radische kansen gehad om te scoren, maar door talmen en door het sa menspel te ver door te voeren gingen deze alle verloren. Bij het Engelse team viel de linkshalf Bowman op door zijn uitstekend spel, maar alleen kon hij ook niet veel bereiken. Deze speler was speciaal uit Duitsland, waar hij bij het Engelse bezettings- Organisatorische fout was Fanny Blankers noodlottig Door een organisatorische fout is Fanny BlankersKoen geen Neder landse recordhoudster voor het ko gelstoten geworden. Tijdens nationa le athletiekwedstrijden te Rhenen stootte zij de kogel 12.52 meter ver, hetgeen een nieuw Nederlands re cord zou hebben betekend, indien de organisatoren haar .liet per abuis deze prestatie in de niet-officiële ring had laten verrichten. Bij deze wedstrijden waren name lijk twee ringen, de officiële en de niet-officiële. En juist het nummer kogelstoten voor dames werd in de niet-officiële ring afgewerkt. Het Nederlands record staat sedert 3 Au gustus 1941 met 12.375 meter op naam van Jo van SchouwenCra mer. De afstand van Fanny Blan kersKoen was dus 14 Vi> centimeter meer. Toen zij hoorde, dat het record niet kon worden erkend, heeft zij ge probeerd om in de officiële ring haar prestatie te herhalen. Dit mislukte evenwel. Ondanks deze fraaie duik naar links moest de Hulsterse doelmantoch zwichten voor het schot van Van der Linden van Fluks. Deze Dordtse club bracht de stand in de finalewedstrijd van het Zilveren Stadhuistournooi daarmee op 10. Er kwamen nog doelpunten bij. (Foto P.Z.C.) Sportuitslagen SEMI-PROF VOETBAL. Hoofdklasse A: AmsterdamStormvo gels 0—1; N.A.C.—Limburgia 2—0; V.V.V. -D.O.S. 32; SpartaRoda Sport 21; VitesseFortuna '54 03; E.B.O.H.Eind hoven 01; RigtersbleekExcelsior 00; H.V.C.A.D.O. 3—2; Noad—AJax- 1—2. Hoofdklasse B: VolewijckersS.V.V. 6; B.V.V.—Emma 3—1; Schev.-Holl. Sport -Willem II 3—6; M.V.V.—Alkmaar 5—1; P.S.V.Sportclub Enschede 15; Sittarcfla De Graafschap 2—2; Rapid J.C.Fe ij en- oord 4—1; G.V.A.V.—D.F.C. 3—2; Elink- Wijk— E.D.O. 3—1. VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL. Zaterdag: OostkapelleDomburg 37; Krabbendijke—R.B.C. III 7—1; Wemel- dingeArnemuiden 0—5; S.V.D.'s-Heer Arendskerke 31; Wemeldïnge IIArne muiden II 34; Driewegen IIKloetinge II 84; Noormannen—V.C.K. 23; Noor mannen IIV.C.K. II 24; VeereAmbo nezen 35. Zondag: WalcherenZeeland Sport III 14; Walcheren HZeeland Sport V 13. KORFBAL. Ie klasse: De Poel—Tjoba 57; Olympia Scampolo 53. 2e klasse A: Eïto—Swift II 4—5; Top— Eendracht 71. 2e klasse B: AnimoVitesse 32; Dios Togo II 3—5, 3e klasse A: B.K.C..—Swift IV 6—1. 3e klasse C: Zeelandia IIKats 93. 3e klasse D: Luctor IIVolharding II 2—4; Blauw-Wit II—Scampolo III 4—1, Adspiranten C: OlympiaScampolo 60. leger dient, overgekomen om deel te nemen aan dit duel op het groene veld. Het elftal van Zeeland Sport speel de goed, ondanks het feit, dat mid- voor Visser verstek moest laten gaan, en liet had al toen Jansen met een Engelse keeper Moore liet nakijken gaf! (1—0). Het doel van de gasten bleef onder zware druk en doelpunten konden haast niet uitblijven. Na dat enkele harde schoten door paal en lat gekeerd waren, deed Keulemans uit een pass van v. d. Gruijter het Scarborough-net tril len. (2—0). De ene aanval na de andere golfde op de Engelse veste af en vergeefs trachtten de gasten aan de zware druk te ontkomen. Toen er een half uur was gespeeld kreeg Keulemans de bal uit een. combinatie van de Gruijter en Jansen goed toegespeeld en bracht de stand op 30, waarna Dunnes er 40 van maakte. Na de thee deed Zeeland Sport het wat kalmer aan. Nadat Jansen on houdbaar voor Moore had ingescho ten (50) begonnen de Engelsen een offensief voor een tegenpuntje. Zij waren echter niet in staat de ver dediging van Zeeland Sport te ver ontrusten. Aan de andere kant van het veld vielen snel achter elkaar twee doelpunten van Boot en Jansen, die de stand daardoor op 70 brach ten, waarin geen verandering meer kwam. VOETBALPLOEGEN STREDEN IN MIDDELBURG Weinig spanning in voor Zeeland uniek evenement Van de zes ploegen, die Zondag deelnamen aan de stryd om de fraaie „Zilveren Stadhuis"-plaquette, is de enige niet-Zeeuwse club, de Dordtse tweede klasser Fluks, als winnaar uit de bus gekomen. Het versloeg in de finale van dit evenement, dat als steeds door de M.V. en A.V. „Mid delburg" weer keurig was georganiseerd, de nieuwe Zeeuwse tweede klas ser Hulst met 3-0. De Dordtenaren togen dus naar huis met voor één jaar de plaquette en zij kregen tevens in eigendom een door burgemeester mr dr N. Bolkestein van Middelburg geschonken medaille. De gewijzigde struc tuur in de Nederlandse voetbalwereld heeft overigens sterk zijn stempel gedrukt op dit tournooi. Zoals „Midde lburg"-'s voorzitter, de lieer S. Si- monse, terecht opmerkte tydens de prijsuitreiking, is het te duur om se- mi-profcluhs uit te nodigen naar de Zeeuwse hoofdstad. Toch is het verheu gend, dat Middelburg desondanks met een wat zwakkere bezetting het tournooi liield. Nog verheugender is, dat de club er ook mee zal doorgaan. Zodat gelukkig het enige evenement van deze aard in Zeeland niet verlo ren zal gaan. Het niet al te talrijke publiek heeft helaas in de 9 wedstrijden, die ge speeld moesten worden, niet byster veel aan spanning kunnen beleven. Ook het spelpeil stond over het alge meen niet hoog. De overwinning heeft Fluks dan ook niet door een groot overwicht behaald. Reeds in de morgenuren vielen en kele verrassende uitslagen te noteren. In pool 1 moest Middelburg 2 vanzelf sprekend het onderspit delven tegen Middelburg 1 (3-0), maar het werd door de nederlaag die Middelburg 1 van Hulst kreeg te slikken (1-2) toch duidelijk, dat de stadhuispla quette niet in de hoofdstad zou blij ven. Weliswaar boekten de Middel burg-reserves daarna nog een ver dienstelijk gelijk spel tegen Hulst (2-2), maar dit was niet voldoende om hun eerste elftal nog voor de eer ste prijs in aanmerking te brengen. In pool 2 had Vlissingen I intussen een verrassende nederlaag geleden te gen Terneuzen I (0-1) terwijl Fluks daarna met 2-1 tegen de Scheldeste- delingen in het zand beet. Doordat Fluks daarna tegen Terneuzen met 4-0 baas bleef eindigden hier alle drie jegadigden gelijk. Door strafschop pen plaatste. Fluks zich nummer 1, Vlissingen 2 en Terneuzen 3. De strijd om de 5e en 6e prijs tus sen Terneuzen en Middelburg 2 had niet zeer veel om het lijf. De groen- witten waren geenszins de minderen en nadat de rust met blanke stand was ingegaan kon Hillemans na een goed door Vogel genomen vrije schop de score openen. Even voor het ein de stelde Piet Koster na goed aan geven van Vogel de zege voor zijn club en daarmede de vijfde pry's vei lig (2-0). Gelijkopgaand Vlissingen en Middelburg, die daar- i om de derde en vierde prijs bin nen de lynen kwamen, ontliepen elk aar evenmin veel. Verhulst op de rechtervleugel stichtte nogal eens ge vaar maar enkele serieuze aanvallen werden ontijdig door buitenspel on derbroken. Bij een goede Vlissingen- aanval kopte Clarisse hard in en hoe wel Vogel de bal nog uit het doel kon werken bleek deze de doellijn reeds te hebben gepasseerd (1-0). Na de thee redde doelman Moelaart van Vlissingen tot tweemaal toe fan tastisch bij schoten van Schotman en Outermans. Vlissingen kwam er weer wat beter in maar ook Minderhoud verdedigde zijn doel goed. Toch kon hij niet verhinderen dat Bode met een tam rollertje de eindstand op 2-0 bracht. Voor de eindstrijd traden tenslotte in het veld Fluks en Hulst. Het was reeds spoedig te zien dat de Dordte naren technisch de meerderen van de Zeeuwsch-Vlammingen waren. Hulst compenseerde dit gemis in het begin door een grote mate van enthousiasme. Aanvankelyk gaf het zijn tegenstanders dan ook goed par tij. Aan beide zijden zag men tal van aardige offensieven, die echter feen resultaat brachten. Zo verdient ij Hulst vermelding een schot van rechtsbuiten Kesel, dat bijna succes bracht/ Onverwachts nog kwam het eerste doelpunt. Het was rechtsbuiten v. d. Linde van Fluks, die zijn club 10 minuten voor rust een 1-0 voor sprong bezorgde. Opgelegde kans Direct na de thee kreeg Hulst een opgelegde kans. Segher kwam alleen voor de Dordtse keeper, die zich tot tweemaal toe resoluut op de bal stortte en zo een zekere goal voor kwam. De Zeeuwsch-Vlamingen ble ven daarna lange tijd aggressief en dwongen Fluks enkele corners af. Opnieuw deden de Dordtenaren on verwacht van zich spreken toen in de 19e minuut rechtbinnen Schouten met een kogel de roos trof (2-0). Fluks nam toen het .heft in handen en nog slechts schaars kwam Hulst voor net heiligdom van de Zuidhol landers. De stryd werd beslist door een goal van dezelfde speler, Schouten dus. In de 32e minuut bracht hij de stand op 3-0. Hulst kwam cr toen bijna niet meer aan te pas. De strijd verliep zonder hoogtepunten tot het laatste fluitsignaal. Na. afloop reikte voorzitter Simon- tijdens een geanimeerde bijeen komst in de Schouwburg de prijzen uit. De eindstand werd: 1 Fluks, plaquette en medaille; 2 Hulst, wis selbeker voor de beste Zeeuwse club en beker 2e prijs; 3 Vlissingen, be ker 3e prps; 4 Middelburg I, 5 Mid delburg H, 6 Terneuzen, allen me dailles. De uitslagen waren: Middel burg I-Middelburg H 3-0; Middel burg I-Hulst 1-2; Middelburg H- Hulst 2-2; Vlissingen-Terneuzen 0-1; Fluks-Vlissingen 1-2; Fluks-Terneu- zen 4-0; Terneuzen-Middelburg n 0-2; Vlissingen-Middelburg 2-9; Fluks-Hulst 3-0. FEUILLETON Miss Silver waagde het met de uit roep: „Wat een heerlijke koffie en keek rond, alsof ze bewijzen van in stemming verwachtte. „Werkelijk de licieus, nietwaar"? Niemand antwoordde. Mr. Masterman stond met zijn rug naar het vuur, zyn kop koffie op de schoorsteenmantel. Mr. Tote, in een leuningstoel gezeten, had de „Times" opgenomen. Mr. Carroll weifelde, met zy'n kop in de hand zo ongeveer als een insect, dat naar een plaats zoekt om zich neer te zetten. Aan de rand van de groep gekomen, barstte hij uit in een snyaend gelach. Heerlijke koffie! Heerlijk gezel schap! Enalle dwat een heerlijke avond in 't vooruitzicht!" Moira keek hem koeltjes aan. „Ga je voor gek spelen, om de zaak hier wat op te fleuren Dat is ook een idee!" Zijn kleine lichte ogen ontmoetten een ogenblik de hare. Hij keek zó boosaardig dat het haar deed schrik ken. Als ze een ander soort vrouw was geweest, zou 't haar bang heb ben gemaakt. Nu wekte het slechts haar waakzaamheid op. „Hy heeft iets ontdekt en wat is dat? Wat voert hij in zijn schild" Haar lippen plooiden zich tot een sarcastische glimlach. Leonard Carroll's linker schouder, die altyd iets hoger leek dan de rech- door PATRICIA WENTWORTH ter, kreeg een licht rukje en opnieuw klonk een hatelijk lachje. „All right, ik ben immers een hu morist! Nu zal ik jelui eens amuse ren. Dames en heren, ik zal U een f eheel nieuwe en originele schets la- en horen, getiteld: ,Wie deed het"? Ademloze spanning en huivering ge garandeerd. Een vriendelijk politie- klopie op de rug van hem of haar, die de moordenaar aanwijst"-! Justin Leigh maakte een plotselin- f;e beweging. Hij scheen van plan, op e staan. Voor het echter zover was, ontmoette hij een blik van miss Sil ver, een waarschuwende, ietwat drei gende en bevelende blik. Hij gaf er dadelijk aan gehoor, leunde weer ach terover en hield zich stil. Iedereen, miss Masterman wellicht uitgezonderd, keek nu naar Leonard Carroll, die z(jn „show"-toon had laten varen en nu in los-vertrouwelyke trant voortging. „We denken allemaal aan Greg en waarom zouden we dan niet over nem praten? Je kunt iets niet vergeten door het dood te zwijgen, nietwaar? Laat ons de hele zaak eens doorne men en uitpluizen, om de lucht te zui veren. Slechts één kan er bezwaar te gen hebben, de moordenaar natuur lijkEn 't spreekt wel vanzelf, dat niemand openlyk bezwaren zal oppe ren. Dus„haal op het gordijn! Zijn hoofd achterover werpend, zong hij de eerste regel van de proloog, uit Paljas Het kanhet mag? Mijne Dames en Heren! en begon op zach te toon zijn verhaal). „Tweede bedrijf, eerste toneel. De moord is geschied, de lichten zijn juist aangedraaid, de hall is vol men sen. Leonai-d Carroll staat op de der de traptrede van boven af en kijkt omlaag". Zijn stem kreeg iets sinis ters. „Hij kijkt omlaag naar de ande ren en heeft een prachtig goed uit zicht". Dit zeggende, liet hy een vlugge schuinse olik van de een naar de an der weiden. De groep tegenover hem vormde een halve cirkel, te beginnen met de plaats waar mr. Masterman tegen de schoorsteenmantel leunde. Leonard Carroll stond in de open zij de van het halfrond en liet zijn boos aardige blik heen en weer gaan: flit sen over de handen, waarmee miss Masterman haar krant vasthield, over het hoogrode gezicht van mr. Tote, die de „Times'' op zy'n knieën had ge legd, over het sombere gezicht van mr. Masterman en tot de plek, waar Justin Leigh schynbaar onverschillig zat tussen twee meisjes, het ene met gloeiende wangen, het andere bleek, Dorinda, terzijde kijkend, zag dat Justin kwaad was. Als hij die trek op zijn gezicht had, betekende dit, dat hij zich ergerde, maar zich tevens be heerste. Zij voelde de dwaze, doelloze wens bij zich opkomen, dat de avond voorbij en ieder een naar bed zou zijn, Om dan de volgende dag bij het ont waken te kunnen zeggen: „Wat idioot!" en er desnoods by te voegen, 't Komt er niet op aan, hoe idioot, als het maar niet waar is!" Carroll's ogen kwamen weer tot rust. Op nadenkende toon herhaalde hy zijn laatste woorden. „Een prachtig .tzicht. Leigh was er vlug bij, nietwaar? Misschien een tikje te vlug voor iemand hier. Dat is immers best mogelijk! En Leonard Carroll had van bovenaan de trap zulk een verbazend goed uitzicht. Als er iets te zien was, kan het hem nau welijks ontgaan, nietwaar? Mr. Tote draaide zijn zware gestal te in de kussens van zy'n stoel om en keek Carroll boos aan. Die blik had menigeen tot nadenken kunnen bren gen. „Wat betekenen al deze toespelin gen? Waarom ga je niet zitten en houd je mond? Als je wat te zeggen hebt. waarom zeg je het dan niet in eens en daarmee uit? En anders wat wil je met die toespelingen?" Carroll lachte. „O, moet niet te hard oordelen over mijn arme schets je. Een klein geheimpje, een beetje veronderstelling, een paar aanwij- zinkjes om ze zo te noemen. Ik ben bang, dat wy er niet buiten kunnen. Neem nu b.v. uw eigen geval. Ik zeg niet, wat ik zag of niet "zag, maar... wie vertelde my' ook weer, dat U zo goed kon speerwerpen?... O, ja het was uw vrouw". 't Bloed steeg mr. Tote naar het hoofd, toen hij uitriep: „Wat raakt jou dat?" „My O, niets. Maar misschien Gre gory Porlock des te meer. Die dolk kan wel geworpen zijn, nietwaar En ik zeg nog altijd niet wat ik zag of niet zag van mijn balkonplaats af!" „Hoor eens...' begon mr. Tote, maar zy'n stem verstikte van woede. Op dit ogenblik keek miss Silver met heldere blik over haar breiwerk en riep: „Goede Hemel, wat buiten gewoon interessant! En zo origineel! Maar natuurlijk helemaal onpersoon lijk nietwaar, mr. Carroll?" Hij beantwoordde haar blik met een tikje minachtig en wendde zich toen met ogen vol plaagzucht in de rich ting van mr. Masterman. „Wat prettig om zulk een balkon plaats te bezitten, nietwaar? Zo heer lijk ver van de woelige kudde! U moet weten, dat het licht iets vroe ger kwam dan verwacht werd... een kleinigheid vroeger. Een beetje te vroeg voor zeker iemand". Zijn blikken dwaalden weer rond raakten even Dorinda, gingen Justin voorby', bleven rusten op Moira Lane. ,,'t Is gek, zoals ie de dingen ziet als de lichten plotseling aankomen. Bui tengewoon scherp en helder. De ene minuut is het nog stikdonker en éin ineens... alles staat je helder voor ogen. Een heel vreemde gewaarwor ding en... ja, dat is het woord... een onvergetelijke. Totaal, totaal onver getelijk". Hij liep naar het koffieblad en zette er zyn lege kop op. „En nu, op uw aller verzoek, zal ik voor U bij de piano z'ngen. Onze betreurde Gre gory had my' daarvoor geëngageerd en voor mijn honorarium zal ik een vordering op zijn landgoed indienen". Met een ietwat slepende tred liep hy naar de grote piano en opende die. De stilte, die gevolgd was na het z.g. eerste deel van z'n optreden, duurde voort. Niemand bewoog zich, nie mand sprak, maar meer dan één lid van het gezelschap moet ten prooi zijn gewèest van woedende gedaenten. Carroll'had een mooie aanslag. Na dat enige accoordon de stilte hadden verbroken, klonk zijn lichte, ondeu gende stem, die de woorden van een oud kinderliedje zong: „Wie heeft haan Robin gedood? De mus, die nooit loog, Zei: met myn pijl en koog, Doodde ik haan Robin". Nog vóór tienen was het gezel schap uit elkaar gegaan. Men kon te- VI1 '7iOrtv* It- 7.1. T.1 -1 •r •- 6'6aa". ilLCll J\UI1 LB- zien op een uiterst onbehaaglijke i, al naar ieders gemoeasge- avond en, ai naar leaers gemoedsge steldheid, met gevoel van belangstel- ling, twijfel, verdenking, onzekerheid, vrees of leedvermaak. Welke ook de gevoelens mochten zijn, die Mr. en Mrs. Tote, Mr. Carroll, Mr. en Miss Masterman. Moira Lane, Dorinda en Justin mochten beheersen, ongetwij feld had Miss Silver alles met veel belangstelling gadegeslagen. Toen ze ongeveer twintig minuten op haar kamer was en nog nauwelyks haar broche van Iers eikenhout had losge maakt, werd er zacht op de deur ge klopt. Zij opende behoedzaam en Pear son stond op de drempel, deemoedig- ^eheimzinmg en met een vinger op de (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6